Steeds meer bevoorrading uit IJmuiden van booreilanden VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Jeugd wachten twee heerlijke weken in buurthuis De Loods Raad Beverwijk voteerde geld voor verkeersonderzoeken Snel werken is noodzaak Pony rij den in Heemskerk A Smit Lloyd actief op Noordzeeplat Kort Umondnieuws Anjercollecte in Velsen bracht meer op Orgelconcert in Beverwijk Serpenti winnaar supportersbeker Kantonrechter neemt zaak van drie wezen in behandeling W - Havenberichten 5 fl VRIJDAG 12 JULI 1968 "vt Velsen-IJmuiden Velsen-N oord Beverwijk Wijk aan Zee Heemskerk Jonge sterke vloot Ook zeeslepers Van Engeland uit Aankoop Mirages door België onzeker Daarna gesloten tot 26 augustus olgende week vrijdag „BRANDENBURG" **- NT"Vf#Lv r -:yl De „Smit Lloyd 16", het nieuwste en modernste bevoorradingsvaarvng voor oliebooreilanden op het Nooro- zeeplat, week uit naar IJmuiden. De 31-jarige kapitein W. Kwak, die voor het eerst als gezagvoerder zijn geboortestad IJmuiden terugzag. VRIJDAG 12 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22 30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeek weg 96. IJmuiden, 19 tot 21 u.; filiaal r -k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel- »en-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u, ZATERDAG 13 JULI Zuidpier, IJmuiden, 14.30 u.: Hengel- wedstrijd en demonstratie waterskiën. Zwembad Heerenduinen, geopend van 10 tot 17.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort,' ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal en het filiaal in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 12 JULI Kath. openbare bibliotheek, Banjaert straat 13, geopend van 14 tot 17 en van 21.15 u. Gem. openbare hibliotheek, filiaal Wij- kerstraatweg 77, volwassenen 19 tot 21 u. ZATERDAG 13 JULI Gem. openbare bibliotheek, filiaal Wij- kerstraatweg 77, volwassenen en jeugd 10 tot 12.30 u. R.-k. openbare bibliotheek, Banjaert straat 13, 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 12 JULI Julianaschool, Prins Bernhardlaan, 19.30 u.: Volksdansen door Zieme. Sportfondsenbad, geopend tot 21.30 u. Ver. openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, voor volwassenen 19 tot 21 u.; jeugd 19 tot 21 u.; Arendsw°g, vol wassenen 19 tot 21 u.; Parmentierstraat 2, Jeugd 18.30 tot 20.30 u. ZATERDAG 13 JULI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 14 u.: Schilderen en tekenen St. Lucas- gilde. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 14 tot 17 u.: Schaaksociëteit Schaakclub Weenink. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend 9 tot 15.30 u. Ver. openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Par mentierstraat 70, volwassenen en jeugd 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 12 JULI Ver. openbare bibliotheek. De Zwaan straat 4a, 19 tot 21 u. ZATERDAG 13 JULI Ver. openbare bibliotheek, De Zwaan straat 4a, 9.30 tot 12.30 u. VRIJDAG 12 JULI Ver. openbare bibliotheek, Kerkweg 45. volwassenen 19 tot 21 u. ZATERDAG 13 JULI Ver. openbare bibliotheek, Kerkweg 45 en Ruysdaelstraat, volwassenen en jeugd 10 tot 12.30 u. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Naarmate de activi teiten van booreilanden op het Neder landse continentale plat van de Noordzee toenemen zal IJmuiden hiervan profiteren, omdat het ten op zichte van een groot aantal plekken van de veronderstelde olie- en gas- koek centraal is gelegen, zodat het voor de hand ligt dat de bevoorrading van de borende schepen, eilanden en platforms zoveel mogelijk van hier uit geschiedt. Dit is de mening van de 31-jarige kapi tein W. Kwak, die donderdag met het be voorradingsschip „Smit Lloyd 16" wegens het slechte weer op de Noordzee naar IJmuiden uitweek, om aan de grote bun ker voor de kalkzandsteenfabriek gun stiger omstandigheden af te wachten. De „Smit Lloyd 16" was op weg van DeVzijl naar het booreiland „Transocean II" die ter hoogte van Ameland voor de NAM boort. Met een zware kraan op het achter dek onder deze slechte weersomstandig heden materialen lossen en lader, op zee leek kapitein Kwak niet verantwoord. Het is de eerste keer dat deze in IJmuiden geboren en getogen zeeman als kapitein zijn geboortestad, waar hij aan de Ge meentelijke Scheepvaart- en Visserij- school zijn opleiding heeft genoten, terug ziet. Zijn ouders heeft hij nog niet kunnen opzoeken omdat deze juist op bezoek zijn bij zijn vrouw in Vlissingen. De vloot van „Smit Lloyd" bestaat uit negentien moderne eenheden, waarvan zeventien onder Nederlandse en twee on der Australische vlag varen. Alle schepen van „Smit Lloyd" varen met een Neder landse bemanning, waaronder vele IJmuidenaren. Het is een typisch jong bedrijf, drieën eenhalf jaar geleden in Rotterdam opge richt vooral met het oog op de bevoor rading van booreilanden. De bezetting van de vloot bestaat uit overwegend jonge mannen. Jongste gezagvoerder is de 27- jarige kapitein Schippers, van de „Smit Lloyd I", die voor de kust van Senegal opereert. Schippers is nu echter zwerven de met een ander schip van de maat schappij. De gehele vloot is in Nederland ge bouwd en voldoet uitstekend aan de ge stelde zware eisen. De sterke, snelle en hypermodern uit geruste schepen van „Smit Lloyd" doen niet uitsluitend dienst als bevoorradings vaartuig. Ze doen ook uitstekend werk als zeeslepers, overal waar zij de kans krijgen. Het aanbod om als varend personeel dienst te doen op deze prachtige nieuwe schepen is meer dan voldoende om een strenge selectie te kunnen toepassen. Met de „Smit Lloyd 15" bevoorraadt de „Smit Lloyd 16" thans van Rotterdam uit de „Transocean II" en de „Oriënt Explo rer", welke laatste werkzaam is ter hoog te van Den Helder, eveneens voor de NAM. Bij elk van deze booreilanden ligt steeds een viskotter voor eventuele assistentie. De „Smit Lloyd 16" een van de 1000- tonners is de jongste van de „Smit Lloyd"-vloot, die nog slechts een jaar in bedrijf is. „Smith Lloyd" bevoorraadt ook van Engeland uit booreilanden. Tot de klan ten van deze maatschappij behoren de „Endeavour", „Constellation", „North Star", „Ocean Traveller", „Drill Ship en „Glomar Grand Isle" welke laatste thans op weg is naar Agadir. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, wordt de „Endeavour", die sinds een week op 50 mijl van IJmuiden voor „Petroland" boort, bediend door de „Smith Lloyd 2" en de Amerikaanse „Signal Service". Bei de schepen bevoorraden de „Endeavour" vanuit de basis „Octopus" aan de Noord- zeekanaalkade van de papierfabriek Van Gelder Zonen in Velsen-Noord. De bevoorradingsbasis bij de grote bunker aan de IJmuidense Haringhaven is nog in opbouw. Geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken in Velsen, de heer C. Ockeloen, en de wethouder voor de finan ciën, de heer J. G. Kolkman, houden op woensdag 17 juli geen spreekuur. Loodsdienst. De loodsdienst in IJmui den werd donderdag om 12.35 uur geheel gestaakt wegens de noordwesterstorm. Vrijdagmorgen om halfzeven werd de loodsdienst hervat. VELSEN. De Anjercollecte heeft dit jaar in de gemeente Velsen ƒ3.666,59 op gebracht tegen 3.457,52 vorig jaar. In Santpoort-Zuid werd 194,21 opge haald: in Santpoort-Noord 479,23;Velsen- Velserbeek ƒ220.58, Driehuis ƒ291.77, IJ muiden 1.654,84 en Velsen-Noord 825,96 BEVERWIJK In het kader van de Haarlemse Orgelmaand wordt woensdag avond een concert in de Grote Kerk ge geven door de organist Albert de Klerk en de altzangeres Aafje Heynis. In tegen stelling tot eerdere berichten en hetgeen op de affiches staat aangegeven zal de or ganist Albert de Klerk aan dit concert meewerken, omdat George Stam plotse ling door ziekte is verhinderd. Het pro gramma omvat werken van Furcell, Bach, Handel en anderen. Jaarlijks wordt in het kader van de Haarlemse Orgelmaand ook in de Grote Kerk van Beverwijk een concert gegeven, omdat in deze kerk een fraai Miiller-orgel staat, evenals in de St. Bavo in Haarlem, om welk orgel zich in Haarlemse Orgel maand in hoofdzaak afspeelt. (Van onze wiëlermedewerker) BEVERWIJK De traditionele strijd om de „Supporters"-beker van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland", die over zestig ronden in het sportpark Adri- ohem te Beverwijk werd gehouden, is ge wonnen door favoriet Jan Serpenti. Samen met bekerhouder Chris de Koe, Wim Lute en Nico Hendriks had hij één ronde voor sprong behaald. Serpenti liet het niet op een sprint met zijn vluchtmakkers aanko men en ging er zeven ronden voor het einde nog eens alleen vandoor. De uitslag was: 1. J. Serpenti, 2. C. de Koe. 3. Wim Lute (1ste nieuw.), 4. N. Hen driks (2e nieuw.), 5. J. van Hooff. Aspi ranten: 1. H. de Boer, 2. A. v. d. Niet, 3. G. Meyer. Jeugd: 1. C. Stuifbergen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Minister Segers, de Bel gische minister van landsverdediging, heeft tijdens de behandeling van zijn begroting in de Senaat gezegd dat hij de beslissing van de vorige rege ring over de aankoop van de Franse Mirage-vliegtuigen nog in beraad zal houden. „Ik wil eerst weten", zei hij, „wat de aankoop in zijn geheel zal gaan kosten." (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Ofschoon de va- kantietijd voor velen reeds is aangebroken en velen ook reeds een vakantie achter de rug hebben zal het buurthuis De Loods in Velsen-Noord eerst op 20 juli voorlopig worden gesloten om leiding en leden tot maandag 26 augustus volop gelegenheid te geven ook van een rustperiode te doen genieten. Tot en met 26 juli echter zal De Loods nog een grote verscheidenheid aan vakantieactiviteiten gedurende de vol gende twee weken ontwikkelen, daarbij aanpassend aan de activiteiten van de Velser Jeugdcentrale in de „Speliade". Dit aanpassen zal een voorzichtig- begin zijn omdat uit de belangstelling voor deze zomeractiviteiten van De Loods kan wor den afgemeten of een herhaling volgend jaar gerechtvaardigd zal zijn. Het aantrekkelijke programma voor de jeugd in de week van maandag, 15 tot en met zaterdag, 20 juli omvat de volgen de onderdelen. Maandag straattekenen (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De zaak van de drie kin deren Huisman, wier ouders vorig jaar bij een auto-ongeluk in Australië om het leven kwamen en die als gevolg van een familie twist nog geen pleeggezin hebben, zal vol gende week vrijdag door de Haarlemse kantonrechter in behandeling worden ge nomen. De drie wezen, Mary Ann (11), Ca roline (8) en John (achttien maanden) zijn zoals is bekend voorlopig toever trouwd aan de Raad voor Kinderbescher ming in Haarlem en ondergebracht in het kindertehuis Sint Anna in Halfweg. De Haarlemse raad zal bij de kantonrechter advies uitbrengen inzake het voogdijschap. Het ziet er niet naar uit, dat dit volgende week vrijdag zal worden gedaan, omdat het onderzoek door de raad waarschijnlijk dan nog niet zal zijn afgesloten. „Undine" gelicht. Het vorige week ten noordwesten van Urk gezonken Duitse schip „Undine" waarvan de bemanning is opgepikt door een passerend schip, is gelicht en naar de haven van Urk gebracht. voor kinderen van 7 tot 9 jaar en voor de hele dag een fietsrally voor kinderen van 10 tot 13 jaar met 's avonds plein- dansen op plantsoen Meerweidenlaan, Stratingplantsoen en Breesaperhof door volksdansgroep „Fado Blanquita". Dins dag, 16 juli spel en sporten voor de jeugd van 7-13 jaar en 's avonds half acht vol leybal en jeu de boule voor volwassenen. Dit gebeurt op een terrein aan de Wijker- oogstraat waar twee volleybalvelden wor den uitgezet. Woensdag 17 juli is er 's mor gens kindervolksdans en spel en wordt de uitslag van de fietsrally bekend ge maakt. Voor volwassenen is om zeven uur 's avonds volleybal en wordt de nieuwe teamsport centerbal ingevoerd. Volksspelen voor de jeugd van 6 tot 13 jaar bepalen het programma voor don derdag, 18 juli en voor zaterdag 20 juli wordt een fietsrally voor gezinnen ge houden, die ook de hele dag in beslag zal nemen. Voor de jongste jeugd is er elke morgen gelegenheid zich in spel vorm bezig te houden. In de tweede week, beginnende 22 juli is er voor de jeugd van 4 tot 7 jaar in De Loods op maandagmorgen een pop penkast of filmvoorstelling en een india- nenspel voor jongeren van 8 tot 13 jaar. De laatste uitvoering van het pleindan- sen door de volksdansgroep Fado Blan quita is op de eerder genoemde plaatsen weer om zeven uur in de avond. Op dinsdag, 23 juli volgt een herhaling van volleybal en jeu de boule voor tie ners en volwassenen om half acht, wat op woensdag, 24 juli wordt herhaald met aanvulling van het nieuwe spel centerbal, ook om half acht. Donderdag 25 juli wordt voor de jeugd van 6-13 jaar een spel- en sportdag gehouden en voor dezelfde jeugd groep is er op vrijdag 26 juli een buiten- ganzebordspel. Ten slotte is de afsluiting op zaterdag voor de jongste jeugd 's morgens om tien uur een filmvoorstelling. In verband met de mogelijkheid van het afgelasten wegens weersomstandig heden van de „buitenspelen" is er voor elk moment een ,slecht-weer-programma'. Het is daarom gewenst zich voor alle ac tiviteiten 'te melden aan het buurthuis De Loods aan de Geelvinckstraat. Na 27 juli gaan de deuren van De Loods onher roepelijk dicht tot maandag, 26 augustus. ADVERTENTIE ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 13405 LICHT- en KRACHTINSTALLATIES NIEUWBOUW en ONDERHOUD Service en storingen binnen 24 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gemeenteraad heeft zich donderdagavond tijdens de openba re raadsvergadering onder voorzitter schap van loco-burgemeester W. J. Ves- sies hoofdzakelijk beziggehouden met de verkeersonderzoeken in de IJ mond en het Noordzeekanaalgebied, alsmede met de voorbereiding van een bestemmings plan voor het stadscentrum. Een charmant landelijk plaatje mid den in het industriegebied van de lJmond-Noord tussen Beverwijk en Heemskerk. De jeugd van Heems kerk beoefent hier de sport van het ponyrijden, dank zij de aanwezig heid in Heemskerk van de Stichting Bevordering Ruitersport in Heems kerk. Elders in het dorp is tever.s een gelegenheid tot paardrijden. Tot nu hebben al verscheidene jeugdige Heemskerkertjes van deze gelegen heid aan de Hoflaan gebruik ge maakt. Zij blijven niet altijd op het weiland, de meer bedrevenen gaan zondags mee de duinen in. Voor wat het verkeersonderzoek in de IJmondgemeenten betreft, heeft de raad een aanvullend krediet verleend groot 16.667,-. Dit bedrag zal echter niet het laatste bedrag zijn, dat B. en W. de raad voor dit doel vragen zo vernam de heer D. Koger (Prot.Chr.) naar aanleiding van een desbetreffende vraag. De raadsvoorzitter gaf te kennen, dat de raad zeker nog een bedrag zal dienen te fourneren. Dr. M. Albrecht (P.v.d.A), die een snellere rapportering van profes sor Volmuller vroeg kreeg te horen, dat de raad naar alle waarschijnlijkheid in oktober of november de resultaten van het onderzoek zal kunnen vernemen. Een bedrag van 15.000,- krediet werd vervolgens verleend voor het instellen van een verkeersonderzoek in het gehele Noordzeekanaalgebied. De fractievoorzit ter van de K.V.P., de heer Jac de Weyer informeerde of er rijkssubsidie zal worden verleend en of daarop ge wacht wordt vooraleer het onderzoek gaat beginnen. De heer D. Koger zeide de toestand somber in te zien. Het gaat niet om iets voor over 10 tot 15 jaar, doch om wat direkt gedaan dient te worden, daar an ders de verkeerssituatie chaotisch zal worden in dit gebied. Hij attendeerde in dit verband op de tweede Velsertunnel, welke 100 miljoen gulden zal moeten kosten en vroeg waar het benodigde geld vandaan zal moeten komen voor deze tun nel, maar ook voor de wegen welke aan gelegd moeten worden. Spreker was er bang voor, dat Hoogovens nog 10 tot 15 jaar op voorzieningen zal moeten wach- I? ten en vroeg zich af of men dan nu nog drie ton daarvoor op tafel zal moeten leg gen in het Noordzeekanaalgebied. Loco-burgemeester W. V e s s i e s deel de de raad mede, dat niet eerder begon nen zal worden voordat de rijkssubsidie er is. Overigens heeft de provincie ook interesse getoond en voorgesteld samen een commissie te benoemen, welke de wegen en het plan voor een tweede Vel sertunnel zal gaan bespreken. Het provin ciale streekplan wacht op het rapport van professor Volmuller. Daarnaast is vastgesteld, dat men bij het ministerie van verkeer en waterstaat thans anders tegenover de tweede Velsertunnel staat, dan aanvankelijk het geval is geweest. De raad was het eens met dr. Albrecht, die opmerkte, dat haast gemaakt moet worden, omdat er niets kan gebeuren voordat het onderzoek teneinde is. Nadat de raad vier mille krediet had verleend voor het voorbereiden van de beveiliging van de spoorwegovergang Sint Aagtenpoort, waar op één dag 1800 auto's en 450 bromfietsen waren geteld, kwam aan de orde een voorstel inzake de voor bereiding van een bestemmingsplan voor het stadscentrum. Ook hierover werd van gedachten gewisseld, waarbij de P.v.d.A - fractie verklaarde zich zorgen te maken over het uitblijven van allerlei voorzie ningen en dat men nu weer zal moe ten wachten. De raadsvoorzitter wees er echter op, dat de procedure over onge veer drie maanden zal zijn afgesloten. Dan volgt het overleg met rijks- en ande re instanties en daarop aansluitend wordt het plan ter visie gelegd. Dan ook zal de gemeente „open avonden" beleg gen voor een ieder, die belangstelling voor het plan heeft. Dit voornemen werd door de gemeente raad van harte onderstreept, waarna men met het voorstel van B. en W. ak koord kon gaan. Donderdag te IJmuiden aangekomen: Ports mouth van Londen: Luigi Orlando. Monrovia voor IJmuiden: Amsteistroom. Hull; Wabash River Rotterdam: Smit Lloyd 16. Noordzee voor IJmuiden; Jytte Skou. Antwerpen: Ger-1 trud te Doomkaat, Bremen, voor IJmuiden Argos, Rotterdam: Voline. Dagenham: Black Prince, Knstiaansand: Sea-Wyf, Felixtowe, voor Haarlem: Guarico, Antwerpen: Belos. Rotter dam; Catharina-F, terug uit zee. voor IJmui- de":..(7nne Berith, Hamburg, voor IJmuiden. Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Vliestroom, van Sheerness: Nore, Grangemouth; Jacob Teeman, Portsmouth, voor IJmuiden: Pallas Rotterdam; Kennemerland, Cabadello; Hansv Gothenburg, voor Velsen. Donoderdag vertrokken van IJmuiden: Orep- ton. naar Port Talbot; Catharina-F„ Rotter dam, van IJmuiden: Overseas Traveller Bre men: Producer, Philadelphia; Gazelle. Roches ter, van Koog aan de Zaan; Socrates. Rotter dam; Bothnia. Odense, van IJmuiden: Theresie Pepel. van IJmuiden: Amsteistroom, Huil: Black Prince, Kristiaansand; Hagno. Rotterdam; Da- homeykust. Rotterdam; Labotas. Rotterdam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Bothnia, naar Antwerpen; Menna, Rotterdam; Kenrix Limerick; Anne Berith. Gent, van IJmuiden;' Boreas, Barcelona; Eemstroom, Felixtowe. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5