VVD-senator wil in nieuw gewest de plaats van Rijnmond ACTIE „VRIJE VLUCHT" 1 Moderne geneesmiddelen vaak gevaar voor ogen s OM YL EXTRA 1 Agenda voor Haarlem en de U s Twee zusters verongelukt en 9 „PROVINCIE-INDELING IS EEN EEUW OUD" Zwitserse kantons als voorbeeld Welke hulp geeft regering aan Biafra? Geen kiesrecht voor ambtenaren in het buitenland Bocco-roulette in Amsterdam Wettelijke eisen aan zwembaden Geen mariniers met politie-taak naar Amsterdam Kloof tussen Oost en West overbruggen Prof. Henkes op congres: Veel oogletsels in vrije tijd Tankauto bij Bunnik weggesleept Iets koeler WOENSDAG 19 JUNI 1968 2 Kamerlid Rnygers: Wetsontwerp opgeschort Mislukking Hygiëne en veiligheid Tekort bij politie wordt iets minder Oostenrijkse minister: V T ransplantaties Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Man bij ontploffing ernstig gewond KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Se c| (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „Schaf Rijnmond af en vorm een nieuwe provincie „Zee- en Rijn land", welke het gehele haven- en indus triegebied van Zuidwest-Nederland om vat". Dat suggereerde de heer Sidney van den Bergh (V.V.D.) gisteren in de Eerste Kamer, waar de begroting van Binnenlandse Zaken werd behandeld. De minister bleek niet veel voor dat denk beeld te voelen. ,Voor een dergelijke in grijpende wijziging heb ik zelfs nog geen (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid de heer Ruygers (P.v.d.A.) heeft aan de minster van Buitenlandse Zaken gevraagd wat de regering tot nu toe heeft gedaan en wat zij denkt nog in de naaste toekomst te doen om op humanitair gebied aan Biafra een zo groot mogelijke hulp te bie den. Ook wil de heer Ruygers weten of voor de regering de grens van de maxi male hulp is bereikt met een bijdrage aan het Rode Kruis van ƒ15.000. Voorts vraagt hij of de minister de Ka mer kan inlichten omtrent de aard, de omvang en de urgentie van de daar be staande behoefte aan medicamenten en voedsel, om een ramp van catastrofale omvang te voorkomen. Ook vraagt het Kamerlid welke de moeilijkheden zijn om de beschikbare voorraden aan medicamen ten en voedsel te bestemder plaatse aan gevoerd te krijgen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken heeft de behandeling door de Eerste Kamer van het wetsont werp, dat actief kiesrecht toekent aan ambtenaren die in het buitenland werken voorlopig opgeschort. De minister wil eerst het advies van de staatscommissie voor de heziening van de Grond- en Kies wet afwachten over de vraag of deze ambtenaren al dan niet moeten worden beschouwd als ingezetenen, die volgens de Grondwet op actief kiesrecht aanspraak kunnen maken. In de Tweede Kamer kreeg de minister onlangs een uiterst krappe meerderheid voor zijn wetsontwerp. De critiek gold vooral het feit dat wel aan ambtenaren van de buitenlandse dienst het kiesrecht wordt toegekend, maar niet aan andere Nederlanders, die in het buitenland ver blijven, zoals bijvoorbeeld ambassadeper soneel. De, meerderheid van de Eerste Kamer heeft dezelfde bezwaren, zodat het wets ontwerp de eindstreep niet gehaald zou hebben. KEVELAAR. Dinsdagavond zes uur is bij het Duitse grensplaats je Kevelaar een Nederlandse auto uit Druten tegen een wagen uit Goch (Duitsland) gebotst. In de Nederlandse wagen zaten drie zus ters en een vriendin. Twee zusters waren op slag dood. De andere zuster met haar vriendin, evenals de Duitse bestuurder, zijn in zorgwekkende toestand opgeno men in een ziekenhuis. De verongelukten zijn Anna Albers (59 jaar) en Paulina Albers (55 jaar). Pyromaan stichtte brand. In het hoofd postkantoor in Willemstad op Curaeao is brand gesticht. De brand vernielde een groot deel van het archief in de afdeling aangetekende stukken, terwijl ook enkele aangetekende stukken ver brand of beschadigd werden. Door snel ingrijpen van de brandweer was het vuur snel bedwongen. De dader, een 29- jarige man en bekend als pyromaan, is door de politie aangehouden. Man omgekomen. De 31-jarige construc tieschilder J. A. Monsieurs is dinsdag op de werf van Verolme beklemd ge raakt tussen de poten van een kraan en het bedieningshuis van een drijvend dok. De man was op slag dood. Het slachtoffer was bezig op het bordes van de kraan die onderdeel uitmaakt van een drijvend dok. Doordat de kraan ging rijden raakte de constructieschilder be klemd. Vragen over m.o.-tekenen. Het Tweede- Kamerlid de heer Laban (P.v.d.A.) heeft aan de staatssecretaris van Onder wijs en Wetenschappen gevraagd of het juist is, dat kandidaten voor de middel bare akte tekenen, die niet via een kunstacademie zijn opgeleid, vrijwel zonder uitzondering worden afgewezen. Het Kamerlid vraagt om een overzicht over bijvoorbeeld de afgelopen vijf jaar van de examenresultaten van deze kandidaten. begin van enthousiasme bij de colleges van Gedeputeerde Staten kunnen waar nemen", zei hij. „Het is zeker geen zaak die op korte termijn haar beslag zal kun nen krijgen." De heer Van den Bergh betoogde dat Zeeland en westelijk Noord-Brabant goe de mogelijkheden bieden voor vestiging van industrie. Daardoor worden de pro blemen van Rijnmond de problemen van de gehele delta tussen Waterweg en Schelde. Hij wilde Rijnmond in een nieu we provincie de vorm van een agglomera tie geven, waarin de 23 gemeenten vrij willig zouden moeten samenwerken. Hij meende bovendien dat de provinciale in deling in het westen des lands nodig moet worden aangepast aan de groei van de bevolking. Daarbij wees hij erop dat ons land nog altijd, net als eeuwen geleden, toen het nog maar 2,5 miljoen inwoners telde, elf provincies heeft. Zuid-Holland telt nu echter alleen al drie miljoen in woners. Daarom wilde de heer Van den Bergh meer de richting uit van de Zwit serse kantons. Hij meende dat in ieder geval op de tegenwoordige basis niet kan worden doorgegaan met de gemeentelijke samen werking in Rijnmond. De proef met de Rijnmondraad dreigt volgens hem volle dig te mislukken. Hij zocht de oorzaak daarvan in de zware organisatie van de raad, die veel te weinig bevoegdheden tt tt (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Kees Manders, die op het Amsterdamse amusementscentrum Thorbeckeplein nachtclubs exploiteert,in troduceert „Bocco-roulette", een (volgens Manders) behendigheidsspel, waarover burgemeester en wethouders vrijdag een beslissing zullen nemen. „Bocco-roulette" is een uitvinding van een in het Gooi wonende econoom, die strikt anoniem wil blijven. Hij heeft zes jaar aan het systeem gewerkt. Iedere deel nemer bedient een apparaat dat een bal letje kan afschieten op een draaiende rou letteschijf. Op deze wijze zou men een dusdanige invloed kunnen hebben op het getal waarop het balletje blijft liggen, dat er niet van een kansspel maar van een behendigheidsspel kan worden gesproken De behendigheid komt ongeveer overeen met de bekende spelen op de kermis, waarbij men door de druk op de knop een pijltje losmaakt uit een vliegtuigje, dat boven een kaart met cijfers zweeft. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Vrijwel de gehele Tweede Kamer heeft gisteren zijn instem ming betuigd met het voorstel van staats secretaris Kruisinga van Volksgezondheid om een wettelijke regeling in te voeren inzake de hygiëne en de veiligheid in zwembaden. Een onderzoek heeft aangetoond dat slechts 56 percent van de 550 Neder landse zwembaden aan deugdelijke eisen voldoet; 21 percent van de zwembaden zal door verbeteringen aan moderne eisen kunnen gaan voldoen, maar voor 23 per cent zal verbetering onmogelijk zijn. Deze groep zal voorlopig door ontheffingen toch nog geopend kunnen blijven. De wettelijke eisen zullen ondermeer betrekking hebben op de kwaliteit van het water, het aantal douches en toiletinrich tingen. de hygiënische voorschriften, de aantallen bezoekers, de diepte van het zwemwater en de aanduiding van de diepte, alsmede e.h.b<o.-voorzieningen. heeft gekregen en nu naar taken zoekt, welke de gemeenten eenvoudiger en goed koper zelf kunnen uitvoeren. Sterke uitbreiding van die bevoegdhe den wees de heer Van den Bergh dan ook van de hand, omdat zijns inziens een dergelijke uitbreiding alleen maar be knotting zou betekenen van de activitei ten van de stad Rotterdam. Ook het an dere alternatief, de vorming van een gro te supergemeente Rotterdam, die het ge hele Rijnmondgebied omvat, sprak hem niet aan. Staatssecretaris Van Veen van Binnen landse Zaken noemde de suggestie van de heer Van den Bergh „een leerzame bij drage aan de discussie." Hij wilde een oordeel over een eventuele uitbreiding van de bevoegdheden van de Rijnmond raad echter opschorten tot het Rijnmond- bestuur dit jaar zijn definitieve structuur nota zal hebben uitgebracht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Er zullen geen mari niers worden ingezet voor de bijstands verlening in Amsterdam. Dat heeft minis ter Beernink meegedeeld bij de behande ling van zijn begroting in de Eerste Kamer. De minister zei dat evenmin een verdere uitbreiding van de bijstand van de marechaussee wordt overwogen. De bewindsman deelde mee dat het te kort aan politiepersoneel in de drie grote steden langzamerhand iets begint te ver minderen. De Amsterdamse politie be schikt nu over een feitelijke sterkte van 1916 man (organieke sterkte 2310 man), de Rotterdamse politie over 1897 man (organieke sterkte 1954 man) en de Haag se politie over 1428 man (organieke sterk te 1650 man). De minister bestreed de opvatting van de heer Boetes (PSP) dat de politie geen weet zou hebben van de sociale en psy chologische achtergronden van het anti-in stitutioneel verzet, dat volgens dit Eerste Kamerlid vooral gericht is op het ver krijgen van vrije meningsuiting en open heid van het overheidsbeleid en dat daar om als een zinvolle en functionele zaak moet worden gewaardeerd. De heer Boetes vond het politie-optreden bij demonstraties ver beneden de maat. Hij zei dat de politie zelf de orde ver stoort door in te slaan op vreedzame be togingen en noemde het doorslaan op lig gende demonstranten een meer dan kwa lijke zaak, waaraan een eind moet komen. Smoesje" De heer Boetes zei dat ook zijn doch ter op het hoofd was geslagen en een hersenschudding had opgelopen, waardoor zij niet in staat was het gymnasium af te maken. „Wij moeten nu noodgedwon gen naar iets anders voor haar uitkijken", aldus de senator. Op dat moment Keerde de griffier, jhr. J. W. Roëll zich tot de voorzitter en liet het woord „Smoesje" vallen. Dat hoorde de heer Boetes. Hij beschuldigde de grif fier van inmenging in het debat. Maar jhr. Roëll verklaarde dat het woord, dat de heer Boetes had opgevangen, niet op diens redevoering betrekking had, maar op een geheel ander onderwerp waarover hij juist op dat moment met de voorzit ter van gedachten wisselde. DEN HAAG De Oostenrijkse minis ter van Buitenlandse Zaken, dr. K. Wald- heim, die een driedaags bezoek aan ons land brengt, heeft met minister Luns de internationale toestand besproken, in het bijzonder over Vietnam, het Nabije Oos ten, de Europese samenwerking en een mogelijke Europese veiligheidsconferen tie. Beide ministers waren van oordeel dat alles ondernomen moet worden om de kloof tussen Oost- en West-Europa te overbruggen. Over een Europese veilig heidsconferentie zei dr. Waldheim, dat naar zijn mening men op het ogenblik in het stadium van het aftasten van even tuele mogelijkheden is en dat concretise ring van een dergelijke conferentie pas in een later stadium aan de orde zal ko men. Ook over de verhouding tussen Oosten rijk en de E.E.G. is van gedachten ge wisseld, waarbij de Oostenrijkse minister opmerkte, dat zijn land wil vermijden dat de E.E.G. eerst zal gaan praten met de vier kandidaatlanden en dan pas met lan den als Oostenrijk, die andere verlan gens dan een lidmaatschap hebben. Oos tenrijk wil een gelijke behandeling, zei hij maar wil alles vermijden wat twijfel zou doen rijzen aan zijn neutraliteit. DEN HAAG. Een 47-jarige Hagenaar heeft dinsdag tot drie keer to.e getracht een 7-jarig meisje aan te randen. De man had het kind opgewacht bij school. Hij vertelde het smoesje dat haar ouders niet thuis waren en dat zij met hem mee moest gaan. Het kind deed dit. Een 10- jarig jongetje had het meisje met de man zien meegaan. De man, die ongehuwd is, is gearresteerd en heeft bekend. ■r (Van onze correspondent) AMSTERDAM Veel moderne genees middelen zijn gevaarlijk voor het oog. Zij kunnen ernstige beschadigingen veroor zaken aan het netvlies, de lens en de oogzenuw. Het zijn vooral de nieuwste ge neesmiddelen die toegepast worden bij de bestrijding van reumatiek en de sterke re kalmerende middelen die deze schade lijke bijwerking hebben. Heel langzaam kunnen die blindheid veroorzaken. Dit zei dinsdag de Rotterdamse hoog leraar in de oogheelkunde, prof. dr. H. E. Henkes. Prof. Henkes is secretaris van het congres van het Europees oogheel kundig gezelschap, dat gisteravond in het internationale congrescentrum in Amster dam is begonnen. Op het congres zal aan de voor het oog schadelijke bijwerking van geneesmiddelen ruime aandacht be steed worden. Aan het congres dat vier dagen duurt, nemen ruim 1000 oogheelkundigen uit West- en Oost-Europa deel. Het werd ge opend door minister Veringa van Onder wijs en Wetenschappen. ,De geneesmiddelen worden steeds ef fectiever, maai- daarmee worden zij ook steeds gevaarlijker", aldus prof. Henkes. „Vooral met de gevolgen van bepaalde kalmerende middelen krijgen de oogheel kundigen nog heel veel te doen. Natuur lijk hebben deze middelen goede kanten. Ze hebben in de psychiatrische inrichtin gen voor een belangrijke doorstroming ge zorgd. Maar men zou er beter aan doen ADVERTENTIE Een spuitbus voorallekamers.Grotgbus:f3.95.helegrotebus :f5 30 deze middelen met meer beheersing voor te schrijven". Prof. Henkes zei ook, dat de laatste tien jaar op het gebied van de oogletsels een belangrijke verandering is opgetre den. Vroeger werden de meeste oogver wondingen (ongeveer 90 percent) opgelo pen bij beroeps-bezigheden en de rest (ongeveer 10 pet.) in het huishouden of in de vrije tijd. Op het ogenblik is deze verhouding onder invloed van de grotere preventieve zorg in de bedrijven, en de ruimere vrije tijd, precies omgekeerd. Vooral „doe-het-zelvers" lopen vaak oogletsel op. Het dragen van een schut bril zou veel leed kunnen voorkomen, al dus prof. Henkes. De hoogleraar merkte verder op dat de recente transplantatie van het hoornvlies van een baviaan op een menselijk oog, die in Zuid-Afrika is uitgevoerd, niet bij zonder is. Deze transplantaties worden al honderd jaar uitgevoerd. Wanneer het hoornvlies van een dier op een menselijk oog wordt getransplanteerd is dit stuk hoornvlies tot nu toe na enige tijd steeds troebel geworden. Het aantal verkeersongelukken dat het gevolg is van slecht zien, is „verbijste rend klein". Het bedraagt slechts 2 pet. van het totaal, aldus prof. Henkes. Hij noemde het „onzin" dat veel naar de televisie kijken of lezen bij sterk licht niet goed is voor de ogen. „Dat zeggen de opticiens en de gloeilampenfabrieken". (Van onze correspondent) BUNNIK In de afgelopen nacht is de met 21.000 liter giftige en brandbare sol vent nafta bij Bunnik gekantelde Oosten rijkse tankwagen weggesleept. Tevoren was de nafta overgepompt in een andere tankwagen. De Oostenrijkse auto was maandag in de berm naast de weg geraakt. JR a m mm *w< ',-/r,i v Stadsschouwburg, donderdag 20 uur: Cabaret Harlekijn met Herman van Veen. Grote of Sint Bavokerk, donderdag 15 Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk Concertgebouw, donderdag 20.15 uur: Tweede Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Sylvia Capova (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht" 18 j. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u „The Way West", 14 j. Frans Hals 19 en 21.15 u.: „Mademoi selle", 18 j. Van donderdag af 19 en 21-15 .De stille wreker", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet" 14 j Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: donateurs avond „Vrienden van Minerva"; van don derdag af 20.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Operation Kid Brother" 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Raad eens wie er komt eten", 14 j. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „Liefde was haar beroep" 18 j. Van donderdag af 14 30, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht", 18 j Studio, 14. 19 en 21.15 u.: „Spel der zon de" 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 „Manon 70", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. WM&i ft' s Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11-17 uur. Zondags_ 14-18 uur Tot en met 7 Juli. Galerie Drengel (Bakkumstr.): „Woem- in" werk an Saul Belem, Kees van Ber- kel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten Berend Pasman, Lou Schou- tens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20-22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland) Zomerex- positie Dageiijks van 10-20 uur. Kunstcentrum Libra (Waag. hoek Spaar ne-Damstraat): Expositie van werk van Jeroen ten Berge. Remco v d Gughten Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dage lijks van 13-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot-22 juli. - «vW&SSTi# S -. "V, Ssasf jf»?- Linnaeushot (Bennebroek): Expositie van etsen.- monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede); Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort)Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158) Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Bep Hei mig—van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14-17 uur. Tot 7 juli WOENSDAG 19 JUNI City Theater, 20 u.: „Patrouille 13 onder spervuur". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-20 u. en 21-22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. DONDERDAG 20 JUNI City Theater, 20 u.: „Sluikhandel in meisjes". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-20 u. en 21-22.30 u-: Expositie grafiek van Peter Struycken. Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van de beeldhouwer Auguste Manche. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 19 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Vakantieperikelen met funeste gevolgen" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: .100 000 dollars vocn Ringo" Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie van werken van Jos Stam; geopend van 9-12.30 en 13 30-18 uur. DONDERDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De bloedige wraak van Dingo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een mil joen voor zeven moorden". Galerie Boumans. Breestraat 122: expo sitie van werken van Jos Stam; geopend van 9-12 30 en 13.30-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- bee( k. Velserweg: geopend van 14-16 uur; voor gezelschappen op aanvraag ook op andere tijden Rondleider de heer Prins, Lijsterbeslaan 23, tel. 02510-25120. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Den Bommel en te Melis sant G van der End, kand. te Kootwijker broek; te Giessendam-Neder-Hardinxveld A. Stekelenburg te Lexmond. Op de Dam te Amsterdam is gis teren de actie „Vrije Vlucht" van het Wereldnatuurfonds begonnen ten bate van het vogelgebied Hinojos in Zuidwest-Spanje waar honderd duizenden Europese trekvogels met de hongerdood worden bedreigd. Het „Cocktail-trio" gaf een aan schouwelijke dierkundeles in aan wezigheid van het olifantje Susjela uit Artis en de panda van het Wereldnatuurfonds, die zijn naam heeft gegeven aan de zelfklevende „Panda-Vier", die voor een gulden worden verkocht. Tonny More maakte op Susjela een ererondje. AMSTERDAM. Dinsdagmorgen is een 25-jarige man levensgevaarlijk ge wond bij een ontploffing op het Duitse passagiers- en vrachtschip „Bavaria". Het schip bevindt zich voor reparatie in de hoofdstad. Drie maanden geleden heft zich ook al op het schip een ontploffing voorgedaan. Het schip raakte toen aan de grond. De opvarenden worden door een-reddingsboot van boord gehaald. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im oortkeukens zie verder onze enorme sortering hang - legkasten, buffetten aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550- 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 9-6 uur m Het KNMI deelt mee: In het afgelopen etmaal bleven de luchtdrukverschillen boven West-Europa klein. In de vochtige lucht vormde zich vooral in het westen mist. Een boven West-Rusland gelegen uoge- drukgebied trekt langzaam naar het oos ten. Een depressie ten zuiden van IJs land breidt zich naar de Britse eilanden uit. Daardoor zal de wind uit zuidelijke richtingen gaan waaien. De kans op buien wordt weer wat groter. De temperaturen worden iets lager dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- M i C temperaturen -CS C-ö ■3 J a a .SE li 3 binnen- en buitenland M ÊS c3 Den Helder mist z 18 12 0.2 Ypenburg mist z 18 13 2 Vlissingen mist zzo 19 12 0 Eelde zw. bew. z 22 i2 0.2 De Bilt mist z 18 12 (i 4 Twente half bew. z 22 13 0.2 Eindhoven half bew. z 20 12 0.4 Z.-Limburg licht bew. z 22 13 0 Helsinki half bew. wzw 23 14 1 Stockholm zw. bew. z 31 18 6 Oslo regenbui no 27 15 24 Kopenhagen half bew. zw 24 16 9 Aberdeen mist nno 21 8 3 Londen zw. bew. nw 23 13 5 Anist' rdam mist w.st. 18 12 0 Brussel licht bew. zzo 21 13 0.4 i uxemburg onbew. ono 23 13 0 Parijs onbew. O 24 13 0 Bordeaux geh. bew. wnw 26 16 21 Grenoble zw. bew w.st. 22 13 0 Nice regen nno 17 1 Berlijn onbew w 33 17 9 Frankfort onbew w.st. 26 13 0 Vliinchen half bew. zzw 26 14 0.3 Zünch licht bew ono 25 12 0 Genève zw bew. wzw 24 14 1 Locarno zw. bew. O 26 12 0 Wenen licht bew. wzw 31 14 0 Tnnsbruck half bew. wnw 28 10 0 Belgrado onbew. zw 32 16 0 Athene half bew. w.st. 25 13 0 Rome geh. bew. w.st. 25 15 0 Barcelona zw. bew n 23 16 10 Vladrid half bew. w.st. 13 11 2 Mallorca half bew. w.st. 23 26 0 Lissabon licht bew. w.st. 22 0 DONDERDAG 20 JUNI Zon op 4.19 uur; onder 21.03 uur. Maan op 1.24 uur: onder 15.49 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 17 juni 19.14 uur. Nieuwe maan 25 iunj 23 25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIUEN WOENSDAG 19 *UN1 Hoog water 10.44 uu( en 23.11 uur. Laag watei 5 07 uur en 18.42 uur DONDERDAG 20 JUNI Hoog water 11.45 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 19.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2