Parkeerterrein bij het sportpark „De Vlotter" noodzakelijk fesSS^ rm Intrede predikant S. Nijdam vastgesteld op 23 juni JONGENSKLEDING N.V. G, van Schinkel was jubilaris Geef voor Vaderdag tor /i\ I«n<@rié— z nnebril optlscii viW.vwtJL HEREN- EN Jongeren en het interim-rapport Pelsstraat wordt verlengd Kennemerland leed weer nederlaag Bejaarden maakten mooie tocht Zelfbouwers in Velsen Uw leverancier voor KOLEN en OLIE BREESTRAAT 17-19 - BEVERWIJK VRIJDAG 7 JUNI 1968 6 |K| B J - v Medische verzorging tijdens het weekeinde Kort nieuws GAAT OPNIEUW UITBREIDEN AANVANG ZATERDAG 9 UUR Natuurlijk ook tussen de middag geopend. Puzzelprijswinnaars MET EEN APART ZONNEBRI L-TU I CONTACTLENS - SPECIALIST - HOORTOESTEL - PRACTICUS: KENNEMERLAAN 92 - IJMUIDEN - TELEFOON 15072 VS. V t v (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Kortgeleden is het clubhuis van de r.k. voetbalvereniging ADO in gebruik genomen. Thans reeds blijkt, dat zo spoedig mogelijk aandacht moet worden geschonken aan het par keerprobleem, dat zich hier in grote mate voordoet, nabij het sportpark „De Vlot ter". De belangstelling voor de daar gehou den bijeenkomsten, ook op weekavonden is zoals overigens werd verwacht groot en neemt nog regelmatig toe. Het ADO-bestuur heeft zich daarom tot het gemeentebestuur gericht met een ver zoek het probleem van te weinig parkeer ruimte onder ogen te willen zien en sukses geboekt. Volgende week donder dagavond zal de gemeenteraad namelijk beslissen over een voorstel van B. en W om aan de Oosterstreng een parkeer strook aan te leggen van 100 meter leng te en 5 meter breedte. De kosten daarvan bedragen 10.000,- De daarbij komende verlichting wordt op 7.000 geraamd, zodat van de raad een krediet groot ƒ17.000.— wordt gevraagd. Tevens is er op het sportpark behoefte aan een trainingsveld. In verband met de toekomstige uitbreidingsplannen van deze sportvelden en uit een oogpunt van direkte financiële mogelijkheid zal nu worden overgegaan tot het aanleggen van een trainingsveld, waarop te zijner tijd een half verharde toplaag kan worden aangebracht. Teneinde het spelen erop te vervroe gen, zal dit veld niet worden ingezaaid, maar worden er graszoden gelegd. Dit zal door leden van de vereniging worden gedaan om de kosten te dekken. Hiervan bedragen de kosten eveneens 17.000,--. Overigens is het bijveld van „De Vlot- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een klein, maar se lect groepje leden van de K.V.P.-jongeren de ARJOS en de CHJO heeft zich donder dagavond in café „Promenade" aan de Meerstraat bezig gehouden met bepaalde facetten van het interim-rapport van de groep van achttien. Er werd een inleiding gehouden door Harry Gielen, die indertijd ook zijn mede werking heeft verleend aan de groep van achttien. De heer Gielen besprak de tot standkoming en het verloop van het in terimrapport, waarvoor de besprekingen vooral in het begin schuchter op gang kwamen. Op het uiteindelijk uitgebrachte rapport kwam met name op het princi piële vlak nogal wat kritiek uit alle drie hierbij betrokken confessionele partijen. Voorts gaf spreker een toelichting op de inhoud en het programmatisch benaderen van het bewuste rapport. Volgens de heer Gielen moet er nog enorm veel gebeuren voordat er één grote christelijke partij zal ontstaan. Wel zag hij in de toekomst een federatief samengaan. Na deze inlei ding volgde 'n geanimeerde en interessan te discussie. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door de raadsleden mevrouw J. H. Vos-Muller (Prot. Chr.) en ir. J. Camfferman (K.V.P.). Staande de vergadering werd senator Robert Kennedy met een minuut stilte herdacht. Nabij het sportveld „De Vlotter" zal een parkeerstrook van 100 meter worden aangelegd, dat in een dringende behoef te zal voorzien. ter" na 12 jaar bespeeld te zijn dringend aan een opknapbeurt toe. Ook daarvoor wordt door het college van burgemeester en wethouders een krediet gevraagd, dat 14.700,— bedraagt. IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 13 uur tot zondag avond 24 uur: H. Paleari, Dolfijnstraat 176, tel. 11085; H. Bel, Venusstraat 5 tel. 15675; J. Noorda, M. K. Hofstede straat 48, tel. 15652. Apotheek: Apotheek Pleyer, Planeten- weg 52, tel. 15348. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (Boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandartsen voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: Alleen voor spoedgevallen, G. Zegel, P. Potterstraat 21, IJmuiden, tel. 02550-14832. Wijkverpleging: Het Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550 16195; voor Velsen-Noord en Velsen- Zuid zuster J. Markerink, Geelvink straat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936 voor Driehuis en Santpoort zuster C. Gils, Brederoodseweg 36, Santpoort. Dierenarts: die dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit weekein de waargenomen door de direnarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 023-13164. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp. tel. 02560-8510. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, hoek Rijksstraatweg, Haar lem-Noord, tel 023-52956. BEVERWIJK. Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 23364; van zondag 9 uur tot 24 uur C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 23969. Voor de artsen Ten Harmsen van den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- mans van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 33300. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord: apotheek Huisman, Wijker- straatweg 164, Velsen-Noord tel.23883; De Heemskerkse Apotheek, Kerkweg 11 Heemskerk, tel. 32490. Zaterdag van 8- 12.30 uur Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 27955. HEEMSKERK (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De vlottende werk zaamheden aan de vernieuwing van de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord zijn thans zover gevorderd, dat de straatma kers inmiddels de hoek van de aansluiten de Pelsstraat hebben bereikt. Hier gaat een grote verandering plaats vinden we gens de verlenging van de Pelsstraat en een daarmede gepaard gaande wijziging van het tracé van de hoofdstraat van Velsen-Noord. De grote, dubbelarmige lantaarnpaal op deze hoek is verwijderd van het zoge naamde „dwangpleintje" ter plaatse, dat het verkeer over twee zijden naar en van de Pelsstraat omleidde. Met de verdwij ning van dit pleintje komt het tracé van de hoofdstraat anders te liggen omdat de Pelsstraat, die aan de zuidzijde kor ter is dan aan de overzijde, nu wordt door getrokken tot het wegstramien van de straatweg. Hiertoe wordt het trottoir doorgetrokken om naast de Wijkerstraat weg te eindigen in een bocht, die zich nu bevindt voor de zelfbedieningswinkel op de hoek. Tussen dit punt en de ingang van deze winkel komt nu een ruimer plein, dat geheel wordt betegeld, maar niet als parkeerplaats is bedoeld. Hier voor zal een langparkeerhaven, die zich aan de westzijde van de Wijkerstraatweg van de genoemde winkel af tot bijna aan de Melklaan uitstrekt, gaan fungeren. De Pelsstraat krijgt door deze maatregel een normale uitloop op de Wijkerstraatweg, zodat deze straat niet meer in een dub- belweg eindigt of zo men wil begint. Het zal echter voor de verkeersomleg ging enige tijd wel lastiger worden, aan gezien de Pelsstraat tot nu toe nog als in- en uitvalsweg dienst kon doen. Men zal er mee moeten rekenen, dat waar schijnlijk al begin volgende week de werk zaamheden tot het knelpunt zullen vorde ren en dus nieuwe verkeersmaatregelen nodig zullen zijn. Als dit punt ook van een nieuw wegdek is voorzien volgt het deel voor de bestrating tussen Pelsstraat en Duinvlietstraat, waarbij slechts de Uit weg een zeer kort straatje zal wor den afgesloten. IJMUIDEN Ds. S. Nijdam thans pre dikant van de hervormde gemeente van Nieuw Helvoet op Voorne-Putten, zal zon dagavond 23 juni 1968 om half acht in ,,'t Braambos" aan de Zeeweg in IJmui- den-Oost, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. J. A. Don uit Heemskerk, scriba van het breed modera- men van de provinciale kerkvergadering van Noord-Holland zijn intrede doen als predikant van de buitengewone (hervorm de) wijkgemeente in wording ten behoeve van de vrijzinnige modaliteit in de IJmond Simon Nijdam werd op 20 oktober 1925 in 's-Gravenhage geboren. Hij bezocht eerst de christelijke h.b.s. in zijn geboor testad, was daarna vele jaren werkzaam in het zakenleven, deed naderhand staats examen gymnasium A en studeerde ver volgens aan de gemeentelijke universiteit in Amsterdam, waar hij in het voorjaar van 1960 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer een jaar later in het voorjaar van 1961 ook zijn kerkelijk exa men aflegde. Nadat de heer Nijdam, die op grond van verrichte kerkelijke arbeid en die mede in verband met zijn gevor derde leeftijd was vrijgesteld om vier maanden stage te lopen (werkzaam te zijn als leervicaris), in juni 1961 na een te (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" heeft het ook in zijn vijfde en laatste rit van het neder- laagtoernooi, donderdagavond met „De Bataaf" uit Halfweg in het sportpark Adrichem verreden, niet tot een overwin ning kunnen brengen. De gasten trokken met 85 tegen 69 punten aan het langste eind. Zij kwamen daarmee niet tot de grootste overwinning, want „Alcmaria Victrix" had in de derde rit met 145 om 19 punten van „Kennemerland" gewon nen. De club uit de kaasstad werd zo doende voor de derde keer en definitief winnaar van de beker. Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur A. J. M. Schumacher, Van der Palmstraat 5, tel. 31402; zondag 9 tot 24 uur: G. F de Pagter, G. van Assen- delftstraat 25B, tel. 32476. Wijkverpleging: Het Wit-Gele Kruis en Groene Kruis zr. M. Snel, Kleine Hout weg 26A, Heemskerk, tel. 32745. In de strijd der amateurs over 60 ron den voerden de „Bataven" volledig de boventoon. Zij lieten Peter de Vos en Henk Baan rustig ontsnappen en deden zich toen ook in de spurt om de overige ereplaatsen volop gelden. De uitslag was: 1. P. de Vos, 2. H. Baan, 3. J. Buis, 4. W. Haayer (allen Bataaf), 5. J. de Goede, 9. C. de Koe en 10. N. Laan (allen K'land). Uitslag nieuwelingen: 1. M. v.d. Meu- len (Bataaf), 2. W. Lute (K'land), 3. D. Beusekamp, 4. P. Weeteling (beiden Ba taaf), 5. A. Lute, 6. Th. v. Kouteren, 7. D. Heistek, 8. H. Holt, 9. J, Lute (allen K'land). Aspiranten: 1. G. Meyer, 2. A. v.d. Niet (beiden K'land), 3. F. Steen man (Bataaf). De wedstrijd op gewone fietsen werd weer gewonnen door René Heistek uit Uitgeest. Utrecht gehouden colloquium was toege laten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk, werd hij op 1 oktcber van datzelfde jaar (1961) door de consulent, ds. G. Oldeman bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Nieuw-Helvoet in de classis Brielle. Tijdens zijn ambtsperiode als predikant van de hervormde gemeente van Nieuw- Helvoet was ds. Nijdam onder meer lid van de provinciale kerkvergadering van Zuid Holland en ook nog enige tijd scri ba van het breed moderamen van de clas- sicale vergadering van Brielle. ADVERTENTIE Wiilemsbeekweg 88 - Tel. 1 4627 Nu VERLAAGDE voorjaarsprijzen Brievenbus. Op de Parallelweg nabij de hoek van de Viaductweg is ten be hoeve van het publiek door de PTT een brievenbus in gebruik genomen. ADVERTENTIE BENDER VERBOUWINGS OPRUIMING Infer (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De reisvereniging van de afdeling Velsen-Noord van de Alge mene Bond van Bejaarden heeft, dank zij de wekelijkse bijdragen van de leden en donaties, haar jaarlijks uitstapje kunnen maken. Met drie volle bussen, waarin bijna hon derdvijftig leden, vergezeld door colonne leden van het Nederlandsche Roode Kruis werd de reisdag donderdagmorgen om acht uur van het Stratingplantsoen af be gonnen. De tocht werd begeleid door prachtig weer. Via het Kopje van Bloe- mendaal werd de eerste pleisterplaats ho tel Bouwes in Zandvoort, voor de koffie. Over mooie wegen volgden de bussen de route naar Noord wijk. Katwijk. Leiden, en Alphen aan de Rijn, voor het diner. Daarna kregen de reizigers gelegenheid de fraaie vogeltuin te bezichtigen. Voor de maaltijd werd de heer J. Groot gehul digd bij monde van voorzitter H. Andrea wegens zijn verdiensten gedurende tien jaar als penningmeester en reisorganisa tor. Bloemen voor mevrouw Groot en si garen voor de jubilaris maakten de hul diging compleet. Op weg naar de thee in het Polderhuis moest Hilversum worden aangedaan om vervolgens de terugweg te aanvaarden en in Halfweg bij De Zoete Inval aan te leggen. Een smakelijke broodtafel stond hier gereed. De stem ming was uitstekend. De bussen waren s avonds om half tien weer op hun uit gangspunt terug. Het was een zeer ge slaagde dag, die naar veler zin veel te vlug voorbij was gegaan. EHBO-colleete. De huis-aan-huis collecte, welke de EHBO-vereniging PIM in Heemskerk heeft gehouden, is een suc- ceé geworden. Er werd een totaalbedrag van 1.624.23 opgehaald. Dit geld zal worden gebruikt voor uitbreiding van het materiaal en om de voornaamste EHBO- posten te voorzien van plastic spalken. (Van een verslaggever) VELSEN. De heren A. J. Kras en H. F. van der Zwet Slotenmaker in IJmui den, de heren J. H. L. Offerhaus en J. A. Stolk in Santpoort en de heer R. Meijer in Velsen-Noord willen in hun vrije tijd elk een eigen woning bouwen. Zij willen daartoe grond van de gemeente kopen. B. en W. menen, dat hun verzoek kan wor den ingewilligd en stellen dat daar 45,- per vierkante meter zal moeten worden betaald. Drie van de heren willen er een garage bij bouwen; de prijs zou dan wor den verhoogd met een bedrag van 1250. ADVERTENTIE Wij varen onder de veilige vlag van de Ned. Spaarbankbond Beschermvrouwe H- M. de Koningin Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen PUZZEL No. 22 ƒ7.50: Mevr. G. van Belzen, Pegasus- straat 6, IJmuiden. 5.00: K Groeneveld, Van Leeuwen straat 56, IJmuiden. 2-50: Mevr. J. Haak-Bergman, Saelenplantsoen 18, Velsen-Noord. Van (Van een verslaggever) IJMUIDEN Bij Hoogovens was don derdag de heer G. van Schinkel, van de De heer en mevrouw Van Schinkel, uit IJmuiden, tijdens de toespraak van ir. Van Hasselt. afdeling werktuigkundig onderhoud transport, jubilaris. In het ontvangstcen trum wachtte het echtpaar van Schinkel een zaal met familieleden, vrienden en collega's van de jubilaris. Onder hen was ook ir. B. Th. W. van Hasselt, hoofd van de hoofdafdeling transport, die de jubila ris en diens echtgenote namens de direc tie ontving. Hij dankte de heer Van Schinkel voor de diensten die deze voor het bedrijf verrichtte, maar meer nog eigenlijk voor de toegewijde en betrouw bare wijze waarop dat altijd gebeurde. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid speldde ir. Van Hasselt de heer Van Schinkel het ere-insigne de zeester met briljant op en gespte hem het gouden polshorloge om. Ook een enveloppe met inhoud hoorde bij de geschenken. De heer C. H. Vogelpoel, chef werktuig kundig onderhoud transport, was de vol gende spreker. Ook hij noemde de toewij ding en het verantwoordelijkheidsgevoel voor zijn werk als grote deugden van de jubilaris. Namens het jubileumfonds sprak de heer P. C. de Waal. Zowel van het jubi leumfonds als van de collega's bracht de heer De Waal geld mee, waarvoor de ju bilaris, die tuinieren en voetbal als hob by's heeft, zelf zijn cadeaus kan aanschaf fen. Na het dankwoord van de heer Van Schinkel kregen de aanwezigen de gele genheid om de heer en mevrouw Van Schinkel geluk te wensen. ADVERTENTIE GOUDA ZWIJNDRECHT IJMUIDEN GOUDA ZWIJNDRECHT S I X.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6