SYMBOOL VAN GRATIE EN CHARME Dame Margot Fonteyn danst vier dagen in Nederland Bewaar Uw zomers-frisse teint Een zanger en een zanggroep Ofarims mogen in Israël optreden Knokke-ploeg gepresenteerd Veronica ook op Mallorca RTV-nieuwtjes SSSWIJ ONTVINGEN: Televisie-vanavond Radio-vrijdag TV vrijdag TV donderdag DONDERDAG 11 JULI 1968 9 Begin Renpaard Inzet In de zon Armen en benen Schoonheidsmasker (Van onze correspondent) DEN HAAG De Engelse balletleid- «ter Ninette de Valois noemt haar „kop pig". Zelf zegt ze daarvan: „toen ik bij haar mijn eerste lessen kreeg, had ik zoveel verschillende scholen achter de rug, dat het me moeilijk viel me aan te passen aan weer een andere opvatting". „Voor miljoenen is ze het symbool van gratie en charme, maar in Spanje loopt ze tijdens de voorstelling woedend van het toneel af omdat de fotografen haar irriteren. In New York accepteert ze op getogen de uitnodiging voor een hippie- feest, waar de politie later een inval doet en haar arresteert. Tijdens een toernee door Oost-Europa loopt ze depressief door de verregende steden, omdat haar werk niet gaat zoals ze zich dat voorstelt. HAAR NAAM: DAME MARGOT FON TEYN, een van de grootste danseressen van deze tijd, wier kunst op één lijn ge steld moet worden met die van Anna Pavlona en Galina Oelanowa. Voor de voorstellingen, die zij met Rudolf Noerejew en een groep van het Engelse Royal Ballet" van vanavond tot en met zondag in het Scheveningse Circustheater en het Amsterdamse Carré geeft, is tot vijftig gulden per plaats be taald. Het is mede haar verantwoorde lijkheidsgevoel „de mensen verwach ten topprestaties van mij, ze hebben recht op een perfecte voorstelling" dié haar tot zo'n gespannen persoonlijkheid maakt. Op 18 mei van het jaar 1919 werd ze in het Engelse graafschap Surrey geboren als dochter van een tabaksmakelaar en een Braziliaanse uit een familie van rijke koffieplanters. Haar vader moest veel rei zen: Margaret Hookham, die thuis Peggy werd genoemd, kreeg daardoor haar eerste balletlessen in Kentucky. Ze was toen vier jaar. Maar ook in Sjanghai en later aan verscheidene Engelse ballet scholen werkte ze aan de basis van haar carrière, onder meer bij George Goncha- rov, die ook Violetta Elvin en Svetlana Beriosova opleidde. ZE was veertien jaar, toen ze werd aangenomen op de school van Sadler's Wells, een jaar later stond ze al in het corps de ballet: een rolletje in „De no tenkraker" op 30 januari 1934 werd het begin van een loopbaan, waarin het for tuin haar geen moment in de steek zou laten. Ze nam enkele rollen van Alicia Markova over en toen ze debuteerde in „Giselle", ontdekte het Engelse publiek haar als de ster van de toekomst. „Het Zwanenmeer" „Ondine" en „Doornroos je" zijn slechts enkele balletten, waarmee zij haar naam vestigde. Op 9 mei 1940 danste ze in Arnhem. Toen een dag later de Duitse horden Ne derland overvielen, kon de groep nog maar net via IJmuiden vluchten. De de cors en kostuums van Ninette de Valois' ballet „Checkmate" bleven achter en werden verwoest in het oorlogsgeweld. De volgende vijf jaar werkte ze in Engeland, waar ze aanzienlijk bijdroeg tot een gro tere interesse voor de balletkunst. Na de oorlog bleek ze uitgegroeid tot een danse res van zeldzame schoonheid. OP 9 februari 1955 trouwde ze met de Panamese ambassadeur in Londen, dr. Roberto Arias, die ijverde voor een po litieke loopbaan in zijn land. Toen ze veertig jaar werd, waren er geruchten over een plan haar carrière af te slui ten, maar ze bleef dansen. Ook wie haar nu vraagt naar haar plannen voor de toe komst, krijgt ten antwoord: „Roberto 4 zegt dat ik een renpaard ben. En het renpaard weet niet waar de eindstreep is". Twee vrij recente data van belang voor Margot Fonteyn. Op 17 juni 1961 vroeg de Russische danser Rudolf Noerejew politiek asyl in Parijs. Met deze negen tien jaar jongere partner begon ze aan een nieuwe episode in haar carrière. De wetenschap, dat het publiek mede voor hem kwam, nam een deel van de lood zware verantwoordelijkheid van haar af. DE andere datum is 9 juni 1964. Toen werd haar echtgenoot door politieke te genstanders op straat neergeschoten. Sindsdien is hij vrijwel geheel verlamd, maar vanuit zijn rolstoel werkt hij ver der aan het verwezenlijken van zijn poli tieke ambities. Zijn vrouw verdeelt nu haar tijd tussen hem en haar kunst, aan beide wijdt zij zich met volledige inzet. Op de programma's die in Nederland worden uitgebracht, staan ondermeer „Giselle", de derde acte uit „Raymon- da" en de pas de deux uit „Le Corsaire". Margot Fonteyn en Rudolf Noere- jev zoals ze vanavond ook in Scheveningen te zien zijn: een beeld uit het ballet „Giselle". boenen öoeK«nt>ui.'Kijnboekt'nJ ooekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken! boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboekenboekenboekenl öoekenboekenboekenboekenl oo^kenboekenboekenboekenl poekenboekenboekenboe ken Uit de van ouds bekende serie „Weten en kunnen" van d.e Uitgeversmaatschappij Kosmos in Amsterdam is de serie „Wenk- hobbygidsen" ontstaan en hierin versche- nen „vernieuwde herdrukken in een nieuw jasje": „Kamer- en volièrevogels" van J. H. Noordzij; „Hengelsport" van K. J. Vrijling; Paardrijdenvan Wouter Slob; „Cactussen en netplanten" van G. D Duursma; Verwarmd aquarium" van H. E. van Bruggen; Bouwkunst voor onze tijd" van J. J. Vriend. In de uitgave van „De Boekerij" in «aarn ..Europa Cup 1955-1968" haalt Hans l0Ienaar hoogtepunten van dertien jaar voetbal in deze competitie voor de geest. I nezelfde uitgeverij verscheen ook „De -'■—en van Kain" van Abraham Rothberg, een spionageverhaal, waarin hoofdpersoon in dienst is van de Is raëlische geheime dienst. Bij de Europese Bibliotheek in Zaltbom- mel verscheen een facsimilé-uitgave van „Prins Hendrik der Nederlanden" (1820- 1879) naar de editie van 1880 door W. J. Hofdijk. De heruitgave werd verzorgd door J. J. Bouman, auteur van het be kende werk „Op en om Oranjes troon". Het boek vertelt de levensgeschiedenis van Prins Willem Frederik Hendrik van Oranje-Nassau, jongere broer van Koning Willem III; hij is in de geschiedenis be kend onder de naam „Prins Hendrik de zeevaarder". Bij de Wereldbibliotheek in Amsterdam verschenen de volgende spannende ver halen: „Het grote race-avontuur" van N. von Michalewsky; „De doodmakers" van Leonardo Sciasca; „In de schaduw van de kastanje" van Danielle Roland. Van de onlangs 85 jaar geworden Cor Bruyn is bij G. F. Callenbach in Nijkerk verschenen „Aan het einde van de wereld" (jeugdboek van 12 jaar en ouder) waarin hij de jeugdige lezer opnieuw meeneemt naar Lapland. De Tijdstroom in Lochum verzorgde de uitgave van G. W. Sannes „Afrikaanse primitieven", functionele schoonheid van maskers en beelden. Foto's in het boek zijn van Marianne Dommisse. Twee meisjes gefotografeerd in het Sjanghai van 1931: Veronica Clifton en Peggy Hookman (rechts). Wat er van Veronica werd is moeilijk meer te achterhalenPeggy groeide uit tot Dame Margot Fonteyn. Hoewel zij zelf „niet weet waar de eind streep ligt" is de kans groot dat het de laatste maal is dat Margot Fonteyn in Nederland danst. HILVERSUM. Een zanger op Nederland één, een zanggroep op Nederland twee. Verder een aantal se ries. Na Barend, het journaal en de recla me op het eerste net een KRO-pro- gramma, dat begint met de serie .Zon der Tralies'. Na het journaal vijfender tig minuten het Amsterdams Kunst- maandorkest onder leiding van Anton Kersjes. Als solist treedt op de bariton Jan Derksen. Hij zingt aria's uit „La Forza del Destino" en „Macbeth"; de regie is in handen van Jurriaan An- driessen. In kleur hierna de serie ,De Wrekers' De Brandpunt-ploeg brengt aan het slot van de avond nog vijftig minuten actualiteiten. Vandaag de Tourreportage weer op het tweede net, om half zeven. Daar na Barend, de reclame, het journaal en „Van Gewest tot Gewest". De VARA komt aan bod tegen half negen en brengt dan een aflevering van het spel letje „Wat doe je voor de kost", waar in Jeanne Roos, Ingrid Stork, H. Levi en Eric Ezendam onder leiding van Jaap Koopmans moeten proberen het beroep te raden van enkele onbe kenden. Na het nieuws de serie „Coronation Street". Vervolgens de New Christy Minstrels, de jongelui uit Amerika, die een maand of wat geleden ons land be zochten. De groep wordt herhaaldelijk verjongd, zodat van de Minstrels van vorig jaar niemand meer over is. Op het programma staan de oude volkslie deren, zoals Shanandoah en Susanna. De donderdag wordt besloten met een kerkelijke uitzending en wel „de Kerk in de huidige Wereld". De BBC liet deze documentaire maken ter gelegen heid van de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala. TEL AVIV. Radio Israel heeft besloten de ban op te heffen op het optreden van het Israëlische duo Esther en Abi Ofarim, die al tien jaar van kracht was en die inging op het moment dat de populaire zangers in Duitsland begonnen op te treden. De radio besloot de ban op te heffen, toen bekend werd dat de Ofarims Israëli sche liedjes in hun repertoire hadden opgenomen. De Ofarims voelen er ech- ADVERTENTIE Huidverzorgingsspecialiste Mary Reynolds WAAR gaat U met vakantie heen? Of bent U al terug van een bran dende zon in het zuiden of wellicht een zon-ne-tje en wat meer wind in eigen land? Hoe het ook zij - zelfs een mooi weekend gaat aan Uw huid niet onopgemerkt voorbij. Een stralend-zomers uiterlijk ver gezelt U op de terugweg maar zorg er nu ook voor dat Uw frisse teint zo blijft! Breng onderstaande tips deze zomer in de praktijk. U zult zowel verrast als verrukt zijn over de resultaten. P ROFITEER van de zon zoveel U kunt maar bedenk dat zon en wind -*• Uw huid uitdrogen en hoe! Al na enige dagen gaat Uw huid door vochtgebrek trekken. Onplezierig - en tevens een waarschuwing want volkomen onnodige droogte-rimpeltjes zijn het gevolg en maken een einde aan de zomer-illusie van Uw huid. Voorkom dit e'n verzorg Uw huid steeds voordat U erop uittrekt alsook 's avonds met Olie van Olaz. Wereldbekend door haar optimale vochtinbrengende werking houdt ze op unieke wijze het vochtgehalte van Uw huid op peil. Resultaat: Geen schrale, ruwe plekken doch een heerlijk zachte en vooral soepele, mooie huid. Een waar genot en bovendien Olaz laat geen spoortje vettigheid op de huid achter. Daarom tevens een ideale basis voor make-up. LEESTEED ook voldoende aandacht aan schouders, armen en benen. Juist hier heeft Uw huid de neiging spoedig te gaan schilferen. Maak - zeker in Uw vakantie - geen tijdrovend probleem van Uw huid verzorging, doch neem wel een minuutje om uw huid op een doeltref fende manier te beschermen. Strijk ook een beetje Olie van Olaz over Uw ledematen uit. Uw huid neemt het in een oogwenk op en U bemerkt direkt hoe fluweel-zacht deze gaat aanvoelen. G EEF Uw huid de gelegenheid haar zomerse frisheid te behouden. VJ Een wekelijks Olaz-masker doet wonderen. Knip een masker uit een lapje katoen met uitsparingen voor ogen, mond en neusgaten. Drenk dit in Olie van Olaz en leg het op Uw gezicht. Ga hiermee een kwartiertje ontspannen op bed liggen en laat de voeten iets hoger rusten dan uw hoofd. Uw huid wordt snel door deze vochthoudende schoonheidsolie verzadigd. Olie van Olaz - verkrijgbaar bij drogisten en parfumerieën - is een weldaad voor Uw huid. Bariton Jan Derksen. Nederland II, tien voor half negen). ter niet veel voor in Israel op te treden omdat ze onvriendelijk zijn behandeld gedurende hun laatste bezoek aan dat land. ROTTERDAM. In het Rotter damse Hilton-hotel is gisteravond de Knokkeploeg compleet aan de pers voorgesteld. Lou van Rees dacht dat Nederland nu misschien weer een kans maakt om het festival te winnen. Drie kwartier na het afgesproken tijdstip waren ze er allemaal, Sandra en Fleur Colombe en Sara Texeira en Frankie Franken en Ben Cramer. Lou van Rees vertelde verder, dat de Knokke-ploeg nog nooit zo goed ver zorgd is vertrokken als nu. Dat was het werk van een Rotterdamse mode ontwerper en een eveneens Rotter damse kapper. Er gaan 28 mensen naar Knokke, waar morgen het festival begint. Daar bij is ook Annie de Reuver, die „coach" van Ben Cramer is. HILVERSUM. De commerciële sound van radio-Veronica zal vanaf volgende week ook op Mallorca zijn te horen. Vanaf de vijftiende juli zal Veronica op dit Spaanse toeristen eiland twee uur per dag een muziek programma gaan verzorgen met re clamespots. Het programma zal afge stemd zijn op de vakantiegangers op het eiland. Er zal Engels worden gesproken, om dat negentig procent van de eiland bezoekers Engelssprekend is. De eerste reclamespot die Veronica op Mallorca uitbrengt is die van een Nederlands chartermaatschappij Voor de tweede maal trekt de mo biele televisietentoonstelling van de NTS er op uit. Ze staat van half juli tot half augustus opgesteld in de En- nemaborgh in Midwolda (Groningen). Het doel van de tentoonstelling die is samengesteld door medewerkers van de NTS is de bezoekers een in zicht te geven in de vele creatieve en ambachtelijke werkzaamheden die voor de totstandkoming van een tele visieprogramma verricht moet worden. De tentoonstelling wordt gehouden on der de titel „Open Beeld". De kerkelijke uitzending „Woord voor Woord", die iedere zondag voor de jeugd wordt uitgezonden door IKOR en Convent van Kerken, mag zich in een grote belangstelling verheugen. Ge durende de zomermaanden zal Aart Staartjes de verhalen illustreren door aan te knopen bij de realiteit. De op namen worden in verschillende plaat sen gemaakt, zoals die over de Zond vloed in Artis en op een scheepswerf. Aart Staartjes blijft ook in het ko mende winterseizoen de verteller. Als illustrator zal dan optreden Peter Vos. die Bert Bouman gaat vervangen. De Raad van Kerken heeft veel belang stelling getoond voor de serie Bijbel vertellingen: ze wil andere televisie maatschappijen ervoor interesseren. Op het Ooostzee-eiland Gotland zijn de opnamen begonnen voor de Duits- Zweeds conroduktie „PipDi Lanvkous". De verfilming van het boek van Astrid Lidgren gaat dertien afleverin gen tellen, die in tal van landen (in kleur) zullen worden uitgezonden. De buitenopnamen zullen twee maanden duren. De televisie huurde een huis van de Zweedse militaire autoriteiten als woonhuis voor „het sterkste meis je van de wereld". De kosten voor deze produktie worden geraamd op drie miljoen kronen. Er zullen vele '-ncnnnanpn moeten worden co- -akt aangezien Pippi in het verhaal bij voorbeeld sterk genoeg is om een ->aard op te tillen. Ds. G. Bouw uit Scheveningen heeft dezer dagen in Katwijk een gouden nlaat in ontvangst mogen nemen. De .gouden opname" zal nooit in de hit parade komen, maar er ziin toch zeer veel exemplaren van verkocht. Het be- treft hier een plaat die is uitgebracht door de stichting de Band met God °p waarop hopdora.:sch plechtigheid van de plaatuitreiking werd een nieuwe opname gemaakt Me dewerking verleenden de Scheveningse organist H Groenveld en het koor Lau- date Deo uit Scheveningen. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radio journaal. 8.20 Stereo: Lichte gramm.- muziek. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Opera-concert. (9.35 Waterstanden) .10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Dis cussies rond ontwikkelingshulp. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoorlichting. 12.39 Mu ziek uit Mexico. 12.49 Praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Semi-klassieke en moderne muziek. 14.00 Consumentenrubriek. 14.10 Stereo lichte gramm.-muziek. 14.30 Lezing. 15.00 Lichte gramm.muziek. 15.20 Ge sprek. 15.30 Internationale competitie amateurkoren. 16.00 Nws. 16.02 Pro gramma thuiszittenden. 16.45 Concert 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.16 Be richten. 18.20 Programma voor onvol- wassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Upp sala '68. 19.30 Nws. 19.35 Kunst nader beschouwd. 20.00 Klassieke en moder ne muziek. 20.45 Theologische gesprek ken. 21.00 Klassieke en moderne mu ziek. 22.30 Nws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Licht gevari eerd platenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Moderne en klassieke gramm.mu ziek. (7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging.). 8.00 Nws. 8.11 Voor de kinderen. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Gods dienstige vorming. 10.00 Stereo: Klas sieke orkestwerken. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar.) 14.00 Hoorspel. 14.45 Stereo: Lichte or kestmuziek. 15.00 De opera Paljas. 15.30 Nieuwe gramm.-platen. 16.00 Nws 16.02 Actualiteiten. 16.07 Stereo: Lichte gramm.-muziek. 16.30 Voor de tieners. 17.20 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19 00 Ronde van Frankrijk 1968. 19.10 Wereldpanorama. 19.20 Gevarieerd muziekprogramma. 21.05 Hoorspel. 22.00 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Talententest. 23.15 Lichte gramm.-muziek. 23.45 Actualiteiten. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar. 10.00 Nws 11.00 Nws. 11.03 Micronotities. 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Gevarieerd platen- programma. 14.00 Nws. 14.03 Actuali teiten. 14.12 Platenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Licht muziekprogramma. 16.00 Nws 16.03 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Licht platenprogramma voor tieners (ronde van Frankrijk 1968: Tussen 13.15 n 13.20 en 13.05 en 15.10 uur rechtstreek se reportage 14e etappe; tussen 16.00 en 17.00 uur Verslag van de finish.). Nederland I 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.56 20.00 20.16 20.20 20.55 21.40 22.30 NTS Barend de Beer. STER Reclame. NTS Journaal. STER Reclame. KRO' Zonder tralies (tv-feuilleton). STER Reclame. NTS- Journaal. STER: Reclame. KRO: Het Amsterdams Kunst- maand-orkest en zangsoliste: operaconcert. De Wrekers (tv-feuilleton). Brandpunt NTS: Journaal. Nederland II 18.30 NTS Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Quiz 20.00 Journaal. 20.16 STER Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 Coronation Street (tv-feuilleton). 21.35 New Christy Minstrels. 22.00 IKOR/CVK/RKK: De kerk in de huidige wereld. 22.45 NTS: Journaal. Nederland I 18.50 NTS Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: Rodeo. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Hier en nu. 20.45 Weet je nog wel 21.45 De gevangene (tv-feuilleton). 22.35 Kerk te water. 22.40 NTS' Journaal. Nederland II 18.30 18.50 18.56 19.00 19 03 19.25 20.00 20.16 20.20 20.45 21.35 22.35 23.00 23.05 NTS Tour de France. Barend de Beer. STER Reclame. NTS: Journaal. Weekjournaal. Tip.- voor het vrije weekend. Journaal STER Reclame. AVRO: Vaders tegen wil en dank (tv-feuilleton) Pevton Place (tv-feuilleton). 10e Europabeker voor zangvoor dracht in Knokke. AVRO's Televizier NTS' Journaal. AVRO: Jazzmuziek.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9