Wilma van de Berg evenaarde nationale record 100 meter Softbal jeugd hield de Pandoras op 4-4 I Sr WKÈÈKËÊëê Uitvallers in de vierdaagse Jansen bleef op tweede plaats Okker rustig naar vierde ronde [DONDERDAG 11 JULI 1968 - Basketbalnederlaag van dames tegen Roemenië r^rS'EPH''U?'?'??'!!»nilllil'KUpWBfp'I?H^ïh:ri-nr-T-infTfPrr:T^?|§{|n*p: f:ui|m»! LAAT ONS de ergste gevallen zien", heeft de Britse journalist Michael Leapman gevraagd aan regeringsautoriteiten, doktoren en missionarissen, toen hij samen met de fotograaf Ron Burton het hongeren de Biafra bezocht. „Het antwoord", schrijft hij, „luidde steevast: zij zijn allemaal onze ergste gevallen". Het gezichtje van een hongerend kind, de tot het uiterste vermagerde moeder die geen melk meer heeft voor haar baby en het kind dat Bur ton fotografeerde in een ziekenhuis van Umuahia geven een beeld van de ellende in Biafra. Hetzelfde geldt voor de moeder, die haar kind toont aan de fotograaf. Het is in dat geval geen vermagerd kindje. Maar de gezwollen enkels en het opgeblazen gezichtje zijn duidelijk zichtbaar. Het kindje is doodziek door gebrek aan het essen tiële eiwithoudende voedsel, vlees, melk, vis en bonen. De tranen van een hongerend jongetje demonstreren de uitziclitsloze ellende van een volk, dat wellicht een miljoen doden zal tellen wanneer niet heel snel een omvang rijke voedsel- en medicamentenhulp kan worden verleend. BIAFRA LIJDT HONGER KEULEN Wilma van de Berg heeft In Keulen opnieuw bewezen momenteel tot de sterkste 100 meter-loopsters van r.uropa te behoren. De 21-jarige Brabant se. die drie weken geleden in Oost-Ber- 'un gerenommeerde Oosteuropese atletes duidelijk terugwees en met 11.5 seconden •jet nationale record evenaarde, herhaalde ,e. Prestatie tijdens internationale wed- s rijden van ASV Köln. In de stromende regen maar bij volkomen windstilte steven de de Nederlandse kampioene onbedreigd op de overwinning af. Ingrid Becker, de beste Duitse, die Wilma in de series aa bedwongen, had in de finale geen schijn van kans (11.7). Voor Wilma van was het de v'erde keer dat zn het rvederlandse record, dat ook op naam van eanny Blankers-Koen en Puck van Duyne Brouwer staat, egaliseerde. va?6aalv,e, Wilma van de Berg schitterde nn, de kleine Nederlandse afvaardiging roi na Gommers. De Limburgse we- epn co houdster liep op de 800 meter eenzarne tempoloop, waarin alleen Til- ber Made tot ruim 500 meter in cmriLi^Ü bi? te blijven. Maria kwam en a slechte weersomstandigheden v=„ e zware baan tot een uitstekende tijd van a minuten 4,3 seconden Voor Tilly (4iiii 6r. Made was het aanvangstempo weest 7i?r mi a° feconden> te ho°g ge- ,Z'J viel de laatste 200 meter terug r 00r zij twee Duitse loopsters voor moest laten gaan. Met 2.08.8 bleef Tilly 4,4 seconden boven haar beste seizoen prestatie. De 4 x 100 meter-ploeg dames, die twee dagen in Keulen had getraind, verspeelde de kans op een nieuw Nederlands record door een slechte tweede wissel tussen Mie- ke Sterk en Truus Hennipman. Deson danks kwam het kwartet, dat verder be stond uit Wilma van de Berg en Corrie Bakker, tot 45.1 seconden, slechts 0,2 langzamer dan het nationale record dat zij ruim een week geleden in Osna- brück op 44.9 brachten. Fred van Herpen trof het op de 400 meter met de buitenbaan bepaald niet. De nationale recordhouder, die als tegen standers onder anderen Lee Evans (46.1) met 45.0 seconden en der snelste atle ten ter wereld op dit nummer had, deed het overigens voortreffelijk. In een furieu ze eindsprint werkte hij zich achter uit het veld naar de vierde plaats. Zijn 47.3 seconden betekenden een evenaring van zijn beste seizoentijd. Absoluut hoogtepunt van de avond was de race op de 1500 meter. Met 3.36.5 rea liseerde Tümmler de derde snelste tijd ooit in Europa gelopen. De kleine Andre de Hertoge, die tweede werd, vestigde met 3.37,1 een nieuw Belgisch record. Op de 100 en 200 meter imponeerden de Amerikanen Ronnie Ray Smith en John Carlos. Smith die op 20 juni het wereld record op de 100 meter op 9,9 seconden had gebracht, bleek opnieuw veel te sterk voor Roger Bambuck (Frankrijk). De Fransman die in de series de snelste tijd had gemaakt (10.2) was in de finale niet opgewassen tegen het geweld van de Amerikaan. Smith won op de doordrenkte baan in 10.3 seconden voor Carlos (10.4). Bambuck moest de wereldrecordhouder zelf 0.2 seconden toestaan. Carlos won de 200 meter in 20.7. APELDOORN. De wandelaars op de tweede dag van de Apeldoornse vierdaag se hebben bijzonder veel last van regen en wind gehad met als gevolg een drukke dag voor de EHBO-ers en de mannen en vrouwen van het Rode Kruis, die talloze gevallen van spierkramp te behandelen kregen. Kort na de start keerden negen wandelaars reeds op hun schreden terug. Later staakten nog acht deelnemers de strijd. Tot ausver bedraagt het totaal aan tal uitvallers twintig wat meer is dan men in Apeldoornse vierdaagsekringen gewend is. KUSEL. De Westduitse amateur Czarnowski heeft woensdag de wielerron de van Rijnland-Palts gewonnen. De Ber- lijner, die tot de Westduitse selectie voor Mexico behoort, verdedigde in de laatste etappe, een rit over 131 kilometer van Kaiserslautem naar Kusel, zijn voor sprong van 40 seconden in het algemeen klassement op de Nederlander Harry Jan sen met succes. Jansen bleef tweede, Gerrits werd elfde en Rentmeester twee ëntwintigste DUBLIN. Tom Okker heeft zich woensdag geplaatst voor de vierde ronde van de open Ierse tenniskampioenschap pen in Dublin. Hij versloeg de Zuidafri kaan Graydon Garner met 6-1, 6-0. De als tweede geplaatste Lew Hoad won in een partij voorr een tweede ronde met 6-2, 6-2 van de Ier Magrath. De Austra liër komt in de volgende ronde uit tegen zijn 42-jarige landgenoot Bob Howe. Ok ker heeft als tegenstander in de halve finales van Ken Fletcher. TENNIS. Eén van de eerste zaken, die bij de jaarlijkse algemene vergadering van de internationale lawntennisfedera- tie in Monte Carlo ter sprake kwam, was het voorstel van Rusland om Zuid-Afrika uit te sluiten. Het werd verworpen met 147 stemmen tegen en 52 voor. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Onder een gestaag neer vallende regen heeft de softbaljeugd kans gezien de Pandoras op een gelijkspel te houden. Regen en invallende duisternis maakten een verlenging onmogelijk. Dui delijk is in deze wedstrijd bewezen, dat Amerikaanse ploegen zonder snelle werp sters voor een Nederlandse topploeg geen al te grote hinderpaal zijn. De Pandoras, die aanvankelijk een jeugdige opstelling in het veld brachten, moesten naarmate de wedstrijd vorderde snel terugvallen op hun basisnegental om verlies te voor komen. Verrassend nam de jeugd door gaaf slagwerk van Jos Sibijn, Corien de Wit en Elly Zweers na twee innings een 2-0 voorsprong. Hoewel hits van Marie Falco en Barbara Vano in de vierde slagbeurt 2-1 betekenden, liep het jeugdteam in de vijfde inning weer verder weg na een honkslag van Hanneke van der Werf en PALERMO. Het Nederlandse dames basketbalteam heeft in Ragusa een 46-52 (23-26) nederlaag geleden tegen Roeme nië in het toernooi om het Europese kam pioenschap dat op Sicilië wordt gehouden. In Messina zegevierde Oost-Duitsland met 54-43 (21-16) over Italië. Hongarije won met 42-36 van Frankrijk (rust 17-15) en Tsjechoslowakije zegevierde met 79-32 (rust 46-16) over West-Duitsland. een tweetal veldfouten. Maureen Galvin had inmiddels het werpen van May Katz moeten overnemen. In de zesde inning kregen de Pandoras wat meer vat op het werpen van Jet Jonker. Onder de neervallende regen kon den veldfouten niet uit blijven. Nadat de Pandoras in de zesde slagbeurt tot 4-3 terug waren gekomen, betekenden honk- slagen van Nancy Accerio en Marie Fal co in de zevende inning de gelijkmaker. Verder liet de jeugdploeg het niet komen. Uitblink"-' ~rs aan NerW*>ndse zijde: ver- reveldster Jos Sibijn en derde honkvrouw Hanneke van der Werf. Score verloop: Nederland 1 1 0 0 2 0 0-4 Pandoras 0001021-4 Voor de jeugd wierp Jet Jonker 1 x drie slag. gaf drie vrije lopen weg en kreeg tien honkslagen tegen. Het Neder landse veldwerk greep vijf maal mis. Jos Sibijn Corien de Wit en Elly Zweers kwamen allen tot een slaggemiddelde van 0.500. Hedenavond vindt op het Terrasvogels- terrein de derde wedstrijd plaats. Het BonrLncmntal is dan als volgt samenge steld: 1. Marian Eerdmans (mid^eld), 2. Syl via de Groot (2e honk). 3. Rietje Dissel koter (korte stop). 4 Betty Veenstra (1ste honk), 5. Toos Snater (3e honk). 6. Inge Termaat (links veld). 7. Ans Kroon (catcher), 8. Corien de Wit (rechts veld), 9. Trudy Beelen (nitcher). Hoofdscheidsrechter is Teun van der Berg, geassisteerd door Gerard Inden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13