Geestdriftig ensemble deed de middeleeuwen herleven Debussy's zwanenzang in fijnzinnig concert Weldadig speels ballet van Hans van Manen Weense cyclus besloten SYNTAGMA MUSICUM" IN ZANDVOORT Tempestmet Barry more Boerenleenbanken worden extra beveiligd Verzet in Oostenrijk HOLU^ WIJ ONTVINGEN: rs i rs a r» Radio-dinsdag Televisie-vanavond TV maandag TV dinsdag MAANDAG 8 JULI 1968 Inleven Bevallig Plezant Tijd slot of) kluizen (Van onze muziekrecencent) ZANDVOORT. Het concert, zaterdag avond als onderdeel van de Haarlemse orgelmaand gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Zandvoort door het ensemble „Syntagma Musicum", onder leiding van Kees Otten, liet een aantal muzikale fijn proevers een paar uren verwijlen in de sfeer van de middel eeuwen en de renais sance, althans voor zover de geluiden van blaas-, strijk- en tokkelinstrumenten uit die tijden, plus de vokale en instru mentale vertolkingskunst en, last not least, de toenmalige componeerkunst daartoe in staat zijn; en dat is niet wei nig, want de toonkunst heeft in haar on stoffelijkheid ruimschoots het vermogen de geest van haar tijd vast te leggen. „SYNTAGMA MUSICUM", naam ont leend aan het beroemde boek van Prae- torius, is een groep van zes bekwame en vooral geestdriftige jonge of jeugdig blij vende musici; dit laatste is dan vooral van toepassing op de leider. Hun bedre venheid in het bespelen van oude instru menten der blokfluitfamilie, van zink, gemshoorn, kromhoorn, pommer en sa- queboute, van vedel, viola di gamba, por tatief, spinet en slagwerk, gaat gepaard met een gespecialiseerd soort zingen, al les ter wille van de aard der kunstsoort, die zij zo zuiver mogelijk trachten te die nen. HET betekent een zich inleven in het wezen van vroegere cultuurperiodes. Hier toe helpen de karakteristieke klanken van het oude instrumentarium, maar hoofd zaak is, de instrumenten aan te wenden naar de eigenheid van de te vertolken muziek, die dikwijls in feite nog verbor gen zit achter het overgeleverd noten beeld. Veelzijdige kunde inzake struc tuurproblemen, gerijpt historisch inzicht plus een dosis fantasie moeten erbij te pas komen om vorm van uitvoering te vinden voor de muziek uit de middeleeu wen. Voor dit alles staat Kees Otten borg als kenner en bespeler van allerlei speel tuigen (wij luisterden verrast naar zijn spel op de gemshoorn, de zink en de kromhoorn), en wij hebben hem bewon derd om zijn kijk op de mogelijkheden die hij in zijn apparaat ziet om de mid deleeuwse toonkunst leefbaar te her scheppen. Sinds Arnold Schering de knup pel in het musicologische hoenderhok wierp (1912), is er heel wat veranderd betreffende de inzichten van uitvoering; Kees Otten weet daarvan met zijn com binatie van stemmen en instrumenten vindingrijk op door te werken. Met bij zondere belangstelling beluisterden wij zijn interpretatie van twee delen uit de Mis van Doornik (14de eeuw), en wel inzonderheid om de vloeiende, gregoriaans aandoende lijn. die het afschrift van De Coussemaker niet zou doen vermoeden en uiteraard het resultaat is van een wel overwogen stijlinzicht. Heerlijk was het te luisteren naar vier Misdelen van de Waal(?) Arnold de Lan- tins, stukker. met ieder hetzelfde grego riaanse kopmotief en de vaak voorkomen de karakteristieke cadens, die men bij Dufay ook steeds aantreft: muziek van een bijzondere mildheid, waaraan de timbres van vedel en portatief het hunne bijdroe gen. Zo zouden wij kunnen doorgaan met het om bepaalde kenmerken citeren van steeds in klank en spiritualiteit wisselen de juweeltjes, gecomponeerd door figu ren als Legrant, Dufay, Binchois, Ocke- ghem. Des Prés, Obrecht, die het muziek - publiek nauwelijks bij name kent, tenzij als straataanduiding in de Concertgebouw- buurt te Amsterdam. NA dit klinkend contact met in hoofd zaak Zuidnederlandse meesters werd nog even de schijnwerper gezet op de grote Noordnederlandse nakomer Jan Pietersz. Sweelinck. Van deze hoorden wij onder meer klavierwerk, zeer bevallig gespeeld op het spinet door Barbara Miedema, die zich voorheen op handige wijze bedrijvig had getoond met portatief, kromhoorn en slagwerk. Een bijzondere tractatie was het variatiewerk voor sopraanfluit van jhr. Jacob van Eijck over het Sweelinckthema ..Malle Sijmen", vertolkt door Leo Mei link, die zich ook heeft doen opmerken door zijn spel op de pommer en de oude trombone. Anneke Pols wisselde strijd- stokken en blokfluiten, die ze met even veel smaak hanteerde. De alt Will Kipper- sluis dwong, tezamen met de tenor Marius van Altena (tevens vaardige bespeler van de kromhoorn) onze bewondering af in de virtuose vertolking van een chanson van Obrecht, dat wij ons voorheen niet anders konden voorstellen dan weer te geven met instrumenten. TENSLOTTE werd door het ensemble nog een „plezante" greep gepresenteerd uit de Antwerpse Musyck-boexkens, die Tielman Susato in 1551 op de markt bracht. Kees Ottens Syntagma Musicum ver dient een wereldfaam te veroveren, even redig aan die van het gereputeerde en semble van Safford Cape, dat op onge veer dezelfde wijze is voorgegaan. Dit was, na de indrukken van deze sfeerrijke avond, onze stellige mening. Jos de Klerk (Van onze muziekrecensent) AMSTERDAM. Het derde en laatste concert van de Debussy-cyclus, dat za terdagavond in de Kleine Zaal van het 11 n I I A kJ n Concertgebouw gege- \J V. L 1 fj ven werd, was ge wijd aan zijn laatste werken. In juli 1915 f C P T i U K V begon Debussy aan w f 1 ft „Six sonates pour divers instruments". De eerste sonate voor cello en piano werd voltooid in sep tember en werd gevolgd door de sonate voor altviool, fluit en harp. DE voortreffelijke cellist Jean Decroos, aan de piano begeleid door Danièle De- chenne, speelde met élan en verfijnde toonvorming. Hij wist de typische klank sfeer van Debussy bijzonder goed te treffen. Het is merkwaardig dat Debussy in zijn laatste scheppingen weer teruggekeerd is tot de hevig romantische stijl van zijn jeugdwerken. Het prachtige instrument van Decroos verdroeg gemakkelijk de forse aanzet van de lyrische uitbundigheid en sprak ook goed aan in de lichte ijle toon op momenten van poëtische ver stilling. Het trio voor altviool, fluit en harp, gespeeld door Joke Vermeulen, Pieter Odé en Vera Badings, brengt grote moei lijkheden met zich mee op het gebied van de samenklank. Het uiteenlopende ka rakter van de drie instrumenten vormt op sommige plaatsen een hindernis voor de samenstelling van de klank, daaraan kon ook dit uitnemende trio niets veranderen. De stugge toon van de altviool liet zich niet mengen met het bekoorlijke timbre van fluit en harp, compositorisch is het een meesterwerk, maar de instrumentatie is bepaald minder geslaagd. Pieter Odé speelde vervolgens de mi- niatuur-fluitsolo „Syrinx" gecomponeerd in 1913. Van Mozart wordt weieens ver teld, dat hij de klank van een fluit niet kon verdragen: „Was ist haszlicher als eine Flöte?" „Zwei Floten!" Debussy, die toch een groot bewonderaar van Mo zart was, schreef zijn mooiste passages voor fluit, hij werd blijkbaar wél door de fluitklank geïnspireerd. De inleiding van de „Prélude l'après-midi d'un faune" is daar een treffend voorbeeld van. Wij zou den bijna zeggen; „Als Mozart Pieter Odé gekend had, dan was hij wel van mening veranderd"! Het lenige, watervlugge pa- sagespel en de slanke Franse toonvorming van deze knappe instrumentalist heeft een grote bekoring. De sonate voor viool en piano, gespeeld door Theo Olof en Danièle Dechenne was het sluitstuk voor de pauze. In mei 1917 (één jaar voor zijn dood) gaf Debussy zijn laatste concert in de Salle Gaveau in Parijs, op dit concert speelde hij voor het eerst de vioolsonaten met de violist Gas ton Poulet. De grote violistische kwali- AMSTERDAM Het is te hopen voor It ft k H h het welzijn van het ft U Nederlands Dansthe ater, dat dit gezel schap zijn contact met het achterland niet gaat verwaarlo zen of verliezen. Door de verlengde duur van de Amerikaanse tournee, op zichzelf natuurlijk een gelukwens waard, konden de lang van tevoren aangekondigde pro gramma's voor het Holland Festival slechts zeer gedeeltelijk worden gereali seerd. Het is bepaald niet uitgesloten, dat het noodgedwongen haastwerk oorzaak werd van niet minder dan drie blessures. Tengevolge daarvan moest eerst „Vario- matic" van Hans van Manen tot de twee de serie voorstellingen worden uitgesteld en vervolgens de noviteit „Rococo Varia ties" van Benjamin Harkarvy zondag avond in de Arnsterdamse Stadsschouw burg door „Metaforen" vervangen, het geen als geluk bij een ongeluk althans een aanzienlijke kwaliteitswinst oeteken- de. Overigens bleef ondanks de hoge entréeprijzen de orkestbak leeg en moest men het stellen met mechanisch gerepro duceerde muziek. Eèn première dus, die ruim dertien minuten duurde. Hans van Manen heeft er zich in interviews herhaaldelijk over be klaagd, dat de meeste critici tekort schie ten naar zijn mening in informatief op zicht, doordat zij er zich onvoldoende van zouden vergewissen waarmee hij bezig is. Nu is dat een vreemt standpunt, al ware het alleen reeds afgezien nog van prak tische bezwaren omdat een te nauwe betrokkenheid de zuiverheid aan het oor deel ernstig kan vertroebelen. Maar hoe dan ook: ten aanzien van zijn „Varioma- tic" (de titel verwijst naar een diaprojec tieapparaat, dat automatisch van beeld verwisselt) heeft hij geen enkele twijfel aan zijn opzet willen laten bestaan. Van daar dat wij ter oriëntatie van de lezer niet beter kunnen doen dan zijn toelich ting overnemen: „De Serenade voor strijkers van Lennox Berkeley, waarmee het ballet gemaakt is, dateert uit 1939. Het bestaat uit vier de len. De vijf dansers komen met tussenpo zen van anderhalve minuut op het toneel. Daar voeren zij elk gedurende ruim zeven minuten voorgeschreven bewegingen uit. De aantallen aanwezige figuren zijn dus achtereenvolgens 1, 2, 3, 4, 5, 4, 3, 2, 1. De schematische structuur van de choreo grafie valt niet samen met die van de muziek. Beide hebben een individualiteit behouden, die de dialoog niet uitsluit. De mathematiek van de als een reeks verlo pende opbouw vormt een opzettelijk con trast met het menselijk materiaal". Dat is precies wat er gebeurt. De grote verdienste lijkt mjj vooral te liggen in de complete verstrengeling van wat men tot dusver als academische en vrije dans placht te scheiden. Belangrijker misschien is de wisselwerking, als men het proces zo mag noemen, van autonome dans en subjectivisme. Men zou dit korte stuk va ker moeten zien om tot een betere bena ming in woorden te kunnen komen. En dan is er nog een aantrekkelijke kwali teit: het is ondanks de seriële constructie doorlopend en weldadig speels. De uit voerenden zijn in volgorde van opkomst: Willy de la Bije, Tony Hulbert, de in de Kennemer Balletstudio opgeleide Mea Venema, Han Ebbelaar (in plaats van Frans Vervenne) en Gérard Lemaitre. David Koning teiten van Theo Olof zijn voldoende be kend, zijn diep bewogen spel bracht bij velen ontroering teweeg onder het luis teren naar de zwanenzang van de grote Franse meester. Na de pauze werd „La Boite a Joujoux" opgevoerd door de marionettenspelers Jan Nelissen en Feike Boschma, met Hans Henkemans aan de piano. In ERBIJ van 6 juli vindt U een uitgebreide toelichting bij dit werk. De voorstelling werd met enthousiasme gevolgd door een opgeto gen publiek. Henk Henkemans speelde zijn hoogste troeven uit, aan zijn spel kon men horen, dat hij zo verliefd is op dit stuk als het soldaatje op het danseresje. Zeer terecht werd hem daarom door Ne lissen de roos in het knoopsgat gestoken, die zozeer past bij een verliefde jongeling. J. H. Moolenijzer boekenboekenboekenboekei boekenboekenboekenboeken] boekenboekenboekenboeken| boe ken boe ke n boek e n boe ken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboek< boekenboekenboekenboeken, boeken boekenboekenboek boekenboekenboekenboeken nl nl enJ :en| enl en| Jaap Egmond en Klaas de Poel stelden samen „Kunst onderweg in Nederland" (uitgave W. DE HAAN in Hilversum), waarin een vergelijkende beschouwing wordt gegeven over de karakteristieke hoogtepunten in de kunst van ons land. „Het systeem der Duitse concentratie kampen" is het onderwerp van het boek van Eugen Kogon „De SS-Staat" en in de Nederlandse vertaling van Fie Zegerius verschenen bij H. J. PARIS nv in Amster dam. De auteur heeft als gevangene ruim zeven jaar in kampen doorgebracht en is als leider opgetreden van het ondergrond se verzet waardoor hij hoeft kunnen mee werken dat duizenden levens gered wer den van hen die door de SS waren voor bestemd voor vernietiging. „Vogels met rode beulskoppen" van Fernand Auwera verscheen in de serie „Standaard Literatuur vandaag" .bij de Standaard-uitgeverij in Antwerpen. Het betreft een bundel van een aantal verha len waarin de auteur het leven van de he dendaagse mens doorlicht. 5 S (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM De VPRO heeft het niet aangedurfd de volledige „Tem pest", een zwijgende film uit 1928, op het scherm te brengen, misschien wel terecht, want al speelt John Barrymore er de hoofdrol in, het larmoyante dra ma uit de Russische Revolutie, boven dien als zwijgende film opgenomen, zal moeilijk een modern publiek ander half uur kunnen bezig houden. Niette min is de film waarvan nu nog geen half uur wordt vertoond (Ned. 2 19.35-20.00) interessant onder andere door de aan wezigheid van de grote John Barry more, die als toneel- en filmacteur een belangrijke figuur in de wereld van de Amerikaanse dramatische kunst is geweest. Barrymore stierf in 1942 op zestig jarige leeftijd na lange tijd het idool van miljoenen filmbezoekers te zijn geweest en op het toneel duizenden tot enthousiasme te hebben gebracht met zijn Hamlet-vertolking. In „Tempest" speelt hij een Tsaristische officier, die zich tijdens de Revolutie ontpopt als (Van onze muziekrecensent) SCHEVENINGEN. De cyclus, ge wijd aan composities van Schönberg, Berg en Webern, door „Het Residentie- Orkest" voor het Holland Festival ge organiseerd, is beëindigd. Zaterdagavond werd het vierde, laatste concert van deze cyclus in de Kurzaal te Scheve ningen, evenals de voorgaande drie door r f O r i i| l\ het Residentie-orkest l| ft onder leiding van dirigent Pierre Boulez gegeven. DE componist-dirigent Bruno Maderna noemde als ingewijde in de geavanceerde muziek de combinatie Residentie-orkest- Boulez „het beste apparaat" om de muziek van Schönberg, Berg en Webern uit te voeren, een uitspraak, die ook de minder georiënteerde toehoorders bij de vier con certen de zekerheid heeft moeten geven, dat hun een optimale presentatie geboden werd. Zij hebben dit trouwens ook met eigen oren kunnen vastellen. Op de vraag van de redactie van de uitgegeven „Schönberg, Berg, Webern- krant" naar de mening van een orkestlid over de cyclus moet dit orkestlid geant woord hebben: „Om op m'n hoofd te gaan staan van ellende". Als dit waar is heb ik nog groter respect dan het grote, dat ik al had gekregen voor het Residentie orkest en ook voor de collectieve gezind heid, die het heeft kunnen opbrengen om niet alleen de experimentele sectariërs, maar ook degenen met een ruime, alge mene belangstelling voor muziek de werken van de drie Weense componisten als een klankrealiteit te doen ervaren. Een algemeen aanvaarde en algemeen „begrepen" muziektaal werd op dit con cert doorgaans niet gesproken. Wel wer den er contacten geopenbaard met name in de „Fünf Orchesterlieder" van Alban Berg en in diens „Lulu Symfonie" met een ook door „niet-geavanceerden" te recht afgewezen verleden van geëxal teerde, hysterische dramatiek, die nu maar al te duidelij verstaan werd. Het is trouwens een bedenkelijke on derneming opera-muziek met een sym fonie „zelfstandig" te maken. In dit ge val werd zelfs nog een opera-fragment: het lied van Lulu ingeschakeld. Voor wat de uitgevoerde symfonie opus 21 van Anton Webern betreft, het verstandelijke proces, waaraan het werk zijn ontstaan dankt, heeft de muziek wat spanningloos bezonken doen worden. Aanzienlijk meer spanning trad er aan de dag in de reeks van vijf minuscule Orkest-stukken opus 10, welke in hun kortheid en uiterste concentratie een demonstratieve, misschien wel onbewuste reactie lijken te vormen op de mammoet symfonieën met hun massale bezettingen van de laat-romantiek. Het concert werd begonnen met de „Fünf Orchesten stücke" opus 16 van Ar nold Schönberg. Het is om de rijkdom aan klankkleuren in een oneindige varia tie van dynamische nuanceringen in voor treffelijk afgewogen verhoudingen, dat deze stukken mij de grootste voldoening hebben gegeven. De uitvoering werd een sublimering van de klank tot een ver rassende absolute zelfstandigheid. Vermeld zij nog, dat de mezzosopraan Barbró Ericson aan het concert haar mede werking verleende, overigens niet in alle opzichten overtuigend. P. Zwaanswijk (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Naar aanleiding van de overval op de boerenleenbank in Hei- loo zullen alle boerenleenbanken met in wonende kassiers een tijdslot op de kluis krijgen. De kluizen kunnen dan niet eerder dan op het ingestelde tijdstip, 's morgens bij de aanvang van de kantooruren, worden geopend. Voor overvallers wordt het zin loos om 's nachts kassiers te bedreigen, omdat deze de kluizen dan ook met geen mogelijkheid open kunnen krijgen. De directeur van de Centrale Coöpera tieve Boerenleenbank, drs. J. van Og- trop, heeft dit bekendgemaakt bi.j ie ope ning van een nieuw bankgebouw in het Brabantse Lithoyen. De Centrale Coöpe ratieve Boerenleenbank zal voorts over gaan tot ±le aanschaf van een gepantser de geldtransportauto. Stanley Baker in de hoofdrol van de thriller „Heraclitus". (Nederland II, vijf over negen). leider van de opstand. Een gewetens conflict van grote omvang is onver mijdelijk, omdat de officier inmiddels verliefd is geworden op een echte prin ses die hij later weliswaar uit de Bolsjewistische gevangenis kan red den, maar die hij niet tot het nieuwe geloof kan bekeren. De prinses wordt gespeeld door Camille Horn, toentertijd vers geïm porteerd uit Duitsland, waar zij naam had gemaakt met haar rol van Gret- chen in Murnau's „Faust". Haar te genspeler in „Faust", Emil Jannings, was toen ook al in Hollywood en speel de in datzelfde jaar 1928 onder Josef von Sternberg de rol van een Russische grootvorst in „The last command". Rusland en de Revolutie waren toen in Hollywood in de mode, evenals de Europese sterren van wie de kwijnende Amerikaanse filmindustrie nieuwe im pulsen verwachtte. 1928 was tegelijk definitief het laat ste jaar voor de omschakeling van de zwijgende naar de sprekende film en dat alles maakt „Tempest" tot een curiositeit, die zelfs in zijn gemutileer de vorm en voorzien van later toege voegd geluid en muziek door film belangstellenden niet gemist mag wor den. Charles Boost HILVERSUM. Op het eerste net een landen-spelletje, op Nederland twee het verzet in Oostenrijk. Het avondprogramma op het eerste net begint met een filmverslag van de aankomst van de Tour de France-ka- ravaan in Bayonne. Daarna Barend de Beer, de reclame, het journaal en de kerkelijke actualiteitenrubriek „Ken merk", die goeddeels is gewijd aan de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala. Vervolgens de NCRV met de serie „Het Leven begint bij Honderd". Na het journaal de herhaling van het tweede deel van de serie „Lieber- mann en Liebermann". Zaterdag is de vijfde ronde gehouden van „Zeskamp", omdat de NCRV toen geen zendtijd had, komen de opnamen nu op het scherm. De Belgen kregen de wed strijd zaterdag al te zien. De strijd speelt zich af in het Belgische Veurne. Voordat ds. A. C. D. van den Bosch uit Ginneken de dagsluiting verzorgt, kun nen we een kwartiertje luisteren naar de klavecinist uit Columbia Rafael Puyana, die in het Mauritshuis in Den Haag werken speelt van Antonio So- lèr. Na Barend de Beer. de reclame en het journaal is het de beurt aan de VPRO om het tweede-net programma te vullen. Ze doet dat eerst met de serie „de Avonturen van Polly en de zwarte diamant" en vervolgens met .Tempest" Na het journaal een uit zending van Dick Verkijk in het ka der van „Speciale Berichtgeving": het tweede deel van de documentaire „die Deutsche Opposition", die het verzet van Duitsers tegen het nazisme in beeld brengt. Vanavond voornamelijk het verzet in Oostenrijk na de Anschluss. Vervolgens een thriller uit Enge land, die in twee delen zal worden uit gezonden. De titel van deze spionage- film is „Heraclitus". De avond wordt besloten met een uitzending, gewijd aan de vierde assemblee van de We reldraad van Kerken in Uppsala. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muz. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muz. (8.30 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Repor tage. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvi taminen (11.00 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Marinierskapel. 12.26 Mqded. voor land- en tuinbouw. 12.29 Over heidsvoorlichting. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Operette. 14.25 Moderne muz. 15.00 Ope ra van Bartok. 16.00 Nws. 16.02 Piano recital. 16.38 Oude liederen. 17.00 Ge varieerd platenprogr. 17.55 S.O.S.-be richten. 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.30 Amusementsmuz. 19.00 Klank beeld. 19.30 Nws. 19.35 Gevarieerd pro gramma. 20.45 Detective-hoorspel 21.20 Amusementsmuz. 21.50 Dansmuz. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Neder landse muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm. muz. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Moderne muz. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Lichte gramm. muz. 9.30 Klassiek vioolconcert, 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Mo derne muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar14.05 Licht muz. progr. 14.30 Muzikaal middagmagazine. (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Metropole orkest. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 De Ronde van Frankrijk 1968. 19.15 Licht progr. 20.00 Omroeporkest. 20.55 Gesprek. 21.10 Klassieke gewijde muz. 21.35 Moderne orkestwerken. 22.15 Moderne kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Vakantie-magazine. 23.30 Licht gramm. muz. 23. 55Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Licht platen progr. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.02 Pow-Pow. 12.00 Nws. 12.03 Zorro. 13.00 Nws. 13.03 Ekspres. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Er-Jee-Em-Drie. 16.00 Nws. 16.03 Licht platenprogr. (17.00 Nws.) (Ronde van Frankrijk 1968: Tussen 13.15 en 13.20 uur; 14.05 en 14 uur en 15.05 en 15.10 uur: rechtstreekse reportage 11e etappe; tussen 16.00 EN 17.00 uur Ver slag van de finish.) BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.40 Weerbericht. 12.48 Gramm. muz. 12 55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws.). 16.03 Beurs berichten. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 Tophits. 18.28 paarde- sportuitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Gramm. muz. 18.35 Tips voor verkeer. 18.40 Gramm. muz. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gramm. muz. 19.00 Nws 19.30 Lichte orkestmuz. 19.45 Syndicale kroniek. 19.55 Gramm. muz. 20.00 Klassieke muz. (20.47 Boekbespre king). 21.50 Pianomuz. 22.00 Nws. Nederland I 18.30 NTS Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 CVK/IKOR/RKK' Kenmerk 19.31 NCRV: Het leven begint bij 100 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20 16 STER: Reclame. 20.20 NCRV Lieberman Lieberman 20.45 Zeskamp 21.55 Klavecimbel-recital. 22.10 Avondsluiting. 22.15 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS .Journaal. 19.03 VPRO: Tekenfilmpje. 19.08 De avonturen van Poly en de zwarte diamant. 19.35 Tempest. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VPRO Die deutsche Opposition, fitmreportage. 21.05 Heraclitus spionage-film. 22.05 Uppsala. 22.15 NTS Journaal. Nederland I 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER Reclame. 19.06 VARA: Samen op het dak. ja gezellig (tv-feuilleton). 19.31 Koning Klant. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 Fiesta Gitana. 21.10 Joegoslavië, documentaire (III). 21.55 Showprogramma. 22.20 NVSH: Sextant. 22.30 NTS: Journaal. Nederland II 18.30 NTS Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 Internationaal Agrarisch Nieuws. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Wij Europeanen (I). 20.00 Journaal 20.16 STER Reclame 20.20 NTS Dubbelspion. 21.10 Oenk-Beeld Europees schakel programma. 21.45 Family of Man, Poolse film. 22.10 Dag Festival. ±22.35 Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6