Koekoek voorzitter BP-fractie of Harmsen? KAMERPRESIDIUM NEEMT MORGEN EEN BESLISSING Kamerlid Harmsen: „Blij, dat de klap gevallen is" 'N FUNE REIS ZONDER WAGENZIEKTE DOOR Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Leer eer} aap nooit klimmen Incasseerder sloeg schuldenaar bewusteloos Kamerlid vraagt maatregelen Vragen over de Academische Raad Koekoek is niet populair meer tegen reisziekte te land, ter zee en in de lucht Collegegeld voor beursstudenten is niet juist' Nog wisselvallig tabletten werken WOENSDAG 26 JUNI 1968 2 „Wij blijven leden' nmiinmnnimnmmn KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Te weinig tijd Groot aantal medische studenten Bescheiden Rechts I r' E*' - T'L, Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Nederlandse Studenten Raad: Kroon erkent bezwaar tegen wegaanleg en woningbouw Brandstichter wilde „mooi fikkie" zien l ..s at 8 tt tt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Morgen zal het presi dium van de Tweede Kamer zich over de jongste ontwikkelingen binnen de Boe renpartij beraden en antwoord moeten geven op de vraag, wie voortaan als voor zitter van de Boerenpartijfractie moet worden beschouwd. De vier Kamerleden van de Boerenpartij, die de heer Koekoek als fractievoorzitter hebben afgezet, heb ben intussen de heer E. J. Harmsen be noemd tot zijn opvolger. Dat gebeurde gisteravond in een frac tievergadering van de Boerenpartij in het gebouw van de Tweede Kamer. De heer Koekoek en zijn getrouwen werden er ook verwacht maar zij kwamen niet. „Het is de grootste waanzin van de wereld", zei de heer Koekoek over de benoeming van de heer Harmsen. Hij zei dat de heren Harmsen, Kronenburg, Van Harselaar en Van den Brake, die hun vertrouwen in hem hadden afgezegd, zich van de fractie hebben afgesplitst. „De benoeming van de heer Harmsen tast mijn positie niet aan", zei hij. „Ik ben nog steeds fractievoorzitter." De vier opposanten, een meerderheid uit de Boerenfractie, had voorzitter Koe koek gevraagd een fractievergadering uit te schrijven, waarin een nieuwe voorzit ter zou kunnen worden gekozen. Toen de heer Koekoek en de zijnen het lieten afweten, besloten zij uit hun midden een voorzitter te kiezen. De heer Koekoek kwam niet, omdat naar zijn mening de heren Kronenburg en Van den Brake geen lid meer vaji de Boerenfractie zijn sinds hun omstreden royement als lid van de Boerenpartij. De opposanten van de heer Koekoek, die zich als de echte vertegenwoordigers van de Boerenpartij beschouwen, erken nen evenwel dat royement niet. „Wij blijven leden van de Boerenpar tij", zo verklaarde de heer Harmsen gis- ADVERTENT1E I Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal h een keur van Hollandse en Duitse im- port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, J aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 -11428 JJ Geopend van maandag t/m zaterdag 5 van 96 uur. Pompstation in brand. Een tankende auto mobilist schrok maandag bij een Utrechts pompstation zo van een in brand geraakte bromfiets dat hij vol gas wegreed. De pompslang raakte daardoor los en de benzine stroomde vrij over de grond. In korte tijd stond het hele pomp station in lichterlaaie, waardoor een schade van 10.000 ontstond. Wie de automobilist was weet niemand. Texelse boot. In verband met de te ver wachten drukte aan 't begin van de va kanties zal de Texelse boot in de nacht van vrijdag 28 juni op zaterdag 29 juni doorvaren. De frequentie zal afhankelijk zijn van het vervoersaanbod. Het kan toor van de VVV-TexeJ in De Koog (tel 02228-218) zal deze nacht eveneens ge opend zijn. Verdronken. Voor de kust van Schouwen- Duiveland is het stoffelijk overschot aangespoeld van de 6-jarige Berend van Wyhe uit Middelburg. Het jongetje werd sinds 15 juni vermist. Aangeno men werd, dat het kind bij het baden in zee is verdronken. Adoptieraad. De Centrale Adoptieraad, welke advies uitbrengt over alle ver zoeken tot adoptie, wordt uitgebreid in verband met het steeds toenemende aantal adoptieverzoeken. Het aantal le den nodig voor besluiten van de raad, wordt teruggebracht van vier tot drie. „Sky Blue". Vandaag en morgen worden op grote schaal oefeningen van de twee de geallieerde tactische luchtmacht ge houden boven een groot deel van West- Europa. Die oefeningen, „Sky Blue'68" geheten, dienen ter beproeving van het luchtverdedigingssysteem. Laagvliegen- de toestellen zullen bevolkte gebieden mijden. teren aan het begin van de Tweede Ka mervergadering. „Wij zullen bewijzen dat de Boerenpartij een constructieve bijdra ge kan leveren aan het werk van het parlement." Hij zei dat de splitsing in de partij niet veroorzaakt wordt door poli tieke meningsverschillen, maar door „een totaal gebrek aan democratische opvat tingen en door de slechte organisatie van de partij." De heer Koekoek, die in de Kamer nog de steun heeft van de heren Verlaan en Nuyens, verklaarde daarop dat de ge royeerde leden Van den Brake en Kro nenburg hun zetels beschikbaar dienen te stellen. Dat is een voorwaarde voor het lidmaatschap van de Kamer voor de Boerenpartij. Alleen de heer Harmsen had het betreffende reglement niet on dertekend. Hem verweet de heer Koekoek zelf schuldig te zijn aan de slechte par tijorganisatie, omdat hij daar als secreta ris verantwoordelijk voor is. De opposanten van de heer Koekoek erkennen het royement van Kronenburg en Van den Brake niet. „Het betrokken reglement", zeiden zij, „is niet in overleg tot stand gekomen. Bovendien is het niet door de hele fractie ondertekend." „Ik begrijp niet hoe Harmsen ooit frac tievoorzitter kan zijn", zei de heer Koe koek nog. Als gewoon Kamerlid had hij met zijn functie van wethouder al te weinig tijd voor het parlement." De heer Koekoek verklaarde dat de gebeurtenis sen voor hem geen enkel gevolg hebben. „Ik ben nog steeds fractievoorzitter van de Boerenpartij in de Tweede Kamer, zei hij. „Dat wordt door een afsplitsing niet aangetast." Een van de getrouwen van de heer SOEST Een inwoner van Soest heeft een 24-jarige plaatsgenoot bewusteloos ge slagen, omdat deze weigerde een rekening te betalen. Het slachtoffer, een fabrieks arbeider, liep kort geleden bij een ver keersongeval een scheurtje in zijn broek op. Hij liet de broek stoppen bij een kleer maker, die er 60 voor rekende, aanzien lijk meer dan de nieuwprijs van de broek. Daar de broek bovendien nogal zichtbaar was gestopt, weigerde hij de rekening te voldoen. Een zwager van de kleermaker, een betonwerker, zou toen de rekening wel even gaan innen. Hij ging naar het huis van de fabrieksarbeider en toen deze op nieuw weigerde 60 te betalen, sloeg hij hem neer. De politie heeft de betonwerker aangehouden. Koekoek, de heer Nuyens, legde uit dat de heer Koekoek op volkomen democra tische manier tot voorzitter van partij en Kamerfractie was gekozen, want 91 van de 92 afdelingen hebben hem tot voorzit ter gekozen. „Dus het hele Nederlandse volk", riep hij uit. „Toen de Kamerfractie een voorzitter moest kiezen, riepen zes van de zeven leden „Hosanna, meneer Koekoek", zo rapporteerde de heer Nuyens. „Door de heer Koekoek zijn wij allemaal in deze Kamer gekomen. „Daar om moet ik denken aan het spreekwoord: „Leer een aap nooit klimmen, hij kan la ter met kokosnoten gaan gooien." (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid prof. mr. De V'reeze (K.V.P.) heeft de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen gevraagd welke mogelijkheden hij ziet om een beleid te voeren, dat de belangen zowel van de opleiding als van de studen ten zo weinig mogelijk in het gedrang laat komen, indien het juist is, dat het aantal gegadigden, dat zich tot nu toe heeft gemeld voor de studie in de genees kunde voor het jaar 1968-1969 beduidend hoger is dan het vorig jaar. Te verwachten valt, dat het definitie ve aantal hoger zal blijken dan hetgeen alle faculteiten te zamen kunnen verwer ken. De heer De Vreeze vraagt naar de ze mogelijkheden vooruitlopend op maatregelen op langere termijn en uit gaande van bepaalde feitelijkheden, waar aan ook door de minister op dit moment niet te wrikken valt, zoals bijvoorbeeld het onbeperkte recht op inschrijving voor de studie in de geneeskunde en de om standigheid, dat ook het eventuele besluit tot vestiging van een nieuwe faculteit voor direct geen soelaas zou bieden. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Tweede-Kamerleden dr. Tans en mr. Marsman (beiden PvdA) hebben de minister van Onderwijs en Wetenschappen gevraagd of de bewinds man ook niet van oordeel is dat, aange zien de Academische Raad zich in feite incompetent heeft verklaard tot het uit brengen van advies over de bestuursvorm van universiteiten en hogescholen, dit niet alleen consequenties heeft voor de verde re adviesprocedure, maar ook voor de structuur en de werkwijze van de Aca demische Raad. Als de minister er ook zo over denkt zouden zij graag zien wat hij aan dit probleem wil doen. tt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Boer Harmsen neemt een teug bier en slaakt een zucht van verlichting. „Nee", zegt hij hoofdschuddend, „dit is niet mijn ple zierigste dag." Hij zit bij een van de hoge ramen in het plechtige restaurant van de Tweede Kamer. Een Veluwse boer, die wat achterdochtig om zich heen kijkt, niets zegt dat hij niet kwijt wil en die wat hij zegt, goed afweegt. Tevoren had hij in de grote verga derzaal bekendgemaakt, dat een meer derheid van de Boerenfractie de heer Koekoek niet langer erkent als fractie voorzitter. Dat was slimmer dan te verklaren dat hij met een boze kop uit de partij zou weglopen. Welnee, hij en zijn medestanders willen ge woon een andere fractievoorzitter. De leider van de oppositie in de Boeren partij, kondigde aan dat er een frac tievergadering gehouden zou worden waarop een nieuwe voorzitter zou wor den gekozen. De heer Harmsen, boer in het Ve luwse Hoenderloo, zit al vrij lang in de politiek. „Mijn boerderij beschouw ik nog als liefhebberij", zegt de man, die als wethouder van Apeldoorn alles behalve een gek figuur slaat. „Politiek trekt me aan. Contact met mensen boeit mij." „Meer dan dat met koeien?" „Meestal wel, hoewel ik het boeren werk soms wel mis". De man, die ondanks zijn forse ge stalte tot nog toe in de schaduw van Koekoek is gebleven, slaat zichzelf niet op de borst. „Toen ik tot wethouder van Apeldoorn werd gekozen, zag ik daar tegenop. Het leek me een vrese lijke opgaaf", zegt hij. Bovendien vreesde hij als boer en als lid van de Boerenpartij niet geaccepteerd te zul len worden. Dat viel evenwel mee. Zowel in het college van B. en W. als in de Apel- doornse gemeentelijke diensten waar mee hij te maken heeft, bleek hij mee te vallen. Hij lacht met zijn ogen half dichtgeknepen. „Mijn politieke tegen standers behandelen mij beter dan mijn partijgenoten", zegt hij. Zo zag hij ook op tegen de dag van gisteren: de ontknoping in het parle ment van de jarenlange interne moei lijkheden in de Boerenpartij. Weken lang waren er besprekingen, telefona des en vergaderingen aan voorafge gaan. De tekst van zijn verklaring in de Kamer was zorgvuldig overwogen. Twee nachten slaap heeft het hem ge kost. Het kostte hem meer moeite dan het instuderen van rollen bij de plaat selijke toneelclub, waarvan hij vroe ger een geestdriftig lid was. „Ik ben blij dat de klap gevallen is", zegt hij nu. „Durft hij het aan zonder stemmen- trekker Koekoek? „Koekoek is lang populair geweest, maar dat is voorbij. Zijn beschuldigin gen tegen alles en iedereen in en bui ten de Kamer en zijn verdachtmakin gen hebben hem zijn populariteit ge kost. Ons heeft het honderden leden gekost. Die zullen terugkomen als de Boerenpartij een echte democratische partij wordt. Bovendien ben ik nooit gelukkig geweest met de grote winst bij de Staten- en gemeenteraadsver kiezingen. Dat was louter balorigheid tegen het kabinet-Cals. Met zulke stemmen maak je geen politiek". Hij ziet meer in een sterke rechtse groep, een duidelijk tegenwicht tegen de „sterke linkse invloeden". Er zijn al rechtse groepen zoals de Noodraad en de C.D.U., die belangstelling tonen voor samenwerking met een Boeren partij in de stijl van Harmsen. „Wij staan open voor ieder contact met iedere goede rechtse groepering." Geen goede rechtse groepering vindt hij die achter het blad „Rechtsom". De heer Harmsen gelooft 75 percent van de Boerenpartij achter zich te hebben. Hij leidt dat af uit het grote aantal adhesiebetuigingen, dat zijn groep uit alle delen van het land krijgt. Actiecomités uit de Boerenpartij uit Gelderland, de Noordoostpolder, Over ijssel, Utrecht, Noord-Brabant en Lim burg hebben al laten weten dat ze in september een algemene ledenverga dering willen, welke een democrati sche partij-organisatie op poten moet zetten. De heer Harmsen wil zijn sterk aangevochten dubbele functie, wet houder en Kamerlid blijven vervullen tot de komende gemeenteraadsverkie zingen. Hij is er zelf ook niet gelukkig mee. „Voor het wethouderschap ben ik in dertijd gevraagd, omdat men mij de enige geschikte kandidaat achtte. Het is een boeiende, maar tijdrovende taak Ik heb alleen maar 's nachts tijd om Kamerstukken te lezen. En het kost me moeite om de zondag vrij te hou den voor mijn gezin." Hij moet kiezen, maar hij weet nog niet wat. „Het hangt van een heleboel dingen af", zegt hij peinzend. „Mis schien", zegt hij plotseling, „komen we over twee jaar in Apeldoorn niet eens meer in aanmerking voor een wethouderszetel." Hij zegt het bijna constaterend en opgelucht, alsof hij voor het eerst ontdekt, dat er ook problemen zijn welke zichzelf oplossen. ADVERTENTIE PRIMATOUR *S - s •,-, - l. K-' i. V v<- 'V;y;. y \V Stadsschouwburg, vandaag en donder dag, 20.30 u.: Cabaret Harlekijn met Her man van Veen. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Leer lingenuitvoering van de Mij. tot bevorde ring der toonkunst o.l.v. Marinus Adam. Donderdag, 20.15 u.: Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Vera, Gijs en Gijsbert Beths (viool). Grote of Sint Bavokerk, donderdag, 15 u.: Orgelconcert. BIOSCOPEN Cinema Palace. 14. 19 en 21.15 u.: „The Way West", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „De stille wrekers", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „De ellendi- gen", 14 j. Donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Raad eens wie er komt eten", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gaat dat in Texas", a.l. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „Poel der on tucht", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De profiteurs", 18 j. Studio, 14 19 en 21.15 u.: „Manon 70", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: The Trip", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy" Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot 17 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstraat) „Woem-in" werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten, Berend Pasman, Lou Schoutens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20 tot 22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zand voort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en'zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4): Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) /an 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, donderdag, 16 u.: Gemeenteraadsvergadering Heemstede. WOENSDAG 26 JUNI City Theater, 20 u.: „Bonnie en Clyde" Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafisch werk van Peter Struycken. DONDERDAG 27 JUNI City, 19.30 u.: „De tien geboden". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafisch werk van Peter Struycken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 26 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zweeds naakt als lokaas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vera van de rosse buurt". Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck" Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. DONDERDAG 27 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u-: „De duivelsdans." Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De onderwereld van New York". Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.: voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 26 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". tt ^t LEIDEN. Het is de Nederlandse Stu denten Raad gebleken dat aan vele uni versiteiten en hogescholen de beursstu denten 200 collegegeld moeten gaan be talen op een tijdstip dat zij geen geld meer hebben. Deze maatregel van de rectoren-magni- fici bleek, na een onderzoek door het NSR bestuur, te berusten op een foutief geïn terpreteerde verklaring van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Deze hield in dat de beursalen het collegegeld dit jaar, moesten betalen van hun met 200 voor dit doel verhoogde beurs. Het was bedoeld, aldus de NSR, als fi- nancieel-technische maatregel. Hieruit voortvloeiend wordt een wijziging voorbe reid van het collegegeldbesluit 1963. De NSR adviseert de beursalen dan ook het geld niet te betalen aangezien zij hiervan volgens het collegegeldbesluit 1963 zijn vrijgesteld. Villapark Duinrell DEN HAAG De Kroon heeft beroepen, ingesteld door B. en W. van Den Haag en enkele inwoners van Wassenaar tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland waarbij goedkeuring is ver leend aan een herzien uitbreidingsplan voor het villapark „Duinrell" gegrond ver klaard. De bezwaren van appellanten waren gericht tegen een verbindingsweg tussen de provinciale weg en het wegenstelsel van de gemeente Wassenaar. Deze weg zou hun tuin doorsnijden en hun woning zo dicht naderen, dat deze haar aantrek kelijkheid als woning en haar waarde als vermogensobject goeddeels zou verliezen. De Kroon besliste dat het mogelijk is de weg zodanig te verleggen, dat deze be zwaren grotendeels worden ondervangen. De appellanten hadden voorts bezwaar tegen de bestemming voor woningbouw van tot „Duinrell" behorende gronden, welke een onderdeel vormen van een kam peerterrein. De Kroon acht een dringende noodzaak om deze gronden thans voor woningbouw te bestemmen niet aanwezig en heeft aan deze bestemming goedkeuring onthouden. SEXBIERUM De rijkspolitie in Sexbierum (Fr.) heeft een 36-jarige inwo ner aangehouden die verdacht wordt van brandstichting. In de nacht van zaterdag op zondag brandde in zijn dorp de lom pen- en metalenhandel van de heer K. Fa- ber tot de grond toe af. „Ik wilde wel eens een mooi fikkie zien", zei hij bij zijn verhoor door de politie. De rijkspolitie vermoedt dat hij uit wraak de zaak in brand heeft gestoken. Hij had de heer Faber veertien dagen geleden op gebeld met het verzoek hem een taxi te sturen. Hij was toen beschonken. De heer Faber, wiens broer een taxibedrijf heeft, weigerde echter. Verdachte ontkent ech ter dat hij uit wraak gehandeld zou heb ben. In de nacht van zaterdag op zondag brandde in Berlicum een boerderij tot de grond toe af. De politie onderzoekt of de man ook daarmee iets te maken heeft gehad. Het KNMI deelt mee: Het front van een depressie ten noor den van Schotland veroorzaakte dinsdag veel regen. Op het vliegveld Deelen viel in 12 uur tijds 20 mm .Een zwakke rug van hoge luchtdruk breidde zich inmiddels over Frankrijk in Noord-oostelijke richting uit, waardoor er vandaag flinke opklaringen stonden. Morgen zal in de loop van de dag de bewolking weer toenemen door de nadering van een nieuwe oceaan depressie waardoor ook de kans op regen weer toe neemt. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- W ta W temperaturen w O" d SS l\ binnen- en buitenland C BS BS cJS Den Helder licht bew. zw 17 14 4 Ypenburg zw. bew. wzw 21 14 5 t/lissingen licht bew. zw 20 13 4 Eelde zw. bew. wzw 21 12 7 De Bilt onbew. zw 21 13 14 Twente zw. bew. wzw 22 12 17 Eindhoven geh. bew. wzw 23 13 6 Z.-Limburg regen zzw 23 12 8 Helsinki licht bew. zzw 21 12 32 Stockholm regen zo 21 14 1 Oslo regenbui ono 19 13 3 Kopenhagen regen zw 16 15 2 Aberdeen licht bew. wzw 19 9 1 Londen licht bew. zw 18 11 3 Amsterdam half bew. wzw 21 14 5 Brussel zw bew. zw 24 12 8 Luxemburg regen nw 22 15 1 Parijs motregen wzw 23 14 5 Bordeaux geh. bew. zw 29 11 1 Grenoble licht bew. O 27 13 0 Nice half bew. nno 25 16 0 Berlijn zw. bew. zzw 20 16 2 Frankfort zw bew. zzw 23 15 0.1 München licht bew. wzw 23 14 0 ZÜrich zw. bew. nnw 25 13 0 Genève licht bew. wzw 26 11 0 Locamo onbew. w.st. 26 12 0 Wenen onbew. w.st. 23 11 0 Innsbruck licht bew. w 24 9 0 Belgrado onbew. w 27 11 0 Athene licht bew. w.st. 26 19 13 Rome onbew. no 29 17 0 Barcelona half bew. w.st. 24 15 0 Madrid half bew. w.st. 33 16 0 Mallorca licht bew. ono 26 15 0 Lissabon licht bew. n 26 16 0 DONDERDAG 27 JUNI Zon op 4 22 uur; onder 21.04 uur. Maan op 5.06 uur; onder 22.51 uur. HOOG EIS GA AG WAl'hH i IS MM UI DEN WOENSDAG 26 JUNI Hoojz watei 3.53 uur en 16.19 uur. Laag water 11.59 uur en uur. DONDERDAG 27 JUNI Hocg water 4.30 uur en 16.56 uur. Laag water 0.19 uur en 12.37 uur. Het hoog <#n laag water te Zandvoort is 10 tot iö min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2