Godard reisde naar de States en liet ze achter zich s UITGAAN IN HAARLEM Prachtige Andriessen op kerkconcert in Alkmaar De mooiste modeschoenen van Haarlem bij Grote Houtstraat 18-20 Herhalingen, series en Songfestival Negen Muzen Snip en Snap ging weer in première gSKKsWU ONTVINGEN: Knokke op tv RT V-nieuwtjes TV vrijdag Televisie-vanavond mmmm Radio-zaterdag TV zaterdag VRIJDAG 12 JULI 1968 13 Voor rechts te linksvoor links te zachtaardig Leermeesters A nti Kloof Ver C^ortcjenó (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. In de vroege lente van dit jaar ging de Franse filmer Jean Luc Godard naar de VS om er een twin tigtal universtiteiten te bezoeken. Hij deed dit op uitnodiging van de firma Leacok- Pennebaker, d ie de vertoningsrechten van Godards jongste film „La Chinise" had verworven en niet ten onrechte het toekomstige publiek voor dit bizarre, pro- Mao pamflet onder de linkse studenten van diverse Amerikaanse universiteiten zocht. Godard was al eerder in de States geweest, maar hij was toen niet verder gekomen dan New York, o.a. twee jaar geleden, waar een verslaggever van de „New Yorker" hem kort na aankomst in zijn hotelkamer aantrof, gefascineerd kij kend naar de tv en voortdurend nieuwe stations zoekend. Ditmaal zou hij meer van het land te zien krijgen en o a. de westkust bezoeken, de woonplaats van zo veel door hem bewonderde Hollywood- prominenten. Het pakte allemaal iets an ders uit dan men bij die vriendschapsbe- zoek bij voorbaat zou hebben verwacht. Claire Clouzot, die de filmer op zijn reis vergezelde als tolk, doet er een boekje over open in de nieuwe aflevering van „Sight and sound" en ze geeft haar ver slag de veelzeggende ondertitel „A diverce in the making". CLAIRE CLOUZOT begint haar artikel met erop te wijzen, hoe Godard in de loop der jaren door allerlei banden met Amerika verbonden is. Een kleine twintig jaar geleden kreeg de toen nauwelijks volwassen student Godard in allerlei ciné- clubs en tijdens voorstellingen van de Ci- némathèque zijn filmdoop met de Holly- woodfilms van de jaren dertig en veertig. FRITZ LANG, Howard Hawks, Samuel Fuller, Don Siegel werden zijn leermees ters, later geestverwanten en zijn vrien den, van wie hij er enkele in zijn films zou laten optreden (Lang in „Le mépris", Fuller in „Pierrot le Fou"). Zijn eerste film „A bout de souffle", zo zegt Claire Clouzot, was een poging de Amerikaanse gangsterfilm te imiteren. „Une femme est une femme" werd een hommage aan de musical (Vincente Minnelli, Fred Astaire), maar al in „Le mépris" met Jack Palan- ce als de dictatoriale producer kan lichte spot met Amerikaanse productie-methodes ontdekt worden en met „Alphaville" en zijn o nverbloemde beschrijving van de ver-ontmenselijking in de stad van de toe komst, zet de kritiek op Amerika in. Een kritiek die steeds luider klinkt in de daar op volgende films, „Pierrot le Fou", „Made in USA", „Deux ou trois choses", „Loin de Vietnam" en „La chinoise". Een eerste ontmoeting met de leermee sters van weleer verloopt dan ook alles behalve vriendelijk. Bij zijn bezoek aan de Universiteit van Zuid-Californië zit Godard in een „panel" met onder anderen King Vidor,.Roger Corman en Samuel Fuller, dat vragen moet beantwoorden over het onderwerp „Hollywood". De schrijfster, die bij die gelegenheid op treedt als tolk, constateert dat er al gauw een stemming begint te heersen van wederzijdse onverschilligheid, een sfeer die zelfs vijandig gaat worden als Godard de commer ciële regisseurs van Hollywood voor „slaven" uitmaakt en be schuldigend zijn forum-genoot King Vidor toevoegt. „Mr. Vidor, ik schaam me wer kelijk over wat er met u gebeurt, zoals ik schaam me over wat er met Von Stern berg en Fritz Lang is gebeurd TIJDENS het verdere debat bleef Go dard daarna ongeïnteresseerd en verveeld naar het plafond staren, genegeerd dooi de overige „paneT'-leden Zijn optreden was niet zo verwonderlijk, want van het ogenblik dat hij voet op Amerikaanse bo dem zette had Godard een onwelwillen de, anti-Amerikaanse houding aangeno men. Aan een interviewer van „News week" had hij direct bij aankomst op een vraag wat hij dacht van de Amerikaanse film van het ogenblik, geantwoord: „Ie dere film weerspiegelt d e gemeenschap die hem voortbrengt Daarom is de Ame rikaanse film zo slecht, hij weerspiegelt een ongezonde samenleving". En op de regelmatig gestelde vraag tij dens de tournee, wie zijn meest geliefd Hollywood-regisseurs waren, noemde hij lichtelijk geïrriteerd de namen van Mack Sennett, D. W. Griffith, Chaplin en Jer- Jean-Luc Godard ry Lewis. Die irritatie kwam ook, zo schrijft Claire Clouzot, voort uit het feit dat Godard geen kwesties van esthetiek wilde bespreken, maar over politiek wil de praten. Hij keek gretig uit naar reac ties op „La chinoise" ten einde tot een politieke dialoog te komen. Het best slaag de hij daarin op de Berkeley-Universiteit van Californië, de roerigste universiteit van de VS, waar de film vier dagen ach tereen met een frequentie van drie voor stellingen per dag voor een uitverkochte zaal vertoond werd en warme waardering kreeg. DE STUDENTEN waren verbaasd over de charme en het plezier dat de film uitstraalde, en enthousiast over het ge geven, dat een politiek standpunt onthul de waarmee zij het volledig eens waren. Zij verschilden echter op een principieel punt met de filmer. Voor de radicale ele menten onder de Berkeley-studenten was de tijd voor ideeën, overtuigingen en be- invloeding voorbij en dat gold dus ook voor de propagandafilms die Godard maakte. Evenals Véronique, de studente in „La Chinoise" die tenslotte voor ge weld kiest, verkozen zij het geweer en de Molotov-cocktail boven de camera. En met die voorkeur kon de meer bezadig de Godard het niet eens ziin. Een uit nodiging om zijn regisseursstoel te ver laten en met hen mee te doen aan wat zij noemden „de vernietiging van Ameri ka, zoals we het nu kennen", moest hij dus van de hand wijzen. Berkeley werd zodoende uiteindelijk een succes met een bijsmaak, maar bleef niettemin e enlichtpunt in een tournee, die Godard na zes van de twintig geplande universiteiten bezocht te hebben vroegtij dig afbrak om naar Frankrijk terug te keren (en betrokken te raken bij de revo luties rond de Cinémathèque en in Can nes). Hij had zich in het algemeen geër gerd aan de vele cliché-vragen en vragen over voorkeuren en artistieke aangelegen heden, waaraan hij was bloot gesteld, evenals aan de „star"-verheerlijking die hem op sommige universiteiten was ten deel gevallen (met kreten als „We want God-Ard") en die hij, bevreesd dat hij te veel in beslag zou worden genomen en dat hij zou worden „uitgemolken", geprikkeld onderging. HET resultaat van zijn reis door de VS, zo merkt Claire Clouzot enigszins mis moedig op bij het opmaken van de balans is kort samengevat, dat Godard nu niet alleen ver van Vietnam is, maar ook ver van Amerika. Charles Boost HILVERSUM. Vanavond de eer ste uitzending van het Songfestival. Verder een aantal series en program ma's van vroeger. De NCRV begint de vrijdagavond op het eerste net na de gebruikelijke NTS-opening - met „Rodeo". Willy van Hemert is gastjurylid. Hij zal met Phé Wijnberg, Leo Riemens, Bert de Rijk en Jan Rubinstein moeten uitmaken, wie van de kandidaat-artiesten het langst op het podium mag blijven staan. Na het journaal en de actuali teitenrubriek Hier en Nu gaat de NCRV verder met „Weet je nog wel'. Dick van Bommel dook in de t.v.-archieven om er enkele succesvolle programma's uit te halen, die hij een hervertoning waard vond. Voor de sportliefhebbers is er nog eens de wedstrijd tussen Franse en Nederlandse profs voor het Rampen fonds, voor de muziekliefhebbers zingt Caroline Kaart, verder beelden van en kele van de grappen die Bueno de Mesquita in de loop der jaren voor de camera's heeft ten beste gegeven, bet programma „Hoei" voor de schoor steenvegers en niet te vergeten een première: een optreden van de Ame rikaanse country and westernzanger Gene Autry. Ook op deze avond een buitenland se serie en wel „de Gevangene". Kerk te Water sluit de vrijdagavond af: een beeld van het werk van het kerk- en recreatieschip „de Boei", dat in de Friese binnenwateren opereert ten dienste van de watersporters. Ook vanavond het Tourverslag op het tweede net. De NTS zet het pro gramma voort met Barend de Beer, het journaal, de reclame, het week- journaal voor gehoorgestoorden en de weekeindrubriek „Open Oog" met tips. Na het tweede journaal de serie „Va ders tegen wil en dank". Twee afleve- ADVERTENTIE oud - ZAucr - rtaqes - JKe/fuwi^P/eef t 6. Hiarltm, Tel. 02500 -10616 Plaat. De pianist Sas Bunge heeft te Lon den meegewerkt aan een plaatopname van Mozart's Concert voor 3 klavieren, K.V. 242. De andere solisten waren In- grid Haebler en Ludwig Hoffmann. De plaat die deel uitmaakt van een inte grale opname van alle Mozartconcerten door Ingrid Haebler, zal in de loop van 1969 afzonderlijk verschijnen. ALKMAAR. Ter gelegenheid van de Haarlemse Orgelmaand heeft het Noord hollands Philharmonisch Orkest donder dagavond in de Grote kerk te Alkmaar onder leiding van de dirigent Henri Arends een concert gegeven, waaraan medewerking werd verleend door de orga nist Albert de Klerk. Met dit concert, waarop wederom door de Alkmaarse stichting „Vrienden van het orgel" aan dacht werd gevraagd voor het fraaie, ruim drie eeuwen oude orgel van de kerk, werd een goede traditie van vele jaren voortgezet. HET CONCERT werd begonnen met de uitvoering van barok-muziek, een „Con certo grosso" van Giuseppe Torelli, ge schreven voor strijkorkest. Het werk bleek onderhoudend van aard te zijn, maar muzikaal gezien had het weinig diepgang. Het was geen eenvoudige op dracht om met deze muziek een over tuigende indruk te maken, te meer, om dat de akoestische omstandigheden ver vaging van het melodisch e lijnenspel en de beweeglijke figuraties veroorzaakten en omdat het verfijnde karakter van de muziek in een ongunstige verhouding stond tot de indrukwekkend grote uitvoe ringsruimte. Nog duidelijker trad dit aan de dag voor het tweede werk, dat tot uitvoering kwam, het Orgelconcert in G. van Carl Philipp Emanuel Bach, de oudste, be- (Van onze correspondent) HILVERSUM Dertien dagen lang zal de nieuwe 31ste Snip en Snaprevue in theater Gooiland in Hilversum warm gaan draaien om dan zijn traditionele entree in het Amsterdamse Carré te gaan ma ken. „Oost west uit best" heet dit nieuwe Sleeswijkprodukt voor het seizoen 68-69, met als rode draad de bekende vakantielanden plus ook het onvermijde lijke Wilde Westen. Het patroon van deze revue wijkt niet af van vorige jaren. Er zijn veel bal letjes, er is veel zang, afgewisseld met sketches van Walden en Muyselaar. De dames Snip en Snap zijn al sinds jaren verdwenen, maar ook nu dan weer de verkleedpartij van dit duo. Ze komen als de Supremes, waarbij André van Duin derde „man" is. Zijn eigen nummer, een collage van stemmen en geluiden, zal een van de glanspunten moeten worden. Trea Dobbs (21) zonder pluimen en oog verblindende kostuums wordt niet als de revuevedette gepresenteerd zoals een Cor- ry Brokken. Zij is hier het lieve hippe meisje, dat het nu ook buiten haar pla- tengenre zoekt: zij komt met een soort Amerikaans song-entertainment. Haar en tree maakt ze vanuit de orkestbak. De show doet deze keer meer Ameri kaans aan dan andere keren. Er wordt erg veel in gedanst en gezongen door so listen, die uit het ensemble naar voren komen. Zo geeft Cinda Peters, het ko mische danseresje dat soliste is gewor den, in een Westernsaloon een nummer tje fop-strip-tease weg. roemde zoon van Johann Sebastian. Het werk representeerde in de tweede helft van de achttiende eeuw de toen „mo derne" muziek in zijn broze structuur en zijn eigenlijk intieme uitdrukkingskracht. Het handhaven van een speleenheid waar borgend contact tussen orgel-solist en or kest stelde zijn eigen problemen en waar deze opgelost konden worden, heeft de uitvoering zeker voldoening kunnen ge ven. De grote muzikale verrassingen kwa men in de tweede helft van het concert Allereerst met het fraaie en imponerende Orgelconcert van Hendrik Andriessen. De verheven, voortreffelijk geïnstrumenteer de, geïnspireerde muziek klonk in het kergebouw in de majestueuze grootheid van het brede melos en de rijke volle harmonische samenklanken. Het was een verrukking de stoere, gulle klank van het orgel, meesterlijk bespeeld door Al- bert de Klerk, verenigd te horen met de prachtig geschakeerde klank van het door Henri Arends geleide orkest. Voortreffelijk op dreef was het orkest eveneens in de vertolking van de suite uit het ballet „Nobilissima Visione" van Paul Hindemith. Het komt niet vaak voor dat functionele muziek zich zo volstrekt zelf standig in al haar muzikale essentie kan laten gelden als deze balletmuziek. Aan wijzingen omtrent de ontstaans-aanlei- ding van deze compositie zijn volmaakt overbodig om haar in al haar schoon heid van melodische fantasie en contra- punctische verwerking te ervaren. De uit nemende geladen uitvoering, uitmuntend door een fraaie orkestklank, werd een prachtige bekroning van dit kerkconcert. P. Zwaanswijk boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken! boekenboekenboekenboeken] boekenboekenboekenboeken] boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenf boekenboekenboekenboekenl bo^kenboekenboekenboekenl boe ken boekenboekenboekenl Wernher von Braun heeft een boek ge schreven over de interplanetaire ruimte, dat in het Nederlands onder de titel „Op de drempel van het heelal" bij DE BOE KERIJ n.v. in Baarn isverschenen. Het boek is geïllustreerd met foto's en teke ningen. De roman „Katie Mulholland" van Ca therine Cookson is in de vertaling van Trudy de Jonge bij de Boekerij versche nen. De hoofdpersoon is de dochter van een mijnwerker. Het verhaal gaat over de sociale en economische veranderingen die in de loop van een eeuw de structuur van het Engelse leven wijzigden. De Uitgeverij DE TOORTS te Haarlem verzorgde de uitgave van dr. G. A. de Wit Symboliek van man en vrouw", een denk-psychologische studie van de symbo liek der geslachten in ontwikkelingspsy chologisch perspectief. Jean van Geloven m.s.c. vertaalde het werk „Als ik de liefde niet had" van de Parijse priester Jean Sulivan die in de omgeving van Place Pigalle zijn arbeids terrein heeft gevonden. De uitgave is van H. NELISSEN in Bilthoven. De Belgische historicus dr. J. M. W. van Ussels heeft de Geschiedenis van het seksuele probleem" beschreven die bij de uitgevers J. A. BOOM Zoon in Meppel is verschenen. De schrijver, voorzitter van de Belgische Vereniging voor Gezins planning en Seksuele Opvoeding komt on der meer tot de conclusie dat de oor zaak van het seksuele probleem in de zes tiende eeuw ligt. Jacques Raymond, lid van de Belgische Knokkeploeg. (Nederland I, 21.35 nnr). ringen van de serie Peyton Place ver volgens. Vanavond begint ook het Songfestival van Knokke, of zoals dat heet de com petitie om de Europese beker voor Zangvroodracht. De ploeg van Lou van Rees komt vanavond nog niet in ac tie. De Belgen en de Italianen bijten het spits af. In de eerste rondes wor den geen punten toegekend: de jury wijst alleen een winnaar aan. Presen tator is weer Jan Theys. AVRO's Te- levizier krijgt nog vijfentwintig minu ten voor het journaal en daarna volgt nog de derde uitzending van Jazz-O-rama met opnamen van de Gui tar Workshop van George Benson en Jim Hal. HILVERSLTM Vanavond begint het Knokke Festival. Ook dit jaar zul len de wedstrijden door de televisie worden uitgezonden, te weten: Vrijdag 12 juli ItaliëBelgië (AVRO van 21.35 tot 22.35 uur via Nederland 2; zaterdag 13 juli Nederland-West- Duitsland (KRO) van 22.25 tot 23.25 uur via Nederland 2; zondag 14 juli Engeland-Frankrijk (NCRV) van 22.20 tot 23.20 uur via Nederland 2; dinsdag 16 juli België-Engeland (NCRV) van 22.45 tot 23.45 uur via Nederland 1; woensdag 17 juli FrankrijkNeder land (NTS) van 22.00 tot circa 22.45 uur via Nederland 1; donderdag 18 juli finale (AVRO) van j 21.30 tot 22.40 uur via Nederland 1. De samenstelling van de ploegen in alfabetische volgorde: België: Lily Castel, Ann Christy, Hugo Delias, Nicole Josy en Jacques Raymond; Engeland: Freyday Braun, Allen Da- vies, Wayne Fontana, Brenda Mash en Marty Wilde; Frankrijk: Fauvette, Jacques Ger main, Cécile Grandin, Mario Jacques en Jean-Claude Mario; Italië: Pino Donaggio. Corrado Fran- cia, Renato Pacini. Riccardo del Tur- co en een nog aan te wijzen vijfde zan- gerfes)^ Nederland: (ploegleider Lou van Rees), Ben Cramer, Franky Franken, Floortje Klomp (Fleur Colombe), San dra (Reemer) en Sara Teixeira; West-Duitsland: Alex Alexandra, Hei di Franken, Peter en Ulla Wiesner. Eind augustus vertrek, het Trio Louis van Dijk bestaande uit piqnist Louis van Dijk. bassist Jacques Schols en drummer Johnny Engels voor en kele weken naar Moskou om in Rus land een reeks concerten te geven. Als vocaliste gaat Liesbeth List de reis meemaken. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62)Permanente tentoonstelling van wer ken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Bovendien in het prentenkabinet „Een keuze uit de collectie-Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplastie- ken van 33 kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 uur en zondags 13 tot 17 uur. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19) Permanente expositie van religieuze kunst, schilderen, middeleeuwse kunstnij verheid. Dagelijks behalve op maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „langs de waterkant". Te keningen van 17e-eeuwse Hollandse kun stenaars. Bovendien permanente tentoon stelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen .be halve op maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht)Zomerten- toonstelling van grafiek, gouaches en klein plastiek. Van 14 juli tot en met 25 augustus. Dagelijks van 11 tot 17 uur. Zondag 14 tot 18 uur. De Ark (Nw Heiligland): Zomerten- toonstelling, dagelijks 10 tot 20 uur. Linnaeushof (Bennebroek): Tentoon stelling van etsen, monotypes en schilde rijen van Jan Campfens en Karin-Camp- fens-Meerman. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente tentoonstelling van historische stoommachines en grote ma quette van de watersnoodramp van 1953. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 12 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie Foto-internationaal-68. Van 29 juni tot 18 augustus. Open van 11-12. 14-17 en 20-22 uur. Zondag 14-17 uur. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen. Woensdag van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Werken van de Nederlandse vereniging van Zeeschilders. Tot en met 4 augustus, zaterdags en zondags van 14 tot 16 uur. Omnigraph Wagenmakerslaan 2-4): Ex positie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks van 14 tot 16 uur, behalve zondags. Tot 14 juli. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ten toonstelling van grafiek van Ru van Ros- sum. Dagelijks 9 tot 20 en 21 tot 22.30 uur. Van 4 tot en met 28 juli. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35): zaterdag 13 juli: Het Torenhaantje. Dinsdag 16 tot en met donderdag 18 juli: De fluit van Bo- zebol. Vrijdag 19 juli: De apebroodboom. Aanvang: 14.30 uur. Muziek Grote of St. Bavokerk: zaterdag 13 juli: concert van eigentijdse muziek. Dinsdag 16 juli: 20 u.: Piet Kee-orgelconcert. Don derdag 18 juli: 15 uur: Hans-Günther Wauer: orgelconcert. Woensdag 17 juli: 20 uur: Interkerkelijke avondstilte. Bakenesserkerk (Vrouwenstr.)vrijdag 19 juli, 20.30 uur: Clavecimbelconcert door Gustav Leonhardt. Openluchttheater Bloemendaal: zater dag 13 juli, 20.15 uur: Optreden van de Tsjechische dansgroep Zdenko Nejedleho. Diversen Prinsenhof: Zaterdag vanaf 10 uur: An tiekmarkt. A nVERTENTIE HILVERSUM I 7.00 Nws en ochtendgymnastiek. 7.23 Stereo: Lichte gramm.muziek. 7.54 De ze dag. 8.00 Nws. 8.11 gevarieerd pro gramma. 9.35 Waterstanden. 10.30 muziek. 11.00 Nws. 11.02 Lichte orkest muziek. 11.25 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 11.45 Klatergoud. 12.15 Stereo: Accordeon. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.29 sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat. 14.40 Radio Jazz Magazine. 15.00 cursus muziek- luisteren. 15.20 lezing. 16.00 Nws. 16.02 Discussie. 16.30 Amusementsprogram ma. 17.25 Radioweekiournaal. 17.55 S.O.S.-berichten. 18.00 Nws. 18.16 Com mentaar op nws. 18.22 Licht instru mentaal trio. 18.45 Klassieke gewijde muziek. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Stereo: Amusements muziek. 20.45 Hoorspel. 22.00 Stereo: klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Een zaterdag avondsprookje. 23.15 Stereo: licht ge varieerd platenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Moderne kamermuziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: moderne muziek. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde mu ziek. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Lichte grammofoonmuziek. 9.30 Verzoekpla- tenprogramma. 10.30 Amusementsmu ziek. 11.00 Nws. 11.02 Commentaar. 11.15 Moderne muziek. 11.55 Medede lingen. 12.00 Lichte pianomuziek. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoor lichting. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actuali teiten. 12.50 Rubriek over missie en zending. 13.00 Gramm.platenprogram- ma. 14.00 Weekblad. 16.00 Nws. 16.30 Volksmuziek. 17.00 Klankbeeld. 17.20 Vrijgezellenoroblemen. 17.30 Tiener show. 18.24 Kanjer Koning Kompetitie 1968. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Beschouwing Ronde van Frank rijk 1968. 19.15 Fanfare-orkest. 19.30 Sjook. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 21.30 Bel Canto. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 Stereo: licht platenpro gramma. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Gevarieerd program ma. 12.00 Nws. 12.03 Informatie over nieuwe langspeelplaten. 13.00 Nws. 13.03 Licht instrumentaal sextet. 13.30 T(w)ienerama. 15.00 Nws. 15.03 Top- sterren zingen 15.30 Country and Wes tern muziek 16.00 Nws. 16.03 Actuali teiten. 16.07 Licht gevarieerd muziek programma. 17.00 Nws. 17.02 Hier en nu. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nws. 14.00 Nws. 15.00 Nws, 15.03 Gevarieerd programma. 17.00 en 18.00 Nws. 18.20 Paardesport- uitslagen. 18.30 Franse les. Nederland I 18.50 NTS' Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19 06 NCRV: Rodeo 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20 16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Hier en nu. 20.45 Weet je nog wel1 21.45 De gevangene (tv-feuilleton). 22.35 Kerk te water. 22.40 NTS' Journaal. Nederland II 18.30 NTS: Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 18 56 STER Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjournaal. 19.25 Tips voor het vrije weekend 20.00 Journaal. 20.16 STER Reclame. 20.20 AVRO: Vaders tegen wil en dank (tv-feuilleton). 20.45 Peyton Place (tv-feuilleton). 21.35 10e Europabeker voor zangvoor dracht in Knokke. 22.35 AVRO's Televizier. 23.00 NTS' Journaal. 23.05 AVRO' Jazzmuziek. Nederland I 16.00 NTS: Journaal. 16.02 VARA: Dagje Ouder. 17.00 Vooi de kinderen. 18.50 NTS Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 VARA: Ja Zuster, nee Zuster. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: VARA-Dansorkest The Ramblers. 21.00 Pierementen op de Noordermarkt. 21.25 Ironside (tv-feuilleton). 22.20 Achter het nieuws. 22.45 NTS Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.54 20.00 20.16 20.20 20.50 21.50 22.20 22.25 NTS: Barend de Beer. STER: Reclame. NTS: Journaal. KRO Tenniskampioenschappen AmerikaAustralië. Evangelie. NTS: Journaal. STER: Reclame. KRO Kinderen in de reclame. Roval Philharmonic Orchestra o.l v Mario Bernardi, met solisten. De eerste eeuwen van het Christendom NTS Journaal. KRO Europabeker voor Zang voordracht te Knokke: Duitsland- NederJand.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13