Bouw van bejaardencentrum in IJmuiden-West is begonnen BORST VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND EXAMENS UST Burgerlijke stand van Velsen ERASMUS IJmuider Courant Neem nu een kwartaalabonnement! rustig wonen met aluminium jaloezieën van Jubilaris beroofd van gratificatie F abriekscomplex De Toekomst is te koop Tong en schol uit Deense kustwateren Beiaardconcert Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis VRIJDAG 21 JUNI 1968 5 Comfortabel l elsen-IJmuiden Velsen-Noord V anzelf sprekend In Driehuis IJmuidenaar heeft diefstal bekend Kort nieuws J. F. GROOT STUDIEBOEKEN BESTELLEN ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Donderdagmiddag heeft de wethouder voor Openbare Werken in Velsen, de heer C. Ockeloen een offi cieel begin gemaakt met de bouwwerk zaamheden voor een gemeentelijk bejaar dencentrum in IJmuiden-West. Hij deed dit door persoonlijk een zeven en een halve meter lange betonpaal de grond in te heien op het terrein naast de Mevrouw van Tuyllkleuterschool, dat wordt be grensd door de Kanaalstraat en de Kei zer Wilhelmstraat. De omwonenden kregen aldus een voor proefje van geluidshinder in de komen de weken want er zullen nog heel wat heipalen de zandbodem ingejaagd moeten worden. De kleuterschool en de vlakbij gelegen Comitéschool gaan een week eer der dan de grote vakantie officieel begint dicht, omdat het voor de leerlingen niet goed mogelijk zal zijn hun aandacht bij de lessen te houden onder de droge klap pen van staal op beton gedurende het heiwerk. Beide scholen zullen in de na bije toekomst naar elders worden overge plaatst. Intussen is een begin gemaakt met de uitvoering van een voor de gemeente Velsen zeer belangrijk bouwproject, dat twee bejaardencentra omvat; het tweede bejaardencentrum, voor de Christelijk In terkerkelijke Stichting voor Bejaarden verzorging, komt aan de Grote Beerstraat in het zuidelijk duingebied van IJmuiden. Beide gebouwen zullen bestaan uit een identiek hoogbouwgedeelte met negen bouwlagen, waarin zich de wooneenheden bevinden. Aangepast aan de mogelijkhe den die de terreinsituaties bieden zijn om deze hoge vleugels lagere bouwdelen ge- gegroepeerd waarin de nevenruimten zijn. In elk woongebouw komen 105 wooneen heden voor één persoon, elf eenheden voor twee personen, dertien eenheden ADVERTENTIE ft— Woninginrichting Planetenweg 38-42 IJmuiden Tel. 15991 VRIJDAG 21 JUNI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, 20.45 u.: Receptie voor de heer J. J. Huizinga. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. Bezichtiging verlichte ruïne, in de kelders expositie grafiek van Peter Struycken. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijken straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaamberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban jaertstraat 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 22 JUNI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u Bezichtiging verlichte ruïne, in de kelders expositie grafiek van Peter Struycken. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 21 JUNI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13, geopend van 14-17 en 19- 21 uur. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker- atraatweg 77, volwasenen 14.30-17.30 en 19-21.15 u.; jeugd 14.30-17.30 u. ZATERDAG 22 JUNI Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13. Geopend van 10-12.30 u. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker- atraatweg 77, volwassenen en jeugd 10- 12.30 uur. voor inwonend personeel, drie logeerka mers en dertien bedden voor zieken. Elke wooneenheid heeft aansluiting op de cen trale warmwatervoorzieningsinstallatie en het centraal antennesysteem en is voor zien van een eigen toilet, doucheruimte, aanrecht met elektrische kookplaat en heeft een eigen brievenbus. De wooneen heid voor 1 persoon omvat onder andere een woonkamer van circa 15 vierkante meter; een wooneenheid voor twee per sonen heeft behalve een woonvertrek van ongeveer 18 vierkante meter nog een slaapkamer van 13 vierkante meter. Be halve badkamers voor de bewoners, waar van er een op elke woonlaag is gedacht, omvatten de gemeenschappelijke voorzie ningen: activeringsruimte, biljartzaal, eet- annex recreatiezaal, ruimte voor stil le recreatie, ziekenafdeling en zo voort. Het werk wordt uitgevoerd door de aan nemingmaatschappij Intervam N.V. De plannen werden in een bouwteam voor bereid. In het team hadden zitting de wethouder voor huisvesting, de chef van de achtste afdeling van de gemeentese cretarie, de architecten Lau en J. Th. Pe ters, alsmede de aannemer. Het ontwerp werd in nauw overleg met de directie voor de volkshuisvesting en bouwnijver heid in de provincie Noord-Holland ont wikkeld op basis van de betrokken voor schriften en wenken van het ministerie van de Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Wethouder Ockeloen sprak de hoop uit dat de bouw van de twee bejaardencen tra die spoedig zal worden gevolgd door de bouw van twee, misschien drie andere een nieuw tijdperk zal inlui den waarin bejaardenzorg vervangen is door gewoon, zoals dit eigenlijk behoort te zijn, rekening houden met de bejaar den. Het is net zo vanzelfsprekend dat we aangepaste woningen voor oudere mensen bouwen als dat wij in onze stad scholen bouwen, sportvelden aanleggen of ver keerswegen maken. Er moeten voldoende van deze aangepaste woningen zijn, we moeten van die akelige wachtlijsten af komen. Zo'n aangepaste woning kan zo veel betekenen voor het levensgeluk. Het is dwaasheid om rond het 65ste jaar reeds naar inschrijving bij een bejaardentehuis te streven zonder dat de eigen omstandig heden daar aanleiding toe geven. Van on ze medeburgers van 65 jaar en ouder zullen, naar algemeen wordt aangenomen negen van de tien in hun eigen vertrouw de woning kunnen blijven wonen. De toewijzing van een woning zal ook hier geschieden zonder onderscheid des persoons. De Algemene Bijstandswet geeft iedereen het recht op eventueel noodzakelijke financiële hulp. Beide gebouwen worden ook uit stede bouwkundig gezichtspunt belangrijke aan winsten voor de gemeente Velsen. Op de nieuwe bouwplaats wordt een welkome stap gedaan in de richting van de zo ge wenste sanering van een gehele woonwijk Oud IJmuiden. Ginds in Duinwijk, aan de Grote Beerstraat, zal het bejaarden centrum op aantrekkelijke wijze bijdra gen tot de afronding van dit deel van Nieuw IJmuiden. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland heeft zich onlangs zeer scherp uitgelaten over geld- en tijdver spillende papierlawines die de uitvoering van urgente gebouwen vooraf gaan. In Velsen is men binnen anderhalf jaar tot concrete resultaten gekomen, wat zeer re delijk is te noemen. Gedacht was, dat in 1967 met de bouw begonnen kon worden, maar dit bleek te optimistisch, de proble men waren onderschat. Na de heer Ockeloen spraken nog ir. Van Zon, namens Intervam, die dankte voor het in deze nv gestelde vertrouwen en de samenwerking met de gemeentelij ke instanties, de heer P. J. ten Napel, na mens de Christelijke Interkerkelijke Stich ting voor Bejaardenverzorging, en de heer Walta. De heer Walta deelde mede, dat de Stichting Katholiek Bejaarden centrum Kennemerland nog dit jaar zal beginnen met de bouw van een verzor gingshuis met 182 bedden en 10 galerijwo ningen, bij het Bos Beeckestein in Drie huis, wanneer alles volgens de gereed zijn de plannen verloopt. HAARLEM Terwijl hij woensdag zijn zilveren ambtsjubileum vierde is een 64-jarige seiner bij de Nederlandse Spoor wegen uit Haarlem van zijn gratificatie van 800,beroofd. Als verdacht van deze diefstal heeft de politie een 24-jarige schilder uit IJmuiden aangehouden. De man die een bekentenis heeft afgelegd is ingesloten. Al het geld is teruggevonden. De IJmuidenaar had het bedrag in brief jes van honderd, vijfentwintig en tien gulden in een pakje tabak verstopt. Het jubileumfeestje had plaats in het gebouw van de speeltuin „Kindervreugd" aan de Godfried van Bouillonstraat. De jubilaris had zijn colbert waarin de enve lop met de gratificatie zat in de garderobe gehangen. Toen hij het jasje omstreeks half een weer aantrok miste hij het geld. De verdenking viel op de IJmuidenaar omdat het de aanwezigen was opgevallen dat hij al om negen uur naar huis was gegaan met achterlating van zijn vrouw. Water. Het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland organiseerde ook dit jaar weer een wedstrijd voor de scholen met als thema „water". De Robert Schumannschool en de Wolff en Deken- school in Beverwijk, alsmede de Maarten van Heemskerkschool in Heemskerk kwa men in aanmerking voor een troostprijs. Haarlem Geslaagd voor het Mulo diploma A: de dames J. Swank, C. T. Temminck, M. R. v. d. Vliet, IJ. de Vries, J. C. v. d. Wilk, N. Marring, A. F. Min imis, J. Schaay, C. Noorlander, B. Rekké, M. E. Y. Uittenbogaard, M. W. Vrugt, M. Munneke, M. Honkoop, J. Knoll, H. W. Bekman, M. M. Beunder, M. Bos, J. L. Buitenweg, L. ter Heagde, M. Schuijtvlot, C. A. Reuse, T. A. Rudolphi, A. J. M. Schwarzer, F. W. Heijers, K. F. Tunkens, R. Vogelaar, N. M. Langenhein, P. J. v. Kekeri, H. J. Goudswaard, P. P. Stam, B. Timmerman, H. Wipprecht, B. M. v. Gin- kel, H. J. v. Blitterswijk, J. Sarlet, J. W. Derksen. Voor Mulo-diploma A met midden standsdiploma: de dames A. Breed, J. T. v. d. Zwan, N. den Duik, A. J. Engels, N. A. Veltman, M. Mantje, T. Welterom, T. Boudestijn, E. E. Ulrich, J. Westerik, E. J. Muder, M. v. Petegem, M. Willemsen, M. de Wijs, M. Knotter, J. E. Pijl, A. A. v. Rees, P. E. Waaijers, M. v. Tongeren, J. W. Treffers, M. J. A. Wissing, N. J. Looise, A. F. Visser, D. M. v. d. Meer, N. Piet, Y. R. Terlouw, W. Wessel, H. C. v. Zijll, E. Wenning, M. IJ. v. d. Stelt, J. Wey, J. v. d. Pol, A. A. Abma, C. E. Schuurman, C. W. v. Brussel. H. C. Dan- kelman, T. Wenning, M. Wielenga, A. Fagel, P. v. d. Giessen, H. T. Belles, J. C. Duiverman, E. Claudius, G. G. M. Koster, L. C. J. Eikhout, en de heren B. A. L. v. Dorth, H. J. Haartgens, A. S. Haaver- schmidt, G. H. v. Royen, H. Bouma, P. J. Heuving, C. H. J. Quint, C. P. Mur, J. J. Averbeek, E. P. G. Klaattea, V. Freriks, B. J. Heupermans, R. v. Westerhoven, A. v. d. Born. Voor het mulodiplom B slaagden de da mes A. T. J. Beun, W. Bakker en de heren E. J. Hoppenbraouwer, F. J. Ipenburg, J. Braauwer, H. v. Reyendaam, R. H. J. v. d. Linden, H. Schouten en J. v. Maarkus. HAARLEM Eerste Christelijk Ly ceum, Haarlem. Geslaagd voor het eind examen MMS: Herma Alphenaar, Heieen Coumou, Hélène van Diemen, Anya Kooijman, Margreet Kwekkeboom, Tri nette Scheper, Lineke Tiggelaar, Patricia van Zalinge, Margriet Ahles, Aukje Dijk huis Elly Hagen, Lonneke Jansen, Anke de Jong, Eveline Luttikhuisen, Olga Schouw en Jopie Tempelaar, uit Haarlem; Marian van Buijsen, Maureen Dros, Dine- ke van Linschoten, Fieke Mandersloot, Joke Muller, Margreet Quakkelaar, Léo- nie Cassée, Lies Hofman, Mary Hofman, Irene van Stegeren en Pauline Wesly uit Heemstede; Guus Bierenbroodspot uit Nieuw-Vennep; Marja Driebergen, Nel ter Haak, Anne Margreet Aaij en Hen- riëtte le Grand uit Hillegom; Andriëtte Duymaer van Twist en Ella Montagne uit Lisse; Nettie Duijzer en Koja Maris uit Bloemendaal; Emmy Hesseling, Jenny Reijnders, Marlies Schultheiss, Vera Smits en Jeanette van Emmerik uit Overveen; Onder belangstelling van de gehele buurt joeg wethouder Ockeloen donderdagmiddag de eerste heipaal voor het Gemeentelijke Bejaarden centrum in IJmuiden-West de grond ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Nu VERLAAGDE voorjaarsprijzen (Van een verslaggever) IJMUIDEN Het fabriekscomplex van de Chemische Fabriek De Toekomst nv aan de IJmuidense Industriestraat, meer bekend als „De Vismeelfabriek", die onlangs door brand geheel werd verwoest, is te koop. Ook de installaties, of wat daarvan is overgebleven, wachten op een liefhebber. Het complex beslaat in totaal 6600 vierkante meter, gelegen aan open water met spooraansluiting. Zoals men weet, zijn pogingen om bij de overheid voldoende steun te verkrijgen voor de wederopbouw van de enige vis meelfabriek van betekenis in Nederland, mislukt. De statuten van de nv werden veertig jaar geleden goedgekeurd. De heer D. Jongens, die 48 jaar bij de VEM is ge weest, waarvan de meeste jaren als di recteur van de Chemische Fabriek, zal dezer dagen worden gepensioneerd. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. Lange Nieuwstraat 47 IJmuiden - Tel. 1 11 66 BEVALLEN: M. A. van Dijk-Vergers, d., Mr. Jan Gerritszlaan 13, Haarlem; G. W. van der Kuyl-Kole, d„ Goeman Bor- gesiuslaan 8. Velsen-Zuid; C. Tinholt- Rensen, z., Oostlaan 2, Velsen-Zuid; A. C. B. Krukkert-Hartog, z., Kleverlaan 64 rood, Haarlem; J. S. Hoeflaak-Alblas, z., Kluyskenslaan 7, Santpoort: G. Kamp- huis-Terol, d., Huis ten Biltstraat 16, Santpoort; A. J. E. de Smit-Krabbendam, d., De Wetstraat 22, IJmuiden; C. J. Heinsbergen-Visser, z., Rembangstraat 2, Haarlem. ONDERTROUWD: H. H. van der Pol, Van Linschotenstraat 11, IJmuiden, en G. van Duijn, Kompasstraat 56, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kompasstraat 56; J. P. Bak ker, Legmeerdijk 57, Aalsmeer, en C. M. Witteman, Walravenstraat 17, Velsen- Noord, t.a. Aalsmeer, Handelstraat 63; G. J. Smid, Melklaan 36, Velsen-Noord, en A. G. de Vries, Kromme Mijdrechtstraat 26, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kromme Mij drechtstraat 26; J. J. Adelerhof, Schulp weg 62, Velsen-Noord, en H. Dijkstra, Kruisbeeklaan 3, Velsen-Noord, t.a. Vel sen-Noord, Schulpweg 62; C. H. van der Linden, Gladiolenstraat 19, Santpoort, en J. Webbe, Jacob van Heemskerkstraat 23 rood, IJmuiden, t.a. IJmuiden-Oost, Berkenstraat 3; J. de Graaf, Van Lin schotenstraat 3, IJmuiden, en M. A. van der Sluis, Warmenhovenstraat 15 rood, iJmuiden, t.a. IJmuiden, Van Linschoten straat 15; P. H. L. M. Engelborghs, Roodebeeksesteenweg 96, St.-Lambrechts- Woluwe, België, en A. R. de Keijser, Laurillardlaan 8, Santpoort, t.a. Wezem- beek-Oppem, België; E. S. Oosterhoff, Huis te Wissenlaan 46, Santpoort, en C. M. Hagen, Hofgeesterweg 4, Santpoort, t.a. Santpoort, Huis te Wissenlaan 46; P. P. L. Uriot, Louise de Colignylaan 14, Santpoort, en R. L. van Es, Van Lennep- weg 44, 's-Gravenhage. t.a. Santpoort, Brederoodseweg 33; M. J. van der Woude, Oosterleehof 11, Amsterdam, en R. A. Overdorp, Ampèrestraat 25, IJmuiden, t.a. Uitgeest, Lagedijk 30; J. P. M. van Hoeve Van Heemskerkstraat 1, Gronin gen, en R. M. van Gelder, J. Kostelijk- laan 8, Velsen-Zuid; J. van de Voorde, Roerstraat 13, IJmuiden, en D. H. van der Linde, Kennemerlaan 18 rood, IJ muiden. GETROUWD: A. Belando Rubio-M. D. C, Morcillo Saplana, Walravenstraat 37, Velsen-Noord; K. A. Scheeres-A. Smit, Kennemerlaan 137, IJmuiden; N. C. Duin- P. L. van den Bos, v. d. Palmstraat 6, Heemskerk; W. Zeeman-H. H. Hoogweg, Schoterweg 34b, Haarlem; T. A. Franck- T. M. J. van Ampting, w.s. aan de Waal- Bandijk te Opeinde, Smallingerland; F. G. P. Tasseron-H. J. Nieuwstraten, Duin- lustparkweg 49, Santpoort; J. J. M. Leef- lang-A, P. van Son, Marnixstraat 229 hs., Amsterdam; G. A. A. Dernison-M. H. de Graaf, Bakkerstraat 57 rd., Haarlem; E. van den Berg-A. M. J. Jansen, Rijksweg 320, Santpoort: S. C. Hollander-M. J. C. Brouwer. Leidsevaart 480 rd., Haarlem; G. Güven-M. A, B. Handgraaf, Velser- broekstraat 12, Santpoort; D. A. Loker- man-H. Lunstroo, Muiderslotweg 203, Haarlem; A. W. F. Mienis-E. J. Stek, Ruysdaelstraat 25, IJmuiden; A. M. Berg- huis-T. J. Maagdelijn, Pleiadenplantsoen 40, IJmuiden; W. Nagtegaal-C. H. Klaver, Pegasusstraat 80, Haarlem; C. J. Kuijl- M. F. Uylenbroek, Okeghemstraat 17, Amsterdam: J. Korf-C. K. Klein Nibbe- link, Vechtstraat 112, IJmuiden; M. F. Drost-D. M. Post, Kon. Wilhelminakade 76, IJmuiden; T. Carton-A. A. van Zonde ren. Lande Nieuwstraat 125, IJmuiden; J. Rippen-T, Hiemstra, Ladderbeekstraat 105, Velsen-Noord. OVERLEDEN: G. A. van der Steur, 74 jr., echtgenoot van E. L. van den Berg, Wüstelaan 25, Santpoort; C. L. de Brou wer, 65 jr., echtgenoot van A. J. Huls hout, Lekstraat 28, IJmuiden. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Alkmaarseweg 22-24 - Beverwijk Telefoon 0 2510-2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Nederlandse en Deense regering hebben overeenstem ming bereikt over de toekenning van een permanent recht aan Nederlandse vis sers voor de vangst op schol en tong in de aan de Noordzeekust gelegen 6-12 mils-zone tussen de zuidelijke Deense rijksgrens en de breedtegraad lopende over de vuurtoren van Bovbjerg. Tevens is overeengekomen, dat tot juli aanstaande een overgangstijd geldt om bedoelde visserij in de Deense 3-6 mijlszone uit te oefenen. De zones wor den gemeten vanaf door Denemarken vastgestelde basislijnen. De bij notawisseling totstandgekomen overeenkomst geschiedde in het kader van het Verdrag inzake de Visserij (Lon den, 1964). Het verleden jaar door de Deense regering genomen besluit tot uit breiding van de Deense visserijzone gaf de Nederlandse regering aanleiding tot in onderhandeling treden omtrent de his torische visserijrechten van Nederlandse vissers in dat gebied. Marga Meems, Martien Akersloot, Marja ter Bruggen en Marijke Schuiten uit Zandvoort; Ineke Scheltens en Dieuwke Mulder uit Aerdenhout; Reineke Dietz uit Bennebroek en Lottie Schenk uit N oordwij kerhout. HAARLEM Geslaagden voor het Mulo diploma-B, de dames: H. J. Prins, A. J. Stolker, J. v. d. Berg en de heren: A. C. Borst, F. Dijkstra, J. G. Gerbranda, M. W. R. Jordan. Voor het diploma Mulo-A: de dames: N. M. Spaargaren, J. G. Vooges, G. J. van Leeuwen, E. T. IJzerman, M. M. C. Lenoir*, M. van Ast*, S. Tromp*, M. Wog- num', W. J. Schranter*. E. E. M. Snert- ring* en de heren: H. Kloosterziel, W. M. Mantel, P. v Roodselaar, R. Turba, J. J. Vollemans, G. C. P. Muled, P. J. Molenaar, L. J. Mouter L. v. d. Niet, D. A. Perfors, J. Vos, J. W ,H. Zandbergen, G. W. Zand bergen, T. Knol, M. A. Plooij* en M. van Zanten*. Kandidaten met achter hun naam be haalden ook het Middenstandsdiploma. Bisschoppelijk College Hageveld, Heem stede. Geslaagd voor Gymnasium A: An- deré Dekker, Leo Fluitman, Herman Hel sloot, Paul van Isselt, Jan Jonkman, Jan Koeleman, Jan de Leeuw, Ben Rijpkema, Gerard Visser, Paul Visser, Jack Vla ming, Ton van Zomeren. Voor Gymna sium B: Peter Boerrigter, Sjaak Breed, Fons Dijkstra, Ruard Janssen, Ko Jong, Kees Koopman, Hans van Lieshout, Pim van der Tas, Jos Wognum, Frans Wolt- ring, Dick de Zwart. Voor Gymnasium C (eigen program): René Moeskops. Stichting Protestantse Opleidingen Be jaardenzorg, Haarlem. Geslaagd voor het diploma Bejaardenhelpster: J. Nuyten van de Berg, J. M. Biemond, J. H. Dijkstra, H. M. Hummel, T. G. Klaassen, J. H. Knook, S. E. Kuiper, A. M. van de Raadt—Bakker, A. Smit, E. M. Vooys, S. A. de Vries. ADVERTENTIE NIET DUF DOEN, VOOR DE VAKANTIE BOEKHANDEL IJMUIDEN L. Nieuwstraat 243 Tel. 13144 SANTPOORT Hoofdstraat 234 Tel. 8371 IJMUIDEN In het beiaardconcert, dat Hein de Ligt zaterdagmiddag 22 juni van 4 tot 5 uur verzorgt op het carillon van de stadhuistoren in IJmuiden, zijn de volende melodieën te beluisteren: Trumpet Voluntary van Jer. Clarkse; Long long ago, Iers volksliedje: Die Lorelei van Fr. Silcher; Au clair de la lune; Sonate II van Val. Nicolaï; London derry air; Der rote Sarafan van U. Uar- lanoff; Wiegelied van Joh. Brahms; Standchen van Fr. Schubert; Brautschor („Lohengrin") van Rich. Wagner; Pizzi- cati („Sylvia) van L. Delibes; Ritmendans van Staf Nees; Preludium in C van Staf Nees. Dit is de tweeëneenhalf jarige Marian Wijfje, die sinds woensdag in Zand voort wordt vermist. De ondergetekende naam straat plaats wenst met Ingang van 1 juli a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening O kun! deze aanmelding per port opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5