Overheid voert afbraakpolitiek Nederlandse tegenover bioscopen Klop op bewerkt de deur'' wordt door Jan Staal UITGAAN IN HAARLEM® „lk zal het nu uitvechten tot het laatste kwartje SieMatic, een keuken,die tot voor beeld werd BEERKENS- KEUKENS Studenten eisen ontslag hoge functionarissen ANDERE CULTUURUITINGEN EN SPORT BUITENSPORIG VOORGETROKKEN Hugo Claus (vier maanden cel): Geen uitlokking door Hoepla-team Televisie-vanavond Nieuws, recht en series „Brandpunt" krijgt nieuwe chef Radio-zaterdag TV vrijdag TV zaterdag J-ortaenó VRIJDAG 7 JUNI 1968 11 Lasten WEfMatic I Nooit Noodlijdend C. Boost de diep-slaap matras waarop u ook echt uitrust! Nederlandse Forsyte dit jaar niet klaar 55 Vertrouwd Grachten Gesprekken TENTOONSTELLINGEN TONEEL AMATEURTONEEL MUZIEK POPPENTHEATER DIVERSEN (Van onze filmmedewerker) AMSTERDAM Het Jaarverslag van de Nederlandse Bioscoopbond, dat gewoonlijk in mei door de directeur van de Bond namens het Hoofd bestuur wordt uitgebracht aan de jaarlijkse ledenvergadering en later in druk verschijnt, aangevuld met allerlei tabellen en statistieken, is niet al leen informatief een belangrijk en nuttig stuk, het geeft bovendien in cijfers en tussen de regels in een overzichtelijk beeld van de waardering, die de bioscoop in ons land bij publiek en overheid geniet. Dat de film in Nederland nog altijd niet voor cultureel „vol" wordt aangezien, kan door verschillende voorbeelden van discriminering ten opzichte van andere kunsten en vermaken geïllustreerd worden Zelfs de opheffing van de ergste vorm van discriminatie, de vermakelijkheidsbe lasting, die nu eindelijk per 1 januari 1969 gaat verdwijnen, bewijst niet dat de over heid het bioscoopbedrijf anders beschouwt dan een willekeurige, momenteel toeval lig wat minder florerende onderneming. Dat de voordelen van de afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting groten deels te niet worden gedaan door de nieuwe omzetbelasting, de B.T.W., spreekt in dit geval minder duidelijke taal dan het feit, dat volgens het ingediende wets ontwerp de bioscoop onder het algemene tarief van twaalf percent valt, terwijl voor boeken, dagbladen en tijdschriften een heffing van vier percent geldt en de radio- en televisieuitzendingen helemaal vrijgesteld zijn van B.T.W. In de sector van de culturele ontspanning wordt de bioscoop hier duidelijk weer achterge- ADVERTENT1E Goud - ?l/oer - horloge* - ^eltum^lee Gr. Houtitraat 6, Haarlam, Tal. 02500 -10616 steld bij vergelijkbare vormen van recrea tie en vrijetijdsbesteding en terecht maakt de voorzitter van de Bond, de heer J. G. J. Bosman, in zijn verslag melding van deze vorm van discriminatie, die het Nederlandse bioscoopbedrijf in een min der gunstige positie manoeuvreert dan met name in de Bondsrepubliek en Frank rijk bestaat. IN het vooruitzicht van de totale af schaffing van de vermakelijkheidsbelas ting toonden bovendien de gemeentes in het algemeen weinig neiging bij voorbaat zelf al iets aan vermindering of afschaf fing van die last te doen, met als gevolg dat in het afgelopen jaar nog bijna der tien miljoen gulden door het bedrijf aan de gemeentelijke fiscus moest worden af gedragen, wat bijna negentien percent van de totale recettes der bioscopen be droeg. Terecht wordt daarom in het ver slag onder het kopje ,Het lastenvraagstuk' nog eens uitvoerig ingegaan op de voor geschiedenis van de vermakelijkheidsbe lasting, waarbij opnieuw gewezen wordt op het feit dat na de Tweede Wereldoorlog de meer actieve cultuur- en recreatiepo- litiek van de overheid voornamelijk ge resulteerd heeft in een ruime subsidiëring van toneel, concert, opera en ballet en vooral ook van de sport, waarbij dan nog de enorme uitgaven aan investeringen in en dekking van exploitatiekosten van schouwburgen, sportzalen en sportterrei nen dienen te worden opgeteld. „Wanneer", zo merkt het jaarverslag op, „de overheid het ene recreatiemiddel kunstmatig in het leven houdt en het andere geheel overlaat aan het particu (Van onze correspondent) BRUSSEL. „Ik zal in ieder geval in beroep gaan van dit krankzinnige vonnis en ik zal het uitvechten zolang ik nog ergens tot een kwartje boete wordt ver oordeeld", aldus gisteravond een in zijn stem rustige, maar toch verder wel ge ëmotioneerde Hugo Claus. Wij belden hem op in zijn huis te Nu- kerke ten zuiden van Gent in de provin cie Oost-Vlaanderen, omdat wij zijn reac tie wilden weten op het vonnis van de rechtbank in Brugge, die hem gisteroch tend tot vier maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf en tienduizend frank (ƒ750) boete heeft veroordeeld wegens aanslag op de goede zeden. Enige maanden geleden heeft Claus, als auteur en regisseur, zijn Mascheroen, een variant op Mariken van Nimwegen. tij dens het festival van Knokke ten tonele gebracht. Hij liet daarbij drie naakte mannen de heilige drievuldigheid ver beelden. „Ik wist wel dat ik veroordeeld zou worden, zei Claus, maar ik ben nog altijd stom verwonderd over hetgeen er ge beurde. Pas drie maanden na de voorstel ling is er een klacht gekomen, op grond daarvan ben ik veroordeeld. Het blijkt dat men in Gent op een of andere manier zaken, die jn West-Vlaanderen (waar Oostende ligt) gebeuren, niet begrijpt en wel veroordeelt. Ik ga nu natuurlijk in beroep. Het is best mogelijk dat ik nog tot erger wordt veroordeeld, maar ik zal blijven vechten voor wat ik als mijn goed recht beschouw, zelfs als ik voor een querulant zou worden uitgemaakt." Is er kans dat u al direct wordt ge- ADVERTENTIE BURGH AL 76, HAARLEM Telefoon 13974 Showroom geopend dagelijks 95.36 uur Zaterdags 1014 uur arresteerd en in de gevangenis gestopt? „Nee, ik geloof dat dat niet zal gebeu ren zolang ik in beroep zal gaan en ik ben van plan het desnoods voor het hof voor de Rechten van de Mens in Straats burg te brengen." Bent u van plan om eventueel naar het buitenland te vluchten? ,Nee, ik ben dat niet van plan. Het ergste is, dat ik vandaag heb gemerkt dat zo'n veroordeling ook broodroof be tekent. Ik zou voor een Nederlands maandblad naar Kongo gaan. Op de Kon golese ambassade in Brussel heeft men mij nu gezegd dat mijn visum is inge trokken. Wij houden niet van dit soort lieden, zei men daar. Daarmee bedoelden ze waarschijnlijk lieden die wegens ze denmisdrijven zijn veroordeeld. Ik vind het verschrikkelijk dat gevaarlijke gek ken me zo iets hebben aangedaan." DEN HAAG. Op grond van het onderzoek dat de koninklijke mare chaussee heeft ingesteld naar de VPRO-televisieuitzending „Hoepla" op 29 oktober 1967. waarin dronken mi litairen werd geïnterviewd, is niet komen vast te staan dat uitlokking van strafbare feiten heeft plaatsgevon den. Dit antwoordt minister Den Toom van Defensie op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.). De minister deelt verder mee, dat uit het onder zoek het volgende is komen vast te staan: BELGRADO. (AP) Het actiecomité van studenten heeft het ontslag geëist van Branko Pesitjs, de burgemeester van Belgrado en van Sima Zatezalo, de se cretaris van de partij in Belgrado. Donderdagavond, nadat de regering de meeste van de eisen van de studenten had ingewilligd, namen de studenten een resolutie aan waarin het ontslag werd verlangd van alle hoge functionarissen van de ministeries van Binnenlandse Za ken, van de federale regering en van de Servische Republiek evenals van de hoofdcommissaris van politie van Belgra do. Zij eisten verder dat het federale par lement de universiteiten volledig autono mie zal verlenen. De studenten zijn vast besloten de universiteit bezet te houden todat al hun eisen zijn ingewilligd. Zij eisen dat de politie rond de universi teitsgebouwen wordt teruggetrokken Vanmorgen viel het op dat het aantal politiemannen rond het hoofdgebouw van de universiteit aanzienlijk was vermin derd. De deken van de Technologische Facul teit heeft later de studenten gewaar schuwd op hun hoede te zijn voor bui tenlandse inmenging in de huidige stu> dentenbeweging. Hij beweerde, dat don derdagavond strooibiljetten, waarin opge roepen werd tot omverwerping van de regering, verspreid waren door een wagen van een buitenlandse ambassade. liere initiatief, zodanig dat in het eerste geval het effect van de vermakelijkheids belasting geheel wordt te niet gedaan en in het tweede geval het particulier initia tief de volle druk van deze belasting on dervindt, dan schuilt hierin niet alleen een vorm van discriminatie, doch schept de overheid tevens uit een oogpunt van con currentie onbillijkheden. Een dergelijk beleid moet daarom in wezen strijdig worden geoordeeld met de onpartijdigheid die de overheid in acht heeft te nemen". UITERAARD is het verslag het eens met de geweldige financiële injecties die de gemeenten toegediend hebben om het plaatselijke leefklimaat te bevorderen. Iedere gemeente van enige omvang moest haar eigen schouwburg hebben en moest een kunst- en sportleven in stand houden dat handen vol geld kostte. Terecht zijn die uitgaven gedaan, doch, zo klaagt het verslag niet zonder reden, er is nooit iets gespendeerd ten behoeve van film- en bioscoopontwikkeling. „Tal van gemeen ten hebben bijvoorbeeld niets gedaan om te verhinderen dat de enige lokale bio scoop zou gaan verdwijnen. Hetzelfde geldt voor de grote bevolkingscentra in de randstad Holland met betrekking tot de buurtbioscopen. Al te vaak wordt van ge meentewege iedere verantwoordelijkheid voor dit stuk cultureel en sociaal verlies afgewezen door te stellen, dat zulks het gevolg is van onvermijdelijke structurele veranderingen in het patroon der vrije tijdsbesteding". Een aanvechtbaar argument, zo meent het rapport. Het wijst er op dat de bio scoop, ook onder de gewijzigde omstandig heden nog altijd een veelvoud van be zoekers trekt vergeleken met welk ander vermaak ook (het bezoekcijfer voor de bioscopen bedroeg in '65 ruim vijfendertig miljoen, tegen twee miljoen voor het be roepstoneel, 1.7 miljoen voor concerten en een kleine vijftien miljoen voor alle sport- uitvoeringen). En de „structurele veran deringen in het patroon van de vrijetijds besteding" gelden toch zeker in niet min dere mate voor het toneel, wat niettemin en terecht met enorme geldelijke offers in het leven wordt gehouden. Om maar te zwijgen over de televisie, die in regerings kringen de heilige koe is, waarvoor geen uitgaven te veel zijn. DAT onder die omstandigheden een noodlijdend bedrijf als het bioscoopwezen, dat sinds 1958 zijn bezoekersaantal gehal veerd heeft zien worden, zich niet heeft kunnen ontplooien en een voorzichtiger be leid heeft moeten voeren, waarbij bijna uitsluitend nog gespeculeerd wordt op de attractie van sensatie en sexfilms, spreekt bijna vanzelf; en dat onder die omstan digheden het filmklimaat beneden peil is, de Nederlandse film (met een overheids subsidie van nog geen twee miljoen) een bloedarmoedig bestaan leidt, en het bio scoopbezoek een dalende lijn blijft ver tonen, is niet minder vanzelfsprekend. Het verslag van de Nederlandse Bio scoopbond roert die verschillende aspecten nog heel voorzichtig aan. Het toont dank baarheid voor de afschaffing van de ver makelijkheidsbelasting en het blijft hopen op een wijziging van de Bioscoopwet en in de verre toekomst op enige vorm van compensatie van de door de televisie ge leden verliezen. Maar het laat toch vaag doorschemeren, dat er ten opzichte van het bioscoopamusement jarenlang een af braakpolitiek van hogerhand is gevoerd die onherstelbare gevolgen dreigt te zul len krijgen. ADVERTENTIE 0LGA (Van onze correspondent) HILVERSUM. Sinds vele weken werkt toneelschrijver Jan Staal aan n televisie-bewerking van Ina Boudier- Bakkers succes roman „De klop op de deur", in de dertiger jaren door le zend Nederland verslonden en thans nog altijd een graag gelezen boek. Het was te voorzien, dat na het suc ces op de televisie van de Forsythe Saga aan een Nederlands equivalent zou worden gedacht. „De klop op de deur" zou dat best kunnen worden: een fa milieroman die drie geslachten omvat evenzeer gesitueerd is in gegoede krin gen en weken achtereen de kijker aan de buis zou kunnen kluisteren. WAS het dus wel begrijpelijk, dat de keus op de „Klop op de deur" zou vallen, niet minder begrijpelijk was het dat de opdracht voor de dramati sering door de KRO-televisie aan Jan Staal werd gegeven. Hij neemt onder de Nederlandse toneelschrijvers een bijzondere plaats in. Hij schrijft een direct aansprekend, op het naturalis me geënt toneel, waarmee de toeschou wer zich vertrouwd voelt. „Ik heb de opdracht graag aange nomen", zegt hij, „maar mijn persoon lijke keuze zou eerder een werk van HILVERSUM. Op Nederland één een jeugdprogramma, een nieuwsru briek en een tv-rechtzaak. Op Neder land twee wat vaste NTS-rubrieken, en twee series. De VARA op het eerste net. Na Ba rend de Beer, de reclame en het jour naal Sonja Barend. Zij presenteert de laatste aflevering van Fenklup. Vat allemaal te zien zal zijn in dit Drogramma van Ralph Inbar, die deze maand naar Israel vertrekt om daar in dienst te treden van de jonge tele visie van dat land, is niet bekend. Na het journaal eerst een aflevering van Achter het Nieuws en vervolgens Koning Klant, waarin Netty Rosenfeld en Gerrit Eerenberg de consument voorlichten. Daarna tot sluitingstijd de voortzetting van de behandeling van de Zaak Arnold Jonkman door de televi sierechtbank. Tussen zeven en acht op het tweede net NTS-programma's; Barend de Beer, het journaal, het Weekjournaal voor slechthorenden en Open Oog, de weekeindrubriek. Na het tweede jour naal twee buitenlandse series van el kaar gescheiden door Brandpunt, dat vijftig minuten vergt. De eerste serie is Gertrud Stranitzki, vanavond voor het laatst. De tweede serie is Bonanza. (Van onze correspondent) HILVERSUM De chef van KRO actualiteiten programma „Echo", Jac. Grijpink, zal met ingang van een nader te bepalen datum worden belast met de leiding van de „Brandpunt" redac tie. De opvolging van de heer Grijpink bij „Echo" zal nog nader worden gere geld. Richard Schoonhoven, die tot dusver „Brandbunt" leidde, is onlangs benoemd tot adjunct-hoofd van KRO- televisie. Don Portridge, een echte Britse straat zanger. (Fenklup, Nederland I, zes over zeven). Couperus zijn geweest, bijvoorbeeld „De boeken der kleine zielen". De dra matisering daarvan lijkt mij veel ge makkelijker. Couperus schrijft veel be tere dialogen, die kun je zo overne men, terwijl je bij Ina Boudier-Bak- ker bijna alles zelf moet bedenken, creëren haast. Wel tekent zij haar ka rakters heel goed, maar met de dia logen weet zij geen raad, die zijn hele maal niet dramatisch. HET is voornamelijk wel een episch werk, een verhalende roman, die ove rigens toch wel soms verrassende in formatie geeft. Zo was bijvoorbeeld in de vorige eeuw het dempen van de Amsterdamse grachten al dagelijkse gesprekstof". Ina Boudier-Bakker was vijferyijf- tig, toen zij „De klop op de deur" voltooide. Jan Staal was toen nog geen vijf. De schrijfster heeft het grootste deel van de tijd, die zij beschrijft de roman bestrijkt de jaren 1860 tot 1920 zelf meegemaakt, de televisie bewerker weet er alleen over van ho ren zeggen en uit boeken. „Ik heb veel andere boeken moeten naslaan voor de historische achter gronden", zegt Jan Staal. „Maar het meeste moeite heb ik toch wel gehad met de jaartallen. Ina Boudier-Bak ker geeft er weinig en als je ze nare kent klopt er geen barst van". Er komen veertien televisie-afleve ringen. De KRO deelt mee, dat Staal tot het eind van het jaar de tijd heeft om ze in te leveren. Hij zelf zegt daarvan niets te weten: het lijkt hem wel vlug. Hij heeft nu drie delen klaar en is bezig aan het vierde. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. j7.23 Lichte gramm.muz. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135. 10.30 Werk-geven en nemen. 10.50 Draaiorgelklanken. 11.00 Nws. 11.02 Mannenkoorzang. 11.25 Afrikaan se kroniek. 11.45 Salonorkest met zangsolist. 12.10 Jong talent. 12.26 Me- dedel. voor land- en tuinbouw. 12.29 Sport. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13 15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uit laat. 14.40 Radio Jazz Magazine. 15.00 Tot beter begrip, een cursus muziek- luisteren. 15.20 Wat biedt de Mam moetwet uw Kind? 15.35 Gram- mofoonmuziek 15.40 Tot beter begrip, een cursus muziekluisteren. 16.00 Nws. 16.02 Gesprek over centrale en cate gorale vakbonden. 16.30 Amusements programma. 17.25 Radioweekjournaal. 17 55 SOS-berichten. 18.00 Nws. 18.16 Commentaar. 18.22 Melodieën-Expres. 18.45 Opera-muz. 19.30 Nws. 19.35 Ar tistieke staalkaart. 20.15 Amusements- muz. 20.40 De Columbus van Albabella (hoorspel). 22.30 Nws. 22.40 SOS-be richten. 22.45 Lichte gramm.muz. 23.15 Lui luisteren. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm.muz. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Klassieke gram- mofoonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.30 Verzoekpro gramma van klassieke muz. 10.25 Klas sieke balletmuz. 10.55 Kunstkroniek. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oecumene (lezing). 11.17 Klassieke ka> mermuz. 11.55 SOS-berichten. 12.00 Lichte pianomuz. 12.14 Marktberich ten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Ex- portiviteiten. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actua liteiten. 12.50 Zonder grenzen. 12.59 Radio-rally. 13.00 Gebed en geestelijke genezing (lezing). 13.15 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 16.30 Franse les. 17.00 Hiro-magazine. 17.30 6-7-6-8: pocketradio voor tieners. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Muziekgezel schap uit Schiedam. 19.30 Sjook: voor twintigers. 20.00 Verzoekplaten. 2130 Radio-Rally. 22.00 Opera. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Cabaret. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. 13.00 Nws. 13.03 Millers mixture. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ienerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte: programma voor twinti gers. 15.30 Country and Western. 16.00 Nws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht gevarieerd muz.programma. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: sport. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Amusementspro gramma. 12.40 Weerbericht. 12.45 Zweedse muz. 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevarieerd programma. 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Jazz en poëzie. 18.00 Nws 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken BBC International Festival of Light Music. 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 23.15 Dansmuz. 23.40 Nws. Het verband van het boek met de tijd waarin het speelt wil Jan Staal zoveel mogelijk tot uiting laten komen. Zo duidt Ina Boudier-Bakker de op komst van het socialisme aan, heeft zij het over het „Palingoproer" in de Jordaan en over de suffragettes. Ge legenheid tot grote buitenscènes is er niet. Dat zou te duur worden zo het al te verwezenlijken zou zijn geweest. Al die dingen moeten in gesprekken tot uitdrukking worden gebracht. Wie de naam Ina Boudier-Bakker hoort, denkt vooral aan de 770 dicht bedrukte pagina's van deze familiero man. Een negentiende druk van twin tigduizend exemplaren, geïllustreerd met foto's van het oude Amsterdam, was in twee jaar uitverkocht. Overigens, haar van oudere datum daterende maar litterair hoger gekwa lificeerde „Armoede" wordt eveneens nog altijd goed verkocht, evenals „Spie geltje" en „Kleine kruisvaart" samen zo'n tienduizend exemplaren per jaar. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabi net: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Wer ken in Textiel", expositie van wandta pijten, appliquékleden, en textielplastie- ken van 33 kunstenaars. Dagelijks 10-17 uur en zondags 13-17 uur. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se kunstnijverheid. Dagelijks, behalve op maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Exposi tie van werk van Segui. Dagelijks van 11 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 9 juni. Galerie Drengel (Bakkumstraat)„Woem- in", werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gugten, Berend Pasman, Lou Schoutqns. Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen 20-22 uur en op donderdag, zaterdag en zon dag ook 13-17 uur. Tot 2 juli. De Ark (Nw. Heiligland): zomerexposi- tie. Dagelijks 10-20 uur. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Ja Campfens en Karin Compfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van his torische stoommachines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 12 uur. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kas sen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie beeldhouwwer ken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag 14-16 u. Vrijdag 7 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: Demonstratie door eindexamen-kandi daten van de Amsterdamse toneel school. Zondag 9 juni, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereniging Thalia met „lm Weis- sen Rössl". Zaterdag 8 juni, Stadsschouwburg, 14 uur: Leerlingenuitvoering van de Muziek school Toonkunst. Maandag 10 juni. Kathedrale Basiliek St. Bavo, 20 uur: Concert door het „River Forest Concert Choir" Dinsdag 11 juni, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk. Donderdag 13 juni, Grote of Sint Bavo kerk, 15 uur: Orgelconcert. Donderdag 13 juni, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, o.l.v. Lucas Vis. Solist: Pierre Jetteur (viool). Program ma: Von Weber, Bruch en Dvorak. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), toegang 5 jaar, 14.30 uur: zaterdag 8 juni: ,De Apebroodboom"; woensdag 12 juni: „Prins Dadeltje". Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat): Dagelijks (behalve maandag) vanaf 20 uur geopend. Vrijdag 7 en zaterdag 8 juni, 20 uur: Optreden van Terry Gould. De Ark (Nieuw Heiligland): Iedere avond behalve dinsdag van 20-23 uur grammo- foonplatenconcert. Nederland I 18.50 NTS' Barend de Beer. 18.56 STER Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER Reclame. 19.06 VARA: Fenklup. 19.56 STER Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 Consumentenrubriek. 21.10 TV-Rechtbank. 22.45 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS' Journaal. 19.03 Weekjournaal voor gehoorgestoorden. 19.25 Kroniek voor vrijetijdsbesteding 20.00 Journaal. 20.16 STER Reclame. 20.20 KRO: De wereldreis (gefilmd toneelspel). 20.45 Brandpunt. 21.35 Bonanza (tv-feuilleton). 22.25 NTS: Journaal. Nederland I 14.30 NTS: Teleac: Problemen van het Brugjaar. 16.00 Nieuws. 16.01 AVRO: Voor de jeugd. 18.50 NTS Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 AVRO The Thunderbirds (tv-film). 19.56 STER: Reclame. 20.00 AVRO: Finale Europa-Cup voor landenteams 21.45 High Chaparral (tv-feuilleton). 22.35 Nieuws van en voor het weekend. 22.50 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS' Barend de Beer. 18.56 STER Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 NCRV Rodeo. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER. Reclame. 20.20 NCRV: De Lucy Show. 20.45 Zeskamp. 21.55 Engelse geestelijke liederen. 22.10 Evangelie. 22.15 NTS. Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11