Droge opsomming van feiten werd vervelend pseudotoneel Japanner Iwakdirigent van groot formaat Jan Hoeben: „Ives is geen prettige buurman" Fa. B. ENGELENBERG Wereldpremière van Amerikaanse studenten „Danstheater" niet naar Griekenland Cassandre overleden Vakantie ook voor uw huid „Studio" voor componisten Montreux, Saint en de toeristen VPRO vergadert zaterdag in grotere zaal Televisie-vanavond Radio-vrijdag TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 20 JUNI 1968 15 Onpartijdig Slaafs OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „GLITSA" KRASVASTE VLOERLAK P. Zwaanswijk Simon Koster Reactie op interview met Peter Lohr Kaf Gezond (Van onze toneelcriticus) wereldpre- i i m op toneelge- H \J L L f) n i het Holland U AMSTERDAM De jonge tonelisten van de universiteit van Zuid-Caiifornië hebben woensdagavond gezorgd voor de enige wereldpre mière bied in Festival van dit jaar. In het „Thea ter aan de Amstel", waarin zij sedert zondag elke avond en nacht optreden, lieten zij het festival- publiek gisteren kennis maken met een pas enkele weken geleden voltooid stuk „Dealey Plaza" van de Amerikaanse tele visieschrijver Chase Mellen, waarin de moord op president John Kennedy het centrale thema vormt. De titel heeft be trekking op het plein in Dallas (Texas) waar de aanslag in november 1963 plaatsvond. Maar in „Dealy Plaza" vormt die moord geen onderdeel van de toneelhandeling. Er wordt alleen en wel zeer uitvoe rig over gesproken. Want dit als „do cumentair toneelspel" bedoelde stuk geeft slechts de controverse weer, ont staan door het zogenaamde „Warren report", het rapport waarin de resultaten van het onderzoek naar de schuldvraag door een commissie onder leiding van op perrechter Earl Warren zijn vastgelegd. ZOALS men weet is de conclusie van dat rapport, dat de misdaad uitsluitend het werk was van Lee Oswald en niet van een groep samenzweerders, reeds dadelijk van verschillende kanten aan gevochten, en het laatste woord over deze kwestie is nog altijd niet gespro ken. De argumenten, getuigenverklarin gen en bewijzen, waaruit men zou kun nen opmaken dat er meer dan één dader van de aanslag was, schijnen even tal- -ijk en overtuigend te zijn als die welke het tegendeel doen vermoeden, en waar op de eindconclusie van het Warren-rap port berust Door het toneelstuk (als men het zo noemen mag) van Chase Mellen is er geen greintje meer licht in de zaak ge komen. Wat wij te zien krijgen is een reeks getuigenverhoren, deels afgeno men door een advocaat van de Warren commissie, deels van een advocaat die het rapport bestrijdt. De teksten van die getuigenverklaringen zijn getrouw ont leend aan het rapport, respectievelijk aan publikaties van de tegenstanders. De schrijver zelf heeft zich er consciën tieus van onthouden partij te kiezen en hij laat de argumenten van beide kanten dan ook, gecomprimeerd binnen zijn eigen tijdsbestek van twee uur, zoveel mogelijk tot hun rech* komen. DEZE slaafse getrouwheid aan de juri dische dossiers is hem als toneelschrijver noodlottig geworden, want al die getui genverklaringen bij elkaar vormen nog geen toneelstuk, zelfs geen stuk „feiten toneel". Zij herkauwen alleen wat onge veer iedere krantelezer, radioluisteraar (Van onze muziekrecensent) ROTTERDAM Het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest werd op het concert, dat woensdagavond in de geheel bezette grote concertzaal van „De Doelen" als Holland Festival manifestatie werd gegeven, geleid door de Japanse dirigent Iliroyuki Iwaki. In 1932 werd Iwaki geboren. Zijn muzi kale vorming kreeg hij aan het conservatorium in Tokio, waar spoedig zijn uitzonderlijk talent als or kestleider werd ontdekt. Hjj heeft zich nu ontplooid tot een dirigent van groot for maat. Iwaki heeft dit festivalconcert tot een verrassende zeldzame gebeurtenis doen worden, onvergetelijk in de eerste plaats voor het orkest, dat onder Iwaki's onweer staanbaar bezielende leiding verrukkelijk heeft gemusiceerd. Het hoge niveau van de uitvoeringen dwong de grootste be wondering af om de voortreffelijke speel- techniek, die door de orkestleden indivi dueel en collectief werd gedemonstreerd. Onvergetelijk zal deze avond ook blij ven voor de vele honderden toehoorders, die telkens weer Iwaki met ovationele toejuichingen op het podium riepen en hem aan het slot van het concert na de overrompelende, meeslepende uitvoering ADVERTENTIE Doelstraat J9 Haarlem - Tel. 1S2S2 DEN HAAG. Het „Nederlands Dans theater" zal niet deelnemen aan het fes tival van Athene. De directie van het balletgezelschap heeft geen reden hier voor opgegeven. Zij heeft de geplande voorstellingen op 29 juli, 1 en 2 augustus geannuleerd. De Japanse dirigent Hiroynki Iwaki, die gisteren in het Holland Festival het Rotterdams Philharmonisch Orkest dirigeerde. van Strawinsky's „Petroesjka" bijna niet konden laten gaan. Een meesterstuk van herscheppende kunst werd deze vertolking van de „scè nes burlesques", die nu geen toelichting behoefden omtrent hun dienstbare functie voor het ballet, waarvoor zij werden ge schreven, want de intentie van deze kos telijke muziek trad in al haar kunstzin nige en geestig uitbeeldende betekenis volmaakt aan de dag. Het concert was indrukwekkend begon nen met de „Sinfonia brevis" van de Poolse componist Tadeusz Baird in een uitvoering, die het ganse auditorium in haar greep hield. Deze vertolking werd een victorie van „de klank", niet als een los conglomeraat van versnipperde ge luiden, maar als een door ritmische bin ding gevormde eenheid van fascinerende instrumentale, zorgvuldig gecombineerde timbres met vaak mysterieuze werking. Eigenlijk wat vereenzaamd tussen deze sinfonia en de „Petroesjka" stond het Concert in c voor piano en orkest (K.V. 491) van Wolfgang Amadeus Mozart. In de prachtige, verfijnd-expressieve ver tolking van de bijna zeventigjarige be faamde pianist Robert Casadesus werd het aangrijpende, subjectief geaarde werk er varen als een kostbaar kleinood met een intiem-stralende schoonheid, welke door de uitnemend aangepaste begeleiding een uitdrukkingsrijk accent verkreeg. (Van onze correspondent) PARIJS De Franse affiche-ontwer per Cassandre heeft zich maandag in zijn Parijse woning van het leven beroofd. Cassandre, die eigenlijk Adolphe Mouron heette, werd 67 jaar geleden uit Franse ouders in Karkov in Rusland geboren. Met zijn affiches voor de Etoile du Nord en voor het aperitiefmerk Dubon net (Du, Du bon, Dubonnet) was Cas sandre een der eerste grafische kunste naars, die verworvenheden van de mo derne schilderkunst, en van het surrea lisme in het bijzonder, op de reclame toe paste. of televisiekijker al weet, en waardoor hij niets wijzer is geworden. Een droge opsomming van het pro- en contra, zon der enige geëngageerdheid in een van beide richtingen, kan een schouwburg publiek nu eenmaal onmogelijk voldoen de boeien. De toeschouwer moet om ge ïnteresseerd te raken met iets of iemand kunnen meeleven, al is het maar met een individuele, zelfs onbelangrijke ge tuige. Daartoe biedt „Dealy Plaza" niet de minste kans. Ook de spelenden kunnen van dit droge, onpersoonlijke persmateriaal geen rollen maken. Onder regie van John Edward Blankenchip werden de tien tallen getuigen dan ook niet uitgebeeld, maar werden hun teksten heel zakelijk en bijna zonder enige persoonlijkheid uitgesproken door zeven spelers, die om de beurt soms enige minuten, soms min der dan een halve minuut aan het woord waren. Geforceerde pogingen tot „acte ren" zouden in dit kader helemaal fu nest zijn geweest. Alleen James Brewer, die als Peter in „The zoo story" ook al een opmerke lijk talent had getoond, slaagde er in, op een heel subtiele manier enige karakter tekening te brengen in de personen die hij had uit te beelden. Overigens was het helaas een weinig boeiende verto ning van een weinig boeiend stuk, dat het doumentaire toneel geen eer aan doet. ADVERTENTIE Als u met vakantie gaat laat dan uw huid meeprofiteren maar zorg voor een doelmatige bescherming tegen schadelijke invloeden van zon en wind. Voorkom dat uw uiterlijk door uit drogen aan frisheid verliest en ge bruik daarom dagelijks Olie van Olaz waarmee u het vochtgehalte van de huid op peil houdt. Deze tropische olie, verkrijgbaar bij drogisten en parfu merieën, schenkt u een zachte elas tische huid en zorgt ervoor dat ook lang na de vakantie uw zomers- gezonde teint bewaard blijft. Margaret Merril UTRECHT Jonge Nederlandse com ponisten krijgen volgende week geduren de drie dagen de kans, te horen hoe hun creaties klinken. In de concertzaal van het Utrechtse Tivoli zal het Utrechts Symfonie Orkest onder leiding van Paul Ilupperts op 25, 26 en 27 juni hun werken of fragmenten daarvan uitvoeren. De componisten krijgen alle gelegenheid om technische en artistieke problemen te be spreken met dirigent en orkestleden en desgewenst kunnen zij ook zelf hun com positie dirigeren. Het initiatief voor deze „studio", die uniek is voor Nederland, is uitgegaan van het USO, met medewerkng van de „Stich ting Donemus", radio Nederland Wereld omroep en de „Stichting Nederlandse mu- ziekbelangen". De Wereldomroep zal bandopnamen maken, die ter plaatse kunnen worden beluisterd, bijvoorbeeld om bepaalde ver sies met elkaar te vergelijken. De uit voering is alleen toegankelijk voor vak genoten. ADVERTENTIE Hedenavond - 8.15 uur - Concertgebouw N.Ph.O. o.l.v. HENRI ARENDS Werken van Rossini en Schumann, Tschaikowsky Pianoconcert no. 1. Soliste SYLVIA CAPOVA Entrée 2,50. juinnnnn HILVERSUM Een gekke Montreux- inzending en gesprekken met buiten landse toeristen. Verder herhalingen en een populaire serie: de Saint. De AVRO zendt na Barend de Beer, de reclame en het journaal op het eer ste net een repetitie-aflevering uit van AVRO's Regiovizier. Ria Bremer her haalt reportages, die in de loop van dit seizoen al zijn uitgezonden. Na het journaal en Televizier volgt een derde Montreux-inzending. Het is de Engelse, Jie de Chaplin-prijs kreeg als zijnde de malste van alle ingezonden program ma's. Hoofdpersoon is de komiek Char lie Drake, een typisch Engelse slapstick figuur. Charlie treedt op in verschillen de gedaantes, bijvoorbeeld als manne tje dat verliefd is op een ballonnen- verkoopstertje en dan zoveel ballonnen koopt, dat hij er geen raad mee weet. Dan komt hij terecht in een luxueuze nachtclub Ook is Charlie een fuifnum mer, dat belandt bij een droevig meisje, dat hij probeert op te beuren. Tenslotte dirigeert hij een orkest bestaande uit alleen zichzelf. Een oude bekende komt vervolgens terug, nl. Simon Templar, alias The Saint. Roger Moore was aanvankelijk gestopt met deze serie, maar er was zoveel vraag naar nieuwe afleveringen, dat hij aan een tweede serie begon, die in kleuren is opgenomen. Vanavond wordt hij gewikkeld in een spionage- affaire. Tot slot van de avond een herhaling van de documentaire „De Maas", waar voor Joop Scheltens zich liet inspireren door de versregels van Marsman: Den kend aan Holland, zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan. „De Maas" was het eerste van de drie kleu- renprogramma's over het stroomgebied van de Nederlandse rivieren. Na Barend de Beer en het journaal op het tweede net eerst Van Gewest tot Gewest en dan Met Uw Verlof, een nieuw programma van de NTS, waarin geprobeerd zal worden een indruk te geven van vakantiesfeer in en buiten Nederland. In deze eerste aflevering wordt vooral gekeken naar de buiten landers, die ons land als plaats van be stemming hebben gekozen. Netty Ro- senfeld, Joop van Zijl en Henk Terlin- gen gaan in Amsterdam en Rotterdam praten met buitenlanders die aan het begin van hun vakantie staan of deze er juist hebben opzitten. Ze vragen, wat die buitenlanders van ons land verwacht hadden en in hoeverre zij te vreden zijn of teleurgesteld in hun verwachtingen. Het is een live-uitzen ding. Na het journaal neemt de NCRV de dienst over. Ze doet dat met „Inter nationaal Gezien". Amusement, kunst en nieuws uit verschillende landen. On derwerpen zijn o.m. het ballet het Zwa- nenmeer uit Moskou, Jazz in Praag, het Volkstheater in Parijs, een manier om het succes van televisiereclame te meten in Amerika en een nieuwe rage in Engeland Hierna een reprise. De Franse dis cussiefilms Ecole des Parents, die we enkele jaren geleden regelmatig te zien kregen, komen terug. Vijfmaal zal de NCRV zo'n gespeelde documentaire uitzenden, waarin een opvoedkundig probleem aan de orde wordt gesteld, waarover een forum van gedachten zal wisselen. Het probleem van deze keer is de bromfiets. Om tien uur wordt het programma vervolgd door de gezamenlijke kerken, die in Kenmerk-laat de kijker kennis laten maken met het progressieve inter nationale tijdschrift voor theologie „Concilium", dat meer dan 200 theo logen onder zijn medewerkers rekent. Onlangs kwam een groot aantal redac teuren in Madrid bijeen om de pro blematiek die in het blad aan de orde komt te bespreken. Van deze bijeen komst geeft Kenmerk een verslag (Van onze correspondent) AMSTERDAM De VPRO staat zaterdag een spannende dag te wach ten. De directie heeft besloten in plaats van de zaal in hotel Gooiland in Hil versum de Expo-hal in Amsterdam te huren, opdat zoveel mogelijk leden in de gelegenheid zullen zijn de alge mene ledenvergadering bij te wonen. Er komen twee belangrijke zaken aan de orde: de benoeming van een nieuwe voorzitter en een voorstel tot wijziging van de doelstelling van de omroep. In beide gevallen zal de actiegroep, die zich rond de Amsterdammer F. de Smit heeft geschaard, een rol trachten te spelen. De groep, die zichzelf nau welijks bewust is van de steun ,die van de leden is te verwachten, heeft oud-legerpredikant ds. Diekerhof kan didaat gesteld voor het voorzitterschap welke vacature is ontstaan door het tussentijds aftreden van ir. Kooy. De actiegroep wil trouwens het hele bestuur tot aftreden dwingen, omdat zij meent dat dit niet in staat moet worden geacht het beleid om te bui gen in de richting die de groep zich voorstelt. Het probleem hierbij is, dat de indiening van de kandidatuur-Die- kerhof tien dagen te laat heeft plaats gevonden, waardoor er kans bestaat dat het bestuur deze zal weigeren. De heer De Smit heeft hierover nog niets vernomen. Wel is hij benaderd door de VPRO-directie met het ver zoek de actie te staken en op een twee de ledenvergadering, die nog dit jaar zal worden gehouden, met voorstellen te komen. Dit zal verband houden met het feit, dat het huidige bestuur nieuwe statuten in voorbereiding heeft en de ze procedure graag wil afmaken opdat de (tweede) ledenvergadering hierover een iordeel kan uitspreken. Het bestuur zal de leden meedelen, velke weg de VPRO in de naaste toe komst kan inslaan. Het gaat hier om een voorstel, dat is gekomen van de zogenaamde beraadsgroep, een groep van dertig VPRO-leden, die op verzoek van het bestuur een basis heeft opge steld, waaruit de nieuwe statuten zou den kunnen worden ontwikkeld. Deze beraadsgroep stelt zich op het stand punt, dat de VPRO „geworteld is in een door christelijke en humanistische stromingen geïnspireerde kritische le venshouding, zich tot taak moet stel len confrontaties van uiteenlopende meningen en opvattingen, het onder zoek van cultuurvormen en moraal en de afwijzing van dogmatische en ideo logische begrenzingen". De beraadsgroep omschrijft de doel stelling van de VPRO als volgt: „De VPRO stelt zich ten doel radio- en tele visie-uitzendingen te verzorgen, die luisteraars en kijkers ten dienste staan bij het op kritische wijze bepalen van hun persoonlijke verantwoordelijkheid in levensbeschouwing, maatschappij en cultuur. De VPRO laat zich daarbij leiden door het ethos van christendom en humanisme en hij rekent het tot zijn taak in zijn uitzendingen door een dialoog met godsdienstige stromingen, overtuigingen en maatschappij-opvat tingen tot de vorming van een verant woordelijke maatschappij bij te dra gen". Wat het programmabeleid betreft meent de beraadsgroep, dat de mens vrij is om tot een eigen plaatsbepaling in deze wereld te komen, dat recht op informatie essentieel is voor geeste lijke, sociale en culturele democratie, dat de dialoog een essentieel kenmerk van het programma is, dat de waardig heid van de mens, die tot tolerantie dwingt, moet worden erkend en dat het programmabeleid om een duide lijke relatie vraagt tussen de doelein den van de VPRO en het uitgezonden programma. Het ziet er naar uit dat de VPRO zaterdag een woelige vergadering tege moet gaat. Het bestuur stelt de huidige waarnemend voorzitter dr. K. Roes- singh kandidaat voor het voorzitter schap. (Van onze kunstredacteur) HAARLEM. Op het interview met Peter Lohr, directeur van schouwburg en concertgebouw in Haarlem (zie de krant van 8 juni) is een reactie gekomen van Jan Hoeben, muziekdocent. Wij drukken haar hieronder geheel af. „MET grote verbazing nam ik kennis van een in dit blad opgenomen interview van uw kunstredacteur met de heer Peter Lohr, directeur van schouwburg- en con certgebouw in Haarlem. Het kernpunt van dit interview een continu serieschake len naar de meest wonderlijke stellingen, ooit in één interview geponeerd zal de niet geïnformeerde lezer stellig uit z'n evenwicht brengen. Een zekere frequenta tieve synchroniteit met bepaalde karak tereigenschappen van de geïnterviewde (m.i. duidelijk af te lezen in de aard zij ner prognoses) is hier ongetwijfeld mede debet aan. Toegegeven: Het is geen sinecure om het in wezen toch al reeds zo tegengesteld geconcipieerde duo Melpomene en Thalia hand in hand op te stellen met 't ongetwij feld in vele opzichten nog véél moeilijker te hanteren juffertje Polyhymnia. Echter, indien het ons een lief ding waard is om de harmonie in ons Muzen-trio op een schone wijze hersteld te zien, dan zullen wij de dames met alle égards moeten behandelen en tegemoet treden met een hoffelijkheid, haar hoge afkomst waardig. EN hierin nu zal de heer Lohr ons op elegante wijze moeten vóórgaan. Dat houdt evenv el in, dat hij de motor van zijn goodwill ogenblikkelijk in z'n achteruit dient te zetten; retour Parnassus. Ik ben er van overtuigd, dat zijn nederige ex cuses aan bovengenoemde vertegenwoor digsters der schone kunsten in dankbaar heid zullen worden aanvaard! En om het helemaal goed te maken, zou de heer Lohr zich dienen te revancheren tegen over zijn publiek, alsmede tegenover de lezerskring van het Haarlems Dagblad. Gaarne repriseer ik hier enkele van zijn uitlatingen, welke een poging hiertoe wèl rechtvaardigen. „Gestreefd is naar een opzet waarbij mensen die een bepaald concert niet wil len horen weg kunnen blijven". Ik ben de mening toegedaan dat men immer moet streven de mensen juist op een zinvolle manier aan te trekken. Dat lijkt mij in 't bijzonder op de weg te liggen van een theater-directeur. „BIJ het toneel komen nu veel jonge ren, bij de muziek weinig". Dank je de koekoek. Onze jeugd is gelukkig nog intelligent genoeg om het muzikale kaf van het koren te scheiden. Charles Ives is echt geen prettige buurman om tegen aan te leunen. En dit zien onze jongeren goed in. Als genoemde sinjeur met alle geweld óók eens een keer moet opdraven, dan verdient het wèl aanbeveling om b.v. Roussel. Britten, Caplet. Henkemans, Ja- nacek, Respighi en Albert de Klerk mede te laten sprinten. En ik geef de heer Lohr de heilige verzekering, dat al dezen met vele neuslengten voorsprong op eerstge noemde meneer zullen finishen. Tenslotte nog de opmerking met betrekking tot de „onvoorstelbare mentaliteit" op de conser vatoria, muziekscholen enz. „Docenten en dirigenten houden de zaak tegen". De mu ziekleraren doen hier ijverig aan mee Tot zover de heren Lohr en Reiziger. Dit geachte heren, wordt mij écht een beetje te gortig. Een dergelijke onge hoordheid lanceren verraadt m.i. een pa nische angst. EEN gevolg van half of geheel lege zalen? Mag ik, één der onvoorstelbare mentaliteitloze door u afgeschilderde do centen. u een goede raad geven? Gooi bij tijds het roer om. Breng weer kunst in uw zalen. Maar dan echte! Gezond to neel en bovenal: gezonde muziek Wij zul len u er intens dankbaar om zijn. Pinkeltreintjes en soli voor verwarmings radiatoren (vrij naar Peter Schat) zijn misschien goed voor een geinig buurtfeest- je, maar horen in uw huizen niet thuis. Acht maten uit Debussy's „La Mer" zijn oneindig belangrijker dan de (wonid-be) eigentijdse in een rudimentair stadium ge stikt soort instrumentale wiskunde". Minimum. In België zal een regeling wor den ingevoerd, die de officieel erkende schouwburgen de verplichting oplegt minimumsalarissen van 10.000 frank per maand (f 720) te betalen aan toneel spelers. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.50 Vandaag de dag. 9.00 Fragmenten uit opera's v. Rachmaninoff en Rimski-Korsakow. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Blik op de wereld. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.29 Overheidsvoorlichting voor de landbouw. 12.39 Lichte orkestmu ziek. 12.49 Praatje. 13.00 Nws. 13.11 Ac tualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Moderne kamermuziek. 14.10 Lichte orkestmuziek. 14.30 Boeddh 's verlossingleer(lezing). 15.00 Vonken on der de as. 15.30 Amateurkoren 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.45 Klassieke en moderne muziek. 17.40 Informatie. 17.55 S.O.S.-berichten. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. 18.20 Lichte gramm. mu ziek. 18.30 Hee, een programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Uppsala '68. Het vereren van God in een geseculariseerde wereld, lezing 19.50 Nws. 19.35 Criterium. 20.00 Klas sieke muziek. 20.15 Klassieke muziek. 22.00 Klankbeeld over homifielen. 22.30 Nws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Ac tualiteiten. 22.55 Licht gevarieerd pla- tenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en moderne gramm. muz. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. .845 Eucharistieviering. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Moder ne orkestwerken. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 S.O.S.-berichten. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 Schoolra dio. 14.30 Musièsta. 15.00 Klassieke gramm. muziek. 15.40 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Actualitei ten. 16.07 Lichte gramm. muziek. 16.30 Boem! voor de tieners. 17.20 Sport. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Lichte orkest muziek. 18.19 Uitzending van de K.V.P. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Zo maar zo mers. 21.00 De mens tussen de kra nen (klankbeeld). 21.30 Lichte orkest muziek. 22.00 Kans op kunst. 22.30 Nws 22.40 Cabaret wedstrijdprogramma. 23.45 Actualiteiten. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar. 11.00 Nws. 11.03 Micronotities. 12.00 Nws 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kem- na. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.03 Ac tualiteiten. 14.12 Iene Miene muze. 15.00 Nws. 15.03 Muziekkantjes: licht muziekprogramma. 16.00 Nws. 16.C3 Operette. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten 17.05-18.00 Lichte platen voor de tie ners. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Gitaarmuziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Ope- ra-muziek. 14.30 Pianomuziek. 15.00 Nws. 15.03 Lichte muziek. 16.00 Nws. Nederland I 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.56 20.00 20.16 20.20 20.50 21.15 22.15 22.35 NTS: Barend de Beer NTS: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: AVRO's Regiovizier. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. AVRO's Televizier. De wonderlijke wereld van Charlie Drakeshow). De Saint (TV-film). Denkend aan Holland zie ik breede rivieren traag door on eindig laagland gaan (H. Mars man), filmdocumentaire. NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Buitenlander en Nederlanders, (reportage). 120.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Internationaal gezien. 21.10 Ik en Gij. 21.12 De Bromfiets. (TV-film). 22.00 CVK/IKOR/RKK: Kenmerk. Laat. 22.30 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.32 19.56 20.00 20.16 20.20: 20.50 21.55 22.50 NTS: Barend de Beer. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Waauw. Disco-Duel. STER: Reclame. NTS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Van toen tot nu: Frag menten uit een serie program- mas' van de BRT over 70 jaar Nederlandstalige kleinkunst. Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, en solisten: klas sieke en moderne muziek. Brandpunt. NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 NTS: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 weekjournaal voor gehoorge stoorden. 19.25 Open oog kroniek voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Zomaar een zomer avond. 19.00 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15