Scheuring in Boerenpartij lijkt onafwendbaar Overval op geldauto en HiPPIE-FESTIJN IN DEN HAAG Vergoeding aan Kamerleden niet nog verder omhoog N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE 4 VERWARRENDE VERGADERING EN VEEL BESCHULDIGINGEN Volgende week beslissing Taxichauffeurs zijn boos over vele bekeuringen Proef gescheiden trambanen in Amsterdam Vergunning voor bocco-roulette Wasserij duurder Somber weer WEET U DAT WIJ in ons modern geoutilleerd bedrijf met vakkundige medewerkers ZATERDAG 22 JUNI 1968 2 BUIT f200.000 Garagehouders DE JONG's In Amsterdam Antwoord minister Beernink Ontbinding gevraagd van Academische Raad Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Wethouder in eonfllict met P.v.d.A. Holland Promenade Park voorlopig van de baan JONGETJE GESTIKT IN TUIGJE 1 i ti EDE Een scheuring in de Boerenpartij lijkt onafwendbaar. Deze conclusie mag getrokken worden nu het hoofdbestuur van de Boerenpartij vrijdagavond in Ede opnieuw is bij eengekomen. Op deze vergadering is gesteld dat de oppositie binnen het hoofdbestuur van de Boerenpartij de afspraak over het instellen van een zogenoemde afkoelingsperiode niet is nagekomen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Twee gewapende mannen hebben vrijdagmiddag 200.000 aan salarissen en vakantietoeslagen ge roofd van werknemers van het elektro technisch bedrijf Groenpol. Het geld werd vervoerd met een wagen van het bedrijf. De overval, die met twee gestolen auto's werd uitgevoerd, had plaats in het wes telijk havengebied van Amsterdam. Het tweetal forceerde een aanrijding met de geldauto. Zij dwongen vervolgens de chauffeur en de bijrijder onder be dreiging met een pistool tot uitstappen en vluchtten vervolgens met de wagen Korte tijd later werd de auto teruggevon den in de Spaarndammerbuurt. Onmiddellijk werd door de politie een grootscheepse actie ingezet, waarbij de autobussen van het gemeentelijk ver voerbedrijf vanuit de Spaarndammer buurt in de richting Centraal Station werden gecontroleerd, terwijl later zelfs een oproep uitging naar omliggende plaatsen om de treinen uit Amsterdam uit te kammen. Gezocht werd naar twee mannen, gekleed in donkere pantalons en jacks, van wie er één een donkerblond ringbaardje droeg tijdens de overval. De ander was toen aangesproken met de naam „Lex". Maar alle controles leverden niets op. Op een melding, dat op de spoorbaan in de richting van de Hembrug twee ver dachte personen waren gesignaleerd werd ook daar een politiemacht samengetrok ken. Men hield twee mannen aan, die echter niets met de overval te maken had den. Intussen bleek dat de door de overval lers op de Kaj uitweg achtergelaten en ernstig beschadigde Volkswagen van dief stal bij een autoverhuurbedrijf in de hoofdstad afkomstig was. Burgemeesters. Tot burgemeester van Dussen is benoemd drs. A. A. J. M. van Genabeek, sinds 1966 wethouder van Melick en Herkenbosch. Hij is 38 jaar en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Mierlo is benoemd de heer H. M. van Kuik, sinds april 1966 waarnemend burgemeester van Mierlo. Hij is 56 jaar en lid van de K.V.P. Reünie. Op 31 augustus wordt een reünie gehouden van het vijfde bataljon gar deregiment Prinses Irene, dat van 1947 tot 1950 gelegerd was in Padang in Midden-Sumatra. Officieren, onderoffi cieren, korporaals en soldaten van dit voormalige bataljon kunnen zich opge ven bij G. Beekhuizen, Langeberglaan 13, in Ede. Gasexplosie in broodfabriek. Vrijdag heeft zich in de coöperatieve broodfabriek „Vebaco" in Bennekom een gasexplosie voorgedaan die naar schatting voor één ton schade heeft aangericht. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend- De bakkerij gebruikte aardgas voor de verwarming van de oven, die evenals de machines en de overige inventaris, geheel werd vernield. Twee kunstschilders in arrest. De Rot terdamse politie heeft twee kunstschil ders respectievelijk van 25 en 26 gear resteerd, die ervan worden verdacht, bij een inbraak 67.000 te hebben ver duisterd. Burgemeesters. Met ingang van 16 juli is benoemd tot burgemeester van Ëpe de heer J. H. Bergh. Hij is Nederlands Hervormd en lid van de P.v.d.A. Met ingang van dezelfde datum is tot burgemeester van Zaltbommel benoemd drs. K. F. Broekens uit Doetichem. Hij is doopsgezind en lid van de P.v.d.A. Dr. Abraham Kuyperstichting. De raad van beheer van de Dr. Abraham Kuy perstichting het wetenschappelijk in stituut van de Anti-Revolutionaire Partij heeft met ingang van 1 juli tot direc teur van deze stichting benoemd mr. W. C. D. Hoogendijk. Oudste openbare bibiotheek. De Deventer Athenaeum-bibliotheek in 1560 ge sticht en de oudste openbare bibliotheek in Nederland wordt ondergebracht in een nog te restaureren kloostercomplex in de binnenstad. Met deze restauratie is een bedrag gemoeid van 1,75 mil joen. De bibliotheek nu nog gehuisvest in het stadhuis, bezit meer dan 100.000 boekdelen, waaronder een rijke verza meling handschriften van de negende eeuw af. Boerenpartijvoorzitter de heer Koekoek noemde in dit verband het televisieoptre den van mr. Kronenburg, lid van de Twee de Kamer, wiens optreden „een aanflui ting en belediging voor de gehele partij" is geweest. De Boerenpartijleden Van de Brake. Harmsen, mr. Kronenburg en Van Harselaar ,die tot de oppositie behoren, zullen begin volgende week een beslissing nemen over hun in te nemen houding. Het Kamerlid van de Brake heeft mee gedeeld niet langer te kunnen samenwer ken met het hoofdbestuur. Op de vergadering werd met algemene stemmen aangenomen dat de dubbel fur.k- tie van de heer Harmsen „onaanvaard baar is. Binnen één week zal deze moe ten beslissen welke funktie hij voortaan zal uitoefenen, of B.P.-vertegenwoordiger in de Tweede Kamer of wethouder van de raad van Apeldoorn. De vergadering van het hoofdbestuur werd mede bijgewoond door het Tweede Kamerlid van de Brake In een vorige vergadering van het hoofdbestuur werd hij met algemene stemmen geschofst als lid van dit hoofdbestuur nadat hij de heer Koekoek had beschuldigd va noplichterij. Dit besluit werd ook vrijdag gehandhaafd. ADVERTENTIE Technisch revisiebedrijf Trompstraat 66 IJmuiden O Telefoon 02550 - 13784 Revisie Hydrauliek en persgereedschap Ruilsysteem Mac Pherson voorveerophanging (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het bestuur van de Amsterdamse Taxicentrale, heeft vrijdag op het stadhuis een onderhoud gehad met burgemeester Samkalden. Het onderwerp was de moeilijkheden, die de taxichauf feurs ondervinden door een verscherpte controle op overtredingen van stopverbo den, met name in de spitsuren. Afgelo pen woensdagavond hebben ongeveer 200 taxichauffeurs hun ongenoegen hierover geuit, door een protestrit door de binnen stad. Met de taxichauffeurs zal worden over legd wat er gedaan kan worden om de moeilijkheden te beperken. Ondertussen zullen de chauffeurs zich onthouden van verdere acties. De taxichauffeurs krijgen gemiddeld vijf bekeuringen per jaar. Ze moeten deze ook als zij in loondienst werken, zelf be talen. Een vergaand voorstel om hem te roye ren werd eveneens met algemene stem men aangenomen. Besloten werd dat het hoofdbestuur van deze beslissing schrifte lijk mededeling zal doen aan het presi dium van de Tweede Kamer. De heer Van de Brake, lid voor de Boerenpartij van de Tweede Kamer en tevens secretaris van de partij .heeft gezegd dat deze beslissing „zeer ern stige consequenties zal hebben". De -i- venmansfractie van de Boerenpartij in de Tweede Kamer zal, zo heeft hij mee gedeeld, volgende week in twee delen uiteen vallen. De vergadering van het hoofdbestuur van de Boerenpartij droeg een nog al verwarrend karakter. Beschuldigingen, over en weer waren niet van de lucht. „Het is een belachelijke zaak in Neder land met de democratie van boer Koe koek", aldus de heer Van den Brake. Hij verliet met nog enige medestanders de vergadering nadat het hoofdbestuur hem gevraagd had te vertrekken. De heer Van den Brake, die zijn beschuldiging aan het adres van de heer Koekoek zei te hand haven, toonde zich hiertoe pas bereid nadat gedreigd was met het inroepen van politieassistentie. Tot hen die de vergade ring verlieten, behoorden ook de heer Boers uit Ede, fractie-voorzitter van de Boerenpartij in de Staten van Gelderland. De heer Koekoek sprak als zijn ver wachting uit dat de groep van Boeren- opposanten in de Kamer hun zetels ter beschikking zullen stellen. Hij noemde de beslissingen „nuttige besluiten voor partij en Nederlandse bevolking." Inmiddels heeft „het uitvoerend orgaan van de resolutie 14 juni 1968" bij monde van de heer Gerritsen uit Vorden namens 22 van de 23 afdelingen van de Boeren partij Gelderland gezegd met verontwaar diging kennis te hebben genomen van het feit dat vrijdagavond het hoofdbestuur van de Boerenpartij heeft vergaderd met het motief „een einde te maken aan de dictatuur der leden". Ook uitte hij namens zijn groep zijn teleurstelling dat hoofd bestuursleden uit verschillende provin cies hebben gestemd, terwijl een motie va wantrouwen van hun leden jegens hen was ingediend. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Binnenkort worden in Amsterdam als proef langs een 1,5 km lan ge route markeringen aangebracht om te komen tot een afscheiding van de tram banen en het overige verkeer. Er wordt gebruik gemaakt van drie soor ten markeringen, namelijk getrokken wit te strepen die volgens wettelijke bepalin gen niet mogen worden overschreden, weg- kompassen waarover wel mag worden gereden, maar dit wordt als onaangenaam ervaren en onderbroken witte strepen wel ke alleen dienen als richtinggeleiding. Deze mogen wel overschreden worden, maar de ervaring heeft geleerd dat deze marke ring toch effect sorteert. In de meeste straten van deze route wordt bovendien een (aanvullend) parkeer verbod op werkdagen ingesteld. - (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken ziet geen aanleiding de vergoeding voor reis- en verblijfkosten van de Tweede Kamerleden verder te ver hogen dan reeds in het onlangs ingedien de wetsontwerp tot regeling van de scha- AMSTERDAM Vrijdagavond hebben hoogleraren, leden van de universiteits staf en studenten van de Amsterdamse universiteit een motie aangenomen waar in ontbinding van de Academische Raad wordt gevraagd. Prof. Belinfante heeft verklaard niet akkoord te gaan met de huidige gang van zaken in de raad. Prof. Belinfante, die volgend jaar rec- tor-magnificus is, heeft verklaard van daag wel op de vergadering van de raad aanwezig te zijn, maar niet deel te ne men aan de discussie van het rapport Maris. De ASVA heeft verklaard hierin een „overwinning" te zien. ADVERTENTIE schade herstellen aan vrachtauto's spuitwerkzaamheden verrichten aan vrachtauto's carrosseriereparatiewerkzaamheden uitvoeren bestelauto's verbouwen en inrichten alle soorten carrosserieën bouwen op vrachtauto's, open en gesloten uitvoering, in staal, aluminium en polyester (Clark dealer) EDBRO kippers verkopen en monteren THESO autokranen verkopen en monteren CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 0 23 - 8 4> 87 deloosstelling wordt voorgesteld. Een groot aantal leden van de Kamercommis sie had de minister daarom verzocht. In zijn antwoord zegt mr. Beernink, dat de vergoedingen niet kunnen worden af gestemd op het gemiddelde Kamerlid, maar noodzakelijkerwijs een gemiddel de moeten zijn. Hogere bedragen acht hij niet verantwoord, zeker niet nu tevens een aanzienlijke verhoging van de scha deloosstelling wordt voorgesteld. De bewindsman voelt evenmin voor de suggestie om de Kamerleden zij het slechts formeel, de positie van werknemers te ge ven. Een regeling, waarbij een stichting als werkgever van de Kamerleden zou op treden, strijdt zijns inziens zozeer met het karakter van het Kamerlidmaatschap, dat hij deze suggestie niet wil overnemen. Volgende week donderdag zal de Twee de Kamer over de nieuwe schadeloos stellingen beslissen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben vrij dag de nachtclubexploitant Kees Man ders vergunning verleend voor een ge legenheid waar het behendigheidsspel bocco-roulette kan worden gespeeld. De speelclub, die onder de naam „Nou veau Casino" is gevestigd aan het Thor beckeplein opent maandag 3 juli dedeu ren. Voorlopig heeft het publiek er alleen op uitnodiging toegang. DEN HAAG. De minister van eco nomische zaken heeft de witwasserijen toestemming gegeven een toeslag van vier percent op de prijzen in rekening te brengen, in verband met de kostenstij gingen, die het wasserijbedrijf heeft on dergaan. De toeslag mag worden berekend op de prijzen, zoals die op 1 april j.l golden. Stadsschouwburg, vandaag en maandag, 20.30 u.: Cabaret Harlekijn met Herman van Veen. Zondag, 20 u.: „De dertien fee", kinderoperette door het r.-k. Jeugd koor Haarlem. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Con cert door het Haarlems Jeugdorkest o.Lv. André Kaart. Soliste: Marianne Blok (so praan). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The Way West", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „De stille wreker", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Trottoir van Chicago", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „De charge van de blauwe bri gade", 14 j. Zondag, 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Van daag, 23.30 u.: „Het alledaags fascisme", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Voor een paar dol lars meer", 14 j. Zondag, 14.30 u.: ,,De held van het lunapark", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Raad eens wie er komt eten", 14 j. Zondag, 11 u.: „De wereld zee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Poel der on tucht", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Manon 70", 18 j. Zondag, 11 u.: Der Zarewitsch", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot 17 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Woem-in" werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten, Berend Pasman, Lou Schoutens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20 tot 22 u, en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaame-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg. Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4): Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: Optreden van Joost NuissL, Dick Poons en Cobi Schreyer. ZATERDAG 22 JUNI City Theater, 19 en 21.30 u.: „Bonnie en Clyde". Stadsschouwburg, 20 u.: „Blauw bloed en harde vuisten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. ZONDAG 23 JUNI City Theater, 14.30 u.: „De 40 gestolen geweren"; 19 en 21.30 u.: „Bonnie en Clyde". Stadsschouwburg, 15 u.: „Wereld der zotheid"; 20 u.: „Blauw bloed en harde vuisten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. MAANDAG 24 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De bloedige wraak van Ringo"; 23.30 u.: „De zwarte dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een mil joen voor zeven moorden". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Jos Stam. Geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 u. ZONDAG 23 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De wraak van Pancho Villa"; 16.30 u.: „De bloedige wraak van Ringo"; 19 en 21.15 u.: „Zweeds naakt als lokaas". Luxor Theater, 14.15 u.: „Mini-mini hip hip"; 16.30 u.: „Vera van de rosse buurt"; 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt". MAANDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zweeds naakt als lokaas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Jos Stam. Geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 u. ZATERDAG 22 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". ZONDAG 23 JUNI Marquette Theater, 14.15 u.: „Tarzan de geweldige"; 16.30 u.: „De gendarme van St. Tropez"; 20 u.: „The sound of music" MAANDAG 24 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". Naar schatting vier- tot vijfduizend jongelui hebben vannacht twaalf uur lang van de Houtrusthallen in Den Haag hun wereld gemaakt en die naar eigen believen ingericht. Dat leverde een bonte mengelmoes op van beatgroepen, under gr ound- filmmateriaal, versterkers, band recorders, stands met thee, knak worst en nasiballen, acteurs, ma giërs, poppenspelers en Oosterse dansers. Alles bijeengebracht in een eendagsdromenland, „First holiness kitschgarden for the liberation of love and peace in colours". (Van onze correspondent) ROTTERDAM De Schiedamse wet houder mr. P. Bochove heeft gezegd zijn functie neer te leggen. De oorzaak er van is een conflict met de P.v.d.A. Het gaat hierom een verschil van mening over de taak van wethouder. Mr. van Bochove meent in eerste instantie namens de ge hele raad te werken, de P.v.d.A. meent dat hij in de eerste plaats „gemachtigde is van de fractie binnen het college van B. en W. Mr. Bochove is 22 jaar wethouder ge weest. MUIDEN. De vestiging van het Hol land Promenade Park in Muiderberg, waarover al zoveel te doen is geweest en waarvoor zelfs een actiecomité in het leven werd geroepen door tegenstanders, is op losse schroeven komen te staan. Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hebben namelijk aan het gemeentebestuur van Muiden doen weten, dat het promenade park niet past in het huidige streekplan. Wel willen G.S. onderzoeken of het kan passen in het nieuwe streekplan, maar daar zijn enige jaren mee gemoeid. (Van onze correspondent) ALKMAAR. Het ruim anderhalf jaar oude zoontje Dirk van de familie Ten Haaf uit Alkmaar is door verstikking om het leven gekomen. In de slaap heeft het kindje zich zo gedraaid, dat het tuigje, waarmee het vastgebonden was, de adem heeft afgesneden. Het KNMI deelt mee: Langs de zuidflank van een depressie tussen Schotland en Zuid-Noorwegen is koele oceaanlucht over het vaste land van Europa binnengedrongen. In ons land zal de depressie regen brengen. Er zal een krachtige tot harde wind waaien tussen zuidwest en west. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- «0 a temperaturen c •*- «J c binnen- en buitenland BS BS Den Helder licht bew. zw 16 13 0 Ypenburg zw. bew. zw 17 13 0 Vlissingen regen zzw 16 11 0.2 Eelde half bew. zw 17 7 0 De Bilt zw. bew. zzw 17 11 0 Twente geh. bew. zw 15 9 0 Eindhoven zw. bew. zzw 15 10 0.2 Z.-Limburg licht bew zzw 16 10 0 Helsinki regenbui zzw 24 16 7 Stockholm half bew. wzw 22 12 0 Oslo onbew. w.st. 21 10 0 Kopenhagen licht bew. wzw 20 12 0 Aberdeen zw. bew. w.st. 17 6 1 Londen motregen z 20 11 2 Am sterdam half bew. zzw 17 11 0 Brussel zw. bew. zzw 18 9 0 Luxemburg zw. bew. z 15 Parijs half bew. zw 20 10 0.1 Bordeaux onbew. z 19 8 0 Grenoble half bew. w.st. 19 7 0 Nice onbew. n 28 14 0 Berlijn licht bew. w 19 10 8 0 Frankfort half bew. zw 19 0.1 München licht bew. wzw 17 9 0 Zürich zw. bew. z 16 8 0 Genève zw. bew. w.st. 19 5 0 Locamo zw. bew. ono 15 10 0 Wenen onbew. wnw 16 12 0 fnnshruck licht _bew. w 18 10 0 Belgrado onbew. wnw 29 9 0 Athene onbew. nw 33 24 0 Rome onbew. ono 24 16 0 Baicelona zw. bew. w.st. 22 15 1 Vladrid onbew. w.st. 28 13 0 Vïallorca onbew. w.st. 24 14 0 Lissabon onbew n 25 14 0 ZONDAG 23 JUNI Zon op 4.20 uur; onder 21.04 uur. r UUl. Maan op 2.08 uur: onder 19.28 uur. MAANDAG Z/» JUNI Zon op 4.20 uur; onder 21.04 uur. Maan op 2.34 uur; onder 20.36 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 25 lunl 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 22 JUNI Hooe water 1.15 uur en 13.45 uur. Laag water 9.02 uur en 21.38 uur. ZONDAG 23 JUNI Hoog water 2.02 uur en 14.26 uur. Laae water 9.49 uur en 22.23 uur. MAANDAG 24 JUNI Hoog water 2.40 uur en 15.05 uur. Laag water 10.33 uur en 32.02 uur. Het rtoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2