Rode Kruis sloot gunstig jaar af Mutaties en onderscheidingen VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Viswedstrijd leerlingen Comitéschool f Avondcursussen hadden zeer goed resultaat win 200 piek met een piekfijne foto Gans Schipper vergat op radar te kijken Naar de wadden Tweede gasfakkel bij Hoogovens Zeevis groothandel feestte in „Treslong" Bij „GHAS"bijna allen geslaagd Nog een nieuwe weg naar Hoogovens IN DE VISHAL Klank en licht in Ruïne Brederode Havenberichten 1 Jeugd hield huis in leegstaande villa Bromfietsen gevonden Niet naar park maar naar het ziekenhuis foto film 5 liii DONDERDAG 20 JUNI 1968 I elsen-IJ muiden Velsen-Noord De geslaagden voor „Zelfportret van Velsen" Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Voorzitter W. Sepp van het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen, kon tijdens de woensdag 19 juni in het centrum Slingermuur gehouden jaarvergadering met voldoening vaststellen dat 1967 voor de afdeling een goed jaar is geweest. Speciaal het welfarewerk kwam in dit jaar uitstekend van de grond. De overige takken van dienst functioneerden normaal dus goed. Het Jeugd Rode Kruis ontwikkelt zich gunstig. Uit de geslaagden van de jeugd-EHBO- cursus werd de jongerenhulpdienst gerecruteerd, die inmiddels is ingeschakeld in het Antonius Ziekenhuis. Wat de bloedtranfusiedienst betreft nam het aantal dono- res iets af tot 857, terwijl het aantal tranfusies toenam tot 943 tegen 890 in 1966. Het ledental beliep per 31 december 2457. Slechts een minimaal aantal bezocht de jaarvergadering. Een belangrijk punt op de agenda voor de jaarvergadering was de bestuursver kiezing. De heer J. van Leeuwen werd herbenoemd. De heer P. I. van Leeuwen stelde zich niet herkiesbaar en ook me vrouw C. P. J. Anten-Butzelaar en de heer H. C. Doevedans legden nuh functies neer. Zij worden als bestuursleden opge volgd door mevrouw Helsloot, die twee de secretaresse wordt en door mevrouw Nink-Blok, die zich als opvolgster van de heer Doevedans gaat belasten met de Jeugd Rode Kruis-zaken. De heer P. I. van Leeuwen wordt opgevolgd door een nog door de colonneleden aan te wijzen vertegenwoordiger. Voorzitter W. Sepp roemde de wijze waarop de heer Van Leeuwen zien tot een spreekbuis van de colonneleden heeft ge maakt en als zodanig een belangrijke „in breng" in het bestuur had. Als dank voor zijn verdiensten werd hem een geschenk onder couvert overhandigd. Mevrouw Anten heeft van 1951 deel uitgemaakt van het bestuur. Zij begon met het Jeugd Rode Kruis, zette zich later in voor de welfaredienst, had een belang rijk aandeel in de postzegelactie en is nu als ex-bestuurslid nog bereid om de lec- tuurdienst onder haar hoede te nemen. Zij ontving reeds de medaille voor tien jaren trouwe dienst. Nu, bij haar afscheid als bestuurslid, werd haar de legpenning van het Rode Kruis aangeboden, met de dank van afdelingsbestuur, kringbest.uur en hoofdbestuur. De medaille voor tien jaar trouwe dienst werd uitgereikt aan mevrouw S. de Vries-Spee, die van 1952 af bestuurs- IJMUIDEN. De schipper van de mo tortrawler „Vertrouwen" SCH 73 mag veertien dagen niet varen als schipper en stuurman op zeevissersvaartuigen, om dat hij schuldig is aan de aanvaring met de motortrawler „Johanna Lydia" KW 55 op 25 augustus van het vorig jaar. De aanvaring had plaats op de Noord zee. Men was ter haringvisserij onder de Engelse wal. Toen de „Vertrouwen" omstreeks 10 uur 's morgens tot vissen met het zweefnet overging ondanks de zware mist, en de aanwezigheid van een vissersvloot ter plaatse en de schipper zijn trawler met een vaart van 4.75 mijl per uur in zuidoostelijke richting door het water liet varen, bracht dit naar het oordeel van de Raad voor de Scheep vaart een groot risico voor aanvaring met andere schepen mee. Onder deze omstandigheden had hij voortdurend het radarscherm moeten waarnemen ten ein de tijdig schepen waarmee een aanva ring zou kunnen plaatsvinden te lokali seren, temeer omdat door de vele mist- seinen van de talrijke schepen deze sei nen zulk een lokalisatie niet mogelijk maakten. Toen de afstand tussen beide schepen 120 meter was, zou de schipper van de „Vertrouwen" de motor onmid dellijk hebben doen stoppen, maar er volgde toch een aanvaring, waarbij de „Vertrouwen" met de voorsteven de bak van de „Johanna Lydia" aan stuurboord zijde raakte. In elk geval is gebleken, dat de schipper van SCH 73, die tevoren de KW 55 niet op het radarscherm heeft waargenomen heeft gefaald in een goede observatie van het radarscherm. Derhal ve heeft hij door zijn schuld de aanvaring veroorzaakt. DONDERDAG 20 JUNI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. Gem. en Kath. bibliotheek en leeszaal, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 21 JUNI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan I Jmuiden-Oost, 19.30 u.: Receptie voor de heer J. J. Huizinga. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmudden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k openbare leeszaal en biblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel- sen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 20 JUNI Gemeentelijk vergaderlokaal, Smidt van Gelderstraat. 20 u.: jaarvergadering „Kin- heim". lid van de afdeling Velsen-IJmuiden is. Zij heeft zich altijd belast met de feeste lijke ontvangst van het hospitaalschip de Henri Dunant, die steeds veelvuldiger IJmuiden als ligplaats kiest. Op 9 juli aan staande komt dit schip weer met een groot aantal invalide kinderen aan boord, die van een week vakantie genieten op kosten van het honderdjarige Koninklijke Nederlands Gymnastiek Verbond, dat deze vakantieweek aanbiedt onder het motto „Vreugde beleven is vreugde ge ven". Ook deze kinderen zullen hier 's avonds feestelijk worden ontvangen en niet zonder tastbare herinnering aan IJmuiden vertrekken. Het laatste jaar heeft mevrouw De Vries zich ook met veel succes ingespannen ten behoeve van het welfarewerk, dat belangrijk is uit gebouwd. Mevrouw De Vries ontving de bij de medaille behorende oorkonde. In Leerlingen van het gymnasium Fe- lisenum en van de Professor Visse ring HBS gaan wadlopen in het Gro ningse Pieterburen. Het wadlopen ontwikkelt zich tot een enerverende, avontuurlijke sport, die niet op eigen gelegenheid het wad in trekt. In Pieterburen is een wadloop- centrum met deskundige gidsen, die radiocontact met de wal onderhouden. Een leraar van het gymnasium Fe- lisenum de heer J Mulder organi seert voor de beide Velsense scholen een wadlooptocht op donderdag 27 ju ni. Er kunnen maximaal vijfenveertig leerlingen mee naar de uitgestrekte en unieke natuurgebieden. Zij reizen per bus naar Pieterburen. Als kleding wordt aanbevolen: kor te broek of zwembroek, trui, wind jack of zeiljack, lange wollen sokken en basketbalschoenen of hoge gymnas tiekschoenen. Lage schoenen en laar zen zijn niet te gebruiken, want die blijven in het slik steken. Een rugzak of een izjtas is onontbeerlijk voor het meenemen van een handdoek, schone sokken, een lange broek en dergelijke, waterdicht verpakt in plastic, want het kan een heel natte boel worden. We vermelden bovenstaande aan wijzingen aan de leerlingen even voor de niet-leerlingen die in hun vakantie ook de wijde wereld van het wad in willen waden. Na afloop ontvangt elke deelnemer een diploma als aandenken. Bij latere tochten wordt dit opnieuw afgestem peld. een begeleidend schrijven werd haar de dank overgebracht van de directeur-ge neraal van het Rode Kruis. Uit de jaarverslagen bleek onder meer, dat de colonneleden nu allen voorzien zijn van het nieuwe uniform. Door vereni gingen werd 42 maal een beroep op de colonne gedaan. Op het strand werden 754 patiënten behandeld. Ter gelegenheid van het honderdjarige bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis zijn meer patiënten uit de eigen afdeling in staat gesteld van een vakan tieweek te genieten. Twaalf plaatsgeno ten verbleven een week aan boord van de Henri Dunant en vier waren een week te gast in het Henri Dunanthuis in Zeist. IJMUIDEN Hoogovens produceert niet alleen ijzer, maar ook ongeveer 700.000 kubieke meter hoogovengas per uur. Dit gas wordt na zuivering en op slag in de grote hoogovengashouder, door gestuurd naar een aantal afnemers, onder meer naar de PEN-centrale en een aantal afdelingen en installaties van Hoogovens. Wanneer de gasproduktie hoger is Jan de afnemers kunnen verwerken en de gashouder, die 175.000 kubieke meter kan bevatten, vol raakt, moet het restant worden verbrand. Daarvoor is er bij hoog oven 4 een „fakkel", die circa 100.000 ku bieke meter per uur kan verbranden. In verband met de grote hoeveelheid gas die thans wordt geproduceerd, onder andere door het in gebruik nemen van hoogoven 6, zal er een tweede gasfakkel bijkomen. Deze nieuwe installatie, die 150.000 kubieke meter per uur zal kunnen verwerken, krijgt een plaats dicht bij het zuidelijke beginpunt van de Bentz van den Bergweg. De nieuwe fakkel zal, evenals de be staande bij hoogoven 4, zowel automatisch als door bediening op afstand in werking kunnen worden gesteld. De fakkels zullen zo afgesteld worden, dat de oude gaat werken als de hoogovengashouder 167.000 kubieke meter bevat. Is de produktie zo hoog of de afname zo gering dat de gas- houderinhoud toch blijft stijgen, dan gaat bij 170.000 kubieke meter inhoud ook de nieuwe fakkel in werking. De nieuwe gasfakkelinstallatie zal circa vijfenveertig meter hoog worden. Een op kooksgas brandende lokvlam zal steeds brandend blijven om het hoogovengas dat gefakkeld wordt te ontsteken. Het is de bedoeling dat de installatie nog voor het einde van dit jaar klaar is. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Ongeveer tweehonderd leden en oud-leden van de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereniging waren een woensdagavond in „Treslong" bijeen voor een (late) viering van het 75-jarig bestaan van van de NZGHV. De aanwezigen wer den hartelijk verwelkomd door voorzitter Osendarp en na de koffie begaf men zich naar de zaal waar de opnamen voor de televisie-aflevering van „Piste" (die 12 augustus op het scherm komt) werden op genomen. Vervolgens bleef men tot ver na middernacht gezellig bijeen in een an dere zaal waar een orkestje en een koud buffet de feeststemming verhoogden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De eindresultaten van de drie- en vijf-jarige cursussen der Ge meentelijke Middelbare Handelsavond school te Velsen geven dit jaar opnieuw alle reden tot tevredenheid. Voor de vijf jarige gingen zestien jongelui onder het mes en slechts één kandidaat kreeg het diploma niet; twintig meisjes en jongens van de driejarige deden het eindexamen, van wie één werd afgewezen. Van eerstgenoemde cursus haalde on der de meisjes R. L. Ramakers het hoog ste aantal punten en van de jongens wa ren F. J. Bakker en J. C. Nanne de bes ten. Van de driejarige cursus scoorden het hoogst Ria Kramer en Onno Re- ker. De toppers kregen behalve het zo begeerde diploma elk een boek uitge reikt. In het schoolgebouw aan de Plantanen- straat, waar woensdagavond de commissie van toezicht, leerkrachten, geslaagden en enkele ouders bijeen waren, heeft direc- teru R. Otten gezegd dat hij best tevreden was. De leraren hebben hun best gedaan, de jongelui hebben hard gewerkt en er is (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De route Schulp weg Wenckebachstraat voor het ver keer naar en van het Hoogovenbedrijf is indertijd weliswaar een oplossing geweest van een op dat moment knellend verkeers probleem, doch de tijd heeft ook deze op lossing achterhaald. Het verkeer is aan zienlijk toegenomen, zowel wat betreft het aantal bromfietsers als het aantal automo bilisten terwijl de weg hetzelfde is geble ven. Dit heeft ertoe geleid, dat thans een nieuw stuk weg is aangelegd. Nagenoeg in het verlengde van het gedeelte Schulp weg gelegen tussen de spoorlijn en park Seheybeeck. Dit nieuwe weggedeelte geeft aansluiting op de Wenckebachstraat en betekent een aanzienlijke verbetering voor het verkeer, dat nu minder bochten hoeft te maken en een beter uitzicht bij de hoeken heeft gekregen. Een definitie ve oplossing van het grote probleem is het echter beslist nog niet. Doch men moet roeien met de riemen, die men heeft. In dat licht moet ook worden bezien de tijdelijke uitgang, welke via de Tusschen- wijkweg naar de Zeestraat vanaf het Hoogovencomplex wordt aangelged. (Van een medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden in IJmuiden in totaal 2.150 kisten vis aan gevoerd. Bij de aanvoer waren 77 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 65 schol, 27 schar, 255 makreel, 344 schelvis, 48 wij ting, 295 kabeljauw en gul, 3 leng, 52 haai, 4 poon, 946 koolvis en 13 diversen. Prijzen, per kilogam, in guldens: heil bot 5,58, grote tong 3,302,86, grootmid del tong 3,402,995, kleinmiddel tong 4,254, kleine tong I 4,934,70, kleine tong II 5,384,91, tarbot I 6, zalm 6,60. Per 50 kilogram: grote schol en groot middel schol 4542, kleinmiddel schol en kleine schol I 4642, kleine schol II 33 18, schar 2220, makreel 4619,20, grote schelvis 37, grootmiddei schelvis 3931, kleinmiddel schelvis 3933, kleine schel vis I 4642, kleine schelvis II 3222, wijting 3121, grote gul 4626, middel gul 4126, kleine gul 3118, kleine haai 4744, poontjes 25, kleine koolvis zwart 2217, kleine koolvis wit 52. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 18068, grote koolvis zwart 6840, grote koolvis wit 221, grote leng 72. Besommingen, in guldens: KW 51 8.060, KW 190—8.500. KW 178—2.290, KW 96—2.200, KW 40—1.920, IJM 3—2.300, VL 115—4.160. Achttien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 1505 kisten vis, 15.000 kilogram tong en 250 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer wa ren: 43 kisten schelvis, 100 kleine kisten schelvis, 180 wijting, 600 gul en kabeljauw 20 haring, 8 kleine kisten makreel, 560 schol, 10 tarbot en 110 varia. Prijzen, per kg. in guldens: heilbot 5.60-2.30, tarbot 5.30-4.60, grote tong 3.77- 3.15, grootmiddel tong 3.28-2.49, kleinmid del tong 3.84-2.85, tong een 4.63-3.87, tong twee 5.90-4.07, zalm 9.30-7. Per 125 kg.: grote kabeljauw 86-88, mid del kabeljauw 94-80, grote koolvis 71-70, middel koolvis 51. Per tien stuks: grote kabeljauw 80-68, middel kabeljauw 50-44. Per 50 kilogram: grote schelvis 44-40, middel schelvis 39-37, kleinmiddel schel vis 43-39, schelvis een 47-42, schelvis twee 42-30, kabeljauw 1 55-35, kabeljauw 2 47-32, kabeljauw drie 44-21, koolvis een en twee 21-15, grove schol 52-43, schol twee 36-30, schol drie 26-18, schar 28-18, poon 26, gestripte wijting 43-24, dichte wijting 22, haai 30, haring 20, makreel 46-17,60, tarbot 192-128, griet 30-66, tongschar 124-100, rode poon 55-45. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond don derdagmorgen uit: 100 kisten schelvis, 200 wijting, 150 gul en kabeljauw, 60 makreel, 100 schol en 3300 kilogram tong. een zeer goed resultaat bereikt. De direc teur filiciteerde alle geslaagden, hun ouders en de leraren. De jongelui wenste hij een prettige vakantie toe. Hij vroeg de gelukkigen na de welverdiende rust ook eens het papiertje te bekijken dat bij hun diploma was ingesloten; daarop staan namelijk de vele mogelijkheden om zich verder te bekwamen. Dertig jaar geleden behoorde tot de ge slaagden van de driejarige cursus die al in 1907 was opgericht, de vijfjarige be gon in 1951 een zekere Klaas de Geus. Thans is de heer De Geus hoofd van de bedrijfsadministratie van de Konink lijke Hoogovens en het was deze oud leerling van de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te Velsen die woens dagavond de diploma's uitreikte, met het advies: „Ga door. Vermeerdering van kennis is vergroting van je geestelijke rijkdom en dat is een belangrijk bezit. Ook voor het bedrijfsleven is zo iets een belangrijke zaak, want bij de zich zo snel ontwikkelende technieken in alle ge ledingen van het produktieproces worden de eisen die gesteld moeten worden aan de mensen steeds hoger." Van de driejarige cursus slaagden: C. J. Andrea, E. J. de Boer, T. Feenstra, A. Grootenboer. A. I. M. Hartman, J. A. Hol- lenberg, A W. Koks, W. P. Komduur, M. Koper, J. Korf, J. N. Koster, R. Kramer, J. G. Oesterholt, J. Pieters, O. Reker, A. A. de Ruyter, E. H. Spaans, M. van der Werf en G. W. van der Wiele. Het diploma vijfjarige kregen F. J. Bakker. J. J. Boon, P. F. Broersen, G. Coster, P. L. van Dongen, J. G. M. van Dijk, E. M. S. Nanne, J. C. Nanne, R. L. Ramakers, M. van der Scheur, J. Sten- ger, F. W. Taag, A. Vrijhof, P. J, van Zantvliet en R. J. van Zwieten. (Van een verslaggever) SANTPOORT. Het vrijdagavond- grammofoonplatenconcert in de verlichte ruïne van Brederode in Santpoort is deze week samengesteld uit werken van Wolf gang Amadeus Mozart en van Claude De bussy. Van de Salzburger meester wordt het klarinetconcert gespeeld, van de Fran se impressionist de Prélude a l'apres- midi d'un faune en La Mer. De barokke schoonheid van het Mozart concert en de poëtische klankkleur van Debussy zullen in de stemmige omgeving van 't oude slot tot hun recht komen. Het concert begint om half tien. Zaterdagavond op dezelfde tijd wordt in Brederode een uitvoering geboden van het klankbeeld „Alsof er geen tijd be stond". Hierin kan men de stemmen van de voordrachtskunstenaars Els Buitendijk en Johan Wolder beluisteren in oude en hedendaagse poëzie., afgewisseld door instrumentale muziek. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Gracia, van Rotterdam; Corburn, Rotterdam, IJmui den; Arctura, Kotka; IJstroom, Dagenham; Koporje, Leningrad, Velsen: Portsmouth, Dover Koln, Bremerhaven; Tor Anglia, Immingham; Dapa, Londen; Siegstein. Antwerpen; Hada 2. Par; Hagno, Dublin; Andrzey Strug, Penang; Jean-E., Londen; Karimun, Barcelona; Hydra, Londen; Myfem, Norresundet, Velsen; Anne Luise, Gefle; Hunzeborg, Vaya, Beverwijk; Baltique, Oslo; Merweborg, Sandviken; Gemma. Klaipeda; Peter Wilfried, Riga; Harold Ottens, Vaasa; Clione, Noordzee, IJmuiden; Gezine Broevig, Port Everglades; C. H. Bohl, Huil. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Brinda, naar Londen, IJmuiden; Laertes. Hull; Rijn stroom, Shoreham; Lancing, Leith; Skaumor, Gravesend, IJmuiden; Arion. Goole; Herta, Grimsby, IJmuiden; Stella, Felixtowe; Clione, Noordzee; Vega, Rotterdam; Banana, Bremen: Lingeborg, Delfzijl; Staffan, Rotterdam; Joh. Latuharhary, Djakarta; Styrsoe, Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Aida, Iggesund, Zaan dam; Thaletas, Rotterdam: Zonnekerk, Kaapstad; Wilhelm-S.Archangel; Novel, Delfzijl; Spirit, Ipswich; La Paloma, Boston, Koog aan de Zaan. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Rita Holst, van Hamburg; Fivelborg, Alphen aan de Rijn, IJmuiden; Brasilien, Antwerpen; Klaus Jagemann, Ouderkerke. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Inkur- les, naar Skiën, Velsen; Potomac, Bremerhaven; Vechtborg, Stade; Diligentia, Rouaan. Wormer- veer; Viscount, Ipswich; Delfinus. Stavanger; Jason, Brits Guyanas; Clione, Lowestoft, IJ muiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Personeel en oudercommissie van de lJmuidense Comitéschool organi seerden woensdagmiddag een vis wedstrijd voor de leerlingen van ae hoogste drie klassen, die achter het havengebouw met grote spanning naar de dobbers hebben getuurd, want de oudercommissie had een zestal aantrekkelijke prijzen voor dit evenement beschikbaar gesteld. De leerlingen mochten niet met een werphengel deelnemen, want dat werd te gevaarlijk geacht voor de derdeklassertjes. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De jeugd heeft huis ge houden in een leegstaande villa aan de Stationsweg, die tot voor kort in gebruik was bij Rijkswaterstaat. De achterdeur is opengebroken en voorts werden kabels doorgesneden en een telefoontoestel ver nield. VELSEN. Een op 11 juni in Velsen- Noord ontvreemde bromfiets is in Haar lem teruggevonden. Een in de Lange Nieuwstraat in IJ muiden gevonden brommer blijkt te zijn ontvreend in Amsterdam. Een op het Marktplein gevonden bromfiets is in Santpoort gestolen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 73-jarige wielrijder uit Santpoort sloeg woensdagmorgen in de Wijnoldy Daniëlslaan zonder voldoende op het verkeer te letten linksaf om zich naar een bank in het park te begeven. Een motorrijder, afkomstig uit Santpoort kon de man niet meer ontwijken en beiden kwamen ten val. De Ongevallen- dienst verbond de motorrijder, die schaaf wonden had opgelopen, ter plaatse. De oude man, die klaagde over pijn in het hoofd, is voor onderzoek naar het Anto- niusziekenhuis gebracht. Woensdagmorgen om zeven uur vond een aanrijding plaats op het kruispunt Wenckebachstraat - Staalhavenstraat in Velsen-Noord, tussen twee fabriekarbei ders uit IJmuiden en Beverwijk. De een reed in een personenauto en de ander op een bromfiets. De bromfietser is door een ambulance van Hoogovens naar het Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk ge bracht, vermoedelijk met een gebroken been. ADVERTENTIE In samenwerking met V.V.V. - Velsen organiseert Foto Gans een gezellige fotowedstrijd, ledereen kan meedoen (Be halve vakfotografen natuurlijk). De bedoeling is dat de inwoners van Velsen de mooie of inte ressante plaatsen in hun ge meente fotograferen. Wat een kansen dus Haal gauw een folder met alle bijzonderheden bij

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5