Luister- en kijkgeld 75 gulden per jaar op 1 januari uniek!! stereo festival slechts 6?5 Agenda voor Haarlem en de IJmond Als het parlement akkoord gaat: Over vier jaar twintig uur kleurentelevisie per week 2000 m2 SHOW Ittaranka meubelen Mr. Luns: Hoe zuidelijker, hoe bloemrijker Kort en bondig tl Wapenzendingen aan Nigeria gestaakt Opgebaggerde bom viel terug in het water WSÊÊ H. de Ru wordt onderdirecteur van de R.V.D. „Deze regering zal het niet uithouden" Scherpe critiek op hoofdbestuur van Dierenbescherming Eis van 20 jaar in moordzaak Meer bewolking LOOP VRU IN EN UIT BU Prinses sloeg spijker niet op de kop Uh or iwtTfc i/uhtu U... TRESLONG VRIJDAG 7 JUNI 196 8 2 Minister Luns: T elevisie Regionaal W «m i Radicaal Van Kleef In afdeling laar dingen _1 Haarlem \elsen-lJ muiden Beverwijk H eemskerk Duitse ambassadeur in „Huis Schuylenburg" (Van onze correspondent) DEN HAAG Als het parlement er mee akkoord gaat zal het luister en kijkgeld per 1 januari worden verhoogd van 54 gulden tot 75 gulden per jaar en wordt het gecombineerd tot een zogenoemde omroepbijdrage-A. Dat bedrag zal ook verschuldigd zijn als er naast een t.v.-toestel geen radio aanwezig is. Voor alleen een radiotoestel zal een omroepbijdrage-B ad f 24 verplicht worden, die in tegenstelling tot de A-heffing niet in twee termijnen kan worden betaald. Autoradio's en dergelijke worden in de nieuwe regeling vrijgesteld. De verplichting tot betaling van de omroep bijdrage gaat in na afjoop van de voor 1969 reeds betaalde gelden onder de oude regeling. Dit zijn enkele van de voorstellen, die de ministers Klompé (C.R.M.), Bakker (Verkeer en Waterstaat) en Witteveen (Fi nanciën) doen in een wetsontwerp, dat zij vandaag bij de Tweede Kamer hebben in gediend. Op een persconferentie zei minis ter dr. M. A. M. Klompé dat hierover diepgaand overleg heeft plaatsgevonden met de omroeporganisaties. De opzet van het ontwerp was de heffing zo eenvoudig mogelijk te maken, gezien de voortschrij dende techniek en het komende samen gaan van NRU en NTS in de NOS. Ook kan nu doelmatiger worden opgetreden tegen de ontduiking van de heffing door een aanzienlijk vereenvoudigde adminis tratie bij de dienst luister- en kijkgeld. Invoering van de combi-heffing betekent een bezuiniging van 1.600.000 gulden ad ministratiekosten, terwijl circa driehon derdduizend gregistreerde TV-kijkers, die ten onrechte geen luistergeld betalen, automatisch gaan bijdragen in de kosten. Steekproeven over „afschaffingen" had den aangetoond dat nog niet de helft hier van als reeël kon worden beschouwd. Voor het komend jaar wordt gerekend met 138.000 vrijstellingen van bijdrage-A en 69.000 van bijdrage-B, wat het rijk 12.006.000,- kost. Bijdrage-A geeft het gezin het recht verschillende TV- en radiotoestellen in woning of tijdelijke verblijfplaats te heb ben (ziekenhuis, kantoor, bedrijf, zomer huisje), wat in sommige gevallen tot nu toe alleen voor radio's gold. Meerderja rige kinderen moeten apart betalen. Geen bijdrage is verschuldigd voor radiotoe stellen, die blijvend aanwezig zijn in voer- of vaartuigen, die niet tot woonruimte die nen. Dit geldt niet voor hier aanwezige TV-toestellen. De voorgestelde tarieven steken niet uit boven die in het buiten land. In een toelichting, waarbij men een prognose voegt voor de jaren '68-'71, wij zen de bewindslieden op de moeilijke fi- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Nederlandse wapen leveranties aan Nigerië blijven opge schort totdat een vreedzame oplossing van het geschil tussen dat land en Biafra is bereikt. Dat heeft minister Luns in de Tweede Kamer geantwoord op vragen van drs. Westerterp (K.V.P.). Minister Luns zei dat contact met de andere Benelux-landen is opgenomen om te bereiken dat deze landen eenzelfde gedragslijn volgen. Hij beloofde, er bij de Nigeriaanse regering op aan te zullen dringen dat geen blokkade wordt toege past op goederen, welke door het Inter nationale Rode Kruis naar Biafra wor den gezonden om het lijden van de be volking daar te verlichten. Voor de Nigeriaanse ambassadeur in ons land, de heer A. R. Ladipo, was het nieuws over het staken van de wapen leveranties een verrassing. Hem was slechts bekend dat de Nederlandse rege ring hiertoe had besloten voor de duur van het vredesgesprek tussen zijn land en Biafra, een gesprek dat reeds is afge broken. nanciële situatie bij radio en TV. Wat de eerste betreft achten zij het redelijk de radio de komende jaren iets meer arm slag te geven. Gewezen wordt hierbij op de voortdurende kostenstijgingen door lonen en prijzen, de modernisering van het zenderpark en de uitbreiding van de studioruimte. Ook de FM-techniek vergt veel kostbare voorzieningen. Aanzienlijk meer geld zal ook de wereldomroep gaan kosten, waarvan de regering heeft gezegd dat deze uit de omroepbijdragen dienen te komen. Met name het systeem van te bouwen relay- zenders, noodzakelijk om de steeds slech ter wordende ontvangst te verbeteren, vergt kostbare investeringen. Onder voor behoud van goedkeuring door de regering zal de wereldomroep ook een zenderpark bouwen op Madagascar. De kosten hier van bedragen rond elf miljoen gulden. Be studeerd wordt nog in hoeverre deze gel den uit fondsen voor ontwikkelingshulp kunnen worden gehaald. Minister Klompé acht dit „zeer reëel". Het wetsontwerp gaat uit van een regel matige uitbreiding van de televisiezend tijd in de komende jaren, met inbegrip van kleurenuitzendingen en STER-recla- me. Tot 1971 voorziet minister Klompé zelfs een stijging tot 71 uur per week, waarvan twintig in kleur. Op dat tijdstip zal 177 minuten reclame worden uitgezonden. Voor 1969 zijn deze cijfers 65 12 129, voor 1970 68 16 153. De bewindsvrouwe kon nog niet meedelen aan wie de nieuwe zenduren ADVERTENTIE ANCGANG 39, HAARLEM TEL. 16340 Vandaag kijkavond van 19.30 tot 22.00 uur ■uilen worden gegeven. Wel verwachtte zij dat een deel hiervan „ongetwijfeld" ten goede zou komen aan instructieve pro gramma's. Over een eventueel derde net wilde zij zich niet uitlaten, omdat dit financieel en technisch nog niet is te overzien. Als de financiële positie van de pers niet meer op te vangen nadelige gevoglen zou ondervinden van de uitbreiding van de reclametelevisie, is mej. Klompé be reid te overwegen, welke maatregelen ge troffen kunnen worden om de vitale be langen van de pers te waarborgn. Met het oog hierop is de maximumzendtijd reeds verschoven naar 1972. Wat er na afloop van de nu lopende driejarige ter mijn van steun aan de pers zal gebeuren, wist mej. Klompé nog niet. „Ik weet niet of er dan nog schade zal zijn". Zij wees op een commissie, die deze problematiek momenteel bestudeert. Over de kleuren-TV deelde zij mee dat in oktober van dit jaar begonnen zal worden met studioprodukties. Voor 1971 zijn volgens de huidige inzichten twee kleurenreportagetreinen en vijf kleuren- tv-studio's nodig. De totale investering voor ktv tot 1971 beloopt rond 23 miljoen gulden. Hoewel de realisering van de regionale TV nog onderwerp van studie uitmaakt, zijn hiervoor toch met ingang van het volgend jaar gelden vrijgemaakt. Twee miljoen gulden in 1969, drie miljoen in 1970 en vijf miljoen in 1971. Ook de edu catieve uitzendingen, op het punt waar van nu nog van een achterstand sprake is, zullen meer gelden gaan vergen, hoe wel interdepartementaal wordt overlegd of deze uit andere bronnen dienen te worden gefinancierd. Dr. Klompé zei te hopen dat het parle ment het ontwerp nog voor het zomer reces zal behandelen, „anders kom ik in grote financiële moeilijkheden". In het ontwerp is de verplichting voor de handel, van elk verkocht toestel mede deling te doen aan PTT, vervallen, het geen een grote verlichting betekent voor de detailhandel. De controle van de PTT biedt voldoende waarborgen, ook al om dat de houder verplicht is zich te laten registreren. Bij baggerwerkzaamheden bij de sluis van Terhorne in het Prinses Margrietka naal van Lemmer naar Groningen is een vliegtuigbom gevonden, een duizendpon der van anderhalve meter lengte, waar schijnlijk een blindganger uit de tweede wereldoorlog bij het bombarderen van de sluis. Toen de Mijnopruimingsdienst het pro jectiel op de baggermolen hees kwam er een schip langs, waardoor de baggermo len begon te schommelen en de bom in het water viel. De politie heeft de omge ving afgezet en de scheepvaart stilge legd, waarna men weer naar de bom is gaan zoeken. ADVERTENTIE Een stereo langspeelplaat waar op 14 beroemde, internationale amusementsorkesten 14 beroem de werken spelen. Verkrijgbaar bij elke erkende grammofoon- platenhandelaar. Haast u! Dit is een tijdelijke aanbieding. De oplage is beperkt. Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne (Van onze correspondent) DEN HAAG. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van de heer H. de Ru, Haags redacteur van de NRC, tot adjunct-directeur van de Rijksvoorlich tingsdienst. De heer De Ru treedt daar mee in de plaats van de heer G. van der Wiel, die per 1 november de functie van directeur van de RVD overneemt van dr. G. Lammers. Dr. Lammere gaat dan met pensioen. De heer H. de Ru is voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Journalis ten. (Van onze correspondent) UTRECHT. Op de eerste openbare vergadering van de Politieke Partij Radi calen, die door de afdeling Utrecht don derdagavond is gehouden, heeft dr. Th. van Kleef, bestuurslid van de P.P.R. en lid Provinciale Staten van Noord-Holland, zijn twijfel uitgesproken over het voortbe staan van de huidige regering. „Steeds blijkt", aldus de heer Van Kleef, „dat de Kamerleden een duidelijke politieke standpuntbepaling moeten gaan innemen, en ik geloof dan ook niet dat de ze regering het de hele zittingsperiode zal uithouden. Het zou mij niet verbazen dat de komende algemene beschouwingen aanleiding zouden geven tot ernstige poli tieke moeilijkheden". ADVERTENTIE Dagelijks* dirier dansant - HILLEGOM <TF1 0 ?lJ20 47 Specialité Fondue de Boeuf Bourguignonne 'S MAANDAGS GESLOTEN Kapper. De Beatles, niet bepaald bekend om hun korte haren, gaan investeren in het haarsnijden. Zij zijn van plan een exclusieve kapperszaak te openen in King's Road in Londen. Prijzen. De Franse romanschrijver Henri Bosco is onderscheiden met de grote prijs voor letterkunde van de Académie Frangaise voor zijn gehele oeuvre. De prijs voor poëzie werd toegekend aan de dichters Jean Lebrau en Alain Bos quet. B.P. uit Baarnse raad. Een van de twee Boerenpartijleden in de raad van Baarn heeft bedankt. Niemand ^il hem op volgen. Het andere lid is uit de partij getreden. Hij blijft echter onafhanke lijk raadslid. Bevolking Zuid-Holland. Het inwonertal van de grote steden in Zuid-Holland is ook vorig jaar teruggelopen: in Rotter dam met 13.083 en in Den Haag met 10.027 personen. Ook de bevolking van Dordrecht, Gorinche, Gouda e n tien kleinere gemeenten nam in 1967 af. Andere gemeenten groeiden echter in inwonertal met als resultaat, dat in 1967 in de provincie 2.922.450 mensen woon den, 19.878 meer dan een jaar tevoren. De provincie had een geboorteover schot van 27.514. Er vertrokken 7.636 mensen meer dan er zich vestigden. DEN HAAG. „Hoe zuidelijker men komt, hoe bloemrijker men zich uit". Dat zei minister Luns gistermiddag in de Tweede Kamer over het compliment dat hij premier Salazar van Portugal had gemaakt. Aan dergelijke verklaringen moet men niet zo'n grote waarde hech ten. De minister zei dat hij een dergelijke opmerking ook heeft gemaakt na bezoe ken aan landen achter het IJzeren Gor dijn, aan Marokko en Joegoslavië. Achter zijn woorden moest men geen instemming met het beleid van de Por tugese regering zoeken. Hij verklaarde in tegendeel diverse keren de Nederlandse afwijzing van de Portugese houding te genover politieke tegenstanders en over zeese gebiedsdelen te hebben kenbaar ge maakt. Ook heeft hij zijn bezorgdheid uit gesproken over geruchten dat Portugal Rhodesië zou helpen. De heer Lankhorst (P.S.P.) wilde nog weten waarom de Portugese minister van Buitenlandse Zaken een hoge Neder landse onderscheiding heeft gekregen. „Ik hecht daar zeer weinig betekenis aan", aldus minister Luns, die verklaarde dat het niet meer dan een wederzijdse beleefdheid was geweest, omdat ook hij een hoge Portugese onderscheiding had gekregen. Prinses Beatrix heeft gisteren in Amsterdam een nieuw kinderhuis, „Amstelstad" geopend en na het officiële gedeelte aan allerlei attrac ties van een bazaar in de tuin deel genomen. In het spijker-slaan bleek zij niet bedreven te zijn, tot groot vermaak van haarzelf en van de omstanders. Met een speelgoedoli fant voor prins Willem-Alexander als troostprijs ging zij naar huis. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het bestuur van de afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren de grootste in ons land, heeft ernstige critiek op het landelijke hoofdbestuur. Het wil uit de vereniging treden en een nieu we landelijke organisatie stichten. In een circulaire aan de leden schrijft het bestuur „dat van de totale inkom sten van het hoofdbestuur slechts twintig percent daadwerkelijk aan dierenbescher ming wordt uitgegeven en dat tachtig per cent aan de strijkstok blijft hangen". Voorts wordt het hoofdbestuur verwe ten dat het door wanbeleid een tekort van 635.000 gulden in de afgelopen jaren heeft veroorzaakt, dat de algemene onkos ten en reis- en verblijfkosten van het hoofdbestuur te hoog zijn en dat van de uitgavepost over 1967 van 415.487 slechts 74.412 voor werkelijke dierenbescher ming is terug te vinden. „Het hoofdbestuur omringt zich met vriendjes om de regentenmentaliteit in eigen gelederen te consolideren". Zo wordt in de circulaire van Vlaardingen gezegd. Omdat het hoofdbestuur heeft geweigerd deze bezwaren van de Vlaardingse afde ling in het maandblad op te nemen, wil deze uit de vereniging treden. A»' - -< <- Ata - ,£A.AM: tfyï f V Stadsschouwburg, vandaag, 20 uur: Demonstratie door eindexamenkandida ten van 'de Amsterdamse Toneelschool. Zaterdag, 14 u.: Leerlingenuitvoering van de Muziekschool Toonkunst. Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht), vandaag, 20 u.: Muziekfestival m.m.v. het Christelijk Fanfarekorps „Arti et Reli- gioni" o.l.v. Cees Brugman, Muziekkorps „Haarlem-Centrum" van het Leger des Heils o.l.v. Berend Schut en het Sions meisjeskoor o.l.v. Teke Bijlsma. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Loon van het verraad", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: Ik, een minnaar", 18 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.:: „Ontwakende driften", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Geen genade voor bandieten", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", al. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: Opmars naar de galg", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Veel liefs uit Mos kou", 14 j. Zaterdag, 14.30 u.: „De Witte", a.l. Rembrandt, 14 19 en 21.15 u.: „Maak geen deining", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Callgirls Van Berlijn",, 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Twee of drie dingen die ik van haar weet", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote MarKt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude re.igieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie "an schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67): Expo sitie van werk van Segui. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot en met 9 juni Galerie Drengel (Bakkumstraat) „Woem-in", werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gugten, Berend Pasman, Lou Schoutens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Dagelijks 20-22 u. en donderdag, zaterdag en zondag ook 13-17 u. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks 10 tot 20 u. Linnaeushoh (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens—Meer man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghpst (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag en zaterdag, 20 u.: Op treden van Terry Gould. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag, 14.30 u.: „De Apeboom". VRIJDAG 7 JUNI City Theater, 20 u.: „Matt Helm en de verdrukkers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Victorie in de Pacific". ZATERDAG 8 JUNI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Victorie in de Pacific". Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost 14 tot 17 u.: Expositie van werken van de beeldhouwer Ben van Pinxteren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 d.: „Voor goud en wat dollars". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wereld zonder moraal". (18 j.). Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Jos Stam: geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck". Velserweg 2: Geopend van 14-16 u., voor groepen op aanvraag. ZATERDAG 8 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Voor goud en wat dollars"; 23.30 u.: „Het stripteasemeisje Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wereld zonder moraal" (18 j.). Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Jos Stam. Geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. ZATERDAG 8 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „Een miljoen jaar geleden". DEN BOSCH. De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Bosch heeft don derdag twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen een 34-jarige chauffeur uit Kerkdriel. Hij achtte bewezen dat de verdachte met op zet en na koelbloedig overleg zijn auto, waarin zijn 36-jarige echtgenote en de 28-jarige J. Kooiman zaten, op 25 augus tus 1966 bij de gemeente Den Dungen in de Zuid-Willemsvaart heeft gereden in de wetenschap dat deze beiden niet konden zwemmen. De chauffeur, die aanvankelijk een be kentenis aflegde, maar later deze terug trok zou met de vrouw van zijn vriend hebben willen trouwen. DEN HAAG. -De Duitse ambassadeur in ons land, de heer K. H. Knoke, heeft het in de dertiende eeuw gebouwde „Huis Schuylenburg" aan de Lange Vijverberg in Den Haag in gebruik genomen. Bij de ingebruikneming bood minister Luns een geschenk aan van de Neder landse regering: een schilderij, waarop voorkomen Cornelis van Schuylenburg, zijn vrouw en een kind. Cornelis was de zoon van mr. Willem van Schuylenburg, die het huis in 1678 kocht. lWr Tfifmnmtnitn Het K.N.M.I. deelt mee: Voor het weer van zaterdag is een oce aanstoring van belang die vrijdagochtend ten westen van Ierland lag. Zij trekt naar de Britse eilanden en het midden van de Noordzee. Daardoor zal er zaterdag over het algemeen veel bewolking zijn met tij delijk regen of motregen. De temperatu ren zullen weinig met die van vandaag verschillen. WEBRRAPPORTBN Maximum- an minimum- C temperaturen btnnan- an buitenland licht bew. zzw half bew. wzw half bew. wzw onbew zzw mist z mist wzw licht bew. w.st. onbew. zzw licht bew. zw regen zw onbew. zw zw. bew wnw zw. bew. wzw geh. bew. zw mist z licht bew. zzw mist wzw zw. bew. w.st. L)en Helder Ypenburg Vf lissin gen iel de De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort ivïünchen Zürich enève Locarnc Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid viallorca Lissabon Zon op i.zi uur; ^noer Maan op 18.21 uur; onder 13 15 15 18 16 17 18 20 22 23 21 17 17 18 15 17 20 17 84 ëX 10 9 9 8 7 9 6 8 10 10 11 12 8 9 7 7 8 5 2 3 4 0.5 14 2 5 0.5 2 0 0.2 3 0.2 0.2 2 4 0 5 zw. bew. wnw 26 14 2 onbew wzw 24 9 0 geh bew. wnw 25 13 16 licht bew. n 24 10 7 Hebt bew. wzw 24 7 0 onbew ono 20 14 37 regen wnw 27 15 0.1 re^en w.st. 26 12 6 half bew. zzo 27 17 0 geh. bew. nno 25 19 0 geh. bew. O 25 18 0 mist w.st. 12 0 licht bew. w.st. 12 0 licht bew. ono 12 0 onbew nnw 26 23 0 ZATERDAG 8 JUNI 4.21 uur; ^nder 20.57 uur. J 2.27 uur. MAANSTAND IX Volle maan 10 juni 21.13 uur. Laatste kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 iuni 43.25 uur. HOOI» EN LAAG WATEK IN IJ MUI DEN V KI J DAG 1 JUNI Hoog watei 12 29 uur en uur. Laag water 7.55 uur en 20.37 uur. ZATERDAG 8 JUNI Hoog water 0.54 uur en 13.26 uur. Laag water 8.53 uur en 21.32 uur. Het noog in iaag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2