WAinnnr HAAR JOURNAAL BABY MET VAKANTIE ENGEL POLLE, PELLI EN PINGO KUIPERS igestipt m "«n VIS OP Z N BEST ETALAGE Polaroid zonne brillen reeds v.a. f14,75 PANDA EN DE HOBBELDONKER SCHURKERIJ ïi Ons vervolgverhaal Paspoort voor de slanke I 'in Voor Vaderdag Kijkhuis" voor ogentest DONDERDAG 13 JUNI 1968 In Amsterdam Optiek Kees Stip uitrust! Feuilleton doof JAMES GOLDMAN 24) Ze schopte en gaf bijna 'n schreeuw toen iets hards en zwaars haar been vastgreep. Het speet de roodharige man verschrikkelijk. Hij had voor de derde keer de lengte van het zwem bad onder water zwemmend afgelegd en stak net zijn hand uit naar het trapje. Hij verontschuldigde zich en glimlachte, glimlachte en veront schuldigde zich. Ze herkeerg haar stem en slaagde erin vrij kalm te zeggen, „Het geeft niet. Het is niets". „Kan ik u en uw metgezel iets te drinken aanbieden of mee uit lun chen nemen?" Ze schudde haar hoofd. „Dank U, tegen die tijd zijn we vertrokken". Ze maakte aanstalten om weg te gaan. „Voordat u gaat.Zijn grote, zware hand lag op haar arm. „Ja?" „Wilt u me iets vertellen?" „Als ik dat kan". De man glim lachte maar zijn ogen stonden haar niet aan. „Wat is er van het jongetje in het blauw geworden?" Sally was geërgerd. Wat had hij er mee te maken? Dat bezoek hier een maand geleden met die luitenant ter zee uit Sarasota was een vergissing geweest. Een grote vergissing. Ze haalde haar schouders op. „Hij ver veelde me." Waldorf keek naar haar terwijl zij, glanzend, over de tegels naar hem toe kwam. Ik wed dat hier niemand mij aanziet voor haar geliefde, dacht Waldorf. En ze hebben nog gelijk ook. „Kom mee," zei ze. „Het wordt laat". Het was laat. Bijna tien uur en ze zou om elf uur vertrekken. Hij kam de zijn haar, stopte zijn overhemd wat netter in zijn broek, ging rechtop staan, keek zonder veel hoop naar het gezicht in de spiegel en ging zijn kamer uit. Zijn kamer was dichtbij die van haar. Hij stond voor haar deur en was kwaad; niet op haar maar op zichzelf, vanwege alles wat er niet gebeurd was. En ook niet zou ge beuren. Hij wilde weggaan. Hij klop te aan. Geen reactie. Hij klopte weer. De deur was niet op slbt. Hij ging naar binnen. Ze was er niet. Ze had haar san dalen en haar blauwe bikini achter gelaten en was vertrokken. Ze had niet eens afscheid genomen. Hij stond op het punt een schop tegen de muur te geven toen hij water hoor de stromen. Dat was de laatste druppel die bij hem de emmer deed overlopen. Ze had zo'n verschrikkelijke haast ge had, was er zo op gebrand geweest hem te ontlopen, dat ze de kraan open had laten staan. Woedend stormde hij door de deur van de bad kamer en smeet die achter zich dicht. De adem stokte Sally in de keel en ze draaide zich haastig om in het bad. „Walt?" Hij liet een soort gor gelend geluid horen. „Voel je je wel goed?" „Zeker, best, geweldig, hoe maak jij het?" Wat zei hij in godsnaam? „Hier", zei ze, „pak dit eens aan". Ze gaf hem iets. Hij nam het aan. Wat was het? Hij keek naar zijn hand en zag een stuk zeep. Waarom gaf ze hem de zeep? Waarom? Was er geen zeepbakje? „Walt?" Ze praatte nu tegen hem. Wat nu? Wilde ze de zeep weer heb ben? „Was je me, Walt?" Er scheen heel wat met water ge spat te worden. Hij zat in het bad. Zij zat in het bad. Walt en Sally zaten in het bad. Later dacht hij er nog wel eens aan terug en hechtte de meeste waarde aan het gesprek. Ze hadden samen op bed gezeten en gepraat. Anders niets; gewoon gepraat. Op een gegeven ogenblik zei Sally, „Ik ben erg jong en ik wil groeien. Ik weet niet waar ik naar toe wil groeien. Ik heb alleen zo'n gevoel alsof ik, ach ik weet 't eigenlijk niet, dingen zou kunnen bereiken die nieuw voor me zijn." Op een ander moment zei ze, „Jij bent niet mijn eerste liefde, of de laatste. Kijk niet een andere kant op; het hoeft je niet te bedroeven. Het is prettig als iemand van je houdt en dan geeft het niet hoeveel er voor je waren". Ze vertelde hem dat hij er knap uitzag en dat ze er van overtuigd was dat hij eens een beroemde schilder zou worden. Hij zou dan een portret van haar kunnen komen schilderen, en ze zouden over vroe ger praten en misschien weer een kleine duik in het bad nemen. Ze vertelde hem dat ze haar dienst zou kunnen ruilen met haar kamer genote en over tien dagen weer terug kon zijn in San José. Voor een week end als hij dat wilde. Toen zei ze, „O hemel, Walt, het is elf uur". Ze wilde hem niet mee laten gaan naar het vliegveld. Ze had gelijk. Een vlug afscheid is het beste. Ze stonden op de Avenida. Haar tas stond in de taxi. Hij hield haar hand vast. Ze glimlachte en sloot haar ogen. Hij wilde haar op de mond zoenen, maar miste. Het gaf niets. „Laat me nu gaan, Walt", zei ze en trok haar hand terug. De taxi reed weg. Hij bleef staan wuiven. Hij had zelf het een en ander te doen: hij moest inpakken, zijn uit rusting meenemen en de trein van twaalf uur naar Puntarenas halen. Hij ging door met wuiven. De taxi werd steeds kleiner en was ver dwenen. Hij zwaaide voor het laatst. Hij wilde niet aan zijn vertrek denken, dus draaide hij zich om en ging langs de grasrandjes van het Parque Central in de zon lopen neuriën. Hij glimlachte en dacht aan Sally Kaa- linnen en haar wens om nog veel te groeien. Toen ze haar later vermoordden, trok hij het zich erg aan. IV De Noen Expres deed zijn naam eer aan. Sterker nog, het was tevens de Puntarenas Boemeltrein en de Puntarenas Vrachttrein, de Middag Post- en Melktrein en de Sneltrein van Een Uur. Hij was precies om twaalf uur het perron op komen hollen en in de trein gesprongen. Hij legde zijn ba gage neer, ging zitten en wachtte buiten adem tot de trein ging rijden. Hij had een half uur gewacht toen hij opstond, het lege rijtuig verliet en op het perron ging staan om te kijken of hij ergens een teken van leven zag. Behalve de palmbomen in de verte bewoog er niets. (Wordt vervolgd) IN DE VAKANTIEMAANDEN blij ven vele gezinnen niet in hun eigen huis. Als het jongste gezinslid dan nog een baby is, rijst de vraag: meenemen of elders onderdak brengen? In beide gevallen komt de baby in een vreemd bed te slapen. De Stichting Samenwerkende Lande lijke Kruisverenigingen wijst erop, dat het dan van belang is extra aandacht aan de slaapgelegenheid van de baby te schenken. Aan de volgende aan wijzingen hebt u wellicht houvast: Als het bed spijlen heeft, moeten deze zo dicht bij elkaar staan dat het hoofdje er niet tussendoor kan. Laat de baby zonder kussen slapen. Gebruik liever geen tuigje om de baby in bed vast te binden. Als u meent dat de mogelijkheid bestaat dat het kind uit bed valt, gebruik dan een zogenaamd trappellakentje. Het lijfje hiervan moet goed aan sluiten en de banden van het la kentje moeten onder de matras wor den vastgemaakt, zó dat het kind nog een zekere bewegingsvrijheid heeft. Maak dekenklemmen niet te hoog en te strak vast, want sommige kin deren woelen zich eronder en kun nen dan niet meer terug. Zorg ervoor dat de baby zich niet in de dekentjes en lakens kan vast- woelen. Stop deze dus zo ver mo gelijk in. „PASPOORT VOOR de Slanke lijn" is een boekje van „De Vrouw Haar Huis" in Bussum dat zeker onder zuch tende vermageraarsters grote opluch ting zal veroorzaken. Geen hongerdiëten en weinig calo rieën, nee gewoon lekker eten. als er maar weinig koolhydraten in de voe ding zitten „Geen koolhydraten", is het devies van dit paspoort dat op duidelij ke en beknopte wijze de strijd tegen de zwaarlijvigheid aanbindt. Deze methode om te vermageren door zich te onthouden van zetmelen en suiker is zeker interessant genoeg om te proberen. Een voorbeeld van zo'n koolhydra- ten-arm-menu: 200 gram asperges met sauce Hollan- daise, een gebraden biefstukje, een ge kookte aardappel, 150 gram doperwtjes portie kaas. Dit menu bevat aan kool hydraten 28,7 gram, terwijl men zestig gram koolhydraten per dag nodig heeft De resterende grammen worden bij lunch en ontbijt aangevuld. Het pas poort geeft koolhydratentabellen van de meest voorkomende voedingsstof fen. WAT BETREFT de voeding van uw baby in vakantietijd geldt het vol gende: Het kan zijn dat op het vakantie adres het voorgeschreven merk babyvoeding niet te krijgen is. Houdbare voeding kunt u in vol doende mate meenemen. Op het eti ket staat meestal de datum aange geven tot wanneer u de voeding kunt gebruiken. Overleg vooruit met uw arts of wijkverpleegster welke voeding u eventueel ter vervanging kunt geven. „VIS OP Z'N BEST" heet de uit gave van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding waarin allerlei heerlijke recepten staan voor het bereiden van verse vis en diepvriesvis. Bakken, koken, stoven u kunt alle kanten op, alles staat beschreven. Denk niet dat er altijd maar wortel tjes bij vis moeten worden gegeten. Rauwe groentesalades, spinazie, dop erwtjes, snij- en sperciebonen, gestoof de tomaten, rode kool en bietjes sma ken er ook uitstekend bij. En voor delige vis bevat evenveel voedings waarde als de dure. Wat denkt u van gebakken stokvis op Spaanse wijze? Een halve kg geweekte stokvis, zout, bloem, olie of frituurvet, twee eetle pels boter, margarine of olie, 500 gr. uien, 500 gram tomaten of anderhalve eetlepel tomatenpuree, een teentje knoflook, een Spaanse peper of een mespuntje sambal, peper. De stokvis in weinig water tegen de kook aanbrengen, laten uitlekken en voorzichtig van graten en vellen ont doen. De stokvis in stukken snijden of knippen en inwrijven met zout. De uien en knoflook schoonmaken en klein snijden en in boter, margarine of olie licht fruiten. Het Spaanse pepertje klein snijden en eveneens erbij voe gen of de tomatenpuree met een kopje water toevoegen. De massa zachtjes ongeveer vijftien minuten smoren. De saus afmaken met zout en peper. De stukken stokvis afdrogen en door bloem wentelen. Ruim olie of frituur vet zo heet maken dat er damp af komt. De stokvis hierin lichtbruin- en gaarbakken in drie a vijf minuten. De vis laten uitlekken en de saus er over gieten of apart er bij opdienen. „Vis op z'n best" geeft ook lekkere koude visrecepten, en recepten van garnalen- en mosselhapjes. De uitgave kost 50 cent, Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Catten- burch 44, Den Haag, giro 363081. Een „Documentatie betreffende schoolmelk" is eveneens bij het Voor lichtingsbureau voor de Voeding te verkrijgen. -• Bij het mooie weer hoort een zo merse dracht. Dit strand- en vakan tiejurkje van nylfrance is blauw met wit, nog steeds de meest geliefde kleu ren. ER IS WEER EEN nieuw soort „Haircolour" verkrijgbaar waarmee de handigen onder de harenwassters zelf hun lokken kunnen bijtinten. Na ruim een maand is de kleur vervaagd, zodat van sterke kleurverschillen door uit groei geen sprake is. De fabrikant heeft de kleurstof in een flesje gegoten. Met een verstuiver wordt de verf samen met ontwikkelaar op 't haar gebracht. In de verpakking bevinden zich' ook nog een paar plastic weggooihand- schoenen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181 - Tel. 1 44 44 - Haarlem Enorme keus naaimeubelen voor elk inte rieur, in teak, noten, palissander e.a. hout soorten. co», MACfN rDONOO 46. De schurk die zo lelijk was gestruikeld voor de voeten van agent Klabbers was helemaal versuft. „Dat komt ervan!" zei de politieman berispend. „Dan moet je maar niet weglopen, als ik „Halt" roep. Nu ben je er gloeiend bij. Je wilde natuurlijk weer op het rovers pad gaan maar daar komt niets van in!" Zo spreken de boog hij zich over de ander, en pakte het maskertje beet dat voor diens gelaat geknoopt was. „En nu gaan we eens kijken wie je eigenlijk bent!" vervolgde Klab bers triomfantelijk. „Pas op als je tegenstribbelt, ibant dan geef ik je een klap!" Maar de enige die een klap kreeg, was hij-zelf. Een tweede ongunstige figuur was vlak achter hem geslopen, en die sloeg zó hard op de helm van de politieagent, dat het in de omtrek weer galmde /8£N JÊAAN HeriEReMj'. /T, r HOERA SNEEUWT MAAR JE KUNT o V SCHAATSENRIJDEN, o HAAST NIET POLCÊ? A BLIJVEN STAAN! 3 o v7 AMSTERDAM De Stichting „Oog en Bril" heeft in voorgaande jaren o.a. weg gebruikers getest op hun gezichtsvermo gen. Daarbij kwam men tot de uitkomst, dat 17 pet. van de verkeersdeelnemers on voldoende ziet. Er kwam critiek op dit resultaat, ook omdat men meende dat de stichting, welke mede door de opticiens is opgezet, niet geheel objectief was geweest. Daarom heeft de stichting nu in een in Arti et Amicitiae in Amsterdam geves tigd „Kijkhuis" de mogelijkheid geopend voor een nieuwe serie tests, waarbij men uitgaat van de eisen, die in West-Duits- land voor het verkrijgen van een rijbe wijs gelden. Tot en met 29 juni zal een ieder die daartoe behoefte voelt, daar zijn ogen kunnen laten testen. Zijlstraat 97 - Haarlem Telefoon 12726 Een kind kan begrijpen dat er in Groningen weer heel wat ingezonden stukken binnen zullen komen over die stadsbus die op gladde banden reed. Of liever over alle stadsbussen die op gladde banden rijden. Misschien ko men er zelfs wel stukken binnen van die banden zelf, wanneer ze een beetje hard worden opgepompt. En toch staan die banden in hun recht. Maar om dat uit te leggen moet ik eerst aan iedereen wiens aan dacht door ander plaatselijk nieuws was afgeleid vertellen wat er vorige week in Groningen is gebeurd. In de Oosterstraat botste een stads bus tegen een geparkeerde vrachtwa gen. Een heleboel mensen die de klap hoorden kwamen toesnellen om hem ook te zien, maar daar was het natuur lijk te laat voor. Wat ze wel zagen was dat die autobus een mirakels gladde band had. Niemand zou zijn dochter met zo'n dun laagje jurk op straat laten lopen als die band aan loopvlak had, uit angst dat onbevoegden haar canvas zouden zien. Maar de politie, die er bij kwam, vertelde dat die band vrijuit ging, om dat autobussen en vrachtauto's gerust versleten banden mogen hebben, als ze maar minstens 3500 kilo wegen. Waarom? Omdat een nieuwe band voor zo'n bakbeest een briefje van 1000 kost, met een portret van Rem brandt erop. Als die op canvas schil derde, mogen zij er toch zeker wel op rijden. Dat had u nooit beseft, niet, dat u voor de prijs van vier nieuwe autobus banden een compleet autootje kunt krijgen, ook met nieuwe banden, en wel twee of drie oude autootjes met oude banden, maar dat mag niet. Waarom niet? Nu, natuurlijk omdat een nieuwe band voor een klein au tootje misschien maar 50,- kost. Voelt u de logica? Voel u niets? Mijn grootvader, die saluutschotenlosser was op een oor logsschip, zei altijd: „Wie niet voelen wil, moet maar horen". Overal kunt u verhalen horen over kleine autootjes die al slippend in een riool of een brandputje zijn geraakt, en ga daar maar eens zoeken. Tientonners glijden gewoonlijk een warenhuis in, en zijn daar gemakkelijk terug te vinden, zelf als ze op de speelgoedafdeling belan den. En dat is lang niet het enige argu ment. Iedere natuurkundige kan u ver tellen dat een autobus, als hij maar zwaar genoeg is, niet of nauwelijks kan rijden, laat staan slippen. De men sen denken altijd dat een geparkeer de vrachtauto geen schuld aan een aanrijding kan hebben. Maar wie de gewoonten van de vrachtrijders kent, weet dat ze dikwijls hun wagen al ge lost hebben voordat hij goed en wel tot stilstand is gekomen. Ik voor mij geloof dat de vrachtauto de aanrijder was. Zelf ben ik laatst, toen ik uit een uitrit reed, aangereden door een lantaarnpaal die met een vaart van 40 kilometer per uur van achteren op mij afstormde en mijn bumper volledig vernielde. Om mij te vergewissen van het ge voel van veiligheid dat iedereen in de Groninger stadsbussen dient te heb ben. maak ik er op dit ogenblik een rondrit mee. Heerlijk soepel glijd ik door de stad, ik bedoel niet bij het remmen, maar bij het rijden. Een kind kan trouwens begrijpen dat banden waaruit de gleuven zijn weggesleten met het grootst mogelijke oppervlak de grond raken. Ai, daar steekt het kind, juist vlak voor ons over. Geluk kig, een voetganger geeft opzij een trap tegen de bus, en wij veranderen tijdig van richting. Als dat kind van de schrik is bekomen, mag het bij mij een speelgoedautootje komen uitzoeken We staan er toch tussen. ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk Van DRAKA. Her 6AAT 668EUREN, we zijn ER BIJNA, LIBFje. we zijn re ven oir 06 KUST DAN DAT DA VY OPTIJD KAN IN- GRIJPEN -IKHE8 Her SPED VERLO REN! oven een kwar tier hebt u de UMGLÜCK-INSTRU- MENTEN. MARCOze GAAN VOOR ANKER! ISHèT NOé VER, MISS 2 SamLepf A IIIW'LUAUll 1161. Met een snelle beweging greep de piraat zowel de Markies als Brammetje Fok in een ijzeren greep. „Dat hadden jullie niet gedacht", zei hij met donde rende stem, die het hemelbed deed tril len. „Weten jullie niet, dat zeerovers al tijd slapen met één oog open?" „Nee, dat wist ik niet", zei de Markies. „Toch is het zo", zei de zeerover. „Daar om lopen we overdag meestal met een zwarte lap voor één oog.dan kan dat tenminste ook eens rusten". ..Interessant", zei de Markies bevend. De broer van de Markies was tijdig ge vlucht. Vanuit zijn schuilhoek zag hij, hoe de zeerover de twee gevangenen meenam. Hij voerde een heftige tweestrijd. Het was toch zijn broer, die daar werd meegeno men. en hij zou diens droevige lot ge makkelijk kunnen verlichten door de be tovering ongedaan te maken. „Maar hoe weet ik dan of hij mijn kon- trakt nog verandert?" zuchtte de broer.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11