Hoogovens bezorgd over uitblijven van afdoende verkeersmaatregelen m S5 Beeckesteyn moet in algemeen museaal karakter krijgen Geleidelijke realisering met oog op nieuwe bestuurlijke indeling EXAMENS J jJ de rüliter Recreatiepark bij de tunnel 1 BEZWAARSCHRIFTEN BIJ RIJK EN PROVINCIE INGEDIEND mm 4 FAUTEUILTJES IJmuiden Beverwijk IN DE IJMOND DONDERDAG 4 JULI 1968 4 aioeui. s SêêêMm L; V Oeververbindnig Waarnemingen - |,.f van 60.- en fauteuils van 600.- en zóóóveel daartussen woninginrichting Stadsschouwburg City Kennemer theater mmam Luxor (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De directie van Hoogovens is reeds geruime tijd bezorgd over het nog steeds toenemend verkeer in de IJmond en zij heeft dan ook met de grootste belangstelling kennisgenomen van het ontwerp rijks wegenplan 1968 van het rijk en dat voor de provincie Noord-Holland, welke plannen destijds ter visie zijn gelegd. Na de zorgvuldige bestudering daar van zijn door Hoogovens twee bezwaarschriften ingediend, zowel bij de minister van Verkeer en Waterstaat, als bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin onder meer wordt betoogd dat binnenkort bij het verkeer in de IJmond een noodtoestand dreigt te ontstaan, indien niet tijdig adequate maatregelen worden genomen. Verkeersvoorzienirigen eisen im mers een lange tijd van voorbereiding, waarbij men niet mag uitgaan van de huidige situatie, doch van een toestand zoals deze zich nog steeds ont wikkelt en over een aantal jaren een feit zal zijn. Ht tWS*! KWMt In het bezwaarschrift aan de minister wordt er verder op gewezen dat de Vel- sertunnel als onderdeel van het rijkswe gennet in capaciteit te kort gaat schieten en er voorts een volledige overbelasting van het plaatselijk wegnnet mag worden verwacht. Vandaar dat in bedoeld schrijven be zwaar wordt aangetekend tegen het in het rijkswegenplan 1968 niet opnemen van een tweede oeververbinding voor het Noordzeekanaal in de IJmond en van een hoofdverkeersverbinding ter ontsluiting van het stedelijk gebied van de IJmond en de basisindustrie van Hoogovens. Met het oog op de werkingsduur van het rijkswegenplan wordt hier nog aan toe gevoegd dat naar de mening van Hoog ovens, om ernstige verkeerscongesties te voorkomen, een eerste fase van de voor gestelde hoofdverkeersverbinding voor 1971 gereed dient te zijn, hetgeen met de tweede oeververbinding (tunnel) over ongeveer vijf jaar het geval zal zijn. Deze conclusies zijn de gevolgen van de intensieve wijze, waarop de toename van het verkeer reeds jaren lang door Hoogovens in het belang van het bedrijf en de gehele streek is waargenomen en het mag in dit verband als bekend wor den verondersteld, dat door Hoogovens al in 1960 aan professor Volmuller op dracht tot een onderzoek werd gegeven. Een voorbeeld, dat pas in 1966 door de drie IJmondgemeenten werd gevolgd, waarbij echter dient te worden vastge steld, dat hier thans door deze gemeen ten met alle beschikbare krachten aan wordt gewerkt. Op grond van de verkregen inzichten over de ontwikkeling van het verkeer en het uitblijven van verbeteringen van enige 'sV; U'N De op dit kaartje zwart aangegeven lijnen zijn de wegen, waarmee de experts van Hoogovens menen een oplossing te hebben gevonden voor het intensiever wordend verkeer m de komende decennia. betekenis, is door Hoogovens bij steeds meer instanties voor de noodzakelijke voorzieningen aandacht gevraagd. Het is daarbij duidelijk geworden dat deze noodzaak door geen enkele instantie wordt ontkend en zelfs door enkele wordt ondersteund, zonder dat enig reëel uit zicht op verbetering op korte termijn kan worden verwacht. Op deze wijze zullen bijvoorbeeld de files rond de Velsertun- nel, waar thans nog in abnormale geval len sprake van is, over ongeveer drie jaar als normaal moeten worden beschouwd. Met deze bezwaarschriften hopen Hoog ovens de urgentie van afdoende maatre gelen nog eens te hebben aangetoond, al leen betreurt men het dat het nog steeds niet duidelijk is, door wie deze belangrijke besluiten moeten worden genomen. De gemeenten beschikken immers niet over de vereiste financiële middelen en omdat op de plannen van rijk en provincie de door Hoogovens bedoelde wegen ontbreken meent men hieruit te moeten afleiden dat het rijk dit als een taak van de provincie beschouwt en omgekeerd. Mochten rijk en provincie dit beide echter wel een gemeentelijke taak achten en bovendien van de noodzaak zijn over tuigd, dan dient dit volgens Hoogovens ook te worden uitgesproken en moeten de ge meenten ook de bijbehorende financiële middelen ontvangen. Hoogovens is evenwel de mening toegedaan dat in de eerste plaats sprake is van een taak voor het rijk en subsidiair voor de provincie, vandaar dat men heeft gemeend deze bezwaar schriften te moeten indienen. «sk vx s (Van een verslaggever) VELSEN. Over de bestemming van het landgoed Beeckestijn zijn langdurige besprekingen gevoerd met particulieren en diverse instanties, welke uiteindelijk het college van burgemeester en wet houders van Velsen hebben overtuigd, dat de parterre van het hoofdgebouw in het algemeen het karakter van museum moet krijgen. Een van de bijgebouwen zou moeten worden bestemd voor een niet-exclusief restaurant, het andere bij gebouw voor diverse activiteiten. De eerste fase van de inrichting van het museum zou tienduizend gulden ver gen. De directie van het Rijksmuseum is bereid mee te werken aan de inrichting in de oude stijl van enkele kamers op de benedenverdieping door het verschaffen van meubilair, schilderijen en andere kunstvoorwerpen. Ook particulieren moe ten in de gelegenheid gesteld worden aan de inrichting mee te werken door het afstaan van voorwerpen uit eigen bezit. In dit stadium wil het college zich nog niet uitspreken over de inrichting van het overige gedeelte van het hoofdgebouw en de bestemming van een deel van het aangrenzende park. Het realiseren van de bestemming van het overige gedeelte van het hoofdgebouw moet geleidelijk ge schieden, waarvoor een functionaris zou kunnen worden ingeschakeld. Naast de dagelijkse leiding zou hij als taak krijgen ideeën aan te dragen, tentoonstellingen en andere evenementen te organiseren. Het zal in belangrijke mate van hem af hangen of Beeckestijn landelijke bekend heid zal verkrijgen en tot een levend element in de cultuurgemeenschap zal uitgroeien. De beslissing welk bijgebouw tot res taurant moet worden bestemd moet wor den aangehouden totdat hieromtrent met de toekomstige pachter overeenstemming is bereikt. Het aangrenzend park wordt al door veel wandelaars bezocht en zij zullen een dergelijk rustpunt met vreug de begroeten. Een andere gunstige factor wordt gevormd door de ligging aan een drukke verkeersweg. Plaatselijke organisaties, zoals oudheid kundige commissies, de archeologische stichting In Page Kinnehem en Felison zouden op de eerste verdieping over een werkruimte kunnen beschikken, waarbij gedacht wordt aan het organiseren van wisselende exposities en in deze plannen zou dan ook een der bijgebouwen kunnen worden betrokken. De bijgebouwen lenen zich goed voor het houden van vergade ringen, lezingen, muziekuitvoeringen, microtheater en dergelijke. De exploitatie-opzet voor het eerste jaar vermeldt, zonder rente en aflossings bestanddelen, een netto-tekort van circa ƒ75.000. De entreegelden worden op 5 mille geraamd, berekend naar tienduizend HAARLEM. Aan de Rijkskweek school te Haarlem zijn geslaagd voor de akte 41a de dames: C. J. P. van Donse laar, Haarlem; S. A. Groenveld, Haarlem; T. M. Peet, Driehuis; C. W. G. Rijkmans, Haarlem; G. A. Rijnders, Bloemendaal; M. W. V. Ruseier, Heemstede; E. Schaap, Haarlem; A. M. Schouten, Lisse; M. M. Smit, Haarlem; I. Volkers, Heemstede; J. Th. Wagenborg, Amsterdam; S. W. v. d. Broek, Haarlem; J. Groothuis, Haarlem; I. de Haan, Driehuis; H. P. Hallo, Haar lem; S. J. Inia, Ouderkerk a/Amstel; M. Y. Koggink, Badhoevedorp; J. M. Kruik, Haarlem; M. J. Mollema, Haarlem; M. A. Muller, Haarlem; I. Parzer, Aalsmeer; H. C. M. v. d. Wetering, Haarlem; Th. Wouterse, Haarlem; A. M. Aangeenbrug, Hillegom; Y. den Boef, Hoofddorp; J. ADVERTENTIE intermeubel marktplein 30 IJmuiden tel. 19015 lijnen Cornet, Haarlem; G. C. Geenen, Heem stede; J. W. de Klein, Velsen; C. M. Land man, Heemstede; A. J. van Leijden, Be verwijk; H. J. Morree, Amstelveen; J. E. Motshagen, Amstelveen; M. J. Mulder, Haarlem; A. E. M. Schonenberg, Amster dam; L. Schouten, Haarlem; Th. L. M. Smits, Haarlem; M. L. Terbrack, Amster dam; E. van Thiel, Haarlem; J. Wierda, Haarlem; J. C. van Wijngaarden, Sant- poort-Zd.; W. J. Zalm, Haarlem en De heren: F. C. W. Aartsen, Haarlem; C. Borst, Uithoorn; A. M. Bos, Driehuis; L. N, v. d. Bos, Haarlem; K. W. Breuk, Amsterdam; J. G. Frerichs, Beverwijk; E. R. K. v. d. Goes, Haarlem; C. H. Kroon, Santpoort; M. Kuiper, Haarlem; J. Kwet- sie, Haarlem; R. Mulder, Driehuis; N. Noorlander, Haarlem; B. Posma, Haarlem; L. Schönhage, Badhoevedorp; R. Stouten, Haarlem; R. H. v. Unen, Heemstede; G. J. Wisselink, Hoofddorp; C. Bouwens, Haarlem; R. Brandenburg, Haarlem; G. M. v. d. Brink, Beverwijk; K. J. Eigen huis, Aalsmeer; J. M. v. d. Est, Hoofd dorp; L. J. Fonteijne, Santpoort; J. Groot- veld, Haarlem; A. Hooft, Haarlem; J. Kammerman, Santpoort; R. B. Laagwater, Amsterdam; R. D. Miezerus, Haarlem; J. H. Mulder, Heemstede; D. Oord, Heem stede; P. J. R. de Vlas, Haarlem; Ch. C. Zuidveen, Haarlem; A. Beeldman, Bever wijk; R. T. A. Boerema, Badhoevedorp; J. N. J. Bouwman, IJmuiden; P. G. R. La- gendaal, Overveen; J. Rusman, Haarlem; H. Schaafsma, Overveen; J. Tolenaars, Hoofddorp; J. Stigter, Heemstede en J. T. Zijlstra, Beverwijk. Geslaagd voor kandidaats-examen tand heelkunde II: F. van Boekhoven, Haar lem, P. J. H. Schoone, Beverwijk, J. P. Kaandorp, Castricum. bezoekers en een toegangsprijs van vijftig cent. Voor de pachtopbrengst is een pro memoriepost opgenomen. Voor de overige baten is een bedrag van 14 mille opge nomen. Op de komende openbare gemeente raadsvergadering zal het bestemmings plan voor Beeckestijn in behandeling worden genomen. Als kern van dit plan komt naar voren, dat de realisering ge leidelijk zal geschieden. Dit heeft mede het voordeel, met het oog op de te ver wachten bestuurlijke indeling van het IJmondgebied, dat nog mogelijkheden worden opengelaten om deze bestemming aan bepaalde ontwikkelingen aan te passen. Wat beheer en exploitatie van Beecke stijn betreft, geeft het college er de voor keur aan dat de gemeente voorlopig rechtstreeks toezicht houdt, opdat eerst de nodige ervaring kan worden opgedaan. Na verloop van tijd kan worden overwo gen dit beheer en de exploitatie over te dragen aan een hiervoor in het leven te roepen stichting. ADVERTENTIE SCHOONHEIDSSALON „ROSE" COMPLETE BEHANDELING 12.50 Rose Ebbinge Esthéticienne Venusstraat 39 Tel. 11040 Ten oosten van het verkeersplein noord, vlak naast de tunneluitgang diLS, wordt druk gewerkt aan de aanleg van het recreatiepark, dat hier moet komen. Het is bestemd voor dagrecreatie en zal daartoe dan ook alle mogelijkheden gaan bieden. Zo komen er speelweiden in, waterpartijen zullen evenmin ontbreken, zodat de jeugd hier naar hartelust zal kunnen verblijven. Doch ook aan de ouderen zal worden gedacht. Wandelpaden, laantjes, bosschages en tal van banken zullen dit recreatiepark niet alleen een mooi aanzien geven, doch tevens er een trekpleister van maken voor een ieder, die even in een stille om geving wat op verhaal wil komen. In de directe omgeving zullen ook de volkstuintjes worden aangelegd. Op dit ogenblik ziet het er niet naar uit, doch gezien de voortvarendheid, waarmede gewerkt wordt, mag wor den verwacht, dat binnen niet ie lange tijd dit Velsense recreatiepark aan de noordkant van de gemeente zal kunnen worden opengesteld. cfilms IN DE DISCUSSIES van de laatste tijd over het geweld op de t.v. en in de bioscopen, zou de western „Ringo, de gevreesde" door de tegenstanders wel eens als een sterke troef voor hun argumenten kunnen worden be schouwd. Want er wordt in deze film allerminst op een lijk meer of minder gekeken en zo komt er in het verhaal een zekere Jerry voor, een rondtrek kende vioolspeler, die in de saloons bij voorkeur de vloeren met zijn tegenstanders aanveegt, zodat hij overal de doodgravers handen vol werk bezorgt. Aan het slot van deze turbulente historie blijkt deze Jerry niemand anders te zijn dan de reeds bijna legendarisch geworden revolver- held Ringo, die na hier voor de wre ker van het onrecht te hebben gefun geerd, naar andere oorden vertrekt om daar op de van hem bekende effi ciënte manier eveneens orde op de zaken te gaan stellen. Maar dit wordt dan waarschijnlijk weer een nieuwe western. Voorlopig kunnen de vele liefhebbers van dit genre tot en met zondagavond het hart nog aan deze film ophalen. Bij wijze van variatie wordt dan zondagmiddag Houten koppen" nog vertoond, een beproefde klucht met in de hoofdrollen de on volprezen Stan Laurel en Oliver Har dy, die niet ten onrechte worden aan geduid als „koningen van de lach". ZELFS IN DEZE vakantietij d en on danks het dikwijls mooie zomerweer is ook in „City" de belangstelling voor de wedervertoningen van „De tien geboden" zo groot geweest, dat de directie van dit theater besloot deze film nog tot en met woensdag voor het Velsense publiek vast te houden. Deze serie wordt alleen zon dagmiddag even onderbroken ,om Johnny Weismüller nog eens in de gelegenheid te stellen het publiek door middel van de sensatiefilm „Tarzan en Tanya" van zijn uitzonderlijke capaciteiten te overtui gen. DE MOORDENAAR en ex-gevangene Calif McKinney verhuurt zich de film „Poel der ontucht" als arbeider op de eenzame boerderij van Lute Wade, die de nodige moeilijkheden heeft met zijn nicht Hannah en haar man Sidney, die hij on derdak verleende. Sidney beloont deze gastvrijheid echter met een immoreel en zedeloos gedrag HET CONFLICT spitst zich tenslotte toe tussen de hardwerkende Calif en de losbandige, langzaam krankzinnig worden de Sidney, met daarbij als eerste slacht offer Lute Wade, die door alle emoties aan een hartaanval moet sterven. Daarna, Charles Heson als Mozes in „De tien geboden", welke film wegens de grote belangstelling voor een week in City wordt geprolongeerd. gaat de boerderij van Wade in vlammen op en wordt de zuster van de fanatieke predikant Hanson verkracht en vermoord en wordt Sidney uiteindelijk door de woe dende bevolking gelyncht. Hetgeen alles- bij elkaar met het volste recht een „poel der ontucht" mag worden genoemd. De film draait hier tot en met woensdagavond. DIT WEEKPROGRAMMA vermeldt dan verder voor de voorstelling van za terdagnacht de spannende thriller „De man van Interpol", welke vertoning in de tweede matinee van zondag zal worden De traditionele revolverheid in de western „Ringo, de gevreesde", tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg. herhaald. In de eerste voorstelling werd dan reeds „Demonen in tunnels" vertoond waarmee de liefhebbers van bloedstollen de griezelfilms weer eens een genoegen wordt bereid. IN DE ENIGSZINS vermoeiende en duistere film „Point Black" van de nieu weling John Boorman is Lee Marvin in de rol van Walker bezig in z'n eentje wraak te nemen op het onrecht, dat hem twee jaar geleden is aangedaan door zijn compagnon, die er behalve met z'n vrouw ook nog met een kapitaal is van door gegaan. WALKER GERAAKT daardoor in een verbeten strijd met een misdaadsyndicaat waarvan hij de leden een voor een op indirecte wijze weet te likwideren, voor hij oog in oog, of liever van pistoolloop in pistoolloop komt te staan met de ge heimzinnige leider. Wie in het gelijk van Walker gelooft, zal wellicht ademloos diem manische strjjd om eigen recht volgen, anderen zullen waarschijnlijk worden ge ïrriteerd door het meedogenloze masker van Lee Marvin en niet koud of warm kunnen worden over de vraag of hij al dan niet zijn overigens onrechtmatig ver kregen geld weer zal verwerven. Tot en met zondagavond zal men kunnen vaststel len tot welke categorie de bezoeker be hoort. VERVOLGENS tot en met woensdag avond Tony Curtis en Claudia Cardinale in „Maak geen deining", een kluchtig ge val vol misverstanden en vergissingen, dat zijn succes meer aan een handig scena rioschrijver en een paar topacteurs heeft te danken dan aan de regisseur. Waarbij ie zonnige omgeving van Amerika's west kust en de chique omgeving, waar een en ander zich afspeelt, nog 'n aardig hand je meehelpen. Gepast amusement dus voor de zomeravond. Voor de matinees van zondag en woensdag tenslotte reprises van het nog altijd boeiende indianen-verhaal „Old Shatterhand", met in de hoofdrol len Pierre Brice en Lex Barker, die een groot deel van hun roem aan de bewer kingen van Karl May's boeken te dan ken hebben.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4