Beslissing van Kamervoorzitter KOEKOEK EN HARMSEN BEIDEN „ERKEND" en Motie-Ruygers aanvaard Biesheuvel speelt met vuur" Schadeloosstelling voor Kamerleden verdubbeld FDUORITEpV 1 20senorito5 LILfl 1.60 voor Haarlem en de DAF-fabriek in gebruik gesteld IHHi 2000 m2 SHOW liiaranka Meubelen Weer vragen aan ministers Man bekent moord op vriendin Kamer op reces PTT stuurt een strafportkaart V.V.D. WAARSCHUWT: Bejaarde schipper dood gevonden naast schip Twee jaar langer tandheelkunde studeren Morgen iets beter „Van Ouds 't Roomhuys" De regen houdt aan!! LOOP VRU IN EN UIT BIJ t VRIJDAG 28 JUNI 1968 Vervolging1 van oorlogsmisdadigers In januari gepleegd Brief voor Koekoek Bij te lage frankering 5? REGELING GEKOPPELD AAN DIE VAN RIJKSAMBTENAREN Lijk met touw gebonden Haarlem fel: .mm Wêimmm Velsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk Bouw vertraagd van kliniek in Groningen Donderdagmiddag neeft koningin Juliana in Bom de nieuwe DAF- fabriek officieel in gebruik gesteld. Dat deed zij door het pienterste pookje" te bewegen. Links naast de koningin de heer W. A. V. van Doorne, rechts dr. H. J. van Doorne. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het tweede kamerlid, de heer Wierenga (P.v.d.A.) h eeft op nieuw vragen gesteld aan de ministers van Justitie en van Buitenlandse Zaken over de vervolging van oorlogsmisdadigers Met name wil hij weten of de door ir Wiesenthal in Wenen op 27 maart geuite beschuldiging ten aanzien van het Oosten rijkse Rode Kruis juist is en ook of de Oostenrijkse regering betrokken is ge weest bij het waarschuwen van Oostenrij kers die wegens oorlogsmisdaden in an dere landen worden gezocht. De heer Wierenga vraagt verder tegen hoeveel personen, die voorkomen op een lijst, opgesteld door de „Rechtsschutzstel- le" van het Duitse ministerie van Buiten landse Zaken met medewerking van de Franse autoriteiten, een vervolging is in gesteld door Westduitse autoriteiten. Ook wil de heer Wierenga weten hoeveel namen van thans nog in leven zijnde per sonen op deze lijst voorkomen. Ook vraagt hij of de eventueel aan deze personen opgelegde straf evenredig is met de ver oordelingen, die in Frankrijk zijn uitge sproken. Indien dit niet het geval is, zijn de ministers dan niet van mening, aldus de vragensteller, dat de indruk wordt ge vestigd, dat hier van een omzeiling van een gerechtvaardigde veroordeling sprake Is? Voorts vraagt de heer Wierenga of de Westduitse regering de mening van de Nederlandse minister deelt, dat de Duit se Grondwet en het Westduitse Burgerlijk Wetboek ondergeschikt zijn aan de alge mene regels van volkenrecht, waartoe de vervolging en berechting van oorlogsmis drijven en misdrijven tegen de menselijk heid mede moeten worden gerekend. Zo ja, zijn de ministers dan bereid hun me ning ter kennis te brengen van die rege ring?? Tenslotte vraagt de heer Wierenga of de ministers naar aanleiding van het nader onderzoek in verband met zijn vragen nog aanleiding vinden om stappen te nemen om een goede berechting van deze mis drijven en het ten uitvoer leggen van bui ten West-Duitsland en Oostenrijk uitge sproken vonnissen ter zake van oorlogs misdrijven en misdrijven tegen de mense lijkheid te bevorderen. Koninklijke geboorte. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft de minister van On derwijs en Wetenschappen een brief ge schreven, waarin het vraagt om een uniforme en tijdig bekende regeling van de vrije feestdag voor alle scholen bij koninklijke geboorten. Geen kinderen op trekker. Geregeld con stateert de arbeidsinspectie overtredin gen van de wettelijke bepaling, die aan kinderen beneden de zestien jaar het be sturen van trekkers en landbouwmachi nes verbiedt. De gevaren voor te jeug dige bestuurders, zegt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, zijn onder andere gelegen in het feit dat zij ervaring en inzicht missen en In bepaalde situaties lichamelijk niet sterk genoeg zijn, terwijl trekkers nu eenmaal niet voor kinderen gebouwd zijn. Voor kleine Kinderen is het spelen bij en vooral het meerijden op trek kers, wagens en machines gevaarlijk. ADVERTENTIE Vanavond speciale Tongen dag RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tong in de roomboter gebakken met nieuwe aard. en gemengde salade. of Gekookte tongfilets met zalm, witte wijnsaus nieuwe aard. en worteltjes of Gekookte tongfilets met gepelde druiven witte wijnsaus, nieuwe aard. en gemengde salades. Reserveer nu reeds Uw tafel (Van onze correspondent) VENLO Een 24-jarige man uit Moers, die dinsdagavond in zijn woning werd ge arresteerd, heeft bekend op 28 november 1966 de 19-jarige Karin Klinkert uit Moers te hebben vermoord. Het meisje werd op 15 januari 1967 in een veld in de buurt van Moers gevonden. Zij bleek met een kous te zijn gewurgd. De man is tot zijn daad gekomen, toen het meisje dreigde, de echtgenote van de man over hun amoureuze avontuurtjes in te lichten. Hij was drie maanden tevoren getrouwd. Het slachtoffer was een vrien din van de echtgenote. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer zal voortaan twee fracties van de Boerenpartijtellen. Voorzitter mr. Van Thiel deelde donderdagmiddag in de Tweede Kamer mee, dat hij zo wel de heren Koekoek als Harmsen erkent als fractievoorzitter van een zelfstandige groep, voortgekomen uit de Boerenpartij. De Kamer-president zei dat de tegen stellingen in de fractie van de Boerenpar tij zo diepgaand en van persoonlijke aard zijn gebleken, dat slechts feitelijk kan worden geconcludeerd dat de Boerenfrac- tie in twee groepen uiteen is gevallen. „De afwezigheid ook van de geringste mogelijkheid tot samenwerking tussen de beide groepen in dit geval en onder deze bepaalde omstandigheden moet leiden tot de feitelijke erkenning van het bestaan van twee zelfstandige groepen", aldus mr. Van Thiel. Voordat mr. Van Thiel de Kamer op zo merreces zond merkte hij op dat men met 13 groeperingen in de Kamer op een kritiek punt is gekomen. Hoewel op zich zelf misschien een winstpunt voor de de mocratie, meende de Kamervoorzitter dat deze ontwikkeling langzamerhand toch wel tot enige bezinning mag leiden. De Kamer komt op 3 september weer in ple naire zitting bijeen voor de behandeling van de Wet op het minimumloon. Met het oog op het omstreden royement van de heren Van den Brake en Kronen burg als lid van de Boerenpartij zei mr. Van Thiel dat noch de wet noch het Re glement van orde van de Tweede Kamer voorwaarden stelt, dat een Kamerlid ook lid van een politieke partij moet zijn. Volgens de verklaring van de Kamervoor zitter kunnen de heren Koekoek en Harm sen ieder aanspraak maken op het (ver hoogde) salaris van een fractie-voorzitter dat betekent dat de heer Koekoek 1600 en de heer Harmsen 1900 krijgt boven de normale vergoeding als Kamerlid. De beide groepen zullen echter de spreektijd moeten delen, die normaal een fractie van zeven man krijgt toebedeeld. Zij krij gen gescheiden zitplaatsen en aparte frac tie-kamers. De kieskring Arnhem van de Boeren partij heeft donderdag een brief gericht aan de voorzitter van het BP-hoofdbe- stuur, de heer Koekoek. Er wordt na mens de leden in de kring Arnhem aangedrongen op een zo spoedig mogelijk houden van een algemene ledenvergade ring. DEN HAAG Binnenkort zal de post- besteller niet meer aanbellen als hij een poststuk moet bezorgen dat niet vol doende is gefrankeerd. Alle strafportstuk ken zullen in de bus worden gedaan, voorzien van een kaartje waarop de ge adresseerde het ontbrekende met post zegels kan betalen. Deze gang van zaken is zowel voor de postdienst als voor de geadresseerde ge makkelijk. PTT spaart tijd en de geadres seerde behoeft geen extra gang naar het postkantoor te maken als het met straf port belaste stuk is aangeboden terwijl hij niet thuis was. Bij proefnemingen is gebleken dat bijha alle kaartjes per kerende post, voorzien van de vereiste postzegels, worden terug gezonden. Bovendien wordt de strafport voor het publiek lager, omdat het ontbrekende be drag niet meer wordt verdubbeld, maar afgerond op 10 cent. Ontbreekt er bijvoor beeld 25 cent d,an betaalt men 30 cent bij. DEN HAAG De Tweede Kamer meent dat de Unctad-conferentie voor handel en ontwikkeling die in New Delhi is gehouden, niet heeft beantwoord aan de verwachtingen, die de ontwikkelings landen er aan hadden gesteld. Dit oordeel is geuit in een donderdag met algemene stemmen aangenomen mo tie van de heer Ruygers (P.v.d.A.). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De V.V.D. is allerminst bang voor een kabinetscrisis en de daar uit voortvloeiende vervroegde verkiezin gen. Deze waarschuwing richt „Vrijheid en Democratie" het partijblad van de V.V.D., in een hoofdartikel, geschreven door mr. Geertsema, aan het adres van de antirevolutionaire fractieleider mr. Biesheuvel. Het partijblad critiseert de wijze waar op mr. Biesheuvel zich onlangs heeft ge keerd tegen de plannen van de minister van Financiën Witteveen, tot verlaging van dë loon- en inkomstenbelasting per 1 januari. De schoten voor de boeg, die de A.R.-fractieleider op de Rotterdamse deputatenvergadering van zijn partij los te, worden in het commentaar aangeduid als een „misser van een vooraanstaand politicus, waarschijnlijk in een geagiteer de stemming begaan." Aangenomen wordt, dat de A.R.-fractieleider, die als een onafhankelijk en sterke persoonlijk heid wordt geschetst, zich bij zijn uitla tingen ongewild heeft laten beïnvloeden door de radicale vleugel in zijn partij (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met het ontwerp van wet tot regeling van de schadeloosstelling van leden van de Tweede Kamer. Het ontwerp werd bij hoofdelijke stemming aangeno men met 119 stemmen voor en 18 stem men tegen. De verhoging van de schadeloosstelling omvat twee fasen. De eerste is de verho ging van het thans geldende bedrag van 20.000 per jaar tot 25.000 met terug werkende kracht tot 1 januari 1968. De tweede fase voorziet in een verhoging tot 40.000 met ingang van 1 januari 1969. Voor deze tweede fase is een ingewikkel de aftrekregeling ontworpen waardoor maximaal een bedrag van 15.000 afkom stig uit nevenfuncties afgetrokken kan worden van de schadeloosstelling voor het Kamerlidschap. De nieuwe, verhoogde, schadeloosstel ling vertoont principiële verschillen met de oude. De nieuwe regeling is gekop peld aan de salarissen van de rijksamb tenaren waardoor wordt bereikt dat ook ADVERTENTIE de Kamerleden meer gaan verdienen als de ambtenarensalarissen worden opge trokken. Op voorstel van de heer Van den Bergh (P.v.d.A.) zal deze koppeling pas op 1 januari 1970 tot gevolgen kunnen leiden en niet op 1 januari 1969 zoals aanvan kelijk door minister Beernink van Bin nenlandse Zaken was voorgesteld.. Verder is in de nieuwe regeling een aftrek voor bijverdiensten opgenomen die in de oude regeling ontbrak. Bijverdien sten van minder dan 5000 per jaar wor den niet verrekend. Een motie van de heer De Goede (D'66) waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de opeenstapeling van adviserende, bestuur lijke en wetgevende functies werd met 120 tegen 17 stemmen verworpen. LEEUWARDEN Uit het water naast zijn schip is in Leeuwarden het stoffelijk overschot opgehaald van de bijna 83-jari- ge schipper H. Hoekstra, die alleen aan boord woonde van zijn tjalk „Op Hoop van Zegen". Handen en voeten van de heer Hoekstra waren met een touw ge bonden. Zijn dochter en zijn schoonzoon had den de politie gewaarschuwd, toen de heer Hoekstra niet bij hen op bezoek kwam zoals was afgesproken en zij hein ook niet op zijn schip aantroffen. Daar sprake moet zijn van een misdrijf heeft de gerechtelijke deskundige dr. J. Zeldenrust uit Den Haag sectie verricht op het stoffelijk overschot. Stadsschouwburg, vandaag 20.30 uur: Cabaret Harlekijn met Herman van Veen. Openluchttheater Bloemendaal, zater dag 20.15 u.: „Osto" met „De Spaanse Bra bander" van Bredero. Evangelistische Broedergemeente (Park laan 34), zaterdag 20 u.: Muziekavond door leden van de gemeente en twee Blazers koren. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „De klokken luider van de Notre-Dame", 14 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Texas Addio". 14 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: .Huwelijksmars", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Op blote voeten in het park" a.l. Zaterdag 14.30 u.: „Het ver raad van de zwarte roofridder", a.l. Rembrandt. 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gaat dat in Texas", a.l. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „De profi teurs", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „The Trip", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Wecken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld- houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot 17 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. Galerie Drengel (Bakkumstraat): „Woem-in" werk van Saul Belem, Kees van Berkel, Gerrit van Dijk, André Gouw, Remco van Gughten, Berend Pasman, Lou Schoutens, Karei Slingervoet en Fred van de Wal. Op werkdagen van 20 tot 22 u. en op donderdag, zaterdag en zondag ook van 13 tot 17 u. Tot 2 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg. Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagemakerslaan 2-4): Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „De Sprookjesmolen". Electric Centre (Bakenessergracht), za terdag 20 u.: Indiase Avond m.m.v. „Ori ental Incense"; 24 uur: Jazzconcert door Hans Dulfer Maarten van Regteren en Martin van Duinhoven. VRIJDAG 28 JUNI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden". Stadsschouwburg, 20 u.: „In de klauwen van de mummie". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: opening expositie van werken van de IJmuidense kunstenares Truus Menger. Deze tentoonstelling is van 28 juni tot 21 mli dagelijks open van 14 tot 17 uur. Ruïne van Bredernde, Santpoort. 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.Expositie grafiek van Peter Struycken. ZATERDAG 29 JUNI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden". Stadsschouwburg. 20 u.: „In de klauwen van de mummie". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 20 u en 21 tot 22.30 u.: Expositie grafiek van Peter Struycken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 28 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De duivelsdans". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De on derwereld van New York". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Jacques Siegers; ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. ZATERDAG 29 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u-: „De duivelsdans"; 23.30 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De onderwereld van New York". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie werken van Jacques Siegers; ge opend van 9-18 uur. VRIJDAG 28 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". ZATERDAG 29 JUNI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". ADVERTENTIE Hoe beschermt u zich er tegen? Dat kan nu zeer voordelig want damesmo dehuis De Leeuwen in de Gen. Cron- jéstraat 59 te Haarlem is in staat ge steld door bekende regenkleding fa brikanten terlenka en tergal regen mantels te verkopen tegen ongekend lage prijzen van 29.75 - 39.75 en 49.75. Die elk minstens 50.- meer waard zijn. waarvan wordt gezegd dat „zoals altijd en overal ook in de A.R.P. de radicale extre misten zich meer en veel luidruchtiger doen gelden dan de meer gematigden." Volgens het partijblad is er weinig fan tasie voor nodig om te begrijpen dat in het komende najaar gemakkelijk een po litieke crisis kan ontstaan. Er wordt met enige wrevel geconsta teerd, dat mr. Biesheuvel met zijn waar schuwing aan de regering om in septem ber „niet alles overhoop te halen" mis schien niet van de letter, maar dan toch wel van de geest van het regeringspro gramma dreigt los te geraken. (Van onze correspondent) GRONINGEN Vertraging in de bouw van een nieuwe kliniek is er de oorzaak van dat een paar honderd tandheelkun dige studenten in Groningen hun studie tijd met minstens één jaar verlengd zien. De tandheelkundige faculteitsver eniging vreest zelfs dat degenen, die dit jaar hun studie in Groningen beginnen, pas over acht jaar hun tandartsexamen kunnen doen. Dat betekent dat ze twee jaar langer moeten studeren dan hun collega's in Utrecht, Amsterdam en Nij megen. Het probleem zal zich dit jaar voor het eerst voordoen, omdat in september 60 studenten, die in 1965 met hun studie begonnen tot de patiëntenbehandeling moeten worden toegelaten. Tot nu toe waren er geen moeilijkheden, omdat tot 1965 kleinere aantallen studenten werden ingeschreven. Hel Tweede-Kamerlid de heer Tans (P.v.d.A.) heeft zich hierover vragen ge steld. Hij noemt de kwestie volstrekt on aanvaardbaar. ADVERTENTIE ANüGANG 39, HAARLEM TEL 16340 Vandaag kijkavond van 19.30 tot 22.00 uur Het KNMI. deelt mee: Tussen een lage drukgebied boven Noord-Scandinavië en een gordel van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de Azoren tot boven de Middellandse Zee en Oost-Europa, is bo ven de Britse eilanden en West-Europa een zuidwestelijke stroming tot stand ge komen, waarmee de laatste dagen depres sies van de oceaan over de Noordzee naar Scandinavië worden gevoerd. Een nieu we depressie bereikte vrijdagochtend Ier land en trekt met veel regen naar Zuid- Scandinavië. Een koufront, dat de be grenzing vormt met drogere lucht, kan ons land morgen in de loop van de dag voorbijtrekken, waarna enkele opklarin gen mogelijk zijn. De temperaturen zul len zaterdag niet veel verschillen van die van vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum w i .2 ns temperaturen C-C •- CJ w a ca 5 d .SS 3 binnen-en buitenland M BS BS li tP CM Den Helder geh. bew. ozo 17 10 5 Ypenöurg motregen zw 18 13 12 i/lissingen motregen z 18 14 2 Eelde mist zw 18 7 5 De Bilt motregen zzw 19 11 6 Twente zw. bew. w.st. 21 10 6 Eindhoven geh. bew. zw 20 14 6 Z.-Limburg zw. bew. zw 21 15 1 Helsinki regen zzo 19 12 2 Stockholm zw. bew. z 14 4 Oslo regen nw 18 9 14 Kopenhagen half bew. wnw 17 Aberdeen zw. bew. w.st. 16 4 0.2 Londen regen zzo 20 14 9 Amsterdam motregen zzw 19 12 11 Brussel geh. bew. z 20 14 3 Luxemburg zw. bew. zw 22 16 1 Parijs zw bew. zzw 23 17 1 Bordeaux onbew. w.st. 27 15 0 Grenoble onbew. zw 29 18 0 Nice half bew. n 23 17 0 Berlijn Frankfort zw. bew. w 25 15 4 zw. bew. z 25 18 0 München half bew. zzw 28 18 0.4 Ztirich half bew. zzo 25 16 Senève licht bew. w.st. 28 16 0 Locamo licht bew. ono 27 15 0 Wenen regenbui ozo 29 18 2 [nnsbruck half bew. vera. 29 14 0 Belgrado onbew. zzw 29 14 0 Athene onbew. n 31 24 0 Home onbew. w.st. 27 16 0 Barcelona licht bew. nw 27 16 0 Vladrid licht bew. w.st. 37 18 0 Vlallorca licht bew. ono 28 15 0 Lissabon onbew. n 32 18 0 ZATERDAG Z9 JUNI Zon op 4.23 uur; onder 21.04 uur. Maan op 7.38 uur: onder 23.31 uur. HOOG EN I.AAG WATER IN IJMU1DEN VRIJDAG 28 JUNI Hoog watei 5.08 uur en 17.32 uur. Laae water 0.58 uur en 13.13 uur. ZATERDAG 29 JUNI Hoog water 5.44 uur en 18.09 uur. Laag water 1.32 uur en 13.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort t( 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2