Vaste kampeerplaats steeds meer in trek V Werven beschuldigen minister van concurrentievervalsing Machinisten schreven overwegzondaars op en bondig Opnamen voor speelfilm De Block sprak donderdag met de werf directies ONDERZOEK WIJST UIT: Dagprijs was gemiddeld 1,33 KREEG VEROLME KREDIETGARANTIE? Medisch team van Rode Kruis naar Nigeria Geen onderzoek naar gevolgen huurverhoging Frans echtpaar bij botsing omgekomen In arrest wegens opiumbezit Bezoekers geweerd met pistoolschoten Weer iets warmer n „Van Ouds 't Roomhuys" DONDERDAG 4 JULI 196 8 2 Hulpgoederen voor Biafra gaan via Spaans eiland Minister Schut: IN EEN MAAND 1142 GEVALLEN Door noodweer enorme schade in Eindhoven Verdronken bij poging de Rijn over te zwemmen Bij Haagse jeugd bar Toezeggingen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk UTRECHT. Het totale vermogen van de Nederlandse kampeerterreinen kan worden geschat op ruim 200.000 standplaatsen (voor ongeveer 700.000 personen). Dat betekent een verdub beling vergeleken bij 1963. In 1967 werd 27,5 percent van de gehele capa citeit op de kampeerterreinen gebruikt voor seizoen kampeerders (vaste stand plaatsen), in 1966 was dit percentage nog maar 23. Dit blijkt uit een onderzoek dat de stichting Interuniversitair instituut voor sociaal-wetenschappelijk onder zoek in Amsterdam in opdracht van de Nederlandse Kampeerraad heeft in gesteld naar de omvang van het ver schijnsel „vaste standplaatsen" (ver huur voor minstens drie maanden). Het rapport is opgesteld met mede werking van de ministeries van Eco nomische Zaken en van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk. Bij het onderzoek zijn de gegevens van 530 kampeerterreinen gebruikt, onge veer éénderde van het totaal. De on derzoekers noemen de enquête repre sentatief voor het geheel. Het hoogste percentage vaste stand plaatsen is te vinden in het Gooi, de Utrechtse heuvelrug en de Veluwe- rand (36,5 pet.). Noord- en Oost-Ne derland, inclusief de Waddeneilanden, hebben het laagste percentage vaste standplaatsen (20,4). Op overheidsterreinen blijkt een „vaste-kampeerder-werende" politiek te worden gevoerd: slechts 12,5 percent van de standplaatsen op deze terreinen is vast. Seizoenplaatsen worden het meest verhuurd op watersportkam- peerterremen (51,4 percent van het to taal) en het minst langs de stranden (21,8). De enquête heeft voorts uitgewezen, dat het aandeel van de vaste stand plaatsen van invloed is op de aanwe zigheid van warme douches, kamp winkel, kantine en sporterrein. Ter reinen zonder vaste standplaatsen heb ben de minste voorzieningen Regionaal zijn er nogal wat tarief- verschillen. De Veluwe is het duur ste, de laagste seizoenprijs voor parti culiere terreinen is te vinden in Bra bant en Limburg. Er is geen verband tussen de grootte van het kampeerter rein en de prijs, evenmin als tussen het percentage vaste standplaatsen en de tarieven. De geipiddelde kampeerprijs (bere kend over 237 terreinen) per dag per persoon, was 1,33, de gemiddelde sei zoenprijs 283 per standplaats. De seizoenkampeerder wordt vooral in de stedelijke gebieden gevonden. In teressant is echter de relatief trage groei in de vanouds bekende recrea tiegebieden: het Gooi, de Utrechtse heuvelrug, de Veluwe en de Hollands- Zeeuwse kust. Mogelijk spelen hierbij te weinig uitbreidingsmogelijkheden een rol. ADVERTENTIE A.s. vrijdag speciale Tongen dag! RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 Tong in de Roomboter gebakken met nieuwe aardappeltjes en ge mengde salade of Gepocheerde Tongfilets Provengale met gemengde salade of Gegrileerde Tongfilets A la Maison nieuwe aardappeltjes en kleine wor teltjes Reserveer nu reeds Uw tafel Commando-overdracht. Op 13 juli zal de commandant der zeemacht in de Ne derlandse Antillen, commandeur A. J. de Graaf, het bevel overdragen aan commandeur F. Visee. Commandeur De Graaf komt via Mexico en Jamaica naar Nederland terug. Antiek verbrand. Een felle brand heeft in de afgelopen nacht een deel van „Het oude Koetshuis" aan de Hooikade in Den Haag verwoest. Veel antieke voorwerpen werden door het vuur ver teerd of ernstig beschadigd. Hoe de brand ontstond, is niet bekend Aanrander. In Delft heeft een 18-tarige jongen een 24-jarige gehuwde vrouw in haar nieuwe etagewoning aangerand. Hij volgde haar in de lift naar haar etage, die verder nog niet bewoond was. Hij deed zich voor als stoffeerder, drong naar binnen en vergreep zich aan de vrouw na gedreigd te hebben haar te zullen vermoorden. Hij kon la ter worden gearresteerd. Hij was bij de politie bekend, daar hij reeds we gens zedenmisdrijven is veroordeeld. Hoogleraar. Benoemd zijn: tot hoogleraar in de afdeling bouwkunde en de afde ling weg- en waterbouwkunde aan de technische hogeschool in Delft, om on derwijs te geven in de utiliteitsbouw ir. A. C. Verhoeven, en tot hoogleraar in de afdeling weg- en waterbouwkun de, om onderwijs te geven in de wa terbouwkunde (kunstwaterbouwkunde) dr. ir. E. W. Bijker. Vrachtverkeer op E-wegen. Het tweede Kamerlid dr. Oele (P.v.d.A.) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat ge vraagd hoe hij denkt over de moge lijkheid om middelzwaar en zwaar vrachtverkeer op E-wegen te verbieden tijdens spitsuren en op topdagen in het weekeind-vakantieverkeer. Reparaties aan rijkswegen. Het Tweede Kamerlid ir. Cornelissen (K.V.P.) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd reparaties aan drukke rijkswe gen zo veel mogelijk 's nachts en in andere perioden van weinig verkeer te laten uitvoeren. Geen excursies meer. De N.V. P. de Gruy- ter in Den Bosch staakt met ingang van 1 september de excursies voor be langstellenden. Sinds '50 bezochten jaar lijks gemiddeld 20.000 voornamelijk huisvrouwen de produktiebedrijven van De Gruyter. Door herstructurering en arbeidstijdverkorting sluit de Gruyter zijn poorten voor bezoekers. Fatale val De 25-jarige onderhoudsmon teur B. van der Pols uit Spijkenisse die op 19 juni op de werf van Verolme uit een kraan viel, is in een zieken huis in Rotterdam overleden. De opnamen voor de nieuwe Neder landse speelfilm „Champagne Rose is dead" zijn in volle gang. Op de foto een scène tussen Ton Lutz (links), die in de film eert dubbel rol vertolkt, en Francis Matthews. Begin november hoopt men de film in Nederland in première te kunnen brengen. De scène op de foto werd opgenomen in het Toneelmuseum. (Van onze correspondent) DEN HAAG Half juli vertrekt een team van twee artsen en drie verpleeg sters uit Nedelrand naar Nigeria om daar hulp te bieden aan de door oor logshandelingen getroffen burgerbevol king. Het team bestaat uit de artsen C. M. Dijkhuis en P. J. de Tollenaere, beiden assistent in het, r.k. ziekenhuis in Sittard, en de verpleegsters M. E. A. Joosten en M. P. van den Meulengraaf van de Rode Kruiscolonne Eindhoven, en zuster M. G. van der Wal uit het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Als de omstandigheden het mogelijk maken wil het Nederlandse Rode Kruis ook een team naar Biafra sturen, waar heen reeds regelmatig voedsel, dekking en medicamenten worden gezonden. Het Internationale Rode Kruis in Genève heeft de eis van Biafra, dat deze zendingen rechtstreeks naar haar grondgebied moe ten komen, weten in te willigen door een contract te sluiten met een kleine Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij. De goe deren worden eerst overgebracht naar Santa Isabelle op het Spaanse eiland Fer nando Poo voor de Biafraanse kust en gaan vandaar rechtstreeks naar een vliegveld in Biafra. DEN HAAG. De minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. Schut, is niet bereid een afzonderlijk on derzoek in te stellen naar de gevolgen van de facultatieve huurverhoging van vier percent per 1 mei van dit jaar. Hij deelt dit mee in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden drs. Van den Doel (P.v.d.A.), drs. Janssen (PPR), Lankhorst (PSP) en drs. Nypels (D '66), die om een dergelijk onderzoek hadden gevraagd. De minister zegt dat het Centraal Bu reau voor de Statistiek twee keer per jaar een huurenquête in het kader van het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie houdt. Aan de hand van die gegevens kan een inzicht worden verkregen in de ge volgen van de huurverhoging. UTRECHT. De machinisten van de Nederlandse Spoorwegen hebben in april bijgehouden hoe vaak ze geschrokken zijn van weggebruikers die vlak voor de trein een overweg passeren of met een grote snelheid naderen en pas op het laatste moment stoppen. In beide geval len moet de machinist maar afwachten of er een ongeluk van komt, aangezien het voor hem onmogelijk is zijn trein op tijd tot stilstand te brengen. De machinisten noteerden in totaal 960 van deze enge situaties waarbij 1142 weg gebruikers waren betrokken. Dat gebeur de 252 keer op een met automatische hal ve overwegbomen beveiligde overweg, 487 maal op een overweg met automati sche knipperlichten en 221 keer op een niet beveiligde overweg. Bij de ahob's kwam het 196 keer voor, dat het weg verkeer zigzaggend tussen de halve bo men doorging. De onvoorzichtigen waren: 498 automo bilisten, 236 brommers, 260 fietsers, 102 voetgangers en 46 bestuurders van ande re voertuigen (tractoren en dergelijke). In september 1967 is een soortgelijke statistiek opgemaakt. Er kwamen 1026 meldingen binnen, waarbij 705 beveiligde overwegen betrokken waren. De machi nisten constateerden toen 253 keer dat de weggebruikers tussen halve bomen door zigzagden. De afdeling voorlichting van de Neder landse Spoorwegen heeft inmiddels aan honderd kampeer- en recreatieterreinen in de buiirt van spoorlijnen 'n groot aan tal folders gestuurd onder het motto „pas op de kleintjes". Hierin wordt ouders en kampeerders nogmaals op het hart ge- WIERINGERWERF. Op rijksweg E-10 ten noorden van Wieringerwerf is gisteren een uit Bretagne (Frankrijk) af komstige personenauto, op weg naar Leeuwarden, op de linkerweghelft ge raakt en daar frontaal in botsing geko men met een vrachtauto. Van de drie inzittenden van de personenauto was het echtpaar Pillon uit Buyon op slag dood. De derde inzittende werd met ernstig let sel naar een ziekenhuis in Alkmaar over gebracht. drukt, hoe gevaarlijk het is, als kinderen op de spoorbaan spelen: een trein die 120 kilometer per uur rijdt legt in een halve minuut duizend meter af en iemand die op de baan staat hoort de trein niet naderen. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Een 32-jarige in Den Bosch werkende Turkse arbeider en een 20-jarige Bossche jongeman zijn gearres teerd omdat zij narcotica in hun bezit hadden. De Turk bleek 600 gram ruwe opium te hebben, de jongeman een aanzienlijk klei nere hoeveelheid, maar hij was in het be zit van marihuana, enkele artikelen voor de bereiding van narcotica en pijpen om deze narcotica te roken. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Het noodweer van dinsdagavond heeft in Eindhoven enorme schade aangericht. Dat bleek woensdag toen de balans ervan werd opgemaakt Vijftienhonderd woningen hebben ernstige waterschade. In sommige straten stond het water een halve meter hoog. Giste ren is men druk doende geweest met het dichten van grote gaten in de wegen. De diepte van de gaten varieerde van 1 tot 3 meter. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. HAZERSWOUDE. In de Rijn bij Hazerswoude is de 17-jarige J. M. Maas uit St. Willebrord verdronken. Met enkele vrienden probeerde de jongen de rivier over te zwemmen, waarbij hij overver moeid raakte. Zijn vrienden probeerden nog hem te redden, maar slaagden daarin niet. Het stoffelijk overschot van de jon gen is later door de politie geborgen. (Vervolg van pagina 1) Vorige week donderdag heeft mi nister De Block vergaderd met de directies van de scheepswerven, die een mammoetdok op de Maasvlakte willen bouwen. Aanvankelijk bestond de groep uit Wilton, Rijn-Schelde en de NDSM, maar de laatste was door de overneming door Verolme buiten spel geplaatst. De minister deelde de groep mee, dat hij overwoog de kre dietgarantie voor het dok aan de Verolmegroep te geven, maar zei er bij dat hij het op prijs zou stellen als de twee gescheiden groepen nu tot overeenstemming zouden komen. Er zou bijvoorbeeld per jaar een aantal dokdagen bij Verolme kunnen worden gehuurd. De bewindsman wilde zo snel mogelijk een antwoord, liefst nog staande de vergadering. Maar daar gingen de scheepsbouwers niet mee akkoord: zij wensten nader overleg voordat zij hun antwoord gaven. Dat antwoord lag maandag bij de mi nister: Wilton-Feijenoord en Rijn-Schelde hadden besloten tot een vergaande sa menwerking en deelden mee over te gaan tot de bouw van een mammoetdok op de Maasvlakte. De optie van de gemeente Rotterdam, voor 350 hectare was inmid dels aanvaard. Dat was een markante tegenzet. In fei te werd de minister te kennen gegeven dat hij het uit zijn hoofd moet laten om uitsluitend aan Verolme faciliteiten te verstrekken voor het mammoetdok in Botlek. Er zou dan immers sprake zijn van een ongehoorde concurrentieverval sing door de rijksoverheid. Met dit antwoord is de minister in een uiterst lastig parket gemanoeuvreerd: het is inderdaad nu de vraag of hij zijn be loften aan Verolme gestand kan doen. De zaak kan nu een politieke affaire worden. De redenering van Wilton-Fijenoord en (Van onze correspondent) DEN HAAG. Bij een schietpartij in een pas geopende jeugdbar in de Haagse Nieuwstraat zijn gisteravond twee Suri naamse jongemannen gewond. Een 21-ja- rige lasser werd in zijn rechtervoet ge raakt en een 21-jarige schilder kreeg een schotwond in zijn dijbeen. Een 17-jarig meisje kreeg een stenen asbak tegen het hoofd. Het drietal is in een ziekenhuis verbonden. De lasser en de schilder werden in de bar niet binnengelaten omdat zij geen lid waren. Er ontstond een vechtpartij en plotseling werd er vanuit de bar gescho ten. Er vlogen ook enige kogels door de ruiten van de bar, waarvan er een een gat boorde in de etalageruit van een kleding magazijn aan de overkant van de straat. Twee agenten hoorden de schoten en alarmeerden het hoofdbureau. Korte tijd later stelden tien rechercheurs een on derzoek in. Zij ondervroegen de veertig meest jeugdige bezoekers bij wie meisjes van 13 jaar en vonden in de boven de bar gelegen hotelkamers vijf pistolen, een gummiknuppel en een groot dolkmes. De politie arresteerde de 27-jarige por tier van de club en een 20-jarige kelner. Onderzocht wordt of één van hen de scho ten heeft gelost. Rijn-Schelde komt ongeveer neer op het volgende: „Wij blijven ons standpunt hul digen dat Botlek niet het aangewezen ge bied is voor de vestiging van een mam moetdok, maar wel de Maasvlakte. Bo vendien zou een dergelijk dok ondanks de betogen van de zijde van Verolme voor een groot deel zijn aangewezen voor reparatie en niet op nieuwbouw. De cij fers van de nieuwbouwprognose in de scheepvaart wijzen dat uit. Met andere woorden: Verolme zal in de toekomst niet genoeg hebben aan nieuwbouw voor de bezetting van het dok, en zal dus ook reparatieschepen gaan aantrekken. Maar reparatie is juist onze specialiteit. In het rapport-Keyzer wordt aanbevo len ter bereiking van een grotere effi ciency een splitsing te maken tussen nieuwbouw en reparaties. Wanneer Ver olme nu dank zij regeringssteun een dok in het Botletgebied gaat bouwen ontstaat juist een tegengestelde ontwikkeling. Vandaar dat wij zo direct en zo duidelijk hebben gereageerd". De vraag is interessant in hoeverre er van regeringswege al meer toezeggingen zijn gedaan aan Verolme. Waar haalt hij de fondsen om de NDSM over te nemen vandaan? In scheepsbouwkringen fluis tert men dat de regering hem daarvoor een kredietgarantie zou hebben verstrekt: de zorg om de werkgelegenheid in het bijzonder in Amsterdam-Noord is politiek gezien een zo heet hangijzer, dat men be reid was tot niet geringe concessies aan Verolme. Voor alles wensten burgemeester Sam- kalden en minister De Block de NDSM gesaneerd te zien: dit bedrijf mocht een voudig niet voor de werkgelegenheid in Amsterdam verloren gaan. Er wordt ech ter in scheepsbouwkringen aan getwijfeld of de NDSM wel grondig te saneren is: de vestigingsplaats is uit een oogpunt van moderne scheepsbouw namelijk onjuist. De manoeuvres van de laatste weken maken het voorlopig volstrekt illusoir dat de thans overgebleven twee groepen scheepswerven nog weer nader tot elkaar zullen komen. Weliswaar is dat een stille wens van mr. Barend Biesheuvel, de man die leiding geeft aan de „follow-up" van het rapport-Keyzer, maar dat zit er niet meer in, althans voorlopig niet. Wel is nu de basis gelegd voor verder samengaan van de beide vroeger gescheiden concerns Wilton-Fijenoord en Rijn-Schelde. Dit sa mengaan is ongetwijfeld de eerste stap tot een uiteindelijke fusie. In het commu niqué wordt gewaagd van een samenwer king op maritiem gebied. Daarmee wordt het gehele brede terrein bestreken van scheepsbouw en aanverwante zaken: nieuwbouw, reparatie, motorenbouw, maar ook booreilanden enzovoorts. Het ziet ernaar uit dat de kaarten voorlopig definitef zijn geschud. mnnnnnnnmirrnwww Grote of St. Bavokerk, donderdag, 20 u.: Concert van de juryleden in het kader van het Internationaal Orgelconcours. Vrijdag, 20 u.: Improvisatiewedstrijd. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi maar in mijn pet", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Straatmuzikanten", a.l. en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.' „Vakantieperikelen met Funes-te ge volgen", a.l. Roxy, 14, 19 en 21.15 u.: „Naakt m de val", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „The Trip". 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)Expositie van werk van Hey Hiraga, Yannis Gaitis en Michel Macreau. Dagelijks 11 tot i7 u. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 7 juli. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van beeldhouw werken en glasmozaïeken van Lo en Joke Molenaar. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen daalseweg 158): Expositie van werk van Tineke Adamse, Gerda Becker, Hep Hel- mig-van den Burg en Ali Kuiper. Dage lijks (ook zaterdags en zondags) van 14 tot 17 u. Tot 7 juli. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 juli. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), toegang 5 jaar. Vrijdag 5 juli, 14.30 u.: „Prins Dadeltje". DONDERDAG 4 JULI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; openingstijden van 9 tot 20 u De opening is hedenavond half negen VRIJDAG 5 JULI City Theater, 19.30 u.: „De Tien Ge boden". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; openingstijden van 9 tot 20 u. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 4 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Point Blank". VRIJDAG 5 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Point Blank". Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey beeck, Velserweg 2, geopend van 14 tot 16 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, 9 tot 18 u.: Expositie schilderijen van Jacques Siegers. Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedruk- gebied heeft zich van de oceaan over het Kanaal en Zuid-Engeland uitgebreid Het centrum van dit hogedrukgebied verplaatst zich verder naar het noordoosten en wordt morgen boven de Noordzee verwacht. Daardoor zal in ons land de wind gaan draaien naar oostelijke richtingen. Het blijft droog en zonnig weer. De tempera turen worden weer iets hoger dan van daag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland W .5 C-0 n J O. cc BS a SB BS v 3 Den Helder onbew. z Ypenburg onbew. zw Vlissingen half bew. wzw Eelde onbew. z De Bilt onbew. z Twente licht bew. w.st. Eindhoven onbew. w.st. Z.-Limburg onbew. z 17 10 0 18 11 0 18 11 0 20 7 0 20 6 0 20 5 0 20 8 0 20 10 0 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. onbew. onbew. /w bew. zw bew. licht bew. onbew. onbew. licht bew. onbew. onbew geh bew. zw bew. geh bew. zw. bew geh bew. geh. bew. zw. bew. zw bew. onbew. half bew. half bew half bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. zw zw zzw nw zzw w zw w st. no nno n nno nno nnw nno n nno ono ono n w.st. ono w.st. w.st. w.st. nnw 27 27 27 23 15 20 19 22 21 21 22 17 30 32 21 26 18 20 29 25 23 29 28 26 31 29 29 14 14 15 14 9 9 10 7 11 7 10 15 22 15 15 15 16 16 17 18 15 14 20 20 19 17 17 15 0 0 0 0 0.7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.3 0 15 0 0 0 0 0 0 0 0 0 VRIJDAG 5 JULI Zon op 4 27 uur; onder 21.01 uur. Maan op 15.53 uur; onder 0.32 uur. Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan MAANSTANDEN 10 juli 4.18 uur. 17 juli 10.11 uur. 23 juli 12.49 uur. HOOG, EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 4 JULI Hoog water 9.36 uur en 22.05 uur Laag water 5.04 uur en 17.33 uur VRIJDAG 5 JULI Hoog Water 10.38 uur en 23.09 uur. Laag water 6.06 uur en 18.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2