Eef Dolman verrichtte subliem knechtenwerk voor etappewinnaar Janssen Scheidsrechter Teun v. d. Berg had moeilijke avond met de Pandoras Black power van atleten Tour in cijfers Beidschat grote man in derby „Winnen is voor ons meer dan een sportprestatie" Recordpoging op 3 x 800 m propaganda stunt van de KNAU Schorsing Gimondi wordt opgeheven Russen leiden in Leeuwarden Hoad tegenstander van Tom Okker ZATERDAG 13 JULI 1968 H Pattison Europees kampioen FD-klasse lülllllilüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze speciale verslaggever) PERPIGNAN „Dankjewel, Eef, dankjewel, geweldig". Jan Janssen omhelsde Evert Dolman, de verloren gewaande, de zwakste schakel in het kwartet van overgebleven Nederlanders. Althans zo leek het. Maar wat Evert Dolman nog vrijwel nimmer in zijn zo vaak van hoogte- naar diepte punten gegleden loopbaan als wielrenner had gedaan, bracht hij nu op, aan de winderige kust van de Middellandse Zee, knecht zijn, knecht kun nen zijn. De vaak veelomstreden, even vaak eenzaam een eigen weg zoe kende Dolman bezorgde Jan Janssen in Canet-Plage de eerste Nederlandse etappe-overwinning. Dezelfde Dolman, die twee dagen eerder slechts door de gunsten van de organi satie deelnemer aan de Tour mocht blijven, trok nu het spoor, waarlangs Jan Jans sen zijn weg zocht naar het laatste restje, dat nog aan zijn zelfvertrouwen ontbrak. Janssen, onmiddellijk na zijn winnende sprint: „Eindelijk dan toch. Het kan dus. Heus, dit is het enige succes niet. Ik ga nu ook aan de gele trui denken. Ik rijd niet minder dan wie ook, je zag het. Die sprint was helemaal zoals hij moest zijn". Dat klopte. De rush van Janssen over de boulevard van Canet was een school voorbeeld, een tactische les, gedoceerd door de renner, die in Frankrijk wel eens ,,Ie professeur" genoemd wordt. Een kilometer voor de eindstreep zette Dolman zich aan de kop van het peloton en Janssen nestelde zich aan zijn achter wiel. Als betrof het één van die rushes waarmee hij kampioenstitels vergaarde, zo rende Dolman enkele honderden me ters voort. Niemand van de prijsbeluste sprinters kon zich daardoor tot zelfs maar naast Janssen werken. De laatste bocht, een schreeuw, een handgebaar van Janssen: „Ruimte". Even week Dolman uit. Precies dat onderdeel van een secon de, dat nodig was om Janssen langs zich te kunnen laten flitsen en daarna met een abrupte vertraging van zijn ritme, dat ogenblik van lichte paniek te zaaien in de voorste gelederen van de meute. Dat ene ogenblik, dat Janssen nodig had om zijn vlucht definitief te maken. De sprong naar de zege lukte. Walter Godefroot, tweede achter Jans sen op ruime afstand: „Ik kon en ik wil de niet meer achter Janssen aangaan. Hij speelde het prachtig met die andere Ne derlander samen. Was dat Beugels?" En na de ontkenning: „Dolman? Dat had ik niet gedacht. Goed werk. Hij reed vrese lijk hard op kop. Toen Jan eenmaal weg was, bepaalde ik liever mijn aandacht op Van Rijckegem en Bitossi, vanwege de rode trui". Terug dus, naar de vreugde van Jans sen na de overigens onbelangrijke etap pe. Een rit, zoals er in de komende dagen nog enkele te beleven zullen zijn. De Alpen immers moeten de definitieve scheiding in het veld teweeg brengen. Pas daar, een ongelofelijke uitzondering daargelaten, zal George Vandenberghe zijn gele trui kwijtraken. Of zelfs dan niet? Steeds meer wint de bewondering veld voor de Vlaming, die zijn tricot verde- Veertiende etappe, 238,5 km, Seo de Urgel Perpignan-Canet Plage: 1. Janssen (Ned.) 7.28.43 met bonificatie 7.28.23, 2. Godefroot (Belg A) 7.28.45 met bonificatie 7.28.35, 3. Van Ryckeghem (Belg B) zt. met bonificatie 7.28.40, 4. Leman (Belg. B) zt., 5. Van-den-berghe (Belg. B) zt., 6. Wright (G-B.) 7.2845, 7. Bolley (Fr. B). 8. Hoban (G.-B.), 9. Huysmans (Belg A), 10. Du- mont (Fr. C), 11. Pingeon (Fr. A), 15. Bitossi (It.), 17 Pintens (Belg A), 24. Wolfshohl (W.- Dld.), 25. Puschel (W.-Dld.), 26. Dolman (Ned.), 28. Poulidor (Fr. A), 29. Aizmar (Fr. B), 44. Den Hartog (Ned.), 60. Schiavon (It.), 62. Beugels (Ned.), 65. Jimenez (Sp.) allen 7.28.45. Algemeen klassement: 1. Vandenberghe (Belg. B) 80.02.34 2. Schiavon (It.) op 1,34, 3. Passuello (It.) op 3,26, 4. ex aequo: Pintens Belg. A) en Poulidor (Fr. A) op 4,13, 6. San Miguel (Sp.) op 4.21, 7. Bracke (Belg. B) op 4,36, 8. Wolfshohl (W. Did) op 4.46, 9 Gonzales (Sp.) op 4,56, 10. Lopez-Carril (Sp.) op 5.09, 11. Van Springel (Belg. A) op 5,40, 12. Gandarias (Sp.) op 5,49, 13. Janssen (Ned.) op 5,52, 14. Grosskost (Fr. B) op 5.57, 15 Bitossi (It.) op 6,13. 21. Aimar (Fr. B) op 7,11, 24. Pingeon (Fr. A) op 7,19, 26. ex aequo: Jimenez (Sp.) en Godefroot (Belg.) op 7,56. 32. Den Hartog (Ned.) op 22,20. 61. Beugels (Ned.) op 43,09, 69. Dolman (Ned.) op 57,30. Dagploegenklassement: 1. Nederland (Janssen. Dolman, Den Hartog) 22.26.13, 2. België B 22.26.15 11 ol. Algemeen ploegenklassement1. Spanje 242.46.00, 2. België B 242.46.52, 3. België A 242.47.44, 9. Nederland 243.41.56. Puntenklassement: 1. Godefroot 169 pnt, 2. Bitossi 150 pnt, 3. Van Ryckeghem 142 pnt, 4. Van den Berghe 136 pnt, 5. Janssen 134 pnt. De gouden pijl: 1. Pintens, 2. Bolley, 3. Desvages MILAAN. De Italiaanse bond van be roepswielrenners heeft besloten de schor sing van een maand van Gimondi op te heffen. Gimondi was geschorst naar aan leiding van een doping affaire tijdens de Ronde van Italië. De federatie van Italiaanse sportartsen had twijfel uitgedrukt over de schuld van Gimondi. De artsen veklaarden dat de medicijnen die Gimnondi slikte en die niet verboden zijn, waarschijnlijk sporen van het verboden anfetamine vertoonden. Gi mondi heeft altijd volgehouden nimmer opwekkende middelen te hebben gebruikt. Door zijn schorsing kon Gimondi dit jaar niet deelnemen aan de ronde van Frank rijk'. BALATONMEER. De 24-jarige Brit Rodney Pattison met Ian Mc Donald als bemanning is vrijdag op het Balatonmeer m Hongarije Europees kampioen in de BD klasse geworden. Hij nam de titel over van zijn landgenoot Öakeley. De Ne derlander Verhagen werd derde. digt zoals renners dat kunnen doen. wan neer hun toch al sterke moreel wordt geschraagd door plotselinge roem. In het peloton heeft men een grenzeloze bewon dering voor zijn durf in de afdalingen, het terrein waarop hij steeds moet ver effenen, wat hij in werkelijk steile klims tekort komt. Maar op deze vrijdag ont dekte men zelfs bij de beklimmingen van bergen van de derde en tweede categorie de drager van het leidersgewaad in de voorste gelederen. Lachend finisht steeds Vandenberghe, en hij is de eerste die uitroept: „Ik heb 'm nog, hoe is het mo gelijk?" Het blijkt mogelijk en George Vandenberghe blijkt bovendien een zeer sterk ronderenner. Jan Janssen ziet dat precies zo: „Vandenberghe is er een voor beeld van, hoe vreemd het er in deze ronde aan toe gaat. En daarom zeg ik maar: ook ik hoor er nog bij. En waar om niet?" Een feit is, dat door de nog altijd ver dedigende tactiek van de Franse natio- nalen en van de Belgische B-ploeg de mogelijkheden om „bij te blijven" om op te rukken zelfs, nog altijd aanwezig zijn. De vraag rijst bovendien, of de Franse ploeg niet bezig is zijn eigen graf te graven. Wie gisteren in de .finale" van de etappe beurtelings Pingeon en Pouli dor in de voorste gelederen zag verblij ven, soms zelfs op jacht gaan naar sim pele secondenwinst, kreeg daardoor een kijkje achter de schermen van een ploeg, die verscheurd dreigt te worden. Zowel Poulidor als Pingeon willen door die de marrages, die incidentele machtsont plooiingen, proberen in de eigen gelede ren indruk te maken. Ze hebben knech ten nodig voor de moeilijke uren, waarin het peloton zich dan toch massaal op hun posities zal richten. Pingeon en Poulidor strijden om de macht in de ploeg. Marcel Bidot, hun ploegleider, lichtte gisteren in Canet Plage, enigszins wrang lachend, een tipje van die sluier op: „Twee dagen geleden nog verzekerde Pingeon, dat hij zou helpen Poulidor de ronde te laten winnen. Maar vandaag deed hij precies het tegenovergestelde van wat daarvoor nodig is. Hij viel aan. Begrijp je nou zo'n renner. En dan te weten, dat hij bij grote inspanningen nog altijd last van een oude blessure heeft. Pijn in de rug". iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Spanning, sensatie en een grillig scoreverloop waren de hoofd bestanddelen van het derde duel tussen de Pandoras en het bondsnegental. Ver diend greep de Nederlandse ploeg in de laatste slagbeurt de winst. De Amerikaan se ploeg, in Nederland gekomen en deze avond spelend met het idee niet te mogen en ook te kunnen verliezen, ging met 7-6 ten onder. Zo verhit raakte de genoederen aan Amerikaanse zijde, dat het de leiding van deze wedstrijd alle moeite kostte deze strijd tot een goed einde te brengen. De Pandoras hebben de nederlaag voor een goed deel te danken aan de slechte werpresultaten van de startende werpster Betty Steek, die wel zeer hard wierp, doch iedere controle miste. Het Bonds- team, dat zwak veldspel van de Pan doras gevolgd door een hit van Toos Sna ter, reeds in de eerste slagbeurt afstrafte, liep in de tweede inning uit tot 6-0 na vier vrije lopen en een nieuwe misgreep van het Pandoras-veld. De wedstrijd die tot dan traag en zon der spanning verliep, kreeg in de derde inning een keerpunt. De Pandoras, die in middels Maureen Galvin op de plaat had den gebracht, kwamen door slagwerk van Joan Gumb tot 6-2 terug. Dit alles was echter nog niets vergeleken bij hetgeen zich afspeelde in de vijfde inning. De Pandoras kregen meer vat op het wer pen van Trudy Beelen. Zwak honklopen en goed veldspel van de Nederlandse ploeg deed zowel Pat Klammer als Bar bara Vano sneuvelen. De beslissing van hoofdscheidsrechter Teun van der Berg op de thuisplaat leidde tot Zuidameri- kaanse tonelen. Opgewonden Pandora- speelsters en hun coach deden Van der (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM De derby SchotenHaar lem Nicols heeft na een snelle wedstrijd van goede kwaliteit een verdiende 1-4 zege voor Haarlem Nicols opgeleverd. De grote uitblinker in dit duel was Herman Beid schat die het zich fel verzettende Schoten als werper volledig in bedwang hield en bovendien als slagman een belangrijk aan deel in de Nicols-zege had. Bij Schoten speelde kortestop Pols een knappe wed strijd. De derby SchotenHaarlem Nicols was zes innings lang een spannend werpers duel tussen Ron Camphuysen en Herman Beidschat. In die periode kreeg Haarlem Nicols alleen in de vijfde en zesde inning scoringskansen. In de vijfde inning werd Camphuysen in de steek gelaten door zijn velders, maar kortestop Pols maakte een einde aan de inning. Schoten kreeg een kans in de vierde inning, maar ook hier voorkwam goed veldwerk runs. In de zevende inning opende Robert Maat met een tweehonkslag, waarna hij t-0 scoorde op stootslagen van Placidus en Kuyer. Jan Dik Leurs sloeg daarna een solo-homerun (2-0). In de achtste inning zette Beidschat de kroon op het werk door met Simon Heemskerk op de honken een homerun te slaan (4-0). Schoten ontnam Beidschat in de gelijkmakende inning de no run-zege door een run van Stijger op een honkslag van pinch-hitter Zijlstra. Beidschat won met 11-0-5, terwijl Camp huysen met 6-1-10 het hoofd moest bui gen. Berg echter niet van standpunt veran deren. Zo mogelijk nog heftiger werd in de zevende inning het slotoffensief. Lew Walla, Pat Klammer en Mary Falco gaven hits die de honken deden volstro men. Wel maakten Inge Termaat en Marian Eerdmans fraaie vangen, doch runs kon den niet uitblijven. Een uiterst dubieuze beslissing op het derde honk bracht de Amerikanen de lang verdiende gelijk maker. Wie echter verwacht mocht hebben, dat de Nederlandse ploeg verloren was, kwam bedrogen uit. In de laatste slagbeurt ont futselde pinch-hitster Wil Janssen een vrije loop aan Lew Walla. Zij stal ver volgens het tweede honk. Werpster Tru dy Beelen voltooide toen het succes. Haar tik bleek voor Dot Baron en Betty Steek te moeilijk en in een rush scoorde Wil Janssen vanaf het tweede honk de win nende run: Scoreverloop: Nederland 2 4 0 0 0 0 17 Pandoras 0 0 2 0 1 0 36 Winnende werpster Trudy Beelen wierp 2x3 slag, 2x4 wijd en kreeg tien honkslagen tegen. Het Nederlandse veld werk greep vier keer mis. De Ameri kanen deden dit echter tien keer. Beste Nederlandse slagvrouw: Toos Snater met 2 uit 2 (1.000). LEEUWARDEN De drie Russische deelnemers aan het internationale Turk- stra-damtoernooi, wereldkampioen An- dreiko en Tsjegolev en Gantwarg, hebben vrijdag in de vierde ronde de leiding ge nomen. De uitslagen: Germain (Haiti) Van Dijk (Ned.) 1-1, Van der Sluis (Ned.) Sijbrands (Ned.) 0-2, Schotanus (Ned.) Tsjegolev (Rusl.) 1-1, Mostovoy (Fr.) Kuyken (Zwi.) 1-1, Bergsma (Ned.)An- dreiko (Rusi.) 0-2, Gantwarg (Rusl.) Gournier (Fr.) 2-0. De stand: 1., 2. en 3. Andreiko, Tsjego lev, Gantwarg 6 pnt., 4. en 5. Sijbrands en Bergsma 5, 6 en 7. Schotanus en Germain 4, 8. en 9. Van Dijk en Gournier 3. 10.. 11. en 12. Mostovoy, Van der Sluis en Kuy ken 2 punten DEN HAAG De heer J. van Marie is gekozen tot voorzitter van de sectie zondag-amateurvoetbal van de KNVB en daardoor tevens tot vice-voorzitter van de KNVB. Hij volgt de heer J. Egberts op. V.l.n.r. John Carlos, Lee Evans Ronnie Ray Smith en Russ Rogers. (Van onze speciale verslaggever) KEULEN. „We eten je op". Die kreet van de donkere Amerikaanse sprin ter John Carlos schalde door de hal van het Keulse Mondial hotel, toen Paul Nash, de enige blanke die op de spelen in Mexi co de suprematie van de Amerikaanse ne ger-atleten op de korte loopafstanden zou kunnen doorbreken, voorbij liep. Dat ge beurde aan de vooravond van het door ASV-Köln georganiseerde atletiekpro- gramma, waarin voor het eerst de Zuid- Afrikaan Nash zijn krachten zou meten met elite-sprinters als de Amerikaan Ron- ny Ray Smith (met Hines en Greene we- recordhouder op de 100 meter in 9,9), John Carios (10,1 op de 100 en 20,2 op de 200 meter) en de Franse Antilliaan Ro ger Bambuck (Drie keer in successie 10 blank in Sacramento). „We zijn hier naar Europa gekomen om alle tegenstanders onze kracht te tonen, „our black power", zei die avond de 24- jarige „Don Carlos fel. De volgende dag liep Nash wel zijn serie, waarin geen gerenommeerde tegen standers waren geplaatst, maar deed niet mee in de finale „Angina", zei de coach van de grote Zuidafrikaanse ploeg. In de finale toonden de Amerikanen hun kracht. Ronny Ray Smit won in 10.3 (re gen en tegenwind), Carlos werd tweede (10.4) en Roger Bambuck derde (10.5). Omdat Paul Nash in zijn serie ook 10.3 liep een tijd die onder die weersom standigheden niet direct doet denken aan ziek zijn, vroegen velen zich in Keulen af of de Zuid-Afrikaan de „zenuwenoorlog" die de donkere en luidruchtige Ameri kanen voor de wedstrijd voerden, niet heeft kunnen weerstaan. „We zullen hem de waarheid tonen", zei de 19-jarige Ron ny Ray Smith die avond op de bank in de hotelhal, wat weggedrukt tussen zijn for sere landenoten: John Carlos, Lee Evans (400 m in 45 rond) en hordenloper Russ Rogers. „Misschien begrijpen Europeanen minder goed dat het winnen van wed strijden voor ons „black athlets" meer is dan een sportprestatie. De tijd, dat neger atleten met voor Amerika gewonnen Olympische medailles behangen, bepaalde broodjeswinkels werden uitgezet, moet voorbij zijn". „Weet je hoe het bij ons is", neemt John Carlos weer over, „als negerjongen leid je op onze colleges een dubbel le ven. Op de baan word je door iedereen als gelijkwaardig beschouwd, tijdens de training maak je met iedereen plezier, training is spel. wedstrijden is werk, dan moet je doodserieus proberen iedereen te kloppen. Maar al win je nog zoveel wed strijden. buiten de sintelbaan ben je een ander. Die discriminatie willen we be strijden, niet door het boycotten van de „Spelen" zoals velen aanvankelijk wil den maar door straks de Amerikanen met onze gewonnen Olympische medail les om de oren te slaan. Wij schreeuwen tegen Nash, niet alleen om ons op te la den voor een wedstrijd, maar vooral om onze minachting te uiten voor de „apart heid" in zijn land. Hij mag een goede sportman zijn, wij zullen hem op geen enkele manier sparen". Twee dagen later, als ze hun wedstrij den de vorige avond gwonnen hebben, lo pen ze luidruchtig door het sjieke Keulse hotel. „Nash is de eerste die nu weet wat we willen", zegt John Carlos. „De Amerikaanse maatschappij heeft ons tot supersprinters gemaakt. Als kleine jongen moest ik al hard kunnen lopen om agenten uit handen te blijven. Wij gebruiken die Amerikaanse opvoeding nu op een manier waar de „white society" nooit aan zal hebben gedacht. Het Amerikaanse Olympische Comité weet niet wat het met ons „angry black athlets" aan moet. Het durfde nog geen atleten voor Mexico aan te wijzen na de eerste selectiewedstrij den twee weken geleden in Los Angeles In september zijn er weer selectiewed strijden in South Lake Tahoe (Californië) Daar zullen we opnieuw onomstotelijk on ze kandidatuur stellen. Dat South Lake Tahoe op Mexicohoogte ligt, zal voor ons geen verschil maken. Ons drijft een kracht die niet door hoogteverschil noch door iets anders is aan te tasten, een vuur dat lang in ons gesmeuld heeft, maar nu met „Mexico" nabij fel oplaait". (Van onze sportredactie) HAARLEM De poging, die Ilja Kei zer, Maria Gommers en Tilly van der Ma de woensdagavond in Koblenz onderne men om het wereldrecord 3x800 meter te verbeteren, is vooral een propagandastunt. De heer Jo Moerman, de grote man van de technische commissie van de KNAU, is een van de eerste om dat toe te geven. De 3x800 meter is een volstrekt onbelang rijk nummer. Voor Moerman zelf is dat kortgeleden nog aanleiding geweest om in de damescommissie van de I.A.A.F. te pleiten voor invoering van een 4x800 me ter. „Dat is de enige mogelijkheid om na derhand tot enige erkenning van dit esta fettenummer te komen". Moerman pleitte ook voor een 4x400 meter, een nummer waar voor Nederland eveneens mogelijk heden in schuilen. In Mexico, na de Olympische Spelen, zal het I.A.A.F. beslis sen over zijr voorstel. Dan kan blijken, dat een eventueel op woensdag te vestigen record goed is gebleken voor een eeuwig bestaan. Voor nieuwe aanvallen behoeft namelijk niet te worden gevreesd. Engeland heeft sinds 28 juli vorig jaal het 3x800 meter record in bezit met 6.20.0, dankzij Rosemary Stirling, Pat Lowe en Pamela Piercy. „Nederland moet in staat zijn hieronder te komen", meent Moerman, „omdat een gemiddelde van 2.06.5 voor ons niet scherp is". De tijden, waartoe Ilja Keizer (2.02,8), Maria Gommers (2.03,1) en Tilly van der Made (2.04,4) dit seizoen in staat waren, geven hem in dat opzicht ge lijk. Buitengewoon veel concurrentie zal dit trio in Koblenz niet ondervinden. De sterkste tegenstand komt van een ploeg, waarin ook nog Tineke van Wonderen is opgenomen (beste tijd 2.05,8). Zij wordt bijgestaan door twee Zuidafrikaanse loop sters, die tot tijden van 2.06,0 moeten kun nen komen. Moerman: „voor twee loopsters kunnen we verwachten, dat er strijd is, de laatste zal het zelf moeten doen. Dat is Maria Gommers, de beste tempoloopster. We starten met Tilly van der Made, die krijgt dan in Tineke van Wonderen een sterke tegenstandster. Per slot van rekening be twisten zij elkaar een derde plaats voor de Olympische Spelen. Ilja Keizer De twee, die nu al zeer zeker van Mexi co zijn, Ilja Keizer en Maria Gommers, vinden een record op de 3x800 meter „wel leuk". „Maar'geeft de echtgenoot en trai ner van Ilja Hans Keizer, toe: „ik had voor Ilja toch liever een buitenlandse wed strijd gehaa met sterke tegenstand. Zoals bijvoorbeeld Nikolic kan bieden". De Joe goslavische Vera Nikolic werd twee jaar geleden Europees kampioene en staat thans op de wereldranglijst van dit seizoen ge lijk met Ilja Keizer op de bovenste plaats. Hans Keizer had deze maand toch nog wel graag wat meer wedstrijden voor zijn echtgenote gewenst. Behalve Koblenz is de wedstrijdkalender namelijk zo goed als leeg Pas op 4 augustus komt er weer een belangrijke wedstrijd: het Nederlands kampioenschap in Groningen. Daarna rest op 18 augustus een interland tegen Polen, maar zowel Ilja Keizer als Maria Gommers wil dan liever niet starten. Maria Gom mers: „augustus moet een rustige maand worden". Hans Keizer: „voor Ilja denk ik dan aan wat regionale wedstrijdjes op de 100 en 200 meter, misschien een 400 meter. Begin september ligt het anders". In Koblenz komt woensdag ook de 4x100 meter damesploeg in actie in de samen stelling Wilma v. d. Berg, Truus Hennep man, Corrie Bakker en Lidy Makkinge. Voorts loopt Leo de Winter de 200 meter, Van de Heuvel de 400 meter en Wassenaar en Udding de 800 meter. DUBLIN. De Australische prof Lew Hoad wordt Tom Okker's tegenstander in de finale van het open Ierse kampioen schap. Hoad zegevierde in de halve fi nales met 6-3, 1-6, 6-4 over de Brit Mark Cox. In het damesenkelspel ontmoeten el kaar de Britse Ann Jones en de Australi sche Margaret Court. Rod Laver plaatste zich voor de finale van het proftennistoemooi van Parijs. Hij versloeg Gonzales met 8-6, 6-2, 6-3. De andere halve finale tussen Newcombe en Stolle werd wegens een hevige regenbui afgebroken bij 6-4, 6-1, 3-4. Tsjechoslowakije heeft op de tweede dag van het tennistoernooi om de Centropa- cup (een la oden wedstrijd voor speelsters en spelers tot 23 jaar) een flinke voor sprong genomen De Nederlander Hemmes verloor in het heren enkelspel met 3-6. 2-6 van de Oostenrijker Kollinger Later op de dag werd hij ook uitgeschakeld voor het troosttoernooi. Hierin verloor hij met 2-6. 6-4, 5-7 van de Pool Meres. Astrid Suurbeek zegevierde met 7-9, 6-2. 6-1 over de Zwitserse Kindier. In het dames dub belspel wonnen Ada Bakker en Astrid Suurbeek met 6-2. 6-1 van de tweede ploeg van Tsjechoslowakije. V

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11