Ackermans snelste op 200 m. in Haarlemse atletiekstrijd Haarlemse huisvrouw op rooftocht in warenhuizen mmë VERBOUWINGS OPRUIMING 10% tot 50% mm U vindt het I zeker bij Gans zaanlandsche HEREN- EN JONGENSKLEDING N.V. IN DE IJMOND De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Dat merkt u aan de manier waarop wij u van financieel advies dienen. «RAIFFEISENBANK Gevangenisstraf en boete voor mishandeling Autospuiter liet duiven en hanen in hok verhongeren Scheveningen krijgt eindelijk nieuwe buitenhaven IJmuiden Beverwijk Heemskerk film foto 15.00 17.50 karpet tapif lex vinyl DONDERDAG 13 JUNI 1968 7 vragen uw aandacht voor Leuke sandalettes 12.50 sandalettes herenbooties Heren linnen Loafers schoenhandel IJMUIDEN Voor de Benzine-dief stal 7 Minister maakt begin Schipper „Bona Fide" in Esbjerg beboet IN ONZE GRANDIOZE KORTINGEN VAN NU NOG VELE KOOPJES!! BREESTRAAT17-19 - BEVERWIJK Natuurlijk ook tussen de middag geopend Stadsschouwburg City theater SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Kennemer theater Luxor theater Marquette theater Kennemeriaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 (Van ontze atietiekmedewerker) HAARLEM Gisteravond werd op het Pim Muliersportpark te Haarlem speciale aandacht gevraagd voor de finale 200 m hardlopen bij de open Haarlemse atletiek- kampioenschappen. Terecht. Want in de voorafgaande vier series, waarvan slechts de eerst aankomende en de twee snelsten in tijd geplaatst zouden worden, waren reeds door felle wind begunstigde tijden gerealiseerd, die de eindstrijd met span ning tegemoet deed zien. Geplaatst wer den: Ackermans 22,4, Jan Lips 22,5, Fer Lamie 22,6, Ton Blok, de middenafstand- loper 23,1 sec. en als tijdsnelsten Dick v. d. Vlugt en Henk te Nuyl. In die finale kwamen de persoonlijke karakteristieke eigenschappen van de sprinters goed tot uiting. Quickstarter Fer Lamie binnen 20 meter op volle snelheid en als eerste uit de bocht komend, Steef Ackermans met zelfkennis iets meer gereserveerd, Anton Blok met de tactiek van een climaxloop. Jan Lips, in de buitenbaan, forceerde zich tegen de aanstormende binnenbaners en moest met een spierscheuring de strijd voortijdig staken. Ackermans' opvatting bleek op de laatste 50 meter beslissend, toen Lamics inhoud niet toereikend bleek voor de volle 200 meter. Anton evenaar de opnieuw zijn serietijd. De tijden wa ren resp. 22 rond, 22,3 en 23,1 sec. Een minder spannende maar looptech- nisch en tactisch goed ingedeelde race kwam uit de benen van Adrie Schaper op de 1500 meter. Zijn van kop af geredi geerd tempo, dat Bosch met te grote in spanning trachtte te volgen, deed hem nog haast de tweede plaats verspelen, toen Haarlemclubgenoot Ruys zijn eindspurtre serve volledig uitspeelde. Tijden: 4 min. 01,8 sec., 4.09,5 en 4.10,7. Op de 400 m hor den liefhebberde de baan-, bos-, cross- en strandloper Rob Strik ditmaal het best over de tien obstakels met 58 sec. rond. De Sbomi-ers Van der Werff en Dekkers sprongen beiden 1,80 m hoog en Jan Nelis passeerde opnieuw nipt de 40 meter met de discus. Matig waren de reultaten bij de dames: 100 m in 12,8 sec. door H. Zwart, DEM; 800 m in 2 min. 29,6 sec. van ADVERTENTIE geheel gevoerd diverse kleuren Bijzonder mooie smalle riempjes in modetinten Zandkleur suede prachtige kwaliteit in blauw mt. 40/45 4.50 Kennemeriaan 63 Telefoon 1 47 81 clubgenote M. Ackermans; verspringen met 5,35 meter van Mary v. d. Raadt. Op vallend daarentegen was het gemak waar mee het A-meisje Rietje Lammers op de 100 meter een „straat" voor mede-fina listen tot 12,5 sec. kwam. Een meisje met zeer goede sprinttoekomst. Bij de A- jongens waren eveneens de 200 m-resulta- ten knap en bij de B-jongens de 0,11 m- vertesprong van A. Hoogland. HEREN, 200 meter: 1. S. Ackermans, DEM. 22.0, 2. F. Lamie, Haarlem, 22.3, 3. A Blok, Suomi 23 1. 1500 meter: 1. A. Schaper, Haarlem, 4.01.8. 2 A. Bosch, Haarlem, 4.09.5, 3. R. Ruys, Haarlem, 4.10.7, 400 meter horden: 1 R. Strik, Haarlem. 58.U, 2. D v d. Vlugt. Holland, 59.4, 3. F. Larsen. Holland, 60.5 Hoogspringen: 1. D. v. d. Werft, Suomi, 1.80. 2. R. Dekkers. Suomi, 1.80, 3. J. Nelis, Holland, 1.75. Discuswerpen: 1. J Nelis, Holland, 40.18. 2. H. Kluft, Haarlem. 36.48. 3. L. v. d Veer, Haarlem, 36.80 JONGENS-A, 200 me ter: 1, Th. Hille, DEM. 23.4, 2. J .Dekkers, Hol land, 23.7, 3. H. Martens, DEM, 24.0. 1500 meter: I. F v d Horst Holland, 4.21.7, 2. J. Klaver, Holland, 4.25.3, 3 B. v. d. Linden, Haarlem, 4 26.1. 400 meter horden: 1. R van Beek, Haarlem, 63.7, 2 B Goossen- Haarlem, 65.0, 3. P. Schenk, Haarlem. 69.1. Hoogspringen: 1. J. Fielmich, Haarlem, 1.75. 2. B Goossens, Haarlem, 1.65. JONGENS-B, 100 meter: 1. R. Pauwel, Haarlem, II.6, 2. A. Hoogland, Holland, 11.9, 3 F. Nieuw- straten, Haarlem. 12.3. 1500 meter: 1. R. Liefrink, Haarlem, 4 23.6, 2. R. Korridon, Haarlem, 4.30.6, 3. H. v. d Vlugt, Holland, 4.40.0 Verspringen: I. A. Hrogland, Holland, 6.11, 2. J. Ruiter, DEM, 5 22, 3. F Uiterwijk, Haarlem, 5.16. DAMES, 100 meter: l. H. Zwart, DEM, 12.8, 2. Th. v. Waard, Holland, 12.8. 3 M v. d Raadt, Holland, 12.9. 800 meter: 1. M. Ackermans, DEM, 2.29.6, 2. M. Prins, Suomi, 2.37.9. Verspringen: 1. M. v. d. Raadt. Holland, 5.35, 2. H. Zwart, DEM, 5.01, 3. P. Hilders, Holland. 5.01 MEISJES-A, 100 meter: 1 R. Lammers, DEM, 12.5. Verspringen: 1. D. Thomasz. Suomi, 5.03 Discuswerpen: 1. C. Veldt, Atmodes 26.38 .VIEISJES-B, 600 meter: 1, C. v. d Lem. DEM. 1.47.9. Discuswerpen: 1. A. Lamers, DEM, 31.48 Kogelstoten: 1. A. Lamers, DEM, II.05. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Ware rooftochten hielden twee Haarlemse huisvrouwen van maart tot half mei van dit jaar in warenhuizen in Haarlem. Een van de vrouwen stond woensdagmorgen terecht voor de Haar lemse politierechter. De andere, die haar dochtertje tijdens de diefstallen meenam, moet nog terecht staan. Wel moest haar man, een 38-jarige bouwvakker zich voor heling verantwoorden. De 46-jarige vrouw had voor zeker 700.- aan toiletartikelen, kleding en etenswaar gestolen, zo bleek bij de politie rechter. Haar deelgenote in de diefstallen zou voor 2750.- hebben ontvreemd. Met tassen vol gestolen waar kwamen de vrouwen in maart en mei uit de waren huizen. Zij stalden de tassen dan in een café en gingen met vernieuwde moed ver der. De raadsman van de vrouw, mr. E. Dienaar, meende dat zijn cliënte door de andere vrouw was meegesleept. Hij pleit te voor een straf gelijk aan het voorarrest. De officier van justitie had acht weken, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, en aftrek van voorarrest geëist. Conform deze eis werd de vrouw veroordeeld". „Ik kon haar niet tegenhouden, zei de 38-jarige bouwvakker die gestolen goe deren van zijn vrouw had aangenomen. Wegens heling eiste de officier van justi tie zeven weken, waarvan twee voorwaar delijk met drie jaar proeftijd, en aftrek van voorarrest. Ook in deze zaak vroeg de raadsman, mr. P. Heidinga, een straf gelijk aan het voorarrest. Het werd acht weken waarvan de helft voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „We leven met z'n vie ren in één kamer, en ik had ruzie met mijn vrouw zodat ik er toch al niet meer tegen kon", verklaarde een 27-jarige mon teur uit Velsen toen hij woensdag wegens mishandeling bij de politierechter in Haarlem terecht moest staan.. Omdat hij zo'n lawaai bij zijn ruzie op 7 april maakte konden zijn buren zelfs de televisie niet meer verstaan. De buurvrouw bonkte daarom eens op de muur en toen waren de poppen aan het dansen. De monteur stormde scheldend naar buiten en weldra vielen de klappen» De 48-jarige buurman liet zich ook niet onbetuigd, hij sloeg een bezem op het hoofd van de monteur kapot. Daarop stompte de monteur zijn buurman een gescheurde wenkbrauw. Voor de politierechter waren de buren het helemaal eens over de gang van za ken, zij gaven ruiterlijk toe welke klap pen zij hadden uitgedeeld. Conform de eis kreeg de monteur 50,- boete. Minder gemakkelijk kwamen een 20- .ïarige chauffeur uit Beverwijk en een 18-jarige slager uit Velsen er af. Op 17 maart waren zij in Beverwijk op de bromfiets van een 24-jarige bijrijder gaan zitten. Toen de bijrijder vroeg of zij er af wilden gaan kon hij zulke stompen krij gen dat zijn kunstgebit totaal kapot ging. Na een eis van respectievelijk drie en twee weken werden de jongelui tot twee weken en tien dagen gevangenisstraf ver oordeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Zonder kennelijk vol doende te hebben uitgekeken stak op 1 april een 69-jarige inwoner van Aerden- hout met zijn auto bij de Pijlslaan de Wes telijke Randweg in Haarlem over. Hij bot ste toen tegen een auto, waarvan de be stuurster en een inzittende vrouw nogal ernstige verwondingen opliepen. De bestuurster brak onder meer haar linkerknie en de inzittende vrouw kreeg twee gebroken polsen. Conform be eis werd de inwoner van Aerdenhout tot 400 boete en vier maan den ontzegging van de rijbevoegdheid ver oordeeld. Voor rijden onder invloed werd een 30- jarige machine-bankwerker uit Beverwijk veroordeeld, conform de eis, tot drie we ken gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Op 17 maart reed hij onder invloed door Beverwijk en ging er bovendien na een aanrijding met een autobus vandoor zonder zijn identiteit bekend te m?ken. Drie weken en anderhalf jaar ontzegging kreeg een 28-jarige analist uit Heemstede die op 11 maart onder Invloed op de Bin nenweg in zijn woonplaats reed en slin gerend tegen de muur van een huis be landde. „Er gebeuren daar meer ongelukken, het is geen beste bocht", pleitte mr. O. H. van Wijk voor de analist. Maar de politierech. ter achtte het rijden onder invloed de oor zaak van het ongeval. DOOR BOSJES Na een eis van drie weken gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid werd een 22-jarige chauffeur uit Assendelft tot twee weken en een jaar veroordeeld. Op 4 maart reed hij onder invloed de Hoflanderweg in Beverwijk op. De vrachtwagen schoof door de bosjes en belandde op een erf. Een 36-jarige lasser uit Haarlem reed op 15 april in de Lange Veerstraat in Haarlem met zijn auto de stoep op en bot ste tegen een gevel en een ruit. De ruit werd vernield maar de lasser reed door. Rijden onder Invloed achtten de officier van justitie en de politierechter tenslotte niet bewezen, hoewel er wel sprake van drank was. Voor het doorrijden kreeg de lasser f 150 boete en drie maanden ont zegging en voor de aanrijding 50 boete. Een jong echtpaar van 24 en 21 jaar uit Haarlem moest woensdagmiddag te recht staan bij de Haarlemse politierech ter. Het tweetal had tien a twaalf keer benzine gestolen en radio's uit auto's ge haald. Zij deden dit bij het parkeerter rein van een restaurant in Overveen. Het paar had financiële moeilijkheden omdat het een huis moest inrichten. Conform de eis werd de man tot twee maanden, waarvan de helft voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd, en de vrouw tot een boete van 75.- en een maand voorwaardelijk veroordeeld. ADVERTENTIE Woninginrichting EUROPA Miuaic Maktplein 29 - IJmuiden - Telefoon 10541 (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Drie maanden lang liet een 21-jarige auto-spuiter uit Heemstede zijn hanen en duiven in een hok in een schuur zitten zonder eten of drinken. „Ik dacht dat mijn schoonzuster er wel voor zou zorgen", voerde hij woensdag middag aan bij de Haarlemse politierech ter. Maar de schoonzuster had er duide lijk niet voor gezorgd, na drie maanden waren de vogels alleen nog vel over been. „Schandelijk", vond de politierechter. „Ik had het te druk", probeerde de autospuiter nog, maar noch de officier van justitie noch de politierechter wilden daar op in gaan. „Drie weken gevangenisstraf" luidde de straf conform de eis. SCHEVENINGEN De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. Bakker, was gisteren naar Scheveningen gekomen om op het terrein voor de havenwerken een stuk van het zuidelijk havenhoofd met een explosie op te ruimen en het eerste betonelement te plaatsen oin de kruin van het havenhoofd. Met betonelementen wordt een weg aangelegd die nodig is om materialen voor de bouw van de nieuwe havenmond aan te voeren. Minister Bakker zei dat de Scheve- ningse haven eigenlijk nooit goed is ge weest en dat de eerste plannen voor de aanleg van een goede haven al vele tien tallen jaren zijn ontworpen. Hij had een tevreden gevoel, omdat aan deze lang durige kwestie thans een einde komt en de moeilijkheden van de vissershaven tot het verleden gaan behoren, nu Rijks waterstaat over een paar jaar de nieuwe buitenhaven van Scheveningen zal hebben aangelegd. In het visafslaggebouw opende burge meester Kolfschoten een tentoonstelling welke op het miljoenenproject voor Scheveningen betrekking heeft. KOPENHAGEN. Schipper A, J. van Ekelen van de „Bonafide", de Wieringen 189, is woensdag in Esbjerg veroordeeld tot een boete van 1200 Deense kronen (bijna 600 gulden) en in beslagneming van de uitrusting. De „Bona Fide" werd dezer dagen opgebracht wegens vissen in de Deens territoriale wateren. ADVERTENTIE rader films Voor de vierde maal speelde Sean Con- nery de rol van James Bond agent 007 in een verfilming van een van Ian Fle ming's succesroman. De film „Thunder- ball" draait van vrijdag tot en met zon dag in de Stadsschouwburg in IJmuiden. Ditmaal wil het geheime genootschap Spectre de NATO-landen een bedrag van dretig miljoen dollar afpersen onder be dreiging van een bombardement op de hoofdsteden. Hoe dit internationale misdaadsyndicaat de dodelijke bommen i handen krijgt, hoe Emilio Largo, chef van Spectre, tegengewerkt wordt door James Bond en hoe tenslotte de Amerikaanse marine in een onderwatergevecht het ge vaar weet te keren, wordt in „Thunder- ball" op het witte doek uit de doeken gedaan. Tom Jones zingt de titelsong. Zondagmiddag wordt in dit theater „Harold Lloyd's wereld der zotheid" ver toond, waarmee Harold Lloyd zijn come back vierde. Filmhumor uit de twintiger en dertiger jaren. Onder de voor-oorlogse filmkomieken neemt Harold Lloyd een eigen plaats in. Zijn filmkarakter - de jon geman met de uilenbril en de strooien hoed wordt gekenmerkt door een geest van ridderlijkheid, van nimmer versagen, van blijmoedigheid. „Wereld der zotheid" is een selectie uit zijn typerende werk. Langs de gevel van een hoog huis ver dwaald, zoekt de geveltoerist zijn toe vlucht aan de wijzers van een grote klok. Hij wint een levende kalkoen, doet mee aan een rugbywedstrijd, galoppeert op twee paarden bij zijn geliefde binnen, krijgt de motorpolitie achter zich aan, be landt als verstekeling in een postzak op een plankier dat schilders met horten en stoten langs een wolkenkrabber omhoog hijsen en op een feest raakt de jas van Harolds rokkostuum verwisseld met die van een goochelaar. Terwijl hij danst met sjieke dames doen zich allerlei verschijn selen voor: straaltjes water uit de bloem in zijn knoopsgat, een konijn uit zijn bin nenzak, witte muizen op zijn schouder, etc. Plezierig zondagmiddagamusement dus. Het filmprogramma in het IJmuidense City-Theater begint donderdagavond met ADVERTENTIE Met kennis van zaken. Wij houden altijd rekening met uw wensen, uw mogelijkheden, uw belang, uw geld. Beverwijk Zeestraat 29 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Velsen-Noord Wijkerstraatweg 204 Wijk aan Zee Verlengde Voorstraat 12 Heemskerk Raadhuisplein 6 IJmuiden Kennemeriaan 57 Canopusplein 1 Driehuis Driehuizerkerkweg 89 „Opmars naar de galg", een verfilming van het Neurenberg-proces, afschuwelijke realiteit en een confrontatie met het on voorstelbare dat er gedurende de tweede wereldoorlog bleek te kunnen gebeuren. Van vrijdag tot en met zondag in dit theater „Voor een handvol dollars". Na de Duitsers zijn ook de Italianen wildwest films gaan maken en „Per un Pugno di dollari" is een voorbeeld van die activi teit. De Italiaanse „western" overtreft de doorsnee-Amerikaanse in wreedheid en hardheid. Er wordt een familievete uitge vochten tussen de Rojo's en de Baxters, nog meedogenlozer en met nog minder eerbied voor een menselijk leven dan men uit de originele bron gewend is. Het authentieke landschap is knap nagebootst. Fabelachtige schatten en schatten van meisjes spelen een belangrijke rol in de film „De koning der Boekaniers", welke zondagmiddag in het City-Theater draait. De strijd van de boekaniers tegen de Spaanse heerschappij is het onderwerp van deze film. Steve Reeves is de piraten- kapitein van de zeeschuimers. Het spek- tafelstuk dat boeit door zijn kleurenpracht, zijn knappe montage en zijn massaregie, brengt de tijd in herinnering toen mannen nog gevierendeeld werden en slaven ge geseld. Van maandag tot en met woensdag pre senteert het City-theater „Patrouille 13 onder spervuur", een authentiek verhaal van een peloton infanterie in de strijd om Korea. Naast de vijandschap aan bei de zijden is er de haat tussen twee mili tairen die strijden in hetzelfde kamp. Er zijn nog een man of twaalf over, die zich onder leiding van luitenant Benson (Ro bert Ryan) bij hun regiment moeten voe gen. De toeschouwer volgt de mannen op de voet gedurende de barre tocht tijdens welke de vijand voortdurend onzichtbaar aanwezig is. De atoomonderzeeboot „Tresher" ver gaat en geen enkele berger ziet kans het schip met zijn geheimen weer boven wa ter te halen. Toch biedt een zekere Rodri- quer enige tijd later aan de Amerikaanse geheime dienst het identiteitsplaatje aan van de officieren van de verdwenen on derzeeër. CIA-agent Dick Malloy komt net op tijd om Rodriquez uit de handen van zijn tegenpartij te houden, maar dan wordt Rodriquez gedood door Lady Ara belle Chaplin, een zeer mooi en geheim zinnig meisje, dat geregeld een geraffi neerd gebruik maakt van allerlei ver mommingen. Geen doetje, die Arabelle in de film „Operatie Lady C." van don derdag tot en met zaterdag in het Kenne mer Theater. In de zaterdagnachtvoorstelling, die om half twaalf in dit theater begint: „De on derwereld van Amerika". In de tweede voorstelling 's zondagsmiddags draait nog eens „Operatie Lady C", nadat 's middags om half twee „Onteerd en gescalpeerd" is vertoond. Zeven vrouwen zijn de eni gen die 'n Apachenaanval op een militair- konvooi overleven. Zonder proviand en water beginnen de 7 vrouwen een wan hopige voetreis door de woestijn in de richting van fort Lafayette, dat 400 kilo meter verop ligt. Gekweld door honger en dorst worden zij achtervolgd door de Indianen, die van plan zijn de gehate blonde vrouwen één voor één onder lang zame martelingen te doden. Dat is dan het filmamusement, dat de jeugd zondagmid dag wordt geboden. In de avondvoorstellingen op zondag, maandag, dinsdag en woensdag: „Vakan tieperikelen met funeste gevolgen" onder regie van Jean Girault. Papa Bosquier is de directeur van een welvarende jongens kostschool ergens in Frankrijk. De va kantie nadert en hij wil dat zijn zoon Phi lippe deze nuttig besteedt. Daarom komt hij met de Schotse whiskeyfabrikant Mac Farell een ruil overeen: Philippe zal bij Mac Farell gaan logeren om Engels te leren en Shirley, de dochter van Mac Farrell zal haar vakantie bij het echtpaar Bosquier doorbrengen om de Franse taal te leren. De zoon heeft echter heel an dere plannen en daardoor loopt de situa tie uit de hand, waardoor aller gemoe deren ten zeerste bewogen raken en er velerlei incidenten ontstaan, In het Luxor-theater in Beverwijk don derdag, vrijdag en zaterdag „Blauw bloed en harde vuisten", een Franse gangster film van de hand van Maurice Cloche, die een bankroof, strijd tussen concurreren de bendes in Parijs, handel in verdo vende middelen en striptease op een hoop gooit. Zondagmiddag om kwart over twee: „Ontsnapping uit de jungle" en verder van zondagavond tot en met woensdag „100.000 dollars voor Ringo". Zaterdag om 8 uur en zondagmiddag om 4 uur in het Marquette-theater in Heemskerk: „Ik dr. Fu Man Chu". Lon Chaney speelde al in een grijs filmverleden de rol van de mysterieuze en wrede romancreatie van Sax Rhomer, Via allerlei interpretaties door uiteenlo pende acteurs is de rol van de onster felijke Chinees terecht gekomen bij Christopher Lee, bekend door talrijke griezelrollen in Hammer-produkties.Onder de ervaren leiding van „horror"-expert Don Sharp is een Fu Man Chu-aflevering tot stand gekomen waarin dit onhandel baar heerschap de wereld bedreigt met een levensgevaarlijke vernietigingsstof. En aan het slot blijft de vraag weer open of dr. Fu Man Chu nu eindelijk dood is of door is blijven leven ten behoeve van een volgende griezelfilm. Zondagavond en dinsdagavond draait in dit theater „De schaamtelozen", een Ja panse film van Yusuke Watanabe, die zich in het verdorven milieu van een rijke familie in Tokio afspeelt. Een zakenman met een hartkwaal, die met een veel jon gere vrouw hertrouwd is, een nietsnut van en zoon die, het eerst met zijn stief moeder en later met het dienstmeisje aan legt, een dochter met lesbische neigingen en het onervaren dienstmeisje dat in die poel terecht komt, zijn de belangrijkste dramatis personae. Zondagmiddag om kwart over twee: „De onoverwinnelijke zeven". ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7