SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJ ERASMUS Krijgt U nieuwe woning Zeewijk een in 7 NEDERLAND UST /A Druk bezochte ziekendag in Beverwijk Diploma voor leerlingen van Technische School Velsen Nachtcactus bloeide in Scheybeeck Nieuwe expositie Galerie Boumans Eindexamens bij Pr. Bernhard HBS Regeling van onderwijsbelangen Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Kort IJmondnieuws VRIJDAG 2 8 JUNI 1968 >6 &20Nen Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Nu VERLAAGDE voorjaarsprijzen Vermist kind 1 NIET DUF DOEN, VÓÓR DE VAKANTIE STUDIEBOEKEN BESTELLEN IJMUIDEN L. Nieuwstraat 243 Tel. 13144 SANTPOORT Hoofdstraat 234 Tel. 8371 Vermist kind 2 Snelle treinen „Wij" en wij 4 „Wij" en wij 5 „Wij" en wij 6 Liever gezond Studenten Gefeliciteerd! Wij' weten natuurlijk alle maten en kunnen U dus a la minute prijs opgave doen. 145 tapijtsoorten uit voorraad leverbaar. 320 overgordijnstoffen uit voor raad leverbaar. 4 etalages meubelen en woon- ideeën. Ga ook naar Nederland. WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TELEF. 19120 EUROPA meubel: Dringend verzoek Sportieve voldoening Vivisectie-films Hondeleed Radiopredikant 26 DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 47 IJmuiden - Tel. 1 11 66 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ook de tweede zieken dag in de IJmond-noord, welke woensdag in de parochiekerk van de Regina Caeli aan het Hilbersplein is gehouden, kan bij zonder geslaagd genoemd worden. Deze jaarlijks terugkerende dag is voor alle hierbij betrokkenen ook dit maal weer een bijzondere gebeurtenis geworden. In totaal 120 zieken, bejaarden en chro nische patiënten uit de parochies van St. Agatha, Onze Lieve Vrouw van Goede Raad en de Regina Caeli uit Beverwijk, de St. Jozef parochie uit Velsen-noord en de parochie van St. Odulphus uit Wijk aan Zee hebben hieraan deelgenomen. Nadat de zieken met particuliere wagens naar het kerkgebouw waren ver voerd en aan de hoede van een aantal verpleegsters van het Wit Gele Kruis waren toevertrouwd, celebreerde deken G. J. Groot met assistentie van kapelaan W. Appelman een plechtige eucharistie- J viering. Het dameskoor van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad onder leiding van de heer H. Bart voerde hierbij de vaste en wisselende gezangen uit. Vervolgens zei aalmoezenier C. Geraets in een korte toespraak onder meer, dat de zieken en bejaarden vaak naar bezoek uitkijken en zelfs hunkeren en dan van hun bezoek veel troost verwachten. Spreker wees er op, dat de zieken en bejaarden op hun beurt door hun houding veel voor het bezoek kunnen betekenen. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de kas van park Scheybeeck heeft woensdagavond een aantal ingewijden kunnen genieten van een van de wonderen van MOEDER Na tuur: de bloei van de nachtcactus, de Selemi-cereus grandiflora, die slechts één uur in een heel jaar bloeit. Voor deze plant was het de eerste keer na zeven jaar, dat zij bloeide en dan ditmaal zelfs met twee bloemen. Om half zes woensdagavond was er nog slechts een bloemknop zichtbaar. Twee uur later bloeide de Nachtcactus in volle glorie met bloemen, die een middellijn hadden van ongeveer twintig centimeter. Op dit moment is zij weer uitgebloeid en het valt onmogelijk te zeggen hoe lang het weer zal duren voordat zij haar bloemenpracht wederom zal tonen. Aan de Technische School Velsen wer- J. Reker, H. A. Schipper, E. den diploma's uitgereikt aan de volgende P. H. Siertsema, J. v.d. Wel. leerlingen: Afdeling metaalbewerken. P. A. Admi raal, R. Bakker, G. Boer, B. Bos, P. L. Bouwens, R. v. Engelsdorp-Gastelaars, J. v. Engelsdorp-Gastelaars, G. Franken, J. Groenendaal, G. L. Groenewoud, H. J. Noortman, J. F. Raap, H. Struijk, R. A. Struik, H. van 't Veld, B. Scholts, J. W. Schoorstra, J. Dijken. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: R. Bakker. IJmondprijs: R. A. Struik. Afdeling fijnmetaalbewerken. J. Bak-1 ker, K. C. Blok, H. J. Broekhuizen, J. de Jong, R. E. Koster, J. A. Krab, J. S. Mei- nema, P. G. Molenmaker, P. F. Mollema, W. H. Nieswaag, P. Ouwehand, W. A. I v.d. Vijver, J. H. Wegman. G. P. Winter, W. H. van Wijk, P. de Wijn. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: J. Bakker. IJmondprijs: J. H. Wegman. Afdeling autotechniek. M. van Balen, J. H. Emck, A. van Kan, H. C. Koning, J. G. de Krijger, G. Smit, P. W. Tigche- laar, R. J. v.d. Veen, C. A. Warmelink, J. N. de Wildt, L. J. F. Wouda, J. v.d. Goor- bergh. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: J. N. de Wildt. IJmondprijs: R ,J. v.d. Veen. Afdeling elektrotechniek. A. E. Broek, D. van Duijn, L. Jonker, C. Loos, J. Meijer, R. Rienstra, F. R. Roos, D. Tim merman, M. Verhey, J. P. de Wal, R. F. Willems. Geen diploma: 3 leerlingen. Dick van Leeuwenprijs: F. R. Roos. IJmondprijs: R. F. Willems. Afdeling schilderen. W. Molenaar, C. Schipper, J. P. H. Struik, A. de Vries, H. C. Zandstra, R. v.d. Oever, R. Slopsma. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: J. P. H. Struik. IJmondprijs: W. Molenaar. Afdeling timmeren. A. G. Akkerman, L. Bouma, R. van Damme, F. K. Dijk huis, J. A. v.d. Ende, C. Grootenboer, J. van Leeuwen, P, H. van Lieshout, H. W. C. Servaas, S. W. P. H. de Wit, Th. D. Zaagstra. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: J. van Leeu- wen. IJmondprijs: P. H. Siertsema. Afdeling koper-, lood- en zinkbewer- ken. R. van Aalst, N. J. Besseling, J. B. de Boer, Ch. G. C. M. Godde, C. M. God- dijn, A. L. Honig, J. Hoogzaad. L. P. v.d. Hoorn, A. F. van Leeuwen, E. Plakke, J. D. Serpenti, W. P. Smit, H. P. v. Taar- ling, C. van 't Wel, J. M. Langenberg. Geen diploma: geen. Dick van Leeuwenprijs: H. P. van Taar- ling. IJmondprijs: E. Plakke. Aantekening op het diploma voor het volgen van het 4de leerjaar. Afdeling schilderen. J. J. Bakker. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In galerie „Boumans" aan de Breestraat is donderdagavond de expositie van schilderijen van Jacques Siegers uit Eindhoven geopend door Jacques Martens. In zijn toespraak ontleedde de heer Martens de persoon van de kunstenaar en diens karakter, waarmee naar het idee van spreker het werk van Siegers in overeenstemming was. Veel van zijn werken immers zijn één loflied op het leven, dat voor Siegers een aaneenscha keling is geweest van nooit eindigende vreugde. Van een argeloze jongeman echter is Siegers gerijpt tot een man. Nauw verweven hiermee is het feit, dat de kleurencompositie van Siegers donker der is geworden en de uitbundigheid is verdwenen. Vervolgens schetste de heer Martens de opleiding en de carrière van de Eindhovense kunstenaar. Van het pu bliek vroeg spreker een actieve beleving van de kunst van Siegers, hetgeen hun naar zijn oordeel een rijke ervaring en een zinvolle bezigheid zou geven. ADVERTENTIE Als in het geval van Marianne Wijfje I inderdaad sprake is van ontvoering dan Ook de gebruikelijke ziekenzegen en moet ik vaststellen dat een klein kind te- handoplegging is in de Regina Caelikerk genwoordig niet meer veilig kan buiten een aangrijpende plechtigheid geworden, spelen. Het is vreselijk te bedenken dat De aanwezige priesters legden elke zieke een weerloze hummel bijna het slachtof persoonlijk de hand op. Tijdens deze korte ^er ,van een °f ander gewetenloos indivi en sobere plechtigheid zong een meisjes- du *s geworden. Om maar niet eens te koor van de Margrietschool een aantal spreken van de laffe schurk, die van de toepasselijke liederen. De Heemskerkse omstandigheden misbruik maakte door te zanger Henk Beentjes en Kees Stet zorg- trachten 50.000 van de ouders los te krij den in de middaguren voor een pleziering 6en- amusementsprogramma. De dag werd be- Zou er in het algemeen niet eens iets sloten met een korte sluitingsplechtigheid kunnen worden gedaan om kleine kinde en de zegen met het Allerheiligste, waar- ren tegen ontvoering te beschermen? Ik bij het dameskoor van de Regina Caeli denk hierbij aan bijvoorbeeld speelplaat de gezangen voor zijn rekening nam. ADVERTENTIE BOEKHANDEL sen waar ze zich onder toezicht kunnen vermaken. Op die manier zouden ze ook tegen ongelukken beveiligd kunnen wor den. Is deze suggestie geen overweging I waard? G. J. VAN DONSELAAR, Haarlem Als er sprake is van een doodgeslagen hond of een gevilde poes aan de deurknop spreken we van diermishandeling. In de Verenigde Staten worden de vuurwapens geregistreerd. Maar hiermee gaan we aan de kern van de zaak voorbij. Van die renmishandeling tot het ontvoeren van een kind in de duinen is maar een kleine stap. In beide gevallen is het misdaad Derhalve zou het beter zijn om de dieren kwellers te registreren in plaats van de revolverbezitters. Ouders en leerkrachten zouden niet al leen aan de kinderen biologie moeten le ren, maar ook verantwoordelijkheidsge voel en eerbied voor al wat leeft. Dan pas hebben we misschien over enkele gene raties een leefbare wereld. PUCK VAN WA VEREN, Heemstede In het verslag van het internationale spoorwegcongres in de krant van 18 juni vermeldt u dat snelheden van 200 km per uur, met name in Duitsland en Japan geen zeldzaamheden zijn. Wat Japan betreft is volgende leerlingen geslaagd. Uit de ge meente Velsen: Ditty Brands, Nico Hal- bertsma ,Nel van der Ploeg, Pieter Ra- vensbergen, Ruud Schaap, Yke van Stra len, Ruud Visser, Adriaan Beenhakker, Anneke Bieuwinga, Riekelt de Boer, Paul niet. In het Femkurstoueh van de Deutsche Bundesbahn staat een lijstje vermeld van 28 van de snelste treinen in Duitsland. De eerste drie luiden als volgt: 1) Blauer den Hertog, Dick Koorn, Joke de Meer, Enzian (Miinchen-Hamburg) 112,9 km per Jan Menger, Niek Moerland, Dick v.d. Oever, Bas van de Poll, Kok Reiff, Jaap van Tuyl. Uit Beverwijk: Martin van der Ben, John Hendriks, Jan Hogendoorn, Harry van der Schoor, Jan van der Waa, Roel Wagter, Herman Palm, Kees Vriezin- ga. Uit Heemskerk: Theo van der Kamp, Fred Meyer. Zes kandidaten werden af gewezen uur; 2) Helvetia (Basel-Hamburg) 111,4 km per uur; 3) Rheingold (Basel-Emmerich) 106,5 km per uur. Dit zijn gemiddelde snelheden, inclusief het stoppen onderweg, maar als de Blauer Enzian vijf maal stopt en de Rheingold ne gen maal, als „Ihr Zug-Begleiter" aangeeft dat de maximum snelheid van de Rhein Voor het eindexamen hbs-b slaagden uit 160 ^m is, en dan nog alleen op het de gemeente Velsen: Gezien Renes, Greet tra-lect Freiburg-Karlsruhe, dan vraag ik Akkerman, Henk Johan Deurloo,' Nelly Hinrichs, Chris Jaspers, Wim Kwak, Mar- jo Peeters, Femmy Ras, Piet Smit, An- nemiek Verhey, Christa Walthuis, Jelte van Dokkum. Uit Beverwijk: Tinke Kooyenga. Afge wezen: geen. Bibliotheek. Het filiaal van de ve renigde openbare bibliotheek aan de Am- «telstraat 44 is wegens vakantie gesloten van maandag 1 juli tot en met zaterdag 13 juli. welke trein in Duitsland 200 km haalt Wel is het zo dat bij proefritten tussen Augsburg en München snelheden van 200 km zijn bereikt, maar dat is niets bijzon ders. Le Capitole (Parijs-Toulouse) rijdt in de gewone dienstregeling op een be paald traject 200 km. Volgens „La Vie du Rails" haalt de Aero-train bij proefritten tussen Parijs en Orleans op de rechte stukken gemakkelijk 350 km. Het bochten werk hebben de spoorwegen nog niet „onder de knie". Dat zal wel het grootste probleem worden bij snelheden van 500 kilometer. H .M. A. DIJKZEUL, Heemstede. Hierbij dank ik J. C. Tromp en me vrouw C. Serry voor hun waardering, Maar blijkbaar is er een misverstand over mijn bedoeling, namelijk de toene mende achteruitgang van de AOW. De heer Tromp spreekt zelfs van een verho ging van ƒ2 per week. Wat ik ruim vijftig jaar voor diverse organisaties heb gedaan geeft me in alle gevallen nu ik mijn voet niet over het „Drempeltje" kan zet ten het recht in bescheiden mate mij strijd voort te zetten. Ik heb niets tegen Ben Bessems maar wel tegen zijn derde rad(eren) aan zijn „Wij". Ik heb geen be hoefte aan nog meer splitsingen, maar wel aan vechters voor een redelijke uitkering, speciaal voor de 60 pet. zogenoemde „kale AOW'ers". Dat de overige 40 percent door mij genaamd de „Feestneuzen' hun troost vinden in het „Drempeltje is erg fijn. Ik zou het erg fijn vinden als die drempelgangers eens een voet over mijn drempel zouden willen zetten. Woor den zeggen zo weinig. AB WIEGMINK, Haarlem Het moet mij van het hart. Wat kunnen volwassen mensen toch bekrompen zijn Het is louter afgunst dat een voorman als de heer Tromp zich zo over andermans werk uit. Ik ben blij met verfrissende initiatieven en met mij hopelijk velen. R. HEGENES, Haarlem Als u vecht, geachte heer Tromp, voor uw eigen organisatie, en de bejaarden aanraadt zich aan te sluiten, is dat uw goed recht. Voor mij blijft de vraag waarom tot op heden nog maar een kwart n de 1.200.000 bejaarden zich bij een organisatie aansloten. Zal dat niet een reden kunnen hebben? Anders wordt het als u de bejaarden beveelt, zich niet met een ander blad dan het bondsblad in te laten. Is het dan toch waar dat we be voogd worden, en nota bene door onze eigen leeftijdsgenoten? Ik ben lid van een organisatie, kennelijk niet de uwe, want wij houden niet van opdringen van een zeer persoonlijke mening. Ik vraag u ook niet welke margarine ik moet eten. Ik heb het blad „A O Wij toch maar aangeschaft en ik moet zeg gen dat ik er geen spijt van heb. Mevrouw CONSENHEIM, Haarlem. Ik heb met verbazing in de krant van 19 juni gelezen wat de dochter van de heer Boetes (P.S.P.) is overkomen. Vol gens mij heeft ze al die narigheid zelf gezocht. Zo'n knap meisje moest wijzer wezen en haar huid niet zo maar in een dergelijke troep wagen. Ze beginnen te demonstreren, rustig, kalm en dan.een paar raddraaiers komen erbij, geen rus tig wandelen meer, maar vechten, fijn! En wie moet dan erger voorkomen? De politie. Die is ook niet gek, en zij doet goed om erop te slaan, voordat ze be kogeld wordt met stenen, enzovoort. Zo dra ze willen beginnen te rotzooien erop timmeren. Dan gaan de lafaards aan de haal en meisjes die branie willen zijn moeten een paar meppen incasseren. Ja, dames, voor de goede zaak is zo'n slag op je kersepit toch niet erg? Ik heb mijn arm hoofd veel te lief, ik blijf liever ge zond. B. LE COMTE, Haarlem. Studenten zijn niet meer tevreden met oude normen uit het verleden. Bezield met veel ideeën die passen in deze moderne tijden, Daar willen zij, met jeugdige overmoed eendrachtig voor gaan strijden. Zo ziet men thans in vele landen hun strijdgeest met élan ontbranden. Doch minderwaardig is, dat zij voor deze rechten De straat opgaan om te gaan vechten. Ze stichten branden, breken straten af, vernielen auto's, gooien ruiten in, Geeft dit nu voor uw goede zaak enigszins gewin? Bezin dan toch, toekomstige geleerde mannen, Strijd slechts met woorden. Laat dit minderwaardig spel uit uwe geest verbannen. Bedenk, dat nu 't studentenleven u allen, een voorbeeld voor de mens zult wezen. Want velen onder u, studerend voor dokter, chirurg en ook voor dominee, die later op de kansel Gods woord verkondt, Gedraag u ook dan als student niet als een dolle hond. Het steeds in aantal toenemende gepar keerde auto's en de grote vakantie van de kinderen kunnen aanleiding zijn voor veel ongelukken, waarbij kleintjes ongetwijfeld het slachtoffer worden. Daarom een drin N. VAN DER LENDE, Haarlem ge£d v,erzoek aan de gemotoriseerde weg I gebruikers: wees in de vakantie dubbel attent in het verkeer. Kinderen kunnen soms plotseling tussen geparkeerde auto's door de weg oprennen, bijvoorbeeld om een bal te pakken. Rijdt daarom kalm door de woonwijken. We kunnen zodoende een hoop smart voorkomen voor het kind, restant spelers plus het eredivisieschap, I °"8Z®lfLaten we aan d® afgebroken Als hnitpnctaanrier ic hni Heiligheid van onze kinderen allemaal Volgens Uw laatste berichten zijn de onderhandelingen tussen „Haarlem" én Xerxes/DHC, over de overname van een afgebroken. Als buitenstaander is het moeilijk te beoordelen of de voetballief hebber daar wel of niet gelukkig mee moet zijn Ongetwijfeld zou „Haarlem" een aan zienlijk bedrag op tafel hebben moeten leggen; welnu laat men dit bedrag ge bruiken voor de wezenlijke versterking van het bestaande elftal en laat men dan mét dat versterkte elftal ernstig trachten door promotie de eredivisie te bereiken Dit zal aan spelers, bestuur en publiek be duidend meer sportieve voldoening geven. Als dan ook de accommodatie voor het publiek nog eens verbeterd wordt, is men met het betaald voetbal in Haarlem weer waar men wezen moet D. BUS, Santpoort. meewerken. J. C. HAMEETMAN Haarlem. Als u met vakantie gaat, heerlijk van de natuur geniet, Denk dan aan de trouwe vriend, die u achterliet; De hond ging weliswaar ook met u mede in de wagen, Doch met uw tegenzin en onbehagen. Op een stille plek opende u 't portier en met een ruwe duw ontdeed u zich van het lieve dier. Hulpeloos tracht het stomme beest de auto achterna te gaan; Helaas het zal niet baten, eenzaam staat de stakker daar, Door zijn baas verlaten. Wezenloos staat het dier te dromen, Ziet de auto niet, die in snelle vaart op hem af gaat komen, t Hondeleed is nu snel geleden; Dodelijk gewond is het arme dier overreden. Vakantiegangers, hebt toch een sprankje medelij, Zorg dan voor u henegaat éérst voor uw trouwe kameraad. Geef hem tijdens uw afwezig zijn een goed „tehuis", Dan is uw vakantie dubbel fijn!! N. VAN DER LENDE, Haarlem Ik juich het voorstel van een journalist toe om op de televisie geen moordfilms meer te vertonen. De moordfilms doen af breuk aan de beschaving. De jeugd gaat het heel gewoon vinden de evenmens te doden. Er zouden ook geen films meer ver toond moeten worden over de allerlafste misdaden van de mens begaan tegen het weerloze dier, namelijk vivisectie. Zo werd enige jaren geleden op de t.v. een mislukte hartproef getoond op een hond, waarnaar de dierenvrienden met afschuw hebben zitten kijken. Ook dat wekt sadis me en moordlust op! Er zouden meer films over dierenbe scherming moeten worden getoond als mede meer opvoedende werken. Onze koningin heeft indertijd in een troonrede aangespoord om eerbied te hebben voor alles wat leeft en groeit. Dat wordt steeds meer met voeten getreden. G. PLAT-VINCENT, Bestuurslid Nationaal zwerf dierenpark De Hazenberg, Amerongen. Bij een radiopredikant hoort een radio gemeente. Boven de hoofden van de laat ste wordt het conflict noodzakelijkerwijze uitgevochten. Of dit al dan niet juist is is niet urgent. Wel urgent zijn momenteel de bemiddelingspogingen welke onderno men worden door de kerkeraden van Am sterdam-Zuid en IJmuiden. Dit is geen eenvoudige taak, want de kloof is diep. Laten alle christenen bidden voor deze pogingen. Door het geloof vielen ook de muren van Jericho. MEJ. G. DOOD, Haarlem. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. BEVERWIJK. Bij besluit van Gede puteerde Staten van 25 juni 1968 is de gemeenschappelijke regeling ter behar tiging van de belangen van het voortgezet openbaar onderwijs in de gemeenten Be verwijk, Castricum, Heemskerk en Uit geest goedgekeurd. De gemeenten in Mid- den-Kennemerland hebben met veel ge noegen van deze beslissing kennis geno men. ADVERTENTIE Wij creëren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u ln voorraad hebben.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6