Doden, gewonden, grote schade STORM GESELT EUROPA Ouderen beter beschermd bij ontslag Kort en bondig Mr. Marijnen kandidaat Vrijestiletto op de markt Bij bijzonder onderwijs efficiënter beheer 2000 m2 SHOW Hlaranka Uleubelen Zeeuwse stranden zwaar getroffen Vragen over dure invalidenfiets beantwoord Beroep mogelijk als behandeling maand uitblijft Leen en Hetty als sleutelhangers Verzending zeepost Rapport Teldersstichting Advies gevraagd over regime in Mesdagasiel Tandarts bevestigt identiteit van Lili Snel Bejaarde dame op slechte pad Met suikerklontje de grens over Morgen bewolkt 1 |J LOOP VRIJ IN EN UIT BIJ VRIJDAG 12 JULI 1968 De schade loopt in de tonnen Slachtoffers lili T reinstagnatie Burgemeester van Den Haag Duitsland Dodencijfer Aanvraag om algemene bijstand Politie waarschuwt Proces tegen zeepfabriek Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk DE UILENBOOM 2§ DEN HAAG Een noordwester storm heeft donderdag West-Europa geteisterd en mensenlevens geëist. De schade die werd aangericht is aan zienlijk. Engeland werd getroffen door overstromingen. Zeker zes men sen zijn verdronken. Een 89-jarige vrouw verdronk in haar bed in het graafschap Devon. Winden met snel heden van meer dan 110 km raasden langs de kust. Reddingsploegen evacueerden met boten, helikopters en amfibievoertuigen mensen uit Iiur overstroomde huizen. In ons land werd grote schade aange richt aan de Zeeuwse stranden. Op de stranden van Koudekerke en vooral van Zoutelande werden honderden houten huisje weggespoeld of kapot geslagen. Vol gens schattingen werden in deze plaatsen 60 tot 70 percent van de huisjes bescha digd. Er bleef vaak niet meer dan wrak hout van over. In Scheveningen moesten de daken van een aantal strandtenten het ontgelden. Een politieposthuis op de boulevard moest worden ontruimd. Een paar honderd men sen stond vannacht omstreeks half drie op de Scheveningse boulevard. Zij waren aangelokt door de berichten over het verwachte springtij, maar de storm was toen langzamerhand gaan liggen, zodat de zee niet abonormaal hoog kwam en geen verdere schade werd aangericht. In Zevenaar werd de 54-jarige mevrouw M. de Ruijter-Vriezen donderdagmiddag tijdens een kort, maar hevig onweer ge troffen. De vrouw moeder van twee jonge kinderen, was op slag dood. In Clinge ver dronken een 35-jarige man en zijn 10-jarig zoontje. Zij waren aan het zwemmen toen zij door plotseling opkomend hoog water DEN HAAG De nieuwe bepaling vol gens welke de termijn van opzegging door de werkgever ten minste zoveel we ken moet bedragen als de dienstbetrek king, na meerderjarigheid van de werk nemer, gehele jaren heeft geduurd, met een maximum van dertien weken, zal maandag in werking treden, aldus deelt het ministerie van justitie mee. Door de wetswijziging, die binnenkort van kracht wordt, zal deze termijn moe ten worden verlengd met een week voor elk vol jaar dat de werknemer na het bereiken van de leeftijd van 45 jaar bij de werkgever in dienst is geweest. Ook deze verlenging heeft weer een maxi mum van dertien weken. Deze verleng ingstermijn moet ook in acht worden genomen door de curator in een faillisse ment. Bovendien is deze extra-termijn van toepassing op de dienstbetrekkingen die op 15 juli lopen, ook al waren ze op die datum reeds opgezegd. Amerikaans verkeersbureau opgeheven. De Amsterdamse vestiging van de United States Travel Service, het na tionale verkeersbureau van de Verenig de Staten, zal op 1 augustus worden opgeheven. De verdwijning van het kantoor, dat sinds 1964 gevestigd is geweest in het gebouw van het Ameri kaanse consulaat maakt deel uit van een reorganisatie door het Amerikaan se ministerie van Handel. Vingertjes afgerukt. Een bijna 4-jarig Maastrichts kindje is donderdag op de roltrap in een warenhuis zo ongeluk kig gevallen dat het ondanks de bevei ligingen van deze trappen met het rech terhandje klem raakte. Daarbij werden de kleuter vier vingertjes afgerukt. Brugmeester verongelukt. Op de Botlek- brug bij Rotterdam is donderdag de 63-jarige brugmeester G. C. Kooyman om het leven gekomen. De brugmees- - ter werd op de brug aangereden door een locomotief. Hij overleed later in een ziekenhuis. Lijndienst naar Zwarte Zee. De Bulgaar se luchtvaartmaatschappij „Balkan" zal met ingang van maandag 15 juli al 36ste maatschappij een geregelde lijn dienst op Schiphol gaan onderhouden. „Balkan" zal een wekelijkse vlucht uit voeren van Varna aan de Zwarte Zee via Sofia, Wenen en Zürich naar Am sterdam. Nederlanders in Italië in arrest. Een 30- jarige toerist uit Amsterdam en zijn 34- jarige vriend zijn donderdag in Lazise aan het Gardameer gearresteerd na met burgers en politie te hebben ge vochten. De twee Nederlanders waren volgens de Italiaanse politie een parti culiere tuin ingegaan en hadden daar bloempotten gebroken. De eigenaar en een nachtwaker grepen in en eisten schadevergoeding. Hierop begon de 30- jarige te vechten. Boete voor belediging. Conform de eis van de auditeur-militair heeft de Arn hemse krijgsraad een 21-jarige militair, die na zijn diensttijd theologie gaat studeren, veroordeeld tot 50 boete we gens belediging van het hoofd van een bevriende staat. In de kantine van zijn kazerne had hij tussen de foto's van vrouwen een papier geëtaleerd met het opschrift „Johnson oorlogsmisdadiger". In Scheveningen is het houten ge bouw van het Luxe-bad ingestort. werden overvallen. In Kapelle verdronk de 53-jarige mevrouw J. Cabboord-Hoek- man. De vrouw, die op haar fiets reed, is vermoedelijk door een windstoot in een sloot geblazen Gistermiddag werd de grote recreatie tent van Jeugdland op de heide bij Hil versum door zware rukwinden vernield. De toiletten en enige kleine tenten werden door de storm ondersteboven geblazen. De geraamde schade bedraagt 10.000. Ook sneuvelden er in verscheidene plaat sen van ons land tal van bomen. Donder dagavond stagneerde het treinverkeer op de lijn Leeuwarden - Groningen. De oor zaak was een zware eikeboom die door de storm was ontworteld en op de spoorlijn was gevallen Bussen namen de treindienst over. In Amsterdam ontwortelde een boom op het Singel. Een auto werd hierdoor omvergeworpen en een andere bescha digd. In vijf kwartier tijd kwamen in Den Haag bij politie en brandweer veertig mel dingen binnen over omgewaaide bomen, losgeslagen ramen, afgerukte antennes en windwijzers. In Rijswijk keken de mensen stomverbaasd toen het ineens begon te sneeuwen. Op de Oosterschelde is het Duitse mo torschip „Anglia" op een zandbank gelo pen en gezonken. De storm heeft ook de pont tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer tot zinken gebracht. Het vervoer was toen al stilgelegd. In Hellevoetssluis werd een „fokvee- dag" als het ware weggevaagd. Bij Wis- sekerke kwam een zuiger van de Delta werken in moeilijkheden, maar het vaar tuig kon worden geborgen. De stormscha de aan de werken van het Rijn-Schelde kanaal worden door de aannemer geschat op één ton (Van onze correspondent) DEN HAAG Voor de opvolging van mr. Kolfschoten als burgemeester van Den Haag wordt thans in politieke kringen mr. V. Marijnen als de meest serieuze kandi daat beschouwd. Mr. Marijnen was van 1959 tot 1963 mi nister van Landbouw en van 1963 tot april 1965 minister-president. Hij is thans voor zitter van de Rjjnmondraad. Aangenomen wordt dat hjj door minister Beernink is be naderd om het burgemeesterschap van Den Haagop zich te nemen. Van jachten, die in de haven van Breskens liggen, knapten de masten als luciferhout jes af. Veel kampeerders hebben er gis teren in de loop van de dag de brui aan gegeven en zijn vervroegd huiswaarts ge keerd. Ook Zuid-West-Duitsland heeft het van de storm zwaar te verduren gehad. Een echtpaar kwam om het leven toen het dak van hun huis werd geblazen. Meer dan 300 mensen werden gewond. Volgens voorlopige schattingen bedraagt de storm schade in dit gebied ruim 100 miljoen mark. Bomen werden ontworteld waar door wegen werden geblokkeerd. Vele in woners in dorpen in deze streek werden dakloos. Alleen al in Pforzheim in het Zwarte Woud kregen ongeveer duizend woningen aanzienlijke schade. Het dodencijfer als gevolg van de over stromingen in Oost-Pakistan is gestegen tot 24. Door dagenlange zware regenval zou een gebied van 18.000 vierkante kilo meter onder water staan. DEN HAAG. Staatssecretaris dr. Kruisinga van Volksgezondheid en mi nister De Block van Economische Zaken zullen nagaan op welke wijze kan wor den bevorderd dat bij de verstrekking van sociaal-medische hulpmiddelen meer dan thans geschiedt ook aan het kosten aspect aandacht wordt besteedt, opdat e ruime prijsberekeningen kunnen worden voorkomen, daar de voorzieningen veelal uit middelen van sociale verzekerings fondsen of de overheid moeten worden gefinancierd. Staatssecretaris Kruisinga zegt dit in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid mevrouw G. Brautigam (P.v.d.A.). -Deze vragen hadden betrek king op een artikel in „Ruim Zicht", waarin werd meegedeeld, dat de G.G en G.G. in één der grote steden min of meer optrad als acquisitiedienst voor een han delaar in in validenr ij wielen, die deze rij wielen tenminste 240 gulden boven de normale prijs verkoopt en dat de betrok ken G.G. en G.D. de afnemers liet weten, dat zij een beroep konden doen op de Bijstandsweg als de prijs te hoog voor hen zou zijn. Dr. Kruisinga heeft geant woord dat van acquisitiewerkzaamheden door de desbetreffende G.G. en G.D. geen sprake is. Over de verkoopprijs zegt de staats secretaris dat het in de vragen bedoelde in validenr ij wiel door een elders in Ne derland gevestigde rijwielhandelaar van door deze zelf ontworpen en vervaardigde speciale wielen was voorzien. De leveran cier heeft geen wettelijke prijsmaatregel overtreden. DEN HAAG. Indien iemand die op grond van de Algemene Bijstandswet om bijstand verzoekt te horen krijgt dat de aanvraag wegens onderbezetting voorlo pig niet kan worden behandeld, kan hij be roep aantekenen indien uit de formulering kan worden begrepen dat de behandeling niet binnen een maand zal geschieden. Dit heeft de staatssecretaris van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, mr. Van der Poel, meegedeeld in ant woord op opmerkingen van verschillende leden van de Tweede Kamercommissie voor CRM volgens wie in een aantal ge meenten onbevredigend zou worden ge reageerd op verzoeken om bijstand. Mr. van der Poel verklaarde ook dat niet in alle gemeenten personeel van voldoende niveau beschikbaar is voor een bevredi gende uitvoering van de wet. 99 UTRECHT. De Utrechtse politie is na een telefoontje van een verontruste vader, wiens zoontje zo graag een wapen wilde hebben, op het spoor gekomen van een stiletto, die qua afmetingen afwijkt van de reeds in de handel zijnde soort gelijke wapens, en zodoende vrij is. De politie vreest nu, dat ook in andere Ne derlandse steden dit gevaarlijke wapen op grote schaal zal worden verkocht. Volgens de wet tot wering van onge wenste handwapenen of onderdelen van handwapenen voorhanden te hebben, in te voeren, te vervaardigen of af te leve ren. Hiertoe behoren onder andere stilet to's, valmessen, boksbeugels, ploertendo ders en geheime handwapenen. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Leen Jongewaard en Hetty Blok willen niet als Zuster Clivia, Gerrit en Opa als sleutelhangers bij een wasmiddel van Lever's Zeepfabrieken worden gebruikt. Ze hebben de president van de Rotterdamse rechtbank gevraagd het uitgeven van die sleutelhangers te verbieden. Bij de behandeling van dit kort geding betoogde hun gemachtigde, mr. G. Bitter, dat de exclusiviteit van de persoonlijk heid van Hetty Blok en Leen Jongewaard door de sleutelhangers was aangetast. Hij vond het onbetamelijk dat zij over het uitgeven ervan niet gekend zijn. Prof mr. E. A. van Nieuwenhoven Hel- bach, die namens Lever's Zeepfabrieken optrad, zei dat met Annie M. G. Schmidt was onderhandeld omdat zij de figuren van Zuster Clivia, Opa en Gerrit heeft gecreëerd. Acteurs kunnen zijns inziens geen aanspraak maken op auteursrecht. Ze kruipen in de huid van een door de auteur gecreëerde figuur. Op 19 juli zal de rechter uitspraak doen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Brazilië: ms „Algorab" 19 juli; Canada: ms „Belgien" 17 juli; Chili: ms „Cd de Ar menia" 16 juli; Indonesië: ms „Laertes" 17 juli); Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Mokambo" 19 juli; Nederlandse An tillen: ms „Maron" 16 juli; Suriname: ms „Palamedes" 15 juli; Verenigde Staten: ms „Atlantic Span" 18 juli; Repuhiiek Zuid-Afrika met inbegrip van Zuidwest- Afrika: ms „Schiekerk" 17 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven ne post- DEN HAAG. „Wanneer de midde len welke voor het onderwijs beschikbaar zijn efficiënter werden gebruikt, zou het waarschijnlijk wel mogelijk zijn dringend noodzakelijke onderwijskundige verbete ringen. zoals een verdere verlaging van de leerlingenschaal, te verwezenlijken". Dit wordt geconstateerd in „Onderwijs, een kostbaar goed" van de Prof. mr. B. M. Teldersstichting van de V.V.D. In de- (Van onze correspondent) DEN HAAG Minister Polak van Jus titie is bereid de sectie psychopatenzorg van de Centrale raad van advies voor het gevangeniswezen, de psychopatenzorg en de reclassering te vragen hem van advies te dienen omtrent het regime in het Dr. S. van Mesdagasiel in Groningen. De minister zegt dit in antwoord op vragen van het Tweede Kamer-lid mej. mr. Haars (C.H.U.). Deze had de bewinds man gewezen op de verklaring van een Amsterdamse advocate, mevrouw J. L. BakkerWeesing, die als getuige gehoord in een strafzaak voor de Utrechtse recht bank had medegedeeld, dat zij een onder zoek instelt naar de toestanden in de stich ting. De minister merkte vervolgens op, dat in het Dr. S. van Mesdagasiel ook een aantal personen is opgenomen, die ernstig gevaar opleveren voor anderen. Hun behandeling eist van da in het asiel werkzame ambte naren een bijzondere inspanning en een voortdurende aandacht. Dat leidt onver mijdelijk tot spanningen. Het ligt dan ook volgens de minister voor de hand, dat over duur of aard van de verpleging klachten worden ingediend. (Van onze correspondent) ROERMOND. Er wordt thans niet meer aan getwijfeld dat het bij Swalmen gevonden stoffelijk overschot van een een meisje het lijk is van de 16-jarige sinds 28 oktober spoorloos verdwenen Lili Snel. Het lijk werd herkend door een Maastrichtse tandarts, die het gebit had onderzocht. Hij bevestigde dat hij dit meisje geruime tijd geleden had behan deld. Dr. J. Zeldenrust van het Gerechtelijk Geneeskundig laboratorium in Den Haag heeft nog geen uitsluitsel gegeven over de doodsoorzaak. In het onderzoek wordt nog geen gericht spoor gevolgd. Van belang wordt genoemd het onderzoek in verschillende logemen ten in de Maastrichtse Boschstraatbuurt Er zijn nogal wat jonge mensen die daar in het weekeinde een kamer huren. APELDOORN. Een Beekbergense fa milie die na een afwezigheid van enige tijd donderdag in de woning terugkeerde, vond daar hun 72-jarige buurvrouw. De vrouw had het geldkistje van de familie in handen en smeet dit snel onder de bedstee toen zij bemerkte dat de bewo ners thuis waren gekomen. Zij nam daar na de benen. De buurman achtervolgde haar tot in haar eigen woning. De bejaarde sloeg daarop haar buurman met een klomp op het hoofd. Even later ontfermde de politie zich over de oude dame en nam haar mee naar het bureau. Aanvankelijk ontkende zij hardnekkig. In de loop van de avond kwam zij tot andere gedachten en gaf schoorvoetend toe. Hierna werd zij vrij gelaten. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Grand Prix" 14 j Frans Hals, 14 en 20 uur: „The Great Race", a.l.; vrijdag 23.30 u.: „In de klauwen van de Mummie", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django" 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modem Millie" a.l. Vrijdag 23.30 u.: „De Prooi", 18 j. Minerva. 19.30 u. „Dr. Zjivago" 14 j. 14.30 u.: „De Wolfshond", a.l. Rembrand'., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen" a.l. Rnxy, 14 30 19 en 21.15 u.: „De vierde Sex' 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Aan een zij den draadje" 14 j. Dagelijks 10.30 u.: „Win- netou keert terug", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt) .Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleder en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-DamstraatExpositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wens veen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Otnnigraph (Wagenmakerslaan 2-4)- Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u Tot 14 iuli Gemeenschapshuis (Zandvoort), Expo sitie „Foto-internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11-12. 14-17 en 20-22 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 18 augustus Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot. Zandvoort): Werken van de Neder landse Vereniging van Zeeschilders, tot en met 4 augustus, zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), zaterdag 13 juli 14.30 uur: „Het Toren haantje" Prinsenhof (achter het stadhuis), zater dag vanaf 10 uur: Antiekmarkt. VRIJDAG 12 JULI City Theater, 20 u.: „Op blote voeten in het park". Stadsschouwburg, 20 u.: „Elvis, beat en blues". Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum. ZATERDAG 13 JULI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Op blote voeten in het park". Stadsschouwburg. 20 u.: „Elvis, beat en blues". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum: de ex positie duurt tot 28 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 12 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". ZATERDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet"; 23.30 u.: „Verborgen moe derschap". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gexke, rare, dolle, dwaze wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122, 13.30 tot 18 u.: Expositie werken van Jaco,ues Siegers. mmQ ADVERTENTIE ANCGANG 39, HAARLEM TEL. 16340 Vandaag kijkavond van 19.30 tot 22.00 uur ze studie wordt verband gelegd tussen de tussen de onderwijsuitgaven enerzijds en de struc tuur en doelmatigheid van het schoolhe- heer anderzijds. Geconcludeerd wordt, dat er ongerech tigd grote regionale verschillen zijn in de kwaliteit van de onderwijsvoorzienin gen. Ook doet gebrek aan duidelijke nor men verspilling ontstaan. De gemeentebe sturen weten niet waar zij aan toe zijn, omdat de systemen van de lager-onder- wijswet en de wet financiële verhouding rijk-gemeenten onafhankelijk van elkaar werken. Volgens het rapport wordt het openbaar onderwijs onefficiënter beheerd dan het bijzonder onderwijs. Ook bij de opleiding van het onderwijzend personeel zou meer aandacht moeten worden besteed aan de doelmatigheid van het schoolbeheer. Per gemeente dienen, aldus het rapport een of meer schoolraden te worden inge steld, welke voor elk van de door hen beheerde openbare scholen gen begroting opstellen en kostenbewakend optreden. Het rijk zou elk jaar een norm voor de technisch noodzakelijke exploitatie-uit gaven moesten vaststellen, welke geldt voor openbare en bijzondere scholen. Bij haar onderzoek stuitte de Telders stichting op ernstige onvolkomenheden in het administratieve stelsel. Zij belemme ren de beleidsvorming op het financieel economisch gebied van het onderwijs, al dus het rapport. DEN HAAG Vandaag is de bouw vakvakantie begonnnen. Aan drie Neder landse grensovergangen, Bergh-autoweg, Clanerburg en Vaals, zullen de bouwvak kers en andere vakantiegangers, die van daag of morgen via deze grensposten het land verlaten, brochures met verkeerstips en suikerklontjes krijgen. Een te laag sui kergehalte in het bloed leidt tot hoofd pijn, geïrriteerdheid en vermindering van het reaktie- en concentratievermogen, ge vaarlijk in het verkeer, zeker op topda gen. ADVERTENTIE Restaurant Taveerne vanouds Een van onze specialiteiten FONDUE BOURGUIGNONNE een gezellig pruttelende maaltijd in Oud-Hollandse omgeving. FORELLENBASSIN in het Restaurant Hoofdstraat 204, Santpoort - Tel. 02560 - 8623 Het KNMI deelt mee: De stormdepressie die nu over de Oost' zee is weggetrokken, heeft koele oceaan- lucht naar het Europese vasteland doen stromen. De voorste begrenzing ervan had donderdagavond Noord-Italië en de Balkan bereikt fnet regen en onweer. Achter de depressie zorgt een zwakke rug van hogeluchtdruk in ons land voor op klaringen, maar in het komende etmaal zullen nieuwe oceaanstoringen het weer beïnvloeden. Voor zaterdag wordt ^eel bewolking verwacht, waaruit plaatselijk wat regen of een bui kan vallen. De wind draait naar zuidelijke richtingen, waar door de temperatuur iets hoger wordt dan vandaag. temperaturen Uen Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Helsinki Stockholm )slo <openhager Aberdeen Londen Amsterdam Brussel uxemburg Parijs iordeaux "Jrenoble Nice Belijn rankfort Mtinchen Ziiricb Genève Locamo vVenen ninsbruek Belgrado Athene ■tome Barcelona Madrid Mallorca Jssabon Zon op 4.35 uur; onder 20.55 uur. Maan op 23.00 uur; onder 8.29 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 17 juli 10.11 uur. Nieuwe maan 23 juli 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 12 JULI Hoog water 4.57 uur en 17.29 uur. Laag water 0.45 uur en 13.11 uur. ZATERDAG 13 JULI Hoog water 5.46 uur en 18.14 uur. Laag water 1.35 uur en 14.00 uur. Het Hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. WEERRA PPORTEN co en minimum- en w a co B d SB V buitenland BS BS 7. t? M half bew. nw 18 13 0.1 zw. bew. nnw 18 12 0.1 zw. bew. zzw 18 12 4 half bew. w 21 10 16 licht bew. w 19 10 4 zw. bew. w 20 9 8 licht bew. wzw 19 6 3 g vr. onbew. zzw 19 7 1 regen ono 17 10 12 reg *n n 18 10 7 zw. bew. n 19 10 0.2 regen nnw 13 10 21 zw. bew. zzo 14 5 0 zw. bew. z 17 12 0.1 hall bew. wnw 19 10 11 licht bew. zzw 17 9 4 geh. bew. wzw 19 8 4 onbew. w.stil 19 8 1 onbew. w.stil 23 10 0 half bew. w 25 12 7 licht bew. n 29 19 0 regenbui w 26 11 5 onbew. w 24 10 3 licht bew. wnw 24 10 10 onbew. nnw 23 8 7 half bew. w.stil 25 10 7 licht bew. no 27 13 7 licht bew. wnw 35 15 10 licht bew. O 21 10 12 half bew. n 38 22 0 onbew. windst. 27 25 0 onbew. zo 32 23 0 half bew. zw 28 19 0 onbew. windst. 29 12 0 onbew. ono 33 onbew. nnw 26 15 0 ZATERDAG 13 JULI

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2