MINISTER LOST ENKELE MOEILIJKE GEVALLEN OP, MAAR Dertig studenten bereiden zich voor niets voor op tropen Geldpot voor dit jaar is leeg japonnen Kort en bondig Minister wil meer efficiency door propagandaconcentratie Jekker 'lopen jekker Omvergeblazen Salarisverhoging G.S. voortaan door minister? Gemeenten moesten 36 miljoen gulden bijpassen Gesprek op B.Z. met| vertegenwoordiger van Biafra Gloednieuwe kraan stortte in zee Arts verdacht van nalatigheid Nu toeristenbezoek terugloopt Dr. Van der Gouw herbenoemd bij de provincie Warm weer verkoopt M V tegen fabrieksprijzen VRIJDAG 14 JUNI 1968 Protesten 17.50 19.75 22.50 24.50 27.50 29.75 in 't(ïïart) van Haarlem] Aneg£ng24(? modieus en voordelig Kleuteronderwijs „Op ambtelijk niveau Mr. I an ollenhoven bevorderd Man in arrest wegens ontvoering van vrouw Kort nieuws H aarlem Velsen-IJmuiden Huizing Beverwijk 2 3 .SE Ê-S Heemskerk (Van onze correspondent) DEN HAAG De tropenzon zal voor ongeveer dertig studenten niet opgaan. Van de week kwam definitief vast te staan dat van de studenten die na een voorbereiding van zeven tot acht jaar dit jaar zullen afstuderen niemand wordt uitgezonden naar een tropisch land. De voorgeschiedenis: Nederland vond in 1955 het begrip assistent-deskundige uit dat in tien landen werd nagevolgd. Een assistent-deskundige is een afgestudeerde die drie jaar in een tropisch land gaat werken in dienst van een internationale organisatie. De Nederlandse regering be taalt hem. Voldoet hij dan maakt hij een goede kans na drie jaar als deskundige te worden aangesteld, maar dan betaalt de internationale organisatie hem verder. (Van onze correspondent) De „uitvinding" werd een groot succes. Het aantal uitgezonden assistenten werd elk jaar groter. In 1966 waren het er 59, vorig jaar al 73. Had de stijging zich voortgezet, dan zouden het er dit jaar ruim 80 moeten zijn. De werkelijkheid blijkt anders: in april kregen naar schatting ongeveer vijftien geselecteerden een brief van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, waaruit bleek dat niet meer op uitzending moest worden gerekend. Als reden werden budgetaire moeilijk- heden aangevoerd. In sommige brieven werd met name de sterke uitbreiding van de financiële hulpverlening aan Indone sië genoemd. Op dat moment waren 34 assistent-deskundigen uitgezonden, elf zouden er nog volgen en daarmee was de geldpot voor dit jaar leeg. Ernstige protesten volgden. Voor vier gedupeerden werd een oplossing gevon den, wat het totaal op 49 bracht. Minis ter Udink van Ontwikkelingshulp, liet deze weken in de Eerste Kamer weten dat drie tot vier andere pijngevallen zul len worden verholpen en dat hij zou zoeken naar een bedrag voor nog enkele moeilijke gevallen. De abrupte stopzet- tmg, noodzakelijk geworden door een on-\Geetl Offlhlti&iii0 juiste planning, klapt de deur dicht voor de studenten uit een tropische studie richting, die in de loop van dit jaar zullen afstuderen. Dertig van hen hadden rede lijkerwijs uitgezonden moeten worden. Joris Voorhoeve mokt niet. Hij hoopt dat er nog over gesproken kan worden. „De indruk bestaat", zegt hij, „dat er de komende jaren steeds 60 tot 80 assistent deskundigen zullen worden uitgezonden. De studiekeuze van veel kandidaten is echter gebaseerd op de stijging van dit aantal zodat er een overaanbod zal ko men. Selecteren wordt nu nog moeilijker. Want studies over aanpassing enzovoorts zijn er niet". ,Wie een studie heeft gevolgd, die ge richt is op de tropen, kan ook in eigen land wel een prima baan krijgen, maar", zo zegt hij, als je nu van te voren weet dat het zo zou lopen als het nu gaat, dan hadden vele tientallen studenten hun studie anders kunnen samenstellen. Im mers, je bereid je niet voor op de tropen, als je er nooit komt te werken". Misschien heeft de nota die de betrok ken studentenorganisaties na Pinksteren naar minister Udink hebben gestuurd mede een gunstige invloed gehad op de beslissing enkele pijnlijke gevallen nog uit te zenden, maar voor de rest van dit jaar lijken de kansen nu defintief ver keken. En dan te bedenken dat het gaat om een bedrag van een paar miljoen gul den op een begroting van ruim een half miljard. DEN HAAG. De jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland worden van 38.000,tot 40.500,— verhoogd. Provinciale Staten besloten daartoe op verzoek van de mi nister van Binnenlandse Zaken. De commissaris der koningin, mr. J. Klaasesz, zei dat dergelijke trendmatige verhogingen voortaan automatisch door de minister worden verleend, zonder dat Cnrrièro rich daarover eerst de Provinciale Staten"1 K moeten uitspreken. De 22-jarige Joris Voorhoeve, vierde jaarsstudent in de landhuishoudkunde van de tropen, raadsvoorzitter van de Wageningse Studentenraad licht de men tale opdoffer toe: „Het merendeel wordt nu in dienst opgeroepen of moet bijvoor beeld bij Staatsbosbeheer gaan werken. Aan dat laatste zit je minstens drie jaar vast. Want wie een onderzoek begint, maakt dat af. Het vervelende is, dat de gene die naar de tropen wil gaan dat direct na voltooiing van zijn studie moet doen. Kan hij dat niet, dan gaat hij vrij wel zeker niet meer". ADVERTENTIE 2000 in vele gezellige modellen en modetinten PROFITEERT HIERVAN Karakter brandweer verandert. Het ka rakter van de brandweer is aan het veranderen. Zij blijft zich niet meer uitsluitend tot het gebied van de brand bestrijding beperken. Dit heeft de heer C. ter Poorten, hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen, gezegd bij de uit reiking van getuigschriften aan cursis ten van de rijksopleiding voor beroeps- brand weerofficieren. Naar zijn mening is de brandweer de meest aangewezen parate overheidsdienst om snel en des kundig bij ongevallen en rampen op te treden. Burgemeesters. Tot burgemeester van de gemeente Stein is benoemd de heer J. L. J. M. Coenders, sinds maart 1963 burgemeester van Urmond. Hij is 39 jaar en lid van de K.V.P. De heer J. M. M. J. Vennekens, sinds 1946 burgemeester der gemeente Neer, is tevens benoemd tot burgemeester van de gemeente Kessel. De heer Venne kens is 58 jaar en lid van de K.V.P. Gevangenisstraf. Het Amsterdamse ge rechtshof heeft donderdag in beroep een 32-jarige losarbeider uit Utrecht wegens poging tot doodslag op zijn 9-jarig doch tertje veroordeeld tot vier jaar met af trek van het voorarrest en terbeschik kingstelling der regering. De eis was zes jaar. De rechtbank in Utrecht had de man na een eis van vier jaar tot zes jaar plus t.b.r. veroordeeld. De man had verklaard in woede te hebben ge handeld en niet de bdoeling te hebben gehad zijn dochtertje Hanneke te do den. Lou's hoofdkwartier. Het „hoofdkwartier" in Muiderberg van de onlangs in Bel gië overleden Lou de Palingboer is ver kocht aan een inwoner van Diemen. Deze zal in het witte huis een hotel-café- restaurant gaan exploiteren na ingrij pende verbouwingen. „De eerste jaren na de studie zijn be palend voor de verdere carrière. Wie na die drie jaar nog weggaat, is meestal hier minder geslaagd", zo zegt hij DEN HAAG. De Nederlandse ge-1 meenten moesten in vijf jaar ongeveer 36 miljoen gulden bijpassen voor de materi ele exploitatiekosten voor het kleuteron derwijs volgens een enquête van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Verklaard wordt dat de rijksnormen niet gebaseerd zijn op de kosten van goed geoutilleerde, beheerde, in normale om standigheden verkerende openbare kleu terscholen. Volgens de kleuteronderwijswet vergoedt het rijk aan de gemeenten de kosten van de openbare kleuterscholen. In de prak tijk blijkt, dat in overgrote meerderheid de normbedragen per lokaal en per kleu ter tekort schieten. Over de periode 1961- 1965 heeft hei rijk 126 miljoen uitgegeven I maar 36 miljoen kwam voor rekening van de gemeenten. Minister Udink heeft de Eerste Kamer de verzekering gegeven dat er geen enke le sprake is van een ombuiging van het beleid inzake de uitzending van Neder landse assistent-deskundigen naar de ont wikkelingslanden. Dat er dit jaar minder assistent-deskundigen worden uitgezon den dan in 1966 en in 1967 is alleen het gevolg van het feit dat er in die jaren een achterstand moest worden in gehaald, aldus de minister. Minister Udink, die veel begrip toonde voor de beroering die het beleid de laat ste tijd bij verschillende afgestudeerden aan Nederlandse universiteiten en hoge scholen heeft verwekt, deelde de Kamer mee, dat de achterstand nu verdwenen is waardoor de geplande groei in de uitzen ding binnen de begroting moet worden opgevangen. De minister deelde nog mee dat hij een klein potje van 140.000 beschikbaar voor het oplossen van werkelijk pijnlijke gevallen van assistent-deskundi gen die al wel een plaatsingsmogelijk heid hadden, maar wellicht plotseling niet uitgezonden worden. Met deze extra post wil hij uitzending voor deze men sen alsnog mogelijk maken. DEN HAAG. Sir Louis Mbanefo, die voor Biafra optrad in de onlangs afge broken besprekingen in Campala met I vertegenwoordigers van de federale rege ring van Nigeria, heeft in Den Haag een bezoek aan het ministerie van Buiten landse Zaken gebracht. Een woordvoer der van het ministerie deelde mee, dat Sir Louis op ambtelijk niveau is ontvan gen, waarbij hem is gezegd dat daaruit generlei erkenning van Biafra mocht wor den afgeleid. Aan Sir Louis is voorts medegedeeld dat de Nederlandse regering zich niet wenst te mengen in de binnenlandse aan gelegenheden van Nigeria en dat Neder land onverkort het gezag van de federale regering in Lagos over geheel Nigeria er kent. Daarbij is de verwachting uitge sproken dat het overleg met de federale regering spoedig zal worden hervat opdal een einde kan komen aan de gevechts handelingen en het lijden van de bevol king in dat deel van Nigeria. In dit verband is er tevens op aangedrongen dat de Biafraanse leiders thans mede werking verlenen aan de doorvoer van goederen welke het Rode Kruis voor de bevolking in dat gebied beschikbaar heeft gesteld. DEN HAAG. In Scheveningen is een gloednieuwe hijskraan van het zuider havenhoofd in zee gestort. De machinist werd licht g«wond. Het ongeluk gebeurde bij de werkzaamheden voor de verbete ring van de havenmond, toen met de kraan, die een hefvermogen van 50 ton heeft, een 12 ton wegend betonelement werd verplaatst. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) GELEEN. Een 49-jarige ex-huisarts, die in Geleen jarenlang een praktijk heeft gehad, is gearresteerd. In een weekblad werd hij enige maanden geleden beticht van oplichting, valsheid in geschrifte en nalatigheid waardoor enkele p atiënten zouden zijn overleden. Nadat de arts vo rig jaar zijn praktijk had overgedaan, trad hij in Sittard als controlerend genees heer in dienst van de Stichting Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid. In af wachting van het justitiële onderzoek is hij geschorst. DEN HAAG Mr. Pieter van Vollen hoven is met ingang van 1 juli van reserve-vaandrig bevorderd tot reserve tweede luitenant van de Koninklijke Luchtmacht. Hij zal half juli de militaire dienst verlaten. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Na een lange reeks van jaren waarin het toerisme naar Ne. (Ierland aanzienlijk toenam, is er een kentering ingetreden. Men kan voor 1967 zelfs spreken van een teruggang. Vooral in de horecasector heeft men dat ervaren. Het toerisme is een bijzonder belangrijke pijler van ons economisch bestel en daar om besteedt het ministerie van Economi sche Zaken veel aandacht aan de veran derde situatie De 42-jarige machinist W. van Asch uit Abbenes wist, toen de kraan, in zee lag uit de cabine te komen. Hij werd door zes mensen die op het havenhoofd stonden uit het water gehaald. Uit een onderzoek bleek dat twee van de vier steunen, waarmee de kraan op het havenhoofd was vastgezet, waren af gebroken. Nagegaan zal worden of het on geluk te wijten is aan een minder goede manoeuvre met het gevaarte of aan ge breken aan de steunen. De nieuwe kraan waarmee minister Bakker woensdag het eerste beton nen segment op de kademuur van de oude Scheveningse havenpier zette, is gistermiddag door de krachtige wind omvergeblazen en in zijn volle lengte in het water beland. *^"^*^111111 li I III Men denkt er aan een reorganisatie van de werving van toeristen om tot een effi ciënter propaganda te komen. Het minis terie van Economische Zaken vindt het niet juist dat de meer dan 450 WV's in Nederland elk op eigen houtje reclame maken. Er wordt veel geld uitgegeven aan afzonderlijk voorlichtingsmateriaal. Het ministerie overweegt, subsidiever leningen te laten afhangen van de bereid heid tot grotere regionale samenwerking en zo mogelijk samenvoeging van vereni gingen voor vreemdelingenverkeer. Het zal daarbij onvermijdelijk zijn dat het personeelsbestand sterk wordt terug gebracht. De minister van Economische Zaken wil werkelijke specialisten op toe ristisch gebied met leidinggevende func ties belasten. Het beleid van de Algemene Needrlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer wordt eveneens onder de loep genomen. Deze vereniging heeft een niet onaanzien lijk aantal vestigingen in het buitenland. Nagegaan wordt in hoeverre het mogelijk is een deel van hun werk door ambassa des en consulaten te laten verrichten. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. Van Son, heeft dit in de jaarv lijkse ledenvergadering van de Rotter damse VVV wel met niet zoveel woorden gezegd, maar hij liet toch duidelijk blij ken dat de bestaande situatie de regering I met een zekere zorg vervult. AMSTERDAM. De politie heeft een 35-jarige schilder aangehouden, die ervan wordt verdacht zijn 41-jarige ex-vrien din maandagavond te hebben mishan deld en ontvoerd. Hij zou haar een slag in de nek hebben gegeven en vervolgens in zijn auto hebben getrapt, waar zij even het bewustzijn verloor. Het gelukte haar tijdens de rit te ontsnappen. Aan de mis handeling heeft zij een nekwervelfrac- tuur overgehouden. Inbrekertjes. In Oosterhout zijn vier jon gens gearresteerd, die hebben bekend in vier weken vijftig inbraken te hebben gepleegd. De jongens variëren in leef tijd van 12 tot 17 jaar. Het was hen voor al om geld te doen, dat zij in cafés in trekautomaten verspeelden. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN HAAG. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben dr. J. L. van der Gouw benoemd tot provinciaal inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven. Dat was ook de functie, die dr. Van der Gouw bekleedde voordat hij enkele jaren geleden als algemeen rijksarchivaris be noemd werd Dr. Van der Gouw kon zich niet langer verenigen met de situatie waarin het rijksarchief verkeert en de gang van zaken waaronder daar wordt gewerkt. Zijn critische uitlatingen hierover leidden er toe, dat hem buitengewoon verlof werd verleend tot aan zijn ontslag, dat Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 Ook Forma Natura Het K.N.M.I. deelt mee: Langs de zuidflank van een hogedruk- gebied, dat zich van Ierland via Schot land, de noordelijke Noordzee en Zuid- Scandinavië naar Polen uitstrekt, bevindt zich boven de Alpen en Frankrijk een vlak gebied van lage luchtdruk. Dit lage drukgebied is gevuld met onstabiele lucht. Het breidt het komende etmaal zijn in vloed in Noordwestelijke richting naar onze omgeving en Zuid-Engeland uit. Samenhangend hiermee ruimt de wind aan de grond naar oost tot zuidoost. Er wordt dan warme lucht aangevoerd. Maar de nabijheid van het lagedrukgebied kan aanleiding geven tot meer bewolking en enkele plaatselijke onweersbuien. WEERRAPPORTEN „Poel BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. der ontucht" 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Mademoi selle", 18 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Bandeloos". 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Montana", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Vandaag en zaterdag 23.30 u. „Les Parapluies de Cherbourg", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Rose Marie", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Opera tion Kid Brother", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Liefde was haar beroep", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Spel met de zonde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11-17 uur. Zondags 14-18 uur. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstr.): „Woem in" werk van Saul Belem, Kees van Ber- kel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten, Berend Pasman, Lou Schou- tens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20-22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomerex- positie. Dagelijks van 10-20 uur Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaar- ne-Damstraat): Expositie vap werk van Jeroen ten Berge, Remco v. "d. Gughten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dage lijks van 13-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- ~~an. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Bep Hel mig—van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14-17 uur. Tot 7 juli. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag 20 u.: Hootenanny-avond. Zater dag 20 u.: Optreden van het Trio Mascara. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.„Het onderwater avontuur". Minervatheater (Heemstede), zaterdag 14.30 u.: Balletstudio Beatrijs Hoogeveen VRIJDAG 14 JUNI City Theater, 20 u.: „Voor een handvol dollars". Stadsschouwburg, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-20 u. en 21-22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struvcken. ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen I Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I Ook FormaNatura ZATERDAG 15 JUNI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor een handvol dollars". Stadsschouwburg, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-20 u. en 21-22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struyoken. Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van de beeldhouwer Ben van Pinxteren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. v C-C •C ono onbew. ono half bew. ono onbew. o onbew. onbew. licht bew. ono zw. bew. ono VRIJDAG 14 JUNI Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: Ope ratie lady C". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Blauw bloed en harde vuisten" (18 jr.). Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Jos Stam: geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. ZATERDAG 15 JUNI Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Ope ratie lady C". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: Blauw bloed en harde vuisten" (18 jr.). Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Jos Stam: geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder onbew. Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon ono ono half bew. onbew. onbew. onbew. mist licht bew. onbew. zw bew. onbew. zw. bew half bew •nbew licht bew. licht bew. zw bew. l'cht bew. zw bew. regen regen onbew. licht bew. zw. bew onbew. half bew. geh. bew regenbui geh. bew. onbew. nw no w.st. no w.st. no o ono no w.st. zzo no n o nno o zw w w.st. no wnw zo nw ono n w.st. ono w.st. j a d co 0) 3 0> 1> Cm 18 15 0 23 14 0 22 15 0 22 11 0 23 8 0 23 14 0 23 14 0 22 14 0 27 15 0 28 16 0 28 13 0 21 10 0 21 6 0 23 12 0 23 15 0 23 14 0 19 14 0 20 13 0 20 8 0 15 8 6 22 15 0 25 13 0 22 15 0 21 10 0 18 8 0 16 8 4 15 11 7 23 13 0 23 8 0 24 15 0.2 27 20 0.4 24 16 0 18 13 0 13 13 0.1 22 15 1 26 13 0 ZATERDAG 15 JUNI Zon op 4.19 uur; onder 21.02 Maan op 0.27 uur; onder 9.31 uur. uur. Laatste kwartier Nieuwe maan tYl AAM STANDEN 17 25 lunl iunl 9.14 23.25 uur. uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMU1DE:N VRIJDAG 14 JUNI Hoog water 6.01 uur en 18.31 uur Laag water 1.45 uur en 14.08 uur. ZATERDAG 15 JUNI Hoog water 6.54 uur en 19.23 uur. Laag water 2.35 uur en 14.57 uur. Marquette Theater, 20 u.: „Ik, dr. Fu L Man Chu". ?„e1 "00&, en laaS watei te Zandvoort Is 10 tot 15 mm. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2