Gebroeders Korf bouwden boot in schaarse vrije tijd Plafond Velsertunnel zwaar door zandwagen beschadigd IJmuider Courant VERENIGINGSNIEUWS Vondst tijdens duinwandeling De mooiste Grand Prix Ik zou wel een tuinfeest willen geven Neem nu een kwartaalabonnement! Kermis bracht geld voor KWF Overgelukkige moeder van Marianne Wijfje: Bromfiets en rijwiel gestolen Eerste prijs voor jeugdharmonie Expositie bij Boumans V olksdansavond in Beverwijk Bioscoopemployé met ruim 4200 verdwenen Verkeersdrukte viel mee Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis MAANDAG 24 JUNI 1968 5 ""SUP'* m Velsen-IJ muiden Velsen-Noord 99 Geloof in goede afloop Visite wmm, Misdaad Kortstondig beheer van brandkast Bij autoraces Grand Prix De „Dissonant" van de gebroeders Korf in het jachthaventje bij de IJmuidense Noordersluis. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De gebroeders F. en D. Korf hebben op hun werkplaats voor re paraties en verhuur van draglines aan de Bronsstraat een motorboot voor eigen re creatie gebouwd. Het vaartuig wijkt zeer af van alle bestaande modellen, niet al leen uiterlijk maar ook wat de indeling betreft. De boot werd door beide broers in hun vrije tijd gebouwd. Die vrije tijd was schaars en daarom heeft de bouw van dit scheepje anderhalf jaar geduurd. Er is accommodatie voor vier personen. Het is een „vierpersoons" geworden om dat de bouwers er iets van hebben willen maken waar men zich niet hoeft te behel pen: op deze boot kan men zich gemakke lijk bewegen en er is van alles aan boord om eens heerlijk te kunnen genieten van een mooie vaartocht. Het accent is vooral gericht op het uitzicht ook bij minder mooi weer. De voortstuwing geschiedt door een vier cylinder benzinemotor van dertig paardekrachten. Het in lichtgroen uitgevoerde vaartuig maakte zaterdag middag een proeftocht op het Noordzeeka naal. De bouwers zijn nog niet helemaal tevreden en zullen nog enkele veranderin gen aanbrengen. VELSEN-NOORD. Om elf uur zater dagavond sloten de kermisexploitanten hun diverse attracties, waarmede de zes daagse vermakelijkheden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding hun einde vonden. Of schoon de weersomstandigheden vrijdag en zaterdag allerminst medewerkten is toch een redelijk resultaat bereikt. Voor oliebollen en paling was weinig belang stelling en ook de nougatkraam, een lust voor het oog, trok maar weinig kopers. Ook het glazen doolhof met de lachspie gels deed het niet. Meer succes had de autoscooter. De goktenten met de mecha nische kranen en het bulldozenschuifspel trokken meer liefhebbers. Vooral het laat ste was erg in trek, maar de standhouder bleek toch niet helmaal voldaan. Het meest geliefd bij de kinderen was de vliegtuigdraaimolen. De gewone zweef molen was goed bezet. Het afdelingsbe stuur van Velsen-Noord van het KWF kan in elk geval rekenen op een bijdrage uit de baten van deze kermisvermakelijkhe den. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Veel materiële schade en een verkeersopstopping over ruim vijf ki lometer, zijn zaterdagmiddag om half twee het gevolg geweest van een mecha nische storing bij een zware zandauto, toen hiervan in de westbuis van de Vel sertunnel door een nog niet opgehelderde oorzaak plotseling de laadklep naar bo ven schoot en met het tunnelplafond in aanraking kwam. Dit voertuig, dat niet is geschikt om aan het verkeer deel te ne men, omdat het alleen voor werkzaam heden op terreinen is ingericht, werd ge sleept door een truck, bestuurd door een 34-jarige chauffeur uit Beverwijk, terwijl zich achter het stuur van de zandwagen een 22-jarige chauffeur uit Velsen-Noord bevond. Toen de wagen tot stilstand was ge bracht, had deze het plafond reeds over een lengte van ongeveer dertig meter be- De ondergetekende naam straat plaats wenst met Ingang van 1 juli a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening O kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger ln uw wijk. MAANDAG 24 JUNI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19-20 u. Spreekuur prot. chr. fractie gemeente raad Velsen. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9-20 en van 21-22.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voor lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.: filiaal Sant poort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k.-bibliotheek)19 tot 21.30 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West parochiezaal onder Petruskerk, Venusstr. 1: 19 tot 21 uur. DINSDAG 25 JUNI Openluchtbad De Heerenduinen, 8.15 u.: Tweede dag afzwemmen scholieren. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting Velsen, spreekuur leidster in de Willibrordstraat 102, IJmuiden: 9.30-12 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9-20 en van 21-22.30 uur. Raadhuis Velsen, Plein 1945, is te be zichtigen op werkdagen van 10-12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur: filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden; 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden: spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, beneden zaal 3, tel. 02550-15010; Velsen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke vergaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510- 25550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het ge bouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak, secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. MAANDAG 24 JUNI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: Volwassenen en jeugd 14.30 tot 17.30 u. DINSDAG 25 JUNI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 19.30 u.: modelbouwclub Kennemer Staten. Gemeente-bibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77. Volwassenen 19-21.15 u. (Van onze correspondent) AMSTERDAM „We liepen daar in de duinen en op een gegeven mo ment hoorde ik gehuil. Ik dacht eer lijk gezegd eerst dat het een kat was maar naderhand hoorde ik duidelijk mama roepen. Toen zijn we erop af gegaan en vonden het meisje", zo ver telde zondagmiddag de 17-jarige hbs'er Frits Mooi in zijn ouderlijke woning in Amstelveen hoe hij en zijn vader, de 53-jarige directie-secretaris de heer G. J. Mooi in de vroege zon dagmorgen de kleine Marianne in de duinen hadden gevonden. Het was negen uur toen Frits in het duinge bied waar hij regelmatig met zijn vader een wandeling maakt, het hulp geroep van Marianne hoorde. Op de televisie hadden vader en zoon beel den van de massale speurtocht naar de kleuter gezien en daarbij verschil lende punten herkend waar zij vaak wandelden om van de natuur te ge nieten. Marianne lag temidden van brandnetels onder een meidoorn. Zij had geen schoentjes en broekje meer aan. Voor zichtig werd het meisje opgetild en ge vraagd wie zij was en wat zij in de dui nen deed. Geestelijk was ze helemaal hel der. Maar ze trilde, was lichamelijk erg verzwakt en had erge dorst, zo vertel de Frits. „We hebben haar toen meegenomen naar de auto. Dat was nog een wandeling van een half uurtje. We wisten toen nog niet direct wie het was, want het meisje leek ons een beetje ouder dan het vermiste Zandvoortse meisje. Maar naderhand vermoedde ik wel dat zij het was", aldus Frits. Marianne gaf geen antwoord op de vraag wie zij was. In de auto sprak zij over haar broertje, maakte wat losse opmer kingen, zei dat zij naar school ging en had het telkens over water. Voor ze met Marianne naar de auto gingen heeft Frits nog op de plek waar ze haar gevonden hadden een kleurendia gemaakt van zijn vader met Marianne op de arm. Met een politieman uit Overveen en een rechercheur uit Zandvoort zijn de heer Mooi en Frits toen zij Marianne op het politiebureau in Overveen hadden ge bracht terug gegaan om de plaats te wij zen waar zij het meisje hadden gevon den. (Van onze correspondent) Er ging een golf van ontroering en medeleven door Zandvoort toen in de loop van zondagmorgen bekend werd dat Marianne Wijfje was gevonden. Het nieuws verbreidde zich snel. Over al vertelde men het elkaar en in de dienst van half elf werd het in de her vormde kerk afgekondigd. De door angst en onzekerheid geslagen ouders konden de emotie van het weerzien van hun kind maar nauwelijks ver werken. Het heeft geruime tijd ge duurd voor het ten volle tot hen door drong dat hun reeds dood gewaande dochtertje in goede gezondheid te recht was, en droefheid veranderde in diepe dankbaarheid en geluk. Deze vreugde leefde eigenlijk overal in Zandvoort. De korpschef van politie, de heer J. D. Van Maris, zei zondagmor gen: „Dit is de mooiste Grand Prix die we ooit hebben meegemaakt." (Van onze speciale verslaggever) ZANDVOORT „Mama, mag ik melk?", dat was het eerste wat de kleine Marianne Wijfje haar moeder vroeg toen ze zondagmorgen om elf uur na vier bange dagen en nachten weer op moeders schoot zat. De twee- eneenhalf jarige kleuter was volkomen uitgeput en uitgehongerd, maar vol ledig ongedeerd, toen vader en zoon Mooi uit Amstelveen Marianne om even over half tien vonden onder een struik op een stuk particulier duin terrein nabij „Kraantje Lek" in Over veen. Vader J. Wijfje, een 29-jarige documentalist, was nog wat bleek en beverig van de spanning toen tiental len buurtbewoners en andere mee levende Zandvoortenaren zijn woning aan de Celsiusstraat binnenstapten om met geschenken voor moeder en kind van hun vreugde te getuigen, ,,'t Is nog niet helemaal van me afgevallen, die spanning, dat verdriet, dat uit zichtloze, zoiets duurt altijd even", zo zegt de heer Wijfje. Mamma J. C. Wijfje-Vergunst (28) streelt de drie en half jarige Steven, het broer tje van Marianne, als ze naar de buur vrouw wijst en vertelt: „Mevrouw De Jong kwam het om een uur of elf ver tellen. Maar ze keek zo treurig dat ik vroeg of Marianne verdronken was. Nee, nee, zei ze het is terecht." „Ik had geen schoenen aan, maar daar gaf ik niet om. Ik wilde meteen mee naar Overveen. Toen we daar kwa men, was Marianne al naar de politie in Zandvoort. Wij, mijn buurman en ik, naar Zandvoort. En daar zat m'n man, met Marianne op z'n schoot. O, ik ben zo blij. Ik zou wel een tuinfeest willen geven of iedereen willen bedanken of zo maar door alle straten van Zandvoort roepen, dat m'n kind gevonden is." Papa is nuchter gebleven. „Nee er mogen geen foto's meer gemaakt worden van Marianne. Ze ligt nu rustig boven te slapen, maar ze is zo overstuur, dat ik het niet aandurf. De dokter zei, dat ze vandaag om het uur wat mocht drin ken en dat ze maandag weer helemaal in het gezin moet worden opgenomen. Maar dat zullen we nog wel zien. 't Ligt eraan hoe ze is", zegt de man die vier etmalen lang krampachtig heeft vastgehouden aan zijn eigen geloof in de goede afloop. „Geslapen hebben we nauwelijks, eten kregen we niet door onze keel. Elke dag hebben we ons volkomen leeggelopen in de duinen. Als je zoiets overkomt, leef je helemaal in een waas. En dan komen ze vertellen, dat je kind leeft, dat het zelfs niets mankeert. Wat je dan voelt, daar heb ik geen woorden voor." De zoveelste visite komt. beladen met cadeaus en bloemen, en weer vertelt mevrouw Wijfje dat Marianne woensdag binnen tien minuten spoorloos uit de tuin van de buurvrouw verdwenen was, dat ze als een haas alle garages en blokjes huizen doorzocht, de duinen in rende en de buurt alarmeerde. Ineens was iedereen in actie en dat bleef zo tot vandaag. Er waren vrouwen, die huilden en het allemaal niet konden ver werken. Vreemd genoeg had ik daar zelf geen last van. Je denkt dat je een zielig hoopje mens moet zijn, maar ik was abnormaal flink. Ik verwacht de te rugslag vanavond of morgen". De politie van Zandvoort denkt nog maar zeer vaag aan een misdaad. Het onderzoek met speurhonden, dat onmid dellijk begon heeft in eerste instantie niets opgeleverd. Het kind had weliswaar geen broekje, kousen of schoentjes aan, maar volgens de heer Wijfje doet zijn dochter haar natte broeken altijd zelf uit en „de kousen en schoenen slingeren ook altijd door het huis." Volgens papa is er echter wel misdrijf in het spel. „De plek waar ze gevonden is ligt hemelsbreed drie kilometer hier vandaan. Een volwassene kan er door alle heggen, hekken en obstakels nauwe lijks komen. Zou zo'n kind dat dan wel kunnen? Trouwens het schijnt dat Mari anne is weggehaald en later op die plaats is neergezet. Volgens de dokter heeft ze pas anderhalve dag zonder eten en drinken geleefd. Haar lichamelij' e toestand zou te goed zijn voor een peri ode van vier dagen en vier nachten vasten". Mevrouw Wijfje kan zich op dit mo ment niet zo erg opwinden over dat fa cet van de verdwijning. „Ik ben veel te gelukkig, dat Marianne thuis is. Ik Zowel Marianne als haar moeder voelde zich vanmorgen een stuk beter. Mevrouw Wijfje begon enigs zins van de emoties te bekomen en de teruggevonden Marianne at van morgen voor het eerst wat voedsel dat zij niet meteen overgaf. Zo nu en dan spreekt Marianne nog even wat wartaal maar haar gezondheids toestand gaat toch zienderogen voor uit. De familie Wijfje is vanmorgen overstelpt met telegrammenbrie ven en fruit afkomstig uit het hele land. De kleuterschool „Hummel oord" bracht een zanghulde en de buurtbewoners brachten een aan zienlijk bedrag bijeen voor het ge zin. De kinderen zullen hiervan een paar mooie cadeaus krijgen en de heer en mevrouw Wijfje krijgen de rest van de opbrengst als geschenk onder couvert. De buurtbewoners hebben namelijk niet vergeten dat het gezin over enkele weken met vakantie gaat. had door dat vruchteloze zoeken van die honderden politiemannen, soldaten, buurt bewoners - ze hebben zelfs boten ge kocht en dreggen laten smeden om te kunnen helpen - het gevoel, dat ze dood zou worden thuisgebracht of misschien zelfs nooit terug zou komen. Ik had alleen nog hoop op wat een van de helderzienden, ik geloof dat het Gerard Croiset was, tegen een verslag gever had gezegd: „op de vijfde dag wordt het kind gevonden". En dat is ge lukkig gebeurd". schadigd. Bovendien waren vier licht bakken afgerukt. De Velsense politie en personeel van Rijkswaterstaat hebben on geveer anderhalf uur werk gehad met het weer op gang brengen van het verkeer en het verwijderen van de chaos, waarna de zandwagen voor een technisch onder zoek naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht. De schade is aanzien lijk en bedraagt enige duizenden guldens, waarvoor de eigenaar van de zandauto aansprakelijk is. Deze auto is uiteraard niet verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Zaterdagmiddag ontdek te een jeugdige eigenaresse in de Kom passtraat in IJmuiden het rijwiel, dat haar enige tijd geleden was ontstolen. Na een ingesteld onderzoek kwam de politie terecht bij een 18-jarige opperman uit IJmuiden, die daarbij bekende het rijwiel destijds te hebben ontvreemd. Hij is in gesloten, terwijl het meisje weer in het bezit van haar eigendom werd gesteld. Voorts werd uit de schuur van een wo ning aan de Orionweg door onbekenden een bromfiets meegenomen, welk voer tuig enige tijd later op een andere plaat* werd teruggevonden. Men had de motor echter verwijderd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Op het zaterdag in Bos koop gehouden Nationaal Drumbandcon cours wist het jeugd tamboer- en trom petterkorps van de IJmuider Harmonie in de juniorenafdeling met 254 punten de eerste prijs te behalen. Omdat het tevens in deze afdeling het hoogst aantal punten was, kwam het korps bovendien in aan merking voor de wisselbeker. De invaller tamboer-Maitre Peter van der Heiden zag zich de tweede prijs toegekend, met slechts 0,6 punt verschil met de eerste prijs. Er waren twintig deelnemende korpsen, zodat het resultaat voor de jeugdharmonie als bijzonder fraai kan worden beschouwd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De kunstenaar Jacques Siegers uit Eindhoven exposeert van vrij dag 28 juni tot en met zaterdag 3 augustus schilderijen in galerie Boumans aan de Breestraat 122 te Beverwijk. De expositie wordt geopend op donderdag 27 juni des avonds om acht uur door Jacques Martens kunstredacteur bij het dagblad „De Stem" uit Breda. De tentoonstelling is geopend: dagelijks - uitgezonderd zondag en maan dag - van 9 tot 18 uur. (Van onze correspondent) BEVERWIJK Ongeveer honderd jon geren uit geheel Noord-Holland zijn za terdag naar het vrijetijdscentrum „De Slof" aan de Kruisweg gekomen om onder leiding van Otto Hollema deel te nemen aan de volksdansavond, welke door de volksdansgroep „Zabava" was georgani seerd. Op de uitstekende muziek van „Or chestra Macedonia" werden naast ver schillende inheemse dansen ook dansen uit Joegoslavië en Israël uitgevoerd. Tus sen de dansen door zong Marjolein Rom- merts een aantal van haar beste songs. Het geheel is voor de aanwezige jongeren een afwisselende en een op behoorlijk peil staande avond geworden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een 22-jarige admini strateur-controleur van een Haarlemse bioscoop is er het afgelopen weekeinde vandoor gegaan met ruim 4200,uit de brandkast van het theater. De jongeman kwam zondagmorgen om half elf niet op zijn werk opdagen, 's Mid dags om half twee ontdekte men, dat het geld uit de brandkast was verdwenen. De administrateur-controleur was pas een week in dienst bij het theater. Hij had het beheer over de brandkast. In zijn kosthuis heeft hij al zijn bezittingen ach tergelaten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De verkeersdrukte tus sen Zandvoort en Amsterdam is bij ge legenheid van de Grand Prix waar zondag om werd gereden erg meegevallen. Oor zaak hiervan was het betrekkelijk slechte weer, waardoor duizenden strandbezoe- kers die werden verwacht verstek lieten gaan. De verkeersregeling die door de politie van de gemeenten Haarlem, Amstelveen, Bloemendaal. Beverwijk, Velsen, Haar lemmermeer en Heemstede was georga niseerd bleek uitstekend te voldoen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5