Academische Raad verwerpt omstreden ra pp o rt-Ma ris Fa. B. ENGELENBERG B.P.-opposanten wensen zetels te behouden PREMIER DE JONG TERUG Agenda voor Haarlem en de IJmond Man doodt vrouw en kind en Twee mannen verdronken Rovers van geldauto gepakt Freule Wttewaal benoemd tot commandeur STUDENTEN BEZETTEN UNIVERSITEIT Nog geen advies aan minister Geen vertrouwen in Koekoek Twee doden bij autobotsing Politie vindt ontsnapten in het water Lifters beroofd daders gepakt 1 Niet meer bezorgd over grensgeschil met Guyana Wisselvallig MAANDAG 24 JUNI 1968 2 Advies Nieuwe raad OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN MANOMETERS - LUCHTKRANEN HET CONFLICT IN DE BOERENPARTIJ Resolutie Auto in sloot In Groningen in Haarlemmermeer en Zandvoort - C.H.U. vierde 60-jarig bestaan Open beleid A. y'r Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk t Ss jjt ëx (Van onze correspondent) UTRECHT De Academische Raad heeft in de zaterdag in Utrecht gehouden vergadering het veel omstreden rapport-Maris over de herstruc turering van de universiteiten en hogescholen met grote meerderheid verworpen. Dit is het belang rijkste resultaat van een rumoerige dag, die 's ochtends begon met de bezetting van de senaat zaal van het academiegebouw op het Domplein, door de afdeling Amsterdam van de Studenten Vakbeweging. De Nederlandse Studentenraad hield in de depen dance van de universiteit een tegenvergadering. Hierin namen studenten, hoogleraren en leden van weten schappelijke staven de Academische Raad op de korrel De dertig Amsterdamse S.V.B.'ers waren zonder moeite het universiteitsgebouw binnengedrongen. Zij zeiden tegen de voorzitter van de Academische Raad, prof. dr. H. H. Janssen, dat zij niet zouden vertrekken, voordat hij er in toegestemd zou hebben dat het be stuur van de N.S.R. aan de beraadslagingen van de Academische Raad mocht deelnemen. Deze ging hier niet op in. De studenten volhardden daarop in hun bezetting, waarop de Academische Raad zijn toevlucht nam tot de ontvangstzaal van de universiteit. In overleg met de officier van Justitie besloot de rec tor magnificus, prof. dr. De Vooys, niet de politie bij de zaak te betrekken. Rechercheurs hielden evenwel een oogje in het zeil. Toen de Academische Raad, anderhalf uur later dan de bedoeling was, zijn vergadering begon, verlieten de studenten uit eigen beweging het universiteitsgebouw. De Academische Raad maakte de vergadering overi gens kort. Prof. Langemeyer, die als kroonlid van de Academische Raad bedankte, omdat hij het te druk heeft met zijn werk als procureur-generaal van de Hoge Raad, zei: „Het ging er nu alleen maar om dat wij zo snel mogelijk het advies opstelden, dat er geen advies aan de minister gegeven zal worden". Het niet-uitbrengen van een advies is overigens een voorlopig besluit, zo zei prof. Diepenhorst, lid van de Academische Raad later. „De minister heeft de raad om advies gevraagd en hij zal later ooit advies moeten geven". Aan de andere voorstellen die naast het rapport- Maris waren ingediend zoals de Lochemse nota, kwam de raad namelijk niet toe. De discussie daarover is naar september verschoven. Via de faculteiten zullen dan ook de studenten en de leden van wetenschappelijke staf erbij worden be trokken. Tevens zal de Academische Raad dan zichzelf laten „doorlichten", dat wil zeggen zijn samenstelling en werkwijze ter discussie stellen. Deze besluiten van de Academische Raad, werden door prof. Langemeyer en prof. Diepenhorst, rector magnificus van de Economische Hogeschool in Rotter dam, bekendgemaakt in de tegenvergadering van de N.S.R., die ze na afloop van de vergadering van de Academische Raad bezochten. Daarmee zou nagenoeg voldaan zijn aan de belangrijkste eis die op de tegen- meeting van de N.S.R. naar voren kwam. Uitgangspunt van de discussie hier was de stelling dat de huidige Academische Raad een sta in de weg is voor een al gemene openbare discussie over de universiteit. Er moet een nieuwe raad komen, waarin alle betrokkenen, en niet alleen de hoogleraren, vertegenwoordigd zijn, was de conclusie. Er bleef echter nog veel verschil van mening bestaan over de vorm en de functie van de nieuwe raad. De N.S.R. besloot daarom een werkgroep in te stel len, die in september in de faculteiten discussies op gang moet brengen over de nieuwe Academische Raad en de inspraak van de studenten in het algemeen. ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem Tel. 15252 OOSTERHOUT. Een 28-jarige Ne derlander die in Poppel in België woont en die bij een bierbrouwerij in 's Her togenbosch werkt, heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn 28-jarige vrouw en zijn tweejarig zoontje doorwurging om het leven gebracht. Hij doodde ook de hond. De man was 's nachts om half twee dronken thuisgekomen. Zijn vrouw, die een tweede kind verwachtte, verweet hem zijn gedrag, waardoor de man in woede is ontstoken. Nadat hij zijn vrouw en kind had ge dood, is hij op zijn bromfiets naar de grens gereden, waar hij een douanebe ambte vertelde, dat er brand was in de Partorijstraat in Poppel, in welke straat hij woont. De beambte is gaan kijken, maar zag niets ongewoons. Om vijf uur zondagmorgen heeft de dader zich bij de politie van Oosterhout gemeld. Hij zal. hoewel het misdrijf in België is begaan, in Nederland terecht staan, omdat hij Ne derlander is en in Nederland is aange houden. Waarschijnlijk zal hem doodslag ten laste worden gelegd. Uit het verhoor is namelijk gebleken, dat hij niet met voorbedachte rade heeft gehandeld. Bliksem trof meisje. Een 14-jarig meisje uit Leeuwarden dat met haar school klas in Appelscha kampeerde, is door de bliksem getroffen. Met zeer ernsti ge brandwonden is het in een zieken huis in Assen opgenomen. Snel ziekentransport. Dank zij een escor te van de rijkspolitie kon zondag een ernstige patiënt in anderhalf uur per ziekenauto van Goes naar een zieken huis in Amsterdam worden overge bracht. Boerderij afgebrand. Door hooibroei is zaterdagavond een grote boerderij in Berlikum (Fr.) afgebrand. De brand werd ontdekt door voorbijgangers. De bewoners die naar de tv zaten te kijken, hadden niets gemerkt. De schade be draagt 100.000. Gearresteerd. Een 47-jarige administra teur uit Waalwijk, die vorige week met ruim 3.000 gulden van zijn werkgever verdween, is in Eindhoven gearresteerd. Prijzen opstelwedstrijd. Ongeveer 140.000 leerlingen van de vijfde en zesde klas sen van de lagere scholen in Nederland hebben opstellen, kleurplaten en teke ningen gemaakt voor een door de on derwijscommissie van de nationale commissie tegen het alcoholisme uit geschreven wedstrijd. De prijzen vielen in Leeuwarden, Stadskanaal, Meppel, Drachten en twee in Utrecht. Nederlander won. De Nederlandse zweef vlieger Aart Dekkers heeft zaterdag ge presteerd wat nog nooit een Nederlan der gelukt is: hij eindigde als eerste in het dagklassement van de wereldkam pioenschappen zweefvliegen, die in Po len werden gehouden. In de race van Leszno naar het vliegveld van Lodz (200 km) maakte hij een tijd van 1 uur 39. Grootste jachthaven. In tegenwoordigheid van prinses Beatrix en prins Claus, die met prins Willem-Alexander aan boord van „De Groene Draeck" naar Drimme- len waren gekomen, is daar zaterdag de nieuwe jachthaven, de grootste van West-Europa, gelegen tegenover de Biesbosch officieel geopend. Er is plaats voor 1200 jachten. Fraude met kascheques. Een „avondwer ker" bij het postdistrict Groningen is in bewaring gesteld. Hij hield aan Gro ningse rekeninghouders toegezonden blanco girocheques achter, vulde er een bedrag op in en liet de cheques door een ander innen. Toen de rekeninghouders protesteerden dat er geld van hun rekening was afgeschre ven zonder opdracht kwam de zaak aan het licht. (Van onze correspondent) EDE-DEN HAAG De vier Kamer leden van de Boerenpartij, die de op positie voeren tegen het beleid van boer Koekoek wtigeren te voldoen aan de op dracht van de Boerenleider om hun ka merzetels ter beschikking te stellen. De heren zullen daarentegen dinsdag in de Kamer meedelen dat zij zich als de wer kelijke vertegenwoordigers van de Boe renpartij beschouwen en dat zij het ver trouwen in hun fractieleider hebben op gezegd. Boer Koekoek moet zijn zetel ter beschikking stellen, zo menen zij. De vier Kamerleden, de heren Harm sen, Van de Brake, Kronenburg en Van Harselaar, hebben zich zaterdag ten hui ze van de heer Harmsen in Hoenderloo beraden over de situatie die na de hoofdbestuursvergadering van vrijdag is ontstaan. Daarbij zijn de heren Van de Brake en Kronenburg geschorst als lid van de Boerenpartij en heeft de heer Harmsen te verstaan gekregen dat hij binnen één week moet kiezen tussen het Apeldoornse wethouderschap en het lid maatschap van de Tweede Kamer De heren weigeren de besluiten van het hoofdbestuur te erkennen. Zij menen dat een onjuiste procedure is gevolgd. Niet alleen was nagelaten alle hoofdbestuurs leden voor de vergadering uit te nodi gen, ook zouden vertegenwoordigers van Friesland, Overijssel, Limburg en van de IJsselmeerpolders in strijd met de op dracht van de leden in hun gewest hun stem aan het royementsvoorstel hebben gegeven. Hun standpunt hebben zij van daag aan de Boerenleider meegedeeld. In een verklaring, die de vier heren zaterdag na afloop van hun beraad uit gaven, stellen zij dat zij beslist geen nieuwe partij op het oog hebben, maar slechts bezwaren hebben aangevoerd te- gen de gebrekkige organisatie van de partij en de opeenhoping van functies bij de partijvoorzitter. Zij stemmen in met de resolutie van de Gelderse staten- en gemeenteraadsle den van de Boerenpartij van 14 juni. Hierin is het vertrouwen in het hoofd bestuur opgezegd en is aangedrongen op statuten en een ledenvergadering alsme de op een redactiecommissie van „De Vrije Boer", het blad dat boer Koekoek thans naar eigen goeddunken pleegt vol te schrijven. Boer Koekoek krijgt verder de schuld van de warboel in de Boerenpartij, het gebrek aan samenwerking tussen de fractieleden, en het ontbreken van in zicht in de financiën. De „groepHarm- sen" wil alles op alles zetten om de re solutie uitgevoerd te krijgen. De heer Hessel van de Noodraad zegt hierover: „Ik heb het voorspeld. Mis schien kan hieruit weer eenheid ont staan". Het presidium van de Tweede Kamer zal op korte termijn beslissen over de consequenties, die de splitsing van de Boe renpartij voor het parlement heeft. Mo gelijk moet er voor de groep-Harmsen reeds morgen een eigen fractiekamer be schikbaar zijn. Als zowel groep-Koekoek als groep-Harmsen zich elk als de offi ciële afvaardiging van de Boerenpartij beschouwt dan moet formeel beslist wor den hoe de groepen zullen worden aan geduid. Verwacht wordt dat de ene groep word aangeduid als „de fractie Koekoek van de Boerenpartij" en de andere als „de fractie Harmsen van de Boerenpartij." SCHAGEN. Twee mannen zijn za terdagavond of -nacht bij een auto-onge luk om het leven gekomen. Zij zaten in een wagen, die 's nachts op zijn kop in een sloot in Schagen werd aangetroffen. Het tweetal is verdronken. De toedracht van het ongeval is niet bekend. De slachtoffers zijn W. C. Stade- gaard en J. Groen, beiden uit Oude-Nie- dorp. MARKNESSE Bij Marknesse in de N.O.-polder zijn vanmorgen twee per sonenauto's frontaal op elkaar gebotst. De 37-jarige aannemer W. Westerhuis uit Zwartsluis en een vrouw uit Sneek kwa men hierbij om het leven. GRONINGEN. De Groninger politie heeft zaterdagmiddag jacht gemaakt op twee 22-jarige gedetineerden die na een vechtpartij tijdens het luchten kans had den gezien te ontvluchten uit het Huis van Bewaring. Beiden werden drie uren na hun ontsnapping door de politie ontdekt in het water van het Winschoterdiep, waar zij zich verstopt hielden met alleen het hoofd boven water. De ontsnapping was voorbereid door vijf gevangenen. Tijdens het luchten over vielen zij op de binnenplaats de twee be wakers. Na een hevige vechtpartij geluk te het de bewakers vast te binden, waar na twee van de vijf gevangenen met be hulp van 'n touw over een schutting klom men. die wegens een verbouwing de om muring verving. De drie anderen gaven hun vluchtpoging op. De vluchtpoging zou wellicht niet direct ontdekt zijn als niet een van de deelne mers aan het complot, kwaad over het feit dat het tweetal er alleen van door was ge gaan, zelf op een alarmknop had gedrukt. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De bemanning van een surveillanceauto van de Rotterdamse politie kreeg zaterdagmiddag per radio het verzoek uit te kijken naar een Duitse auto met drie mannen, die in Haarlemmer meer en in Zandvoort lifters van vrijwel al hun bezittingen hadden beroofd. Op het moment dat de melding door kwam, reed de gezochte Duitse auto pal achter de politie-auto. De Duitsers had den tevoren de politiemannen gevraagd, waar zij konden zwemmen. De politie-auto reed toen even voor de vreemdelingen uit naar het zwembad. Op de parkeerplaats werden de drie mannen gearresteerd. Zij bleken een 20-jarige en een 17-jarige Duit ser en een 28-jarige Italiaan te zijn. Zij hadden niet alleen in Haarlemmermeer lifters beroofd, maar bleken zich in Zeven bergen, Zandvoort, Abcoude en 's Heer Arendskerke aan dezelfde praktijken schul dig te hebben gemaakt. In hun auto vond de Rotterdamse politie een buks en drie dolkmessen. De mannen zijn overgegeven aan de politie van Haarlemmermeer SCHIPHOL. Minister president De Jong is zondag teruggekeerd van zijn bezoek aan Suriname. Hij heeft met rege ringsleiders over tal van onderwerpen ge sproken, ook over de grenskwestie met Guyana, waarover hij zich geen grote zorgen meer maakt. De sfeer is verbeterd en de zaak is in kalmer vaarwater beland zei hij. De premier sprak ook even over de vraag of Suriname onafhankelijk moet worden. „We zijn het er allemaal over eens, dat die uiteindelijk tot stand dient te komen", zei hij, „De Surinaamse rege ring geeft er op het ogenblik echter de voorkeur aan de mogelijkheden van het statuut nog wat uit te breiden, speciaal op het gebied van de buitenlandse betrek kingen. Pas veel later moet Suriname on afhankelijk worden. Het enige waarover men van mening kan verschillen is langs welke weg die onafhankelijkheid moet worden bereikt en hoe lang die weg dient te zijn". Premier De Jong keerde zondag zeer vroeg in de ochtend op Schip hol terug. Desondanks waren vice- premier Bakker en de oud-gevol machtigd minister voor Suriname, dr. Einaar, ter begroeting aanwezig. AMSTERDAM Twee Amsterdam mers, een 30-jarige bontwerker en een 34-jarige verwarmingsmonteur die ver dacht worden van het plegen van de ge wapende roofoverval op de bestelauto van de fa. Groenpol, zijn zaterdag in een wo ning in de hoofdstad gearresteerd. De chauffeur en de bijrijder van de geldauto en enkele andere getuigen heb ben de twee mannen als de daders her kend. Voorts zijn er nog talloze aanwij zingen dat zij de daders zijn. Van de buit van twee ton is een klein gedeelte terug gevonden. De twee Amsterdammers zijn geen on bekenden van de politie. UTRECHT. Het Tweede-Kamerlid freule B. Wttewaal van Stoetwegen is zaterdag benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg de onderscheiding ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Christelijk His torische Unie. De onderscheiding werd haar uitgereikt door haar partijgenoot mr, Beernink, minister van Binnenlandse Zaken, tijdens het C.H.U.-feest in Utrecht Het Eerste-Kamerlid prof. dr. J. W van Hulst in de feestelijke C.H.U.-verga dering bepleitte democratisering van het onderwijs en hekelde het despotisme en verlicht despotisme dat volgens hem nog te veel op Nederlandse scholen wordt aan getroffen. De universiteit in Nederland doet in structuur meer denken aan de middel eeuwen dan aan de ruimtevaart", aldus prof. Van Hulst. Mr. H. Rijpstra, burgemeester van Al melo, bepleitte als onderdeel van een zeer open beleid, verantwoordingsplicht van de burgemeester tegenover de gemeenteraad over zijn handhaving van de openbare orde. Een dergelijke verplichting zou in de wet moeten worden opgenomen. Plaat t. v - Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag, 20.30 u.: Cabaret Harlekijn met Herman van Veen. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door stadsorganist Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „The Way West", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De Stille wreker", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Voor een paar dol lars meer", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Raad eens wie er komt, eten", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Mannon 70" 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand \7an 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot 17 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Woem-in" werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten, Berend Pasman, Lou Schoutens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20 tot 22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg. Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrydag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen - daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4)Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, dinsdag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. MAANDAG 24 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafisch werk van Peter Struycken. DINSDAG 25 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie, grafisch werk van Peter Struycken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zweeds naakt als lokaas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: van de rosse buurt". DINSDAG 25 JUNI „Vera „Vera Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Zweeds naakt als lokaas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u van de rosse buurt". Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2: Geopend van 14 tot 16 u.; voor groepen op aanvraag. MAANDAG 24 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". DINSDAG 25 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". selijke algemene politieverordeningen zouden in plaats van een demonstratiever bod met de mogelijkheid van ontheffing een meldingsplicht voor demonstraties moeten bevatten. De burgemeester meende dat, wil de huidige democratie haar functie blijven vervullen, een verdere democratisering van het overheidshandelen, door grotere inspraak van de burgerij door „hearings", het inschakelen van commissies uit de burgerij en het onderhouden van public relations, noodzakelijk is. Het K.N.M.I. deel mee: Achter een storing, die zondag met regen overtrok, breidde een rug van hoge lucht druk zich over ons land uit. Hierdoor kwamen er vandaag zonnige perioden voor. Inmiddels trekt op de oceaan ten wes ten van Ierland een depressie in ooste lijke richting. Verwacht wordt, dat in het komende etmaal deze depressie ons land zal bereiken. Daarby zal vrij vochtige lucht naar ons land worden gevoerd. De temperaturen blijven ongeveer dezelfde als vandaag. WEERRAPPORTEN M Maximum- en minimum 90 S temperaturen j d binnen- en buitenland BS BS Den Helder zw bew. wzw 16 13 1 Ypenburg zw bew. wzw 16 13 2 t/lissingen zw bew. zw 17 11 7 Eelde zw bew. wzw 22 10 6 De Rilt zw bew zw 18 10 1 Twente zw bew. wzw 24 11 5 Eindhoven lient bew. zw 20 10 3 Z.-Limburg licht bew. wzw 21 11 0 Helsinki zw bew nno 26 12 0 Stockholm onbew. z 23 14 0 Oslo geh bew zo 18 15 6 Kopenhagen zw bew w 20 15 0 Aberdeen z^ bew. wzw 15 7 3 Londen zw bew. zw 17 10 4 Amsterdam zw. bew zw 17 10 2 Brussel zw. bew. zw 17 9 1 Luxemburg zw. bew. w 21 10 17 Parijs z\* bew zw 18 9 14 Bordeaux haTt bew. zzw 9 0 Grenoble zw bew. nnw 19 11 19 Nice onbew n 13 11 21 Berlijn zv\ bew. w 26 15 0 Frankfort licht bew w 26 10 14 München geh bew. w 26 11 2 Zürich :w bew wzw 11 1 Genève zw. bew. tï w 10 7 Locarno half bew ozo 13 19 Wenen zw bew. wnw 25 14 0 Innsbruck regen O 25 10 5 Belgrado licht bew. w.st. 27 14 0 Athene onbew zzw 20 0 Rome half bew. nnw 24 15 28 Barcelona Echt bew nw 28 13 0 Madrid onbew w.st. 24 8 0 Vlallorca onbew. w.st. 27 12 0 Lissabon onbew. n 23 14 0 DINSDAG 25 JUNI Zon op 4.21 uur onder 21.04 uur. Maan op 3.11 uur onder 21.33 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 25 juni 23.25 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN V1AANUAG 24 JUNI Hoog Laag water 2.4u water 10.33 uur en uur en 15.05 32.02 DINSDAG 25 JUNI Hoog water 3.14 uur en 15.39 Laag water 11.19 uur en 23.40 uur. uur. uur. uur. Het hoog en laag water te tot 15 min. vroeger dan Zandvoort is te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2