Jeugd bouwde een eigen stad VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Onder invloed in de tunnel Kinderen maken bootreis door ons land met Henri Dunant" Bromfietsperikelen in Velsen Examens ARROW OVERHEMDEN *euii s Tilburger randde meisje aan Twee weken vol activiteiten Van paard gevallen Tweede soort aardbeien in de meerderheid Waterskiën en hengelen in IJmuiden Speliade 1968 in Velsen Tit i ui mr. opticien j. grit T*lm WOENSDAG 10 JULI 1968 5 ;f:, *~ri~'""t4*' mm'i ÖfP O MPS w Velseri'lJ muid en Beverwijk H eemskerk Wijk aan Zee V.Ml WASAUTOMATEN Meisje bij zwemmen omgekomen contactlensspecialist hoortoestelpracticus #11 In IJMUIDEN alleen verkrijgbaar bij: MARKTPLEIN IJMUIDEN WOENSDAG 10 JULI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.: Openbare gemeenteraadsvergadering. Ruïne van Brederode, Santpoort, ver lichte ruïne van 20 tot 22.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 11 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 22.30 u.: verlichte ruïne, in de kelders expositie grafiek van Ru van Rossum. Raadhuis Yelsen, Plein 1945, is te be zichtigen op werkdagen van 10-12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting: spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur, Willebrordstraat 102, tel. 10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 u.; uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei" Kanaalstraat 228c: 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.k.- bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcen trum „De Duinpan", Willem de Zwijger laan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. WOENSDAG 10 JULI Clubhuis De Boog, 20 u.: Algemene le denvergadering D.E.M., afdeling voetbal. Sportfonsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, geopend 19-21 u. Bibliotheken Arendsweg 61 en Amstel- straat 44 gesloten wegens vakantie. DONDERDAG 11 JULI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u-: Toneel werkgroep Perine. Huize Westerhout, Westerhoutplein 5, toneelspelen onder leiding van C. Idema; 13.30 u.: handwerken voor bejaarden; 14 u.: knip- en naaicursus voor bejaarden. Sportfondsen bad, Kuikensweg 84: Ge opend van 7 tot 21.30 u. DONDERDAG 11 JULI Buurthuis De Zandkraai, Handel- straat 93, 10 tot 12 u.: Handenarbeid, 10 tot 12 uur Biljarten, 10 tot 11 uur: Be jaardensociëteit. WOENSDAG 10 JULI Hervormde Kerk, 20.30 u.: „Er komt een troubodour vanavond". Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a, 19-21 uur. Met noeste ijver worden hamer en zaag gehanteerd bij de bouw van de woningen. Leuk is het te zien., dat het zwakke geslacht" vaak even vaardig is met deze werktuigen, als de jongens. Onder goede leiding wordt in de grote tent de jeugd beziggehouden met schilderen, tekenen en boetseren. Een blij snoetje buigt zich over het potje met verf. Blij. omdat het va kantie is, de zon schijnt en. zij in „Jongensstad - Meisjesstad" ver blijft. (Van onze correspondent) TILBURG. Sen 37-jarige Tilburger, die een 16-jarig Tilburgs meisje heeft aangerand, kon gisteren enkele uren na zijn daad door de politie worden ge grepen dankzij een oplettende voorbijgan ger. Het meisje liep met een vriendin over straat toen een auto met twee mannen naast hen stopte. De Tilburger trok het meisje naar binnen. Haar vriendin kon ontsnappen. De auto reed volgas weg. Een voorbijganger noteerde evenwel het kenteken en waarschuwde de politie, die de wagen enkele uren later in de Tilburgse binnenstad signaleerde en klem reed. De man werd gearresteerd, de medeplichtige die niet meer in de auto zat, werd later aangehouden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De tjjd van „Jongens stad Meisjesstad" is weer aangebroken. Enige honderden kinderen bevolken nu vol animo en met enorme geestdrift het terrein gelegen achter het Willem Alexan- derplantsoen, waar zij hun eigen stad aan het afbouwen zijn. Voor het eerst dit jaar zijn ook de meisjes ingeschakeld, voor het eerst ook is men gehuisvest op het terrein gelegen midden in Oosterwijk: voor het eerst eveneens is de jeugd, die nog niet aan het bouwen toe is, de nog jongeren dus, bij dit kinderfestijn be trokken. De huizen schieten als het ware uit de grond. Er wordt een snelheid bij deze hui zenbouw ontwikkeld, welke menige woningzoekende zal doen watertanden zij het dan, dat bij deze bouw de soli diteit bepaald niet voldoet aan de eisen welke de normale woningbouw stelt. Een scheve deur, een raamkozijn, dat heen en weer beweegt, een dak dat lekt, och het zijn slechts kleinigheden. Wie daarop let is een kniesoor. De kinderen letten niet op dergelijke futiliteiten. Bouwteke ningen zijn zaken waarover zij niet wil len horen praten. Zij bouwen uit het hoofd royaal improviserend. Huizen met kamers erin zelfs, met een lange (kruip)gang er heen, met een toren erop. Het zijn voor namelijk bungalow-types en daarom ook dragen zij namen. Het bedenken van namen voor hun woningen leverde kenne lijk weinig moeilijkheden op. De meest ac tuele en originele namen prijken op de bouwsels, waarvan sommige zelfs met een eigen vlag zijn versierd. Met hamers, za gen en scheppen wordt deze woningbouw verricht, maar ook de verfkwasten ont breken niet. Deze zijn nodig om de namen op de huizen te schilderen. Een groep even enthousiaste ouderen houdt toezicht op deze bouwende en timmerende meute; hetgeen zeker niet overbodig is, want een bouwterrein zonder toezicht kan niet zon der gevaar zijn. En ongevallen, dat is iets, wat de organisatoren wensen te ver mijden. Uiteraard afgezien van een op haal aan een spijkertje, of een blauwe plek, maat dat kan ook overal elders worden opgelopen. Op het terrein van „Jongensstad Meisjesstad" is voorts een grote tent op gericht. Deze is het domein voor de al lerkleinsten, die deze stad bevolken. Zij kunnen hier onder goede leiding al hun artistieke gaven tentoonspreiden. En doen dat dan ook op de meest uiteenlopende wijze. Groepen zijn aan het tekenen en verven geslagen, er worden ware schil derijen gemaakt zelfs. Weer op een ande re plaats in de tent is de jeugd aan het boetseren. En het dient gezegd, werke lijk niet onverdienstelijk. Wij zagen ver schillende bijzonder aardige werkstukjes onder de handen van meisjes en jongens tevoorschijn komen. In nog een andere hoek van de tent wordt geknipt, karton gesneden en geplakt, dat het een lieve lust is. Weer een andere vorm van vrije tijdsbesteding dus. In twee dagen tijd zijn in deze tent al zo'n 250 kinderen be zig gehouden. Wel een bewijs, dat de jeugd behoefte had aan een dergelijk evenement. En dat alles is nog maar het begin. Voor vandaag staan er vliegerwedstrijden op het programma; donderdag is er op sportpark „Adrichem" een Olympische dag; er worden volksdansen gehouden, waaraan de jeugd kan meedoen; er is een spuitfeest in het verschiet', er zijn sportwedstrijden; er zal worden gekiend; de jeugd krijgt filmvoorstellingen en zwemwedstrijden; kortom niets is nage laten om het de kinderen in de komende weken zo aangenaam mogelijk te ma ken. ADVERTENTIE A0Q - ZANUSS1 - K5NI8 - ZAKKER dagelijks demonstratie Marktplein IJmuiden Tel. 14262 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens een rit door de Heerenduinen is een 39-jarige inwoon ster van IJmuiden-Oost dinsdagmorgen om elf uur van haar paard gevallen, waarna zij door het dier nog tweemaal op het linker onderbeen werd getrapt. De onfortuinlijke amazone moest daardoor met een gecompliceerde beenbreuk door de ongevallendienst naar het Antonius- ziekenhuis worden overgebracht. BEVERWIJK Dinsdag zijn aan de vei ling „Kennemerland" weer 7000 kistjes aardbeien aangevoerd. De kwaliteit was vrij goed, doch de tweede soort had sterk de overhand. Voor de eerste soort lie pen de prijzen iets op en betaalde men 350 tot 460 cent per kistje. De tweede soort noteerde van 160 tot 350 cent. (Van onze correspondent) WINTERSWIJK. Dinsdagmidag is de 11-jarige Josien Slotboom uit Winters wijk in het zwembad om het leven ge komen. Een jongen was boven op haar gedoken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Dinsdag tegen midder nacht werd door een Velsense politie ambtenaar in de tunnel een slingerend rijdende bestelauto waargenomen, die hier even later tot stilstand werd ge bracht. Het bleek dat de bestuurder daar van, een 39-jarige melkhandelaar uit Ne- derhorst den Berg onder de invloed van sterkedrank verkeerde, zodat hij met zijn auto naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht. Tijdens deze rit kwam de politie tot de ontdekking dat de be stelauto de nodige technische gebreken vertoonde, zodat de wagen tevens in be slag werd genomen. Op de middag van dezelfde dag kwam een dragline, die door een trekker met diepligger werd vervoerd, in de oostbuis van de Velser tunnel in aanraking met het plafond, waardoor een der platen los- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zaterdag 13 juli zullen tussen de zuiderstrekdam en de zuidpier van IJmuiden demonstraties op water- skies worden gehouden. Deze demonstra ties beginnen zaterdagmiddag om drie uur. Van de zuidpier af zal men goed kun nen zien wat de waterskiërs presteren en dat belooft niet gering te zijn. Als het weer meehelpt, dan zal bovendien wor den gedemonstreerd hoe een waterskiër aan een vlieger een luchtreis maakt. Zaterdagmiddag om halfdrie begint de vorige week wegens slecht weer uitge stelde viswedstrijd op de zuidpier. Voor deze wedstrijd kan men zich alsnog laten inschrijven op zaterdagmiddag tus sen een en twee uur in het Paviljoen De Zuidpier; daar kunnen de deelnemers dan ook het reglement voor de viswedstrijd in ontvangst nemen. De waterskiedemonstraties en de hen- gelwedstrijd worden georganiseerd door de gemeente Velsen, ZZIJ en VVV Vel- sen-IJmuiden, in het kader van de strand- activiteiten in de zomer van 1968. raakte en terechtkwam op twee naderen de auto's, bestuurd door inwoners van Lei den en Santpoort. De chauffeur van de trekker, die waarschijnlijk niets van deze ongemakken heeft bespeurd, is dan ook zonder zich te hebben bekendgemaakt doorgereden. (Van een verslagever) IJMUIDEN. Zoals wij al hebben ge meld, zal maandag 15 juli de Speliade in diverse delen van de gemeente Velsen be ginnen. De officiële opening is echter dins dagmiddag, 16 juli, in de grote Speliade- tent tegenover het openlucht zwembad De Heerenduimen om twee uur door wet houder H. de Boer. Direct daarna zal de bekende Peter Grooney en z'n medewerkers de aan wezige kinderen een „Hocus-Pocus-Show" voorschotelen met conferences, parodieën, buikspreken, goochel- en bloemenshow en muziek. Dit programma is, evenals alle andere „Speliade"-activiteiten geheel afgestemd op de jeugd. „Speliade" is toegankelijk voor alle jongens en meisjes, zij behoeven dus ner gens lid van te zijn, evenmin behoeven zij zich tevoren op te geven. Na afloop van de voorstelling zal Peter Grooney de kinderafdeling van het Anto- nius-ziekenhuis bezoeken, om ook de zieke kinderen aldaar iets van .Speliade" te laten proeven. ADVERTENTIE n.v. fovea centralis IJmuiden Kennemerlaan 92 Telefoon 1 50 72 istss?;;.: X* (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Dinsdagnamiddag is bij de Kleine Sluis het motorschip „Henri Dunantafgemeerd met aan boord 46 kin deren, die lijden aan ademhalingsmoeilijk heden. Zij maken op kosten van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, in ver band met het 100-jarig bestaan van het KNGV een rondvaart door ons land. Het Rode-Kruishospitaalschip „Henri Dunant" is daarvoor een uitgezocht schip, zodat het de kleintjes, mede dankzij de medi sche verzorging aan boord, aan niets ont breekt. De stemming was dan ook goed, toen het schip in IJmuiden afmeerde. Zij werd nog beter, toen plotseling de IJmuider beatband „Eclips" aan boord verscheen om de kinderen nog meer gezelligheid te verschaffen. Het enthousiasme aan boord bereikte een hoogtepunt toen ook nog uit naam van de plaatselijke afdeling van het KNGV alle kinderen een souvenirtrom meltje met een smakelijke inhoud ont vingen en de afdeling Velsen-IJmuiden van het Roode Kruis eveneens een her innering aan het bezoek aaan IJmuiden aanbood. ADVERTENTIE VOOR VADER EN ZOON ('Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een 19-jarige jongeman uit IJmuiden-Oost heeft bij de Velsense po litie de vermissing van zijn bromfiets aangegeven, die hij zondagmiddag niet afgesloten bij de winkels op het strand- plateau had achtergelaten. Na een inge steld onderzoek kwam de politie tot de ontdekking dat het voertuig door een 17- jarige jongen was meegenomen voor een ritje, waarbij hij onderweg een meisje had geinviteerd. Het paartje geraakte daarbij in een slip, waarna de bromfiets werd achtergelaten en de jongen en het meisje met enige schaafwonden met de bus naar huis zijn gegaan. De onbeheerde bromfiets werd de vol gende dag door enige andere jongens ge vonden, die er onmiddellijk een dankbaar gebruik van hebben gemaakt voor enige crosses door de duinen, tot zij door de strandagent werden ontdekt, die zich over het voertuig ontfermde. De rechtmatige eigenaar ontving zijn bromfiets weer terug en toen hij ver nam dat de eerste jongen er met het meisje enige rondjes op had gemaakt, heeft hij de jeugdige joy-rider grootmoe dig vergeven. Deze heeft daarop op zijn beurt spontaan aangeboden de schade aan de bromfiets voor zijn rekening te ne men, zodat deze nog voor de vakantie van de eigenaar geheel in orde zal zijn. Aldus konden alle partijen tevreden wor den gesteld, ook de politie. Door de Velsense politie werden dins dagmiddag twee 14-jarige jongens uit Beverwijk aangehouden, die op één brom fiets gezeten de maximum snelheid had den overschreden. Het voertuig bleek bo vendien de nodige technische gebreken te vertonen en was evenmin verzekerd, zo dat de politie de bromfiets maar in be slag heeft genomen. Een der jongens ver klaarde het vehikel zaterdag op het Wa- terlooplein in Amsterdam voor vijfenze ventig gulden te hebben gekocht. Voorts werd de politie er dirjsdag door het personeel van de Velser pónt van in kennisgesteld, dat men hier een jongen bezig zag met het doorzagen van het slot van een in de omgeving van de pont staande bromfiets. Bij aankomst van de politie bleek het een 16-jarige leerling monteur uit Beverwijk te zijn, die ver klaarde de bromfiets op het politiebu reau te willen afgeven Hij vertelde daar bij te hebben gezien, dat hem onbekende knapen met het doorzagen van het slot een begin hadden gemaakt. Voor alle ze kerheid heeft de politie zich daarom maar over de bromfiets ontfermd. AMSTERDAM. Geslaagd voor doc toraal examen psychologie R. A. M. Ver heul, Heemskerk. Geslaagd voor m.o. boekhouden T. Misset, Haarlem. DELFT. Geslaagd voor propaedeu- tisch examen werktuigkundig ingenieur C. G. Burger, Sassenheim. A J. A. Har- tevelt, Heemstede, R. L. Krabbendam, Heemstede. Propoedeutisch examen elek trotechnisch ingenieur J. A. Bolder, Haar lem, C. N. G. Ooyevaar, Castricum. Pro- paedeutisch examen scheikundig inge nieur J. Portegies, Haarlem. Propaedeu- tisch examen civiel-ingenieur J P. Be- melman, Lisse. J Groenenboom. Velsen- Zuid, E. J. D Heesterman. Haarlem, H. J. Leistikow, Overveen. W. van Overbeeke, Aerdenhout, L. H. M. Rucker, Heemstede, E. Schultz. Haarlem. M. J. Segaar, Haar lem, H. Stefels, Heemstede. Propaedeu- tisch examen natuurkundig ingenieur A. A. van der Helm, Zwanenburg. D P. Krabbendam. Heemstede, J. N. M. van Rooijen. Lisse Propaedeutisch examen metaalkundig ingenieur M. de Groot, Heemstede.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5