Beverwijks industriegebied in trek VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND spel töde I Gratis dagtochtjes op zee voor Velsense bejaarden Maandag begint Speliade 1968 Vragen over busverbinding tussen Haarlem en Halfweg Ondanks grote aanvoer waren de groentenprijzen hoog m Beiaardklanken over IJmuiden Peulen zijn duur eten Bruidegom Fens traint mee ZATERDAG 13 JULI 1968 5 V el sen-IJ muiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Vrijdag rond het middaguur is een der kotters van de heer J. Lourens uit IJmuiden, waar mee deze al geruime tijd de bij sport vissers zo bekend geworden dagtoch ten op de Noordzee onderneemt, nu eens met een aantal bejaarde Velse- naren als opvarenden vertrokken. Oorspronkelijk had men gedacht reeds om negen uur af te varen, maar omdat de zee na de hevige stormen van donderdag nog niet geheel tot rust was gekomen, werd het raad zaam geacht dit vertrek tot de mid dag uit te stellen. Het verschil in uren werd daarop door de passagiers gezellig in hotel „Brederode" in Sant poort doorgebracht. - I WEEKABONNEMENTEN PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Barnard plant,hartklep van varken over ZATERDAG 13 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. verlichte ruïne. ZONDAG 14 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en van 21 tot 22.30 u. verlichte ruïne. Zwembad Heerenduinen, geopend van 10 tot 17.30 u. MAANDAG 15 JULI Speliade, voor de jeugd van Velsen; voor programma zie elders in dit blad. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 20 en 21 tot 22.30 u. ver lichte ruïne. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1* 15 tot 18 en 19 tot 21 u. MAANDAG 15 JULI Volksdansen, van 19 u. af op plein bij De Loods, plantsoen Meerweidenlaan, Stratingsplantsoen en Breesaperhof. Kath. openbare bibliotheek, Banjaert straat 13, geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 u. ZATERDAG 13 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend 9 tot 15.30 u. Verenigingsgebouw, Parmenüerstraat, 14 tot 17 u.: Schaaksociëteit Sctiaakclub Weenink. ZONDAG 14 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9 tot 12 u. doorlopend. MAANDAG 15 JULI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.' Naaicursus. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7 tot 8.15, 8.45 tot 10, 10.30 tot 11.45, 12.15 tot 13.30, 16 tot 17.15 en 20.15 tot 21.30 u. Ver. openbare bibliotheek, Arends- weg 61, volw.: 14 tot 17.30 en 19 tot 2l u., jeugd: 15.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. ZONDAG 14 JULI Jeugdhuis „De Zevensprong" Const Huygensstraat, 14 u.: Filmclub St. Lauren- tius. Jeugdgebouw „De Schakel", Maerelaan, 20 u.: Progress-sociëteit. MAANDAG 15 JULI Buurthuis „De Zandkraai", Hardel- straat 93, 10 tot 12 u.: Gebruik handen- arbeidlokaal; 10 tot 12 u.Biljarten. Ver. openbare bibliotheek, Kerkweg 45 volw.: 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 19 tot 21 u. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het industriegebied van Beverwijk, gelegen ter weerszijden van de haven „De Pijp" raakt door de aansluiting op het Noordzeekanaal steeds meer in de belangstelling van industrieën en bedrijven voor wie de aan- en afvoer van produkten over het water van groot belang is. Zoals de foto duidelijk aantoont is de onbebouwde oppervlakte ten, zuiden van de haven betrekkelijk gering. Op de voor grond staat het bevoorradingscentrum van een supermarkt, daarachter een be- tonindustrie welke recentelijk door een brand werd getroffen. Rechts vooraan op de foto ligt nog terrein braak. Tegenover de grote betonmortelindustrie aan het bin- nenhaventje is een opslag van zand en grint. Aan de noordzijde van De Pijp is een aantal reeds lang bestaande Beverwij ker industrieën gevestigd, welke hun plaats di- rekt aan de haven hebben gekozen. Bij hen heeft zich nog een houtindustrie uit de Zaanstreek gevestigd, hetgeen de komst van schepen nog meer heeft ver groot. Houtboten van overal ter wereld meren hier af om hun ladingen te lossen. Fors boven alles uit steekt de Bever wij kse gashouder, aan de voet waarvan het veilingcomplex zich uitstrekt. En al mag dit dan bepaald niet tót de plaatse lijke industrieën worden gerekend, de jaar cijfers van de groenten- en de bloe menveiling wijzen uit, dat de veilingen van zeer grote importantie zijn. Achter de gashouder en rechts ervan (op de foto juist niet meer zichtbaar) lig gen nog terreinen braak voor industriële vestigingen. Voor verschillende opper vlakten is reeds optie verleend, over weer andere zijn besprekingen gaande met het gemeentebestuur. Op deze plaats was het ook, dat niet zo lang geleden een helicop ter een proeflanding maakte in verband met plannen voor een basis welke dienst zou moeten doen voor de bevoorrading van booreilanden in de Noordzee. Deze plannen zijn echter voorshands van de baan. Doch gezien de aanvragen, welke bij het gemeentebestuur binnenkomen, om inlichtingen over het industriegebied, behoeft Beverwijk niet bang te zijn, dat het met dit gebied in de maag zal blijven zitten. De gunstige ligging nabij vaarwa ter, dat voor vrij grote schepen bevaar baar is, maakt het terrein zeer aantrek kelijk. Zij waren de eersten die mochten profi teren van het waarlijk genereuze aanbod van de heer Lourens, die heeft besloten alle bejaarde hengelsportlief hebbers uit Velsen, die hiervoor in aanmerking wen sen te komen, geheel gratis aan dergelij ke vistochten te laten deelnemen. Zij zijn dan bovendien nog de gehele dag aan boord zijn gast. Er zullen daarvoor ver schillende tochten worden ondernomen; de reeds genoemde speciale visreisjes en boottochten langs de Nederlandse kust, waarbij onder meer langs het REM-ei- land wordt gevaren. De organisatie van deze tochten is door de heer Lourens toevertrouwd aan de fe deratie „Bejaardenzorg" in Velsen, waar van de heer S. S. Heins de vele te ver wachten gegadigden in groepjes zal in delen. Liefhebbers dienen zich aan te Het vertrek van het eerste groepje bejaarden, dat als gasten van ae heer J. Lourens uit IJmuiden een interessant tochtje op zee in het vooruitzicht heeft. Hl fcfcMillsU JÉ melden tijdens de spreekuren van het Sociaal Adviesbureau of bij gebouw „Cu- sa" aan de Hoofdstraat in Santpoort, tele foon 02560-8014. Bij goed weer zullen de tochten tot me dio september worden gehouden en als al le liefhebbers dan nog niet aan de beurt zijn geweest, worden deze in mei 1969 weer voortgezet. Men vertrekt elke vrij dag omstreeks half negen van de kleine sluis, om hier dan tegen vijf uur weer te rug te zijn. Voor alle zekerheid zal aan boord steeds een EHBO-lid aanwezig zijn. Maandag 15 juli is de eerste dag van de Speliade 1968 in de gemeente Velsen. Het programma luidt als volgt: 9.30 uur: Filmvoorstelling in de kelder zaal van de Petruskerk, Venusstraat nr. 1, IJmuiden. „Van de wal in de sloot". 9.30 uur: Filmvoostelling in Jeugdgebouw „De Haven", Schipbroekerweg 6, Santpoort. „Muzikaal transport". 9.30 uur: Vakantieprogramma in Buurt huis „De Loods", Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord. 4 tot C jaar - zandfiguren maken; 7 tot 9 jaar - straattekenen; 10 tot 13 jaar - fiet- senrally (brood meenemen). 9.30 uur: Judo in sportzaal „Duinwijk", Radarstraat 1, IJmuiden, door Sportschool Plenckers uit Amster dam. 10.30 uur: Judo, idem. 11.30 uur: Judo, idem. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het lid van de Tweede Kamer, drs. E. van Thijn (Pv.d.A.) heeft de aandacht van de minister en de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat ge vraagd voor het jaarverslag 1967 van de Noord-Zuidhollandse Vervoer Maatschap pij n.v., waarin onder meer geklaagd wordt over het uitblijven van landelijke maatregelen ter bevordering van het openbaar vervoer. De heer Van Thijn vraagt of de bewinds lieden kennis hebben genomen van de constatering in het jaarverslag, dat bij de behandeling van het openbaar vervoer „in een enkel geval zelfs moet worden gesproken van achterstelling van de bus", waarvan als voorbeeld wordt genoemd: „Het beleid van een wegbeheerder, dat er op is gericht onze bussen van een hoofd rijbaan naar een ventweg te verdringen". Is het waar dat dit voorbeeld betrekking heeft op het te reconstrueren wegvak tus sen Haarlem en Halfweg van Rijksweg 5, zo vraagt de heer Van Thijn verder. Hij wil ook weten of het waar is dat Rijks waterstaat voornemens is uitsluitend bus halten aan te leggen langs de ten zuiden van de hoofdrijbaan te maken parallel weg. Hierdoor wordt de N.Z.H.M. gedwongen zo zegt de vragensteller, óf de belang- Het programma voor de beiaardbespe ling op het sitadhuiscarillon van Velsen door Hein de Ligt op zaterdag 13 juli van 16-17 uur luidt als volgt: Preludium, van H. de Ligt; Bourrée p;èce pour carillon, van Gêo Clément; Ma Nor mandie; Chevaliers de la table ronde; La petite maisonette; II était une bergère; Barcarolle pour carillon, van Géo Clément; Ma oorne baiii, bella, birnba; Finestra clie splendivi; La paloma, van S. de Yradier; O sole mio, van E. di Capua; Intermezzo, van H. de Ligt; Down in Demarara; Yan kee Doodle; Come lasses and lads; Carry me back to old Virginny; Campanella pour carillon, van Géo Clément; Improvisatie, van H. de Ligt. BEVERWIJK De groenten zijn deze week goed aan de prjjs geweest. Verschil lende produkten waren zelfs duur. Dat lag niet aan een tekort, want de veiling Ken- nemerland was rijkelijk voorzien van een uitgebreid sortiment groenten. De handel kon een keus maken uit een grote ver scheidenheid van iedere marktdag zo'n twintig produkten. Een „groentenpakket" dat lang niet iedere veiling kan aanbieden. De zomerprijzen van de spinazie zijn heel goed. Al naar gelang de kwaliteit schommelden deze van 20 tot 69 cent per kilo. Andijvie ging vrij vlot weg tot ruim 30 cent per kilo; er was een ruim aanbod van deze bladgroenten. Sla deed het ook wel, daar het niet zo warm was liepen vraag en aanbod nogal uiteen. Er werd van 5 tot 19 cent per krop betaald. Poste lein ging vlot weg tot 45 cent per kilo; de bloemkoolprijzen lagen iets beter dan een week tevoren, men betaalde nu van 32 tot 85 cent per stuk. In de peenhandel houdt de bospeen goed stand in prijs, want ook nu betaalde men weer rond een halve gulden voor een bos goede peen. Waspeen varieerde van 13 tot 45 cent per kilo. De rabarber werd iets lager afgedrukt, maar het koele weer spreekt hier wel een woordje mee; er werd van 6 tot 30 cent per bos betaald. Kroten zijn een veel ge vraagd zomerartikel, waarvoor tot 15 cent per bos betaald werd. In de bonensector waren de snijbonen goed aan de prijs, deze liep op tot 370 cent per kilo. Sperzie bonen varieerden van 150 tot 260 cent per kilo, ook de tuinbonen waren prijzig en lagen tussen 28 en 50 cent per kilo. Dop erwten zijn er weinig, hierdoor is dit een duur eten geworden, men betaalde van 92 tot 145 cent per kilo. Peulen behoren tot de luxe groenten wanit een kilo peul tjes voor 270 cent mag er zijn. Tomaten en komkommers zijn goed aan de prijs, eerst genoemden varieerden van 60 tot 76 cent per kilo en de komkommers kwamen tot 40 cent per stuk. Rodekool noteerde van 12 tot 16 cent per kilo, de spitskool kwam tot 41 cent per kilo, de prei was iets goedkoper, namelijk van 40 tot 76 cent per kilo. Er is een groot aanbod dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen, DE ADMINISTRATIE JÜOQQOOOOQOOQOQQaQQQOOOOOOUQOOQQOÜüQOQoeOLXJQUUULKA** van rode bessen, aangevoerd uit het Be- tuwse Doornenburg. De doosjes brachten vain 22 tot 40 cent per stuk op, maar hier is de concurrentie van het buitenlandse fruit heel groot. De markt is rijkelijk voorzien van bananen, perziken en prui men. rijke busverbinding tussen Amsterdam en Haarlem naar deze smalle, hoofdzakelijk voor langzaam verkeer bestemde, paral lelweg te verleggen, of de desbetreffende halten in de gemeenten Haarlemmerliede en Spaarnwoude op te heffen, waardoor belangrijke gedeelten van deze gemeenten geheel van openbaar vervoer verstoken zullen worden. De heer Van Thijn wil weten of de be windslieden niet zowel de ene als de an dere mogelijkheid volkomen in strijd ach ten met hun één en andermaal geuita voornemen om het openbaar vervoer, waar dat maar mogelijk is, te bevorderen. Ten slotte vraagt de heer Van Thijn of de bewindslieden bereid zijn om als nog te bevorderen, dat de desbetreffende bushalten langs de hoofdrijbaan worden gesitueerd, zodat de kwaliteit van het openbare vervoer op het vitale (en ren dabele) traject tussen Amsterdam en Haarlem niet onnodig behoeft te worden aangetast. ADVERTENTIE AANSPREKER J MEIJER Fazantenlaan 3, tel. 14576-IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land KAAPSTAD (AFP) Professor Chris Barnard heeft een hartklep van een var ken op een niet-blanke man vader van vijf kinderen overgeplant. De operatie werd verricht in het zie kenhuis „Groote Schuur" en is de eerste in haar sooort in Zuid-Afrika. Tony Fens, een van de opvallende aankopen, die Telstar dit jaar ver richtte, is gisteren in Amsterdam in het huwelijk getreden met Anna Vlach, maar heeft zijn huwelijks geluk niet met een reis kunnen in zetten. Vanmiddag namelijk was de aanwezigheid van de ex-speler van De Volewijckers vereist bij het begin van de training bij zijn nieuwe voet balbaas. Bij het contracteren l>ad De Visser, de Telstar-trainer, al laten weten: „Bij je huwelijk kom ik en dan kom jij de volgende dagen bij mij". Zo is het gegaan. Bruidegom Fens maakt vanmiddag net als alle andere Telstar-gecontracteerden het moeilijke begin van de training door.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5