Financieringsvoorstel gemeente in voorbereiding HAARLEM HEEFT EEN VOORLOPIG KOOPCONTRACT GESLOTEN MET HOOGENBOOM-XERXES-UHC Joegoslaaf voor Haarlem ■pP> Waterpoloteam mag van NOC toch naar Mexico Haarlem Nicols-Schotencomb. Wiirzburg Warriors Okker partij start tegen op Wimbledon met Engelsman Curtis Bij winst daarna tegen Sangsper, Barthes en Emerson Harm Wiersma zorgde voor zege op Tsjegolev "N FUNE REIS ZONDER WAGENZIEKTE DOOR Indeling van zaterdagvoetbal Haarlems team tegen Amsterdam Weer 11.5 voor Wilma v. d. Berg Hagmann sterk in Zwitserland Ook hockeyploeg naar Mexico Okker versloeg prof Pilic Joop Zoetemelk verdedigt eerste plaats niet tegen reisziekte p\ te land, ter zee en in de lucht (j tabletten DONDERDAG 20 JUNI 1968 19 België versloeg Finland Myrna van der Hoeven verraste weer op 400 m -- - Vier zeges in Nootdorp van Jan van Dooyeweerd Jan Harings tweede HEDENAVOND LICHTWEDSTRIJD A vondzesdaagse (Van onze sportredacteur) HAARLEM De kans is nu toch wel zeer groot geworden, dat de eerste-divisieclub Haarlem volgend seizoen in de eredivisie zal uitkomen. De Haarlemse vereniging heeft met de financier van Xerxes/DHC, P. Hoogenboom, een voorlopig koop contract gesloten, zodat Haarlem op het moment de enige is, die de Delfts- Rotterdamse combinatie kan over nemen. Ook het Delftse comité, dat tot nu toe de door Hoogenboom ge vraagde ton nog niet op tafel heeft kunnen brengen, is hierdoor uitge schakeld. Haarlem zal f 200.000 moe ten betalen voor de overname van de club met dertien spelers. Deze spelers zijn met name genoemd in het voor lopig koopcontract. Onder hen zijn spelers als Joncic en Jacobs. Hoogen boom kan hen niet meer doorver kopen. De koop kan volgende week woensdagavond definitief worden als de Haarlemse gemeenteraad instemt met een verzoek van Haarlem tot vóór-financiering. Toen het duidelijk werd, dat het Delftse actiecomité geen garantie kon vinden voor de afbetaling aan Hoogenboom, heeft deze via een stroman contact opgenomen met Haarlem, dat al eerder met Hoogenboom over overname heeft onderhandeld. Nadat Hoogenboom het Delftse comité nog een kans had gegeven, heeft hij nu de knoop doorgehakt en de voetbalcombinatie voor 200.000 aan Haarlem te koop aangeboden. Het voorlopig koopcontract heeft dit vast gelegd. Haarlem had inmiddels contact opgeno men met het college van B. en W. om be paalde financiële steun. Hoewel de finan ciële positie van de Haarlemse gemeente niet best is, gaat men toch wel in principe akkoord met een voorstel van Haarlem. In ieder geval wordt het voorstel in de raadscommissie behandeld en komt het, naar men mag aannemen, woensdag in de raad ter goedkeuring Hoogenboom had er in toegestemd, dat de verkoop tot volgende week donderdag werd aangehouden in verband met deze raadsvergadering. Haarlem, dat gister avond een Joegoslavische spitsspeler heeft aangetrokken, de vierentwintigjarige Sla bodan Milosavljevic, die in het Joegosla vische team tot 23 jaar heeft gespeeld, heeft verder alle transfers opgeschort. Men wil eerst de stemming in de gemeenteraad afwachten over de vóór-financiering, zoals de Haarlemse club het noemt. Veel tijd (Van onze sportredactie) DEN HAAG De competitie-indeling voor het seizoen 1968/1969 zaterdagvoet bal: DISTRICT WEST I Derde klasse A: ADM, Blauw Wit W, Bol, De Geuzen, Kennemerland, KMVZ, Marken, PVWA, Vlug en Vaardig, Wart- burgia, IJmuiden, Zwaluwen '30. Vierde klasse A: ABN, ASC '37, ETO, Jong Hercules, Kinheim, PVF, SMS, SVJ, VEW, Zandvoortmeeuwen. HELSINKI In een wedstrijd voor de voorronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal heeft België gisteren in Helsinki met 2-1 van Finland gewonnen. De Belgen stonden tot Vijf mi nuten voor het einde met 1-0 achter door een doelpunt van Flink in de vijftiende minuut. Devrindt (85) en Polleunis (89) bezorgden „de rode duivels" echter toch nog de volle winst (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Vrijdagavond wordt in het Haarlems honkbalstadion de steden- wedstrijd Haarlem-Amsterdam gespeeld. Het komende weekeinde wordt er geen competitie voor de hoofdklasse afgewerkt, zodat beide teams op zijn sterkst uitko men. Het Haarlems team dat zal wor den gecoacht door Ben Tromp, geassi steerd door Leo Kops. is als volgt samen gesteld: Van Driel Krol, Martha, Van Markus, Mollman (HCK), Stijger, De Groot, Pols, Camphuysen (Schoten), Beidschat, Ter Neuzen, Leurs B. Maat, R. Maat, Jonkers, Van de Vaart en Van de Sluis (Nicols). blijft er voor Haarlem dan niet meer over om nieuwe spelers te contracteren, hetgeen uiteraard nodig is om in de eredivisie te kunnen meekomen. De ledenraad van Haarlem zal vóór woensdag bij elkaar komen om de stand van zaken te bespreken en de onderhan delingscommissie, bestaande uit de heren Gosen, Winnubst en Van Veen (die als één van de nieuwe financiers geldt) van advies te dienen. Haarlem hoopt nu maar, dat de gemeen teraad akkoord gaat met de vorm van fi nanciële steun zoals door de club wordt voorgesteld. Men wijst daarbij op de steun die bijvoorbeeld de gemeenten Groningen (aan GVAV). Heerenveen (aan Heeren veen) verlenen en op het voorstel van B. en W. van Alkmaar om AZ'67 een garantie van tweeëneenhalve ton te verlenen. OOST-Berlijn. Wilma v.d. Berg, de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter, heeft gisteren in Oost-Berlijn het nationale record op de 100 meter geëven aard met een tijd van 11,5 seconden. Wilma was al houdster van het record met Fanny Blankers-Koen (1948) en Puck van Duyne (1956). Wilma v.d. Berg liep vorig jaar op 10 september in Uden ook al 11.5 een tijd die zij een maand later tijdens de voor olympische spelen in Mexico evenaarde. Een tweede Nederlandse overwinning kwam op naam van Lia Louer, die de 400 meter won in 54.3 sec. De Tilburgse atlete benaderde haar persoonlijke record (54.2) tot op 0.1 sec. Eerder dit seizoen noteerde Lia, die met haar prestatie van Berlijn nu op de zesde plaats op de wereldranglijst van dit jaar staat, 54.4 sec. Maria Gommers, die van trainer Ben Kusmic de opdracht had gekregen in Berlijn het nationale record van Gerda Kraan (2.02.8) op de achthonderd scher per te stellen, slaagde daarin niet. Deson danks kwam de Limburgse met een voor treffelijke tijd voor de dag 2 min. en 03.1 sec. Zij moest genoegen nemen met de tweede plaats achter de Roemeense Ilona Silai. Op de laatste honderd meter kwam de Roemeense langs onze landgenote en vestigde met 2.02.6 de snelste wereldtijd van dit jaar, een nieuw Roemeens record. Anneke de Bruin ging in het geweld dat de Oosteuropese werpsters ontketenden ten onder. De Nederlandse recordhoudster eindigde met een worp van 48,04 m op de tiende plaats. Het nummer werd ge wonnen door de Oostduitse Karin Illgen, die als derde discuswerpster na Christine Spielberg (O.Did) en Liesl Westermann (W.Dld.) met 60.30 m over de zestig metergrens kwam. Myrna v.d. Hoeven, die tien dagen ge leden in Venlo verraste met een snelle tijd op de 400 meter dames (54,9) heeft giste ren tijdens wedstrijden op de sintelbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat opnieuw indruk gemaakt. De Haagse atlete liep de afstand in 54,2 seconden, waarmee zij de snelste loopster in Nederland van dit sei zoen is. Op de wereldranglijst staat de Olympia '48 atlete nu op de vijfde plaats voor Lia Louer. LENZERHEIDE. Nog steeds heeft de Zwitser Louis Pfenninger de leiding in de ronde van Zwitserland. Herman van Springel knabbelde in de zevende etappe wel weer enkele seconden van zijn ach terstand op de Helveet af, maar de Belg is nog altijd 46 seconden van de gouden trui verwijderd. De zevende, 128 kilometer lange etappe van Bellinzona naar Lenzerheide, heeft bijna geheel in het teken gestaan van de solo-rit van de Zwitser Robert Hagmann. Al na dertig kilometer ging hij alleen op stap. Hoewel een achtervolgingsgroep on der leiding van Pfenninger Hagmann op elf kilometers voor de finish inhaalde, had deze nog zoveel krachten over, dat hij op de tien kilometer lange helling, die de renners vlak voor de meet nog moesten „nemen" iedereen van het wiel reed en met een voorsprong van bijna drie minu ten op Van Springel, die tweede werd, en de Spanjaard Luis Otano over de eind streep ging. Voor ploegleider Ton Vissers van de Willem II-Gazelle-ploeg was het niet zo'n beste dag. Hij verloor in de zevende rit door opgave twee renners: Huub Zilver berg en Harry Steevens. Rini Wagtmans, zijn best geplaatste man in de algemene rangschikking, moest woensdag ruim zeventien minuten prijsgeven op de win naar en staat nu op de achttiende plaats ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) HAARLEM Haarlem heeft gister avond in hotel Die Raeckse in Haarlem de Joegoslavische voetballer Slabodan Milo- savljevio gecontracteerd, een vierentwin tigjarige spitsspeler, afkomstig van Rode Ster uit Belgrado. Hij heeft een contract voor één jaar met een, zoals met Joego- slaven gebruikelijk is, vrjje transfer. Over het transferbedrag wilde Haarlem zich niet uitlaten. Milosavljevic is naar Neder land gekomen via bemiddeling van Haar lems tweede trainer Jan van de Gevel, die diverse internationale contacten heeft. De Joegoslaaf studeerde in zijn land economie. Hij wil in Nederland spelen om uiteraard te verdienen, maar ook om internationale ervaring op te doen. Milo savljevic, door clubarts Hilbrink gister avond in goede conditie bevonden, is naar Joegoslavië teruggekeerd om de zaken thuis te regelen. 14 juli komt hij naar Haarlem voor de eerste trainingen. Wan neer de koop van Xerxes/DHC door Haar lem doorgaat zal Milosavljevic zijn landge noot Joncic in de ploeg aantreffen. Voordat Haarlem tot overeenstemming kwam met Hoogenboom van Xerxes zijn nog Van Toledo en Spinhoven van de Delftse-Rotterdamse combinatie naar Sparta overgegaan. Bij Telstar is Jonker op de transferiijst gezet op zijn verzoek. AZ'67 heeft de EDO-speler Burke aan getrokken. Dries Mul, die het afgelopen seizoen voor EDO uitkwam, stopt met betaald voetbal. De 36-jarige Mul gaat als ama teur bij Blauw Wit spelen. Bij EDO tekenden al veertien spelers een contract voor het volgend seizoen. Alleen Bosdijk en Hendriks tekenden nog niet. Kronshorst van Xerxes/DHC heeft ge tekend voor Holland Sport. Voor de aan val van de nieuwe Haagse eredivisieclub werd Joop van Maurik van Velox aange trokken. Het bestuur van Holland Sport heeft daarnaast alle contractei! met uitzon dering van hen, die op de transfermarkt (Van onze sportredactie) NOOTDORP Tijdens de gisteren ge houden koersen in Nootdorp heeft Jan van Dooyeweerd vier overwinningen geboekt. In de tweede afdeling van de Emmer- schansprijs over 1660 meter werd hij eer ste met Fire Bird W. en in de eerste afdeling van de Barger Oosterveld prijs ging hij met Electra W als eerste over de finish in de tweede afdeling zegevierde hij met Eranthis. De finale van de Em- merschansprijs bracht Van Dooyeweerd met Fire Bird W op zijn naam. De Joegoslaaf Slabodan Milosavl jevic tekende voor Haarlem. Rechts de voorzitter van het betaalde voet bal van Haarlem de heer Gosen. waren geplaatst verlengd. Ook Sjaak Roggeveen en Arie Don zullen voor Hol land Sport blijven spelen. UTRECHT. De waterpoloploeg gaat alsnog naar Mexico. In een gisteravond uitgegeven communiqué zegt het NOC na rijp beraad met de KNZB tot deze be slissing gekomen te zijn, ofschoon er aan de door het NOC gestelde eis een eerste plaats in Milaan niet is voldaan. Hoewel over de uitleg van de eis verwar ring is ontstaan, welke het NOC niet voor zijn rekening neemt heeft de waterpolo ploeg volgens het NOC recht op een ob jectief oordeel. De toernooien in Den Bosch en Milaan hebben aangetoond dat de prestaties zich in stijgende lijn bevinden. „Machtig", was de eerste reactie van waterpolocoach Ger Jansen toen hij het nieuws hoorde „Ergens hoop je er na tuurlijk op. Ik had er zelfs wel vertrou wen in. Maar nu ik het zeker weet, ben ik toch wel erg blij". De arnhemmer noemde de uitzending van zijn ploeg qua prestaties zonder meer DEN HAAG. Het NOC heeft op voor stel van de KNHB de nationale hockey ploeg aangewezen voor deelneming aan de Olympische Spelen in Mexico. Het NOC vindt dat de resultaten van de gespeelde wedstrijden van het toer nooi in 1966 te Hamburg af tot heden waarbij speciaal de goede prestaties be haald tegen India en Pakistan, zowel in Nederland als in het buitenland, opvallend waren de verwachting rechtvaardigen dat de Nederlandse ploeg goede strijd op Olympisch niveau zal leveren. terecht. „De jongens hebben in Den Bosch laten zien, dat er een opgaande lijn in het spel was en ook in Milaan is het on danks alles goed gegaan. Het NOC heeft gelukkig begrepen, dat die tweede plaats met een klein beetje geluk een straf- worppunt meer of minder had al heel wat uitgemaakt een eerste plaats had kun nen zijn". De oranje-ploeg heeft na de wedstrijden in Milaan veertien dagen stoom af mogen blazen, maar zal er volgens Ger Jansen nu weer hard tegenaan moeten gaan. Op 14 juli speelt Nederland tegen België en tegen die tijd wil Jansen zijn „Mexico- team" klaar hebben. Ook Ruud van Feg- gelen is die mening toegedaan. De Deven ter zwembaddirecteur, die van KNZB- ere-voorzitter de heer Jan de Vries het nieuws had gehoord, vindt dat tegen die tijd de jongens moeten weten waar ze aan toe zijn. „Kijk we hebben nu zo'n vijftien kandidaten en daarvan moeten er vier afvallen. Wie dat zullen zijn, is nu nog niet te zeggen, maar een idee hebben Ger, Hennie Ketelaar en ik wel. We hebben in de toernooien in Den Bosch en Milaan iedereen geprobeerd en we we ten nu ongeveer wel hoe de verhoudin gen liggen. Maar je weet nooit. Wellicht gaat de vorm bij een speler, die ik nu nog buiten de ploeg zal laten, ineens sterk omhoog en dan kan ik 'm er natuurlijk niet buiten laten". STEKENE Jan Harings is gisteren ir, een criterium voor beroepsrenners in het Belgische Stekene op de tweede plaats ge ëindigd. Hij had een achterstand van een minuut op de winnaar, de Belg Eduard Bodart. Dies Kosten werd derde op 4 mi nuten en 20 seconden. ADVERTENTIE PIM MULIER HONKBALSTADION tegen Aanvang 8.00 uur LONDEN De Nederlandse kampioen Tom Okker, één van de drie geplaatste amateurs onder de 16 geplaatste spelers, vindt als hij tot de achtste finales van het eerste open toernooi om de Wimble don tenniskampioenschappen doordringt de Australische prof Roy Emerson op zijn weg naar de kwarteindstrijden. Okker, winnaar van de Zuidafrikaanse en Ita liaanse titel, komt maandag in de eerste ronde uit tegen de 22-jarige Peter Curtis zevende op de Britse ranglijst. Curtis' grootste wapenfeit is zijn prestatie in het toernooi van verleden jaar. toen hij met zijn landgenoot Graham Stillwell de hal ve finales van het heren dubbelspel be reikte. Curtis is weliswaar een gevaarlij ke speler, maar zeker geen onoverkome lijke hindernis. Als Okker Curtis verslaat en dat moet hij zonder al te veel moeite kunnen zal hij als zijn mogelijke volgen de tegenstander de 27-jarige Mike Sang- ster, Britse ex-nummer één, in de twee de ronde tegenover zich vinden. Sangster kan bogen op een zeer goede Wimbledontraditie. Tot voor enkele jaren bereikte hij nog herhaaldelijk de kwart finales. Hij is speciaal gevreesd voor zijn keiharde service. Sangster, die thans ten nis niet meer zo serieus beoefent en slechts voor zijn plezier speelt is een wis selvallige speler, die voor eigen publiek wel eens tot verrassende prestaties zou kunnen komen. Okker's tegenstander in de derde ronde is de prof Pierre Barthès, een van de weinige beroepsspeler, die BOLZANO De 15-jarige Harm Wiers ma heeft in de negende ronde van het we reldkampioenschap dammen voor een sen satie gezorgd door de Rus Tsjegolev, die samen met zijn landgenoot Andreiko leidde, te verslaan. In een uiterst moei lijke partij, waarin Wiersma kort na de opening een korte vleugelopsluiting had aanvaard, vorderden beide spelers slechts langzaam en grote tijdnood lag voor hen in het verschiet. Tsjegolev trachtte voor alles de opslui ting te handhaven, terwijl Wiersma zocht naar een bevrijding, die hem voordeliger spel moest brengen. Dit moment kwam in een kritiek stadium, toen beiden slechts enkele minuten over hadden voor vele zetten. De zetten volgden elkaar razend snel op. Wiersma verbrak de opsluiting op een ogenblik, dat de weerlegging van Tsjegolev faalde door een verrassende damcombinatie. De jonge Fries hield een kansrijke positie over en Tsjegolev raak te in nijpende tijdnood en zag in een ver twijfelde poging om remise te bereiken zijn vlaggetje vallen, toen hij bezig was zijn vijftigste zet te doen. De Italiaanse wedstrijdleider Persico kon niets anders beslissen dan Wiersma tot winnaar te ver klaren. Tsjegolev protesteerde wel, maar het was duidelijk, dat de vijftigste zet niet was voltooid op het moment dat zijn vlaggetje viel. Het was jammer dat de Franse kampioen Mostovoy tegen An dreiko een zekere remise liet glippen door een combinatie te kiezen, die hem een verloren eindspel liet. Andreiko be hield daaroor een punt voorsprong op Wiersma en Sij brands die verdiend van de Fransman Delhom won. Andreika (Rusl.)-Mostovoy (Fr.) 2-0, Delhom (Fr.)-Sijbrands (Ned.) 0-2, Tsje golev (Rusl.)-Wiersma (Ned.) 0-2, Rei- mann Tsj. Sl.)-Perschad (Sur.) 0-2, La Porta (It.)-Cazemir (Zwi.) 0-2, Verpoest (Belg.)-Feldl (Oost) 2-0, Agliardi (Mon)- Fanelli (It.) 0-2, Smith VS)-Koeperman (Rusl.) 0-2. De stand na de negende ronde is: 1. Andreiko 15 pnt, 2-3. Wiersma en Sij- berids, beiden 14, 4-5 Tsjegolev en Koe- perman, beiden 13, 6. Verpoest 12, 7. Mo- tovoy 11, 8. Cazemir 10, 9. Smith 9, 10. Delhom 8. 11. La Porta 7, 12-13. Perschad en Fanelli, beiden 6, 14. Agliardi 4, 15. Reimann 2, 16. Fedl 0. Roy Emerson niet voor Wimbledon geplaatst werd. Vier jaar geleden speelde Okker een van de mooiste partijen uit zijn carrière tegen deze Fransman toen 21 jaar oud, in de eerste ronde. Hij moest toen na een ma rathonpartij de eer aan zijn tegenstander laten. Barthes won met 10-12, 14-12, 9-7, 6-3. Een jaar later ging Barthès tot het pro fessionalisme over en werd lid van de Dave Dixon groep. In de achtste finales tenslotte zou Okker op de thans 31-jarige Australiër Roy Emerson stuiten. Emer son heeft een zeer goede staat van dienst achter de rug. Hij werd tweemaal Wimble- lonkampioen: in 1964 en 1965, won zesmaal de Australische titel en verder tweemaal de Amerikaanse, tweemaal de Franse en eenmaal de Duitse titel. Enkele maanden geleden ging Emerson naar de rijen van de beroepsspelers over. Van de Nederlandse dames lootten Ma- LONDEN. Tom Okker heeft gisteren de kwartfinales van het herenenkelspel van de open tenniskampioenschappen van Londen bereikt door de Joegoslavische prof Nicola Pilic in twee sets te verslaan: 6-4, 6-4. Tevoren had Okker met 6-4, 6-2 van de Zweed Ove Bengtsson gewonnen. Okker was niet de enige amateur, die jen prof uitschalde. Zijn dubbelspelpartner Marty Riessen slaagde erin de Mexicaan Palafox met 6-0, 5-7, 8-6 te bedwingen in de derde ronde en de Rus Alexander Me- treveli versloeg in de vierde ronde de Australiër Owen Davidson met 9-11, 7-5, 6-4. Ook bij de dames sneuvelde een prof. Frangoise Durr verloor in de derde ronde met 2-6. 6-1, 3-6 van de 19-jarige Ameri kaanse Peaches Bartkowicz. rijke Jansen en Ada Bakker een bye. De tweehandige Marijke zal in de twee de ronde de strijd moeten aanbinden met de Britse Christine Janes Truman, een geroutineerde speelster, die in 1961 de fi nale bereikte, Ada zal het opkomende Franse sterretje Eva Terras in de twee de ronde ontmoeten. Een overwinning brengt haar in de derde ronde naar alle waarschijnlijkheid tegenover de Austra lische Margaret Court - Smith, winnares op Wimbledon in 1963 en 1965. De Austra lische heeft haar tennisloopbaan een jaar onderbroken, maar maakte haar come back in 1967 in de kampioenschappen van Nieuw-Zuid-Wales. Dit jaar toonde zij zich in Zuid-Afrika de sterkste. Afgelopen zaterdag versloeg zij in de finale van de open kampioenschappen van Kent de Brit se prof Ann Jones, die het vorige jaar in de finale op Wimbledon tegen de Ame rikaanse Billie Jean King uitkwam. Lidy Jansen Venneboer zal in de eerste ronde tegen Pixie Lamm, negentiende op de Amerikaanse ranglijst spelen, terwijl de Nederlandse kampioene Astrid Suurbeek in de eerste ronde tegen de vroegere Britse jeugdkampioene Lorna Greville( te genwoordig prf) aantreedt. (Van onze wielermedewerker) SCHEVENINGEN. Favoriet Joop Zoetemelk heeft in de Scheveningse ronde van de internationale wieleravondzes- daagse opnieuw een geslaagde greep naar de zege gedaan. Hij versloeg zes vlucht- makkers in de beslissende eindsprint met een half wiel verschil en nam daarmee de leiding over van Jan Aling. Zoetemelk had ook de eerste ronde in de Haagse Betje Wolffstraat gewonnen en werd in Rozenburg door Aling uit de trui gere den. De organisatoren van de avondzes- daagse zitten met de nieuwe machtsgreep van Zoetemelk in moeilijkheden, want de renner uit Rijpwetering zal vanavond i.» Nieuw Vennep niet voor de vierde ronde aan de start verschijnen. Hij vertrekt vrijdagmorgen namelijk naar de ronde van Turkie. Er is ook in de Scheveningse ronde hard gefietst door de amateurs. De be slissende vlucht werd na anderhalf uur koers ingeleid door Piet Hoekstra, Bert v. Dorth, Herman v.d. Lugt. Jan Zoons en Peter v.d. Voort. Deze vijf aanvallers brachten het tot een voorsprong van 20 sec. en toen moest de onfortuinlijke Hoek stra door pech zijn positie prijsgeven. Het overgebleven viertal kreeg verster king van Joop Zoetemelk, Guus Zantingh en Peter Legierse. Deze zeven koplopers hielden de winst vast en in de sprint trok Zoetemelk in de slotfase nog op een fiets met groter „verzet" overgestapt aan het langste eind. De uitslag was: 1. J. Zoetemelk, de 80 km in 2.00.40; 2. G. Zantingh, 3. P. Le gierse. 4. P. v.d. Voort, 5. H. v.d. Lugt 6. B. van Dorth, 7. J. Zoons, 8. C. Leunis, 9. M. Bertou, 10. B. Stolle Algemeen klassement: 1 Zoetemelk (Riedel) 65 pnt.; 2. Aling (Muziek Expr.) 60 pnt. 3. Zantingh (Bols) 58 pnt. Henny van Leeu wen (v.d. Mey) zakte van de vierde naar een gedeelde zevende plaats. PRIMATOUR S

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19