1 Gezin verongelukt in Frankrijk en bondig V Economische gemeenschap in ZO-Azië Economische en culturele samenwerking TWENTE GETEISTERD DOOR WINDHOOS Woning voor de vierde maal door auto geramd Opnieuw geweldmisdrijf in Rotterdam Fa. B. ENGELENBERG Weekeinde-verkeer22 doden Vier doden bij twee ongelukken in Utrecht Kwik gestolen in Rotterdam Akkoorden met Indonesië In enkele seconden grote chaos Niet 16 maar 61 Auschwitzcomité protesteert bij Bondsdag Vermiste automobilist is verdronken Publiek gooide politie-auto om Marokkaan gedood uit wraak? Man in arrest na buurtonderzoek H uwelij ksnac ht in de cel Wisselvallig weer MAANDAG 8 JULI 196 8 sCS^!3£? 1# Voorstel van mr. Luns: OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN CETA BEVER TRANSPARANT SATIN Zwarte slurf Moeder van 16 kinderen bij zwemmen verdronken Haarlem V elsen-IJ muiden W raak i- i! UTRECHT. Het verkeer heeft dit weekeinde veel slachtoffers geëist. Bij twee autobotsingen in Utrecht, ontstaan door het niet verlenen van voorrang, kwamen vier mensen om het leven. Bij een mislukte inhaalmanoeuvre in Frank rijk vonden vier Nederlanders, met va kantie op weg naar Nice, de dood, even als vier Spanjaarden. In Tegelen reed een auto tegen een boom, waardoor de twee inzittenden het leven verloren. In Heesch werden twee jongens, die op een brom fiets plotseling linksaf sloegen, overreden door een auto. Het kostte beiden het leven. Bij de omgelukken in Utrecht kwa men om het leven de 19-jarige A. Lie- brechts uit Maartensdijk en de 12-jarige Th. Melker uit Utrecht, en de 43-jarige S. Nieuwhof uit Maarssen en zijn 39- jarige echtgenote. De slachtoffers van de autobotsing in La Chapelle in Frankrijk zijn de 53-jarige W. Wassink, zijn 48-jarige echtgenote, hun 14-jarig dochtertje Marjolein en de 17-jarige Jan-Bart van der Meyden, al- Rechters. Tot rechter in de Haagse recht bank zijn benoemd, mr. J. J. de Groot, secretaris van de Algemene Vereniging voor Melkvoorziening, en mr. A. J. O. baron van Wassenaer, directie-secreta ris van een verzekeringsmaatschappij in Den Haag. Mishandeling. In Den Haag zijn twee jon- jongens van 18 en 19 jaar gearresteerd, nadat zij een 47-jarige verpleger mis handeld hadden. De verpleger liep met een vriend over de Boslaan toen het jeugdige duo hem zonder aanleiding aanviel, schopte en tegen het hoofd sloeg. De man kreeg een wond bij het rechteroog. Met alarmpistool. In Hoogerheide heeft de rijkspolitie een 23-jarige Roosenda ler gearresteerd, die bij een ruzie in een café in Zundert een alarmpistool had afgeschoten in het gezicht van een 20-jarige jongen uit St. Willebrord, die daardoor letsel opliep. Kennissen bestolen. Een 25-jarige Am sterdamse asfalteerder wordt ervan ver dacht bij een zestal kennissen in Am sterdam en Wijk bij Duurstede totaal 2500,- hebben ontvreemd en voorts en kele radiotoestellen en een scooter. Een aantal hoofdstedelijke winkeliers zou hij voor circa 1500,- hebben benadeeld door in huurkoop of op afbetaling goe deren te kopen, welke hij niet kon beta len. Een 17-jarig meisje, dat uit een ge sticht in Nijmegen was ontvlucht wordt verdacht van medeplichtigheid. Prostituée beroofd. De Eindhovense poli tie zoekt een man, die een 26-jarige prostituee heeft beroofd .Zij was met de man meegereden maar tijdens de rit was er onenigheid ontstaan. De man had haar tas gegrepen en de vrouw uit de auto geduwd. In de tas zat 275.- en gouden sieraden ter waarde van 800,-. Gevecht in café. In de Zuid-Limburgse gemeente Stein is zondagavond tijdens een vechtpartij het meubilair kort en klein geslagen. Tientallen Ambonnese jongelui waren naar het café gekomen omdat daar een Ambonnees dansorkest optrad. Er ontstond onenigheid met een kelner en dit werd de aanleiding voor een veldslag waarbij grote schade werd aangericht en tientallen personen wer den gewond. Toen de rijkspolitie ver scheen kon zij één der vechtersbazen aanhouden. De anderen hadden de be nen genomen. Boerderijbrand. Een boerderij in Oud- woude bij Kollum (fr.) is, waarschijn lijk door hooibroei, in vlammen opge gaan. Een grote hoeveelheid hooi. land bouwwerktuigen en de inboedel gingen in vlammen op. De boerderij was ei gendom van mevrouw Rutgers- barones Van Hariirgma thoe Slooten te Soest. Insluiper. Een insluiper heeft zijn slag geslagen in het Diaconessenhuis Naar- den. Uit de kamer van de directrice nam hij ongeveer 2600 gulden en een spaarbankboekje mee. Boven in het zie kenhuis sta! hij uit de kamers van ver pleegsters kleine bedragen. len uit Amsterdam. De 20-jarige Michiel Wassink werd vrij ernstig gewond. In Tegelen kwamen om het leven de 29-jarige H. van Eyk en de 20-jarige A. Sloesen. De bromfietsers, die in Heesch werden overreden, waren de 18-jarige M. Kleynbeeld uit Heesch en de 17-jarige J. van Breul uit Oss. Een autobotsing in Den Haag kostte aan de 24-jarige mej. C. V. M. de Wilde het leven. Zij zat in de auto van een 24- jarige student, die op een kruispunt geen voorrang aan een andere wagen ver leende. In Amsterdam-West botste de 39-jarige betonvlechter J. J. de Vries met zijn auto tegen een lichtmast. Hij was op slag dood. Bij andere ongelukken vonden vier bromfietsers de dood: de 34-jarige H. Len- SINGAPORE (AFP) Minister Luns heeft tijdens zijn bezoek aan Singapore voorgesteld in Zuidoost Azië een ge meenschappelijke markt naar voorbeeld van de EEG op te richten. Volgens de Nederlandse bewindsman zou een derge lijke economische gemeenschap de be langen van de deelgenoten beter kunnen behartigen in de betrekkingen met de Euromarkt en andere economische blok ken. ROTTERDAM. Uit een loods aan de binnenhaven in Rotterdam blijken 77 ci linders met in totaal 3.300 kg. kwik te zijn gestolen. Het kwik vertegenwoordigt een waarde van 150.000. Dit is de ragave na de autobotsing bij La Chapelle in Frankrijk, waarbij vier Nederlanders, afkomstig uit Amsterdam, en vier Spanjaarden het leven lieten. NIEUWE TONGE. Zaterdag zijn in Dirksland door kolendampvergiftiging de heer M. Smit (73 jaar) en zijn echtge note (75 jaar) om het leven gekomen. Om ongeveer zes uur zijn zij dood aangetrof fen door hun schoonzoon, die hen kwam bezoeken. ADVERTENTIE Doelstraat S? - Haarlem - Tel. 1J2S2 ting uit Siddeburen, de 65-jarige W. D. B. Kuijpers uit Delft, de 17-jarige J. van Kammen uit Kollum en de 14-jarige H. Nijssen uit Asten. In Margraten werd de 42-jarige W. van Laar door een auto overreden. In West- kapelle kwam een 4-jarig jongetje uit Antwerpen onder een motorfiets. Beiden waren op slag dood. In Blokzijl kwam de 68-jarige P. Hartsuiker om het leven toen hij door een auto werd aangereden. In Haulerwijk werd de 71-jarige J. van der Mei bij een aanrijding dodelijk ge wond. DJAKARTA. Indonesië en Nederland hebben zondag in Djakarta een overeen komst voor 15 jaar getekend voor econo mische samenwerking tussen beide landen op het gebied van de industrie, de handel, de landbouw en de scheepvaart. Neder land zal Indonesië hulp verlenen op het gebied van de bedrijfsleiding, de nieuwe technologie bij de produktie, de exploratie en exploitatie van de natuurlijke hulp bronnen en de technische kennis. Indonesië zal geen discriminatie toe passen bij Nederlandse kapitaalinveste ringen. Er zal een gemeenschappelijke Nederlands-Indonesische commissie wor den ingesteld die moet toezien op de uit voering van de overeenkomst en aanbe velingen moet doen aan de regeringen van beide landen. Minister Luns en zijn Indonesische col lega Malik hebben zondag ook een over eenkomst voor culturele samenwerking tussen beide landen ondertekend, welke versterking van de vriendschapsbanden tussen de beide volken beoogt en het ver werven van inzicht in en kennis van hun wetenschappelijke, artistieke en andere culturele achtergronden, ook wat Suriname en de Nederlandse Antillen betreft. Minister Luns is zondag in Singapore aangekomen. Na besprekingen met zijn ambtsgenoot Rajaratnam en premier Lee Kuan Yew gaat hij naar Kuala Lumpur, de hoofdstad van Maleisië. Twaalf Indonesische politiefunctionaris sen zullen onder leiding van generaal Soe- parno Soerjaatmadja binnenkort naar Nederland vertrekken om daar cursussen te volgen in criminologie bij professor Nauch in Utrecht, die lector is geweest aan de universiteit van Indonesië. (Van onze correspondent) BEUNINGEN-DENEKAMP Een klei ne, maar ongekend hevige windhoos heeft zaterdagmiddag grote vernielingen aan gericht in de Losserse buurtschap Beu- ningen en in het centrum van Denekamp. Vooral Beuningen werd zwaar getroffen. Enkele boerderijen werden totaal ver nield. Een modern, ruim 3000 vierkan te meter groot warenhuis van een to- matenkweker werd als een lucifersdoosje in elkaar gedrukt. Honderden boven wer den afgerukt of ontworteld. Bovengrondse elektriciteitskabels lagen als spinnerag- gen over de straten gesponnen, zodat alle verkeer werd gestremd. In Denekamp heeft de windhoos in een nieuw winkelcentrum in het midden van de stad een complete chaos aangericht. Tientallen etalageruiten sneuvelden en dakpannen woeien van de daken. Bij een garage, waar 15 buitenstaande auto's ernstig werden beschadigd, raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond door glasscherven. In het ziekenhuis in Olden- zaal werd hem in allerijl bloedtransfusie toegediend. Ook in Buurse en in de nieu we Enschedese woonwijk Wesselerbrink ontstonden schade en veel ongerief. Nog kan niemand verklaren wat er in die enkele tientallen seconden tussen 14.00-15.00 uur precies is gebeurd. Het re gende weliswaar en het onweerde wat, maar plotseling verscheen er een zwarte slurf en hoorde men een geluid dat op een zware motor leek. Sommige dachten dat een vliegtuig neerstortte. Dat er niet meer persoonlijke ongeluk- NOTTINGHAM De eigenares van een hotel in het Engelse Nottingham, mevrouw Sparrow, die schriftelijk een Nederlands meisje au pair had aange nomen en een 16-jarige mini-gerokte tiener verwachtte, keek vreemd op toen een 61-jarige vrouw verscheen. Me vrouw Sparrow had haar correspon dentie gericht aan een zekere mejuf frouw Kuiper in Amsterdam, maar de brief bleek te zijn terechtgekomen bij een ander met dezelfde achternaam. „Wij kunnen niet direct besluiten wat wij zullen doen, maar voorlopig kan zij blijven en helpen in het hotel", zei de hotelhoudster na bekomen te zijn van haar verbazing bij de eerste ontmoeting op het station. Verjaring oorlogsmisdaden AMSTERDAM Het Nederlands Ausch witz-Comité zegt in een brief aan de voorzitter van de Westduitse Bondsdag met verontwaardiging en bezorgdheid te hebben vernomen, dat zowel de commis sie voor Buitenlandse Zaken als de groot ste fractie in de Bondsdag een wetsont werp ter verlenging van de verjarings termijn voor volkerenmoord heeft afgewe zen. Het N.A.C. wijst er op, dat verjaring na 1969 niet alleen straffeloosheid voor de grote meerderheid van de misdadigers tegen de mensheid en menselijkheid be tekent maar dat ook de onrustbarend tal rijke neo-nazi's worden a; ngemoedigd door de garantie dat zij ongestraft blij ven. Het comité dringt er bij de Bonds dag met klem op aan dat oorlogs- en na zimisdaden niet kunnen verjaren. ZOETERWOUDE Zaterdagavond laat is het huis van de familie Ammerlaan aan de Weipoort in Zoeterwoude voor de vierde maal door een auto geramd. Een inwoner uit Leiden nam de bocht ter plaatse met te hoge snelheid en richtte zware schade aan. De gevel van de woning was nog niet hersteld van de schade die een automobilist uit Benthuizen een week eerder had aangericht. Het is de bewoonster, de weduwe Ammerlaan, nu wat te gortig geworden. Zij is naar de achterzijde van het pand verhuisd. ken zijn gebeurd, is wellicht te danken aan de zware regenbui, die aan de wind hoos vooraf ging. Bijna iedereen was thuis, zodat nagenoeg niemand werd ge troffen door vallend puin. Wel werden velen licht gewond door glassplinters. De windhoos liet een smal spoor van vernielingen na over bossen en een pas gedeeltelijk bewoond deel van de wijk Wesselerbrink. Daar riepen de bouwver enigingen personeel in dienst voor her stelwerkzaamheden. Vooral de nokken van een aantal in aanbouw zijnde huizen moesten het ontgelden. Opvallend was dat na de windhoos aan de getroffenen spontaan hulp werd gebo den. Boeren verwijderden de omgevallen bomen. Anderen gaven direct dakpannen, hardboard en plastic om gaten te dichten Door het uitvallen van de stroom kon den de boeren niet machinaal melken. De politie van Beuningen, Denekamp en Losser had de handen vol aan het ver keer. Na de eerste berichten kwamen veel nieuwsgierigen kijken naar de gevolgen van de windhoos. Beuningen was zondag de gehele dag onbereikbaar, omdat de politie de plaats had afgezet teneinde de herstelploegen de gelegenheid te geven on gestoord door te werkn. HILVERSUM. Zondagmiddag is in een meertje bij Hilversum het stoffelijk overschot aangetroffen van de 37-jarige heer P Duyst uit Hilversum, die sinds een week werd vermist. Bij dreggen werd ook zijn auto gevonden. Nagegaan kon worden dat de auto in een bocht een boom heeft geraakt en daarna het water ingereden is. Omwonenden hadden wel krachtig remmen van een auto en een harde klap gehoord, maar er verder geen aandacht aan geschonken. DEN HAAG. Een dronken man, die op het Huygensplein in Den Haag met een bierfles de voorruit van een geparkeer de auto wilde inslaan, werd door twee agenten onder hevig verzet in een po- litiebusje gezet. Ongeveer zestig omstan ders bezagen deze operatie met belang stelling. Hun sympathie ging kennelijk uit naar de dronkaard, want tien mannen trokken de politieauto omver. Eén van hen riep „Steek die wagen toch in brand!' en haalde een sigarettenaansteker tevoor schijn. Maar toen een politieman zijn pi stool trok ging iedereen ijlings aan de haal. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Wraak is waarschijn lijk het motief geweest voor de moord op de 24-jarige Marokkaan Mohammed Ben Ahmed, die vrijdagavond in Rotter dam met tien messteken om het leven is gebracht. De politie is een uitgebreide speurtocht begonnen naar een andere Ma- rokaan, de 34-jarige Hafsi Bouchaib Ben Mohammed. Voorts heeft de politie in de Maasstad een 38-jarige bakker gearres teerd op verdenking van een moordpoging op een 55-jarige havenarbeider. Van deze werd de schedel ingeslagen. Hafsi Bouchaib Ben Mohammed werd op 1 juli over de grens gezet. Vermoede lijk is hij naar ons land teruggekeerd om zich te wreken op het slachtoffer, dat hem drie weken geleden bij de politie had aangegeven wegens een zedendelict met een minderjarig jongetje. De gezoch te Marokaan, die illegaal in ons land ver bleef, was na een daarop volgend onder zoek over de Belgische grens gezet. De vermoorde Marokkaan woonde met twee Marokaanse vrienden illegaal in Rot terdam, waar hij woonruimte had ge huurd bij een 51 jarige koopman. Op het moment dat Ahmed werd ver moord waren zijn twee vrienden in de ha ven aan het werk. Eën van hen, die om- VEENENDAAL. De 46-jarige me vrouw A. J. van de Pol-Epskamp is bij het zwemmen in het Bergbad in Veenen- daal verdronken. Zij was moeder van 16 kinderen. (Van onze correspondent) AXEL. In een cel in het Zeeuws- vlaamse Axel heeft een 47-jarige verte genwoordiger dit weekend zijn huwe lijksnacht doorgebracht. Stomverbaasde bruiloftsgasten zagen halverwege het feest in een door hem gehuurde bunga low de politie binnenkomen en de bruide gom meenemen. De man wordt ervan verdacht, meer dan 100 hotel-, café- en restauranthou ders bedragen tussen f 50 en 500 afhan dig te hebben gemaakt. Hij vertelde uit gever van toeristische routebeschrijvin gen te zijn, waarin dan de naam van het betrokken horecabedrijf zou worden ver meld. Grote of St. Bavokerk, dinsdag 20 u.: Concert door de stadsorganist Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „GraAd Prix" 14 j Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi maar in mijn pet", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Straatmuzikanten", a.l en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen", a.l. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Naakt in de val", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „The Trip", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, „appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof Benne broekExpositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 iuli. Gemeenschapshuls (Zandvoort), Expo sitie „Foto-internationaal '68" Maandag tot en met zaterdag van 11-12, 14-17 en 20-22 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 18 augustus DIVERSEN Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), dinsdag 14.30 u.: „Het onderwater avontuur". Toegang vanaf vijf jaar. Bloemendaal, Openluchttheater, Natio naal ballet, 20 u. (bij slecht weer in „Mu sis". MAANDAG 8 JULI City Theater, 19.30 u.: „De tien gebo den". Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum. DINSDAG 9 JULI City Theater, 19.30 u.: „De tien gebo den". Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie werken van Truus Mpnger. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. streeks twee uur thuiskwam, gaf de poli tie inlichtingen die voor haar aanleiding waren opsporing van Hafsi te verzoeken. Aanvankelijk had de politie geen enkele aanwijzing over de indentiteit van het slachtoffer noch over de achtergrond van de moord. Een taxichauffeur heeft verklaard dat hij de gezochte man over de Belgische grens heeft gereden. Kort na de moord op,de Marokaan werd de Rotterdamse politie dit weekeinde voor de tweede maal geconfronteerd met een ernstig misdrijf. In 'n woning in de Hoog landstraat werd zondagochtend omstreeks 10 uur de 55-jarige havenarbeider Dirk Labrie met ingeslagen schedel op bed ge vonden. Hij ligt thans in zeer ernstige toestand in het Dijkzigtziekenhuis waar hij is geopereerd. De politie heeft zondagavond een 38-ja- rige bakker in verband met dit laatste misdrijf gearresteerd. Naar verluidt heeft de bakker geen bekentenis afgelegd. Vol gens de politie is de arrestatie van dt bakker het resultaat van het buurtonder zoek dat de speciale assistentiegroep van de recherche in deze zaak heeft verricht. Het K.N.M.I. deelte mee: Een langgerekt gebied van lage lucht druk strekt zich uit van het zeegebied ten westen van Portugal via Engeland tot boven Scandinavië. Op het westen van de oceaan bevindt zich een hogedrukge- bied. Tussen beide systemen staat een koude noordelijke stroming, maar bij ons wordt tussen het lagedrukgebied en een hogedrukgebied boven Zuidoost-Europa vrij zachte lucht aangevoerd. Daarin ko men storingen maar ook gebieden met luchtdrukstijgingen over ons land. wat het weer een wisselend karakter geeft. Voor dinsdag kunnen we aanvankelijk droog weer verwachten met weinig wind en ho gere temperaturen dan vandaag. Later op de dag is er een toenemende kans op meer bewolking en enkele regen- of on weersbuien ten gevolge van volgende sto ringen afkomstig uit Frankrijk, waarbij de wind naar oostelijke richtingen zal draaien. WBERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland t- a c S2 S3 3 Ï2 Oen Helder regen zzo 17 14 0.1 Ypenburg mist o 20 14 2 Vlissingen half bew. zw 20 15 6 Eelde geh. bew. w.st. 20 11 0 De Bilt regen ono 21 14 2 Twente zw. bew. w.st. 20 1? 0.4 Eindhoven geh. bew. zzw 23 14 1 Z.-Limburg zw. bew. wzw 22 13 8 Helsinki motregen zzo 17 13 31 Stockholm regen n 14 13 34 Oslo regen w.st. 18 13 8 Kopenhagen zw. bew. wsw 17 11 3 Aberdeen zw. bew. nw 13 6 0 Londen zw. bew. zzw 21 13 3 Amsterdam zw. bew. ozo 20 14 1 Brussel half bew. wzw 24 13 11 Luxemburg half bew. zw 22 13 G.5 Parijs onbew. zw 24 13 6 Bordeaux zw. bew. nw 23 15 0 Grenoble onbew. o 28 17 0 Nice onbew nnw 26 19 0 Berlijn zw. bew. zzo 20 13 0 Frankfort licht bew. zw 23 15 0 Miinchen licht bew zzw 26 17 0 £iirich half bew. ozo 28 18 0 Geneve onbew w.st. 30 17 0 ocarno zw. bew. o 26 18 0 Wenen onbew. nw 32 15 0 Innsbruck half bew. w 29 15 0 Belgrado onbew. w 34 19 0 Athene onbew. n 32 25 0 Rome niet ontvangen Barcelona zw. bew. no 27 21 0 Madrid onbew. w.st. 32 13 0 Mallorca onbew. ono 30 18 0 Lissabon licht bew. n 26 15 0 DINSDAG 9 JULI Zon op 4.31 uur; onder 20.59 uur. Maan op 21.22 uur; onder 2.46 uur. MAANSTANDEN Volle maan 10 juli 4.18 uur. Laatste kwartier 17 juli 10.11 uur. Nieuwe maan 23 iuli 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 8 JULI Hoog water 1.23 uur en 13.57 uur. Laag water 9.27 uur en 22.06 uur. DINSDAG 9 JULI Hoog water 2.17 uur en 14.53 uur. Laag water 10.25 uur en 23.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort H 10 tot 15 min, vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2