Succes orgelacademie is te danken aan de internationale opzet" In de xnshal en op zee Examens VLIEGERIJ IS VOOR JOHN BLOCK ZIJN LUST EN ZIJN LEVEN een Luidsprekers TAXI 6000! Deconcentratie vissershavens minder opvallend dan lijkt bouwkundig uitvoerder Dr. J. van Riemsdijk: Havenberichten Felle duinbrand in Zandvoort Dode en gewonden bij botsing tussen speedboten Circus Sarrasani komt in Haarlem Alsnog ballet in Bloemendaal Transavia rees als paddestoel uit de grond UFA Vliegvakanties waren zijn kans Nog weinig visie op gehele beleid ÏBM-toernooi met 9 grootmeesters Grondwerkers Betonwerkers Betontimmerlieden Pijpmonteurs MAANDAG 8 JULI 1968 Duizend vierkante meter begroeiing verloren Militair vlieger A mbitieus ENERGIEKE DAMES STENOTYP STENOTYP BOUWVAKVAKANTIE!!! Aannemersbedrijf N.V. N E L I S Personeel Bijkomende factoren Zelf doen Schoonmaak DE OUDE (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Aan de veertiende zo- meracademie voor organisten, die zondag avond met een bijeenkomst in de Vleeshal is begonnen en tot 26 juli duurt, nemen 67 leerlingen (vorig jaar 65) deel uit dertien landen. Bij de docenten treft men vijf ver schillende nationaliteiten aan. Het interna tionale karakter van deze zomeracademie valt niet te betwijfelen, aldus merkte de secretaris van de raad voor de kunst, dr. J. van Riemsdijk op, die de Academie of ficieel opende. Bovendien kan worden vastgesteld dat het grote en groeiende suc ces van de Haarlemse academie te dan ken is aan de internationale opzet, die hier zo doortastend werd gerealiseerd. Als men dit plan had uitgewerkt op na tionale basis, zou het onbeduidend zijn ge bleven, aldus spreker. Deze constate ring kan men beschouwen als een woord van lof ten aanzien van de visie waarop de initiatiefnemers vooral dr. J. F. Oberma.ver de Zomeracademie in 1955 fundeerden. De constatering, dat het internationaal karakter van deze academie van essen tieel belang was voor het welslagen van de cursussen, heeft echter ook een strek king. die voor het kunstleven van meer algemene betekenis is. Misschien bestaan er nog terreinen waarop men kan volstaan met een nationale denkwijze en met een nationaal beleid, maar ten aanzien van kunst en cultuur werken dergelijke be perkingen verderfelijk, aldus spreker. Zoals alle zaken, die nauw verbonden zijn met de vrijheid en met het geestelij ke leven, vragen kunst en cultuur om een beleid, waarin nationale begrenzingen hun beperkende invloed zo min mogelijk doen gelden. Dr. Van Riemsdijk zei verder, Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Tilly, van Zaandam, Domsjö; Eemstroom, Felixtowe: Sta- berg, Liverpool: Gebina, Rotterdam; Reine del Mar, Southampton; Novel, Zweden; Annika. Kotka; Amstelstroom. Huil; IJsselborg. Lenin grad; Tor Hollandia, Immingham; Deborah. Great Yarmouth; British Chancellor. Purfleet; Black Prince. Kristiansand; Clothilcta-M. Bever wijk, Hudiksvall; Broadhurst, Dover; Osland. Kotka; Acmae. Rotterdam; Smit Lloyd 2. Noordzee: Gerda K, Koge; Harfry. Londen; Tor Anglia, Gothenborg; Stevnsland. Oxelosund; Clarissa, Mantyluoto: Naess Trader. Port Tal bot; Morven. Rio de Janeiro; Kemphaan, IJ muiden, Gdynia; Rolf Behrmann, Londen; Cluden, IJmuiden, Norfolk; Minesota, Rotter dam; Holland Park, La Paliee; Hermann Helene. Högenaés; Brinda, Porsgrun, IJmuiden; Tuskar, Londen; Voline, Dagenham; Mattias Rheder. Plymouth. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Kai, naar Rotterdam. IJmuiden: Hado. Immingham: Wo- tan. Dagenham; Spica, Manchester; Aegir, Rochefort: Sirius, Dover, IJmuiden; Manuela Prima, Point Tupper, IJmuiden; Noblesse, Lon den, IJmuiden; Gazelle, Boston, Zaandam; Lubbenau. Leningrad, IJmuiden: Tor Hollandia, Gothenburg; Eka Daja Samudera. Indonesië; Batu, Rouaan: Nordkyn, Billingham; Black Prince, Kristiansand; Jean-E.. Noordzee. IJmui den: Constantine, Omega; Algol, Kaapstad. Zondag aangekomen te IJmuiden: Vechtborg, van Soemaes: Hondsbosch, Londen, Zaandam; Erik Seid II, Leningrad; Ernst Friesecke, Duin kerken, IJmuiden; Hoorneboeg. Archangel; Gruno, Dagenham: Maron. Paramaribo; Mount- park, Sydney; Paul, Skoghall; Claus, Duinker ken, IJmuiden; Saarland, Bremen; Amyntas. Lissabon; Menne, Hamina; Philippe L. D., Man chester; Styrsö, Mantyluoto: Nerlandia. Aarhus; Argos, Kopenhagen: Rheinstein, Antwerpen; Draco, Oporto; Fauna, Kotka. IJmuiden; Grete-B, Bothnia: Artemis, Antwerpen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Tor Anglia, naar Immingham: Reina Del Mar, Oslo; Vlie- stroom, Sheerness; Cd. de Armenia. Bremen; Robert Bomhofen, Madeira; Clarkavon, Ply mouth; Bavaria. Hamburg: Trans Oceanica Franceses, Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham; Eemstroom, Felixtowe; Amstelstroom, Hull; Skausund. Pepel, IJmuiden. Maandag aangekomen te IJmuiden: Imari, van Igna: Smit Lloyd, Noordzee; Gertrud Frit- zen, IJmuiden. Seven Islands; Duisburg, Ant werpen; La Paloma, Par; Rijnmond 2, Noord zee. IJmuiden; Tessa, Le Havre; Gemma, Klaipeda. (Indien achter de haven van nerkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) dat het culturele leven eerder een interna tionaal niveau bereikt naarmate het dui delijker in open wisselwerking staat met het wereldgebeuren. In het ontbreken van nationale beperkingen ligt één van de gro te en positieve kwaliteiten van deze zo meracademie. Daarbij dient men echter te bedenken, dat de wereld van de muziek waarschijnlijk de meest geïnternationali seerde sector van het kunstleven is en dat soortgelijke initiatieven in andere sectoren van de cultuur op grotere weerstanden en moeilijkheden zouden stuiten. De voorzitter van de Stichting Inter nationaal Orgelconcours, wethouder D. J. A. Geluk, had de deelnemers welkom ge heten en de Weense organist Anton Heil ier had op het Flentrop-positief een im provisatie gespeeld over het koraal „Ach wie nichtig ach wie flüchtig" met als vorm; preludium, recitatief en variaties. Directeur van de Zomeracademie is de heer G. Sutherland. Hij deelde onder meer mee, dat de deelnemers excursies maken naar Zuid-Holland en Zeeland en naar Groningen. (Van onze correspondent) ZANDVOORT. In de duinen, in de omgeving van de Spoorbaan en ter hoog te van Kraantje Lek, is zondagmiddag omstreeks twee uur een brand ontstaan waardoor een gebied van ruim duizend vierkante meter zwart werd geblakerd. De oorzaak van de brand kon niet wor den achterhaald. Als eerste rukte de vrijwillige brand weer van Bloemendaal uit. Toen echter bleek dat de brand op Zandvoorts gebied woedde werd ook de brandweer van Zand voort gealarmeerd. Gezamenlijk hebben de brandweren het laaiende vuur toen weten te doven. (Van een medewerker) IJMUIDEN Maandagmorgen zijn door 68 vaartuigen in IJmuiden aange voerd 5000 kisten vis, 1260 stijve kabel jauwen, 42.000 kilogram tong. Bij de aan voer waren 50 kisten schelvis, 160 kleine kisten schelvis, 380 wijting, 150 kleine kisten wijting, 1800 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 50 kleine kisten haring, 20 makreel, 190 kleine kisten makreel, 1360 schol, 75 tarbot, 425 varia. Prijzen, per kilogram, in guldens tar bot 5.30-4.80, gr. tong 3.35-3.02, grm. tong 2.71-2.41, kim. tong 3.25-2.41, tong I 4.84- 3.97, tong II 5.72-3-99. Per 125 kg gr. kabeljauw 84-70, mid kameljauw 82-72. Per tien stuks gr. kabeljauw 84-70, mid. kabeljauw 38-30. Per 50 kggr. en mid. schelvis 42, kim. en schelvis I 54-44, schelvis II 44- 22, kabeljauw I 40-26, kabeljauw II 24-19, kabeljauw III 22-17, koolvis I 21, witte koolvis I 38, gr. schol 60-44, schol II 37- 25, schol III 28-15, schar 23-14, haai 36, gestripte wijting 40-28, makreel 20.40, tar bot 180-162. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit 34 kleine kisten wij ting. 460 gul en kabeljauw, 60 schol en 2000 kilogram tong. (Van onze correspondent) WARMOND. De 45-jarige Hagenaar H. Buitelaar, die logeerde op de camping „Kagereiland" is zondagavond kort na half negen, toen hij met zijn speedboot zijn waterskiënd dochtertje voorttrok op de Kagerplassen bij het Faljereleiland te genover Kaagdorp overvaren door een an dere speedboot. Hij sloeg over boord en zijn hoofd werd geraakt door de snel draaiende schroef van de boot die in het wilde weg rondtolde. De Hagenaar werd op slag gedood. Met een speedboot werd hij naar de Sassenheimse wal gebracht waar een ziekenauto gereed stond om het stoffelijk overschot naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden te vervoeren. De naast het slachtoffer zittende, eveneens uit Den Haag afkomstige 13-jarige jongen (een vriendje van het dochtertje) werd zwaar gewond overgebracht naar een Haags ziekenhuis. De bestuurder van de andere speedboot, die eveneens ernstig letsel had opgelopen, werd naar het Leid- se ziekenhuis vervoerd. Voor de vele vakantiegangers die van de wal af het ongeluk zagen gebeuren is het nog een raadsel hoe de speedboot in eens op de het skiënd meisje trekkende boot invoer. De aanvaring geschiedde op de Kagerplassen tussen het Kompas en de Sassenheimer sloot tussen de vaargeul en de boei. Er is daar bij het Faljereleiland een prachtige open plek waar men de wa- terskisport naar hartelust kan beoefenen. Direct na het ongeval schoten scheepjes te hulp. Zij slaagden erin de gewonden aan boord te nemen. De Hagenaar Buite laar was er het ergst aan toe. Bij aan komst in de jachthaven van Sassenheim, waar de ziekenauto reeds gereed stond, constateerde een arts dat hij was overle den. De 13-jarige jongen die naast het slachtoffer zat kreeg een hersenschud ding en moet drie vingers missen. De bestuurder van de aanvarende boot liep een hersenletsel en andere verwondingen op. De Rijkspolitie te water uit Warmond heeft de zaak in onderzoek. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Circus Sarrasani onder directie van de heer Fritz Mey is 'van dins dag 6 tot en met donderdag 8 augustus in Haarlem. Het geeft tweemaal per dag een voorstelling, en wel 's middags om drie uur en 's avonds om acht uur. Circus Sarrasani geeft zijn Holland Pre mière op vrijdagavond 19 juli om acht uur in Amsterdam. BLOEMENDAAL. De zaterdag afge laste voorstelling van het Nationaal Bal let in het Openluchttheater zal nu van avond plaatsvinden. Bij slecht weer wordt gedanst in „Musis", Brederodelaan 38. OVERVEEN Aan het C.I.O.S. slaag den voor het diploma Sportleider met als specialisatie(s): Judo en Jiu Jitsu, P. B. Wiesenhaan uit Heemstede; Tennis, S. Keijzer uit Haarlem; Zwemmen, F. H. Bonset uit Zandvoort; Badminton, S. Keijzer uit Hillegom; Basketbal, F. H. Bonset uit Zandvoort; Hockey, S. Keijzer uit Hillegom en L. A. Koelemeijer uit Haarlem; Volleybal, G. Sieverding uit Haarlem. ROTTERDAM Het vakdiploma voor Handelsvertegenwoordiger is behaald door J. F. M. Tervoort uit Beverwijk; G. H. Könenke; E. Loenen en J. Tense uit Haar lem; P. van Schie uit Heemskerk; H. L. Doeleman uit Hoofddorp; P. M. Hagen uit IJmuiden en J.J. Franken uit Sant poort. (Van een medewerkster) AMSTERDAM Luchtziek. Zo zou men de toestand van John N. Block, directeur van Nederlands jongste chartermaatschappij Trans avia Holland kunnen noemen. In de goede betekenis van het woord welis waar: een man die niet buiten de vliegerij kan, een man die niet praat over vliegtuigen, maar over kisten, een man die nèg steeds met trotse ogen staat te kijken als er drie toe stellen van zijn maatschappij achter elkaar op Schiphol landen. Een man ook die al zijn personeel bij naam kent, die precies weet waar alle toestellen op welk moment dan ook vlie gen, die alleen maar kan praten over luchtvaart en die zegt: „Luchtvaart is voor mij alles. Ik heb me er wel eens aan trachten te ontworstelen, maar dat is me niet gelukt. Je wordt door het he le vliegbedrijf zo intensief opgeslokt, dat het je hele leven voor je gaat worden". Hij is 39 jaar. Een doordouwer, dat is te zien. Hij heeft kans gezien om in de anderhalf jaar van het bestaan van Trans avia 25 percent van de gecharterde vliegvakanties voor zijn rekening te ne men (vorig jaar nog 8 percent). Geen een voudige zaak: de overige 75 percent zijn voor rekening van de MAC en KLM. Transavia vliegt momenteel met vijf DC-6 toestellen. De vloot zal spoedig wor den uitgebreid met een Boeing 707, een straalvliegtuig. Is het nog wel verkoopbaar een vloot van DC-6 vliegtuigen? „O ja, uitstekend, al is het met het oog op de concurrentie wel nodig langza merhand over te gaan op straalvliegtui gen", vertelt de heer Block, maar op het moment gaat de DC-6 nog best. We zit ten nog steeds in een gunstige hoek. De DC-8 heeft een capaciteit van 140 tot 150 stoelen, de DC-6 80 tot 95, dat hangt van het type af. Hoe groter de capaciteit, des te groter is het risico voor de reisor ganisator. Bij ons is dat risico minder. We zitten met onze zessen in een ver waarloosde hoek van de Nederlandse markt: de Convairs en de Friendships zijn met hun 50 stoelen net te klein, de DC 7's met hun honderd stoelen net te groot. En wat de zessen technisch ge zien betreft: ze zijn betrouwbaar, ze heb ben de beste motoren die er ooit zijn ge maakt, ze hebben een drukcabine, ze zijn snel genoeg en zijn in alle omstandig heden bijzonder bedrijfszeker. John Block is gestart als militair vlie ger, werd daarna reclamevlieger en kwam toen in de top van de MAC. Hij nam ontslag na een meningsver schil over de bedrijfsvoering, werkte daarna een blauwe maandag bij een reis bureau en kwam toen in dienst bij Trans avia, toen Transavia Limburg geheten. In juni 1966, met de Amsterdamse Kre- "diet Maatschappij als grootste aandeel houder achter zich, nam hij de maat schappij over. John Block heeft ambitieuze plannen. Met „zijn" Boeing wil hij op de Verenig de Staten gaan vliegen; de landingsrech ten zijn al in orde. Transavia mag zelfs vanuit 20 Europese landen in de V.S. zijn kisten aan de grond zetten. „De groei van de maatschappij is spec taculair" geweest, zo zegt hij. Maar is de ze vol te houden? „Wellicht komt er een neergaande lijn" zo zegt hij. In ieder geval houd ik er re kening mee dat we minder snel zullen groeien. Dit jaar hebben alle maatschap- VERHOOGDE TARIEVEN die hun vrije tijd buitenshuis in Haar lem en omgeving tegen aantrekkelijke hono rering productief willen maken met free lance (steno)-type werkzaamheden Neder lands en/of moderne talen, gebruiken het telefoon-adres Kinderhuissingel 44 - Haarlem - Tel. (0 23) - 18342 De dames die werken volgens de werkwijze hebben een vakmaandblad. Daarna veranderen van werkgever brengt afwisseling en fleur in de da- dagelijkse arbeidssleur en geeft een prettige start aan het nieuwe seizoen. 4 Per 1 augustus a.s. beginnen wij met een groot nieuwbouwproject in de IJmond, en kunnen nog plaatsen MOLENSTRAAT 1 - UITGEEST TEL.: 0 2513-25 41 Na 19.00 uur (behalve dinsdags) 0 23 -52740 J. P. A. Nelissen Aannemingsbedrijf n.v. Haarlem - Venray vraagt voor bouwwerken in de omgeving van Haarlem die bekend is met de utiliteitsbouw, gewend is te werken volgens moderne organisatie-principes en ervaring op het gebied van gewapend betonbouw heeft opgedaan. Het salaris en de overige arbeidsvoorwaarden zijn uiter aard in overeenstemming met de belangrijkheid van de funktie. Belangstellenden kunnen zich zowel schriftelijk als tele fonisch met de afdeling Personeelszaken in verbinding stellen (Bakenessergracht 108 te Haarlem, tel. 023-18636). Lessen 10 autorijlessen voor 47,50. Vervolg- en losse less, 6,50, Fonkelnieuwe V.W.'s Bonds autorijschool De Centrale Haarlem, tel. 21118, b.g.g. 50509, Kon. Wilhelminakade 25. IJm. tel. 14782. H'stede, Camplaan 1, Tel. 84481. Z'- voort, Oosterparkstr. 41 tel. 3660. Huish. pers. gevr. Net meisje voor de huishou ding voor halve dagen Mevr. de Ruiter, Kennemerlaan 58, na 7 uur. Bedrijfspers. gevraagd Zoekt u tijdelijk werk? Bent u 2 tot 6 maanden beschik baar, kom dan bij Hoog ovens IJmuiden werken. U kunt direct beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabriekswerk voor mannen van 20-50 jr. Goede salaris- en arbeidsvoorw. Melden: Hoogovens IJmuiden, Perso neelsvoorziening Buitenhof (tel. 02510-94000). Net winkelmeisje Banketbak kerij v. Breukelen, I.agers- straat 13 tel. 15362 IJmuid. TAXI TROUWRIJDEN TELEFOON 16000- 14990 J. Kloosterhuis - v. Poptaplantsoen 11 - IJmuiden Huizen aangeboden Terrasweg 76 Santpoort, he renhuis met garage en c.v. Goed onderh met o.a. open haard, parketvl. etc. Inl. fa. J. A. Schouten Zon., mak. onr. goed. Kinderhuissingel 104. Tel. 19796 en 43173. Kamers gevraagd A.s. echtpaar beide bbhh, zoekt woonruimte m. kook gelegenheid Br. L 4403. Heer vraagt zeer dringend per 13-7 gem. zitslaapkamer met klein keukengebuik en lx p.w. douchegelegenheid. Prijs n.o.t. J. W. Zandstra, tel. (tot 17.00 uur) 19013, toe stel 25. Kamers aangeboden Net kosthuis aangeb. met huiselijk verkeer Br. L 4407 Diversen Luxe verhuur z. chauffeur, Volksw. busje. V.W. de Lu xe, Opel Kadett, Arie Beek huis Torricellistr. 32 IJmui den tel. 10179, Voor uw T.V.-rep. D. de Vries, Steenbokstr. 9, IJm, Tel. 16244, ook 's avonds. pijen te maken gehad met een recessie die hier en daar zelfs vrij gevoelig is aangekomen. De toestanden in Grieken land bijvoorbeeld hebben veel annulerin gen tot gevolgd gehad. De spectaculaire groei in het passagiersvervoer over de gesele linie is wat afgezwakt. Zelf heb ben we niet zo veel last gehad. Alleen on ze duurdere bestemmingen zijn wat min der dan het vorige jaar. Op het ogenblik vliegen wij voornamelijk op Spanje en Italië, verder op Nice en Salzburg. De vluchten op Malaga zijn ineens omhoog gegaan, Palma doet het wat minder goed Maar de piek in ons vervoer is altijd Spanje. De vakantiemarkt is de rugge- graat van alle chartermaatschappijen. Zonder die als basis kunnen wij niet le ven". Er wordt weieens verteld dat Schreiner financieel de nek gebroken heeft over zijn te grote personeelsbezetting. Hoe zit dat bij Transavia? „Ik heb personeel naar behoefte. Dat wil zeggen: ook al door de explosie in onze groei loop ik eigenlijk een beetje achter de feiten aan. Het afgelopen sei zoen heb ik veel moeten doen met weinig personeel. Nu is onze stand 150 man, in clusief 50 man technische dienst. Dat is te weinig, dat geef ik toe. Ik moet dan ook van al mijn mensen het uiterste ver langen. Het vliegend personeel wordt in Neder land opgeleid. Voor de jets gaan piloten en boordwerktuigkundigen naar Dublin. Verder zijn er nog vliegcursussen bij de TWA in Kansas City. De stewardessen krijgen een 14-daagse opleiding op de grondschool, daarna volgt een vliegoplei- ding van twee weken. Voor die meisjes die op de Boeing gaan vliegen, is er nog een aanvullende cursus in Dublin. Transavia vervoert niet alleen veel pas sagiers, maar ook veel vracht. In de laat ste oorlog van Israël tegen de Arabische landen vervoerde de maatschappij bloed- plasma voor Israel. Een keer heeft zij een wapenvlucht naar Lagos uitgevoerd. „Het is een riskante zaak", zegt John Block. „Het heeft alleen zin als de Nederlandse regering zich daarvan niet distantieert." Meer vreedzame artikelen zijn de aard beien uit Italië, sperzieboontjes uit Cata nia en melk naar Malta. Verder neemt Transavia wel eens lijndiensten over van andere maatschappijen. In de toekomst zal Transavia geheel op straalvliegtuigen overschakelen want: „Het publiek wil in straaltoestellen rei zen en de concurrentie is scherp", aldus de heer Block. Uw T.V. defect? Tel 10849, en wij komen dir. (ook 's av. W. F. Harrems, Steenbokstr 17 IJmuiden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De laatste jaren treedt een opvallende decentralisatie in de aan voer van vis op. Als gevolg hiervan nam de aanvoer in Urk en Den Helder sterk toe, aldus mr. J. C. Biihrmann, burge meester van Velsen, sprekende als afge vaardigde van de C.H.U. in de Eerste Kamer. De heer Bürhman wilde niet ingaan op de vraag, of de oorzaak van deze sprei ding gezocht moet worden bij een niet doelmatig functioneren van de grote vissers havens. Volgens het Kamerlid heeft de praktijk uitgewezen dat vele kottervissers de voordelen van het aanvoeren in de kleinere havens hoger aanslaan dan de voordelen die een concentratie van de aan voer voor de prijsvorming biedt. Niettemin bestaat, aldus mr. Biihr mann, er ten aanzien van de eisen die in de toekomst aan de Nederlandse vissers havens gesteld zullen moeten worden een grote mate van onzekerheid. Een onzeker heid die niet alleen voorvloeit uit een gebrek aan inzicht in de omvang en de wijze waarop de vis in de nabije toe komst zal worden aangevoerd maar die ook sen gevolg is van de vele mogelijkheden die zullen ontstaan wanneer volgens de voor stellen van de Europese Commissie de in- tercommunautaire handel in vis bevrijd is van douanerechten en kwantitatieve be perkingen en de aanvoerders van de EEG landen zonder enige discriminatie toegang hebben tot alle EEG-visserijhavens. Betekent dit voor een vis exporterend land (zoals Nederland is) een grotere dan wel geringere aanvoer in de eigen havens? Minister Lardinois vindt de deconcen tratie van havens minder opvallend dan de heer Bührmann heeft gesuggereerd. In geldwaarde is de aanvoer in Den Hel der en Urk gestegen en die in Scheve ningen en IJmuiden relatief afgenomen. Neemt men de zes havens met een aan voer van meer dan vijf miljoen teza men, dan blijkt volgens de minister dat zij in 1964 58 percent van de totale aanvoeren in guldens en vorig jaar, dus drie jaar later, bijna 70 percent daar van hebben. Het zijn, aldus de minister, vaak de bijkomende factoren, als dienst verlening, ligging ten opzichte van de visgronden en de woonplaats, die uitma ken welke havens de voorkeur van de vissers zullen hebben. De minister verwacht van de groothan del, dat hij met zijn vele internationale contacten en vakkennis de gunstige lig ging van onze havens ten opzichte van het achterland in de EEG zal weten uit te buiten. Als de heer Bührmann zegt, dat er nog weinig visie op het gehele beleid is, dan zegt de minister niet helemaal te kunnen ontkennen dat er door het feit dat een actief visserijbeleid nog zo kort in Nederland wordt gevoerd, misschien minder sprake is van een visie op het geheel dan wellicht gewenst zou zijn. „Wij proberen een ,over all look' te geven op deze interessante bedrijfstak, die van grote betekenis is vooral voor sommige plaatsen en gezien in het bonte geheel van onze samenleving. Ik hoop dat de visie onzerzijds kan bijdragen tot een versterking van het geheel en tot een beter overzicht", aldus de minister. DEN HAAG In het achtste IBM- schaaktoernooi, dat van 15 juli tot en met 3 augustus in Amsterdam wordt gehou den, zal de grootmeestergroep voor de eerste maal de kwalificatie la bezitten. Deze wedstrijd wordt onder auspiciën van de wereldschaakbond (FIDE) gespeeld. Voor deze groep zijn uitgenodigd: de grootmeesters: Bilek (Hong.), Bronstein (Rush), Ciric (Joegosl.), Donner (Ned.), Ivkov (Joegosl.), Kavalek (Tsjsl.), Kotov (Rusl.), Lengyel (Hong.) en Sjamkovitsj (Rusl.). De internationale meesters: de Nederlanders Bouwmeester, Kuijper», Langeweg, Ree, Zuidema en de Joegosla- viër Marovic en de kandidaatmeester de Nederlander Jongsma. In de meestergroep komen uit: Czer- niak (ISR), Gereben (Zwi.), Loetikov (Rusl.), Medina Garcia (Sp.), Smedere- vac (Joegosl.), Tatai (It.) en de Neder landers Van Geet, Van Scheltinga, Har- toch, Scholl en de winnaar van de twee kamp Bakker-Boomgaardt. Het organi serend comité beraadt zich nog over de 12de plaats. Te koop aangeb. Nu halen later betalen. Wij verkopen tegen absoluut con- tantprijzen, zonder rente, zonder vooruitbetaling mo dieuze dames-, heren- en kinderkleding. Ziet onze eta lages. HKC, Jansstr. 51-53, H'lem. Voor inl. tel. 11750. Psalmboekjes. nieuwe berij ming a 2.50 bij boekhan del Minerva, Keizer Wilhelm straat 5 IJm. Tel. 14682. Wit bruidstotlet hier niet ge dragen met sleep maat 40. Tel. 14282 IJm. Ford Anglia loopt prima nwe banden en accu prijs bill. Sluiseiland 16 IJm. Beter als de nieuwe. Te koop nog prima Meerlanders 7 per mud. A. Baks, Zeedijk 4 Assendelft. Haal hout In de Houthal. Kennl. 159. IJm. Tel. 10770. Goede gebruikte wasmachi nes geheel gereviseerd v.a. 50.- Radio A. Tol Lange Nieuwstraat 5. En toch zijn Dekkers kroketten beter! 30 ct en 50 ct. p. stuk, rijk gevuld met kalfsvlees. Plastic golfplaten, 1ste soort ook in fraaie kleuren vanaf 5,50 per m2. Zaanlandse Hout Import N.V. Kalver- straat 1-3. Tel. 10543. Alle bekende merken. Gratis gelegd. Fa. Meyer en Boer- rigter, Schaepmanlaan 27. Driehuis of tel. 023-67434. Honda brommer, een paar rolschaatsen Hudora, Faller racebaan, aquarium bij bij - beh. N, Boersma, P.J. Troel stra weg 14. Blauwe Koelstra kinderwa gen en film camera dubb. 8 prijs billijk. Moerbergplant- soen 65, IJm. Aardgas, de mod. en voor delige verw. Vakk. aanleg en keus uit de merken Bocal, Etna, DRU, E.M. Jaarsma en Beckers gasconvectors. Fa. v.d. Outenaar en Raave. Tuindersstr. 93 IJm-O Tel. 10851. Voordelige sterke reiskof fers voor uw vakantie bij Loendersloot, L. Nieuwstr. IJm. Mepal kampeerservies kamp. bestek, jerrycans, koelboxen, slaapzakken, veldbedden, luchtbedden, zaklantaarns. stormlan taarns, batterijen bij Loen dersloot. L. Nieuwstr. IJm. Modern schoon wassen met een goede wasautomaat: Za- nussi, Candy, AEG, Errei en Edy. Aantrekkelijke in- ruilprijzen. Betaling kunt U spreiden. Loendersloot, L. Nieuwstraat. IJm. Badstof jongens polo's met korte mouw, vanaf maat 104 t.m. maat 176 vanaf 6.95 met kleine stijging per maat. Maison Smits, Velserduinweg 149 - De Ruy- terstraat 150, IJmuiden-O. Nu gordijnen chemisch reinigen. Voor 10 uur 's morgens gebracht 's middags 3 uur klaar 7eeweo 263. tel 16573 DE KASTENSPECIALIST Keuze uit meer dan 500 mo dellen hang-legkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen, wandmeube- len enz. Prijzen altijd 30 tot 40 lager dan normaal. DE KASTENSPECIALIST, Gro te Houtstraat 158. Tel. 15426.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4