Arrestatie spoedig verwacht Grafschenner is in België wonende Utrechter Kort en bondig „Tempel" in zijn huis ZO APART... interieur classique Voorlopig niet meer dan f 300,000 voor Biafrahulp Weer één KVP-fractie in Utrechtse raad Marokkaan nu met pijn van zijn vrouw af Agenda voor Haarlem en de IJmond N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE Ambassadeur Schift verlaat Djakarta Duidelijker taal op belastingbiljet Premier De Jong Verzoening na breuk in april Commissie legde geschil bij Geen Russische vliegers boven Nederland Morgen bewolkt WEET U DAT WIJ in ons modern geoutilleerd bedrijf met vakkundige medewerkers ZATERDAG 13 JULI 1968 2 Hij wordt in Den Haag secretaris-genraal van Buitenlandse Zaken Kwestie van tijd Vijftig jongeren naar jeugdfestival Sofia Over een paar jaar i: Ui ®S®II®lll®ï ill®] Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Minister Den Toom: Boeren in Barneveld kruisten de degens t ..s is es es Z (Van onze correspondent) DEN HAAG. Mr. E. L. C. Schiff, de Nederlandse ambassadeur in Djakarta, is per 1 oktober benoemd tot secretaris generaal van het ministerie van Buiten landse Zaken. Hij wordt de opvolger van mr. E. O. baron van Boetzelaer, die dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Mr. Schiff kwam in 1945 in de diplo matieke dienst. Hij heeft als ambassade secretaris gewerkt in Washington en Ma- Mr. E. L. C. Schiff drid, was enige tijd particulier secretaris van de minister van Buitenlandse Zaken en ambassaderaad bij de Verenigde Na ties in New York. Vóór zijn benoeming in Djakarta was mr. Schiff van 1958 tot 1964 gevolmachtigd minister aan de am bassade in Washington. Hij komt in de tweede helft van augustus naar Neder land. Mr. Van Boetzelaer is sinds 1965 se cretaris-generaal. Hij is sinds 1950 ver bonden aan het ministerie en bekleedde voordien enkele vooraanstaande functies in Nederlandsch-Indië. Wie mr. Schiff in Djakarta als ambassadeur zal opvolgen is nog niet bekend. Dure diamant weg. Uit de etalage van de juwelierszaak van de firma Pampus in de Kalverstraat in Amsterdam is een diamant ter waarde van ongeveer 21.000 gulden gestolen. De politie heeft tot nu toe geen enkele aanwijzing ten aanzien van de dader. Weer nieuw NSR-bestuur? De Nederland se Studenten Raad krijgt wellicht op 17 juli in Utrecht weer een nieuw bestuur. Het seniorenconvent heeft in zijn laat ste vergadering de stemming gepeild. Bij één onthouding zouden van de vijf tig leden van de raad er 26 voor zijn om het bestuur-Bomhoff te laten terugkeren De NSR heeft niet het crediet van 14.000 gekregen, dat de Amsterdamse Standard Trust Compagnie had toege zegd. Deze toezegging is herroepen. De gelfschieter heeft laten weten hiertoe genoodzaakt te zijn door „de gerezen moeilijkheden". Autodieven. De rechtbank in Turnhout (België) heeft vier Belgen veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van twee jaar tot twee maanden wegens dief stal van auto's in Nederland, o.a. Eind- ven, Tilburg, Breda Nijmegen en Rotter dam. Delegatie uit Vietnam. Een uit zeven le den bestaande Zuidvietnamese parle mentaire delegatie onder leiding van de vice-president van het Lagerhuis, Nguy en Ba Can, is voor een driedaags be zoek uit Berlijn in ons land aangeko men. De delegatie zal door de ministers Udink en Luns worden ontvangen. Niet meer knopen poetsen. Mariniers in Den Helder die „balen hebben" van het knopenpoetsen, kunnen voortaan in het kledingmagazijn terecht voor knopen die altijd glimmen. Ze hebben een speciale behandeling ondergaan en stemmen ook zonder poetsen zelfs de meest veeleisen de meerdere tevreden. Burgemeester van Staphorst. Tot burge meester van Staphorst is benoemd de heer P. A. Nawijn, sinds december 1954 burgemeester van Blokzijl. Hij is 55 jaar, gereformeerd en lid van de A.R.P. Rooipremie. Het Ontwikkelings- en Sane- ringsfonds voor de Landbouw heeft een rooipremie vastgesteld voor appel- en pereboomgaarden, die vóór 1950 zijn ge plant. Het is de bedoeling met het rooien van verouderde boomgaarden de pro- duktie van slechte kwaliteit fruit te ver minderen. De premie bedraagt 15 per hoog- of halfstam en f 7,50 per struik, met een maximum van 1.500 per ha. Deze premieregeling geldt voor drie jaar. Na schorsing ontslag. De burgemeester van Zaandam heeft per 1 september eer vol ontslag verleend aan de sinds okto ber 1967 geschorste hoofdinspecteur van politie. De schorsing geschiedde in af wachting van een door de rijksrecherche In te stellen onderzoek naar zijn gedra gingen. Tegen het schorsingsbesluit ging de hoofdinspecteur in beroep bij het ambtenarengerecht, dat dit beroep ver wierp. Indonesische studenten. Een aantal jonge Indonesische afgestudeerden en ambte naren van het ministerie van Buiten landse Zaken zal in oktober van dit jaar cursussen op het gebied van Internatio nale betrekkingen gaan volgen bij het Nederlands Genootschap voor Interna tionale Zaken. Het genootschap heeft de studenten studiebeurzen ter beschikking gesteld. BRUSSEL De jacht op de mysteri euze grafschenner is in een beslissend stadium gekomen. De Belgische politie maakt sinds gisteren jacht op een 47-jarige in Utrecht geboren en in het Belgische Hasselt wonende man. De rechercheurs van de bijzondere op sporingsbrigade van de Belgische rijks wacht menen voldoende aanwijzingen te hebben om de Nederlander als de graf schenner te ontmaskeren. Door tipgevers is de politie ook in het bezit gekomen van de door hem gebruikte viltstiften. Die zijn voor een vergelijkend onderzoek naar een gerechtelijk laboratorium gestuurd. Vrij dagmiddag io in de woning van de man huiszoeking verricht. Daarbij zijn een aan tal 'Teemde zaken aan het licht gekomen. De zonderling heeft in een van de kamers van zijn huis een tempel ingericht en be schikt over een groot aantal vreemdsoor tige religieuze boeken. Hij rijdt in een witte auto met een bezettingsleger-num- inerplaat. Dat kenteken zwarte letters en cijfers op een witte plaat luidt: B 837 G. De man is getrouwd. Zijn vrouw is onderwijzeres op een school voor Bel gische kinderen in Duitsland. De arrestatie van de meer dan twee jaar in heel West-Europa gezochte graf- en kerkschender is nog slechts een kwestie van tijd, meent de Belgische politie. Zijn woning wordt doorlopend in de gaten ge houden. Enkele familieleden bij wie hij de laatste tijd wel eens logeerde, zijn door de politie in vertrouwen genomen en ook de oversten en abten van kloosters en ab dijen zijn vertrouwelijk ingelicht. Het is de oolitie bekend dat de man tijdens zijn tochten langs kerken en begraafplaatsen vaak bij kloosters en abdijen om onderdak aanklopt. Hij opereerde vaak gekleed in monnikspij of priestertoog. In kerken zat ADVERTENTIE zo apart.,, Kennemerloan 38 Umuiden telefoon: 02550 -19 hij, verkleed als een vrome oude vrouw, ook vaak zijn kansen af te wachten. De man is in 1947 al eens in Utrecht we gens schenderijen in kerken veroordeeld. Hij had die gepleegd uit wraak, omdat de aartsbisschop van Utrecht had geweigerd hem in het openbaar te willen zegenen voor een voorgenomen reis naar Jeruza lem. Van oktober 1948 tot april 1949 ver bleef hij in een psychiatrische inrichting in Utrecht. Hij werd daaruit met de be merking „nief volledig hersteld" ontslagen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In de hoofdstad van Bulgarije, Sofia, wordt van 28 juli tot 6 augustus het negende Wereld-jeugdfes tival voor solidariteit, vrede en vriend schap gehouden. Aan het festival zullen ongeveer vijftig studenten en andere jon geren uit Nederland deelnemen. Als gas ten van de Nederlandse delegatie gaan dra. Fenna van der Burg, ds. H. J. Die- kerhof, W. Gortzak, Harrie Mulisch, Tom Regtien en Peter Schat mee naar de Bul gaarse hoofdstad. Eén van de punten die op het festival programma staan is het betuigen van solidariteit met de Arabische landen. Uit Israel heeft alleen een niet-joodse dele gatie toestemming gekregen het festival bij te wonen. De Nederlandse delegatie zal zich ech ter verzetten tegen elke eventueel aan te nemen resolutie, die de agressieve hou ding van Egypte tegenover Israel steunt. Dat heeft de voorzitter van het voorbe rijdend comité, de heer M. Abeln, ver klaard. Naar verwachting zullen aan het festi val in Sofia ongeveer 30.000 jongeren deelnemen. Het wereldjeugdfestival is in 1962 gehouden in Helsinki. Toen bedroeg het aantal Nederlandse deelnemers onge veer 200. DEN HAAG. De staatssecretaris van Financiën heeft een werkgroep ingesteld die de formulieren van de belastingdienst critisch zal bekijken en nagaan of de formulering aan eisen van duidelijkheid en ook van hoffelijkheid tegenover de belastingplichtigen voldoen. Maar staatssecretaris dr. Grapperhaus zegt in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid mr. Portheine (VVD), dat de opdracht aan de werkgroep van vrij grote omvang is en dat ernaar ge streefd wordt dat zij met haar werk in januari 1970 gereed zal zijn. Intussen kreeg het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting reeds een geheel nieuwe opzet, waarbij aan de vereenvou diging in ruime mate aandacht werd ge schonken. De bij het aangiftebiljet be horende toelichting werd eveneens ver nieuwd. Volgens de bewindsman voldoet de terminologie van de formulieren in het algemeen aan de eisen die daaraan behoren te worden gesteld en past de belastingdienst zich met zijn schriftelij ke benadering van de belastingplichtigen zich zoveel mogelijk aan aan de wijze waarop in het maatschappelijk verkeer wordt gecorrespondeerd. DEN HAAG. De regering is voor lopig niet van plan het bedrag van 300.000, dat reeds voor hulp aan Biafra beschikbaar is gesteld, nog verder te ver hogen, aldus heeft premier De Jong mee gedeeld in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden drs. Franssen en Ruygers (beiden P.v.d.A.). Mocht de nood niet binnen afzienbare tijd zijn gelenigd dan zal een en ander onder de dan heersende omstandigheden nader in beschouwing kunnen worden genomen, zo voegt hij hier aan toe. Een bedrag van 285.000, dat de rege ring ter beschikking van het Nederland- sche Roode Kruis heeft gesteld, wordt gebruikt voor de aankoop van melkpoe der. Noodrantsoenen van het ministerie van Defensie zijn niet geschikt om naar Nigeria te zenden, gezien de voedingsge woonten van de bevolking, aldus pre mier De Jong. Inmiddels heeft het Tweede-Kamerlid, drs. R. Zijlstra (A.R.P.) aan de ministers UTRECHT. De K.V.P.-leden van de Utrechtse gemeenteraad, die sinds een meningsverschil in april over het gemeen telijk financieel beleid twee fracties vorm den in de raad. hebben zich verzoend. Na de breuk in de K.V.P.-fractie vorm de de voorzitter J. H. A. Roovers, met vier partijgenoten een afzonderlijke frac- ADVERTENT1E schade herstellen aan personenauto's en caravans spuitwerkzaamheden verrichten aan personenauto's en caravans carrosseriereparatiewerkzaamheden uitvoeren Coenen vouwdaken monteren in één dag personenauto's een antiroestbehandeling geven met vierjarige garantie opgenomen zijn in de groep „Caravan-Service" CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 0 23 - 8 47 87 tie. De overblijvende groep telde zeven leden, onder wie de twee K.V.P.-wet houders. Een commissie, bestaande uit de oud staatssecretaris van Financiën dr. Hoef nagels, de Rotterdamse wethouder G. de Vos en prof. dr. H. W. J. Bosman, heeft de standpunten van de twee groepen ge toetst aan de financiële paragraaf uit het K.V.P.-gemeenteprogram 1966-1970. De „zeven" gingen ervan uit, dat bij het door de gemeente te voeren beleid primair is het vaststellen van het uit gavenniveau en wel zodanig, dat, ook als voor dit uitgavenniveau de beschikbare middelen niet voldoende zijn, de conse quenties van dit uitgavenniveau dienen te worden aanvaard. De groep-Roovers meende echter, dat primair moet worden uitgegaan van de beschikbare geldmiddelen en dat dus in beginsel aanpassing van de uitgaven nodig is als er voor voorgenomen uitgaven on voldoende middelen zijn. De commissie stelde dat de gemeente lijke activiteiten zich bewegen tussen dat gene wat financieel mogelijk is en dat gene wat maatschappelijk wenselijk wordt geacht. De Gemeentewet en de Finan ciële Verhoudingenwet gaan uit van het principe, dat de gemeente een sluitende begroting heeft en handhaaft. Maar, aldus de commissie, bepalingen in de Finan ciële Verhoudingenwet zowel als de wer kelijke situatie bij zeer veel gemeenten wijzen erop, dat dit beginsel niet altijd en onder alle omstandigheden behoeft te wor den verwezenlijkt. De twee Utrechtse K.V.P.-fracties heb ben nu de commissie meegedeeld, dat zij bereid zijn de eenheid te herstellen en bij elke gelegenheid naar een gemeen schappelijk standpunt te streven. NIJMEGEN. Een Marokkaanse ar beider is door bemiddeling van de politie van he gezelschap van zijn 25-jarige echt genote verlost. De vrouw kwam onlangs naar Nijme gen. Ofschoon zij geen verblijfsvergun ning had, nam zij haar intrek in hetzelfde pension als haar man. Die kreeg er al gauw genoeg van. Hij bracht zijn spaargeld naar de politie en verzocht dringend zijn vrouw te willen te rugsturen naar Marokko. Dat gebeurde. De vrouw werd op Schip hol in een vliegtuig gezet. Maar zij stapte in Brussel uit en keerde spoorslags terug naar Nijmegen. De Marokkaan verdroeg het één week. Toen ging hij opnieuw naar de politie, weer met het dringende verzoek zijn vrouw met de meeste spoed naar haar moeder te sturen. De politie voldeed nog maals aan deze wens. De vrouw werd we derom op Schiphol in een vliegtuig gezet en de Marokkaan ging opgelucht een „be vrijdingsfeest" vieren. Maar toen hij 's avonds met een zwaar hoofd en een blij gemoed thuis kwam, werd hij daar opge wacht door zijn echtgenote, die hem zeer degelijk de mantel uitveegde. Het duurde weer een week. De wanhoop nabij stapte de Marokkaan voor de derde keer naar het politiebureau. Hij stond er op dat voor zijn vrouw nu een vliegtuig zou worden uitgezocht dat zonder enige tussenlanding van Amsterdam naar Ma rokko zou vliegen. Daarna ging hij naar huis om haar koffers te pakken. Toen de vrouw dat zag was haar reactie niet lis. Zij greep een pan vet van het vuur en keerde die over het hoofd van haar echt genoot om. De Marokkaan ligt nu in het ziekenhuis. Daar heeft hij geen bezoek van zijn vrouw te vrezen, aangezien de politie haar in de cel heeft gestopt tot een dienstregeling voor haar terugreis zonder tussenlandingen is gevonden. i Grote of St. Bavokerk, 20 u.: Concert van eigentijdse muziek, op het orgel en door het Nederlands Koperkwintet. Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: Tsjechische dansgroep Zdenko Nejedleho. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals 14 en 20 uur: „The Great Race", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „In de klau wen van de Mummie", 18 j. Lido, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django". 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „Man zonder angst", 18 j.; zondag 11 uur: „Vadertje Langbeen", a.l.; zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django", 14 Luxor, 20 u.: „Modem Millie", a.l.; za terdag 23.30 u.: „De Prooi", 18 j.; zondag 14, 17 en 20.15 u.: „Modem Millie", a.l. Minerva, 19.30 u.: „Dr. Zjivago", 14 j. 14.30 u.: „De Wolfshond", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen". a.l.; zondag 11 u.: „De Wereldzee", a.l. Roxy, 19 en 21.15, zondag 14, 16.15, 19 en 21 15 u.: „De vierde sex", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Aan een zij den draadje", 14 j.; zondag 11 u.: „Der Zarewitsch", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt) „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79)' Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarae 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag. hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campferis en Karin Campfens-Meer- man. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtiging van de kassen en bloemgewassen. Woensdags van 14 tot 17 u. en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Omnigraph (Wagenmakerslaan 2-4) Expositie van grafiek en beeldhouwwerk van negen kunstenaars. Dagelijks (be halve zondags) van 14 tot 16 u. Tot 14 iuü. Gemeenschapshuis (Zandvoort), Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag cot en met zaterdag van 11-12, 14-17 en 20-21 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 18 augustus Galerie-t, zomertentoonstelling van gou aches, grafiek en klein plastiek, 11 tot 17 uur, zondag 14 tot 18 uur. Ruïne van Brederode (Santport), grafiek van Ru van Rossum, 9 tot 20 en 21 tot 22.30 uur. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Pau- lus Loot, Zandvoort), Werken van de Ne derlandse Vereniging van Zeeschilders, 14 tot 16 uur. ZATERDAG 13 JULI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Op blote voeten in het park". Stadsschouwburg, 20 u.: „Elvis, beat en blues". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open 9 tot 20 u. ZONDAG 14 JULI City Theater, 14.30 u.: „Het zwaard van Zorro"; 19 en 21.15 u.: „Op blote voeten in het park". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Elvis. beat en blues". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 u. MAANDAG 15 JULI City Theater, 20 u.: „Ontembare An- gelique". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 u. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet"; 23.30 u.: „Verborgen moe derschap" Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". ZONDAG 14 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.. „Rebel tegen Rome"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „Apen- planeet". Luxor Theater, 14.30 en 20 u.. „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". MAANDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". van Buitenlandse Zaken en van Land bouw en Visserij gevraagd of de regering bereid is Biafra aan te merken als een noodgeval, dat in aanmerking kan komen voor voedselhulp in het kader van de Kennedy-ronde. Hij vraagt of de rege ring, hangende de discussies in de EEG, bereid is om het percentage noodhulp van het Nederlandse aandeel voor Biafra beschikbaar te stellen. De discussies in de EEG betreffen de bestemming van 1.035 miljoen ton graan. Bij de mogelijkheid van een hulpverle ning in urgente gevallen, de noodhulp, wordt gedacht aan een percentage van 10 tot 20 percent beschikbaar te stellen. DEN HAAG „Berichten als zouden de luchtmachten van de NAVO-landen, ook die van Nederland, enkele malen po gingen van Russische vliegers om het geallieerde luchtruim te schenden hebben moeten verhinderen, missen alle grond van waarheid wat de Nederlandse lucht macht betreft". Dat heeft minister Den Toom van Defensie meegedeeld in ant woord op vragen van het Eerste-Kamer- lid mr. Van Riel (V.V.D.). Over andere landen zijn geen gegevens bekend, aldus de minister, die voorts medeelt dat Ne derland en de overige landen regels heb ben aanvaard, volgens welke visuele identificatie van onbekende vliegtuigen op discrete wijze dient te geschieden. Het achtervolgen van een onbekend vliegtuig boven neutraal terrein is verboden en het IJzeren Gordijn mag niet worden overschreden. BARNEVELD. In Barneveld hebben de groep-Koekoek en de groep-Harmsen van de Boerenpartij in een zeer onrustige vergadering de degens gekruist. Het hoofdbestuurslid B. M. Steur van de groep-Koekoek had het Tweede-Kamer lid J. van den Brake uitgedaagd voor een debat over de recente ontwikkelingen in de Boerenpartij. Onder voetgestamp, applaus en instem mend en afkeurend geroep wierpen beide sprekers elkaar talrijke beschuldigingen naar het hoofd. Omstreeks elf uur kreeg de vergadering zo'n rumoerig karakter dat de heer Van den Brake zich niet meer verstaanbaar kon maken. Interrupties uit de zaal en een aanhoudend boegroep wa ren voor de voorzitters van beide groe pen aanleiding de vergadering te sluiten. Maar een groot deel van de belang stellenden was het daar niet mee eens en eiste onder meer zijn entreegeld terug. In groepjes werd de discussie op felle toon voortgezet tot tenslotte de zaal met zachte drang door de politie ontruimd werd. Het KNMI deelt mee: Een hogedrukgebied dat over Midden- Europa naar de Balkan trok veroorzaakte zonnig weer met middagtemperaiuren tot ongeveer 20 graden. Over Frankrijk breid de zich echter een zwakke storing r.aar het noorden uit. Tot in België viel er van morgen plaatselijk regen. Een oceaan depressie, die vanmorgen ten zuidwesten van de Britse eilanden was gelegen, trekt over het Engelse kanaal in de richting van Nederland. In verband hiermee wordt er zondag veel bewolking verwacht met enkele regen- of onweersbuien. De tem peraturen zullen lager zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen 00 a o J a co d .SS (0 3 Gt 3 binnen- en buitenland EN L)en Helder zw. bew. ozo 16 13 0.1 Ypenburg zw. bew. zo 19 11 0 Vlissingen geh. bew. z 17 14 2 Eelde licht bew. zo 18 10 0 L)e Bilt half bew. zo 19 11 0 Twente zw. bew. O 18 12 0 Eindhoven zw. bew. zo 19 12 0 Zd.-Limburg zw. bew. z 20 12 0 Helsinki zw. bew. nno 13 10 9 Stockholm zw. bew. nw 17 6 3 Jslo half bew. n 17 9 6 Kopenhagen half bew. w 17 7 0 Aberdeen regen ono 13 9 5 Londen zw. bew. zw 19 13 0 Amsterdam zw. bew. zo 19 12 1 Brussel motregen zzo 21 12 0.8 ,uxemburg zw. bew. ono 19 11 0 Parijs geh. bew. w.stil 22 13 0.4 iordeaux half bew. zzw 26 15 0 Grenoble zw. bew,- w.stil 23 12 0 Nice licht bew. n 29 18 0 Belli n frankfort licht bew. w.stil 19 9 1 zw. bew. no 20 10 0 München licht bew. w.stil 19 10 0 Zürich onbew. nnw 20 9 0 Genève zw. bew. wzw 22 10 0 Locarno geh. bew. ozo 28 15 5 Venen zw. bew. ozo 23 10 0 mnsbruck half bew. wzw 22 9 0 Belgrado half bew. w.stil 23 14 0 Athene onbew. w.stil 33 24 0 •tomu onbew. ozo 30 20 0 Barcelona zw. bew. w.stil 27 19 0 lad rid onbew. w.stil 32 13 0 Mallorca onbew. ono 29 16 0 .lissabon licht bew. wnw 24 17 0 ZONDAG 14 JULI Zon op 4.37 uur; onder 20.54 uur. Maan op 23.11 uur; onder 9.50 uur. MAANDAG 15 JULI Zon op. 4.38 uur; onder 20.53 uur. Maan op 23.20 uur; onder 11.07 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 17 Juli 10.11 uur. Nieuwe maan 23 juli 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 13 JULI Hoog water Laag water 5.46 uur en 1814 uur. 1.35 uur en 14.00 uur. ZONDAG 14 JULI Hoog water 6.31 uur en 18.58 uur. Laag water 2.21 uur en 14.41 uur. MAANDAG 15 JULI Hoog water 7.17 uur en 19.42 uur. Laag water 3.03 uur en 15.20 uur. Het noog en laag water te Zandvoort h» 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2