Mr. Luns heeft vertrouwen in referendum op West-Irian Enkhuizer bejaarden weekje uit Herziening nodig van artikel 240 Bliksem brengt treinen in moeilijkheden Agenda voor Haarlem en de IJmond Jouwe: Papoea's krijgen geen kans om in vrijheid te stemmen" Officieel bezoek aan Indonesië Nigeria krijgt ambassadeur in Den Haag Tweeëneenhalf jaar geëist wegens abortus Koningin woonde beëdiging van schoonzoon bij Voorwaarden voor adoptie verruimd NOODWEER NA WARMTE Duik in stadsgracht werd Hagenaar fataal Opnieuw zonnig 11 WOENSDAG 3 JULI 196 8 Ook senaat akkoord met initiatiefwet van ir. Van Rossum SUNBEAM KENNEMER AUTOMOBIELBEDRIJF Onderzoek wijst uit: MEESTE RECIDIVE BIJ ZEDENDELICTEN Militairen Kiesmannen Dankzij kakkerlakken Acht man flauwgevallen Kerkelijk nieuws NVSH BETOOGT IN NOTA: Verdronken Kamer wil behandeling van begroting wijzigen Haarlem KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 8s s s* ei ïx (Van een speciale verslaggever) DJAKARTA Minister Luns van Buitenlandse Zaken is gisteravond voor een officieel vijfdaags bezoek aan Indonesië op het vliegveld Kema- joran bij Djakarta aangekomen. Hij werd er begroet door zijn Indonesi sche collega Malik. Bij zijn aankomst zei minister Luns er op te vertrouwen dat door middel van de volgend jaar augustus te houden volksstemming een oplossing zal worden gevonden LAGOS. Het Nigeriaanse staatshoofd generaal Gowon, heeft gisteren in de fe derale hoofdstad Lagos geloofsbrieven overhandigd aan de heer Ignatius Dacer Durlong, die is benoemd tot eerste Nige riaanse ambassadeur in Nederland. Tijdens de plechtigheid dankte gene raal Gowon Nederland naar aanleiding van de recente Nederlandse erkenning van de federale Nigeriaanse regering. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Ook de Eerste Kamer heeft gisteren zonder het initiatiefontwerp van het Tweede Kamerlid ir. Van Ros sum (SGP) aangenomen, betreffende een teechnisch aspect van de waterhuishou ding. Het kreeg in de senaat veel lof. Met zijn voorstel beoogt ir. Van Rossum de watervoorziening van land-en tuinbouw gronden te verbeteren door deze te bren gen onder de werking van de Waterstaats wet 1900. ADVERTENTIE thans voor EUROMARKTPRIJZEN I KLEVERLAAN 2—6 - BLOEMENDAAL Telefoon 51095 UTRECHT. Het Criminologisch In- etituut in Groningen heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar het al of niet bestaan van specifiek recidivisme. Daar bij is gebleken, dat er by delinquenten in dérdaad een duidelijke „voorkeur" be staat voor een bepaald type delict. De re sultaten van het onderzoek zijn door prof. dr. W. Buikhuisen en dr. R. W. Jongman gepubliceerd in het Nederlands Tijdschrift voor Criminologie. Bij het ene soort delict blijkt meer sprake te zijn van specifiek recidivisme dan bij het andere. Al naar de mate waar in specifiek recidivisme voorkomt kan men van de misdrijven een bepaalde rangorde opstellen die van hoog naar laag er al* volgt uitziet: zedendelicten, ernstige verkeersdelicten (dood door gehuld, doorrijden na een ongeval), agres- tie jegens personen, rijden onder invloed, agressie jegens zaken, vermogensdelicten «n joy-riding. Bij de beoordeling van de individuele «trafregisters kwam men tot de conclusie, dat onder de recidivisten met drie delic ten op hun naam, tweemaal zoveel delin quenten met allemaal gelijke delicten zijn, dan men volgens toeval had mogen aan treffen. Omgekeerd maakt de groep met drie verschillende soorten delicten nog niet de helft uit van het op grond van het toeval berekende aantal. De gegevens van het onderzoek worden van belang geacht voor de heraanpassing van delinquenten aan de maatschappij. DEN HAAG. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft dinsdag tegen een 30-jarige vrouw uit Den Haag \Vt jaar gevangenisstraf geëisl wegens het plegen van abortus provocatus. Tegen een 22-jarige Delftse lasser werd wegens me deplichtigheid één jaar geëist. De abortus werd gepleegd bij de vrien din van de lasser. Het meisje was al «even maanden zwanger. De abortus mis lukte. Korte tijd later overleed het meis die bevredigend is voor het volk van West-Irian en daarmee ook voor Nederland. In hetzelfde vliegtuig als mr. Luns ar riveerden drie Nederlandse dames die een bezoek komen brengen aan de graven van hun familieleden op het ereveld Menteng Poelo. De dames reizen onder auspiciën van Nederlandse Oorlogsgraven Stichting. Vandaag zat minister Luns beleefdheids bezoeken brengen aan de heer Malik en aan generaal Nasoetion en Hadji Sjaichoe, respectievelijk voorzitters van het volks congres en het parlement Voor donder dag staat een bezoek aan president Soe- harto en besprekingen met de heer Malik op het programma. De volksstemming op West-Irian zal een belangrijk deel van deze besprekin gen uitmaken. De heer Malik heeft al ver klaard alleen de hoofden van stammen en dorpen en in steden districtsraden aan de stemming te laten deelnemen. In rege ringskringen hier is men er wel van over tuigd dat minister Malik en zijn collega van Binnenlandse Zaken Basuki Rach- mat, alles in het werk zullen stellen om te zorgen dat de stemming gehouden wordt. Wel wordt ernstig rekening met verzet van militairen gehouden. Dezen hebben al gewaarschuwd dat zij zich er niet zonder meer bij neer zullen leggen als West-Irian onafhankelijkheid verkiest. Beide partij en, de twee ministers en de militiare lei ders, oefenen thans druk uit op president Soenarto Betrouwbare bronnen menen dat de twee ministers momenteel de over hand hebben. De militaire commandant van West- Irian. die t gebied taboe verklaarde voor buitenlandse journalisten is de vorige week vervangen door de harde, maar po pulaire generaal Sarwo Edhie. President Soeharto zou dit gedaan hebben, omdat hij er op vertrouwt dat Edhie geen eigen politiek zal bedrijven, doch stipt de rege ringsorders voor de volksstemming zal opvolgen. De leider van het Vrijheidscomité West Papoea, de heer Nicolaas Jouwe heeft vertegenwordigers van Afrikaanse en La- tyns-Amerikaanse landen bij de Verenigde Naties opgeroepen om te verhinderen dat Indonesië een volksstemming via kies mannen krijgt. De heer Jouwe meent dat. als de me thode van Indonesië doorgang heeft, de Papoea's geen kans krijgen om in volle vrijheid te stemmen. De kiesmannen wor den in feite niet door de Papoea's, maar door Indonesië aangesteld, aldus de heer Jouwe. De leider van het Vrijheidscomi té merkt verder op dat de afgelopen vier jaar de Papoea's hebben blootgestaan aan vervolgingen van het Indonesische le ger. „Om Papoea's voor de Indonesiërs te winnen hebben deze laatsten aan Pa poealeiders naaimachines en transistor radio's gegeven", zo zegt de heer Jouwe Het Indonesische leger op West-Irian, aldus de heer Jouwe, telt thans 30.000 man. Vooral de laatste twee maanden is de troepenmacht versterkt. Grote delen van de Papoea's hebben zich terugge trokken in het oerwoud, zo zegt het Vrij heidscomité in een memorandum. Het wil dat V.N.-troepen op West-Irian ko men om de bevolking te beschermen. Het verdrag over West-Irian voorziet overigens niet in het zenden van V.N.- troepen. (Van onze correspondent) ENKHUIZEN De gehele bevol king van het Enkhuizer bejaarden tehuis „Westerhof", 65 bejaarden en 17 verzorgsters, is deze week met va kantie naar Doorn. Deze collectieve logeerpartij is drin gend noodzakelijk. In het tehuis in Enkhuizen wil men tijdens de vakantie der bewoners definitief afrekenen met een enorm leger kakkerlakken. Dit torrenleger maakte de laatste maan den een niet te stuiten opmars van het oude gedeelte van het huis naar het nieuwe, dat nog maar een paar jaar geleden werd gebouwd. Incidentele bestrijding had niet het gewenste effect en daarom is deze week de Operatie K" ingezet, waarbij mannen met gasmakers voor en Radio Veronica aan de kraaienmars voor de torren blazen. Het bestuur van het Enkhuizer be jaardenhuis kon een week lang de be schikking krijgen over het F. D. Roose- velt-huis, een fonkelnieuw tehuis in Doorn. Daarvan is dankbaar gebruik gemaakt. Eén van de vakantiegangers uit Enk huizen is de 70-jarige Fok Schouw. Sinds hij op 10 mei 1898 in Enkhuizen werd geboren, is hij twee keer zijn stad uitgeweest. Naar het nabijgelegen Hoorn. Nu opeens naar Doorn, een week lang. „Ik wist niet dat de wereld zó groot was", zegt bij. Beeld van de (te) hele beëdiging op Ypenburg. YPENBURG. Mr. P. van Vollenho ven is gisteren met 16 andere officieren van de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Ypenburg beëdigd in aanwe zigheid van orinses Margriet, koningin Juliana en van zijn ouders. Op de zon overgoten vliegbasis werd de hitte voor acht luchtmachtmilitairen die in carré stonden opgesteld, te machtig. Zij werden door verpleegsters met brancards weg gebracht. Na de beëdiging gingen de koningin, prinses Margriet en de heer en mevrouw Van Vollenhoven de jonge officieren feli citeren. Daarna was er een parade van militairen en een luchtparade van acht .Piper Cubs" en zeven „Alouettes". De leiding liet de parade op het snikhete platform snel afwerken door de militai ren in plaats van in rijen van drie in rijen van zes op te stellen. Mr. Van Vollenhoven gaat op 25 juli met groot verlof. Hij moet wel vijf jaar lang per kwartaal tenminste 12 vlieg uren maken. Geref. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C., Emmeloord. Delft, Hardinxveld. Hilversum, Hoofd dorp, Opheusden, Ouddorp, Oud-Beijer- land en te Waarde A. M. den Boer, kand. te Ridderkerk. DEN HAAG. De Eerste Kamer is ak koord gegaan met twee wetsontwerpen, die een vlottere gang van zaken bij adop tie beogen. De inzage van bescheiden, overgelegd in zaken van ouderlijke macht voogdij en adoptie, wordt verruimd. Er wordt één uitzondering gemaakt voor stukken, die de rechter van de Raad voor de Kinderbescherming of het Open baar Ministerie heeft gekregen met de uitdrukkelijke mededeling, dat betrokke nen ze niet mogen inzien. Evenwel zal een gemachtigde advocaat, dokter of psy choloog die geheime stukken wel mogen bestuderen. Ook ging de Eerste Kamer ermee ak koord, dat voortaan een verzoek tot adop tie kan worden ingediend voor een kind dat twee jaar door de indieners is opge voed Tot nu toe moest drie jaar worden gewacht. DEN HAAG. Als de openbare me ning over de eerbaarheid inderdaad zo sterk gewijzigd is als van NVSH-zijde betoogd wordt, dan is herziening van art. 240 van het Wetboek van Strafrecht nood zakelijk. Dit stelt de Nederlandse Vereni- UTRECHT Blikseminslag in de elek trische installaties heeft de Spoorwegen dinsdagavond op tal van trajecten pro blemen bezorgd. Storingen in seinen- en overwegbeveiligingsinstallaties veroor zaakten eerst veel vertraging op de lijn Vlissingen - Bergen op Zoom. Gedurende een half uur was het traject Baren- drecht - Dordrecht stroomloos. De treinen moesten keren in Rotterdam en Dordrecht, recht. Verder sloeg de bliksem in op het sta tion Den Haag Hollands Spoor en het emplacement Eindhoven en op de lijnen Rotterdam-Hoek van Holland, Breda-Til- burg. Boxtel-Best-Eindhoven, Den Bosch- Tilburg, en Eindhoven-Weert. Op deze tra jecten liepen de vertragingen op tot een uur. Zij werkten ook door in aansluiten de verbindingen. Ook heeft zware regenval veel last be zorgd. Tilburg stond in korte tijd hele maal blank. Er is aanzienlijke schade in woningen die waren ondergelopen. Een hevig onweer boven Eindhoven ging even eens gepaard met een geweldige regen val. Hele wijken kwamen blank te staan. Riolen liepen over, bomen woeien om en op diverse plaatsen verzakte de weg. Het verkeer kwam tot stilstand. In Huybergen werd tijdens een nevig onweer en schuur van een boerderij door de bliksem getroffen, terwijl de eigenaar en zijn personeel in de schuur bezig waren de koeien te melken Deze 35 koeien konden gered worden. Veertig ton hooi die 's middags in de schuur wa ren opgeslagen, verbrandden. De schuur brandde geheel uit. De schade wordt ge schat op meer dan 1 ton. De bliksem is ook ingeslagen in het gebouw van de Tweede Kamer. Er werd nagenoeg geen schade aangericht. Burgemeester. Tot burgemeester van Vin- keveen en Waverveen is benoemd drs. Th. A. M. Eisen te 's Gravenhage, re- dwewns eia vij sw 'eijka 'pl nolofi- ferendaris bij de Rijksplanologische Dienst. Prinses Christina koorlid. Prinses Chris tina is lid geworden van het koor der Nederlandse Bachvereniging in Den Haag. DEN HAAG. De 48-jarige D. van der Luitgaarden uit Den Haag Is gister middag verdronken. Hij was met een ken nis in de stadsgracht langs de Lijnbaan gaan zwemmen. De andere zwemmer, de "52-jarige J. Roos uit Den Haag, kwam eveneens in moeilijkheden toen Van der Luitgaarden om hulp riep. De heer Roos had hem enkele keren boven water gehaald, maar kon hem niet vasthouden. Op zijn hulp geroep sprong de 16-jarige scholier P J. W. de Graaf te water. Hij slaagde erin de heer Roos naar de kant te brengen. De politie is tot laat in de avond aan het dreggen geweest. Kikvorsmannen van de brandweer hebben de bodem van de gracht zonder resultaat afgezocht. In Dinxperlo is het 6-jarige jongetje Tony Angenent verdronken Het jongetje was in een meertje gaan pootjebaden. Korte tijd later ontdekten voorbijgangers dat het jongetje verdronken was. Bij het Luxemburgse dorpje Rosport is dinsdagmiddag een meisje uit Hilversum, Irma de Keiser, in de Sure verdronken. Zij was er met haar ouders met vakantie. Het meisje, dat niet kon zwemmen, was met haar rubberbootje omgeslagen. In Veendam is de 18-jarige Greetje Nieboer verdronken in een vol water staande zandkuil. Het meisje, dat wel kon zwemmen, is vermoedelijk in het water onwel geworden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer is van plan de parlementaire behandeling van de rijksbegroting enigszins te veran deren. De commissie voor de werkwijze van de Kamer heeft zich verdiept in de mogelijkheid wat minder nadruk te leg gen op de begrotingsbphandpijn« in open bare commissievergaderingen en wat meer op de plenaire begrotingsbehandeling. Ook is het de bedoeling geen twee of meer openbare commissievergadprin-"m tegelij kertijd te laten houden .Ook wordt gedacht aan de mogelijkheid de schrifte'iike voor behandeling weer voor een deel in te voe ren. De afschaffing daan n in 1963 is geen volledig succes geworden. Grote of St. Bavokerk, woensdag 20 u.: concert van de deelnemers aan de impro visatiewedstrijd in het kader van het In ternationaal Orgelconcours. Donderdag 20 u.: concert van de juryleden. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals vanavond 19 en 21.15 uur: De klokkenluider van de Notre Dame", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi maar in mijn pet", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14) Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, vanavond 20.15 u.: „Op hoop van zegen", 14 j. Donderdag 14.30 uur: .Straatmuzikanten", a.l. en 19.30 u.: „Dok ter Zjivago" 14 j. Rembrandt vanavond 19 en 21.15 uur: .Zo gaat dat in Texas", a.l. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vakantieperikelen met Funes-te gevolgen", a.l. Roxy, vanavond 19 en 21.15 u.: „De pro fiteurs", 18 j Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: Naakt in de val", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „The Trip", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17, u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (.Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot 17 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), toegang 5 jaar, donderdag 14.30 uur: .Het Blauwe Wapen". ADVERTENTIE ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■in 5 Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im- J port keukens, zie verder onze enorme J sortering hang-legkasten, buffetten J aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Jj J Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. WOENSDAG 3 JULI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost. 14-17 u.: Expositie werken van Truus Men ger DONDERDAG 4 JULI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Ruïne van Brederode, Santpoort, 20.30 u.: opening expositie grafiek van Rossum: de expositie duurt tot 28 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 3 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Slaven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jongens wat een nummer". DONDERDAG 4 JULI Kenncmei Theater, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Point blanque". WOENSDAG 3 JULI Marquette Theater, 20 u.: „The sound of music". ging voor Sexuele Hervorming in een nota, die toegezonden is aan vele perso nen en instellingen, waaronder het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. De Hoge Raad stelde onlangs vast dat de NVSH art. 240 heeft overtreden door het boek „Is pornografie schadelijk?" van de Deense schrijfster Annekarin Sved- berg te publiceren. Dit boek zou dus aan stotelijk voor de eerbaarheid zijn. Dit arrest was aanleiding tot het opstellen van de nota voor het wetenschappelijk bureau van de NVSH. Om tot maatschappelijke actie te kun nen komen is een nader onderzoek no dig, aldus de nota. Een ombuiging van het artikel in de zin van het Verdrag van Rome (wat betreft de vrijheid van meningsuiting) lijkt de NVSH niet waar schijnlijk. Zij meent dat het volgens dit verdrag onder, alle omstandigheden ver boden is het verstrekken informs tie te beperken Andere beperkingen zijn. in 't belang van de openbare orde en de goede zeden, we! toelaatbaar Voor een nader onderzoek naar al deze zaken zijn volgens de NVSH vier punten van belang: 1. De rechter bepaalt de inhoud van de term „aanstotelijk voor de eerbaar- h eid". Vooral wordt de nadruk gelegd op het aanstoot géven. In hoeverre ook aanstoot genomen wordt hangt af van de opvattingen in de samenleving. 2. Een critisch onderzoek naar de ver houding van art. 240 tot het Verdrag van Rome. De Nederlandse rechter be paalt namelijk welke inhoud we! of niet mag worden doorgegeven. Dit gaat veel verder dan de door het verdrag geoorloofde beperkingen, zo stelt de NVSH. 3. De mogelijkheden en grenzen van de wetgeving zouden opnieuw moeten worden afgebakend, tegen de achter grond van de overheidstaak de goede zeden te handhaven. 4. Eventuele maatschappelijke actie dient op een zo duidelijk mogelijk doel ge richt te zijn, zoals het openlijk aan bieden van foto's, geïllustreerde ge schriften, en dergelijke. Met KNMI deelt mee: Het koufront, dat de warme lucht ver drong, ligt nu boven West-Duitsland. Het veroorzaakte hevig onweer en plaatselijk zware buiten, hier en daar met hagel. Da neerslaghoeveelheden liepen erg uiteen. Op sommige plaatsen viel nagenoeg geen regen, in Eindhoven 55 millimeter. Het koufront wordt gevolgd door een hogedrukgebied, dat zich over West- Europa uitbreidt. Daarmee stroomt aan merkelijk koelere lucht ons land binnen, waardoor er meer opklaringen zullen voorkomen. Oceaanstoringen naderen wel West-Europa, maar hebben op het weer bij ons het komende etmaal geen invloed. WEKRRAPPORTEN a Maximum en minimum u .5 m temperaturen u a 2 2 binnen- en buitenland *T Den Helder zw. bew. wzw 30 14 1 Ypenburg zw. bew. w 30 14 4 t/liislngen licht bew. w 28 12 3 Belde zw. bew. w 31 16 0 De Rilt zw. bew. w 31 14 0.1 Twente geh. bew. w 31 15 0 Eindhoven half bew. wzw 33 13 55 Z.-Limburg zw. bew. wzw 34 16 2 Helsinki onbew. zzo 26 14 0 Stockholm onbew. zo 30 14 0 Oslo onbew. windst. 26 17 9 Kopenhagen onbew. O 23 13 0 Aberdeen regen nw 13 10 12 Londen onbew. ozo 26 10 0 Amsterdam zw. bew. w 31 15 0 Brussel licht bew. w 34 11 0.2 Luxemburg niet ontvangen Parijs licht bew. w 29 11 0 Bordeaux onbew windst. 21 8 0 Grenoble geh. bew. O 17 0.3 Nice zw. bew. nno 32 22 0 Berlijn onbew ZO 29 16 0 frankfort zw. bew wnw 32 16 0 München onbew nno 22 12 0 Zurich zw. bew. w 30 17 9 Genève geh. bew. nnw 30 16 4 Locarno half bew w.st. 30 20 0 Wenen onbew. nno 27 13 0 Innsbruck 31 12 0 Belgrado onbew. nnw 28 12 0 Athene half bew. w 28 20 0 Rome onbew. windst. 30 20 0 Barcelona half bew nno 26 16 0 Madrid half bew. nno 32 14 0 Mallorca licht bew ono 30 20 0 Lissabon onbew n 23 15 0 DONUURDAG 4 JULI Zon op 4.26 uur; onder 21.02 uur Maan op 14.24 uur; onder 0.19 uur MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartter Nieuwe maan 23 10 juli 4.IS uur. 17 juli 10.11 uur. lui) 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG I JULI Hoog water 8.4U uur en 21.09 uur. Laag water 411 uur en 14.34 uur. DONDERDAG 4 JULJ Hoog water 9.36 uur en 22.05 uur Laag water 5.04 uur en 17.33 uur Het Hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2