Eerste dag Wimbledon ten dele verregend I I PARTIJ VAN OKKER WERD NIET GESPEELD Bekende profspelers moeite met vreemde hadden de grootste amateurs Reinhard Mulder dwingt in Kieler Woche veel respect af NIJDAM EN DOLMAN IN DE TOUR-PLOEG AGOSTINI MET LANDGENOOT PASOLINI Tonny Fens bij ontbreken van Hailwood TREKPLEISTERS VAN ASSER TT naar Telstar Laag totaal voor Australië Frazier behield zijn wereldtitel Andreiko na twee minuten akkoord met Verpoest Wereldrecord van Mark Spitz DINSDAG 25 JUNI 1968 13 VISCONSERVEN ALTIJD HANDIG! (EN LEKKER) Theo Blum van Ripperda tekende contract bij EDO (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Het weer op de eerste dag van Wimbledon was gisteren net zo wisselvallig als de profspelers, wier status als beroepsspeler tijdens dii grote „ge mengde" toernooi voor het eerst ernstig kan worden aangetast door „vrijgevochten" amateurs. Op deze kille, trieste dag, toen buien en motregen het nu en dan nood zakelijk maakten dat de kostbare grasbanen moesten worden ontruimd en afgedekt met de zware dekzeilen, bleven de vele duizenden toeschouwers niet lang onkundig van het feit dat zelfs de bekwaamste profs hier onder grote druk staan. Zoals altijd opende de kampioen van vorig jaar, de Australiër John Newcombe inmiddels ook prof geworden het toernooi op het centre court, dat al bijna was uitverkocht. Zijn loting was, als eerst geplaatste, niet bijster gunstig uitgeval len. Hij moest meteen al aantreden tegen een andere prof, zijn landgenoot Owen Davidson, coach van de Britse tennisbond. Newcombe, vorig jaar niet zonder for tuin kampioen geworden, had ronduit, zeker voor een beroepsspeler, een slechte start. Hij verloor meteen zijn service op love en scoorde ook in de tweede game geen enkel punt. Zijn backhand, niet zijn sterkste wapen, liet hem volkomen in de steek. De links spelende Davidson, die voortreffelijk spreidde en volleerde, leek Pasarell te gaan imiteren, die vorig jaar de kampioen Manuel Santana al in de eerste ronde uit het toernooi wipte. Davidson, van wie Tom Okker drie jaar ge leren in de finale van het troosttoernooi op Wimbledon verloor, schreef de eerste set met 64 op zijn naam. maar daarna kwam al vrij spoedig aan het licht dat coachen en zelf top-tennis spelen moeilijk te combineren vallen. Toen Newcombe over de eerste verlammende schrik heen was en hij zijn gebruikelijke niveau wat meer benaderde kwamen al spoedig de hiaten in het spel van de donkere Davidson aan de oppervlakte. Het spelpeil steeg, mede door enige onderbrekingen wegens de regen, zeker niet tot grote hoogte, maar de titelverdediger Newcombe, die overigens bleef zoeken naar zijn backhand, gaf geen set meer prijs (46, 63, 64, 63). Intussen had een derde Australiër, de gedoodverfde favoriet Rod Laver het op een tweede centrecourt ernstig aan de stok met de 30-jarige Amerikaan Eugene Scott een rijzige atleet, die het spel louter voor zijn plezier beoefent. Scott. spelend met een veerkrachtig stalen racket, had er voor de 7.000 toeschouwers al zijn zin nen op gezet het de rijke broodspeler zo lastig mogelijk te maken. Ook Laver, de in zichzelf gekeerde „Rocket of Roehampton", ontsnapte blijk baar niet aan de spanning rond dit vol komen nieuwe Wimbledon, aan de volko men vreemde tegenstand, die hij sinds zijn overgang naar het profleven in 1962, niet meer had ondervonden. Laver kwam er met zijn indrukwek kende profervaring niet onderuit, dat hij een set aan deze weekeindspeler moest prijsgeven (6-3, 4-6, 6-3, 6-2). Vijf setpun- ten kon de tanige Australiër in die ver liezende set nog ongedaan maken, hoofd zakelijk door zijn vlijmscherpe uitschieten de backhand, maar de atletische Scott liet zich de set niet meer ontnemen. Het was daarna meer aan een terugval in het spel van Scott te wijten dat Laver nog vrij onbevreesd naar de tweede ron de kon laveren. Scott zal de grote tennis- prof echter ongetwijfeld het nodige huis werk hebben meegegeven, om zich ernstig over te beraden. Een soortgelijke ervaring moet ook de kleine Ken Rosewall, winnaar van de twee tot nu toe gespeelde open toernooien van Bournemouth en Parijs, hebben opge daan in zijn treffen met de reeds 42 jaar oude Abe Segal. De 33-jarige Australiër werd er soms bijna balorig onder, dat hij deze amateuristische „old fellow", maar niet een-twee-drie kon kleinkrijgen De cijfers van 6-3, 6-4 ,6-4, spreken in dat opzicht geen eerlijke taal. De profonrust eindigde niet bij New combe, Laver en Rosewall. De Zuid-Afri kaan Cliff Drysdale, de man met de be faamde twee-handige backhand, speelde bepaald ver onder zijn vroegere amateur- vorm in zijn partij tegen de Brit Bobby Wilson, die duidelijk op zijn retour is. Drysdale had de grootste moeite met de eerste set, die hij pas met 9-7 won. Daar na werd hij wat meer zichzelf en hij zege vierde met 6-3, 6-2. De niet mis te verstane aspiraties van Tom Okker voor Wimbledon 1968 werden enigszins op de proef gesteld .aangezien zijn eerste enkelspel, tegen de 22-jarige Brit Peter Curtis, gisteren niet meer aan de beurt kwam. Niet prettig voor de rust en concentratie van de speler. De „prof- killer" van Queens, wiens kansen bij de bookmakers inmiddels van 1 op 50 tot 1 op 20 zijn gestegen, kon zich op deze derde gedwongen rustdag echter mentaal optrekken aan de onzekerheid en onrust die het spel van de meeste profspelers in dit vroege stadium reeds kenmerkten. Intussen heeft de Nederlandse tennis- bond Okker, zoals bekend, toestemming gegeven voor geld te spelen en niet alleen voor onkosten. Hij zal tengevolge daarvan LONDEN De vasthoudendheid van Bill Lawry en Ian Redpath gaf Australië maandag op de vierde dag van de tweede testmatch tegen Engeland op Lord's in Londen een redelijke basis waarop de „Aussies" de strijd tegen hun opponenten ook op de laatste dag nog kunnen voort zetten. Na tweeëneenhalf uur zwoegen hadden de Australiërs slechts 78 runs ge scoord en keken nog tegen een achterstand van 273 runs aan toen Lawry (25 not out) en Redpath (24 not out) aan bat kwamen en 50 runs voor 0 wicket scoorden. De Australiërs kwamen maandag, het was grauw en miezerig weer, tot hun laag ste totaal in een match tegen Engeland in 31 iaar. David Brown zette de Engelse aanval in door vijf wickets te nemen voor slechts 42 runs. NEW YORK De Amerikaanse bokser Joe Frazier heeft gisteravond in de Ma dison Square Garden in New York zijn wereldtitel in het zwaargewicht, New Yorkse versie, met succes verdedigd Scheidsrechter Arthur Mercante stopte aan het eind van de tweede ronde het ge vecht tegen de Mexicaan Manuel Ramos, die twee keer was neergegaan. De titel die Frazer behield, wordt in vijf Ame rikaanse staten erkend. Naast Frazier mogen ook Jimmy Ellis en Clasius Clay zich wereldkampioen noemen. De voornaamste uitslagen zijn: Hereneakel- spel. eerste ronde: Newcombe (Austr.)Da vidson (Austr.) 4-6 6-3 6-4 6-3; Santana (Sp.) Plotz (W.-Dld.l 6-0 6-4 6-2; Rosewall (Austr.)Segal (Z.-Afrika) 6-3 6-4 6-4; Ral ston (VS)Brown (Austr.) 6-1 7-5 8-6; Tiriac (Roem.)—Russell (Jam.) 7-5 6-2 8-6; Fox (VS)-Becker (G.-B.) 6-2 6-4 7-5; J. Ulrich (Den.)Watanabe (Jap.) 6-2 6-4 7-5; El Sha- fei (Egypte)Ball (India) 6-4 6-4 3-6 6-2; Hewitt (Z.-Afrika)—Barrett (G.-B.) 6-2 8-6 6-4; Beust (Fr.)Dent (Austr.) 4-6 6-3 6-4 7-5; Emerson (Austr.)Holmberg (VS) 6-2 6-2 6-4; T. Ulrich (Den.)— Lejus (Rusl.) 4-6 6-1 10-8 6-2; Barthes (Fr.)—Ayala (Chili) 9-11 6-2 6-4 8-6: Connet (Fr.)—Rahim (Pakistan) 3-6 7-5 7-5 7-9 6-2; Gimeno (Spanje)—Gulyas (Hong.) 6-3 7-5 6-4; Drysdale (Z.-Afrika) Wilson (G.-B.) 9-7 6-3 6-2; Pasarell (VS)— Hombergen (België) 6-3 7-5 3-6 6-3; Arilla (Spanje)Carpenter (Can.) 6-4 6-4 11-13 6-3; Laver (Austr.)—Scott (VS) 6-3 4-6 6-3 6-2; Leschly (Den.)Stubs (Austr.) 6-3 3-6 8-6 6-1; Howe (Austr.)Battrick (G.-B.) 6-4 8-6 7-5: Gemer (Z.-Afrika)Lumsden (Jam.) 2-6 6-2 6-4 7-5; Edlefsen (VS)Fassbender (W.- Dld.) 6-2 7-5 7-5; Taylor (G.-B.Mills (G.-B.) 6-4 3-2 6-3: Hoad (Austr.)Mukerjea (India) 6-3 6-4 6-2; Richey VS)—Philips- Moore (Austr.) 6-2 8-6 7-5; Addison (Austr.) Haillet (Fr.) 11-9 6-3 6-2: Maud (Z.-Afrika) —Schroder (Z.-Afrika) 6-3 6-2 6-2: Bowrey (Austr.)Gasiorek (Polen) 6-3 6-1 7-5; Koch (Braz Di Masco (Italië) 6-3 6-2 11-13 6-0; Alexander (Austr.)McMillan (Z.-Afrika) 5-7 9-7 6-3 9-7; Metreveli (Rusl.)Orantes (Spanje) 6-2 6-2 4-6 10-8; Olmedo (Peru) Rodriguez (Chili) 12-10 7-5 afgebroken we gens invallende duisternis. (Van onze speciale verslaggever) genoegen nemen. De Utrechtse sportleraar Hans van Eist kwam voor de start in KIEL. Aas Visser c.s. en Reinhard onzachte aanraking met de Oostenrijker Mulder c.s., waren dolgelukkig, maar Dra- Hubert Raudaschl en moest derhalve we- kenzeiler Cor Groot en zijn beide helpers, „ens mastaverij opgeven. Van Eist liet het Jan Bol en Peter de Swart leken gisteren er niet bij zitten en heeft protest aange- na de derde race in de Kieler Woche wat lekend tegen Raudaschl, zodat de finish- aangeslagen. Alles ging fout bij de start, stand nog kan veranderen. Voor Van Eist Na nog geen 100 meter zeilen op de zeer zejf heeft de uitslag van het protest geen woelige Kieler Foerde keek Groot tegen vaarde, daar de sportleraar zondag door de spiegels van wel 30 draken aan. Dat ,,en protest van de Nederlander T. Vries is geen vrolijkt aanblik. Maar Visser en ter elfder uure werd gewipt, waardoor Muledr zeilden zich direct onder de tien hij als Mexico-kandidaat van de lijst kan besten, met in de kop de supersnelle Mi- worden afgevoerd. Achter de bijzonder se chei Briand (Frankrijk) en de Brit Ju-1 lecte kopgroep van Mai (9,5 punten), Rau- dah. Visser zeilde een uitnemende race daschl 10,6 punten) en de Tsjech Vejvoda naar een vierde positie, gevolgd door Mul- (maandag 7e met 11 punten) volgt Frits der, de debutant, die in Kiel respect af- Beek (34 punten) op een zesde plaats Of dwingt van het gehele Nederlandse zeil- Beck van hoog internationaal zeilniveau is contingent. is nog twijfelachtig. Na een rustdag zul- tt i len de volgende zeildagen wellicht enige R. Mulder is een befaamd Fries- V al- j^iaarheid brengen omtrent dit dubieuze kenzeilermaar vorige week vrijdag gaf Mexico-geval, nu yan Eist in feite als W. Kniep hem voor het eerst t helmhout Mexico-kandidaat is afgevallen, van zijn draak in handen. Via een 16e en een 19e positie reikte Mulder nu naar een vijfde plaats. Temidden van krakende masten (ook scheurende masten), stam pende boten en hoge golven probeerde Groot van alles. Soms met succes, maar een slechte start is in deze „Woche" fa taal. Groot werd 9e. Briand (nu al win naar van de felbegeerde, maar afgrijselijk lelijke Felca-prijs), Judah en de Duitser Claus Oldendorff eindigden op de eerste drie plaatsen. Jan Bier, de derde Mexico- kandidaat, kreeg maandag een mentale klap. Toen hij, na fraai zeilwerk, juist achter Groot was beland, scheurde plotse ling zijn grootzeil. Dat was het einde van de derde race. Bier finishte echter toch, doch als 34e. Onder de Finn jollen werd door de ste vige bries een slagveld aangericht. On danks de slachting weerden de Nederlan ders zich kranig. Vooral de Voorburger Frits Beck. Zijn spuitwater" paneerde keurig over de lange golfslag. Met een BOLZANO. Het werelddamtoernool lijkt beslist. Andreiko voelt zich zo zelf bewust. dat hij in de voorlaatste ronde al direct na zijn vijfde zet de zwartspeler Verpoest remise aanbood., dat de Belg tot veler verbazing zonder bedenken aan vaardde. Hoe dan ook, Andreiko-Verpoest was de kortste partij ooit in een wereld- titeltoernooi gespeeld: VA zet tijdsduur twee minuten. De uitslagen; Mostovoy (Fr) - Feldi (Oost) 2-0, Cazemir (Zwits) - Fanelli (It) 1-1; Pershad (Sur.) - Koeperman (Rusl.) ,0-2, Wiersma (Ned) - Smith (VS) 1-1, negende positie bij de eerste boei, waren Andreiko (Rusi) Verpoest (Belg) 1-1, Beck's kansen redelijk. Halfwinds liep Delhom (Fr) Laporta (It) 1-1, Tsjegolev Beck in op de kopgroep van 5 boten: de (Rusl) Reimann (Ts. SI.) 2-0, Sijbrands Duitsers Zachanassen le) en Walter Mai (Ned) Agliardi (Mon) 2-0. (3e), de Oostenrijker Raudaschl (2e) Hen- De stand; 1 Andreiko 23 pnt, 2. Koeper ning Wid (Denemarken) en de Zuid-Afn- mann 22 3-4-5. Wiersma Sijbrands, Tsje kaan Bruce McUrrach (5e). Beek kon het golev 21 6-7 Verpoest, Mostovoy 17 pnt., tempo goed bijhouden en met gering ver- o qmifv,' ik nnt schil finishte hij achter McUrrach. Bink- horst die nog steeds moeilijkheden met de wind en het water van de Kieler Foerde schijnt te hebben, moest met 'n 11e plaats ADVERTENTIE Newcombe tot de zogenaamde geautoriseerde spelers gaan behoren, de categorie tussen profs en amateurs. Wat dit precies zal gaan in houden kan niemand nog precies zeggen. „Ik maak me er voorlopig niet al te druk over", zegt Okker er zelf van. (Van onze sportredactie) HAARLEM Op de vooravond van het vertrek naar de Tour de France hebben ploegleider Geldermans en de sportcom- missie van de KNWU een uitgebreide (te lefonische) speurtocht moeten onderne men om de Nederlandse ploeg rond te krijgen. Henk Nijdam, Eef Dolman, Jan Hugens en Jan van der Horst zijn de ren ners, die vanmorgen als reserves naar Breda zijn getrokken, waar de Tourploeg zich verzamelde. Er waren twee plaatsen te verdelen, nu Steevens (knieblessure) en Wagtmans (oorontsteking en bronchitis, opgelopen in de Ronde van Zwitserland) zijn afgevallen en Cees Haast en Jan Ha- rings, die oorspronkelijk als hun vervan gers waren aangewezen, niet naar de Tour konden. Njjdam en Dolman werden ge kozen. Nijdam was pas gisteravond half elf te bereiken. Hij had gekoerst in Frankrijk In Zundert heeft Nijdam binnen een half werd hij door KNWU-arts Visser gekeurd. Haast wilde niet naar de Tour, omdat hij al te veel wedstrijden heeft gereden. Dat I was ook de reden, waarom hij oorspron kelijk niet in de selectie was opgenomen. I „Ik heb me dan ook piet voorbereid. Nu moet ik ineens de zaak redden. Ik heb al I te veel zwaar werk gedaan, ik ga niet mee". Jan Harings bleek wel te willen, maar niet te kunnen. Hij tobt met aambeien. Geldermans durfde hem nu niet mee te I nemen. „In een zware Tour van 22 dagen kan dat niet". HAYWARD Mark Spitz heeft het wereldrecord op de 400 meter vrije slag op 4.07.7 gebracht. Het oude record stond sinds het begin van dit jaar met 4.08.2 Maak gebruik van het gemak dat visconserven bieden! Moderne fabrieken verwerken zee-verse vis tot de aller fijnste visconserven voor moderne mensen. Heerlijk, visconserven: voor salades, op het brood, voor hartige hapjes. Visconserven naturel, in tomatensaus of zoveel andere heerlijke sausen. Neem wat in voorraad voor thuis^ of op vakantie. Een reuze gemak j enlekker! 13 uur beslist, dat hij mee wilde. Vanmorgen op naam van Greg Charleton. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het is duidelijk welke coureurs volgende week zaterdag tijdens de 42ste TT van Assen voor spanning en sensatie moeten zorgen. Van de Italianen Giacomo Agostini en Renzo Pasolini wordt in dit opzicht veel verwacht. Het verwachte gevecht tussen de twee motorvedettes is een welkome compensatie voor het ontbreken van Mike Hailwood, de Engels man die de laatste jaren op zijn Japanse Honda met straffe hand regeerde op de TT-circuits. Hailwood is er niet meer bij. Zoals bekend trok Honda korte tijd later gevolgd door Suzuki zich terug uit de racerij. Hail wood heeft dus het materieel én de technische en financiële steun niet meer, die hij in zijn succesjaren had. Dat opent perspectieven voor Agos tini en Pasolini. MV Agusta-rijder Agostini profiteerde tot dusver het meest van het terugtrekken van Honda. Overwinningen in de GP van Duitsland, Spanje en de TT op Man maken hem ook op Assen tot de favo riete coureur in de 350 en 500 cc klasse. Agostini is dus favoriet in Assen, maar geen zekere winnaar. De onzekerheid, die over de afloop van de races nog bestaat, is te danken aan Renzo Pasolini. Pasolini is in stuurkunst duidelijk de mindere van zijn landgenoot. De Italiaan pleegt echter met zijn Benelli zulke grote risico's te nemen, dat hij een volkomen gelijkwaar dige concurrent vormt voor de „eeuwige tweede" achter Hailwood van het vorig seizoen: Agostini. Het is een gelukkige omstandigheid dat niet alleen de 350 cc klasse het gevecht tussen beide Italianen te zien zal geven, maar dat ook de strijd in de halve liters zich hoofdzakelijk tussen hen zal af spelen. Ook in de 125 cc en de kwartliterklasse is er sprake van een concurrentie tussen slechts twee coureurs. De Engelsen Bill Ivy en Phil Read beiden op Yamaha zullen het in deze twee races hoofdzakelijk met elkaar aan de stok krijgen. Hun prestaties in het voorseizoen maken het niet aannemelijk dat een derde zich in deze broederstrijd zal kunnen mengen. Dat Ivy en Read elkaar zullen dwingen tot het uiterste te gaan is vrijwel zeker, nu zij zich niet meer te houden hebben aan stalorders. Officieel zijn beide coureurs nog wel ingeschreven door Yamaha Motors, maar de staf van Japanse technici die hen in voorgaande jaren placht te omringen is er niet meer bij. Zij starten dus min of meer als privérijders en als zodanig zullen zij er niet aan denken de ander de zege te gunnen. Gevaarlijke outsiders voor beide Engelsen zijn er genoeg, al is het niet aannemelijk dat deze coureurs zonder pech van Read of Ivy hoger zullen reiken dan een derde plaats. Een van hen is de jonge Spaanse Bultacorijder Salvador Canellas, die dit seizoen naam maakte door een zege in de Spaanse GP op het Montjuich-circuit van Barcelona. Alleen in de 50 cc klasse is een „zekere" winnaar aan te wijzen. De Duitser Hans Georg Anscheidt is de enige die nog beschikt over de wonderbaarlijke Suzuki-racer met zijn veertien versnellingen. Bij het afscheid van de Japanse fabriek van de racerij schonk Suzuki zijn sterrijder enkele machines en reserve-onderdelen, waar op Anscheidt nu als privérijder de baan aanveegt met al zijn concurrenten. Het verhaal doet de ronde dat alle overige resultaten van het onderzoekings- en ontwikkelingswerk van Suzuki op motorgebied verpakt in verzegelde kisten zijn vernietigd door het materiaal op een kilometersdiepe plaats in de Stille Oceaan te laten zinken. Anscheidt is de enige die nog over enkele Suzuki-racers beschikt. In het voorseizoen raakte hij er al een kwijt doordat zijn machne bij de Oostenrijkse GP in brand vloog. Zo lang hij er nog een heeft is hij echter zo goed als onver slaanbaar, vooropgesteld uiteraard dat hij zijn machine heel houdt. Voor de Nederlandse motorsport is de 50 cc race in Assen desondanks van uit zonderlijk belang. In het veld van dertig deelnemers bevinden zich namelijk veer tien Nederlanders, het grootste aantal dat ooit in een TT-race aan de start kwam. Daarbij zijn Jamahti-rijders Martin Mijwaart en Paul Lodewijkx, die in de Spaanse GP met een prachtige vierde plaats op minder dan een minuut achterstand op win naar Anscheidt eindigden, twee leden van het dit jaar opgerichte Motor Racing Team Nederland. Het MRTN is overigens in zijn geheel op Rotterdammer Jan Kostwinder na op de TT vertegenwoordigd. Naast Mijwaart en Lodewijkx in de 50 cc, starten Jan Huberts (MZ) en Cees van Dongen (Honda) in de 125 cc. Van Dongen op Yamaha in de kwartliterklasse, Bert Oosterhuis en Jan Dekker (Kawa saki) in de 350 cc klasse en Oosterhuis met Norton in de zwaarste klasse. Alleen in de zijspanklasse is geen Nederlander vertegenwoordigd. Volgens de organisa toren heeft geen enkele nationale zijspanrijder de kwaliteit die voor liet starten in een TT-race noodzakelijk is. De strijd hier zal wel gaan tussen de Duitse wereld kampioen Enders-Engelhardt en hun landgenoten Fath-Kalauch en Schauzu- Schneider. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Telstar heeft gisteravond Ide 22-jarige Tonny Fens van De Volewij- ckers gecontracteerd. Fens is een mid denveldspeler met duidelijke aanvallende kwaliteiten. Op 17-jarige leeftijd debu teerde hij in Ajax' 1ste. 3 jaar geleden ging hij over naar De Volewijckers. Be halve Telstar hadden ook AZ'67, DWS en Sparta belangstelling voor de Amster- dammer. EDO trok gisteren Blum, de linksbuiten van Ripperda, aan. Theo Blum speelde voor hij drie jaar geleden overging naar Ripperda voor Velsen waar hij samen met Nijssen, die vorig jaar bij EDO kwam, de linkervleugel vormde. De KNVB moet nog toestemming verlenen voor de over gang van Blum, omdat hij eerder al over- schrijving naar Velsen had aangevraagd en die nu weer heeft ingetrokken. Blum is 23 jaar. ALKMAAR De Alkmaarse gemeen teraad is gisteravond zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met een voor stel van B. en W. een garantie te verle nen op de betaling van rente en aflos sing van een geldlening van een kwart miljoen gulden ten behoeve van de ere divisieclub AZ '67. Vandaag nog zullen ge deputeerde Staten dit raadsbesluit behan delen. De gemeente Alkmaar zal bij goed keuring inspraak krijgen in een nieuw te creëren stichting, die de zaken van AZ '67 gaat behartigen. Er zullen twee plaat sen in die stichting worden ingenomen door het gemeentebestuur aangewe zen personen. De gemeente Alkmaar heeft bij het verstrekken van deze ga rantie het voorbehoud gemaakt dat alle thuiswedstrijden van het eerste elftal van AZ '67 in Alkmaar zullen worden ge speeld. GVAV verzekerde zich van de diensten van Guns (Sittardia), PSV van De Wit (ZFC). DOS van Nieuwenhuis (DWS). Gooiland kreeg Janny van Veen als nieu we trainer er de Joegoslaaf Stanisic. Kan selaar (Go Ahead). Den Boer (Blauw Wit) als nieuwe spelers. GEWICHTHEFFEN. Bij de Europese kampioenschappen gewichtheffen in Le ningrad heeft Boris Selitsky (Rusl.) de titel veroverd in het licht-zwaargewicht. Hij kwam tot een totaal van 472,5 kg. voor de drie Olympische oefeningen.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13