Buitenlanders en landgenoten zijn zuiniger geworden Agenda voor Haarlem en de IJmond kaas* uit het vuistje en Wandelaars hadden de ruimte I Studenten mogen studeren op rapport-Maris Hoofdagent in eigen auto ontvoerd I* Pinkster-invasie geringer dan in 1967 Ruim 55.000 mensen per trein naar de stranden Regering gaf fiat aan uitvoer Tribune met 500 mensen ingestort NSR-voorzitter Bomhoff: Reclamevliegtuigje neergestort, piloot ernstig gewond Moeilijkheden met pak PSP-pamfletten Ruim f 90.000 voor Van Harte Politie schoot op rijdend autowrak Prinselijk paar zeilde naar Urk Iets koeler t DINSDAG 4 JUNI 1968 2 Kampeerders Zuiniger Spoorwegen Munitietransport naar Nigerië In Stadskanaal Brochure VISCONSERVEN ALTIJD HANDIG! (EN LEKKER) Jongen van 16 reed door ^iÉt T' i r f1 #r- -i i, Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 5 ij! 8t el (Van onze correspondent) DEN HAAG. Er waren tijdens de pinksterdagen minder buitenlandse be zoekers in ons land dan vorig jaar. Vol gens de ANVV zijn zaterdag en de beide pinksterdagen via de dertien belangrijk ste grensdoorlaatposten 425.000 buiten landers gepasseerd. (Pasen: 600.000: Pink steren 1967: 450.000.) Enkele factoren hebben remmend ge werkt op het buitenlandse pinksterbe- zoek aan ons land, zoals de toestand in Frankrijk en de vergrote deviezenproble- men voor de Engelsen als gevolg van de devaluatie van het pond. Vorig jaar had Pinksteren bovendien nog het voordeel dat toen bij hetzelfde stralende weer ook nog vele bollen bloeiden. De toch nog bevredigende resultaten waren voor een belangrijk deel te dan ken aan het grote aantal Duitsers. Welis waar reisde ook een niet onaanzienlijk aantal Belgen, waarschijnlijk als gevolg van de moeilijkheden in Frankrijk, naar ons land en kwamen relatief nog vrij veel Fransen de grens over, maar daar stond tegenover dat de Engelsen en Scan- dinaviërs slechts in een zeer bescheiden aantal waren vertegenwoordigd. Opvallend groot was het aantal kam peerders: 500.000 Nederlanders en bui- Oude molen afgebrand. In Rijperkerk is eerste pinksterdag de ruim een eeuw oude watermolen van de Rijperkerker- polder, een achtkanter, in vlammen op gegaan. De molen was al tien jaar bui ten dienst en verkeerde in zeer ver vallen staat. Hij stond op de voorlo pige lijst voor Monumentenzorg. Boerderij afgebrand. In Wildervankster- dallen is de boerderij van de heer G. W. Weinands geheel afgebrand. Van in boedel en landbouwinventaris kon niets worden gered. De schade wordt ge raamd op ongeveer 180.000. De eige naar verklaarde te laag verzekerd te zijn. Oud-Tweede-Kamerlid A. Zijlstra overle den. In zijn woning fn Groningen is zaterdag overleden het oud-Tweede-Ka merlid voor de A.R.P. de heer A. Zijl stra uit Groningen. Hij werd 94 jaar. De heer Zijlstra was onder meer hoofd redacteur van de Nieuwe Provinciale Groninger Courant en van „De Stan daard". Tot zijn dood is hij medewer ker geweest van het Nederlands Dag blad, het voormalige „Gereformeerd Gezinsblad". Hij heeft voorts tal van andere functies in het openbare leven bekleed. De heer Zijlstra was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Verstekeling. Een 22-jarige Engelsman in Londen aan boord van een kustvaar der in slaap gevallen, is in Vlissingen op eerste pinksterdag wakker gewor den. De politie zal hem naar Londen terugsturen. Brand verjoeg padvindsters. Een vier daags pinksterkamp van de padvind- sters-groep uit Utrecht is zondagmid dag voortijdig geëindigd toen het ge bouwtje waarin de 21 kinderen en hun zes leidsters vertoefden, tot de grond toe afbrandde. Het houten huisje stond aan de rand van de Hilversumse hei. De brand is ontstaan in het keukentje door een lek in een butagasfles. In zwembad geboren. In een gebouwtje van het zwembad in Hoeven heeft een 22-jarige Belgische vrouw het leven ge schonken aan een negen ons wegende baby. De vrouw, die vijfeneenhalve maand in verwachting was, had kort tevoren nog gezwommen. Bij de beval ling verleende een vroedvrouw, die toe vallig op het terrein aanwezig was, hulp. Vlaggetjesdag. In het Groningse vissers plaatsje Zoutkamp is gisteren de tiende vlaggetjesdag gevierd. Traditiegetrouw werd een „garnalenkoningin" verwel komd door burgemeester Krajenbrink en door de commissaris der koningin in Groningen, mr. Fock. Er waren onge veer 10.000 belangstellenden naar Zout kamp gekomen. Graven geschonden. Kerkgangers hebben zondagmorgen in St. Willebrord ontdekt dat 25 graven op het kerkhof waren ge schonden. Grafstenen en kruisen waren omgetrokken en op de graven aange brachte versieringen vernield. De rijks politie is van oordeel dat dit niet het werk van de grafschenner is geweest, maar van baldadige jongeren. Herdenking. De oud-strijders van het achtste Regiment Infanterie, die tijdens de pinksterdagen van mei 1940 zware strijd leverden op de Grebbeberg tegen de Duitse invallers hebben tweede pinksterdag in Rhenen hun gevallen kameraden herdacht. Voorzitter van de vereniging „VIII R. I. 1940", mr. B. Coops, en oud-kapitein A. Wiersinga hielden toespraken waarin zij de strijd herdachten en ook de daaropvolgende vijf jaren van onderdrukking. Ballon verjaagd. Een in Breda ter gele genheid van een hippisch feest opgela ten luchtballon heeft zaterdagmiddag bijna het vliegfeest in Zetten in de war gestuurd. De ballon kwam boven het vliegveld toen militaire en burgervlieg tuigen demonstraties zouden geven. Een luitenant heeft met een T-33 straaltrai- ner van de vliegbasis Woensdrecht de ballon verjaagd. Hij scheerde langs het mandje van de ballon en de ballon- vaarders schrokken er zo van dat zij ijlings koers zetten naar zuidelijker stre ken. Even over de Belgische grens kwam de ballon aan de grond. tenlanders, tegen 350.000 met Pinksteren 1967. Een toenemend aantal Nederlan ders gaat in eigen land kamperen. De kust was bijzonder in trek en dat had tot gevolg, dat de kampeerterreinen tus sen Cadzand en Den Helder vrijwel ge heel waren bezet. Ook in de beboste ge bieden in het midden, oosten en zuiden van het land zetten velen hun tenten op, waardoor met name in het Gooi, op de Utrechtse heuvelrug en op de Veluwe de beschikbare kampeeraccommodatie na genoeg geheel in gebruik was. De ANVV heeft geconstateerd dat de binnen- en buitenlandse toeristen zuini ger zijn geworden. Velen prefereerden een onderdakadres in het achterland bo ven een adres aan de kust vanwege het prijsverschil. Daardoor waren in Den Haag niet alle hotels volgeboekt. Een ijscoman in Scheveningen viel het op dat de mensen naar ijsjes van tien en vijf tien cent vroegen en die van een kwartje te duur vonden. Ongekende drukte beleefden de spoor wegen op de lijn Amsterdam-Zandvoort, waarop gisteren negen extra treinen wer den ingelegd voor 12.500 passagiers. Aan het eind van de dag brachten versterkte treinen uit de normale dienstregeling plus zeven extra treinen 14.000 strand- liefhebbers uit Zandvoort naar huis. In Hoek van Holland arriveerden gistermor gen 7500 hadgasten per trein. Yotaal hebben de spoorwegen zaterdag, zondag en maandag 35.000 mensen naar Zandvoort en 20.500 naar Hoek van Hol land vervoerd. Op de autowegen heeft zich overal in het land filevorming voorgedaan. De langste file eenentwintigkilometer vormde zich zaterdag op de provinciale weg Hilversum Haarlem. Ook maan dagmiddag waren files van tien kilometer (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft vorig jaar 1 juli vergunning verleend voor de uitvoer naar Nigerië van 600 granaten kaliber 76 mm. bestemd voor het vroegere Nederlandse fre gat Ogoya, 5000 houwitzer granaten, kali ber 105 mm. en ruim zestien miljoen ge weerpatronen. Een deel van deze munitie is inmiddels geleverd. Dit zegt premier De Jong mede namens minister De Block van Economische Zaken in antwoord op schriftelijke vragen van drs. Westerterp, Tweede-Kamerlid voor de KV.P. Premier De Jong zegt verder dat de regering bereid is in afwachting van het verloop van de onderhandelingen tussen Nigerië en Biafra afgifte van verdere ver gunningen aan te houden. STADSKANAAL. Tijdens interna tionale motorwedstrijden in Stadskanaal is tweede pinksterdag een tribune met 500 mensen ingestort. Zes personen moes ten naar een ziekenhuis worden overge bracht. Een aantal lichtgewonden moes ten zich daar laten verbinden. Tientallen mensen liepen schrammen en schaafwon den op De tribune zakte ineen tijdens een kor te pauze tussen de wedstrijden. Kort te voren was de motorrenner Rijkens uit Groningen naar het ziekenhuis vervoerd. Bij een valpartij had hij letsel opgelopen. De Arbeidsinspectie heeft een onder zoek ingesteld. De tribune was opgetrok ken uit stalen buizen. onder andere bij Hoevelaken, geen uit zondering. Wegens de precaire toestand in Frank rijk hadden de Franse toeristen veel moei te hun francs in te wisselen tegen Neder lands geld. Bezoekers uit de DDR, die via Olden- zaal ons land wilden binnenkomen, moes ten terugkeren, omdat zij wèl voor de bondsrepubliek maar niet voor Nederland een visum bezaten. Bij de grenspost bij Denekamp moest één op de tien Duitsers de toegang tot ons land worde^ ontzegd, omdat zij niet in het bezit waren van de groene verze- keringskaart. Ook de toeristische attracties hebben „geleden" onder het verminderde bezoek van buitenlandse toeristen. Dat blijkt uit de volgende cijfers, waarvan de tussen haakjes geplaatste de bezoekersaantallen weergeven van Pinksteren 1967 en Pasen 1968. De Efteling 50.000 (40.000, 45.000), de pier in Scheveningen 35.000 (38.500, 50.000), Madurodam 22.000 (33.000, 63.000), Avifauna 40.000 (33.000, 27.000), dieren park Wassenaar 23.000 (17.000, 24.000), Artis 13.000 (10.000, 22.500), Rijksmuseum 6.000 (10.000, 21.500), Kröller-Müllermu- seum 9.000 (4.400, 5.200), Euromast 13.000 (13.500, 21.500), en Blijdorp 25.000 (20.000, 30.000). Het gebeurt zelden dat deze Am sterdamse met haar hond zo rustig de Vijzelstraat in de hoofdstad lean oversteken. Blijkbaar waren vrijwel alle autorijdende, brommende en fietsende Amsterdammers tijdens de pinksterdagen de stenen stad ont vlucht. UTRECHT. „Wanneer de definitieve tekst van het veelbesproken rapport- Maris inzake de herstructurering van het hoger onderwijs afgerond is, zal de Nederlandse Studenten Raad ongeveer drie maanden tijd krijgen om zich daar over te bezinnen en haar visie daarop te geven. Ook zal de minister advies inwin nen bij de N.S.R. wanneer de Internatio nal Students Conference wederom om subsidie verzoekt". Deze mededeling heeft de voorzitter van de N.S.R., de heer E. Bomhoff, gedaan tijdens een vergadering van de N.S.R., die in Utrecht is gehouden. De heer Bom hoff kwam met deze mededelingen nadat de fractieleider van het Nederlands Stu denten Akkoord, de heer Verberg, had ge klaagd over het gebrek aan informatie. Volgens de heer Bomhoff konden de ge gevens resultaten van het gesprek tus sen de N.S.R.-voorzitter en minister Ve- ringa van Onderwijs donderdag niet eerder bekendgemaakt worden. De Nederlandse Studenten Raad heeft in Utrecht duidelijk laten blijken dat hij het oneens is met de inhoud van het rap port-Maris. De raad nam een aantal reso luties aan, waarmee uiting werd gegeven aan de bezorgdheid over de in het rap port-Maris vervatte herstructurering van het hoger onderwijs. Tijdens de emotionele bijeenkomst van de N.S.R. zijn scherpe tegenstellingen tus sen het N.S.R.-bestuur en de belangrijkste oppositiepartij Nederlands Studenten Ak koord aan de dag getreden. Het N.S.A. heeft bij monde van fractieleider G. Ver berg het bestuur-Bomhoff ervan beschul digd het gesprek, dat op uitnodiging van (Van onze correspondent) HILVERSUM. Op het vliegveld Hil versum is zondagochtend omstreeks half twaalf een reclamevliegtuigje neergestort en verbrand. De vlieger, de 31-jarige R. Th. van Wettum uit Hoevelaken, kon op het nip pertje uit het brandende wrak worden gehaald. Met levensgevaarlijke brand wonden werd hij opgenomen in het zie kenhuis Zonnestraal. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. minister Veringa met de Nederlandse Stu denten Raad op 8 juni kan worden ge houden moedwillig onmogelijk te maken' De oppositie wenste voortzetting van het gesprek met de minister. De N.S.R. heeft onder meer besloten een brochure uit te geven waarin een rechtsvergelijking tussen de Duitse wet op de noodtoestand en de situatie in Nederland zal worden gemaakt. Aanlei ding tot deze uitgave zijn onder meer de recente incidenten aan de Duits-Neder landse grens waarbij studenten betrokken waren. De N.S.R. heeft voorts besloten de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen te vragen het advies dat de Academische Raad op 22 juni zal uitbrengen, naast zich neer te leggen. Gelijktijdig heeft de Raad van Vijftig beslist de Academische Raad te verzoeken het geven van een advies over de organisatorische her structurering van de Nederlandse univer siteiten en hogescholen uit te stellen, tot zij hervormd is tot een interfacultair en interuniversitair overleg. ADVERTENTIE Maak gebruik van het gemak dat visconserven bieden! Moderne fabrieken verwerken zee-verse vis tot de aller fijnste visconserven voor moderne mensen. Heerlijk, visconserven: voor salades, op het brood, voor hartige hapjes. Visconserven naturel, in tomatensaus of zoveel andere heerlijke sausen. Neem wat in voorraad voor thuis^ of op vakantie. Een reuze gemak en... lekker! 13"" (Van onze correspondent) DEN HAAG. Er is volgens minister Bakker van Verkeer en Waterstaat geen sprake van schending van het briefgeheim en van machtsmisbruik in het geval van een postpakket, dat op het spoorwegpost kantoor in Zwolle op 26 maart niet direct werd meegegeven aan de heer J. Peters, secretaris van de Zwolse afdeling van de P.S.P. Dat deelt de minister mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (P.S.P.). De moeilijkheden met het pakket hadden niets te maken met het feit, dat de heer Peters secretaris is van de plaatselijke P.S.P. De verpakking van het pakket was bij aankomst in Zwolle zodanig beschadigd, dat de inhoud voor een deel zichtbaar was. Het zichtbare deel van de inhoud, be staande uit pamfletten, trok de aandacht van een PTT-ambtenaar, die vermoedde, dat 'n artikel van het Wetboek van Straf recht zou zijn overtreden. Na overleg met de centrale directie van PTT, is de offi cier van Justitie ingelicht. Deze deelde de volgende morgen mee, dat de pamflet ten geen aanleiding gaven voor gerechte lijke stappen. Het pakket is dezelfde dag in het postkantoor afgehaald. (Van onze correspondent) HILVERSUM De VARA-actie Van Harte voor de familieleden van de slacht offers van het Griekse bewind heeft tot nu toe ongeveer 90.000 opgebracht. De leider van de actie, Henk van Stipriaan verwacht dat, als straks de giro's binnen komen. het streefbedrag van één ton ruimschoots zal worden overschreden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een Amsterdamse politieman heeft zondagavond bij een ach tervolging zes schoten gelost op een auto. De bestuurder van deze wagen, een 16- jarige jongen was doorgereden nadat de agent hem een stopteken had gegeven. De auto verkeerde in een deplorabele toe stand. Met een collega zette de agent op een motor de achtervolging in. De jongen reed tijdens de wilde rit die volgde, enkele keren op de agenten in. Op de Brouwers gracht probeerde hij de politiemotor in het water te drukken. Op een brug sprong hij uit de nog rijdende wagen. Hij rende weg, maar kon spoedig worden gegrepen. De auto kwam tegen een boom tot stil stand. Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: Let terlievende Vereniging J. J. Cremer met „Als het kindje binnenkomt". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- foot en zijn bikini-girls", 14 j. Frans Hals, vandaag 20.15 u.: De Haar lemse Filmliga met „De Zeven Samoerai". Woensdag, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ont roerend goed", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Flint vecht met vrouwen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan'', a.l. Minerva, 14.30 u.: „Zeebonken", a.l.; 20.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Point Blank", 18 j Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verplichte liefde", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het bed en het fatsoen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67)Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot en met 9 juni. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks 10 tot 20 u. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van Angers): Expositie van naaldkunst van Joke Klaase en schilderijen van Jean le Noble. Zaterdag en zondag van 14 tot 17 u. Tot 8 juni. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van '«V v Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlyn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „Het Torenhaantje". De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag, 20.30 u.: optreden van Ellen van Eijck (folksongs). Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 4 JUNI City Theater, 20 u-: ,,De twaalf veroor deelden". WOENSDAG 5 JUNI City Theater, 20 u-: „De twaalf veroor deelden". Feiison, Heidestraat 45, 14-17 u.: ten toonstelling werken van Auguste Manche. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Gemeentelijke expositiezaal, Heidestraat 43, 14-17 u.: expositie werken beeldhouwer Ben van Pinxteren. DINSDAG 4 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Via Erotica". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Manji". Galerie Boumans. Breestraat 122. Expo sitie werken van Jos Stam: geopend van 9-12.30 en 13-30-18 u. WOENSDAG 5 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Via Erotica". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Manji". Galerie Boumans. Breestraat 122. Expo sitie werken van Jos. Stam: geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. DINSDAG 4 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „Fantomas contra Scotland Yard". (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Een Rotterdamse foto-lithograaf heeft een politieagent on der bedreiging van twee pistolen gedwon gen hem te assisteren bij zijn vlucht. De Rotterdammer was samen met een vriend betrapt bij een inbraak in Schiebroek. De politie werd direct gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse. De foto-litho graaf hield zich schuil in een sloot. Toen hij een surveillance-wagen zag staan, sloop hij om de wagen heen en verraste een hoofdagent van politie. Hij dwong de agent met een pistool zijn dienstwapen af te geven en met hem in de politiewagen weg te rijden. Van de auto trapte hij de mobilofooninstallatie kapot. Korte tijd later was de auto evenwel omgeven door een zwerm politieauto's. Na een rit over onder meer Bleiswijk, Hazerswoude, Leiden en IJpenburg werd de wagen tenslotte klemgereden. De Rot terdammer, die inzag dat zijn situatie hopeloos was, gaf zich toen zonder slag of stoot over. Zijn vriend, een 25-jarige car rosseriebouwer, zat inmiddels al achter slot en grendel. (Van onze correspondent) URK. Tot grote verrassing van de dorpsbevolking hebben prinses Beatrix en prins Claus zaterdagavond een informeel bezoek gebracht aan Urk. Het prinselijk paar was met de botter „De Groene Draak" naar het voormalige eiland ge zeild. De prinses en dé prins maakten een wan deling door het dorp, waarbij meester Bos van de christelijke lagere school als rond leider optrad. Hij bracht het prinselijk paar onder meer naar het vissersmonu ment, dat enkele weken geleden door de koningin werd onthuld. ADVERTENTIE 3|É\ voedzaam gemakkelijk lekker Het KNMI deelt mee: Bij IJsland bevindt zich een lagedruk gebied dat maar weinig van plaats ver andert. Bij de Azoren ligt een hogedruk- gebied. Tussen beide systemen in staat een westelijke luchtstroming, waarmee een bij de depressie behorend fronten- systeem over de Britse eilanden langzaam ons land nadert. De activiteit hiervan is gering. Een klein lagedrukgebied trok maandag over ons land en veroorzaakte Wat regen. De temperatuur zal door de nadering van het frontensysteem iets lager worden. De wind zal zwak tot matig zijn uit richtingen tussen zuid en west. WBBRRAPPORTEK Maximum- an minimum w jlS temperaturen j a binnen- an buitenland 0 Af c X Den Helder licht bew. z 19 12 0 Ypenburg licht bew. zzw 21 12 0 Vlissingen zw. bew. zzw 21 12 1 ïelde licht bew. zw 19 12 0.5 De Bilt zw. bew. z 22 10 8 Twente licht bew. zzw 21 12 0 Eindhoven zw. bew z 23 10 0 Zd.-Limburg zw. bew. zzw 23 10 2 Helsinki onbew. zzo 19 5 0 Stockholm licht bew. ozo 24 11 0 Oslo regenbui ono 26 14 2 Kopenhagen licht bew. zzo 20 11 1 Aberdeen onweer zzo 19 9 9 Londen geh. bew. zzo 21 13 2 Amsterdam zw. bew. zzw 21 12 0 Brussel hall bew. z 24 10 0 Luxemburg geh bew. ono 17 8 0 Parijs Bordeaux zw. bew. wzw 17 0.1 Grenoble Nice Berlijn onbew. O 23 13 0 Frankfort 7wbew. n 12 0.1 München onbew ono 24 10 0 Zürich ~eh. bew w 21 13 0.2 Genève regen wzw 21 11 14 Locarno half bew. w.st. 23 11 0 Wenen onbew. wnw 25 11 0 Innsbruck onbew. w 27 7 0 Belgrado zw. bew. w.st. 27 17 4 Athene zw. bew nw 28 22 0 Rome licht bew w.st. 25 15 0 Barcelona onbew nw 18 11 26 Madrid onbew. w.st. 23 4 0 Mallorca zw bew. ono 23 14 54 Lissabon onbew. n 22 13 0 WOENSDAG 5 JUNI Zon op 4.23 uur; onder 20.54 uur. Maan op 13.52 uur; onder 1.49 uur. MAANSTANDEN Volle maan 10 iuni 2113 uur Uialp'e kwartier 17 juni 19.14 uur. N'euwe maan 25 iuni 23.25 uur. HOOP» EN LAAG IVAT1 K IN I.IMIIIIIEN DINSDAG 4 JUNI Hoos vatei 9 1b uur en 2148 uur. Laag watei 4.38 uur en 17.11 uur. WOENSDAG 5 JUNI Hoog water 10.20 uur en 22.53 uur. Laag water 5.42 uur en 18.21 uur.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2