Rookbom maakte einde aan openbaar gesprek -iTflsrsr^-ü Meerderheid SER voor minimumdagloon in werkloosheidwetten bondig) ENGEL Agenda voor Haarlem en de IJmond Nieuwe vorm van bestuur nodig SÏViSt zsna. ffS S5TS&»EeiiS Autowrakken moeten weg en Husqvarna Jongen van 18 vermoordde oude vrouw Dr. Veringa: „Ook studenten in Academische Raad Sommige gemeenten geven teveel uit Produktie stadsgas dit jaar stop Duitse controle op tankinhoud ontoelaatbaar Ir. S. A. Posthumus licht gewond bij auto-ongeval geld Otn duizend gulden Griek ontkent te hebben geraced Koel weer „Van Ouds 't Roomhuys" DONDERDAG 20 JUNI 1968 Minister Witteveen Staatssecretaris Keyser: Stichting Recreatie: Kostwinners Tweede auto gevonden V elsen-IJmuiden Beverwijk H eemskerk b| £3 (Van onze correspondent) over studentenvoorzieningen gaat mag de student meebeslissen. Waarom gaat de minister niet verder en erkent hij de positie van de student niet, waar het on derwijs- en onderzoeksbeleid betreft? De minister antwoordde: „Het lijkt me weinig zinvol om met eerstejaar-studenten het leerprogramma op te stellen. Wel kan het nuttig zijn als aan het eind van het jaar een gesprek plaatsheeft tussen hoog- UTRECHT. Het openbare gesprek Ileraren en studenten over de betekenis tussen de minister van onderwijs en1 an de ^eerst°f- wetenschappen dr. Veringa en de Neder-1 D landse Studentenraad dat gisteravond Bedrijfsleven werd gehouden, is abrupt afgebroken toen een rookbom ontplotfe. De minister heeft De minister liet zich niet verleiden tot evenwel toegezegd opnieuw een debat te een uitspraak over het rapport-Maris Ik willen aangaan op een andere plaats en kan u alleen nogmaals beloven dat 'als ander tijdstip. De N.S.R. heeft na- het advies mij bereikt, ik dit met de drukkelijk het werpen van de rookbom I N.S.R. en het wetenschappelijk corps zal afgekeurd. bespreken om hun visies te vernemen". gen. De Academische Raad zal hierover trouwens tevoren overleg plegen met de de democratisering van het onderwijs wetenschappelijke staven en de studenten betreft zei de bewindsman: „Ik zie die opdat men gezamenlijk komt tot een democratisering als een kernpunt van nieuwe bestuursvorm en een werkwijze m?F beleid. De verhoudingen in onder van dit adviserende lichaam". bggen thans onjuist en onrechtvaar- Dit zei minister Veringa gisteravond dlg' Het Pr°bleem ligt bij de overgang tijdens de discussie, die hij in de Irene- van laSer naar middelbaar onderwijs, hal van de Jaarbeurs in Utrecht met de waarbij allerlei invloeden, onder meer die N.S.R. en de voorzitters van de grond-1van de inzichten van ouders een ról raden voerde. spelen Uitgangspunt van de discussie was een De discussie hierover kon niet doorgaan viertal stellingen, te weten de bestuurs- omdat tien over tien een rookbom, die vorm van de universiteit, de democrati-1naast de stoel van de minister ontplofte, sering van het onderwijs, de studenten voorzieningen op lange termijn en een financiële steun aan de N.S.R. Vóór de discussie op gang kwam stelde de minis ter dat de Academische Raad een advies orgaan is en dat de minister moet beslis sen wat hij met die adviezen moet doen. Ten aanzien van het rapport-Maris merk te hij op dat het gesprek hierover op een breed beleidsvlak is gekomen. Hij is van mening dat de problematiek zich niet lan ger meer beperkt tot de bestuursvorm zelf. Eén van de vragen uit de zaal: „Als het er een voortijdig einde aan maakte. Vóór de rookbomontploffing: van links naar rechts minister Veringa, de heer Bomhoff, voorzitter Stu dentenraad en de heer J. K. Wie- benga, voorzitter van de discussie. DEN HAAG. Op een enkele uitzon dering na zal op 9 december de produk tie van stadsgas in ons land tot het ver leden behoren. Alleen in Gorinchem zijn nog moeilijkheden over het overnemen van een concessie. Momenteel zijn er in ons land 2,8 miljoen aansluitingen, dat bete kent dat 80 percent van de Nederlandse gezinnen op een gasleidingnet is aange sloten. Het V.E.G.-gasinstituut verwacht niet dat dit percentage hoger dan 85 per cent zal stijgen. Het aantal ongevallen door gas, vooral ook dodelijke ongevallen, is in de afge lopen jaren snel gedaald. Het aantal do den bedroeg tussen 1952-1955 gemiddeld 43 per jaar. De laatste jaren was dit aan tal gemiddeld 18. Daarbij moet worden bedacht dat aardgas niet giftig is. Het aantal aansluitingen steeg van 1.7 mil joen (1952) tot 2,8 miljoen (1968). Na de geruchtmakende affaire van de af dekplaatjes voor gastoestellen is het speur werk op kunststoffen geïtensiveerd. Daar bij werkt het V.E.G.-instituut samen met het T.N.O. DEN HAAG Staatssecretaris Keyzer van Verkeer en Waterstaat heeft bp de Duitse bondsregering bezwaar gemaakt tegen controle van de tankinhoud van Ne derlandse autobussen en vrachtwagens. Dit zegt de bewindsman in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van der Pepl (C.H.U.). De staatssecretaris wijst erop, dat de raad van de E.E.G. een richtlijn over de vrije invoer van motorbrandstof opstelt, welke uitgaat van vrijstelling van rechten voor 50 liter. De besprekingen over deze richtlijn zijn thans in Brussel gaande. Hoewel de Duitse maatregel niet ingaat tegen de regeling die te zijner tijd in de E.E.G. zal worden getroffen acht de staats secretaris het ontoelaatbaar dat een lid staat vooruitloopt op de besluitvorming in de E.E.G. ADVERTENTIE AYWAILLE (België) Ir. S. A. Post humus, lid van de PvdA-fraktie in de Tweede Kamer, is bij Aywaille in België licht gewond geraakt bij een autoongeval. Hij was van Straatsburgg, waar hij een vergadering had bijgewoond op weg naar Nederland. Zijn auto werd geraakt door een slippende auto, welke uit de tegenover gestelde richting kwam. Ir. Posthumus werd niet ernstig aan een been gewond. Mijnen. In twee dagen tijds heeft een opruimingsploeg van de Koninklijke Marine uit Vlissingen twee mijnen on schadelijk moeten maken. Zij waren op gevist door twee Breskense vissers vaartuigen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Witteveen van Financiën vindt dat sommige gemeenten teveel geld uitgeven. Deze gemeenten gaan verder met voorzieningen op het ge bied van het onderwijs dan het algemeen landelijk peil, lopen voorop met de ver betering van de arbeidsvoorwaarden en geven hoge bijstandsuitkeringen. Dat zei de bewindsman in de Eerste Kamer. Een interdepartementale werkgroep is bezig de uitgaven van de drie grote ste den door te lichten om na te gaan of ho gere uitkeringen uit het Gemeentefonds nodig zijn. De raad voor de gemeentefinanciën beraadt zich voorts op een hogere uit kering voor kerngemeenten met vijftigdui- I DEN HAAG. Het heffen van motor- zend tot honderdvijftigduizend inwoners, rijtuigenbelasting op auto's die niet aan Over de gemeentelijke kapitaalsuitga- het verkeer deelnemen, maar op straat ven zei de bewindsman dat nagegaan staan of van de straat af zichtbaar zijn wordt hoeverre het stelsel van centrale met uitzonderingsmogelijkheden voor financiering kan worden vervangen door bijvoorbeeld sloperijen) ziet de Stichting een leningplafond. Recreatie, waarin zeventig particuliere en overheidsinstanties samenwerken, als één van de mogelijkheden om de auto wrakken, die het stadsbeeld en het land schap er niet aantrekkelijker op maken, kwijt te raken. Dit is een van de conclusies van het definitieve rapport „Autokerkhoven". De stichting wil de opeenhopingen van wrak ken opruimen. De sloperijen zullen „tussenstation" moeten worden en niet „eindstation" zo als thans. De stichting wil in de eerste plaats ongeveer 1 miljoen kostende in stallaties, die de wrakken samenpersen tot kleine pakketjes. Met twee installa ties in ons land komt men voorlopig al een heel eind, aldus de stichting. In ons land zijn thans 798 geregistreerde auto kerkhoven, waarvan er 574 vanaf de openbare weg te zien zijn. ADVERTENTIE tVIOIH IINBI Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181 - Tel. 1 44 44 - Haarlem Enorme keus naaimeubelen voor elk inte rieur, in teak, noten, palissander e.a. hout soorten. DEN HAAG. De Sociaal Economi sche Raad is niet tot een eensluidend oor deel kunnen komen over de wenselijkheid van invoering van een minimumdagloon in de werkloosheidswet en de wet werk loosheidsvoorziening. De meerderheid van de SER heeft zich echter uitgesproken voor de invoering van een minimumdag loon in enigerlei vorm. Een groot aantal leden meent dat de algemene uitkerings norm van de werkloosheidswet (80 per cent van het dagloon) een aanvulling no dig heeft om de lagere inkomensgroepen te behoeden voor een onaanvaardbare te rugval van het inkomen bij werkloosheid Deze leden wijzen daarbij op de aan vullende regelingen in de ziektewet en het bestaan van een minimumdagloon in de wet op de arbeidsongeschiktheidsver zekering. Deze aanvulling kan worden gereali seerd in de vorm van een minimumdag loon gelijk aan dat van de W.A.O., met de beperking dat de uitkering niet hoger mag zijn dan het eerder verdiende loon Een dergelijke maatregel, aldus deze le den, is in overeenstemming met de ont wikkeling die heeft geleid tot de vast stelling van een minimumloon. Dit strekt er immers toe de volwaardige arbeider een redelijk minimuminkomen te ver schaffen. Enige leden delen deze argumentatie, maar zij vinden dat het minimumdagloon alleen moet gelden voor de categorie van de „kostwinners". Vooral voor deze groep verzekerden zal bij werkloosheid de al gemene uitkeringsnorm tot onaanvaard bare aantasting van het levenspeil kunnen leiden. Enkele andere leden zijn het hier- (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een achttienjarige jongeman heeft in Amsterdam de 76-jari- ge weduwe G. H. Kerremans-Louwerier door wurging om het leven gebracht. De moord werd gistermiddag ontdekt. Het stoffelijk overschot van de vrouw had toen veertien dagen in haar woning ge legen. Een onderzoek van de moordbri gade van de Amsterdamse recherche leid de vier uur na de ontdekking van de mis daad tot de aanhouding van de jonge man. Twee uur later bekende hij. Het motief voor de moord is roof ge weest. De dader maakte ongeveer duizend gulden buit. Het grootste gedeelte van dat geld is teruggevonden in zijn ouderlijke woning. De jongeman werkte als bijrijder bij een verhuisbedrijf. Hij kende de vrouw nadat hij op 1 mei assisteerde bij haar verhuizing van een adres in de Jordaan naar een benedenwoning in de Van Boet- zelaerstraat in Amsterdam-West. Na de ze verhuizing heeft hij de vrouw enkele keren geholpen bij het ophangen van gordijnen en schilderijen en dergelijke karwijtjes. Daarbij ontdekte hij dat de vrouw niet slecht bij kas was. Haar geld droeg zij bij zich onder haar rok. Het was ongeveer duizend gulden. De jongeman had een blanco strafregis ter. Van het geld heeft hij goede sier ge maakt en o.a. een luxe werpmolen voor zijn hengel gekocht. mee eens, echter uitsluitend op prakti sche gronden. Een groot aantal leden wijst de invoe ring van een „vloer" in de werkloosheids wetten af omdat daarmee een behoefte criterium in de loondervingsverzekerin gen worden geïntroduceerd. Dat past niet in deze verzekeringen, die met algemeen geldende tarieven werken. De algemene bijstandswet kan worden toegepast in individuele, zeer moeilijke ge vallen, menen zij. Daarentegen vinden de voorstanders van een minimumdagloon dat de bijstandswet niet als een „opvang centrum" voor dergelijke gevallen mag fungeren. Kosten van de invoering van een mi nimumdagloon in de Werkloosheidwet en de Wet Werkloosheidsvoorziening per jaar resp. rond 7 miljoen en circa 3 miljoen: als het minimumdagloon uitslui tend zou gelden voor kostwinners zijn de geraamde kosten resp. rond 2,8 miljoen gulden en circa 1,5 miljoen gulden. ADVERTENTIE .-.-rin-inmnminnnn'n- RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Telefoon 52701 Vrijdag speciale TARBOTDAG Verse Tarbot in de Roomboter ge bakken met gebakken aard. en ge mengde salade of Verse gekookte Tardbot met ge pelde druiven en witte wijnsaus, nieuwe aard. en asperges of Verse Gekookte Tarbot met mor- naysaus champignons, meloen en pimentos, puree en worteltjes. Reserveer nu reeds Uw tafel (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De Rotterdamse poli tie heeft Griek gevonden, die volgens oog getuigen in een zwarte auto om het hardst zou hebben gereden met een landgenoot, wiens auto bij het Marconiplein het fiets pad opschoot. Twee personen verloren daarbij het leven en vijf werden ernstig gewond. De 32-jarige Griek, die de zwarte auto had bestuurd, verklaarde, dat hij beslist niet harder van 50 km. had gereden. De politie heeft geen beschadigingen op zijn wagen kunnen vinden. Getuigen hadden ge zegd dat de wagen, die het fietspad is opgevlogen, de andere auto zou hebben geraakt tijdens een race tussen beide wagens. Watervergiftigen. De rechtbank in de Ita liaanse stad Grosseto heeft dinsdag een 24-jarige Italiaanse jongeman, die zich zelf provo noemt, veroordeeld tot één maand voorwaardelijke gevangenisstraf De jongeman had vorig jaar in een brief aan de burgemeester van Monte Argentario, waaronder Porte Ercole, het vakantieoord van de Nederlandse koninklijke familie valt, gedreigd het I L7 water te vergiftigen als hij de konink- 11 tiut IKtn lijke familie niet zou gelasten elders op vakantie te gaan Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag Drs. J. H. Gispen overleden. In Nijmegen fafv^n Cabaret Harlek«n met Herman f op 62-jarige leeftijd overleden drs. concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Twee- J.H. Gispen, oud-minister van HandelU Zomerccmcert door h%t NPho. oXv. v Henrl Arends. Soliste Sylvia Capova kabmet-Gerbrandy (1945). Hij was ook I (Djano) onder meer directeur van de N.V. Or- ganon te Oss en lid van de raad van BIOSCOPEN bestuur van Zwanenberg-Organon. Rampenwagen. B. en W. van Utrecht heb- I Clnema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „The ben de gemeenteraad een krediet ge- ay West .14 j. vraagd van ƒ60.000 voor de aanschaf-' ns en 21.15 u.: „De stille fing van een speciaal voor de bestrij ding van tankwagenongevallen inge richte gereedschapswagen. Per dag pas seren gemiddeld 300 transporten met gevaarlijke stoffen het gebied van Utrecht. B. en W. achten de rampen-1 wagen als uitbreiding van het brand- weermaterieel noodzakelijk. Burgemeester. Tot burgemeester van Koudekerk aan de Rijn is benoemd de heer C. M. van der Linden te Ittersum (gemeente Zwolle). De heer Van der tucht"'is j wreker", 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „Trottoirs van Chicago" 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l.; vrijdag 23.30 u.: „Het alle daagse fascisme", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Raad eens wie er komt eten", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Poel der on- Linden is sinds augustus 1964 commies A bij het kabinet van de commissaris der Koningin in de provincie Overijssel Hij is 36 jaar Nederlands hervormd en lid van de C.H.U. Nieuw gezangboek. De Hervormde Synode Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Manon 70", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): heeft met algemene stemmen een con- I Permanente tentoonstelling van werken cept gezangboek aanvaard, dat de bun- uit de Haarlemse school van de 16de del van 1938 moet vervangen en tevens tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' met de nieuwe psalmen het liedboek meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. van een aantal protestantse kerken kan Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het worden. Volgend jaar komt de bundel Prentenkabinet: „Een keuze uit de col van 444 gezangen in de gereformeerde lectie Van Looy". synode en ook de bestuursorganen van Vleeshal en Vishal (Grote Markt): de Lutherse Kerk, de Remonstrantse „Werken in Textiel", expositie van wand- Broederschap en de Nederlandse Protes-1 tapijten, appliquékleden en textielplas- tantenbond zullen er over spreken. tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11-17 uur. Zondags 14-18 uur. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstr.): „Woem- in" werk an Saul Belem, Kees van Ber- kel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten Berend Pasman, Lou Schou- tens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20-22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomerex- positie. Dageiijks van 10-20 uur. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaar- ne-Damstraat): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gughten. Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dage lijks van 13-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 22 juli Linnaeushot (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort)Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse Gerda Becker, Bep Hei migvan den Burg en All Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14-17 uur. Tot 7 juli Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4): ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (behalve zondags) van 10-16 uur. Tot 14 juli. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 20 JUNI City Theater, 20 uur: „Sluikhandel in meisjes". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. VRIJDAG 21 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde". Stadsschouwburg, 20 u.: „Blauw bloed en harde vuisten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van de beeldhouwer Auguste Manche. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De bloedige wraak van Ringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een mil joen voor zeven moorden". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie van werken van Jos Stam; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg: geopend van 14-16 uur; voor gezelschappen op aanvraag. VRIJDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De bloedige wraak van Ringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een mil joen voor zeven moorden". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie van werken van Jos Stam; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2, geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 21 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". Het KNMI deelt mee: In de nacht van woensdag op donder dag passeerde een koufront ons land met buien en plaatselijk met onweer. Daar achter stroomde met zuidwestelijke win den iets koudere en onstabiele lucht West-Europa binnen. Een depressie, wel ke ten westen van Schotland ligt, ver plaatst zich naar het oosten. Daardoor blijft het koele en buiige weer voortdu ren. Op de oceaan bevindt zich een nieu we depressie, welke ook in oostelijke richting koerst, maar die vrijdag nog geen invloed op het weer bij ons zal hebben. WEERRAPPORTEN he Maximum en minimum- i c temperaturen •oS C -r o j a' a Sc binnen- en buitenland ifr'C BS BS Den Helder zw. bew. wzw 21 14 6 Ypenburg zw. bew. w 24 14 2 Vlissingen zw. bew. zw 23 13 4 Eelde licht bew. wzw 25 14 3 De Bilt geheel bew. w 24 11 2 Twente zw. bew. w 25 15 0 Eindhoven geheel bew zw 26 13 2 Z.-Limburg regen wzw 26 14 2 Helsinki zw. bew. wzw 29 16 0.2 Stockholm onbew. wnw 27 15 0 Oslo half bew. w.st. 21 14 2 Kopenhagen half bew. ozo 23 15 0 Aberdeen regen w 18 10 21 Londen onbew. zzw 22 10 0.2 Amsterdam zw. bew. wzw 24 13 3 Brussel zw. bew. zw 27 12 5 Luxemburg mist zzw 25 14 10 Parijs regen zzo 26 12 12 Bordeaux regen zw 19 12 1 Grenoble regenbui ono 22 14 0.6 Nice onbewolkt n 20 14 4 Berlijn zw. bew. O 28 18 0 Frankfort zw. bew. zw 27 16 0 Mlinchen regen w 27 14 Zlirich zw. bew. zw 25 14 4 Genève regen zzw 21 14 2 Locarno mist windstil 19 12 4 Wenen zw. bew. wnw 31 15 0 Innsbruck zw. bew. w.st. 28 14 0 Belgrado half bew. z 32 17 0 Athene onbew. w.st. 29 20 0 Rome geh. bew. zzo 25 18 1 Barcelona zw. bewolkt n 25 17 0 Madrid licht bew. w.st. 27 13 0 Mallorca onbewolkt ono 27 16 0 Lissabon licht bew. n 23 14 0 DONDERDAG 20 JUNI Zon op 4.19 uur. onder 21.03 uur. Maan op 1.24 uur. onder 15.49 uur. VRIJDAG 21 JUNI Zon op 4.19 uur; onder 21.04 uur. Maan op 1.35 uur; onder 17.02 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN DONDERDAG 20 JUNI Hoog watei 11.45 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 19.48 uur. VRIJDAG 21 JUNI Hoog water 0.15 uur en 12.49 uur. Laag water 8.10 uur en 20.45 uur. Het hoog en laag water te 10 tot 15 min. vroeger dan Zandvoort la te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2