Samenwerking en aanpassing in Midden-Kennemerland Veel mensen rijden rustig zo'n 8© km naar Beverwijk meubelen te kopen,wcint daar zit Stoutenbeek! Grotere koperskring door vroeger tijdstip te veilen op Fusie van Kinheim en IEV kan volgend jaar gerealiseerd 't is anders bij: Woninginrichting - Beverwijk - 250 modelkamers Aardbeienseizoen begonnen nieuwe! IphilipsI Vormingscentra voor leerplichtige jeugd Eén gezamenlijk merkteken Operette in stadsschouwburg IEV positief Kinheim nog aarzelend PET Groen tenvei li ng ook vervroegd Stam klasse apart bij populaires lllllllilllllllllllM Hoe dichtbij is Beverwijk? Enkele voorbeelden: ïn-het-oor VRIJDAG 21 JUNI 1968 7 Kinheim Mensen uit de wijde, wijde omtrek ko men naar Stoutenbeek Woninginrich ting in Beverwijk. Waarom? 't Is anders bij Stoutenbeek. Geen 10, geen 50, maar 250 modelkamersin reusachtige ruimten waar u urenlang ongestoord kunt rondkijken. U vindt er naast veel ,,losse"meubeltjes zeer veel geheel kom pleet ingerichte zitkamers, eetkamers, slaapkamers, met een enorme sortering vloerbedekking en gordijnen mèt alles wat bij wonen hoort. U vindt er een kollektie, geselekteerd uit geheel Europa, alles van extreem modern tot verfijnd klassiek. Enwilt u advies? Experts op elk gebied staan voor u klaar: binnenhuisarchitekten, vloerenexperts, beddenspecialisten Kijk, in zo'n zaak, daar slaagt men. M Haarlem' En daarom rijden veel mensent rustig ||Mvoor zo'n 50, 60, 80 km naar Beverwijk voor hun woninginrichting. U toch ook? Alkmaar 22 km 20 min. Amstelveen 32 km 40 min. Amsterdam 20 km 30 min. Badhoevedorp 24 km 25 min. Bennebroek 17 km 20 min. Castricum 10 km 10 min. Enkhuizen Haarlem Den Helder yoüïLm Hillegom Hilversum Hoorn Sassenheim Zaanstreek 63 km 75 min. 10 km 15 min. 67 km 80 min. 21 km 30 min. 64 km 80 min. 45 km 60 min. 32 km 45 min. 16 km 20 min. HRuime parkeergelegen heid dus geen tijdverlies Volop parkeerruimte.De gehele zaterdag geopend.De gehele maandag gesloten. Tel:(02510)25141 Tevens voeren alom bekende wij de merken WIDEX, SIEMENS en OTICON Meer afzet Stichting (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Binnenkort zal zich een aantal belangrijke wijzigingen gaan vol trekken in de samenwerking tussen de in Midden-Kennemerland werkzaam zijnde vormingscentra voor leerplichtvrije jeugd, in de oude situatie de stichting Mater Amabilisscholen, de stichting Levensschool „Alfons Ariëns", de stichting Zonne bloem-Klimop en de Stichting Kennemer Vormings Instituut. Elk der stichtingen beoogde wel het begeleiden van het aanpassingsproces van schoolleven naar be drijfssituatie, maar had toch in opzet en methodiek een strikt eigen karakter. Er is de laatste jaren een groei naar samenwerking geweest, die zich steeds duidelijker aftekende. Men staat voor dezelfde problemen in een snel veranderende maat schappij en het is gemakkelijker en efficiënter om gezamenlijk te zoeken naar steeds nieuwe wegen die naar hetzelfde doel kunnen leiden. Dat gezamenlijk op treden geeft elk der stichtingen afzonderlijk meer mogelijkheden. VELSEN. Het Noordhollands Operette Gezelschap komt op 7 en 8 augustus naar Velsen voor het geven van twee operette voorstellingen in de Stadsschouwburg. Opgevoerd wordt „De dragonders van Villars". Het orkest wordt gevormd door leden van het Promenade-orkest. Promotie. De plechtige promotie van leerlingen van het gymnasium Felisenum in Velsen zal plaats vinden op vrijdag 28 juni om 3 uur in de aula van het gemeen telijk gymnasium aan de Van Hogen- dorplaan. Praktisch heeft de samenwerking al geleid tot een volledige fusie tussen de stichting Zonnebloem-Klimop en het Ken- nemer Vormings Instituut, die gezamen lijk verder werken onder de naam Kenne mer Vormingscentrum. Ook de bouw van een gezamenlijk centrum voor de Levens school „Alfons Ariëns" en het Kennemer Vormings Instituut is een tastbare vorm van samenwerking. Thans is het besluit genomen om ook naar buiten uit onder één gezamenlijk merkteken verder te werken, namelijk het hierbij afgedrukte vignet, een zelfde herkenningsteken voor elk der drie vor mingscentra, die zich alleen nog in de kleur van het vignet onderscheiden. De namen der stichtingen zijn voortaan of ficieel Kennemer Vormingscentrum (bronsgroen vignet), Vormingscentrum „Alfons Ariëns" (rood vignet) en Vor mingscentrum „Mater Amabilis" (groen vignet). Het bestuurlijk overlegorgaan zal van heden af „Toporgaan Vormings centra in Midden-Kennemerland" (zwart vignet) worden genoemd. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De voetbalvereni ging Kinheim en de r.k. sportvereniging In Eenheid Vooruit (I.E.V.) in Velsen- Noord hebben donderdagavond respectie velijk in het Gemeentelijk Vergaderlokaal en Clubgebouw De Meerpaal vergaderin gen gehouden, waarin de reeds eerder door ons gemelde fusiemogelijkheden ter sprake zijn gebracht. Hierin is IEV gister avond verder gegaan dan Kinheim, die tevens haar jaarlijkse ledenvergadering hield en waarbij een fusie-mogelijkheid weliswaar is aangesneden, doch niet in discussie werd gebracht. Bij IEV bleek na de uiteenzettingen ten aanzien van een mogelijke fusie zevenenzeventig percent van de aanwezige leden bereid het alge meen bestuur te stimuleren in een voort zetting van de fusiebesprekingen, waarbij in principe de gehele vereniging, inclu sief voetbal-, handbal- en gymnastiekaf- deling, is gemoeid. Het Kinheim-bestuur kondigde wel de reeds plaats gevonden besprekingen met het IEV-bestuur aan, doch zal eind augus tus of begin september een buitengewone ledenvergadering houden om zich over een fusie te kunnen uitspreken. Bij IEV werd onder het algemeen voor zitterschap van ir. J. Bormans door kape laan A. IJzenbrandt, geestelijk adviseur, het gesprek inzake de mogelijke fusie ge leid. Daarbij werd vastgesteld, dat hier over advies was ingewonnen bij de Neder landse Katholieke Sportbond, die zich ten aanzien van een fusie met Kinheim kan verenigen indien de noodzakelijkheid daar toe dwingt. Het IEV-bestuur ziet deze noodzaak wegens de sociale situatie van en in Velsen-Noord ten opzichte van de sportbeoegening door het stimuleren van een sterke en goed geleide vereniging,, waarbij voorts de financiële situatie door een fusie krachtiger kan worden. Boven dien wordt door het onttrekken van capa bele bestuurs- en kaderleden wegens ver huizing naar elders de bestuurbaarheid in het gedrang gebracht. Ook dit zou bij fusie kunnen worden opgevangen omdat het in beide verenigingen nu al moeilijk is om bestuurs- en kaderleden te kunnen aantrekken. Echter worden bij een en ander de sentimenten niet over het hoofd gezien omdat in beide clubs er zeker eni gen zullen zijn, die zeer sceptisch vanuit vermoedelijk chauvinisme en het verlies van vertrouwde figuren bij een fusie, zul len afvallen. Dit kon worden geconsta teerd in de buitengewone ledenvergade ring van IEV waarin de oppositie toch vrij gering was. IEV telt nu totaal 550 leden, voor de helft in de afdeling voetbal en de andere helft in de afdelingen handbal en gymnas tiek. Zoals reeds vermeld, mocht het IEV-be- 7,50: C. Spijkerman Jupiterstraat IJmuiden. 5,00: J. Tekstra, Margrietstraat 17, Beverwijk. 2,50: Mevr. Griekspoor, Lange Nieuw- ïtraat 310, IJmuiden. stuur zich verheugen in een zeer belang rijke steun uit de vergadering van 77 per cent om de door persoonlijk contact eind januari begonnen besprekingen inzake de fusieplannen voort te zetten. Verwacht moet niet worden, dat een fusie, zo deze er komt, nog dit jaar een feit kan worden, maar dat in het gunstig ste geval een gezamenlijk optreden eerst in het seizoen 1969-1970 kan plaats vinden. In de ledenvergadering van Kinheim wijdde de heer E. Sanders, voorzitter, evenzeer aandacht aan de voorgaande contacten met het IEV-bestuur inzake fu siemogelijkheden, die van IEV zijn uitge gaan. De heer Sanders achtte het een zeer moeilijke materie maar oordeelde het noodzakelijk, wegens de sociale situatie van Velsen-Noord in verband met de vrij geringe omvang van dit gemeentedeel maar ook wegens de steeds kleiner wor dende jeugdgroep, tot een coördinatie te komen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag, zei de heer Sanders dat de ge meenschap Velsen-Noord te klein is voor drie voetbalverenigingen (nummer drie is VVB). Wil men een behoorlijke voetbal en handbalvereniging in Noord krijgen, dan is coördinatie de oplossing. Van ka tholieke zijde is daarbij gesteld, dat het predikaat r.k. voor de naam van de ver eniging gaat verdwijnen met de opmerking „er zal geen katholieke voetbal meer rol len in Velsen-Noord". IEV is zelfs zover gegaan, dat, wan neer Kinheim in 1970 haar vijftigjarig be staan gaat vieren men dit feest gezamen lijk zal hebben. Om echter de fusiemoge lijkheden en alle facetten die van belang zijn goed te kunnen overwegen achtte de heer Sanders het gewenst niet nu hierover te discussiëren en geen overhaast besluit te nemen, maar dit te doen in een later te houden buitengewone ledenvergadering. Het nieuwe vignet en de naamsveran deringen zijn „uiterlijkheden", maar ook de opzet en de methodiek van het werk zullen veranderen. In de vroegere situatie werd het pro gramma voor alle groepen grotendeels door de leiding met behulp van de groep bepaald. Voortaan wil men dat het pro gramma, speciaal voor de oudere jeugd, door de groep met behulp van de leiding wordt bepaald, dus precies andersom. Men wil de jeugd als het ware dwingen zelf mee te denken, te praten, te doen en te kiezen, door een methode van uitdaging; door meer te begeleiden en minder te leiden. Er wordt minder gewerkt volgens een vast patroon, een vast rooster, maar meer inhakend op wat er onder de jeugd leeft en op de actuele vraagstukken in de maatschappij waarmee de jonge volwas senen geconfronteerd worden. Het vor mingsproces in de mens speelt zich im mers af in wisselwerking met zijn om geving en omdat er zich in die omgeving zulke snelle wijzigingen voordoen moet men zich ook snel aan kunnen passen. Uiteraard trekt men bij deze nieuwe op zet een wissel op de leiding, die aan zeer hoge eisen zal moeten voldoen, want het werken in de oude situatie met meer gege- vend- en zekerheden was gemakkelijker. Van de leiding wordt 'n snelle oriëntering op de wijzigingen in een sterk dynamische maatschappij verwacht, maar de leiding krijgt ook meer mogelijkheden voor im provisatie en voor een directer contact met de jeugd. Die „improvisatie" houdt bij voorbeeld ook in, dat als er op een bepaald moment in een groep een gerich te belangstelling blijkt voor een bepaald onderwerp of probleem, men binnen ze kere grenzen de mogelijkheid krijgt een ter zake kundige uit te nodigen om dat onderwerp of dat probleem toe te lichten. Om de discussie in de groep op gang te brengen kan men ook twee deskundigen uitnodigen, die meningen verkondigen welke lijnrecht tegenover elkaar staan. Dat activeer! de jongeren om zelf mee te denken en zelf een mening te vormen. Dit zijn slechts enkele aspecten van de nieuwe vorm van werken, die in verschil lende groepen al met succes is beproefd. De samenwerking tussen de vormings centra in Midden-Kennemerland, die nu nadrukkelijk tot uitdrukking is gebracht in het gezamenlijk vignet en de naams veranderingen, biedt rijpe mogelijkheden, het reeds bestaande overleg over pro grammering, methodiek en werving te intensiveren en in te passen in de geza menlijke stafbesprekingen. De gezamen lijke presentatie kan ook de „image" van het vormingswerk verbeteren. ADVERTENTIE wieringermeer schagen eukhuize tricum VtTWU zaanstreek amsterdam baduoevedorp, bennebroek u amstelveen hillegom hilversum stoutenbeek (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het begin van het aardbeienseizoen, dat maandag 24 juni officieel aan de groenteveiling „Kenne- merland" gaat beginnen, brengt tevens een grote verandering in het al ja renlang bestaande veilingpatroon met ADVERTENTIE Het Philips in-het-oor hoorapparaat is klein, handig en met één simpel gebaar aan te brengen. Kom naar onze zaak voor een "versta-beter" demonstratie Mr. Opticrên Contact lensspecialist w Kennemerlaan 92, IJmuiden, Tl. 02550-15072 zich mee. De aardbeienveilingen, zullen nu om half twee beginnen. Dit houdt te vens in, dat de groenteveilingen, welke om 10 uur begonnen, eveneens vervroegd worden, teneinde voldoende tijd te heb ben om de aardbeien in de veilinggebou wen neer te zetten. Deze ingrijpende ver anderingen bij de veiling „Kennemerland" zijn genomen in nauw overleg met de federatie van groot- en kleinhandel. Er zijn verschillende redenen om de aardbeienveiling vroeger dan voorheen te doen aanvangen. Men wil hiermee onder meer tegemoet komen aan de wens van de kwekers uit Castricum, die nu ook in Beverwijk hun aardbeien inbrengen en dit vroeger bij hun „eigen" veiling om twaalf uur deden. De handel kan zich nu op één punt concentreren, terwijl de groentehandel van elders door het vroe ger veilen in de gelegenheid wordt ge steld aardbeien te kopen. Bovendien is men nu eerder klaar met veilen en afge ven. Voor de aardbeienkwekers, die ge wend waren om drie uur te kunnen vei len, brengt een en ander wel een grote verandering te weeg, temeer waar zij hun producten om half een aangevoerd moeten hebben. Practisch gesproken kan er gedurende de middaguren niet meer geplukt worden. De mogelijkheid voor na- levering staat echter nog open. Dat wil zeggen, dat een kweker, die 's morgens al aardbeien aanvoert, kan opgeven hoe veel hij er tot 4 uur nog kan brengen. Deze worden dan aan het eind van de veiling verkocht. Het vroeger veilen van de groenten is een wens. welke al jaren leeft, maar nu eerst wordt ingevoerd, Om 8 uur is al 70 percent van de aanvoer in de veiling gebouwen aanwezig. Momenteel moet men echter nog tot 10 uur wachten met veilen. Eén van de belangrijkste argumenten hiervoor is wel, dat de handelaren uit Amsterdam nog altijd belangrijke af nemers van de Wijker-groente nooit op tijd hier kunnen zijn, omdat de markt in de hoofdstad pas om 7 uur begint. Maar ook hiervoor heeft men een oplos sing kunnen vinden. Om 9 uur wordt na melijk begonnen met het apart veilen van de kleine partijen en daarna pas de hoofdprodukten. Door het vroeger veilen van de groente kan men een grotere koperskring berei ken, temeer omdat het afzetpatroon zich wijzigt. Ook de export krijgt meer tijd zijn produkt te verpakken. Het wordt voor de handel meer aantrekkelijk de steeds grotere aanvoeren aan de Beverwij kse groenteveiling te betrekken. Evenals bij de aardbeien bestaat ook hier de moge lijkheid om bepaalde produkten nog na te leveren. Zowel het bestuur als de directie van de afdeling van de veiling „Kennemer land" roepen de volledige medewerking in van aanvoerders en kopers om de ver anderingen te doen slagen. Wanneer maandagmiddag de aardbeien veiling begint, zal men node de aloude sloffen missen, in welke sloffen geduren de ongeveer zestig jaar de vruchten aan de Beverwijkse veiling zijn gebracht. De kistjes hebben de plaats van de sloffen geheel ingenomen. Het is reeds vorig jaar gebleken, dat de kistjes met een inhoud van 4 pond, goed te verkopen zijn. Voor het sloffenbezit van 10.000 stuks van de veiling is reeds een koper gevonden. Tenslotte bestaat voor de doosjes met een inhoud van een half pond, waarin de aardbeien ook nog worden aangevoerd, van de zijde van de kopers nog steeds grote belangstelling. Het grote voordeel hierbij is dat men de aardbeien niet meer behoeft over te gooien, waardoor het ri sico van beschadiging aan de vrucht wordt vermeden. (Van onze wielermedewerker) AMSTERDAM. De Zaankanter Cees Stam heeft donderdagavond tijdens de „populaires" in het Olympisch Stadion met groot vertoon van macht de race achter grote motoren gewonnen. Hij was als vijfde en laatste man vertrokken, snelde meteen over al zijn tegenstanders naar de leiding en begon toen aan een indruk wekkende opmars. Vakkundig geleid door gangmaker Stakenburg fietste Stam de concurrentie op rondes achterstand. Zijn naaste rivaal Dries Helsloot wist de scha de tot vier „toeren" te beperken. De uitslag: 1. C. Stam (Stakenburg), de 50 km. in 36.50,2; 2. A. Helsloot (Wiers- ma). 3. B. Boom (Van Roey), 4. B. Raats (Pelser), 5. J. Rous (Bos). De Badhoevedorper Klaas Balk beslis te op fraaie wijze de sprintfinale in zijn voordeel. Hij hield de favoriete sprinters Wim Koopman en Jan Jansen met bijna 'n lengte verschil op afstand. Uitslag premiekoers: 1. J. Schaap, Ves- sem, de 10 km. in 13.42,3; 2. G. Bruin, An- dijk; 3. P. Baas, Huizen; 4. G. van Mas- bergen, Amstelveen; 5. W. Fiechter, Haar lem. De sprintfinale voor nieuwelingen le verde winst op voor de Amsterdammer Gerrie Fens (13,1 sec.). De nieuwelingen reden ook nog een selectierit voor het eerste nationale baankampioenschap in hun categorie dat op de Alkmaarse baan wordt verreden en daarvan was de uitslag: 1. G. Kneteman, Amsterdam, de 12,5 km. in 17.34,1; 2. R. Zuliani, Den Haag; 3. G. Fens, Amsterdam. Deze drie renners zijn reeds zeker van deelname aan de titelstrijd. ADVERTENTIE 't Spaarbankboekje het appeltje voor de dorst Nutsspaarbank in de gemeente Velsen

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7