Mogelijkheid om verstandhouding tussen oost en west te verbeteren Defensie gaat volgend jaar f 3378 miljoen kosten japonnen 15.- 17.50 20.- 22.50 25.- 30.- IVI i V Agenda voor Haarlem en de IJmond GROEN Co mi O 1# Privéleven zal meer worden beschermd Ruimte buiten Noord-Holland nodig voor toeneming bevolking „Progressieve concentratie hersenschim" REGERING WIL NAVO NIET MISSEN Griekenland en Portugal niet uitstoten Plannen voor een rampenbrigade Twintig Starfighters te koop voor 75 miljoen Echtlekker Tweede Kamerlid mevrouw Groensmit: Rijksbijdragen verhoogd Geen stappen bij Duitse regering Weinig verandering 2 verkoopt M Y tegen fabrieksprijzen Profiteert hiervan f! ës VRIJDAG 21 JUNI 1968 Tien jaar voor vriendin van vrachtrijder Kerkdriel Militaire situatie blijft labiel Oost en West Modieus en Voordelig ANEGANG 24 Vredesmacht Rampenbrigade M arine Personeel brood WETSONTWERP I oor bijzondere universiteiten Prins Claus opende in Leiden roeicomplex Berechting van oorlogsmisdaden DRS. TILANUS: I Haarlem V elsen-lJ muiden Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels Beverwijk Heemskerk fit (Van onze correspondent) DEN HAAG. Oost en West hebben thans de mogelijkheid hun tegenstellingen geleidelijk te overbruggen. Die situatie is bereikt dank zij de samenwerking van de Westelijke landen in de NAVO. Het At lantische bondgenootschap staat nu bij het overwinnen van die tegenstellingen voor een taak, die van even groot belang is als de plicht tot zelfbehoud welke inder tijd de alliantie in het leven heeft geroe pen. De ministers Luns van Buitenlandse Za ken en Den Toom van Defensie verklaren dit in een vandaag gepubliceerde nota aan het parlement over het NAVO-beleid van de regering. Naar hun overtuiging zal de NAVO haar nieuwe taak alleen tot een goed einde kunnen brengen als de bond genoten nauw blijven samenwerken. Er zijn volgens de nota geen aanwijzingen dat Frankrijk gebruik zal maken van de mo gelijkheid om in 1969 uit het bondgenoot schap te treden. (Twee jaar geleden heeft het zich wel uit het militaire apparaat teruggetrokken). Al doen zich spectaculaire ontwikkelin gen voor in sommige Oosteuropese lan den, toch geloven de ministers niet dat daardoor de grote problemen snel zullen kunnen worden opgelost. Er kan wellicht een gunstige invloed van uitgaan, maar de mogelijkheden van die landen zijn uiterst beperkt. Van doorslaggevende betekenis is alleen het beleid van de Sovjet-Unie. In de nota wordt hierover gezegd: „Bij de Sov jet-leiders is nog geen bereidheid te be speuren om, met betrekking tot dit vraag stuk, het Westen met een daadwerkelijk constructieve houding tegemoet te treden". de NAVO verankerde samenhang verlie zen. Aan de politieke taak van de NAVO wordt in de nota veel aandacht besteed. Er wordt op gewezen dat de politieke sa menwerking de laatste jaren aanzienlijk is verstevigd. De ministers beperken zich niet tot de organisatie zelf, wanneer zij er in dit verband op wijzen dat de Ne derlandse regering bezorgd is over de si tuatie die in enkele lidstaten bestaat. Voor een gezonde ontwikkeling van het bond genootschap en voor een goede taakver vulling vindt zij het namelijk „van over wegend belang" dat de leden de beginse len van democratie, persoonlijke vrijheid en rechtsorde, die worden genoemd in het DEN BOSCH. De rechtbank heeft de medeplichtige van de vrachtrijder uit Kerkdriel die zijn vrouw en een vriend opzettelijk liet verdrinken, tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De recht bank achtte bewezen dat de 29-jarige vrouw samen met de vrachtrijder, met wie zij een verhouding had, het plan daartoe had opgezet. Noordatlantische Verdrag, nakomen. On getwijfeld doelend op Griekenland en Por tugal verklaren de bewindslieden zich echter tegen schorsing of uitstoting „om dat de bondgenoten de plicht hebben zo veel doenlijk bij te dragen tot herstel van de democratie in bedoelde landen. Daar komt bij dat onder de huidige omstan digheden nog steeds hoge prioriteit moet worden gegeven aan de eisen die de veilig heid van het gehele bondgenootschap stelt". Militair blijft intussen de situatie in Eu ropa, zolang het veiligheidsvraagstuk en de daarmee verbonden Duitse kwestie niet zijn opgelost, volgens de ministers labiel. Handhaving van een goede voorwaartse verdediging is nodig om onzekerheid, on rust en eventuele misrekeningen tegen te gaan. De NAVO blijft dan ook voor de toekomst in de ogen der regering het meest voor de hand liggende kader voor de Europese verdediging. En in ieder ge val voor de nabije toekomst kan de Eu ropese veiligheid slechts worden gewaar borgd op basis van de Amerikaanse nu cleaire garantie. Niettemin vertoont de Russische buiten landse politiek volgens de bewindslieden „enige positieve trekken". Mede als reac tie daarop is sinds 1965 een verandering opgetreden in het karakter van het over leg binnen de NAVO. Er is steeds meer aandacht geschonken aan de mogelijkheid >m de verstandhouding tussen Oost en West te verbeteren. Voor het Westen zal daar bij altijd het uitgangspunt moeten zijn dat een Oosteuropees machtsoverwicht on aanvaardbaar is. Moskou is voorstander van een Europese veiligheidsregeling, waarbij NAVO en Warchaupact beide op geheven zouden moeten worden. De mi nisters wijzen dat idee van de hand omdat West-Europa erdoor zou worden losge maakt van de Verenigde Staten. Het evenwicht zou dus worden verstoord. West-Europa zou bovendien zijn eigen in ADVERTENTIE DEN HAAG. In de komende jaren gaat defensie ons de volgende bedragen kosten: 1969: 3.377,6 miljoen, 1970: ƒ3.472,7 miljoen en 1971: ƒ3.568,7 mil joen. Dit zijn de ramingen in de vandaag verschenen nota inzake het defensiebeleid. De defensielasten worden echter relatief kleiner. Op het ogenblik bedragen ze 14 percent van de totale overheidsuitgaven. In 1963 was dat nog 18,7 percent. Er wordt 4,1 percent van het nationale in komen aan besteed; vijf jaar geleden 4,8 percent. De opbrengsten van diensten en van de verkoop van niet meer benodigde goede ren komen ter beschikking van Defensie. Onder deze regeling valt o.m. de ge schatte opbrengst van de voorgenomen verkoop van 20 Starfighters voor onge veer 75 miljoen gulden. De Nederlandse regering overweegt het troepenaanbod aan de Verenigde Naties voor vredesoperaties nog uit te breiden. Gedacht wordt aan een bevoorradingseen heid, een hersteleenheid, een genie-eenheid of een combinatie daarvan. Het Neder landse aanbod kan nog niet worden af gestemd op concrete behoeften. De rege ring heeft zich echter georiënteerd bij re geringen van landen die eenheden hebben bijgedragen voor vredesoperaties. Er zijn ook plannen om te komen tot oprichting van eenheden die onmiddellijk inzetbaar zijn voor hulpverlening bij ram- I pen, niet alleen in Nederland, maar ook daarbuiten. Zij zouden gevormd moeten worden uit personeel dat in werkelijke dienst is. In de komende jaren zal de marine op zee enkele zeer mobiele groe pen hebben, waarvan de verwapende kruiser „De zeven Provinciën" en twee nog te bouwen geleide-wapenfregatten (in 1974 gereed) de kern vormen. De lucht component wordt gevormd door maritieme patrouillevliegtuigen. De NAVO-bevelhebber wenst een con tingent Nederlandse mariniers. Of die wens ingewilligd kan worden is nog in onderzoek. Als de twee geleide-wapen-fregatten ge reed zijn wordt de kruiser „De Ruyter' buiten dienst gesteld. Hoofdtaken van de marine blijven de onderzeebootbestrijding en de mijnenbe- strijding. Voor de onderzeebootbestrijding moeten er twee soorten nieuwe schepen komen: onderzeebootbestrijders en opper vlakte- en luchtverdedigers. Deze schepen moeten in 1975 in dienst worden gesteld. De marine denkt op het ogenblik niet over een met kernenergie aangedreven onderzeeboot, „omdat niet duidelijk is wanneer zo'n schip zou kunnen worden verkregen". In de loop van 1970 zal de sterkte van het militaire marinepersoneel dalen tot ongeveer 20.000 man (op 1 januari 1968 was het 21.750 man). Er werken 31.715 burgers bij Defensie, waarvan ongeveer 9800 in administratieve functies en onge veer 21.900 in technische en verzorgende functies. Van het administratief personeel is een derde deel werkzaam in Den Haag bij het ministerie. Het ministerie wordt thans doorgelicht. Onderzocht wordt of de taken die op het ministerie worden verricht allemaal nood zakelijk zijn, of de sterkte van het be trokken personeel juist is en of de kosten die aan die taken verbonden zijn in juiste verhouding staan tot het nut. ADVERTENTIE ]<onrt W1 Vermast; (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Polak van Justitie heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend ter bescherming van iemands persoonlijke levenssfeer. Het wetsontwerp is voorafgegaan door twee wetsonderwerpen met dezelfde strekking, namelijk bescherming van het telefoon geheim en bescherming tegen het afluis teren van gesprekken met technische hulpmiddelen. Het is duidelijk, aldus de bewindsman, dat het bespied worden in situaties, waar in men zich onbespied mag wanen, als een inbreuk op de persoonlijke levens sfeer wordt ervaren. Dit is te meer het geval als in zulke gevallen foto's of an dere authentiek aandoende afbeeldingen worden gemaakt, vooral onder omstandig heden, die voor de betrokkene compro mitterend of althans gênant zijn. Het wetsontwerp bedreigt met gevan genisstraf van ten hoogste zes maanden gevangenis of een boete van ten hoogste 20.000. Dezelfde straf kan worden opge legd aan degene, die de beschikking heeft over een afbeelding, die door een straf baar gestelde handeling is verkregen. Met een gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste 10.000 wordt gestraft hij, die een derge lijke afbeelding openbaar maakt. DEN HAAG. Het Tewede-Kameriid mevrouw A. M. C. V. Groensmit- Van der Kallen (K.V.P.) meent dat de capaciteit van de provincie Noord-Hoiland niet vol doende is om de bevolkingsoverloop van de noordelijke randstadvleugel, welke wordt gevormd door de IJmond-Noord, Zuid-Kennemerland, de Zaanstreek, Am sterdam en het Gooi, op te vangen. Zij zei in de Tweede Kamer dat er daarom rond 1975 meer stedelijke ruimte voor de Amsterdamse agglomeratie en het Gooi moet komen. Daarvoor wil zij de stad bestemmen, welke de regering langs het Oostervaarderdiep in Zuidelijk-Flevoland wil bouwen. Zij noemde Zuid-Kennemerland en het Gooi de vroegste „uitstralingsmogelijkhe den" voor Amsterdam. Daarna volgen de Amsterdamse wijken Sloten, Amsterdam noord. Watergraafsmeer, Amstelveen en de Bijlmermeer. Derde mogelijkheid voor de uitbreiding van de noordelijke rand stadvleugel is de vergroting van Purmer- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer is donderdag akkoord gegaan met de ver hoging van de rijksbijdrage voor de bij zondere universiteiten en hogescholen van 95 tot 98,8 percent. De verhoging be tekent een nieuwe stap op weg naar de volledige vergoeding van de kosten, die deze instellingen voor hoger onderwijs maken. Uit het korte debat dat over de door minister Veringa verdedigde verhoging werd gevoerd, bleek dat de P.v.d.A. en de V.V.D. alleen met een dergelijke ver goeding akkoord gaan als de bestuuurs- vorm van de universiteiten wordt gede mocratiseerd en het universitaire bedrijf rendabeler wordt opgezet en geëxploi teerd. Prins Claus heeft donderdagmiddag het nieuwe roeicomplex van de Lefdse Studentenvereniging „Aso- pos" officieel geopend. Hij deed dit in ware roeistijl. Voor iedereen hoor baar verklaarde de prins via een megafoon het roeicomplex voor ge opend. end en Hoorn. Als men zou menen dat hierdoor voldoende capaciteit is gescha pen om de bevolkingsoverloop van de noordelijke randstadvleugel tot het jaar 2000 op te vangen, heeft men geen re kening gehouden met de extra behoefte die ontstaat door enorme saneringsplan nen en verdergaande daling van de ge middelde woonbezetting, aldus mevrouw Groensmit. Voor Amsterdam raamde zij deze ex tra behoefte op ongeveer 250.000 mensen, hetgeen overeenkomt met de bouw van 34.000 woningen tot 1980. Deze extra be hoefte wordt niet gedekt door het plan van de Randstadcommissie. Mevrouw Groensmit meende, dat ook als het sprei dingsmodel voor Noord-Holland, met na me boven de lijn Alkmaar-Hoorn tijdig gerealiseerd zal zijn, er rond 1975 meer stedelijke ruimte voor dp agglomeratie Amsterdam en het Gooi buiten de provin cie Noord-Holland noodzakelijk zal zijn. Daarbij wordt volgens haar de keuze tussen Markerwaard en Zuidelijk Flevo land mede door de tijd bepaald ten gun ste van de laatste polder. DEN HAAG Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat kreeg in de Ka mer critiek te horen op zijn beslissing in de pas drooggevallen polder Zuidelijk Fle voland alleen ruimte te reserveren voor uitbreiding van de Amsterdamse agglome ratie en geen rekening te houden met d« stichting van een stad aan het Eemmeer I tegenover de Utrechtse oever. De minister vond de stichting van één stad voor de bevolkingsoverloop van het Gooi en Amsterdam in het zuidelijk deel van de polder voldoende. De bouw van een dergelijke stad zal zoveel aandacht en energie vergen dat voor nog een der gelijk project in het oostelijk deel van de polder geen plaats is. Minister Schut van Ruimtelijke Ordening zei dat de bevolkingsoverloop uit de noord vleugel van de.randstad, geraamd op een miljoen, veel groter is dan die uit Utrecht. De minister was het eens met mevrouw Groensmit-Van der Kallen dat vooral aan het Gooi spoedig soelaas zal geboden I moeten worden. Amsterdam heeft nog uit- w-kmogelijkheden in Purmerend en Hoorn, Utrecht kan voor de opvang van de bevolkingsdruk uitwijken naar de Amersfoortse agglomeratie. (Van onze correspondent) DEN HAAG Minister Polak van Ju stitie deelt niet de vrees van het Tweede- Kamerlid, de heer Wieringa (P.v.d.A.) dat door de handelwijze van de Westduitse regering, te weten het waarschuwen van Duitse onderdanen, die wegens oorlogs misdaden in andere landen worden ge zocht, de vervolging en berechting van deze misdrijven ernstig worden belem merd, zo niet onmogelijk worden gemaakt. Voor het doen van stappen bij de Duit se regering bestaat geen aanleiding. Daar- I entegen is en blijft Nederland uiteraard bereid in voorkomende gevallen oorlogs misdadigers uit te leveren, wel een ver zoek daartoe uit te lokken, aldus de mi nister. Het KNMI deelt mee: Om een depressie tussen Noorwegen en Schotland stroomt koude en onstabiele lucht steeds verder Europa binnen. Op de oceaan heeft zich in de hogere luchtlagen een weste lijke stroming ingesteld waardoor oceaan- storingen nu ook Europa bereiken kun nen, zodat het wisselvallige weer voort duurt. In de temperatuur komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN UTRECHT De voorzitter van de Christelijke-Historische Unie, drs. A. D. W. Tilanus, heeft vanmiddag op een bij eenkomst ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de C.H.U. verklaard dat een progressieve concentratie van P.v.d.A., P.S.P., D'66, P.P.R. en A.R.P. „een hersenschim" is. Met de verklaring van dr. Veerman, de voorzitter van de A.R.P., dat zijn partij niet aan een dergelijke concentratie zal meedoen, de geringe verwachtingen van de P.S.P. over samenwerking met D'66 en het verlangen van D'66 naar „ontploffing" van andere partijen, inclusief de P.v.d.A., is de basis voor de concentratie verdwe nen. „Men zou beter doen terug te keren naar de realiteit van het streven naar een christelijke concentratie van de drie grote christelijke partijen in de Groep van Achttien", aldus drs. Tilanus. De C.H.U.-voorzitter zei dat op de ver gadering van de Groep van Achttien op 2 juni niet alleen de K.V.P. en A.R.P. met gewijzigde delegaties zullen komen, maar ook de C.H.U. door anderen dan tot dus ver zal zijn vertegenwoordigd. Stadsschouwburg, vandaag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret Harlekijn met Herman I van Veen. Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Con cert door het Haarlems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart. Soliste: Marianne Blok (so- praan). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „The Way West", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De stille wreker", 18 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Trottoir van Chicago", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De oharge van de blauwe brigade", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Het alledaags fascisme", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Raad eens wie er komt eten", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Poel der on tucht", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Manon 70", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11-17 uur Zondags 14-18 uur. Tot en met 7 Juli. Galerie Drengel (Bakkumstr.): „Woem- in" werk an Saul Belem, Kees van Ber- kel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten Berend Pasman, Lou Schou- tens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20-22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13-17 uur. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomerex- positie. Dagelijks van 10-20 uur. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spasr- ne-Damstraat): Expositie van werk van •Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gughten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dage lijks van 13-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort)Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Bep Hel mig— van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14-17 uur. Tot 7 juli Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4): ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (behalve zondags) van 10-16 uur. Tot 14 juli. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag en zaterdag 20 u.: optreden van Joost Nuissl, Dick Poons en Cobi Schreijer. Poppentheater Merlqn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „De Toverhoed". Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: optreden van het Internationaal Folkloristisch Danstheater. Minervatheater (Heemstede), zaterdag 14 u.: Balletschool Nora Hesmerg. VRIJDAG 21 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde". Stadsschouwburg, 20 u.: „Blauw bloed en harde vuisten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot ADVERTENTIE 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. ZATERDAG 22 JUNI City Theater, 19 en 21.30 u.: „Bonnie en Clyde". Stadsschouwburg, 20 u.: „Blauw bloed en harde vuisten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. Felison, Heidestraat 43, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van de beeldhouwer Auguste Manche. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Maximum- *n mlnlmum- tamperaturen binnen- en buitenland t-l VRIJDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „De bloedige wraak van Ringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een miljoen voor zeven moorden". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie werken van Jos Stam: geopend van 9-12,30 en 13.30-18 u. Kennemer Ouheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. ZATERDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „De bloedige wraak van Ringo", 23.30 u. „De zwarte dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 u. „Een mil joen voor zeven moorden". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie werken van Jos Stam, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. VRIJDAG 21 JUNI Marquette Theater, 20 u. „The sound of music". ZATERDAG 22 JUNI Marquette Theater, 20 u. „The sound of music". Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Heisinld Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Orenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. wzw zw. bew. w half bew. zw half bew. zw zw .bew. w geh. bew. wzw zw. bew. zw geh. bew. zw zw. bew. zzw zw. bew. zzo zw. bew. zw zw. bew. w half bew. wzw regenbui zw zw bew. wzw licht bew zw zw. bew. zw zw. bew. wzw half bew. wzw half bew. w.st. «nbew. w.st. regen w hcht bew. zzo geh. bew. zw zwi bew. wzw zw. bew. ozo onbew. o zw bew. wnw regen w half bew. nw zw. bew. wzw geh bew. no onbew. no licht bew. ono onbew. n ZATERDAG 22 JUNI «5 K c' (8 C ES ES 17 13 0 17 12 0 16 11 1 19 10 3 18 10 8 18 10 0.1 17 9 6 17 9 1 27 15 0 25 16 0 22 15 6.1 23 15 2.2 15 7 12.2 17 10 5.1 17 11 0 17 9 7 17 6 5 20 9 9 19 10 3 21 10 9 23 17 0 27 15 36.1 22 10 9 22 10 25 18 10 7 20 9 10 25 11 43 25 24 9 26 30 24 0 24 19 0 23 17 0 28 11 0 23 17 0 23 14 0 Zon op 4.20 uur; onder 21.04 uur. Maan op 1.49 Uur; onder 18.15 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN ÏJMCJIDEN VRIJDAG 21 JUNI Hoog water 0.15 uur en 12.49 uur. Laag w-ter 8 10 uur en 20.45 uur. ZATERDAG 22 JUNI Hoog water 1.15 uur en 13.45 uur. Laag water 9.02 uur en 21.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. I

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2