Andreiko nam tegen Sij brands geen enkel risico: remise Okker klopte Ashe m Motorclub Zandvoort trekpleister in het land fWS Plaatsing Wimbledon Louis Pfenninger bleef op kop in Ronde van Zwitserland Twee homeruns op Ter Neuzen voor goede Nicols fataal TWEE RUSSEN IN BOLZANO EEN PUNT VOOR OP DE TWEE NEDERLANDERS Dubbele zege van Keizer in Alkmaar ADO verloor van Racing Sedan Ressel naar NEC Nederland in finale-poule Nederlaag tegen W ürzburg Warriors Nico Kunst kan naar Vitesse f3 Drent Jan Aling imponeerde in avondzesdaagse Cherie Spencer in kampioenschap op eerste plaats V olleybalinterland tegen Hongarije DOOR CIRCUIT-TRAININGEN 17 IN'T HART VAN UWRADIO/TVBLAD LIGT UW KANS OPEEN SsOT :v.;. 1 'MÈÊm WOENSDAG 19 JUNI 1968 Bridge-Olvmpiade 1 8W HALE MILJOEN KIJK A.S. VRIJDAG IN UW NIEUWE RADIO/TV BLAD -H w- - (Van onze speciale verslaggever) BOLZANO Het tweede gedeelte van het werelddamtoernooi is begon nen met de Russen Andreiko en Tsjegolev aan de leiding, op één punt gevolgd door onze landgenoten Sij- brands en Wiersma. Wachtend op een misstap volgen, weer met een punt achterstand op onze Nederlanders, Koeperman en Mostovoy. Er lijkt dus nog van alles mogelijk, maar over het algemeen worden op het ogenblik de kansen van Andreiko toch wel het hoogst aangeslagen. De achtste ronde stelde het Nederland se supporterslegioen enigszins teleur. Al ler aandacht was geconcentreerd op het duel tussen Sijbrands en Andreiko, dat de Amsterdammer zou moeten winnen om boven zijn rivaal te komen. De opzet van Sijbrands was geweldig: geen partij vol gens het boekje, maar vanaf het begin aansturend op 'n onregelmatige, ingewik kelde stand. Dat kostte Sijbrands wel veel bedenktijd, voor de eerste zeven zetten al 35 minuten. Op dat moment wees hij een remisevoorstel van Andreiko van de hand. De partij vorderde verder ook traag. Na enige i uilen in het middenspel was de positie niet helemaal duidelijk, op het eer ste gezicht echter gelijkwaardig. Na de 25ste zet herhaalde Andreiko zijn vredes voorstel en nu ging Sijbrands daar wel op in. Gevraagd naar de reden, omdat het punt achterstand zijn kansen op de hoog ste damtitel aanzienlijk devalueerde, gaf Sijbrands ten antwoord dat hij er al van enkel risico zou nemen en doorspelen van overtuigd was dat Andreiko ditmaal geen hem met verwaarlozing van het safety- first principe alleen de Rus maar kansen zou hebben gegeven. Ondertussen had Harm Wiersma keurig LONDEN De plaatsingen voor Wim bledon: Herenenkelspel: 1. Rod Laver (Austr.), 2. Ken Rosewall (Austr.), 3. Andres Gimeno, (Sp.), 4. John Newcombe, (Austr.), 5. Roy Emerson (Austr.), 6. Ma nuel Santana (Sp.), 7. Lew Hoad (Austr.), 8- Pancho Gonzales, (VS). 9. Dennis Ral ston, (VS), 10. Earl Bucholz, (VS), 11. Fred Stolle (Austr 12. Tom Okker (Ned.), 13. Arthur Ashe (VS), 14. Cliff Drysdale, (Zd.-Afr.), 15. Ton Roche, Roche, (Austr.), 16. Nikki Pilic (Joeosl.). Damesenkelspel: 1. Biellie Jean King, (VS), 2. Margaret Court, (Austr.), 3. Nan cy Richey, (VS), 4. Ann Jones, (GB), 5. Virginia Wade, (GB), 6. Maria Bueno (Braz.), 7. Judy Tegart, (Austr.), 8. Les ley Bowrey (Austr.). NHerendubbelspel: 1. Emerson/Laver, (Austr.), 2. Rosewall/Stolle, (Austr.), 3. Gimepo/Gonzales, (Sp./VS), 4. New- combe/Roche, (Austr), 5. Bucholz/Ralston (VS), 6. Hewitt/McMillan, (Zd.-Afr.), 7. Okker/Riesen, (Ned./VS), 8. Drysdale/ Taylor, (Zd.-Afr./GB). Damesdubbelspel: 1. Billie Jean King/ Rosemary Casals, (VS), 2. Maria Bueno/ Nancy Richey, (Braz./VS), 3. Frangoise Durr/Ann Jones (Fr/GB), 4. Lesley Bow rey/Judy Tegart, (Austr.). Gemengd dubbelspel: 1. Owe Davidson- Billy Jean King (Austr.- V.S.), 2. Pancho Gonzales-Rosemary Casals (V.S.), 3. Fred Stolle-Ann Jones (Austr.-G.B.), 4. Ken Fletcher-Margaret Court (Hongkong-Aust.) (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Tijdens de wekelijkse „populaires" op de Alkmaarse wielerbaan heeft Wim Keizer (Westzaan) zowel de sprintfinale als de premiekoers over 10 km gewonnen. In het sprintnummer zege vierde hij over de Haarlemmer Wim Fiechter en de premiekoers won Keizer vóór Jan Bakker (Zaandam), Jan Peet oom (Vijfhuizen) en Mathieu van Diepen ('t Zand). De afvalwedstrijd leverde een zege op voor Jan Peetoom. Hij bleef de Alkmaar- ders Jan Ottenbros en Klaas Slot de baas. De Amsterdammer Gerrie Fens was weer eens onbetwist de beste nieuweling op de Alkmaarse baan. Hij won zowel de sprint, klassementswedstrijd als de premiekoers over 5 km. In de ronde van Ossendrecht legde de Haarlemmer Ted Blom dinsdagmiddag beslag op een achtste plaats bij de ama teurs. Zijn plaatsgenoot Gerard Krom werd negentiende en viel daarmee nog net in de prijzen. In de race voor nieu welingen kwamen de Haarlemmers Ron Bakker, Piet Neeskens en Jan Jansen respectievelijk als derde, zevende en tien de over de eindstreep. In de ronde van Halsteren waren Jan Jansen, Fred Hoog land en Piet Neeskens respectievelijk vierde, vijfde en tiende geworden. SEDAN. ADO heeft dinsdagavond in Sedan in een wedstrijd voor de Europese na-competitie met 3-0 verloren van RCL Sedan. Bij de rust was de stand 2-0 in het voordeel van de Fransen. Het was de tweede wedstrijd tussen beide ploegen. De eerste ontmoeting eindigde in een 2-0 zege voor ADO. Okker en Riessen (rechts) zijn als zevende geplaatst in het heren dubbelspel. LONDEN. Tom Okker heeft giste ren in het toernooi om het open tennis kampioenschap van Londen, het laatste grote toernooi op gras voor Wimbledon, op Queens een eclatante overwinning be haald op de Amerikaan Arthur Ashe. In de tweede ronde van het enkelspel scha kelde de Nederlandse kampioen de Ame rikaan met 1-6, 6-3, 6-4 uit. In de derde ronde sneuvelde de Austra lische prof. Fred Stolle tegen de Ameri kaan Graebner. In de tweede ronde was Pierre Barthes al gewipt door een andere Amerikaan Holmberg, Winnie Schaw scha kelde bij de dames Rosemary Casals uit. Hoad (Austr.)Likhachev (Rusl.) 6-4 8-6, Emerson (Austr.)Fitzgibbon (VS) 7-5 6-4, Holmberg (VS)Barthes (Fr.) 6-4 6-3, Battrick GB) -Mcmillan (Z.-Afr.) 4-6 6-3 6-4, Laver (Austr.)Fairlie (N.Zee 1.) 6-4 6-2, Gimeno (Sp.)Palafo (Mex.) 6-1 6-4, Metreveli (Rusl.)-Maud (Zd.-Afr. 6-3 7-5. Damesenkelspel: Court (Austr. versl. Martinez (VS). 6-1 6-2, Tegart (Austr.) versl. Truman (Gb.) 6-0 8-6. Buchholz (V.S.)Curtis (Gb.) 9-11 6-3 6-1, Graebner (VS)Stolle (Austr.) 6-4 11-9, Lejus (Rusl.)Ayala (Chili) 6-4 Krantzcke (Austr.)-Terras (Fr.) 6-2 6-4, Richey (VS)-Rossouw Zd.-Afr.) 6-0 6-2, Shaw (GB)-Casals (VS) 3-6 10-8 6-2. Peter Soeters zal niet deelnemen aan het herenenkelspel van de tenniskam pioenschappen van Wimbledon. Hij ver loor in de tweede ronde van het kwalifi catietoernooi in Roehampton in vijf sets van Zuleta uit Equador: 0-6, 3-6, 6-4, 7-5, 3-16. ARNHEM Peter Ressel, de 23-jarige rechtsbuiten van Go Ahead, zal volgend seizoen voor NEC gaan spelen. De Nij meegse club, die Venneker kwijt raakte, contracteerde al eerder Vleeming (van Vitesse) en Verdonk (van Sparta). NAC kwam met stadgenoot De Baronie tot overeenstemming over een transfer van topscorer Gerrie Deijkers, 21 jaar oud. Heracles contracteerde de 22-jarige amateur international Rob Groener van DOS '19 uit Denekamp. Oud-international Ton van der Lin den die vorig jaar om gezondheidsrede nen afscheid nam van het betaalde voet bal, heeft gisteren een éénjarig contract met Elinkwijk gesloten. van Delhom gewonnen. De Fransman had eerst de „R"-opstelling van Harm ver broken, die daarna zijn tegenstander in een warnet van combinaties lokte. Daarin verliet Delhom het rechte spoor en toen sloeg Harm hard toe. Tsjegolev had vrij veel moeite met de zich taai verdedigende Surinamer Per- schad. Deze kon het in het eindspel tegen de Rus evenwel niet bolwerken. Mostovoy heeft zich in de kopgroep gehandhaafd, hoewel hij tegen de Amerikaan Smith een fraaie oppositiepartij speelde en niet ver der kwam dan remise. Cazimir blunderde volkomen tegen de Tsjech Reimann, maar haalde toch zijn punten binnen. De ineens zwak optredende Verpoest kon in een par tij met veel tekortkomingen tegen de Ita liaan Fanelli slechts tot een puntenver deling komen. Uitslagen achtste ronde: Mostovoy (Fr) - Smith (VS) 1-1, Koe perman (Rusl) - Agliardi (Mon) 2-0, Fa nelli (It.)-Verpoest (B.) 1-1, Feldl (Oost.) - La Porta (It) 0-2, Cazimir (Zwits) - Reimann (Tsjech.) 2-0, Perschad (Sur.) - Tsjegolev (Rusl) -0-2, Wiersma (Ned) - Delhom (Fr) 2-0, Sijbrands (Ned) - An dreiko 1-1. Stand: 1-2 Andreiko en Tsjegolev 13, 3-4. Sijbrands en Wiersma 12, 5-6. Mosto voy en Koeperman 11 ,7. Verpoest 10, 8. Smith 9, 9-10. Delhom en Cazimir 8, 11. La Porta 7, 12-13-14. Agliardi, Perschad en Fanielli 4, 15. Reimann 2, 16. Feldl 0 Wiersma speelt vandaag tegen Tsjego lev, Sijbrands tegen Delhom en Andreiko tegen Mostovoy. DEAUVILLE. Nederland heeft zich samen met Italië de Verenigde Staten en Canada geplaatst voor de finale-poule van de wereldbridge-olympiade,- die in Deauville wordt gehouden. Het Neder landse team eindigde na een 11-9 overwin ning op Griekenland op de derde plaats achter Italië (20-0 overwinning op Egypte) en de Verenigde Staten, dat een vrije ron de had. Canada dat in de laatste wedstrijd met 20-0 de baas bleef over de Philippij- nen, bezette de vierde plaats. De eindstand luidt: 1. Italië 500 punten, 2. Verenigde Staten 497, 3. Nedqrland 487, 4. Canada 481, 5. Australië en Zwitser land 467, 7. Frankrijk 442, 8. België 441. Mexico eindigde met 50 punten op de 33ste en laatste plaats. De wedstrijden in de finalepoule beginnen vandaag. VOETBAL. Het duel uit de 2de eind ronde van het Italiaanse bekertoernooi tussen Inter en AC Milan eindigde doel puntloos. Het andere duel, tussen Torino en Bologna werd ook een gelijkspel, 2-2. BELLINZONE De eerste rit van de meter lange klim naar de eindstreep toon- Ronde van Zwitserland, die de renners over een berg van de eerste categorie voer de de Simplon heeft in de top van de ranglijst geen noemenswaardige wijzi gingen aangebracht. Na de zesde etappe staat Louis Pfenninger nog bovenaan in het algemeen klassement met de Belgische favoriet Herman van Springel als grootste concurrent op de tweede plaats. Het was gisteren vooral de rit van de Duitser Hennes Junkermann. Meer dan 130 kilometer reed hij alleen voorop en op de top van de Simplon had Junkermann zelfs een voorsprong van bijna tien minuten op het peloton. Vanaf dat moment begon de vermoeidheid bij de Duitser echter te gel den en een achtervolgingsgroepje van ze ventien man, bij wie zich ook de Neder lander Rini Wagtmans bevond, haalde hem kort voor de finish in. In de twaalf kilo- (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De vriendschappelijke wedstrijd die Haarlem Nicols dinsdag avond voor 3000 toeschouwers tegen de Würzburg Warriors speelde, heeft een 4-3 nederlaag voor de Haarlemmers opgele verd. Het werd een snelle, attractieve wedstrijd, waarin twee homeruns werden geslagen door de Warriors. De homerun van Todd in de negende inning beteken de de winnende run. In de Haarlem Ni- cols-ploeg speelde derdelionkman Robert Maat een uitstekende wedstrijd. De Würzburg Warriors waren een vol waardige tegenstander voor een Haarlem Nicols op oorlogssterkte. Jan Stijger was gastspeler bij Nicols, omdat catcher Van de Sluis nog geblesseerd was: de jeugdi ge Schoten-catcher voldeed goed. Herman Beidschat wierp de eerste drie innings en hij hield de Warriors goed in bedwang. Haarlem Nicols opende in de eerste slag beurt de score; met twee nullen sloeg Boudewijn Maat de bal voor twee honken, waarna Beidschat hem met 4w op de hon ken volgde. Een tik van Ferry de Clercq werd foutief verwerkt en Boudewijn Maat kon scoren (1-0). Even later scoorde ook Clercq (2-0). Daarna hield John Hamilton, aangekon digd als een werper van de New York Yankees, de Nicols-slagploeg knap in be dwang. Aanvankelijk hadden de Amerika nen wat moeite met het kunstlicht, maar na vijf innings waren zij volledig inge speeld. Beidschat noteerde in drie innings de fraaie cijfers 5-0-0, waarna Ton ter Neuzen op de Nicols-heuvel kwam. Zijn eerste tegenstander sloeg een homerun 2-1 en die voltreffer van Williams bracht sfeer in het volle stadion. In de zesde in ning nam de Warriors de leiding: Wil liams kreeg 4W en stal het tweede honk, (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem en Vitesse hebben overeenstemming bereikt over een transfer van de 21-jarige Nico Kunst, die op eigen verzoek op de transferlijst was geplaatst. De overgang zal echter pas volgende week zijn beslag kunnen krij gen, wanneer Kunst terug is van de trip, die het Nederlands militair elftal naar Bagdad maakt. Haarlem kocht Kunst vo rig jaar van Feijenoord. Haarlem zal in de loop van deze week contracten afsluiten met de amateurs Van Ingen (Schotens 19-jarige aanvaller) en Stroet (een 17-jarige middenveldspeler van Hoofddorp Boys). De onderhandelingen, die RCH met Ajax voert over een transfer van De Goe de hebben gisteravond nog niet tot een akkoord geleid. WIELRENNEN. Groot Brittannië heeft zich kandidaat gesteld voor de organisa tie van de wereldkampioenschappen wiel rennen in 1970. ADVERTENTIE waarna Alexander met een honkslag voor 2-2 zorgde. Een honkslag van Jones werd gevolgd door een foutje van De Clercq, waardoor de Warriors met 2-3 de leiding namen. In de gelijkmakende slagbeurt werd het 3-3 door 4W voor Van de Vaart en fraaie stootslagen van Stijger, Robert Maat en Leo Kops. De beslissende run werd in de negende slagbeurt gescoord door Ronald Todd die een fraaie homerun sloeg (3-4). John Hamilton een goede werper, maar zeker geen werper van de New York Yankees werd winnende werper met 9-3-4. Ter Neuzen wierp een verdienstelij ke wedstrijd, maar moest met 6-2-6 ver lies accepteren. Robert Maat onderscheid de zich vele malen, als derde honkman, terwijl Boudewijn Maat op het eerste hon klassewerk liet zien. Hoogtepunt in het knappe veldspel van de Nicols was een dubbelspel tussen Leo Kops en Boudewijn Maat. de de Zwitser Rolf Maurer zich de sterk ste. Hij ging als eerste over de meet, voor Van Springel en Perez Frances, die op de tweede en derde plaats beslag legden. Wagtmans verloor in de slotfase nog vele minuten op de eersten en eindigde als zes tiende. Algemeen klassement: 1. Louis Pfennin ger (Zwits.) 24.52.20; 2. Van Springel (Belg.) op 58 sec.; 3 San Miguel (Sp.) op 1.24; 4. Perez-Frances (Sp.) op 1.26; 5. Gonzales (Sp.) op 1.40; 6. Girard (Zwits.) op 1.45; 16. Wagtmans (Ned.) op 3.17; 21. Post (Ned.) op 11.38; 38. Steevens (Ned.) op 22.55; 41. Ottenbros (Ned.) op 24.12; 57. Zilverberg (Nde.) op 29.51. ROZENBURG. De 19-jarige Drent Jan Aling moest in de tweede ronde van de internationale wieler-avondzesdaagse, dinsdagavond op het eiland Rozenburg ge reden tweemaal een door pech opgelo pen achterstand ongedaan maken een maal snelden zijn ploegmakkers Cees Smouter en Adri Wouters hem ter hulp en bleek desondanks nog over voldoende reserves te beschikken om de massale eindsprint van een compact peloton -in zijn voordeel te regelen. Aling nam daar mee tevens de rode leiderstrui over van Joop Zoetemelk. In de slotfase van de strijd voerden Jan Zoons, Leo v.d. Berg en Piet Le- gierse de „meute" aan. Zij kwamen er in de beslissende sprint evenwel niet aan te pas. De sterke Aling bleek nauwelijks vermoeid van zijn eerder geleverde in spanningen. trok zelf de spurt aan en bleef Guus Zantingh met 'n half wiel ver schil de baas. De Haarlemmer Henny van Leeuwen, die zich bij de premie sprints ook al niet onbetuigd had gelaten, sleepte een vijfde plaats in de wacht en prijkt nu op de vierde in het algemeen klassement. Cherie Spencer met Van der Lubbe. HILVERSUM. Het kampioenschap Nederlandse paarden, dat gisteren tij dens de koersen in Hilversum werd be twist, is gewonnen door Cherie Spencer met Van der Lubbe in de sulkey. De 2440 meter werden afgelegd in 3.19.5 met als kilometertijd 1.21.8. Duchesse Mac werd tweede, C. Alkestis van E derde. De totoresultaten waren w. 2.40; pl. 1.30 en 1.50; cov. 3.90 en kop. 390. Theo Messidor-prijs (2000 m) 1. Gieteling S. (J. van Dooyeweerd) 2.42.2, 1.26.1; 2. Exclusif du Commerce; 3. Flora Axkit. Win. 6.40, pl. 2.20, 2.10, 8.90, cov. 5.20. koppel 9.50, trio 1133.60. Vrijdag-prijs (2440 m): 1. Gert Jan Norton (J. Hof) 3.35.7, 1.28.4; 2. Granit Hollandia; 3. Gracia Trickson. Win. 5.10, pl. 1.70, 1.30, 1.20, cov. 4.20, koppel 7.50. Toekomst-beker 2 (2020 m): 1. Francina (P. Roodenrijs) 2.59.3, 1.28.8; 2. Generaal Padua B.; 3. Fils du Coq d'Or. Win. 7.90, pl. 1.80, 1.20, 1.60, cov. 5.70, koppel 6.80, trio 45.90. Peterhof-prijs (2000 m)1. Empereur CH. (F. Eerenberg) 2.52.4, 1.26.2; 2. Frieda Zele W.: 3. Fonne H. Win. 2.60. pl. 1.50, 2.70, cov. 5.70, koppel 7.70. Mac Kinley-prijs (1600 m, le afd.): 1. Erica (J. van Dooyeweerd) 2.12.0, 1.22.5; 2. Dochter van Our Bonni; 3. CH. van Rood en Noot. Win. 5.20, pl. 1.80, 1.70, 2.60, cov. 3.50, koppel 15.50, trio 162.10. Quicksilver-prijs (2920 m): 1. Florissant (B. Leeuwenkamp) 4.15.3, 1.26.2; 2. Egbert; 3. Duco H. Win. 1.30, pl. 1.20, 1.50, 1.40, cov. 6.—, koppel 6. Axkit Hollandia-prijs (2000 m, le afd.): 1. Charles H. (J. Wagenaar Jr.) 2.45.6, 1.22.8: 2. Cyrano Silk; 3. Bosvink S. Win. 1.90, pl. 1.50, 2.cov. 3.70, koppel 4.80. Mac Kinley-prijs (1600 m, 2e afd.): 1. Diana Sunshine (P. Smit) 2.13.5, 1.23.4; 2. Dougalls Stern S.; 3. Dazy H. Win. 3.10, pl. 1.40, 1.20, cov. 5.koppel 2.60, trio 57.20. Axkit Hollandia-prijs (2000 m, 2e afd.): 1. Zilvervos (M. van Leeuwen) 2.44.3, 1.22.2; 2. Dyveke D.; 3. Amigo. Win. 30.60, pl. 3.80, 1.40, I.70, cov. 5.90, cov. 31.10. Totalisator-omzet 270.710. DEN HAAG. De Hongaarse volley- balploeg (heren) zal van 24 augustus tot 2 september een bezoek aan Nederland brengen. De officiële interland zal in Gel drop worden gespeeld. Andere ontmoetin gen staan nog niet vast. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. De motorclub Zand voort heeft een flink aantal wegracers, dat nog steeds snel groeit. Op het ogen blik zijn het er zo'n twintig. Bij al die coureurs is geen enkele Zandvoorter. Wel licht is dat wat vreemd, maar het wordt duidelijk als men weet, dat de motorclub Zandvoort zeer veel leden buiten de bad plaats heeft. Dat komt uiteraard door de wekelijkse trainingsmogelijkheden op het circuit van Zandvoort. De motorrenners hebben immers verder in het land prac- tisch geen gelegenheid om op snelheid te trainen. Vandaar dat de toeloop naar nu zo langzamerhand een van de grootste motorclubs van het land (ongeveer 300 leden) blijft aanhouden. De motorclub Zandvoort heeft veel leden uit Haarlem (bij wie een flink aan tal racers zoals Maasmann, Tiggelman, Bastiaan, de gebroeders Van der Wal, Velden, De Moor, Der Kinderen en Ter Borg), maar ook uit Amsterdam, de kop van Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. De club heeft een gezonde op bouw, zodat niet zoals vroeger bij andere clubs nogal eens het geval was de motorhandelaren de toon aangaven en er door commerciële verwikkelingen nog al eens ruzie was. Zo zegt Carel van der Wal, zelf motor- zaakbezitter in Haarlem, oud-coureur op Velocette en vader van twee renners Charles en Peter: „Het is een fijne club in Zandvoort. Er wordt veel voor de jongens gedaan". De Van der Wallen de zoons hebben op hun motor trots ge schilderd Racing Team J. v.d. Wal zijn bij alle nationale races te vinden. Charles kan alleen niet veel trainen op de dagen voor de wedstrijden. Als dameskapper merkwaardig beroep voor een „ruige" motorduivel kan hij er zaterdags maar een uurtje tussenuit om even aan het cir cuit te „ruiken". Zaterdag is nu eenmaal een topdag in de kapperij. Peter heeft de 125 cc, net zoals zijn broer op Ducati (de oude machine van Cas Zwart en Rijk hof). Hij is fijninstrumentmaker en is van plan om in de motorbranche te gaan. Moeder Van der Wal zal men niet rond de baan zien. Vorig jaar zag ze Charles op Zandvoort onderuit gaan niet ern stig en toen heeft ze zich voorgenomen om niet meer te gaan kijken. Bij alle motorwedstrijden op Zandvoort is de organisatie mede in handen van de plaatselijke motorclub. Al met al zijn dat zo'n veertien wedstrijden- e n trainings- dagen per seizoen. Bovendien gaat men zich ook weer met het crossen bezig hou den. Op 4 augustus is er een terrein race. Tenslotte zijn er dan nog de rally- activiteiten. De Noordzeerally, steeds voor een goed doel georganiseerd, is daarvan het hoogtepunt in het jaar. Vader Carel van der Wal tussen zijn twee racende zoons Charles dames kapperlinks) en Peter (fijninstru mentmaker).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17