Moeizaam behaalde Nederland op de Wietse Veenstra debuteert i behaalde md op de zege van Belgen Chris Lefering naar Haarlem INTERLAND ROEMENIË-NEDERLAND Opstellingen De Pinguins opnieuw op weg naar de titel in de eerste klas Laver had vijf sets nodig om Ion Tiriac uit te schakelen Licht weerspecialisten in het voordeel in Zuiderzeeregatta Okker bij laatste acht in Helsinki Voronins loopbaan is afgesloten Bergsma bleef met Roozenburg op kop Halve finales voor afvaltoernooi NHSB Geen bedreiging voor Merckx „IK VIND HET WEL PRETTIG DAT MIJN EERSTE WEDSTRIJD NIET IN NEDERLAND IS" Basketbalinterland in Zandvoort Heracles is schuld kwijt Mexico dichterbij voor waterpoloërs Succes voor Wim Fiechter op de Aikmaarse baan WOENSDAG 5 JUNI 1968 17 m Bal Ms *i* Wm -..».- Nederlandse baanploeg naar Rusland Militair elftal speelde gelijk tegen GVAV Hoogveld, die tegen België een fraai doelpunt maakte. Ier van Go Ahead bij de groep die naar Boekarest trok. Maar hij is de eerste „echte" Deventenaar. Vanaf zijn zeven tiende speelt hij al in het eerste elftal. Aanvankelijk voorbestemd spitsspeler te worden werd hij later opkomende links half en uit die positie was hij vorig sei zoen met 18 treffers vijfde op de nationa le schutterslijst. Met 10 doelpunten was hij ook dit seizoen behoorlijk produktief. Dat bondscoach Kessler de rest van het elftal in takt zou laten lag in de lijn der verwachtingen, al leek het eerst niet uit gesloten dat Pi.js in plaats van Jansen de tweede man op het middenveld zou zijn. De mogelijkheid van twee wisselspelers is echter aanwezig. Tot de laatsten behoort ook Pahlplatz van FC Twete, die zon dagavond laat nog het verzoek kreeg het aantal voorhoedespelers op peil te bren gen en Swarts ticket over te nemen. Het zal vanavond de tweede maal zijn dat de nationale ploegen van Nederland en Roemenië elkaar ontmoeten. Voor die HELSINKI. Alle favorieten hebben zich geplaatst in de kwartfinales van het internationale tennistoernooi in Helsinki. Tom Okker won met 6-2, 6-4 van de Fin Georges Berner en de Spanjaard Manuel Santana had ook aan twee sets (6-0, 6-2) voldoende om te winnen van de Fin Lars Lincoln. In de halve finale van het herendubbel- spei won Okker met Riessen met 6-4, 6-3 van het Finse dubbel Berner-Saeilae. MOSKOU. De Russische internatio nal Valeri Voronin zal ten gevolge van een autoongeluk nooit meer kunnen voet ballen. De 29-jarige speler van Torpedo Moskou botste in Kolma met zijn per sonenwagen frontaal op een vrachtwagen Hij werd in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis vervoerd, waar ernstige beschadigingen aan de schedel en de wervelkolom werden vastgesteld. De be handelende artsen verklaarden dat Voro nin zijn hele leven invalide zal blijven. Voronin. die 52 keer voor hat nationale team uitkwam, maakte deel uit van de Russische selectieploeg van 22 spelers voor de eindronde van het Europees kam pioenschap voor landenploegen, die van daag begint met de ontmoeting Rusland Italië. MEDEMBLIK. Op de derde dag van de internationale Zuiderzeeregatta, die op het IJsselmeer voor Medemblik wordt gehouden, waren de weersomstandighe den opnieuw in het voordeel van de licht weerspecialisten. Vooral bij de starts van de Finnjollen, Flying Dutchmans en Dra ken was er weinig wind, die bovendien gedurende het verloop van de races ge regeld van richting veranderde. Ondanks deze moeilijkheden finishten de favorieten in de drie Olympische klassen bijna alle maal in de voorste gelederen. Opvallend was het zeilen van Cor Groot en Ben Verhagen, die respectievelijk in de Draken- en Flying Dutchman-klasse als eerste de aankomstlijn passeerden en daardoor hun leidende positie in het alge meen klassement van deze open Neder landse kampioenschappen aanmerkelijk verstevigden. Het Flying Dutchman-team VerhagenDe Jong nam vrijwel onmid dellijk na de start een flinke voorsprong APELDOORN Roozenburg en Bergs ma zijn gisteren aan de leiding gebleven van het toernooi om het Nederlands kam pioenschap dammen. Zij wonnen van res pectievelijk Ivens en Van der Sluis. De uitslagen zijn verder: VarkevisserScho tanus 1-1. Van DijkBlom 2-0, De Boer Bom 0-2, BronstringOkrogelnik 1-1. De stand: 1. en 2. Bergstna en Roozen burg 10 punten; 3. en 4. Van Dijk en Okro gelnik 9; 5. Bronstring 8; 6. Varkevisser 7; 7 Bom. Schotanus en Van der Sluis 6; 10. De Boer 5; 11. Blom en Ivens 4 punten. en ging na het eerste kruisrak met ruime voorsprong rond de boei. Achter de spie gel van de „Daisy" werd geregeld van plaats gewisseld. In dat duel om de twee de plaats was het de Hongaar Litkev die de boventoon voerde. Na een 2de plaats bij de eerste boei viel hij sterk terug, maar kwam toch weer goed bij en finishte tenslotte als tweede. De Oostduitser Koch- pius, de grootste concurrent van Ver hagen, eindigde deze keer pas als zesde. Bij de Draken betekende voor de Fin Jo- kinen de sterke windschifting een ramp. Hij zeilde een hele tijd op kop maar vlak voor de finish van de afgekorte baan ging Cor Groot, die goed gebruik maakte van de wispelturige wind, hem voorbij. Ook Groot had last van winddraaiingen, want in het begin van de wedstrijd viel hij van de eerste plaats naar de negende terug en moest toen hard werken om weer bij te komen. Bij de Finnen heeft de Oost duitser Dehmel praktisch van start tot fi nish geleid. MILAAN Nederland heeft in het Olympisch kwalificatiewaterpolotoernooi in Milaan dinsdag een 2de streep kun nen zetten aan de balk, van waar de sprong naar Mexico stad moet worden gemaakt. Hij gold een overwinning (3-2) op België. De Belgen, die het toernooi waren begonnen met een overwinning op Oostenrijk (5-3) maar in de ochtenduren gisteren met 2-6 van de Spanjaarden had den verloren, vochten voor hun laatste kans voor een plaats in de finalegroep. Het werd daardoor een keihard duel, dat zelfs met twaalf spelers werd beëindigd, terwijl nog twee anderen op de kant hun straf uitzaten. Nico van der Voet en de Belg De Sloo- ver werden in de vierde minuut van de 2de periode uit het water gestuurd en zullen nog een schorsing ondergaan (voor een of twee wedstrijden) en in de derde periode moesten Hans Hoogveld en de Belg d'Oosterlinck na een uit de hand gelopen duel eveneens het bassin verla ten. Zij mochten echter worden vervan gen en werden dat door recpectievelijk Hans Parrel en Laurent. Ook met inacht neming van de fanatieke Belgische tegen stand heeft Nederland een slechte wed strijd gespeeld, waarin te veel kansen werden gemist zowel Bart Bongers als Lout Geutjes misten zelfs een strafworp en onze landgenoten er niet in konden slagen hun hogere tempo uit te buiten. Want ieder voor zich waren de Nederlan ders snellere zwemmers dan hun tegen standers, maar alleen Hans Hoogveld wist hiervan enkele malen te profiteren. Te traag werd er gereageerd en te veel lagen de spelers stil in het water. Juist tegen de stug opererende Belgische ploeg lagen de kansen in overrompelende aanvallen gespreid over het hele veld. Hans Wouda liet in de eerste periode reeds twee mooie (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem is tot overeen stemming gekomen met Elinkwijk over een transfer van de 28-jarige Chris Lefe ring. De nieuwe speler zal vanavond naar Haarlem komen om een contract te teke nen. Lefering is rechtsbuiten. Hij speelde voor Elinkwijk, twee seizoenen. Alkmaar, Go Ahead en Hilversum. Bij zijn laatste vereniging trad hij niet veel meer op de voorgrond. In zijn periode bij Go Ahead en Alkmaar was hij daarentegen zeer vaak gevaarlijk door zijn snelle en actieve spel. Haarlems trainer Hughes heeft Le fering nog onder zijn hoede gehad, toen beiden bij Alkmaar werkten. Haarlem heeft Van Haaren, Driessen en Kesselaar op de transferlijst gezet. Op eigen verzoek komt De Wolf op de lijst. De besprekingen, die Haarlem en HVC over Van der Lugt, een middenveldspeler hebben gevoerd, zijn nog niet afgesloten. Voorlopig vindt Haarlem de vraagprijs, meer dan 50.000 voor de 28-jarige Van der Lugt te hoog. DEN HAAG. De Nederlandse baan ploeg, die op 11 en 12 juni in Leningrad en op 16 en 18 juli in Tula aan wieler wedstrijden meedoet, bestaat uit de vol gende renners: Lijn Loevesijn (Amster dam), Jan Jansen (Westzaan), Klaas Balk (Badhoevedorp), Frans van de Ruit (Amsterdam), Tino Tabak (Amsterdam), Henk Nieuwkamp (Borne) en Gerrie Bruin (Andijk). De ploeg vertrekt 8 juni. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM CastricumHeemstede en VHSWitte Paard zijn de wedstrijden in de halve finales van de afvalwedstrijden der Noordhollandse Schaakbond. Nadat het Aikmaarse VVV in een tussenronde HWP (Haarlem) de verdere deelname had ontzegd traden de Aikmaarse schakers aan tegen VHS. Het was een bijzonder span nende strijd die uiteindelijk in een 2-2 eindstand resulteerde. Na het spelen van snelschaakpartijen plaatsten de Haarlem mers zich voor de halve finale. Tegen stander Witte Paard kwam uit tegen de VHS-reserves (Nijdam, Bommel, Blokker, Elzerman) en zegevierde met 3-1. De schakers uit Koog a. d. Zaan zijn reeds twee jaar achtereen „bekerhouder". Zoals min of meer was te voorzien plaatste Cas tricum zich bij de laatste vier. Toch viel de bescheiden 2,/2-l1/i zege op Pat Mat 2 wat tegen. Heemstede had het ook niet al te moeilijk en velde Witte Paard 3 met 3-1. Uitslagen, tussenronde: HWP—VW 1-3; kwartfinale: HeemstedeWitte Paard 3 3-1, VW—VHS 2-2 (VHS wint), Castricum —Pat Mat 2 2Vi-lVi, Witte Paard—VHS 2 3-1. De promotiewedstrijden voor een acht tal plaatsen in de KNSB-competitie zijn nu beëindigd. De gelukkige ploegen zijn Phi- lidor 2 (Leiden), Hardenberg, Max Eu we (Breda). Vlissingen, Witte Paard (Koog a. d. Zaan), Europoort 2 (R'dam), ASG (Apeldoorn) en BSG 2 (Bussum). Uitslagen: HardenbergSneek 5-5, Phi- lidor 2Sissa 71/s-2,/i, Het KasteelMax Euwe 4-6. De Pion—BSG 2 V/i-V/i, ASG— De Pion 6-4 TUBBERGEN In Tubbergen hebben het Nederlands militair elftal (zonder on der meer Klijnjan. Van Beveren en Ren- senbrink) en GVAV tegen elkaar gelijk ge speeld: 1-1. Beide doelpunten werden in de eerste helft door resp. Jeuring (Ned. militair elftal) en Oostereld (GVAV) ge maakt. IMOLA Eddy Merckx heeft zich gis teren in de vijftiende etappe van de Ron de van Italië, een rit over 141 km van Ravenna naar Imola, niet al te zeer be hoeven in te spannen om de rose leiders trui te behouden. Het ontbrak de meeste renners aan strijdlust ondanks het feit dat vandaag een rustdag is. Basso, etappewinnaar. nnnririnnnnnftnjnrinnnnnnmijtfmnjrmfmriirmnrn-ijuifmfii (Van onze speciale verslaggever) BOEKAREST Vorige week donderdagavond, een kwartier na af loop van de interland tegen Schot land, deelde bondscoach Kessler mee, dat hjj aan de selectieploeg voor het Nederlands elftal één man had toege voegd. Deze speler, wiens naam in die aftandse kleedkamer van het Olym pisch stadion toch ietwat onverwacht genoemd werd, maakt vandaag zijn debuut in de Oranjeploeg: Wietse Veenstra van Go Ahead. Het is de enige verandering in de nationale for matie, die in het stadionul Repuhlicii te Boekarest tegen Roemenië uitkomt, vergeleken met het team dat zes dagen geleden met 00 gelijkspeelde tegen de Schotten. Veenstra neemt de rechtshalfplaats over van Henk Groot (Ajax), die tweede pink sterdag in de bekerfinale tegen ADO, na een botsing met Aarts hinder kreeg van een oude knieblessure en moest uitvallen. „Veenstra heeft", zo lichtte hij dinsdag avond toe, „in Jong Oranje enkele goede wedstrijden gespeeld. Vooral tegen Jong Bulgarije trok hij onlangs bijzonder de aandacht. We wisten dat hij opbouwend en aanvallend het een en ander presteer de, dat is bij Go Ahead dikwijls te zien geweest. Ook dat hij doelpunten kan ma ken. Maar tegen de jonge Bulgaren toon de hij zich ook in verdedigend opzicht een goede speler." Wietse Veenstra zelf, geboren en geto gen Deventenaar de 22ste speler die in de periode-Kessler zijn debuut maakt zei bepaald niet verwacht te hebben al meteen in het Nederlands elftal gekozen te worden. „Daarom vind ik het wel pret tig dat de eerste wedstrijd niet in Neder land is". Kantoorbediende-semiprofvoet- baller Veenstra (22) is na Warnas en re servedoelman Van Zoghei de derde spe- ene vorige keer dienen niet minder dan 44 jaren in de voetbalhistorie te worden terug gegaan. Op 27 mei 1924 speelden beide landen tegen elkaar in het Olym pisch voetbaltoernooi van Parijs. Neder land won toen door doelpunten van de Feijenoorder Pijl (4), Snouck Hurgronje en De Natris (Ajax) met 6-0. Daarna is er alleen nog wat contact op minder hoog niveau geweest, zoals in 1961 toen in En schede het voorlopig Nederlands elfal een Roemeense selectie met 4-0 versloeg en anderhalf jaar geleden, toen Jong Oranje met onder anderen Warnas, Klijnjan en Rensenbrink in Deventer met 2-2 tegen de Roemenese jeugd gelijk speelde. Het duel van woensdag, voor Nederland de laatste voorbereiding in wedstrijdvorm op de voorronden van het wereldkampi oenschap (start 4 september tegen Luxem burg) heeft niet plaats in 't grote stadion „de 23ste augustus", zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar in het stadion Re- publicii, waar ongeveer 35.000 toeschou wers een plaats kunnen vinden. Ondanks het feit dat de wedstrijd rechtstreeks per televisie wordt uitgezonden, waren dins dag al 25.000 kaarten verkocht. Voor de Roemenen betekent de wedstrijd tegen Nederland de eerste thuisinterland in dit ook hier bijna voorbije seizoen. Tot dus ver werd alleen tegen Oostenrijk gespeeld en wel op dezelfde dag als PolenNede- land (0-0), 1 mei. Het met het oog op de twee komende drukke jaren (Roeme nië is voor het wereldkampioenschap in gedeeld met Zwitserland, Griekenland en Portugal) sterk verjongde Roemeense team speelde in Linz ook gelijk, 1-1. BOEKAREST Het Roemeense voetbalelftal, dat vandaag in Boe karest tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld; doel: Co- man (FC Arges Pitesti); achter: Ivancescu (Steagul Rosu Brasov), Barbu (FC Arges Pitesti), Halma- geanu (Steaua Boekarest) en De- leanu (CSMS lassy)midden: Ghergheli (Dynamo Boekarest) en Dinu (Rapid Boekarest); voor: Grozea (Petrolul Ploiesti), Dumi- triu (Rapid Boekarest)Dumi- trache (Dynamo Boekarest) en Hajdu (Dynamo Boekarest). Het Nederlands elftal bestaat uit: Van Beveren (Sparta); Romeijn (Feijenoord), Israel (Feijenoord), Eijkenbroek (Sparta) en Warnas (Go Ahead); Veenstra (Go Ahead) en Jansen (Feijenoord) Klijnjan (DFC), Van der Kuylen (PSV), Van Hanegem (Xerxes- DHC) en Rensenbrink (DWS). Als wisselspelers zijn beschikbaar: Van Zoghei (Go Ahead), Van Gorp (NAC), Pijs (Sparta) en Pahlplatz (FC Twente) (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM De softbalcompetitie in het district West I verloopt vlot. De kam pioen van het vorig jaar, het Heemsteedse de Pinguins, heeft zich ook nu weer aan gediend als de grote gegadigde voor de titel in de eerste klasse. De Heemsteedse meisjes, die aanvanke lijk wat aarzelend van start gingen, kre gen in de laatste vier wedstrijden slechts een run tegen gescoord. Runner-up, het Amsterdamse de Geuzen, werd de afgelo pen week kansloos, zij het geflatteerd met 7-0 verslagen. Slechts de Geuzen en TIW kunnen de Pinguins nog van de titel afhouden. De beide andere Haarlemse vertegenwoordigers komen slecht voor de dag. TYBB zowel als SC Haarlem sluiten de rij met slechts twee punten. In de tweede klasse is het aantal gegadigden voor de titel nog zeer groot. De grote kanshebber voor titel en promotie, HBC uit Heemstede, liet zich lelijk verrassen door Schoten. Behalve deze beide ploegen kunnen ook Lijnden, THB en EHS nog een belangrijke rol spelen Evenals het vorig jaar zal het voor ODIZ moeilijk worden zich te handhaven. STANDEN: le klas: 2e klas: De Pinguins 6— 12 HBC 5—8 De Geuzen 6— 10 Schoten 4—6 TIW 6— 8 EHS 4—6 AMVJ 6— 6 THB 5—6 Watergraafs. 6— 4 Lijnden 56 O VVO 6— 4 De Meteoor 4—2 TYBB 6— 2 Shell 5—2 SC Haarlem 6— 2 ODIZ 4—0 ZANDVOORT. De Nederlandse bas- ketbalploeg dames speelt zaterdagavond in de sporthal in Zandvoort een wedstrijd tegen de Tjechische nationale formatie, die voor een trainingsstage in Nederland verblijft. De wedstrijd begint om half negen. Donderdagavond speelt Nederland te gen Tsjechoslowakije in Ede. Voor de Ne derlandse ploeg zijn twee Haarlemse speelsters gekozen. Stien Kraay en Bine Vonkeman, beiden van White Stars. De ploeg bestaat voorts uit: Gerda Schouten (Blue Stars), Jettie Witte, Wil van Droo- ge. Els v. d. Heijden, Els de Groot (allen AMVJ), Nine Nolting (Herly), Rosemarie de Vries (Amstelveen Zapad) en Hilde van Wijk (Agon). ALMELO De fabrikantenkring Almelo en omstreken heeft gisteravond besloten de schuldenlast van de eerste divisievere niging Heracles, die 490.000 gulden be draagt. over te nemen. De fabrikanten kring, die zich enkele jaren geleden al borg stelde voor de schulden van Heracles, stopt echter met het jaarlijks schenken van een bedrag, dat gemiddeld 40.000 gulden is. scoringskansen liggen. De eerste keer kreeg hij de bal in vrije positie toege speeld door de opzwemmende Fred van Dorp, die zijn opponent d'Oosterlinck ver achter zich had gelaten, en de tweede keer schoot hij over. Niettemin verkreeg Ne derland in deze openingsperiode een voorsprong van 1-0 door een doelpunt van Bongers, voorbereid door Geutjes. In dezelfde formatie opereerde Nederland ook in de tweede periode en het gelukte al spoedig aan Hans Hoogveld, van achter uit het veld door het centrum opzwem- mend, de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Dadelijk daarop verwierf Hoogveld zich op identieke wijze een scoringskans, doch nu mislukte zijn schot. Bongers miste daarna een strafworp doelman Van Reibroeck keerde de bal uitstekend en toen beide ploegen tot zes man werden gereduceerd wegens het uit het veld stu ren van Van der Voet en De Sloover, welke strafmaatregel de Belgen een straf worp en een doelpunt van d'Oosterlinck opleverde (2-1), werd de situatie er voor de Nederlanders bepaald niet rooskleuri ger op Dankzij De Vries, die een schot van d'Oosterlinck goed verwerkte, kwam het einde van deze periode nog met winst voor Nederland. Met Kroon (in doel), Vriend en Moolhuizen als frisse krachten, trachtte Nederland door te drukken. Na dat Geutjes twee schoten had zien ge keerd, het eerste door de lat, het tweede door Van Reibroeck, had hij de derde maal met een strafworp succes: 3-1. Het incident Hoogveld-d'Oosterlinck, dat leid de tot beider uitsluiting, leverde de Bel gen een strafworp op en daarmee een nieuwe kans om Nederland te blijven be dreigen. De Vis liet zich de kans hiertoe niet ontnemen en bracht de achterstand terug tot 3-2. De vierde periode met Wouda voor Vriend had weinig meer te betekenen. De uitslagen zijn: Groep A: NederlandBelgië 3-2, Oos tenrijkGroot-Brittannië 5-2, Spanje Groot-Brittannië 8-4, SpanjeBelgië 6-2. Groep B: BulgarijeFinland 7-0, Zwe denFinland 7-3, ZwedenWest Duits land 2-4. West DuitslandGriekenland 8-4. De standen zijn: Groep A: 1. Nederland 24, 2. Spanje 34, 3 Oostenrijk 22, 4. België 32, 5 Engeland 20. Groep B: 1. West Duitsland 24, 2. Bul garije 23, 3. Zweden 33, 4. Grieken land 22. 5. Finland 30. Het enige interëssante van de koers was de kennismaking met de autoracebaan in Imola, waarop in augustus de wereld kampioenschappen wielrennen worden gehouden. De renners moesten dat par cours (ruim vijftien km) zes keer afleg gen. Zeven km voor de finish ontsnapten de Italianen Basso en Bitossi en de Zwit ser Maurer uit het peloton. Basso won de sprint. 1. Basso (It.) de 141 km in 3.38.36, 2. Bitosi (It.) zt., 3. Maurer (Zwit.) zt., 4. Casalinj (It.) 3.38.43, 5. Swerts (Belg.) zt., 6. Ritter (Den.) zt., 7. Vicentini (It.) zt., 8. Mariano Diaz (Sp.) zt., 9. Errandonea (Sp.) zt., 10. Bolley (Fr.) zt. 84. Haast (Ned.) 3.41.30. Algemeen klassement na de 15e etappe is: 1. Merckx (Belg.) 73.05.40, 2. Adorni (It.) op 3.43, 3. Dan- celli (It.) op 5.09, 4. Zilioli (It.) op 6.21, 5. Vanneste (Belg.) op 7.56, 6. Gimondi (It.) op 9.37, 7. Bodrero (It.) op 9.53, 8. Jime nez (Sp.) op 9.57, 9. Motta (It.) op 10.59, 10 Balmamion (It.) op 11.35 en 24. Haast (Ned,) op 29.38. IMOLA Wereldkampioen Eddy Merckx heeft de organisatoren van de Ronde van Frankrijk en het bestuur van de Belgische wielerbond laten weten, dat hij in geen geval mee zal doen aan de Tour de France van dit jaar Merckx had dit besluit al eerder genomen, maar nu hij in de Ronde van Italië op een zekere eindoverwinning lijkt af te stevenen stelden de Belgische wielerbond en de organisatie van de Ronde van Frankrijk pogingen in het werk de 22- jarige Belg van gedachten te laten veran deren. Deze vond het echter niet verant woord op zi.in leeftijd in een seizoen twee zware etappewedstrijden te rijden. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR Tijdens de wekelijkse „populaires" op de Aikmaarse wieler baan heeft Wim Keizer (Westzaan) wel iswaar de sprintfinale gewonnen, maar doordat hij in de klassementswedstrijd op 'n ronde achterstand werd gefietst na het eerste en tweede klassement te hebben gewonnen werd de Haarlemmer Wim Fiechter in de klassering over bei de afstanden eerste. Keizer revancheerde zich daarna door het slotnummer over tien kilometer te winnen vóór Jack Groe- neveld uit Haarlem. De sprintfinale won Keizer vrij gemak kelijk van Fiechter en Noors. Zij hadden alle drie hun serie gewonnen. Ook in de klassementsrit scheen Keizer óp de zege af te stevenen door twee sprints om de punten te winnen. Hij werd daarna ech ter op één ronde achterstand gezet en zo doende had Fiechter aan een derde plaats voldoende om eerste te kunnen worden. Het resultaat van sprint en klassements rit samen: 1 Fiechter 21 pnt.; 2 Hans Tesselaar (Kalverdiik) 18 pnt.; 3 A. Noors 18 pnt.; 4 H. v. d. Sloot (beiden Den Hel der) 16 pnt. In de race over 10 km. won Keizer de eerste van een zestal premies en bleef in het beslissende sprintie baas over de fel aanklampende Jack Groene- velrl De Sassenheimer Ton Zeldenthuis werd derde en Siem Kamp uit Diemen 4de. De tijd van Keizer was 13.30.5 Van der Sloot en Rous wonnen elk twee pre mies en Slot één. PARIJS Ion Tiriac heeft gisteren op de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk die in Parijs worden ge houden bijna voor een verrassing gezorgd. De 29-jarige Roemeen, de enige amateur die in de strijd om de herenenkelspeltite! tot de kwartfinales was doorgedrongen slaagde erin de Australische professional Rod Laver zowel in de eerste als de tweede set met 6-4 te verslaan. In de derde set won Laver weliswaar met 6-3, maar toen Tiriac in de vierde met 3-1 kwam voor te staan, scheen een sensatie in de lucht te hangen. De roodharige, linkshandige Laver schakelde echter toen over op een grotere versnelling, schreef de vierde set met 6-3 op zijn naam en won de laatste zonder een game te verliezen (6-0). De belangrijkste uitslagen luiden verder: Herendubbelspel derde ronde: Koch- Mandarino (Braz.)-Addison-Ruffels (Aus.) 6-3. 6-0. 6-4: Buding-Ulrich (W.-Dld -Den Maud-Moore (Z.-A.) 4-6, 6-3. 6-2 3-6. 6-1. Enkelspel heren kwartfinales Gonza les (V.S.)-Emerson (Austr.) 7-5. 6-3 3-6 (na de derde set werd de ontmoeting we gens de regen onderbroken).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17