VIANEN UIT DE TOUR GRATIE" VOOR SCHEPERS Nederlandse ploeg leed zwaar door de grote hitte Janssen: „De zwaarste rit die ik de laatste jaren in de Tour heb gereden" Bondssoftbalteam bood Pandoras felle tegenstand N ieu welin gentitel voor De Waal Harry Jansen weei op tweede plaats Weinig uitvallers in Apeldoorn Basketbalnederlaag tegen Hongarije TOUR IN CIJFERS Etappe-verloop Remise van Tal en Kortsjnoi Belangrijke bil j arttoernooien in Nederland Sterke tegenstand voor Tom Okker Pancho Gonzales klopte Emerson Waterpoloploeg tegen België Sijbrands startte met nederlaag GP van Amsterdam donderdagavond Lutteur B, paard van D'Oriola, brak been Twee zeges voor Jan Wagenaar 15 WOENSDAG 10 JULI 1968 ZUIVERE HUID - sv Schepers en Vianen bezig aan de laatste meters van hun lijdensweg. (Van onze speciale verslaggever) PAU. De lijdensweg van Wim Schepers, de vele, vele kilometers in de hitte, over de al drukker wordende, niet meer „schoongeveegde" Tourpa den, het zwoegen op de als maar op duikende, niet gekwalificeerde, maar zo vreselijk hinderlijke hellingen, het begon allemaal na twee-en-een-half uur verbeten vechten in het peloton. Op het ogenblik, dat een bergje van de vierde categorie iets te veel was voor een renner, die gewoon een min der goede dag had. Wim Schepers ver loor op dat bergje het contact met het peloton. Hp zou dat peloton niet meer terugzien. Samen met Gerard Vianen, voor wie de ellende korter, maar nog veel hevi ger lag opgestapeld op de elfde Tour dag, kwam Schepers na de officiële sluitingstijd binnen. Aanvankelijk werden beide renners uit de strijd ge nomen, maar een protest van Gelder mans hij voerde aan dat Schepers door een aanrijding met een auto ach terop was geraakt had succes. Sche pers mocht blijven. Schepers terug in het hotel aanvan kelijk berustend: „Het ging minder goed dan andere dagen. Maar ik heb toch niet echt slecht gereden. Ik werd op dat bergje even gelost. Ik zocht weer aansluiting in de afdaling, maar toen reed Streng, die Duitser, tegen mijn achterwiel, ik viel, hij ook, de Engelsman Addy ook. Ik was de enige die na een botsing met een auto kon doorrijden. Zij moesten naar het zie kenhuis. Toen ik alleen verder ging, had ik er nog hoop op, dat ik terug zou kunnen komen. Maar toen reed ik Ge rard Vianen achterop. Hij had een vre selijke inzinking. Ik ben op kop gaan rijden en ik heb geprobeerd hem er door te halen. Jammer, dat het niet lukte. Ach, als ik alleen was doorge gaan, dan had ik misschien de tijd- controle nog gehaald. Maar ik kon en ik wilde dat niet doen tegenover Gerard." Gerard Vianen verliet de Tour niet zonder enige glorie. En ook niet berus tend. Telkens weer schudde de renner uit Kockengen het hoofd. En telkens weer vond hij een krachtterm om blijk te geven van spijt, van woede, over die ene slechte dag, die voor hem het einde van een Tourdebuut betekende. Vianen: „ik wist dat ik natuurlijk eens een slechte dag zou krijgen. Maar dat het nou net vandaag moest gebeuren. Met die hittedie heeft me de nek slag gegeven. Ik kon na honderd kilo meter haast geen adem meer halen. En ik kon Wim Schepers, toen die me in haalde, helemaal niet tot steun zijn. Hij heeft steeds op kop gereden, al die kilometers lang. Vanmorgen nog dacht ik dat ik de Tour zou uitrijden en nu dit. Ik had er alles op gezet om hier wat geld te verdienen. Ik ben pas ge trouwd, we kunnen het goed gebrui ken Janssen over Vianen: „Ik blijf res pect hebben voor Gerard. Het is ten slotte pas zijn eerste Tour. Hij heeft geknokt voor wat hij waard was. Ik heb liever te doen met renners die vechten en er daarna uit moeten, dan met jongens, die maar aan het wiel zit ten en zo Parijs halen. Voor Gerard is er het volgend jaar heus wel weer een tour." (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR Het eerste nationale baankampioenschap voor nieuwelingen over 25 km., waarvoor gisteravond op de knusse Alkmaarse wielerbaan een redelij ke belangstelling bestond, is op naam ge komen van Theo de Waal, een 19-jarige schilder uit Harderwijk, een stevig ge bouwde knaap, die pas aan zijn tweede seizoen als wielrenner bezig is. De slan ke Haarlemmer Piet Neeskens kwam in de eindsprint driekwart lengte op hem te kort. Het was in dit kampioenschap, waar aan vijftien geselecteerde nieuwelingen deelnamen, hollen en stilstaan. Alle de marrages werden meteen in de kiem ge smoord. Vooral sprinter Gerrie Fens liet zich steeds weer pramen om de „gaten" dicht te rijden. Toen hij met nog 36 ron den in het verschiet honderd moesten er gereden worden de eer van de ach tervolging aan Piet Neeskens en Theo de Waal overliet, werd dit de drie favorie ten bijna noodlottig. Zij wilden voor el kaar de kastanjes niet uit het vuur sle pen en raakten zowat een halve baan achter. Neeskens besefte bijtijds het ge vaar van deze onderlinge rivaliteit en sleurde zijn twee rivalen weer op het peloton. De Haarlemmer voerde nadien het tempo enkele keren fiks omhoog, maar het verrassende element ontbrak aan zijn demarrages. Twaalf renners dienden zich aan voor de beslissende eind sprint en dat ging De Waal het beste af. Een premiekoers voor amateurs werd in 13.14 over de 10 km. gewonnen door Wim Koopman vóór Klaas Balk, Jos Dek ker, Sander Douma en Cees Stam. Eer der had Koopman ook al een sprintrit van Balk gewonnen. Aan het slot van deze geanimeerde wieleravond werd een kop- pelkoers over 80 ronden gereden en die droeg een spectaculair karakter. Balk en Dekker voerden daarbij de boventoon. Zevende werden de 38-jarige Klaas Slot en Wim Fiechter, die trouwe „abonne menten" op de Alkmaarse baan hebben. Zij dingen beiden veelal met succes naar de gunst van het publiek. ADVERTENTIE PUROL en PUROL-poeder KAISERSLAUTERN. De Nederland se amateur Harry Jansen is dinsdag in de negende en voorlaatste etappe van de Ronde van Rijnland-Palts een rit van Nierstein naar Kaiserslautern (144.5) op de tweede plaats,geëindigd. In de eind spurt moest hij zijn meerdere erkennen in de Berlijner Ebert, die hiermee zijn tweede etappe-overwinning behaalde. In de eindsprint eindigde Matje Gerrits als vierde. Algemeen klassement: 1. Czarnowski (Did) 28.10.11, 2. Jansen (Ned.) op 40 sec., 3. Mayer (Did) op 1.01, 9. Koeken (Ned.) op 12.16, 11. Gerrits (Ned.) op 16.39. APELDOORN. Van de 1303 deelne mers aan de Apeldoornse vierdaagse, die dinsdag is begonnen, hebben slechts drie wandelaars de strijd gestaakt. Over het algemeen lag het tempo vrij hoog en de gevolgen hiervan zullen zich in de komen de dagen wel laten gelden. In de morgen uren was de temperatuur bijzonder pret tig, maar tegen de middag werd het broeierig warm. Het Rode Kruis en de EHBO hadden dan ook de handen vol aan het doorprikken van de tientallen blaren. PALERMO. Het Nederlandse team heeft dinsdagavond in het toernooi om het Europese basketbal-kampioenschap voor dames, dat op Sicilië wordt gehouden, met 42-49 verloren van Hongarije. Bij de rust was de stand 19-22. De Hongaren dankten hun overwinning aan een produk- tieve slotfase. De uitslagen luiden verder: Joegosla vië - Polen 59-47 (ruststand 32-25) Tsje- cho Slowakije - Frankrijk 54-49 (20-19), Roemenië - West Duitsland 55-43 (28-26) Italië - België 61-36 (26-21), Rusland - Bulgarije 81-37 (40-17). Harm Ottenbros dook onderweg met het hoofd in een emmer water. Elfde etappe: 1. Van Rljckeghem (Belg A) 5.28.47 (met bon. 5.28.27); 2. Godefroot (Belg B) z.t. (met bon. 5.28.37); 3. Passuello (It.) z.t. (met bon. 5.28.42); 4. Brand (Zwi./Lux.) z.t.; 5. San Miguel (Spanje) z.t.; 6. Bayssière (Fr. C) z.t.; 7. Jourden (Fr. A) z.t.; 8. Bitossi (It.) 5.29.27; 9. Pintens (Belg A); 10. Bolley (Fr. B); 11. Vandenberghe (Belg B); 12. Le- man (Belg B); 13. Grain (Fr. B); 14. Schleck (ZWi./Lux.); 15. Bracke (Belg B); 19. Otten bros; 31. Dolman z.t.; 39. Poulidor (Fr.) z.t.; 42. Janssen z.t.; 50. Pingeon (Fr. A) z.t.; 66. Den Hartog z.t.; 76. Beugels 5.32.55; 83. Nij- dam 5.33.41; 86. Vianen 5.45.56 (na de tijds- controle); 87. Schepers z.t. (na de tijdscon- trole). De volgende renners staakten de strijd: Cadiou (Fr. C), Addy (GB) en Streng (Did.). Algemeen klassement: 1. Vandenberghe (Belg B) 57.57.49; 2. Bernard Guyot (Fr. A) op 2.29; 3. Passuello (It.) op 3.26; 4. Genet (Fr. A) op 3.27; 5. Den Hartog op 3.36; 6. In 't Ven (Belg A) op 3.45; 7. Ducasse (Fr. B) op 3.45; 8. Elorza (Sp.) op 3.57; 9. Schiavon (It.) op 4.03; 10. Chappe (Fr. B) op 4.08; 11. Godefroot (Belg B) op 5.13; 12. Van Rijcke- ghem (Belg A) op 5.16; 13. Van Springel (Belg A) op 5.42; 14. Grosskost (Fr. B) op 5.57; 15. Zilioli (It.) op 6.04; 16. Pintens (Belg A) op 6.12; 17. Bitossi (It.) op 6.13; 18. Jans sen op 6.14; 23. Poulidor (Fr. A) op 6.42; 39. Pingeon (Fr. A) op 7.19; 56. Jimenez (Spanje) op 7.56; 67. Ottenbros op 8.54; 72. Beugels op 11.21; 74. Nijdam op 12.02; 77. Dolman op 15.32; 85. Schepers op 24.37. Puntenklassement: 1. Godefroot 145 pnt.; 2. Bitossi 134 pnt.; 3. Van Rijckeghem 126 pnt.; 4. Vandenberghe 116 pnt.; 5. Janssen 100 pnt. Gouden pijl: 1. Ottenbros 42 pnt.; 2. Des- vages 34 pnt.; 3. Bolley 32 pnt. Ploegenklassement: 1. België B 16.27.41 (25 pnt.); 2. België A z.t. (30 pnt.); 3. Italië z.t. (35 pnt.); 11. Nederland z.t. (217 pnt..). Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk A 176.29.45; 2. België B 176.35.06; 3. België A 176.36.00; 4. Italië 176.36.56; 5. Spanje 176.39.15; 6. Frankrijk B 176.40.43; 7. Neder land 176.43.42. PAU 18 kilometer: vluchtpoging van de Spanjaard Echevarria, die Bitossi en Guyot meekrijgt. 22 kilometer: opnieuw een Spanjaard, die het hazenpad kiest: Lopez-Carril. Hij begint aan een vlucht, die 126 kilometer zal duren en waarin de maximale voorsprong 7 min. 10 seconden zal bedragen. 148 kilometer: na een aantal tegenaan vallen, die van weinig belang zijn en door het peloton snel worden gesmoord, bereikt de grote groep de uitgeputte Lopez-Carril. 150 kilometer: aanval van Bayssière, Jourden, Passuello, Godefroot en Van Rijckegem, die worden gevolgd door Brandt en San Miguel. 159 kilometer: het zevental heeft 1 mi nuut en 5 seconden voorsprong en zal de sprint gaan betwisten. 183 kilometer: na een aantal vergeefse demarrages in de kopgroep, klopt Van Rijckegem Godefroot. MOSKOU. Kortsnoj en Tal zijn gis teren remise overeengekomen in hun ze vende partij uit de tweekamp in de halve finale van het kandidatentoernooi. De stand is nu 4-3 in het voordeel van Kortsnoj. Spassky en Larsen hebben hun derde partij in de andere halve finale afgebro ken. Spassky leidt met 2-0. (Van onze speciale verslaggever) PAU Aan de voet van de Pyreneeën sloeg de hitte toe. Het peloton, soms zo machtig als bescherming, als rookgordijn voor de rekenmeesters, soms zo wreed voor de enkeling, die het initiatief als wapen hanteert, het peloton had moeite met de meest elementaire beweging van de wielersport: het ronddraaien van de pedalen. Jan Janssen: „Het was vreselijk. Je kon gewoon niet harder, maar aan de andere kant viel je bij dit tempo in slaap. Wat een geluk, dat die Spanjaard weg wilde. En weg ging. Toen werd het nog zoiets als een achtervolging. Geen echte, natuurlijk. Maar het tempo ging iets omhoog. Deze etappe was de zwaarste, die ik in jaren in een Tour heb gereden. Onvoorstelbaar, wat een hitte". Vandaar ook Janssen's: „Het is de jon gens echt niet kwalijk te nemen, dat ze er niet bijzaten, toen die kopgroep weg ging op het laatst. Je moet maar niet kunnen, na zo'n rit. Zeker als je dat niet gewend bent, als je debuteert. Er wordt in deze Tour gereden zoals 15 jaar ge leden: de laatste 40 kilometer keihard. En dan moet je net zo'n rit als vandaag achter de rug hebben als dat „spel be gint". Het spel begon, alweer, laat. Zoals op alle dagen tot nu toe. En vandaag zal dat niet anders zijn. Maar de ronde is nu dan toch wel in het stadium van de afvalrace gekomen: niet vóór in het peloton, maar achteraan vallen de klappen. Onverwacht, hard, zoals in de hitte aan de voet van de Pyreneeën de Nederlandse ploeg moest ervaren. Verbeten hebben zich drie, vier coureurs geprobeerd te handhaven, toen het gevecht niet alleen tegen de hitte, maar ook tegen de langzaam stijgende weg moest worden geleverd. Slopend wa ren de pogingen van twee jonge coureurs die geen weerstand konden bieden tegen de aanslag van de zon. Die de reserves misten om ook nu binnen de veilige be schutting van de grote groep de opgave te volbrengen en kracht te putten uit het feit, dat in het peloton de moeizame ar beid ten minste kon worden verdeeld. Schepers en Vianen waren overigens de enigen niet, die in moeilijkheden kwamen. Een Brit, een Fransman en een Duitser gingen dezelfde weg. En maakten een vraag actueel heeft de ogenschijnlijke lui heid van het peloton in de afgelopen dage- dan toch een groter aanslag gepleegd op de conditie van velen, dan was voorzien? En onmiddellijk daarna brengt men in de karavaan toch dat beetje extra sti mulerende middelen ter sprake. Want: staat deze „gezonde" Tdur zoals Goddet de ronde bij voortduring noemt, dan ook bijzondere verrichtingen in de weg. En is, door de zeer strenge controle met de daar aan verbonden represailles, nu ook de compensatie weggevallen, het tekort, dat sommige renners aanvulden met „de mid delen?" Het gaat niet aan de renners, die in de afgelopen dagen om wat voor redenen dan ook uit de Tour verdwenen aan te wrijven, dat ze daarom het veld ruimden. Dat zou kolder zijn, omdat vele coureurs in Pau telde men vanmorgen 22 koppen minder dan, in Vittel naar huis gingen door heel andere oorzaken: valpartijen, ziekte enzovoort. Maar in de komende dagen zal wél blijken hoe het met dat kleine beetje „extra" in de conditie is gesteld. Vandaag trekt de karavaan over de Aubisque en de Tourmalet. Daarna is er een lange, zeer lange „uitloop" naar St. Gaudens. Jan Janssen: „en toch zullen er weer sneuvelen, ondanks die lange afdaling, waarin ze de kans hebben om bij te ko- LUZERN. Op het jaarlijkse congres van de wereldbiljart unie en de Europese biljart-bond, dat in Luzern is gehouden, is de organisatie van verscheidene toer nooien aan Nederland toegewezen. De KNBB heeft de strijd om de wereld titel in het kader 47/2 toegewezen gekre gen en verder de Europese kampioen schappen driebanden en kader 47/1. men. Onder deze omstandigheden moet je gewoon veel in je mars hebben om bij te blijven. Stel je voor: hitte en bergen. Dat wordt teveel zelfs al ga je berg af. En ver geet niet, dat er coureurs zijn die van die omstandigheden willen profiteren. De Spanjaarden bijvoorbeeld. Voor die man nen zijn zulke ritten geknipt. Als er een paar aan de aandacht ontsnappen en Pou lidor, Bitossi of ik zijn er niet bij, dan kan het met ons gebeurd zijn". De toekomst van de Tour is aldus vrij gemakkelijk te voorspellen. Nog altijd een strenge bewaking in de eerste gelederen van het peloton. Maar de afvalrace zal naar zijn hoogtepunt groeien. DUBLIN. In de tweede ronde van de Ierse kampioenschappen ondervond Ok ker sterke tegenstand van de 21-jarige Amerikaan Armistead Neely. De Neder lander won na zeventig minuten met 9-7, 7-5. In de eerste set had hij bij 6-7 een setpoint tegen, waarbij de Amerikaan de return hard tegen de bovenkant van het net sloeg. Ook in de tweede set had Ok ker zijn handen vol aan zijn tegenstander, die met veel vaart en pressie speelde. Okker is eerste geplaatst bij de open Ierse kampioenschappen, waarvoor een prijzengeld beschikbaar is van 4.000 pond sterling. PARIJS. Op de tweede avond van het proftoernooi van Parijs heeft de 40- jarige Amerikaan Pancho Gonzales een vijfsetszege behaald op de negen jaar jongere Australiër Roy Emerson. De cij fers waren 6-0 6-4 2-6 3-6 6-3. De Austra liër Mal Anderson plaatste zich eveneens voor de kwartfinales. Zijn partij tegen Earl Buchholz werd in de tweede set ge staakt, omdat de Amerikaan een spier blessure had opgelopen. Anderson had de eerste set met 6-2 gewonnen. In de twee de stond Buchholz met 3-2 voor. UTRECHT. Het Nederlandse water- poloteam dat op 14 juli in Yperen uit komt tegen het Belgische zevental is als volgt samengesteld: Fred van Dorp (AZPC), Feike de Vries (Neptuniis, Amers foort), Evert Kroon (De Robben), Hans Wouda (De Meeuwen), Hans Hoogveld Neptunus, Amersfoort), Lout Geutjes (Neptunus, Amersfoort), Harry Vriend (IJ) Andre Hermsen (De Robben), Nico van der Voet (Zian), Hans Parrel (HZPC) en Bart Bongers (KNZB). LEEUWARDEN. Dinsdag is in Leeu warden een begin gemaakt met het in ternationale Turkstra-damtoemooi, dat tot en met zaterdag 20 juli duurt. In de eerste ronde verloren zowel Sijbrands als de Fransman Mostovoy hun partijen door overschrijding van de tijdslimiet. Beide stonden in remisepositie. De uitslagen van de partijen uit de eer ste ronde luiden: V.d. Sluis (Ned). - Ger main (Haiti) 1-1, Schotanus (Ned.) - v. Dijk (Ned) 1-1, Tsjegolev (Rusl) - Sijbrands (Ned) 2-0, Bergsma (Ned) - Mostovoy (Fr) 2-0, Gournier (Fr) - Andreiko (Rusl) 0-2, Gantwarg (Rusl) - Kuijken (Zwits) 2-0. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De atletiekwedstrij den, die aan het wielerprogramma om de Grote Prijs van Amsterdam waren toe gevoegd, zullen donderdagavond niet doorgaan. Oorspronkelijk was de Grote Prijs voor 27 juni vastgesteld, maar toen was afgelasting noodzakelijk. Ook de oor spronkelijk geplande wielerinterland voor amateurs Nederland - Rusland gaat niet door. Om de Grote Prijs van Amsterdam in het Olympisch Stadion rijden bij de prof stayers: Proost (België), Verschueren (België), Schulze (W.Dld.) en Oudkerk, De Wit, Legrand en Van der Lans (Ned.). Bij de amateurs rijden de Duitsers Weili, Clausmeyer en Dusch en de Ne derlanders Stam, Holsloot, Romijn, Raaats en Boom. PERPIGNAN Lutteur B, het paard waarmee de Fransman Pierre Jonquères d'Oriola in 1964 tijdens de Olympische Spelen in Tokio een gouden medaille won bij het springen, heeft maandag op het landgoed van d'Oriola in Corneilla del Vercol bij Perpignan een been geboken. Het paard moest worden afgemaakt. HILVERSUM Jan Wagenaar behaalde gis teren twee zeges tijdens de koersen op de Hilversumse renbaan. De uitslagen waren: Zwaluwenberg-prijs (le afd., 2000 meter): 1. Gisella Hanover (J. Wagenaar Jr.) 2.59.8. 1.29.9; 2. Greta; 3. Felicite. Win. 2.40, pl. 1.30, 2.10, 1.70, cov. 8.10. koppel 3.30. Lieberg-prijs (2040 meter): 1. Gemini (T. Kooyman) 3.00.7, 1.29.5; 2. Gaela van Amstel; 3. Fried II. Win. 9.90, pl. 3.50, 4.—, 5.—, cov. 10.40, koppel 5.trio 1750.60. Monniken-prijs (2040 meter): 1. George van Rhea (J. van Leeuwen) 2.56.4, 1.27.3; 2. Gea Volann; 3. Funny Guy. Win. 2.—, pl. 1.40, 1.60. cov. 4.10, koppel 3.60. Witte Bergen-prijs (2020 meter): 1. Blauwe Reiger S. (B. Bos) 2.47.6, 1.23.0; 2. Arie; 3. Amigo. Win. 6.80, pl. 3.10, 3.2.50, cov. 6.70, koppel 6.50. Aardjesberg-prijs (2000 meter): 1. Everprise (R. van der Lubbe) 2.45.2, 1.22.6: 2. Bonnie Mars; 3. Donna Fez. Win. 1.70, pl. 1.20. 1.40. 3.40, cov. 5.50, koppel 4.50, trio 105.70. Trompenberg-prijs (2900 meter): 1. Fabiola Kitty (J. Wagenaar Jr.) 4.17.0. 1.28.0: 2. Full- speed; 3. Edward Volann. Win. 5.70, pl. 1.60, 1.30, 1,70. cov. 7.30, koppel 13.40. Tafelberg-prijs (2000 meter): 1. Dochter van Our Bonni (F. Eerenberg) 2.44.8, 1.22.4; 2. Dox van Rood en Noot; 3 Darling Adrie V. Win. 2.50, pl. 1.30, 2.—, 1.30, cov. 6.50, koppel 4.60, trio 54.30. Zwaluwenberg-prijs (2e afd., 2000 meter): 1. Geus Akerendam (J. van Dooyeweerd) 2.55.6, 1.27.8; 2. Galanthis; 3. Fred Signal. Win. 6.10, pl. 2.80. 3.20, 1.80. cov. 10.10, koppel 4.80. Totalisator-omzet 182.616,50. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Tot aan de vijfde inning leek het softbal bondsnegental in de eer ste wedstrijd voor een grote verrassing te gaan zorgen. Mede door voortreffelijk veldspel aan Nederlandse zijde leidde het Nederlands softbalteam met 1-0. Verde digend speelde voor de nationale selectie werpster Mary Boekhout, goed gesteund door catcher Elly Nijliuis, een uitsteken de wedstrijd. Aanvallend bleken de Ne derlandse speelsters nog niet op te kun nen tegen de Amerikaanse werpsters, Galvin en Wal(a. Slechts verreveldster Inge Termaat kende geen pardon met de snelle worpen. Naast een vrije loop ver dween de bal twee maal ongrijpbaar in het Amerikaanse buitenveld. Een kleine achthonderd toeschouwers hebben op 't EDO-terrein een vlotte wed strijd kunnen aanschouwen. Teleurgesteld zullen de toeschouwers ongetwijfeld zijn geweest over de Amerikaanse slagpresta ties. Niet vergeten mag echter worden, dat werpster Mary Boekhout een bijzonder tactische wedstrijd gooide. De Nederlandse ploeg, die in de eerste vier innings slechts één Amerikaanse speelster op de honken toestond, opende de score reeds in de eerste slagbeurrt. Openingsslagvrouwe Saskia de Jong gaf een van de drie Nederlandse hits, stal het tweede honk en kon scoren toen Dot Baron misgreep op 'n tik van Ludy Hand- graaf. Pas in de vijfde inning kwam de Ame rikaanse ploeg terug. Nancy Keating begon met een honkslag. Wel sneuvelde Betty Steek op Ludy Handgraaf, doch honksla- gen van Linda Leykum en Dot Baron, betekenden 1-1. Een kostbare misgreep op een ogenschijnlijk makkelijke slag van Pat Klammer bracht de Pandoras on verwacht met 3-1 aan de leiding. De Pandoras, die werpster Maure m Galvin vervingen door Lou Walla, verde digden deze voorsprong bekwaam. Zelfs liepen ze in de zevende slagbeurt nog uit tot 4-1 na een hit van Lou Walla, die Linda Leykum over de thuisplaat bracht Nog een keer kwam de formatie van coach Ge Hoogenbos terug. Wel sneuvel den de pinch-hitsters Jos Sibijn en Betty Veenstra, doch de hit van Inge Termaat betekende verwarring en een Nederland- De Amerikaanse honkvrouw Acce- rio probeert vergeefs de Nederlandse Wil Janssen-Dortmund uit te scha kelen. se loopster op het derde honk. Lou Walla zelf echter schakelde Mary Boek hout op drie slag uit en bepaalde de eind stand op 4-1. Scoreverloop: Nederland 1000000-1 Pandoras 0000301-4 Mary Boekhout wierp drie maal drie slag gaf geen vrije lopen weg en kreeg vijf honkslagen tegen. Het Nederlandse veld greep drie keer mis. Maureen Gal vin en Lou Walla kwamen tot de cijfers 7-1-3-2. Slagprestaties: Nederland: Inge Termaat 1.000 (2 uit 2) Pandoras: Lou Walla 0.500 (1 uit 2), Nancy Keating, Linda Leykum, Dot Ba ron 0.333 (1 uit 3). Vanavond zal op het terrein van Onze Gezellen, aanvang zeven uur, de wedstrijd tussen de Pandoras en het Nederlandse jeugdteam worden gespeeld. De jeugd, die geleid wordt door coach Nol Houtkamp, speelt in de volgende op stelling: 1. Jos Sibijn (linksveld), 2. Co- rien de Wit (rechtsveld). 3. Hanneke van der Werf (3e honk), 4. Elly Zweers (mid- veld). 5. Jet Jonker (werpster), 6 Erna van Ewijk (korte stop), 7. Linda Hoog land (2e honk), 8. Tineke Reynders (le. honk), 9. Willy van Liere (catcher). Wis selspeelsters Helma Bouche, Joke Sloot. Astrid Noordhoff, Lies de Wilde en Joke Hoogenboom.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15