V Sloot Parijs geheim uranium ver dra g met Pretoria? Beleid van vorige kabinet was beter Academische Raad eenc met commissie-Van Os 'N FUNE REIS ZONDER WAGENZIEKTE DOOR OMYL EXTRA Kort en bondig Bakker bekent aanslag in Rotterdam Elke studierichting rechten nu open voor hbs'ers Vragen van drs. Neder horst Raad wil opnieuw worden gehoord Nederlander hing drie dagen in boom boven ravijn Gasfles ontplofte; drie gewonden Gevonden lichaam vermoedelijk van 16-jarige uit België Van ondervraagden zegt 26 pet: V er houdingen in wetenschappelijk corps moeten beter tegen reisziekte =T| te land, ter zee en in de lucht CJ Onverwacht regen 1 p tabletten die snel èn lang werken WOENSDAG 10 JULI 1968 Senaat op reces Hulp aan Indonesië B ed ritssluitingen Belastingvrij GRAANMAALDERIJ UITGEBRAND KEUKENCENTRUM „IJMU1DEN" Haagse burgemeester Haarlem I eisen-IJ muiden Beverwijk Introductie motten, muggen, vliegen? één spuitbus voor alle kamers grote bus: f3.95 hele grote bus: f5.30 e| (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ook de Eerste Kamer heeft haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van minister Veringa van Onder wijs om hbs'ers, die rechten willen stu deren, zonder staatsexamen gymnasium toegang te geven tot alle studierichtingen van de juridische faculteit. Er zal alleen een aanvullend tentamen Latijn moeten worden afgelegd. Tot dusver kon langs deze weg alleen de notariële en fiscaal-juridische studie richting gekozen worden. Minister Verin- ga zei dat wordt gestreefd naar een stel sel van gedifferentieerde kandidaatsexa mens. De Kamer keurde voorts een aantal na turalisaties goed en gaf de regering toe stemming leningen aan te gaan tot twee miljard gulden. Voorts werd een wijzi ging van de begroting van Buitenlandse Zaken goedgekeurd, waarbij 36,7 miljoen gulden werd vrijgemaakt voor hulp aan Indonesië. Dit geld was aanvankelijk uit getrokken voor technische hulpprogram ma's en hulp aan ontwikkelingslanden. Alleen mevrouw Van Ommeren-Averink (C.P.N.) was tegen de wijziging. Zonder hoofdelijke stemming ging de Kamer akkoord met een wijziging van de Werkloosheidswet, welke waarborgen schept voor de financiële positie van werknemers bij bedrijfssluitingen. Werknemers bij een bedrijf dat m staat van faillissement verkeert of dat surséan ce van betaling is verleend, kunnen bij hun bedrijfsvereniging aanspraak maken op achterstallig loon over de laatste der tien weken, evenals op loon over de op zeggingstermijn van ten hoogste zes we ken gedurende welke hij onvrijwillig werk loos was, en op vakantiegeld en vakantie toeslag over ten hoogste een jaar De Eerste Kamer is ook akkoord ge gaan met een optrekking van de belas tingvrije voet om degenen die uitsluitend van A.O.W. en A.W W. moeten leven buiten de inkomstenbelasting te houden. De belas tingvrije voe' wordt in tariefgroep I (onge- huwden) verhoogd van 2.610 tot f 2.880 In tariefgroep II (gehuwd zonder kinde ren) van ƒ3.600 tot ƒ3.900,- en in tarief groep III (gehuwd met kinderen) van ƒ5.130 tot ƒ5.460. De Eerste Kamer is hierna tot 17 sep tember op reces gegaan. Werkgever bestolen. Een 35-jarige assi stent-accountant is door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens dief stal van goederen ter waarde van 36.000. Hij werkte bij een Haags winkel bedrijf en had een sleutel van het ma gazijn. 's Nachts liet hij koelkasten, radio's, televisietoestellen en huishoude lijke artikelen weghalen. Een deel van de goederen verkocht hij, maar in zijn woning werd nog voor 15.000 aan ge stolen goederen in beslag genomen. Martin Luther Kingweg. B. en W. van Utrecht hebben besloten, aan het weg gedeelte tussen het „24-Oktoberplein" en de brug over het Amsterdam-Rijn kanaal de naam Ds. Martin Luther Kingweg te geven. Dit weggedeelte heette tot dusver Weg der Verenigde Naties. PTT-kabel vernield. Bij graafwerk in Liempde is de telefoonkabel tussen 's Hertogenbosch en Eindhoven vernield, waardoor 2000 verbindingen uitvielen. Ook het interlokale telefoonverkeer naar West-Duitsland werd hierdoor gestoord. In de afgelopen nacht is de kabel her steld. Vrijwilligers. Deze maand vertrekken 28 Nederlandse vrijwilligers naar ontwik kelingslanden in Afrika en Latijns-Ame- rika. Zij worden uitgezonden door de stichting Nederlandse Vrijwilligers en gaan naar Zambia, West- en Oost-Ka- moeroen, Ivoorkust, Boven-Volta en Co lumbia. Verdreven door parkeerprobleem. De stichting Nederlandse Export Combina tie gaat Utrecht verlaten. De onmoge lijkheid voor de 200 aangesloten leden, voornamelijk directies van industrieën, voldoende parkeergelegenheid te vinden in de Brigittenstraat waar het bureau gevestigd is, was aanleiding voor dit besluit. De stichting gaat nu naar Soest. Onthulling. De koningin zal op vrijdag 6 september tijdens een bezoek aan Utrecht 't standbeeld van koningin Wil- helmina onthullen, dat door Mari An- driessen is vervaardigd en dat wordt geplaatst in het Wilhelminapark, te Utrecht. Narcotica. De politie heeft in Dordrecht een 19-jarige en een 23-jarige jongeman aangehouden, die in het bezit waren van verdovende middelen, welke zij in België van Turken hadden gekocht. Er werd ook een 21-jarige jongeman aange houden die door het gebruik van ver dovende middelen in een zodanige toe stand verkeerde dat hij in een psychiatrische inrichting moest worden opgenomen. Wéhaté geopend. Minister Lardinois van Landbouw en Visserij heeft in de Haag se Houtrusthallen de twintigste interna tionale technische tuinbouwbeurs Wéha té geopend. Deze expositie begon twin tig jaar geleden in het Westland als een streekaangelegenheid. Nu is zij uit gegroeid tot een vakbeurs van interna tionaal niveau. Journalisten in spe. Van de 178 kandida ten die hebben deelgenomen aan toela tingsonderzoek voor de School voor de Journalistiek in Utrecht zijn er 77 toe gelaten tot het eerste studiejaar Aan het examen hebben 61 vrouwelijke en 117 mannelijke kandidaten deelgenomen De vakopleiding aan de school is niet uitsluitend gericht op de dagbladjour nalistiek, maar ook op die van de tijd- schriftjournalistiek, de omroepjournalis- tiek en de overheids- en bedrijfsvoor lichting. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid drs. G. M. Nederhorst (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van Economische Zaken en van Buitenlandse Zaken gevraagd of zij de beschouwingen hebben gelezen van de Italiaanse atoomdeskundige ir. Aldo Cas- suto in het Turjjnse dagblad „La Stam pa", waaruit blijkt dat de Franse rege ring verleden jaar een geheim verdrag gesloten heeft met de Unie van Zuid Afrika, waardoor zij gedurende 10 jaar het grootste deel van de Zuidafrikaanse uraniumproduktie kan kopen. Voorts wil drs. Nederhorst weten of de Franse regering de Europese Commissie van deze uraniumaankopen op de hoogte heeft gesteld en of het de Nederlandse regering bekend was. Ook vraagt drs. Nederhorst of het juist is, dat de uraniumvoorraden, waarover de Franse autoriteiten door deze aankopen gaan beschikken, veel te groot zijn om uitsluitend voor militaire doeleinden te worden gebruikt. Is het gevaar niet aan wezig, dat de Franse regering poogt zich ten aanzien van de uraniumbevoorrading in de EEG een monopoliepositie te ver overen ten einde vooruitgang op 't gebied van de atoomenergie in Italië. West-Duits land, Nederland en België te gaan be heersen? Tenslotte stelt drs. Nederhorst de vraag of deze handelwijze van de Franse rege ring in overeenstemming is met letter en geest van he4 Euratomverdrag en, zo neen, of de Nederlandse regering dan de aan dacht van de Europese commissie op deze met het verdrag in strijd zijnde handel wijze wil vestigen. ZOETERMEER. De graanmaalderij annex veevoederhandel van de A. P. Ver- hoeff en Co in Zoetermeer is gisternacht door brand verwoest. Het drie verdiepin gen tellende bedrijfspand brandde nage noeg geheel uit. De schade wordt geraamd op enkele tonnen. De brandweer van Zoetermeer riep, we gens ernstig gevaar voor uitbreiding, as sistentie van de brandweren van Bent huizen en Den Haag in. Gezamenlijk kon met inzet van van veel materieel in an derhalf uur de brand worden bedwongen die vermoedelijk door kortsluiting werd veroorzaakt. ADVERT EN I IE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens. \zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. DEN HAAG. Nu de door de Haagse gemeenteraad aanbevolen kandidaat voor het burgemeesterschap van Den Haag (drs. A. Th. Bogaardt, thans burgemees ter van Rijswijk) door de ministerraad niet wordt aanvaard, wil de raad opnieuw worden geconsulteerd door de commissa ris der koningin in Zuid-Holland, voor dat de ministerraad een definitieve be slissing neemt. Dit hebben de voorzitters van de fracties van P.v.d.A., K.V.P., Boe renpartij, P.S.P. en de protestants-chris telijke fractie in een gezamenlijke ver klaring meegedeeld. LEYSIN. In de buurt van het Zwitserse Leysin heeft een politiepa trouille op duizend meter hoogte de 75- jarige Nederlander J. van Dijk uit Heveadorp gevonden, die al drie dagen vermist werd. Hij hing aan het hengsel van zijn broodzak in een boom, boven een honderd meter diep ravjjn. De heer Van Dijk heeft kneuzingen opgelopen en is naar een ziekenhuis gebracht. MOERDIJK. Bij een ontploffing van een gasfles in een woning in het Noord- Brabantse Moerdijk zijn drie personen ernstig gwond. Een lek in de drukregelaar veroorzaakte de ontploffing, welke gevolgd werd door een steekvlam. Er ontstond echter geen brand. De bewoonster van het huis, de 19-jarige mevrouw De Smit, haar schoon zusje de 22-jarige mevrouw De Bruin uit Rotterdam, e'n de 42-jarige B. de Wit uit Moerdijk kregen zeer ernstige brandwon den. Zij zijn opgenomen in het Diacones- senhuis in Breda. ROERMOND. Het vermoeden, dat het maandag in Boukpul bij Swalmen ge vonden lijk het stoffelijk overschot is van de sinds 28 oktober spoorloos verdwenen 16-jarige Nederlandse Lili Snel krijgt al lengs meer zekere vormen. Het meisje woonde in Klein Ternaaien in België. Een vriendin van de moeder van Lili heeft een ring, die bij het lichaam van LILI SNEL het meisje werd gevonden, herkend als eigendom van Lili. De vrouw vertelde dat zij de ring vorig jaar aan het meisje had gegeven voor een karweitje. Mevrouw Snel herkende de laarzen van haar enige dochtertje. Er wordt rekening mee gehouden dat het meisje niet in het bos bij Ternaaien waar zij is gevonden, werd vermoord, maar elders vanwaar zij later naar het bos werd gebracht. Het ziet er niet naar uit dat het misdrijf snel zal worden opge helderd. Op 28 oktober was het meisje met haar boodschappennetje en 32,- op zak met de bus naar Maastricht vertrokken. Bij het lijk werd een soortgelijk netje gevonden. Vast staat dat zij bij de halte in de Bos straat is uitgestapt, maar het bestelde vlees bij een slager heeft zij niet afge haald. Sinds die dag heeft niemand meer iets van haar vernomen. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie heeft in opdracht van de Partij van de Arbeid een onderzoek ingesteld naar de mening van het Nederlandse volk over het beleid van het kabinet-De Jong. Daarbij bleek dat 26 percent van de ondervraagden het beleid van het kabi net slechter vindt dan dat van de vorige regering en dat 12 percent dit beter acht. Voor niet minder dan 43 percent was het allemaal lood om oud ijzer" en 19 per cent had geen oordeel. Uit antwoorden op de vraag hoe aan hangers van de verschillende partijen te genover het kabinet-De Jong staan, kan worden afgeleid dat de meeste steun komt uit V.V.D.-kringen: 37 percent van de ondervraagde V.V.D.'ers vindt het be leid beter, 7 percent slechter. Ook de aan hang van de C.H.U. oordeelde positief: 18 percent vond het kabinet beter, 11 percent slechter dan het vorige. Bij de A.R.P. achtte 13 percent het be leid beter en 16 percent slechter. In K.V.P.-kringen bleek 14 percent vriende lijk te staan tegenover het kabinet-De Jong en 21 percent critisch. P.v.d.A.: 5 percent von het beleid beter en 35 per cent slechter. D'66: 8 percent vond het beter en 38 percent slechter. Als zwakke punten in het beleid van het kabinet werden genoemd: werkgele genheid (44 percent), lonen en prijzen (26 en 23 percent) en woningbouw (17 percent). Bij de sterke punten staat de ontwikkelingshulp voorop (22 percent), verder handhaving van de orde (16 per cent), handhaving van een gezonde eco nomie (10 percent) en de buitenlandse politiek (9 percent). Van alle ondervraagden noemde 37 per cent het stichten van de Politieke Partij Radicalen belangrijk voor de politieke vernieuwing; 31 percent zag er niet veel meer in dan een onbetekenende ruzie in de christelijke partijen en 32 percent had er geen oordeel over. Van alle ondervraagden, P.v.d.A.'ers en niet-P.v.d.A.'ers, vond 32 percent de ver anderingen in de P.v.d.A. gunstig; 47 per cent was er minder tevreden mee en 22 percent had geen oordeel. Van alle on dervraagden vond een grote meerderheid (64 percent) dat er te veel partijen in Nederland zijn; 13 percent meende dat er een juist aantal partijen is, 1 percent vond dat er te weinig zijn en 22 percent had geen oordeel. DEN HAAG. In grote meerderheid staat de Academische Raad achter de kerngedachte van de commissie-Van Os, dat betere en vooral duidelijker verhou dingen binnen het wetenschappelijk corps nodig zijn. Deze gedachte is neergelegd in het rapport, dat de commissie-Van Os in aprfl van dit jaar over de structuur van het wetenschappelijk corps heeft uitge bracht aan de Academische Raad. De raad meent, dat aan het beleid van de minister moet worden overgelaten te beslissen over concrete maatregelen waartoe het rapport moet leiden Daar bij dient de minister ervan uit te gaan dat de universiteiten en hogescholen, als mede groeperingen van de rechtstreeks betrokkenen nog gelegenheid zullen krij gen hun inzichten ter kennis van de mi nister te brengen. Het rapport is toegestuurd aan minis ter Veringa van Onderwijs en Weten schappen en aan de universiteiten en hogescholen. De raad voegde er een be knopte weergave bij van de discussie in de raad. Uit een samenvatting van deze opmerkingen, die bij het rapport werden gevoegd, blijkt, dat de Academische Raad hoewel verdeeld in zijn beoordeling van de mate van urgentie, vindt, dat in de eerste plaats de wetenschappelijke mede werkers en de lectoren, die daarvoor in aanmerking komen en voorzover dit nog niet gebeurt op verschillende bestuursni veaus moeten worden betrokken bij de (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Een 38-jarige bakker heeft dinsdagavond bekend zaterdag nacht in zijn woning aan de Hoogland straat de 55-jarige havenarbeider Dirk Labrie met een hakmes de schedel te hebben ingeslagen. Na geconfronteerd te zijn met een groot aantal tegenstrijdig heden in zijn eerder afgelegde verklarin gen. heeft de man verteld de gewelddaad te hebben gepleegd, omdat hij veronder stelde dat Labrie zich meester had ge maakt van een geldbedrag van enkele duizenden guldens, dat hij in de kachrl in de voorkamer van zijn woning be waarde. In werkelijkheid had hij, kort nadat hij samen met het slachtoffer was thuis gekomen, het geld uit de kachel gehaald en in een stoel in dezelfde kamer ver stopt. Vermoedelijk doordat hij kort te voren in een café had gedronken is hij vrij snel daarna vergeten dat hij het geld naar een andere bergplaats had gebracht. Toen hij opnieuw naar zijn geld kwam kijken, keek hij namelijk, zo heeft hij de politie verteld, in de kachel waar niets te zien was. Nadat Labrie hem had gezegd dat hij het geld niet had gestolen, is de bakker uitzinnig van woede naar de zolder van de woning gegaan, waar hij een hakmes pakte. Hiermee sloeg hij enige tijd later Labrie, die toen vermoedelijk al sliep, enkele malen op de schedel. Het slacht offer ligt thans nog in zeer ernstigp toe stand in het Dijkzigtziekenhuis. ADVERTENTIE PRIMATOUR H. Jozefkerk, woensdag 20 u.: Holland Festival. Achttiende Internationale Orgel concours. Albert de Klerk met Nederlands Kamerkoor Grote of St Bavokerk, donderdag 15 u.: Orgelconcert door Marie-Claire Alain en Luigi F. Tagliavini. BIOSCOPEN Cinema Paiace. 14 en 20 u.: „Grand Prix" 14 I Frans Halstheater, woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi maar in mijn pet", a.l. Donderdag The Great Race", a.l. Lido, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django", 14 j. Luxor, woensdag 19 en 21.15 uur: „Zo gezegd, zo gedaan" a.l., donderdag 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, 19.30 u.: „Dr. Zjivago", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.. Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen". a.l. Roxy, woensdag 19 en 21.15 u.: „Naakt in de val", 18 j., donderdag 14.30, 19 en 21 15 u.: „De vierde sex", 18 j. Studio, woensdag 19 en 21.15 u.: „The Trip", 18 j., donderdag 14, 19 en 21.15 u.: .Aan een zijden draadje", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en *Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79)- Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek) Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer man. Cruquiusmuseum iCruquiusweg. Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u Tot 14 uih Gemeenschapshuis (Zandvoort) Expo sitie „Foto- internationaal '68" Maandag tot en met zaterdag van 11-12, 14-17 en 20-22 uur Zondag 14-17 uur Tot en met 18 augustus DIVERSEN Grote Markt, vrijdag 10 tot 18 u.: Am- bachtsmarkt Poppentheater Merlijn, H ,ssvi u i spiein 35), donderdag 14.30 u.: „Het onderwater- avontuur". WOENSDAG 10 JULI City Theater, 19.30 u.: „De tien gebo den' Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rnssum: open van 9 tot 2i uur: tot 28 juli. DONDERDAG 11 JULI City Theater, 20 u.: „Viva Maria". Felison, H idestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie werken van Truus Menger. Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 uur; tot 28 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 10 JULI Kennemei Theater. 19 en 21 15 u.: Poe] der ontucht' Luxor Theater. 19 en 21.15 u Maak geen deining" DONDERDAG 11 JULI Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Jacques Siegers; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. beleidsvorming. Aan h en moet mede verantwoordelijkheid voor de taakvervul ling van de universiteit worden gegeven. De huidige manier waar op aankomende studenten in de univer sitaire wereld worden geïntroduceerd, heeft weinig effect. Dit is een van de conclusies van de Centra voor Onderzoek van het wetenschappelijk onderwijs in de diverse universiteits- en hogeschoolste den. De voorlichting is te weinig afge stemd op de directe vragen waar de aan komende studenten mee zitten. Daarom zullen op het tweede nationaal congres Onderzoek van wetenschappelijk onderwijs, dat op 13 en 14 september in Utrecht wordt gehouden, voorstellen wor den gedaan voor nieuwe vormen van in troductie. Dr. R. R. Gras, voorzitter van het orga niserend comité van het congres, zei gis teren op een persconferentie, dat al lang van alle kanten wordt aangedrongen op vernieuwing van het wetenschann°Mik onderwijs, maar dat het onderzoek zich tot dusver heeft beperkt tot de huidige gang van zaken: men is nu pas aan die vernieuwing toe. Volgens dr Gras zijn in ieder geval ingrijpende veranderingen nodig, al was het alleen maar omdat het aantal studenten iedere vijftien jaar ver dubbelt. ADVERTENTIE Een Organon produkt Het KNMI deelt mee:. Een boven de Noordzee gelegen hoge- drukgebied, dat dinsdag in ons land zon nig weer veroorzakte, verplaatste zich naar Denemarken. Een depressie trok van de noordkust van Portugal naar Bre- tagne. Samenhangend hiermee stroomd# warme lucht over Frankrijk naar het noorden en langs de voorste begrenzing van deze lucht ontwikkelde zich in r'e nacht van dinsdag op woensdag geheel onverwacht een gebied met regen en on weer, dat reeds in de nanacht het zuiden van ons land bereikte. De komende 24 uur blijft deze depressi# het weer in onze omgeving bepalen. Er wordt daarom veel bewolking verwacht met enkele regen en onweersbuien. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum QD C temperaturen 3 0 X'c' CO d SS V 3 binnen- en buitenland rt S2 SS M Den Helder geh. bew. O 18 14 0 Ypenhurg regen ono 20 12 4 Vlissingen regen no 20 14 5 Eelde zw. bew. O 18 9 0 De Bilt regen O 22 12 0.1 Twente zw. bew. O 21 11 2 Eindhoven geh. bew. ono 23 15 0 Zd.-Limburg geh. bew. o 24 15 0 -telsinki half bew. no 16 8 4 Stockholm geh. bew. n 20 11 5 )slo half bew. nno 14 11 19 Kopenhagen licht bew. wnw 17 9 0 Aberdeen zw. bew. n 13 9 0.0 Londen regen no 22 14 5 Amsterdam geh. bew. O 22 13 0 Brussel geh. bew. ozo 24 16 0 „uxemburg zw. bew. ozo 25 14 0 Parijs zw. bew. O 27 19 5 iordeaux onbewolkt O 33 21 0 Grenoble zw. bew. O 33 21 0 Nice licht bew n 28 21 0 Bel ij n licht bew. w.stil 26 11 0 frankfort licht bew. nno 26 13 0 München onbew. OZO 29 16 0 Zürich zw. bew. wnw 29 15 0 Senève regenbui wzw 31 18 0.1 Locarno licht bew. w.stil 30 18 0 Wenen onbew. nnw 32 18 2 .nnsbruck onbew. w.stil 32 15 8 Belgrado half oew. nno 37 21 0 Athene onbewolkt n 38 29 0 Home onbew. w.stil 31 19 0 Barcelona mist wnw 28 20 0 Madrid zw. bew. zzo 36 20 37 iMallorca onbewolkt ono 39 21 0 jissabon licht bew. w 28 15 0 DONDERDAG 11 JULI Zon op 4.33 uur; onder 20.57 uur. Maan op 22.28 uur; onder 5.31 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laalste kwartier Nieuwe maan 10 juli 4.18 uur. 17 juli 10.11 uur. 23 lull 124» uur. HOOG KN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 10 .JULI Hoog watei 3.14 uur in 15.dü uur. Laag water 11.25 uur en 23.57 uur. DONDERDAG 11 JULI Hoog water 4.07 uur; en 16.41 uur. Laag water 4.07 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2