ANWB waarschuwt toeristen voor oververmoeidheid ENGEL Rekenkamer bekeek rijkshuishoudboekje Haarlem en de IJmond Vijf jaar is te kort voor ingenieursopleiding Husqvarna en >- Meer dan 25 Nederlanders op buitenlandse wegen om het leven gekomen Staf T.HDelft meent: Post-doctor ale studie bepleit Niemand blijvend ziek door stank van Mobil Oil Twee doden op overweg Longkankersterfte stijgt erg snel Officier eist een jaar gevangenis Identificatie van lichaam door gebit Ministers eten te duur Huisarts zet de strijd voort Nog een Kamer vraag over bezit van vuurwapens „Van Ouds 'f Roomhuys" Koel en winderig Frans Hals voor het Mauritshuis v* A #1 ïi DONDERDAG 11 JULI 1968 B. en W. van Amsterdam: Kort nieuws Cijfers van C.B.S.: Meisje stak rivale met mesje neer Moord op meisje nog raadselachtig Voordeeltje I 11 - - H aarlem l« VVVI II De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. V eisen-IJ muiden Beverwijk Dure diplomaat Rijk stookt te duur Sinds 1822 c es se es DEN HAAG Meer dan 25 Nederlandse vakantiegan gers zijn tussen het eerste va kantieweekeinde van 29/30 juni jl. en vandaag in het bui tenland om het leven geko men. De meesten van hen vonden de dood tengevolge van verkeersongevallen. Dit is een groter aantal dan in enig voorafgaand iaar in een zelfde periode. In verhand hiermee acht de ANWB, die dagelijks wordt geconfron teerd met de vreselijke tra giek rond deze ongevallen, het noodzakelijk de automobilis ten nogmaals te wijzen op een goede technische en mentale reisvoorbereiding, waartoe be- hoort het kennen van de ver keersregels in het buitenland, die vaak anders zijn dan in Nederland. In enkele gevallen bestaat nl. een duidelijke aan wijzing dat de dodelijke ver keersongevallen het gevolg zijn geweest van onbekend heid, c.q. het niet toepassen van de verkeersregels ter plaatse. De ANWB waar schuwt ook met klem voor overmoeidheid. Men dient le bedenken dat met name op de Duitse en Italiaanse auto snelwegen in een zeer hoog tempo wordt gereden. Men dient zich hieraan aan te pas sen, wil men niet in moeilijk heden komen. Anderzijds kan deze aanpassing zodanig ver moeiend zijn dat geregelde rustpozen noodzakelijk zijn. Ook de klimaatsovergang en te zwaar voedsel kunnen in een verslappen van de aan dacht resulteren, waartegen men zich slechts door vol doende rustperioden en lichte maaltijden kan wapenen. Wat Frankrijk en ook Zwitserland en Oostenrijk betreft wijst de ANWB nogmaals op de ijzeren wet van de wegmarkering. Overschrijding van de gele of witte doorgetrokken streep zal vrijwel steeds zeer ernsti ge gevolgen hebben. DELFT De staf van de technische hogeschool in Delft heeft een ontwikke lingsplan voor de periode 1969-1972 samengesteld, waarin o.m. wordt gesteld, dat de nominale tijd van vijf jaar voor een opleiding te gering is om vooraan te lopen in de wetenschappelijke ontwik kelingen. Gepleit wordt voor een lan gere opleiding of voortgezette studie na het doctoraal examen. De vijf jaren wor den ook te kort geacht om zeer veel tijd aan maatschappelijke vorming te geven. Het onderwijs moet zich richten op de eisen die de maatschappij aan technische ingenieurs zal stellen. Degenen, die op geavanceerd niveau willen bijdragen tot de ontwikkeling van nieuwe mogelijk heden in fundamentele onderzoekingen. ADVERTENTIE «wuu «mot voor wie het beste wil Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181. Tel. 1 44 44, Haarlem OOK VOOR REPARATIE AAN ALLE MER KEN, onder garantie, vooruit prijsopgaaf. Nieuwe Franse ambassadeur. Tot ambas sadeur van Frankrijk in Den Haag is noemd de heer Chr. de Margerie. Hij volgt de heer P. Siraud op, die is be noemd tot ambassadeur in Canada. De heer Margerie heeft vandaag zijn ge loofsbrieven aangeboden aan de ko ningin. De nieuwe ambassadeur, die 57 jaar is, is sedert 1937 in consulaire en di plomatieke dienst. Het laatst was hij ambassadeur in Buenos Aires. Verdronken. De 6-jarige Arnoud van Hinsberg uit het Brabantse Heivoort, die maandag door een open raam was gevlucht uit de psychiatrische inrich ting Nieuw Herlaer in Halder (ge meente St. Michielsgestel) blijkt te zijn verdronken in de vlak bij dit huis stro mende rivier de Dommel. Het lijkje is woensdag uit de rivier opgedregd. Poging tot moord. Een 49-jarige Hage naar is door de politie ingesloten ver dacht van poging tot moord op zijn 31- jarige vrouw. De man zou zijn vrouw met een pistool hebben willen dood schieten. Dit mislukte, omdat hij er niet in slaagde het vuurwapen te laden. De man heeft zich woensdag bij de politie gemeld. De aanslag werd op vrijdag gepleegd. Hierna nam hij de vlucht. Eervol ontslag. Aan ir. R. Diks, hoofd directeur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is op zijn verzoek eervol ont slag verleend. Alpinist gewond. De 20-jarige R. B. te Pas uit Delft, die in Grenoble elektronica studeert, is woensdag bij de beklim ming van La Meije in de Franse Alpen aan de rug gewond. Hij maakte een val van 15 meter, waarna hij bleef hangen aan het touw waarmee hij met andere alpinisten verbonden was. Een heli kopter heeft hem naar beneden ge bracht. De jongeman is in een zieken huis opgenomen. Politie zocht bloeddonors. De Utrechtse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een snelle actie op touw gezet voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis. De dienst had met de meeste spoed 5 liter bloed nodig voor een ern stig zieke patiënte. De politie kreeg het verzoek 17 donors op te halen. Ze zette vijf auto's en 14 man personeel in. Ze kon tien donors bereiken. Dat waren er juist genoeg. Jongen verdrongen. Woensdag is aan het strand van Haamstede de 14-jarige Flo- rens Schep uit Amersfoort verdronken. De jongeman verdween tijdens het zwemmen ineens in de diepte. Kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Schatduiken. Een groep duikers in Perth wil kostbaarheden ter waarde van ruim f 20 miljoen ophalen uit het wrak van de Oost-Indië-vaarder „Zuijtdorp". Zij heeft niet de toestemming van de re gering. De duikers riskeren hoge boe tes of gevangenisstraf als zij voorwerpen uit de „Zuytdorp" weghalen. Het schip verging in 1712. zullen niet met vijf jaar toe kunnen. In het ontwikkelingsplan wordt bepleit het wettelijk mogelijk te maken het post doctoraal onderwijs als taak van de hoge school te stellen, ook voor personen, die al in de praktijk werkzaam zijn, een onderbrenging van de cursussen in de wet op het wetenschappelijk onderwijs is wenselijk teneinde versnippering over een groot aantal stichtingen te voor komen. Een derde vorm van onderwijs naast de doctorale opleiding vormen de inter nationale cursussen, waaraan de hoge school medewerking verleent. Het wordt wenselijk geacht deze eveneens in de wet te regelen. Een belangrijke vraag is, of de hoge school ook nog een bacalaureaatsoplei- ding dient te geven. Het experiment aan de technische hogeschool Twente wordt met belangstelling gevolgd. Indien er be hoefte aan bestaat zal in enige studie richtingen een bepaalde vorm van bacca laureaatsopleiding kunnen worden inge steld. Als het baccalaureaat in het aca demisch statuut wordt geregeld, is het wenselijk differentiatie voor verschil lende studierichtingen en hogescholen mogelijk te maken. AMSTERDAM. Het Amsterdamse raadslid R. J. Walraven (CPN) heeft naar aanleiding van de door de olieraffinaderij van Mobil Oil veroorzaakte luchtveront reiniging aan B. en W. onder meer ge vraagd of deze verontreiniging het col lege aanleiding heeft gegeven zich op de hoogte te stellen van wat de eventuele oorzaken zijn geweest en over de even tuele gevolgen van deze luchtverontreini ging voor de gezondheid van de bevolking die eraan heeft blootgestaan. B. en W. van Amsterdam antwoorden dat de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst niet de bevoegdheid heeft om zelfstandig buiten de gemeente activiteiten te ontwikkelen. De stankhin- der werd voornamelijk ondervonden in Zaandam en Westzaan. Daarom heeft de G.G. en G.D. van Amsterdam geen me disch onderzoek ter plaatse ingesteld. Bovendien, aldus B. en W., is uit inge wonnen inlichtingen komen vast te staan dat bij degenen, die aan de desbetreffen de luchtverontreiniging hebben blootge staan geen blijvende klachten bekend waren. De ter kennis gekomen ziektever schijnselen algemeen onwelbevinden misselijkheid, duizeligheid en hoofdpijn zijn bij daarvoor gevoelige personen be kende reacties op prikkeling van het reuk centrum door de vluchtige bestanddelen van de naftadampen. Aangenomen naar Heinkenszand W. Schaap, kand. te De Bilt - naar Slikker veer (toez.) Joh. Geers te Haarlo - naar Sliedrecht (Vr. v. Vrijz. Herv.) dr. J. Balkestein te Musselkanaal (N.P.B.). BREDA. Bij een ongeval op een on bewaakte overweg in Breda is woensdag een jonge bromfietser tegen een trein gereden. De bromfietser kwam hierbij om het leven. Zijn duopassagier overleed la ter aan de verwondingen, die hij bij het ongeval opliep. De trein, op weg van Roosendaal naar Zwolle, kreeg ongeveer een half uur ver traging. De slachtoffers zijn de 14-jarige C. de Visser en de 15-jarige B. Bogers. AMSTERDAM. Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in 1967 in ons land 4330 mannen (in 1966: 3999) en 308 vrouwen (in 1966: 275) aan longkanker overleden. Volgens dr. L. Meinsma, medisch direc teur van de stichting Koningin Wilhel- mina Fonds, betekenen deze cijfers dat de longkankersterfte bij mannen sneller stijgt dan in de afgelopen jaren (gemid delde jaarlijkse stijging ongeveer 200). Bovendien moet vastgesteld worden dat de longkankerfrequentie bij vrouwen, tot nu toe vrij constant, ook begint te stij gen. Thans overlijden 13 mensen per dag aan longkanker, een ziekte die voornamelijk, aldus dr. Meinsma, door het roken van sigaretten wordt veroorzaakt. Nooit in de geschiedenis van de geneeskunde werd de volksgezondheid zo ernstig aangetast door een gewoonte als thans het roken van sigaretten doet. Naar zijn mening is het de hoogste tijd geworden dat rokende mannen en vrouwen tegen zich zelf in be scherming worden genomen door over heidsmaatregelen tegen de ongelimiteer de verkoop van sigaretten. Vooral de jeugd moet tegen deze rampzalige ge woonte afdoende beschermd worden. AMSTERDAM Een jaar gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank woensdag ge- eist tegen een 21-jarig meisje, dat te recht stond omdat zij in maart haar me deminnares met een aardappelmesje had gestoken. Beiden hadden een verhouding met een vroegere provoleider. De verdachte, die op eigen verzoek in de psychiatrische in richting in Santpoort was opgenomen, hoorde tijdens een proefverlof dat haar rivale kwaad over haar had gesproken en samen met haar geliefde op reis zou gaan. Om opheldering te vragen ging zij de andere vrouw opzoeken en toen zij hoorde dat de jongeman afwezig was, stak ze in een woedeaanval de vrouw enkele keren met een mes. De rechtbank doet uitspraak op 15 iuli. (Van onze correspondent) HEERLEN Volledige zekerheid over de identiteit van het in Boukou! gevon den dode meisje heeft de Roermondse officier van Justitie nog niet kunnen geven. Er ontbreken nog enkele schakels om met volle zekerheid en officieel de identiteit te kunnen vaststellen. Wel zijn er nieuwe aanwijzingen die het vermoe den, dat het lijk inderdaad van het ver miste 16-jarige Nederlandse meisje Lili Snel is, schijnen te bevestigen. De Justitie heeft contact opgenomen met een Nederlandse tandarts. De man, die in België met vakantie is, zou kun nen bevestigen of hij het gevonden meis je vroeger al dan niet heeft behandeld. Over de doodsoorzaak is van het ge rechtelijk laboratorium in Den Haag nog geen uitsluitsel gekregen. De dossiers over de verdwijning op 28 oktober van Lili Snel zijn inmiddels weer geopend. De destijds verzamelde ge gevens in combinatie met de vondst van het lijk zouden misschien licht in deze raadselachtige zaak kunnen brengen. Zo is gebleken dat Lili enkele maan den vóór haar verdwijning met een uit de omgeving van het Belgische Visé af komstige caféhoudster enige malen net de bus naar Maastricht is gereisd, dit .vas ook het geval op de dag van Lili's ver dwijning. Douaniers kunnen zich dit feit herinneren. De Belgische caféhoudster is sindsdien nooit meer komen opdagen. Opvallend was het gedrag van een Brits militair. Hij liep woensdagmorgen bij de plaats waar het meisje is gevonden. Toen hij werd betrapt vluchtte hij in een Brits luchtmachtbusje. De man is achterhaald; hij zal nader aan de tand worden gevoeld. DEN HAAG. De Algemene Rekenka mer, die elk jaar het „huishoudboekje" van de Staat zorgvuldig napluist, vindt er altijd posten in waarover de leden de wenkbrauwen fronsen. De desbetreffende minister krijgt dan meestal een voorzich tige reprimande, waarna hij belooft dat het niet meer zal gebeuren. De minister van Onderwijs en Weten schappen heeft vorig jaar een lunch aan geboden die op 47,50 gulden per deelne mer kwam, hoewel slechts ten hoogste 34 gulden per lunchgast mocht worden be steed. Deze overschrijding wordt door de minister betreurd. Het was „een misver stand in de afspraak met het hotel." Ook andere ministers en zelfs de pre mier krijgen van de Rekenkamer een bedekt standje over de dure diners en lunches. Nederlandse diplomaten hebben, door hun gebruikte auto in het buitenland te gen de nieuwprijs of zelfs meer dan dat te verkopen, vaak een voordeeltje. De Re kenkamer vindt dat bedenkelijk, omdat de diplomaten een vergoeding voor rij - kosten en afschrijving krijgen. In dit geval is minister Luns het niet eens met de Rekenkamer, omdat bij de vaststelling van het zo genoemde valuta inkomen van de diplomaten met deze au tovergoeding rekening wordt gehouden. Bovendien, zegt hij, lijden veel ambtena ren door hun autobezit soms gevoelige Minister Klompé van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk heeft gisteren het schilderij „Lachende jongen" van Frans Hals, dat door het rijk van particulieren is gekocht, overgedragen aan het Mauritshuis. DEN HAAG De Haagse huisarts F. E. J. Bouricius zal via de kantonrechter proberen van de ziekenfondsen het geld te krijgen waarop hij meent recht te hebben. De heer Bouricius acht het on juist dat de fondsen een deel van de overeengekomen honorariumverhoging van de huisartsen nog niet hebben be taald. De ziekenfondsen hebben dit tot dusver geweigerd omdat er nog geen over eenstemming bereikt is met de lande lijke huisartsenvereniging over de beta ling van „pil-consulten". Vorige pogingen van de Haagse arts om het geld via wissels van de vier zie kenfondsen te krijgen zijn mislukt. De wissels zijn gisteren opnieuw terugge komen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Nadat daags tevoren door twee K.V.P.-leden van de Tweede Kamer vragen aan de minister van Justi tie waren gesteld over het illegale wapen bezit, heeft drs. Van Thijn (P.v.d.A.) woensdag aan de bewindsman gevraagd hoeveel algemene en bijzondere machti gingen voor het bezit van wapens op dit moment in omloop zijn. Drs. Van Thijn vraagt of er een over zicht is te geven van de verschillende categorieën van particulieren, aan wie die machtigingen zijn verstrekt en welke richtlijnen daarbij in acht zijn genomen. Ook wil drs. Van Thijn weten of de mi nister een beperking van het aantal mach tigingen en een verscherping van het toe zicht op het legale wapenbezit niet drin gend gewenst acht. Voorts stelt drs. Van Thijn de vraag of de minister kan bevestigen, dat alleen in Den Haag al vorig jaar 34 en in de eerste helft van dit jaar 20 illegale vuurwapens zijn opgespoord en of de minister over eenkomstige cijfers voor het gehele land kan verschaffen. Tenslotte wil drs. Van Thijn weten of met het oog op het bestrijden van het illegale bezit aan vuurwapens onder meer de grenscontrole op dit punt zou kunnen worden geïntensiveerd. -V j. Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: De Dutch Swing College Band onder auspi ciën van de Haarlemse Jazzclub. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Grand Prix" 14 j Frans Hals, 14 en 20 uur: „The Great Race", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django" 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modem Millie", a.l. Minerva, 19.30 u.: „Dr. Zjivago", 14 j. Vrijdag 14.30 u.„De Wolfshond", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: .Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen" a.l. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „De vierde Sex'18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Aan een zij den draadje" 14 j. Dagelijks 10.30 u.: „Win- netou keert terug", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): - KM 4* *M S üi '>r/ y,r//y 'yi vV" f- f wSSpk „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79)' Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk -1 ADV 1TENT1E van Jeroen ten Berge, Remco v. d Gugh ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek) Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg. Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadsk week tuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 iuli Gemeenschapshuis (Zandvoort). Expo sitie „Foto-Internationaal 68" Maandag tot en mei zaterdag van 11-12. 14-17 en 20-2? uur Zondag 14-17 uur Tot en met 18 augustus DIVERSEN Grote Markt, vrijdag vanaf 10 uur: Am bachtelijke demonstraties. Poppentheater Merlijn. Hasselaersplpin 35), vrijdag 14.30 u.: „Het torenhaantje". DONDERDAG 11 JULI City Theater, 20 u.: „Viva Maria" Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 uur; tot 28 juli. VRIJDAG 12 JULI City Theater, 20 u.: „Op blote voeten in het park" Stadsschouwburg, 20 u.: „Elvis, beat en blues". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 11 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Apenplaneet" Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke rare dolle dwaze wereld". VRIJDAG 12 JULI Kennemer Theater, 19 en 21,15 uur: Apenplaneet". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare dolle, dwaze wereld". Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. geopend van 14 tot 16 uur. Galerie Bmimans, Breestraat 122 expo sitie werken van Jacques Siegers; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. verliezen door schade bij aanrijdingen, ge dwongen verkoop wegens onverwacht# overplaatsing, slechte service in het bui tenland, en abnormale slijtage door slech te wegen. Een Nederlandse ambassadeur, die be gin 1964 een nieuwe standplaats kreeg, woonde bijna drie jaar in een hotel, hoe wel de in 1960 voor een kwart milioen ge kochte ambtswoning voor hem beschik baar was. Extra kosten: 72.682. De ambtswoning, zo heeft minister Luns meegedeeld, moest worden verbouwd. Dat heeft langer geduurd dan de bedoeling was. De Rekenkamer vindt voorts dat in de gebouwen van het rijk te duur wordt ge stookt. Minister Schut belooft, door TNO een onderzoek te zullen laten instellen. In juli 1965 heeft de Rekenkamer de rijksuniversiteit in Utrecht gevraagd haar tarieven voor diensten aan derden aan te passen aan de prijsstijgingen. Dat dit nog steeds niet is gebeurd noemt de Rekenkamer „zeer teleurstellend". De minister van Binnenlandse Zaken heeft beloofd, dat voortaan typistes van een uitzendbureau, die tijdelijk bij het rijk werken, niet meer op rijkskosten aan excursies voor ambtenaren mogen deelnemen, zoals vorig jaar is gebeurd. Verheugd is de Rekenkamer over een besparing van 2000.- per jaar door af schaffing van een eeuwenoude traditie. Op grond van een Koninklijk Besluit van 28 april 1822 liet de Inspectie der Domeinen in Utrecht elke week 29 broden bakken van „rode weit", elk wegende een oud Nederlands pond (2 kilo). Deze broden moesten elke woensdag worden uitgereikt aan 29 ingezetenen van de gemeente Utrecht, die „braaf en behoeftig" zijn. De „brave behoeftigen" kwamen al lang niet meer de broden afhalen. Die werden daarom bezorgd. Dat kostte jaarlijks 1500.- extra. De minister van Financiën heeft het nu moreel gerechtvaardigd ge vonden met deze brooduitdeling op te houden. ADVERTENTIE A.s. Vrijdag speciale Tongen dag RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 Tong in de roomboter gebakken met gebakken aard. en gemengde salade of Gekookte tongfilets met zalm, witte wijnsaus, verse aard. en u-orte.tjes of Gekookte tongfilets met gepelde druiven, witte wijnsaus, puree en gemengde salades. Reserveer nu reeds Uw tafel Het KNMI deelt mee: Een actieve deptessie trekt van Zuid- Engeland over de Noordzee naar Dene marken. Het front trok in de afgelopen nacht met regen en onweersbuien over ons land. De depressie neemt nog in diep te toe, zodat in ons land aanvankelijk nog veel wind verwacht wordt met plaatselijk buien. Later zal de wind tussen noord en west gaan afnemen en zullen enkele op klaringen voorkomen. De temperaturen zullen aan de lage kant zijn. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland Q0 fiï 5 o i*u j a a v 3 Den Helder regen zw 15 14 12 Ypenburg zw. bew. zw 21 16 19 Vlissingen zw. bew. zw 22 16 32 Eelde regenbui z 14 12 8 De Bilt zw. bew. zzw 20 16 20 Twente zw. bew. wzw 19 14 19 Eindhoven half bew. zzw 25 16 13 Zd.-Limburg half bew. z 29 17 8 Helsinki regen n 20 10 5 Stockholm licht bew. ono 16 7 1 Oslo half bew. w.st. 18 10 0 Kopenhagen regen o 18 11 1 Aberdeen zw. bew. n 17 6 0 Londen regen wnw 17 12 32 Amsterdam regenbui zw 19 16 18 Brussel half bew. zw 20 16 14 Luxemburg zw bew. w 30 15 7 Parijs zw bew. zw 25 17 14 iordeaux licht bew. wzw 32 16 0.2 Grenoble onweer o 32 16 10 Nice zw. bew. n 28 21 0 öelijn regen zzo 24 15 0.4 frankfort onweer zzw 31 18 11 Mtinchen half bew. wnw 30 21 0 Zürich regen zo 30 17 4 Genève onweer zzw 32 16 8 Locamo onweer zzo 30 21 11 Wenen onbew. zo 32 21 0 .nnsbruck half bew zw 29 17 0 Belgrado onbew. w.st. 33 19 0 Athene onbew nnw 39 28 0 Home onbew o 32 21 0 Barcelona mist ono 28 21 0 Madrid onbew. w.st. 31 13 0 Ma llor ca onbew. w.st. 28 20 0 ..issabon niet ontvangen VRIJDAG 12 JULI Zon op 4.34 uur; onder 20.56 uur. Maan op 22.46 uur; onder 7.02 uur. MAANSTANDEN Volle maan 1U juli 4.1b uur. Laatste kwartier 17 juli 10.11 uur. Nieuwe maan 23 juli 12 49 uur HOOG KM LAAG WATER IN IJMUlDEN DONDERDAG 11 JULI Hoog water 4.07 uur; en 16.41 uur. Laag water 4.07 uur en uur. VRIJDAG 12 JULI Hoog water 4.57 uur en 17.29 uur. Laag water 0.45 uur en 13.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2