stoutenbeek Veel interesse voor de eerste speciale aardbeienveiling in het coloretta VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND „Afzwemmen Velserbad Pippel in Leeuwardens dam toernooi Geslaagden van Soeterwoudeschool Voor het eerst uit Castricum School assistent-labpersoneel te klein Kind gewond op Plantage in Beverwijk Dameskapsalon in Antoidus ziekenhuis ■ill I Vanaf 11 juni toont Stoutenbeek in haar eta- lages de nieuwste luxaflex horren. Deze horren zijn gemaakt van roestvrij wit ge moffeld aluminium en voorzien van ragfijn fiberglas gaas. Luxaflex horren worden gemaakt oprolbaar, uitneembaar of als hordeur. Kom bij Uw bezoek aan de show even binnen, wij tonen U gaarne alle mogelijkheden. aluminium horren. 5 jaar garantie Woninginrichting -Beverwijk - 250modelkamers KROMMENIE VINYL Velsen-Noord Groenten-experiment V elsen-lJ muiden jj m ft horren show! Volop parkeerruimte. De gehele 2aterdag geopend. De gehele maandag gesloten. Tel :(02510) 25141 VELSEN De Nederlandse studenten kampioen de 20-jarige Cees Pippel heeft een uitnodiging ontvangen om deel te ne men in de hoofdgroep van het interna tionaal damtoernooi, welke wedstrijd van 9 tot 20 juli te Leeuwarden wordt ge speeld. De DCY-er zal de volgenden te genstanders ontmoeten: P. Rabatel (Frankrijk) M. Verleene en R. Picard (België). (De Nederlanders;) R. Bergs- ma, R. Palmer, A. Spijkstra, S. Visser, G. Ybema. P. Germain (Suriname) en nog een Russische deelnemer. In de eregroep spelen T. Sybrands, Ir. G. van Dijk, H. Wiersma, W. v.d. Sluis A. F. Schotanus en de Nederlandse kampioen P. Bergsma, A. Kuyken (Zwit serland), G. Mostovoy en G. Gournier (Frankrijk) en de sterke Russen A. Gant- warg, M. Kortchow. De oud-wereldkam pioen Ir. Koeperman heeft de uitnodiging nog in beraad gehouden. Van de Elout van Soeterwoudeschool in IJmuiden zijn de volgende leerlingen ge slaagd. Diploma Fixbrevet: E. Brans, C. Dubbe- laar, M. J. H. van Es, E. J. Heul, T. T. Hoek, H. Hoekstra, G. R. J. Jochems, J. de Jongh, G. Leijen, A. Mol, F. van Nim- wegen, R. de Noord, L. Ras, A. A. Rijke, A. J. W. Slager, C. H. G. Wardenaar. Sleuteldiploma: W. Post, B. Stottelaar, E. H. L. de Boer, G. R. Bosman, J. M. Meyer, R. Meyer, E. A. Visser. Groot Sleuteldiploma: M. Bakker, J. Bakker, C. Berends, A. M. de Boer, C. Bouwens, G. H. van der Does, J. Dragtstra J. G. D. Dijkhuizen, J. C. Groen, J. Kem- pe, S. Koerts, M. Mensonides, J. Roobol, L. de Ruyter, G. M. Rijke, A. Stiksma, J. G. Swiers, M. Troost, H. P. Visser, S. E. Vrolijk, M. van der Werff. Huishouding: M. de Groot. Winkel en huishouding: F. van Breugel, M. de Jong, J. J. de Jonge, A. Koffeman, A. Kroon, J. M. Kruiswijk, W. Schilthui- zen, A. J. Schuur, L. Vlieland, M. J. L. v. Voorbergen. Kantoor, winkel en huishouding: L. Bootsman, R. G. van Brecht, J. van Duijn, J. J. Meems, H. Paap, A. Spek, M. Ver schoor. De overige leerlingen behaalden diver se units. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 6 kleuren 1.20 m. breed p. mtr. marktpleingalerij 50 V f IJmuiden (J tel. 19015 5 lijn TAPIJT EN GORDIJN I DINSDAG 25 JUNI Handenarbeidcentruni. Schulpweg. 19.30 u.modelbouwclub Kennemer Staten Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker- «traatweg 77. Volwassenen 19-21.15 u. WOENSDAG 26 JUNI (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmiddag is aan de veiling Kennemerland de eerste speciale aardbeienveiling gehouden. Of schoon er hier en daar reden was tot twij fel omtrent het welslagen, bleek de nieu we regeling in meer dan een opzicht ge- geteld. De noteringen waren voor eerste soort 2,80-/ 4,20; tweede soort 2 tot 3,60. Er is nu dagelijks een aardbeien veiling, welke om half twee aanvangt. Zaterdags wordt om 11 uur geveild. Ook aan de groenteveiling werd geëx perimenteerd. Daar begon de veiling maandag om negen uur. Toen dat tijdstip was aangebroken, stond de grote hal ge heel vol en was ook de handel goed ver tegenwoordigd. De eerste serie kon vlot worden weggewerkt, terwijl de prijzen over alle linies goed waren. Later wer- In de veilingzaal was het aantal kopers op deze eerste speciale aard beienveiling niet gering. De mijn- klok had dan ook druk werk. den de overige series geveild. Ook deze betroffen nog vrij veel nummers. De no teringen aan de groentemarkt waren: an dijvie 11-22; bloemkool 15-45; bospeen 20-52; postelein 8-28; rabarber 20-42; spi nazie 9-71; sla 5-9; tomaten 440-660; was- peen 52-89; bosbiet 16-28; sperziebonen 290-310; snijbonen 260-330; tuinbonen 36 42; peulen 150-210; komkommer 14-35 en spitskool 13-23. eerste jaar werden alle 13 leerlingen be vorderd. Van de kias voor laboratoriumassistent tweede jaar werden 13 leerlingen bevor derd en 1 afgewezen. Van de klas voor chemisch analist eerste jaar werden 18 leerlingen bevorderd en werden 5 leerlingen afgewezen. Van de klas voor klinisch analist eerste jaar werden alle 6 leerlingen bevorderd. slaagd te zijn. Zo begon deze eerste speciale aard beienveiling om half twee. In andere ja ren pas om drie uur. Daarnaast waren de sloffen afgeschaft en moesten de aard beien in kistjes worden aangevoerd. Ook dat is wonderwel verlopen. Ten derde kwam men tot de conclusie, dat voor het eerst ook aardbeien uit Castricum in Be verwijk werden geveild. Voor half twee waren alle aardbeien voor die dag „bin nen", zodat op tijd kon worden begon nen. De aanvoer viel niet tegen. Er was een aanbod van achtduizend kilo en dat betekende 4000 kistjes. Daaronder bevon den zich verschillende heel goede par tijen uit Castricum; doch ook de eigen kwekers hadden zich niet onbetuigd ge laten en kwamen met een goed produkt, alhoewel hier en daar toch te zien was, dat de zon de afgelopen dagen verstek heeft laten gaan. Van de zijde van de kopers bestond er voor deze eerste veiling direct al grote belangstelling. Mede oor zaak daarvan was het verbod om 's mor gens aan de groenteveiling aardbeien aan te voeren. Daardoor werd alles op één markt geconcentreerd. Zowel de groot als de kleinhandel kochten vol animo de prachtig gevulde kistjes met hun sappige vruchten. De markt liep zelfs sterk op. Er werd begonnen met prijzen voor de 1ste soort van rond 3,50 per kistje van vier pond. De markt eindigde met een prijs van 4,20 per kistje. Ook de tweede sortering ging grif van de hand. De prijzen daar voor betaald, gingen af en toe boven die, welke voor de eerste soort werden neer- DINSDAG 25 JUNI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9-20 en van 21-22.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 19-21.30 uur. WOENSDAG' 26 JUNI Technische School Velsen, De Noostraat, IJmuiden, 15-17 u.: Afscheid van de direc teur de heer P. L. Hubbeling. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9-20 en van 21-22.30 uur. Velser Zwem Vereniging, in het Velser- bad, Briniostraat, 19.30-20.15 uur; zwem- training tot 16 jaar; 20.15-21 uur; zwem- training vanaf 16 jaar; 21-21.30 uur: polo (training en wedstrijden). Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden; 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Banjaert- •traat 13, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Raadhuis Velsen, Plein 1945, is te be zichtigen op werkdagen van 10-12 uur. (Van en onzer verslaggevers) VELSEN Maandag is in het Velser bad een begin gemaakt met het zoge noemde „afzwemmen", waarmee de zwemproeven worden verstaan welke door de jeugdige kandidaten voor het be halen van een diploma moeten worden afgelegd. Ditmaal zijn er ongeveer ze venhonderd jongens en meisjes als ge gadigden ingeschreven, allen leerlingen van eenenveertig scholen voor lager en bijzonder lager onderwijs in Velsen. Vier honderd daarvan zullen trachten het A- diploma te behalen, terwijl de overige driehonderd voor het B-diploma in aan merking wensen te komen. De vaardig- heidsproeven bestaan uit het gebruike lijke watertrappen, school- en rugslag, borstcrawl en eventueel gekleed zwem men waarbij voor het B-diploma de zwaarste eisen worden gesteld. Vandaag zullen deze zwemproeven worden voort gezet. Met het oog op het zo langzamer hand bijna spreekwoordelijk geworden gedegen zwemonderricht in Velsen, mag worden aangenomen dat ongeveer 95 per cent van de jeugdige zwemmers het di ploma kan worden uitgereikt. Cum laude. De heer G. Mulder, P. C. Hooftlaan 48 in Driehuis, is aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam cum laude geslaagd voor het doc toraal examen psychologie. De heer Mul der is via TNO Amsterdam werkzaam bij Hoogovens IJmuiden. «V (Van een verslaggever) IJMOND De School voor assisterend laboratoriumpersoneel, uitgaande van de Onderwij sstich ting IJ mond, heeft plannen voor een nieuwe behuizing. Door de groei van het aantal leerlingen dreigt deze school een te groot beroep te doen op de gastvrij heid van het Opleidingscentrum aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord. Het eerste jaar dat de school geheel in het gesubsidieerde hoger beroepsonderwijs heeft gefunctioneerd, is nu achter de rug. De diploma-uitreiking zal woensdagmid dag om twee uur plaatsvinden. Voor het laboratoriumexamen slaagden 36 leerlingen, terwijl 5 leerlingen werden afgewezen. Twee leerlingen kregen een verlengd praktisch examen. Voor het examen voor chemisch analist slaagden 10 leerlingen terwijl van een leerling de uitslag aangehouden blijft. Voor het examen voor laboratorium- assistent slaagden 6 leerlingen, terwijl een leerling werd afgewezen. Van de klas voor de algemene basisop leiding voor analist en laboratoriumassis tent werden 14 leerlingen bevorderd, waarvan 2 voorwaardelijk. Eén leerling werd afgewezen. Van de klas voor laboratoriumassistent (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagavond om ze ven uur heeft op de Plantage een ver keersongeval plaatsgevonden, waarbij een 10-jarig meisje een linkeronderbeenbreuk en verschillende andere verwondingen aan beide benen opliep. Het kind is per ambu lance naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht. Het meisje stak zonder op het verkeer te letten onverwacht de rij baan over. Een Beverwij ker, die met zijn personenauto over de Plantage reed, kon het kind niet meer ontwijken en reed haar aan. De vrouwelijke patiënten van het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden kunnen haar bezoek voortaan met een verzorgd kapsel ontvangen, want maandagmiddag werd hier door Hilde Hagedoorn een speciale dameskapsalon geopend. In dit knusse interieur, dat ongeveer van dezelfde apparatuur is voorzien als een andere moderne kapsalon, kun nen zes dames tegelijk worden be handeld, waarvoor twee eerste kap sters aanwezig zijn. Daarnaast is nog een parfumerieafdeling ingericht, terwijl de clientele desgewenst zelfs nog van een nieuw haarstukje kau worden voorzien. De opening van de salon is niet alleen door de pa tiënten, maar ook door de verpleeg sters met vreugde begroet, zodat deze maandag met enig feestelijk vertoon in gebruik kon worden ge steld. De openingsuren zijn dagelijks van 8.30 tot 12 en van 13.30 tot 18 uur, alleen zaterdags is de salon gesloten. Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13. Geopend van 14-17 u. Gemeente bibliotheek, filiaal Wijker- •traatweg 77. Volwassenen 14.30-17.30 u-

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5