BERICHT OVER ROTTERDAMSE TRANSACTIE SLOEG BIJ HAARLEM IN ALS EEN BOM Excelsior bezit van claimt nu mét Haarlem nalatenschap Xerxes-DHC TOUR NIET OP DE TV Würzburg Warriors ook in derde duel te sterk Drie Amerikaanse sprinters Hines, Smith en Greene liepen 100 m. in 9.9 seconden Beroepsbokser Jupp Elze overleden KURT VYTH redder in de nood bij Zwolse Boys Sij brands en Wiersma verspeelden punten Zwitserse titel voor FC Zürich Feijenoord tegen Newcastle United Okker overklaste Alex Olmedo NOODWEER BIJ TESTCRICKET Europees record voor 14-jarige Nederland verloor in Deauville Suvrikri blijft in de hoofdklas Andreiko twee punten voor Winstgevende solo van Gonzales VRIJDAG 21 JUNI 1968 21 Loting Jaarbeursbeker "fr Uitspraak Geen narigheid 'vU Italiaanse ploeg voor Tour de France (Van onze sportredacteur) HAARLEM De chaos in de zaak- Xerxes/DHC is compleet. Er zijn nu twee clubs, die zeggen aanspraak te maken op het overschot van de Rotterdams/Delftse combinatie. Naast Haarlem is er nu ook Excelsior. Haar lem, dat zich al zeker waande van de plaats in de eredivisie hoorde gister avond tot zijn grote verrassing en ver bijstering, dat Excelsior liet weten eigenaar te zijn van de nalatenschap van Xerxes/DHC. Secretaris A. Li- bregts van Excelsior heeft gisteren van twaalf tot half zes onderhandeld met financier Hoogenboom, die ont kende bindende afspraken te hebben met Haarlem en bereid was de boedel aan Excelsior over te doen voor een aantrekkelijke prijs. Lihregts legde direct het bedrag, grotendeels ver kregen uit de transfer van Beek naar Telstar, op tafel. Bij Haarlem is men des duivels. Men houdt zich hier vast aan de brieven en verzoeken, die zo wel door Xerxes/DHC als door Haar lem aan de KNVB zijn gericht, inhou dend de koop van Xerxes/DHC aan Haarlem. Die papieren liggen op het bondsbureau van de KNVB. „Daar kan men zo niet aan voorbijgaan", al dus Haarlem-voorzitter Hut. „Wij laten het er natuurlijk niet bij zitten. Wij hebben gewoon het recht aan onze kant. Het is schandalig wat Hoogenboom gedaan heeft. Wij heb ben de zaak met diens zaakgelastigde rond gemaakt en nu ontkent hij bin dingen met ons te hebben. Wij laten het er niet bij zitten". Dit wordt dus een zeer vervelende af faire, waarbij ook het gemeentebestuur van Haarlem partij geworden is. Haar lem had namelijk B en W bereid gevon den om financiële steun te overwegen. De gemeentelijke commissies waren al inge schakeld. Wethouder Voskuilen van sport zaken zegt er over: „Het is voor mij een onbegrijpelijke zaak. Vooral de houding van de KNVB in deze hele affaire vind ik laakbaar. Het is, dat wij weten met LAUSANNE FC Zürich is gister avond voetbalkampioen van Zwitserland geworden, hoewel het zelf niet in het veld kwam. Aan het eind van de competitie stonden FC Zürich, Grasshoppers en FC Lugano met evenveel punten bovenaan. Een halve beslissingscompetitie was nood zakelijk. Afgelopen zondag versloeg FC Zürich Grasshoppers met 2-0 en woens dagavond verloor FC Lugano met 1-2 van Grasshoppers. Als de clubs weer gelijk zouden eindigen, telde het doelgemiddel- de van de competitieranglijst, dat van FC Zürich FC Lugano nog te spelen kan FC Zürich het kampioenschap niet meer ontgaan. KOPENHAGEN. Feijenoord komt in de eerste ronde van het toernooi om de Jaarbeurssteden beker uit tegen het En gelse Newcastle United. Ook DWS en DOS zijn tot het toernooi toegelaten. DWS lootte het Belgische Beerschot als tegen stander in de eerste ronde en DOS speelt tegen Dundalk uit Ierland. Alleen DOS speelt de eerste wedstrijd thuis. De wed strijden van de eerste ronden moeten tus sen 1 september en 9 oktober worden ge speeld. LONDEN. Tom Okker heeft gisteren de halve finales van de open tenniskam pioenschappen van Londen bereikt door de Peruviaanse prof Alex Olmedo met 6-1, 6-4 te verslaan. De wedstrijd werd wegens regen op een overdekte baan ge speeld, waarop Okker zich bijzonder goed thuisvoelde. De Nederlandse kampioen overklaste zijn 32-jarige tegenstander, die in 1959 het herenenkelspel op Wimble don won, volkomen. Olmedo scoorde slechts twaalf punten. In de tweede set gaf Olmedo beter partij Een servicedoorbraak van Okker in de negende game besliste het duel. Ook de andere wedstrijden voor de kwartfinales werden op overdekte banen gespeeld. De Amerikaan Clark Graebner schakelde verrassend de Australische prof Roy Emerson uit: 11-9, 6-3. Rod Laver plaatste zich voor de halve finales na verbeten tegenstand van de Amerikaan Charles Pasarell: 21-19, 6-2. De vierde speler, die de kwartfinales doorkwam was de Rus Alexander Metreveli die de dub- belspeelpartner van Okker, de Amerikaan Marty Riessen, met 11-9, 6-4 versloeg. Bij de dames drongen Margaret Court (Australië), Winny Shaw (Groot Brittan nië), Ann Jones (Groot-Brittannië) en Nancy Richey (Verenigde Staten) tot de halve eindstrijden door. VOETBAL. Het Braziliaanse voetbalelf tal heeft donderdag in Warschau met 6-3 van Polen gewonnen. Bij de rust was stand gelijk: 2-2. een bonafide voetbalclub Haarlem te ma ken te hebben. Je zou huiverig worden om met de gemeente over voetbalzaken te gaan praten. Wij nemen de club Haarlem niets kwalijk. Die heeft fair play gespeeld. Maar wat hier in de KNVB gebeurt is niet normaal meer". Ondanks de huidige stand van zaken zullen de commissies vandaag toch aan het werk gaan. „Over tien minu ten kan er wel weer een telefoontje ko men, dat Haarlem toch weer de transac tie in orde kan maken", aldus de wethou der, „dat is juist het onbehoorlijke in de ze zaak. Je weet niet waar je aan toe bent". Haarlem zowel als Excelsior willen zo spoedig mogelijk een uitspraak van de KNVB, wat er nu precies gaat gebeuren en wie zich nu precies eigenaar van Xer- xes'DHC kan noemen. Dat moet natuur lijk ook wel, omdat morgenmiddag de in deling van de competities bekend worden gemaakt. Excelsior zelf is eigenlijk in de huidige situatie „gerold". Secretaris Libregts van Excelsior had aanvankelijk alleen het plan, zoals hij zegt, om een paar spelers van Xerxes/DHC over te nemen, zoals ook Sparta bijvoorbeeld heeft gedaan. Wij hadden geld voor Beek gekregen en wilden er wat andere spelers voor terug. Ik heb Haarlem-voorzitter Hut woensdag avond opgebeld om te vragen hoe de toe stand was. Hij heeft toen gezegd, dat Haarlem de dertien overgebleven Xerxes- spelers geclaimd had. Onze trainer Bob Janse. die vroeger bij Xerxes is geweest, overtuigde me, dat deze claim er niet kon zijn. Ik nam persoonlijk contact op met Hoogenboom zelf. En uit het gesprek, dat wij hadden, groeide de gedachte om alle spelers van Xerxes/DHC over te nemen. Hoogenboom vroeg er een schappelijke (Van een onzer verslaggevers) BUSSUM. De Tour de France zal dit jaar niet op de Nederlandse beeldscher men te zien zijn. De Franse televisie heeft medegedeeld de etappes niet rechtstreeks te zullen uitzenden, in verband met de heersende staking bij de ORTF, de Fran se (staats)radio- en televisiemaatschap pij. De ORTF heeft alle „bestellingen" voor commentaarposities van de buitenlandse tv-verslaggevers geannuleerd. Wél heeft de ORTF een gefilmde samenvatting van de etappes aan de bij het Eurovisienet aangesloten landen aangeboden. Maar ge zien het feit, dat die samenvatting pas de dag na de betreffende etappe zou kunnen worden uitgezonden, heeft de NTS beslo ten van deze aanbieding geen gebruik te maken. LONDEN De tweehonderdste test match tussen de cricketteams van Enge land en Australië, die donderdag op Lord's is begonnen heeft op de eerste dag slechts 87 minuten geduurd. Zware regen gepaard gaande met hagelbuien verander den het terrein in enkele minuten in een grote watervlakte. Op het moment dat de wedstrijd werd afgebroken stond En geland op 53 voor 1. Er waren 25.000 toeschouwers. prijs voor. Ik heb toen toegehapt, omdat Hoogenboom beweerde, dat er geen spra ke was van een vaste binding met Haar lem". Excelsior vindt het ten opzichte van Haarlem ook een vervelende zaak. „Wij hebben altijd goed met elkaar kunnen op schieten en het is niet zo, dat wij," aldus Libregts, „Haarlem een loer hebben wil len draaien. Wij willen geen narigheid. Als het zo is, dat Haarlem inderdaad recht heeft op de spelers en dus het ere divisieschap dan vinden wij het best en praten we er verder niet meer over. Maar als blijkt, dat onze koop volko men legaal is, dan gaan wij het eredivi sieschap vragen. Nu hebben wij daartoe nog geen verzoek bij de KNVB ingediend. We wachten op de beslissing van de KNVB over Haarlem. Wij hopen wel, dat die beslissing snel komt, want wij, en dat geldt ook voor Haarlem natuurlijk, moe ten onze maatregelen kunnen nemen." Libregts meent, dat Excelsior als het Xerxes/DHC overneemt wel mee kan komen in de eredivisie. „Is dat niet het geval, dan zitten we in ieder geval in de eerste divisie". Wat er ook gaat gebeu ren Haarlem beraadt zich over de te nemen stappen vast staat nu wel één ding: de overgebleven spelers van Xer xes/DHC (Haarlem spreekt over dertien en Excelsior over veertien) zullen in ie der geval in 'n rode broek gaan spelen (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM De Würzburg Warriors zijn tijdens hun Nederlandse trip onge slagen gebleven. Nadat de Amerikaanse militairen dinsdagavond Haarlem Nicols met 4-3 versloegen, bleven zij woensdag avond met 6-1 de meerderen van een Ni- cols-HCAW-combinatie. Een ter elfder ure ingelaste wedstrijd tegen een Schoten- Nicols-combinatie leverde donderdag avond voor een handjevol publiek een verdiende 8-4 zege op voor de Warriors. De Schoten-Haarlem Nicols-combinatie die donderdagavond onder ongunstige weersomstandigheden tegen de Warriors speelden, begon in een volledige Schoten opstelling met uitzondering van linksvel- der Ricky Placidus. In de eerste inning namen de Haarlemmers een 2-0 voor sprong door runs van Leo Naaktgeboren en Ton Pols die beiden profiteerden van zwak veldspel der Amerikanen. Vooral Warriors-catcher Emerson had schuld aan deze runs en toen hij in de tweede inning wederom faalde, waarvan Van de Mey kundig profiteerde, werd hij vervangen. André Boddendijk hield drie innings stand, daarna kreeg hij weer moeilijkhe den met zijn controle en toen hij ging mikken, bleek het verschil weer eens tus- Ray Smith MOURENX. Tijdens zwemwedstrij den in de Franse plaats Mourenx heeft de veertienjarige Frangaise Marie José Kersaudy gisteren het Europees record op de 400 meter vrije slag dat met een tijd van 4.45.2 op naam stond van de Zweed se Elizabeth Ljungren, verbeterd en ge bracht op 4.44.3. DEAUVILLE. In een wedstrijd voor de halve finales van de wereldbridge olympiade in Deauville heeft Nederland gisteren met 32 iriternationale matchpun- ten verloren van het team van de Vere nigde Staten. In de andere halve finale won Italië met 51 punten van Canada. SACRAMENTO Drie Ameri kaanse sprinters hebben gisteravond tijdens de Amerikaanse atletiekkam- pioenschappen in Sacramento het wereldrecord op de 100 meter met 0.1 seconde verbeterd en gebracht op 9,9 seconden. Jim Hines en Ronnie Ray Smith kwamen tot deze tijd in dezelfde serie uit de halve finales, Charlie Greene evenaarde later het record. Dat de grens van tien seconden de Westduitser Armin Hary kwam 21 juni 1960 als eerste tot deze tijd en werd daar na door negen andere sprinters gevolgd in Sacramento gebroken zou kunnen wor den, werd de 9.000 toeschouwers al aan het begin van de avond duidelijk. In de eerste serie liep de 22-jarige Jim Hines de afstand in 9.8 seconden, maar hij had de steun van te veel wind in de rug: 2,75 meter per seconde. Ronnie Ray Smith, pas twintig jaar en niet zo bekend als Hines en Gréene, kwam tot 10.0 seconden. Hoe snel het ging bleek in de volgende series. Met dezelfde wind kwam Mell Pender (VS) tot 10.0 en daarna noteerde de Jamaicaan Lennox Miller zelfs 9,9 seconden. In de vierde serie ging de wind liggen en Charlie Greene en de Frans man Roger Bambuck evenaarden het wereldrecord: 10.0. Toen later op de avond de twee series voor de halve finales moesten worden ge lopen, was de wind bijna geheel ver dwenen: 0,78 meter per seconde. In de eerste serie was Mell Pender als eerste weg, maar Jim Hines liep hem snel in en ging hem na 50 meter voorbij. Op de laatste meters kwam Ronnie Ray Smith sterk opzetten en voor beide lopers werd dezelfde tijd afgedrukt: 9,9 seconden. In de tweede serie had de Japanner Iijima de snelste start, maar ongeveer halver wege gingen Green, Miller, Gaynes en Bambuck hem voorbij. Voor Greene werd dezelfde tijd genoteerd als voor Hines en Smith in de vorige serie: 9.9. In de finale was de wind weer dusdanig toegenomen, dat recordpogingen onmo gelijk werden. In die finale won Greene met minieme voorsprong in precies 10 seconden van Hines. Eerste serie: (rugwind 2 75 m/sec): 1. Jim Charlie Greene (links) Hines (rechts). en Jim Hines (VS) 9.8; 2. Ronnie Ray Smith (VS) 10.0; 3. Kirk Clayton (VS) 10.1. Tweede serie: (rugwind 2.75 m/sec I: 1. Mel Pender (VS) 10.0; 2. Larry Questad (VS) 10.1; 3. Hideo Iijima (Japan) 10.2. Derde serie: (rugwind 2.75 m/sec): 1. Lennox Miller (Jamaica) 9.9: 2. Bill Gaines (VS) 10.0; 3. Mickey Matthews (VS) 10.1. Vierde serie (rugwind toelaatbaar): 1. Charlie Greene (VS) 10.0 (evenaring wereldrecord); 2. Roger Bambuck (Fr.) 10.0 (evenaring wereld record); 3. Jim Greene (VS) 10.2. Halve finales: eerste serie (toelaatbare rug wind, 0.78 m/sec): 1. Jim Hines 9.9 (nieuw we reldrecord); 2. Ronnie Ray Smith 9.9 (nieuw wereldrecord); 3. Mel Pender 10.0. Tweede serie: (toelaatbare rugwind, 0.78 m/ seel: 1. Charlie Greene 9.9 (evenaring wereld record); 2. Lennox Miller 10.0; 3 Roger Bam buck 10.0 (evenaring Europees record). sen het Nederlandse en Amerikaanse honkbal. De Warriors-aanval profiteerde vlijmscherp: twee wilde worpen beteken den 3-2, waarna Todd met twee man op de honken een homerun sloeg (3-5). In de gelijkmakende inning sloeg Pla cidus een homerun, waardoor de spanning er weer in kwam. Aanvallend was het echter gedaan met de Haarlemse combi natie, waarin niet minder dan 18 spe lers gebruikt werden. Harry van de Vaart nam in de zesde inning het werpen over van Boddendijk. In de zevende inning kreeg hij een homerun tegen, wat de War riors twee runs opleverde en in de achtste inning sloeg Todd zijn tweede homerun (4-8). Met een fraai dubbelspel beëindig den de Warriors de wedstrijd. De beste Haarlemse slagman was Bod dendijk met twee honkslagen uit twee beurten. Als werper kreeg hij vijf honk slagen tegen, Van de Vaart vier. Beide ploegen maakten vier fouten. KEULEN. De Westduitse beroeps bokser Jupp Elze is gisteren in een ziekenhuis in Keulen op 28-jarige leeftijd overleden aan de verwondingen die hij ruim een week geleden opliep in een wedstrijd tegen de Italiaan Carlos Du- ran, met de Europese titel in het midden gewicht als inzet. De Duitser, die kort voor afloop vah de titelstrijd op een rechtse hoek neerging en toen de strijd staakte, zakte in zijn hoek ineen. De ringartsen hebben met hartmas sages en toediening van zuurstof vergeefs getracht Elze bij te brengen. De bokser werd onmiddellijk naar de neurochirur- gische kliniek van het Keulse universi teitsziekenhuis overgebracht waar de art sen door het lichten van het schedeldak een hersenbloeding trachtten te stelpen. Elze is niet meer bij bewustzijn geweest. Met de dood van Elze, die een vrouw en een anderhalf jaar oud zoontje achter laat, is de gruwelijke lijst van de „dood in de ring" opnieuw langer geworden. Vol gens een officieuze telling zijn sedert de tweede wereldoorlog 263 boksers overle den aan verwondingen, die zij in de ring hadden opgelopen. HAARLEM Suvriki blijft in de hoofd klasse basketbal spelen. De straf, opge legd na onregelmatigheden bij Suvriki - Bona Stars, terugzettting naar de eerste klas, is herroepen. De commissie van beroep stelt o.a. dat terugzetting naar de landelijke le klasse in strijd is met het competitiere glement waarbij de sterkste teams, in één afdeling worden samengebracht. Voorts verwerpt men de strafmaatregel om Suvriki zeker een jaar lang niet meer in eigen zaal te laten spelen. De commissie acht een voorwaardelijk royement van de vereniging Suvriki met een proeftijd van een jaar de juiste straf maatregel met de aantekening dat het bondsbestuur gedurende deze periode een aantal waarnemers of mentors zal aan wijzen, uiteraard voor beide partijen aan vaardbaar. Voorts acht de commissie het boodzake- lijk dat Suvrikri de eerste vier wedstrij den van het seizoen 1968-1969 zonder pu bliek zal spelen. C". (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE. Zakenman Kurt Vyth biedt .Zwolse Boys" nog een kans zich in het betaalde voetbal te handhaven. Vyth, bekend om zijn activiteiten bij de voetbal club De Zwarte Schapen en de wielrenne rij, bemiddelde deze week tussen ge meentebestuur en het bestuur van de tweede-divisieclub. Hij stelde zich garant voor de huur van het gemeentelijk sport park voor het volgend seizoen. In dat seizoen moeten de Boys niet al leen een deel van de 27.0(10 gulden bedra gende huurschuld aan de gemeente aflos sen, maar ook het vertrouwen vestigen dat zij tot een representatieve vereniging in die tweede divisie kunnen groeien. „Het trof mij, dat deze volksclub, die zijn vele crediteuren onder de financieel niet bijzonder draagkrachtige supporters heeft, een uitweg zocht om die crediteuren tot de laatste cent terug te betalen niet de weg van de minste weerstand fail lietverklaring wilde inslaan", vertelde ons Vyth. „Het trof mij ook dat de besturen, zo wel van gemeente als van de club, welwil lend tegenover elkaar stonden. Het is lo gisch dat een gemeentebestuur dat 27.000 gulden aan achterstallige huur van het gemeentelijk sportpark van een club te vorderen heeft, op een gegeven moment harde maatregelen moet treffen, als de club het vertrouwen verliest, dat die schuld ooit zal worden afgelost". „Het bestuur van Zwolse Boys heeft te genover dat gemeentebestuur fouten ge maakt, die het echter graag wil herstel len. Zulke goedwillende mensen moet men dan daartoe de kans geven". Alle deelnemers aan het gesprek voor het gemeentebestuur burgemeester drs J. Roeien de wethouder van sportza ken en de gemeentesecretaris, voor de Zwolse Boys voorzitter J. van Nek. en bestuurslid K. Volkers, Kurt Vyth (bijge staan door zijn raadsvrouwe mr. Anita Leeser-Gassan) waren het erover eens dat in Zwolle een betaalde vereniging ge wenst is. „Zwolse Boys zal in het komend sei zoen proberen met mijn morele steun tot een club te groeien, die representatief voor de tweede divisie is. Dan komt er een gezondere basis om met PEC tot een fusie te komen. Blijkt in dit seizoen dat het betaald voetbal voor de Boys niet haalbaar is dan wil men als gezonde vere niging terugkeren naar het amateurvoet bal. Ik respecteer een bestuur dat niet nu met een grote schuld (75.000 gulden) het bijltje erbij neer gooit", aldus Vyth. „Sanering van het betaald voetbal is gewenst, maar dan in positieve zin. In Zwolle is plaats voor een betaalde vere niging. Het gaat echter niet aan die ene vereniging te krijgen door de andere de nek om te draaien", aldus Vyth. „Waar om bemoeien de sterke clubs zich niet eens met die voor hen toch ook nood zakelijke sanering? Waarom komen Ajax en Feijenoord niet eens in Zwolle een be nefiet-wedstrijd spelen om zulke moeilijk draaiende clubs uit de eerste zorgen te helpen. Dat is een positieve sanering". Voorzitter Van Nek van Zwolse Boys verklaarde: „Wij staan door de bemidde ling van Vyth niet meer met de rug tegen de muur. Wij krijgen de kans vele din gen in het reine te brengen. Als we het volgend seizoen minder pech met gebles seerde spelers krijgen kunnen we aardig meedraaien. Wij hebben een leuk elftal dat. met steun van het Zwolse publiek ervoor kan zorgen dat we eindelijk ee, in de lift komen. Lukt dat niet, dan willen we proberen op gezonde manier terug te ke ren tot het amateurvoetbal". (Van onze speciale verslaggever) BOLZANO. Het was gisteren een zwarte dag voor de beide Nederlanders in het wereldkampioenschap dammen. Ton Sijbrands verloor de voor de topplaats belangrijke partij tegen Tsjegolev en Harm Wiersma kwam slechts tot een be schamende puntenverdeling tegen de zwakke Tsjech Reimann. De Rus Andreiko heeft nu twee punten voorsprong op zo wel zijn landgenoot Tsjegolev als Harm Wiersma. De enige hoop voor Nederland blijft gevestigd op een overwinning van Tsjegolev op Andreiko. Zelfs bjj remise in die partij vandaag lijkt de titel zeker voor de ambitieuze Let. Zowel Sijbrands als Tsjegolev was slechts bij winst gebaat. Er kwam een BRUNNEN. De Ronde van Zwit serland inspireert de deelnemende ren ners dit jaar blijkbaar tot langdurige soli. Gisteren vond de Spanjaard Aurelio Gon zales, dat de tijd voor hem was gekomen aan een vroege ontsnapping te beginnen. Al na 35 van 165 te rijden kilometers ging de Spanjaard alleen aan de haal en ge leidelijk bouwde hij aan een voorsprong, die op een gegeven moment zelfs ruim tien minuten bedroeg. Op de eindstreep had de grote groep een achterstand van bijna zes minuten. Etappeuitslag: 1. Gonzales (Sp.) 4.22,28 over 165 km.; 2. Pinters (Belg.) 4.27,06; 3. Houbrenchts (Belg.) z.t.; 4. Lasa (Sp.) 4.27,35; 5. Perurena (Sp.) z.t.; 6. Van Rijckeghem (Belg.) 4.28,11; 7. Ottenbros (Ned.) z.t.; 31. Post (Ned.) z.t.; 37. Wagt- mans (Ned.) 4.31,04. Algemeen klassement: 1. Pfenninger (Zwit.) 33.12,44; 2. Van Springel (Belg.) op 46 sec.; 3. Otano (Sp.) op 2.45; 4. Hag- mann (Zwit.) op 3,07; 5. Gonzales (Sp.) op 7,06; 6. Houbrechts (Belg.) op 8,24; 11. Poulidor (Fr.) op 12,52; 20. Wagtmans (Ned.) op 20.35; 28. Post (Ned.) op 22.53; 35. Ottenbros (Ned.) op 45,27. „r"-opstelling op het bord, waarin Sij brands met 28-24 naar het centrum door stootte. Dit is een de moeilijkste varian ten in dit genre. Sijbrands leek onder druk te komen te staan, maar had een zeer diepe combinatie in de stand ge vlochten. Zwart (Tsjegolev): 2, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14. 15, 16, 17, 18, 22, 25, 27. Wit (Sijbrands): 23, 26, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 41, 43. 44. 45, 47, 49. Zwart is aan zet. Sijbrands had gehoopt op 13-19, waar na zou zijn gevolgd 33-28, 22x24, 31 x 13, 19x28, 30x19, 14x23, 38-33 8x19, 33x22, 17x28, 34-29, 23x34, 37x30, 25x34. 26-21, 16x27, 36-31, 27x36, 47-42, 36x38, 43x5 en in elk geval kansrijk spel voor onze land genoot. Tsjegolev doorzag de plannen wikkelde af (vanuit de cijferstelling) met 27-32, 38x27 en toen 13-19, waarop volg de 41-37 en 37-32. Bij zijn hergroepering bleef Sijbrands beuken op de zwakke po sitie, waartoe hij zelf cijfers plaatste op zowel 19 als 23. In het heetst van de strijd op het moment dat nog niet duidelijk was wie nu werkelijk beter stond en in elk geval beiden nog op winst speelden, greep Sijbrands mis. Tsjegolev nam de aanwe zige eenvoudige doorbraak, waarna Sij brands zich gewonnen moest geven. Uitslagen tiende ronde: Mostovoy (Fr.)- Koeperman (Rusl.) 1-1; Fanelli (It.)- Smith VS) 1-1; Feldl (Oost.)-Agliardi (It.) 0-2; Cazemir (Zwit.)-Verpoest (Belg.) 0-2; Perschad (Sur.)-La Porta (It.) 1-1; Wiersma (Ned.)-Reimann (Tsjech.) 1-1; Sijbrands (Ned.)-Tsjecholev (Rusl.) 0-2; Andreiko (Rusl.)-Delhom (Fr.) 2-0. De stand na de tiende ronde luidt: 1. Andreiko 17 punten; 2-3. Tsjecholev en Wiersma 15: 4-5. Sijbrands en Koeper- man 14. MILAAN. De Italiaanse wielerploeg, die deelneemt aan de ronde van Frank rijk. is als volgt samengesteld: Bitossi, Zilioli, Andreoli, Colombo, Pas- suello, Vicentini, Armani, Chiappano, Gu- erra en Schiavon.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21