Als u kwaliteit voorop stelt IJmuider Courant J. J. Huizinga 40 jaar bij het chr. onderwijs in Velsen Neem nu een kwartaalabonnement! Noordzeekanaal doorsnijdt Oud-Velsen VERENIGINGSNIEUWS ÜII DE IJMOND meubelen voor gelukkige mensen Spontane hulde aan hoofd Beatrixschool Kotter kapseisde door geringe stabiliteit Sloop begonnen de ruiiter Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis TEL. 15000 ZATERDAG 22 JUNI 1968 5 stóutenbeek intermeubel Velsen-IJ muiden er zijn zóveel aparte geschenken in de TAXI 3000 TEL. 23000 WONINGINRICHTING BEVERWIJK dan is 't voor u belangrijk te weten datintermeubel u 5 jaar garantie geeft op konstruktie en binnenwerk van alle meubelen - en dat zijn er nog al wat! - uit de intermeubel-kollektie. U be taalt hiervoor niets meer. Eerder minder! MARTPLEIN 30 - IJMUIDEN Deze luchtfoto geeft een duidelijk overzicht van het oude dorp Veisen, waarvan een aanzienlijk deel op het ogenblik wordt gesloopt in verband met de verbreding van het Noord zeekanaal. Boven de witte streeo wordt alles water. ZATERDAG 22 JUNI Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 en 21 tot 22.30 u.: Bezichtiging verlich te ruïne, in de kelders expositie grafiek van Peter Struycken. ZONDAG 23 JUNI 't Braambos, Zeeweg 264. IJmuiden- Oost, 19.30 u.: Intrede ds. Nijdam. Openluchtbad De Heerenduinen, 10 tot 17.30 u. geopend. Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 en 21 tot 22.30 u.: Bezichtiging verlich te ruïne, in de kelders expositie grafiek van Peter Struycken. MAANDAG 24 JUNI Velserbad, Briniostraat. IJmuiden, 8.15 u.: Afzwemmen voor leerlingen scholen. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19 tot 20 u.: Spreekuur prot.-chr. fractie ge meenteraad Velsen. Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 en 21 tot 22.30 u.: Bezichtiging verlich te ruïne, in de kelders expositie grafiek van Peter Struycken. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraat- weg 77: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Sant poort, „Spaarnberg". Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Peruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. Da ondergetekende naam «traat plaata wenst met Ingang van 1 juli a s. een kwartaal-abonnement op Handtekening kunt deze aanmelding j>er post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. dan vakantie is werd nu reeds gelegen heid gegeven om hem te feliciteren. De aanstaande jubilaris werd vol waar dering toegesproken door wethouder J. van Leeuwen, die de taak van de wethouder voor het onderwijs, de heer H. de Boer. had overgenomen omdat deze op vakantie is. De heer Van Leeuwen bracht de dank van Velsens gemeentebestuur voor de 38 jaren gedurende welke de heer Huizinga een zeer belangrijke bijdrage heeft gele verd aan de opvoeding van de jeugd in deze gemeente. Velsen is deze prima on derwijzer heel veel dank verschuldigd en hoopt dat hij ook de laatste jaren voor zijn pensionering met vreugde en in goede gezondheid leiding zal geven aan de Prin ses Beatrixschool. De wethouder liet zijn gelukwensen volgen door de aanbieding van twee boeken. Vervolgens werd de heer Huizinga toe gesproken door de heer A. Kool, lande lijk inspecteur van het Christelijk Volks Onderwijs; de heer J. Groen namens het Wethouder J. van Leeuwen bracht de dank van Velsens gemeentebe stuur over aan het hoofd van de Prinses Beatrixschool, de heer J. J. Huizinga. plaatselijk CVO; de heer Donker, die de grote dankbaarheid van de ouders der leerlingen vertolkte; mevrouw Koopmans- Zijlstra, die het woord voerde voor het onderwijzend personeel van de Prinses Beatrixschool; de heer Wapenaar namens het Convent van de Protestants Christe lijke Scholen in de IJmond; de heer Bergsma sprekende uit naam van de Ju- lianaschool en de Emmaschool en de heer Sluiters, die de oud-leerlingen van de Prinses Beatrixschool vertegenwoordigde. Alle sprekers boden geschenken aan en betrokken mevrouw Huizinga in hun toe spraken. De heer Sluiters vertelde wat hij als Hans Sluiters hij is nu zestien jaar van school had ervaren. Hij deed dit op een bijzonder leuke manier, waar uit onder meer bleek dat ook toen niet alle leerlingen lief en oppassend waren, maar dat ook niet alle onderwijzers, de heer Huizinga bepaald niet uitgezonderd, altijd zo waren om er niet „de p." aan te hebben. Na de toespraken dankte de heer Huizin ga alle sprekers. Voor het jongere onder wijzend personeel had hij een advies: „Be nader de kinderen met liefde. Als je dat niet kunt, ga dan iets anders doen". Hij zei wat dit betreft het wel te hebben ge troffen en met vreugde zijn jaren te zullen vol maken. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het Hervormd Jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan in IJmui- den-Oost was vrijdagavond een vol huis waarin de h°er J. J. Huizinga, hoofd van de Prinses Beatrixschool in Driehuis het middelpunt vormde. Dit schoolhoofd zal op 1 juli veertig jaar in dienst van het christelijke onderwijs zijn en omdat het van het Noordzeekanaal, welke nauw ver band houdt met de verruiming van de IJ- muidense havenmond. Op gedeelten van het Noordzeekanaal kunnen mamoettankers elkaar al royaal passeren. Als gevolg van moeizame onteigenings procedures is het slechten van het oude dorp Velsen en van de huizen langs de Stationsweg eigenlijk pas laat aan de beurt gekomen, maar nu is het een kwes tie van enkele maanden. Op de hierbij afgedrukte luchtfoto is globaal te zien hoe het Noordzeekanaal zich een weg zal banen door Velsen. De witte streep geeft de nieuwe oeverlij n aan. Boven de streep wordt alles water. In het gedeelte beneden de witte streep moet de bebouwing worden aangepast, hetgeen onder meer gepaard gaat met een verlegging van de belangrijkste toegangs weg naar IJmuiden, de Stationsweg en dus met het slopen van vele panden langs deze weg. Rijkswaterstaat heeft zelf het daar ge vestigde bureau als een van de eersten verlaten. Van de fraaie villa, waarin Rijkswaterstaat was gevestigd, zijn de ramen al dichtgespijkerd en eerstdaags zullen de slopers komen. Het kanaal is al genaderd tot het uit historisch oogpunt belangrijke Pleintje v. Bresser, in de middeleeuwen een knoop punt van de belangrijkste wegen in Ken- nemerland. Het feit dat zo'n belangrijk deel van het oude dorp moet verdwijnen is gemakke- (Van een verslaggever) VELSEN. Dat een groot gedeelte van het oude dorp Velsen moest verdwij nen in verband met de verbreding van het Noordzeekanaal was al lang bekend, maar nu gaat het ook gebeuren. Er wordt op het ogenblik rigoreus gesloopt. Fraaie villa's worden in de tijd van een week met de grond gelijk gemaakt. Van ver scheidene huizen zijn de ramen met plan ken dichtgespijkerd. Nog bewoonde huizen zien er verwaar loosd uit, omdat het normale onderhoud de laatste jaren geen zin meer had. Alles moet wijken voor de verbreding ADVERTENTIE Van deze villa aan de Stationsweg werden enkele weken geleden de ramen met planken dichtgespijkerd. Nu rest van het pand nog slechts wat puin en een enkele ontbladerde heester in wat eens een tuin was. lijker te accepteren, nu er zulke aanzien lijke bedragen zijn en worden geïnves teerd om van het resterende dorpsgedeel te een monument te maken door de oor spronkelijke dorpskern rondom de zeer oude Engelmunduskerk op een respect af dwingende wijze te restaureren. ADVERTENTIE IJMUIDEN. Op 8 december 1966 is het vissersvaartuig Willem Senior SCH 225 op de Noordzee met man en muis vergaan. De Raad voor de Scheepvaart veronderstelt, dat de geringe stabiliteit van de motorkotter, die kapseisde, haar fataal is geworden toen zij met harde van achteren inkomende wind en bij het noordoost gaande tij vissende was in de richting noordnoordoost. De kotter lag daarbij, nu de galgen aan stuurboord stonden, enigermate schuin over stuurboord en is wellicht on der de invloed van de harde achterlijke wind en de moeilijke achter inkomende zee met de stuurboordverschansing onder water gelopen. Het schip verloor hierdoor zijn stabiliteit en ondervond een enorme neerwaartse kracht aan stuurboord, zodat het plotseling over stuurboord omsloeg. Enige zekerheid omtrent het moment en de wijze waarop de ramp is geschied, bestaat echter niet. Met betrekking tot de zusterschepen van de SCH 223 zijn maatregelen geno men. Het onderzoek naar de stabiliteits eigenschappen van vissersschepen van minder dan 200 ton is thans onder han den. De Raad betuigt zijn deelneming met de nabestaanden van de opvarenden: schipper J. Hoek, stuurman A. Hoek mo tordrijver W. Korving, de matrozen P. Haasnoot en H. Pronk en de jongen M. Ginder. sunart de kunst nijverheids- afdeling van IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Seheldestraat 87 Voor B E V E R W IJ K GARAGE BREESTRAAT 55

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5