Verkeersdrukte in weekeinde is erg meegevallen V Grafschenner houdt zich nu schuil Proces tegen auteur van „Alias Texeira voor Haarlem en de IJmon Zandvoort voor 100 pet bezet Kort en bondig Mr. Van Hall was een dag ambtenaar Hotels aan de kust bijna alle vol Twee Nederlanders bij bergbeklimming overleden Eliza Snel wordt morgen begraven Belgische politie nu op onderzoek in Duitsland Nieuwe pastoor in Schaesberg Dode op overweg Verongelukte auto na uren ontdekt Groep Ambonezen keert terug naar Indonesië R. Zwolsman beschuldigd MÊ Eén der vermisten gevonden Onstabiel en koeler lllllll s MAANDAG 15 JULI 196 8 Strand Onderdak Pastoor Miedema staakt kerkdiensten niet Nederlander verongelukt in Zwitserland 99- fm, .V-- - Haarlem Velsen-1J muiden Beverwijk Explosie „Agiia Clara" el (Van onze correspondenten) ZANDVOORT.-DEN HAAG. De in het afgelopen weekeinde met name zondag verwachte topdrukte is erg meegevallen. Vermoed wordt dat de bouwvakkers het vertrek naar hun va kantieadressen over het gehele weekein de hebben verspreid. Ook de verwachte drukte van naar huis terugkerende me taalarbeiders is uitgebleven. Zaterdag is het wel tamelijk druk geweest. De grens plaats Roosendaal meldde tweemaal zo veel drukte als op andere zaterdagen. Vrijdagavond kregen de spoorwegen een normale passagiersstroom te verwerken. Alleen de treinen uit het oosten waren toen voller. De grote rijkswegen waren dit week einde op alle dagen redelijk druk. Zater dag deden zich in tegenstelling tot zondag grote stremmingen voor op de grote oost west-routes via Utrecht. Er vormden zich op verschillende plaatsen files van enke le kilometers lengte. Dit duurde een groot deel van de dag. Bij het verkeersplein Hoevelaken vormden zich kleine files in beide richtingen. Op de weg Afsluitdijk-Heerenveen ont stonden files veroorzaakt door het veel vuldig openen van bruggen in Sneek we gens het „skutsje-zeilen". Bij het veer over het Zijpe (Zierikzee) moesten auto mobilisten zaterdag soms 2% uur wach ten. Ook op verschillende plaatsen aan de Zeelandroute deed zich filevorming voor. Op de weg Eindhoven-Roermond vormden zich files van 15 tot 18 km leng te voor Weert. Tenslotte ondervond het verkeer vanuit richting Meppel moeilijk heden bij de IJsselbrug in Zwolle. De rijkspolitie constateert dat het zaterdag druk geweest is, maar bijzondere proble men hebben zich niet voor gedaan. Gis teren. zo lijkt, het, hebben vele toeristen de snelwegen kennelijk gemeden. Een traditioneel knelpunt als het verkeers Boerderij afgebrand. Zondag is de boer derij van de heer Egberts in Haarle bij Nijverdal door de bliksem getroffen. De boerderij ging in vlammen op. Het vee kon worden gered. In Nijverdal is een hooiberg afgebrand. Dit kwam door dat kinderen met vuur speelden. Onderzoek naar dood. De Eindhovense po litie stelt een onderzoek in naar de dood van de 22-jarige mevrouw H. Hol- de Jong in Eindhoven. De vrouw zou woensdagavond in haar woning van de trap zijn gevallen. Gistermorgen be zweek zij aan haar verwondingen. De politie onderzoekt of er misdrijf in het spel is. Schippersknecht verdronken. De 15-jarige schippersknecht P. den Heizer uit Al phen aan den Rijn is zaterdag in het belgische Diepenbeek verdronken. De- jongen, opvarende van een binnen schip, was overboord gevallen. Hij bleek bij het ophalen reeds verdronken te zijn. Matroos verdronken. De 16-jarige ma troos J. Beekmans uit Noordgouwe (Zeeland), opvarende van de binnen- vaarttanker „Dordrecht 7" is zondag in de Chemiehaven in Rotterdam verdron ken. Hij was op het dek bezig, toen hij uitgleed en in het water viel. De jongen kon niet zwemmen. Zigeuners gedoopt. Vijf zigeuners zijn zondag in de vijver achter het raadhuis in het Oostbrabantse Nuenen gedoopt. De vijf zigeuners namen deel aan de massale bedevaart van zigeuners uit vijf landen naar Nuenen. Meer dan 1500 zigeuners allen aanhangers van de Pinksterbeweging hadden gehoor ge geven aan de oproep van hun leider, de Fransman Clement le Cossec, om aan deze bedevaart deel te nemen. In een grote tent werden gebedsamenkomsten gehouden. Benoeming. Professor mr. I. A. Die penhorst voormalig minister van On derwijs en Wetenschappen is be noemd tot lid van het college van cura toren van de Utrechtse universiteit. Te vens is hij benoemd tot voorzitter van het bestuur van de stichting Acade misch Ziekenhuis in Utrecht. Overdracht bevel zeemacht. Zaterdag is in het fort Amsterdam in Willemstad op Curasao het beval van de zeemacht op de Nederlandse Antillen overgedra gen door commandeur A. J. de Graaff aan commandeur F. Visee. Ontploffing in motorboot. Zaterdag heeft zich een ontploffing voorgedaan in een plezierjacht, dat gemeerd lag nabij de Nieuwe Tuinstraat in Amsterdam. De eigenaar liep brandwonden op en werd in het water geslingerd. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen hij de motor startte. In België verdronken. De 15-jarige schip persknecht P. der Heizer, van het Ne derlandse schip „Roelof" is zaterdag avond in de sluis in Diepenbeek (Bel gië) overboord geslagen en verdronken. Het slachtoffer was afkomstig uit Al phen aan de Rijn. In Sydney veroordeeld. Een 25-jarige uit Nederland afkomstige arbeider is in Sydney tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld wegens oplichting. Hij had zich uitgegeven voor een uit Viet nam met vakantie zijnde Amerikaanse vlieger en had op deze manier geld los weten te krijgen. plein Oudenrijn kon zondag het verkeer gemakkelijk verwerken. Zondag hebben de spoorwegen niet eens extra-materieel hoeven in te zetten. Zo reden er bijvoorbeeld geen extra-strand treinen. Maar dat neemt niet weg dat men in Zandvoort nu merkt dat het hoog seizoen in volle gang is, want er is op dit moment geen logeerplaats meer te bemachtigen, noch bij particulieren, noch bij hotels, noch bij pensions. Op het strand was het in het weekeinde behoorlijk druk. De meeste exploitanten van badcabines en strandstoelen moesten bezet laten horen. Daarbij komt nog dat dit weekeinde veel zogenoemde dagjes mensen koers naar zee hadden gezet om dat het vrij redelijk weer was. De aankomst van toeristen is geleide lijk gegaan. Deze werd verspreid over vrijdag, zaterdag en zondag. In Haarlem is het zondag niet buitensporig druk ge weest. Toeristen, die niet meer onderdak in Zandvoort konden krijgen, zijn in deze plaats ondergebracht. Ook de badplaatsen Wijk aan Zee, Kat wijk en Noordwijk hebben heel wat men sen te verwerken gekregen. Bijna alle beschikbare plaatsen zijn sinds zaterdag PONTRESINA (Zwitserland) Twee Nederlanders zijn overleden toen zij probeerden de zuidelijke kant van de 4055 meter hoge Berninatop te beklim men. De beide Nederlanders, de 60-jarige musicus G. A. Hickmann en de 20-jarige student M. van der Vegte, beiden uit Utrecht, waren donderdagochtend met een Zwitserse gids uit Pontresina ver trokken. Zij gingen naar ean hut aan de Italiaanse kant van de berg. waar de eigenlijke beklimming zou beginnen. Vlak bij deze hut werd de heer Hickmann plotseling onwel. De gids liet hem met de student achter en ging hulp halen. Hij bereikte de hut binnen een kwartier en trof daar drie Italiaanse alpinisten, die onmiddellijk met hem teruggingen. Toen de vier mannen bij de Nederlanders kwa men bleken beiden dood te zijn. De licha men zijn met een helikopter naar een ziekenhuis in Sarpedan gebracht. Naar de doodsoorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Voedselvergiftiging is onwaarschijnlijk. De doktoren achten het niet uitgesloten dat de alpinisten het slachtoffer zijn ge worden van de werking van het opwek kende middel Wekamine. Er zijn evenwel geen Wekamine-tabletten in hun bagage gevonden. Beiden waren ervaren bergbe klimmers. ROERMOND. Bij het onderzoek naar de omstandigheden waaronder het in Bel gië gewoond hebbende Nederlandse meis je Eliza Snel om het leven is gekonten hebben een jongen en een meisje uit Swalmen de politie meegedeeld dat zij op zaterdag na Pasen, tijdens een wandeling door het Swalmense bos, een lichtge kleurde auto hebben gezien bij de plek waar op 8 juli het lichaam van het meisje is gevonden. De bestuurder haalde uit de kofferruimte een kennelijk zwaar lang werpig pak, gewikkeld in een deken of een karpet. De man zou ook een schop bij zich hebben gehad. Het paartje liep door. Een kwartiertje later reed de auto voorbij. De bestuurder was een man van 35 a 40 jaar. De rijkspolitie is erkentelijk voor der gelijke tips, maar wordt bij het onder zoek bemoeilijkt door het feit dat het misdrijf waarschijnlijk reeds maanden ge leden is gepleegd. Het stoffelijk overschot van het meisje wordt morgen begraven. avond bezet door vakantiegangers. Op merkelijk is dat de stroom van buiten landse gasten geleidelijk is gekomen. De VVV-kantoren hadden het doorlopend druk om mensen aan een onderdak te helpen. Zondag heeft als gevolg van een zware onweersbui de trein Alkmaar-Den Hel der die om 16.39 in Den Helder had moe ten aankomen, een vertraging opgelopen van 41 minuten. De trein zelf had te kampen met wateroverlast, maar boven dien traden in verschillende seinen storin gen op. Het heeft tot ongeveer zeven uur 's avonds geduurd voordat alle moeilijk heden waren opgelost. Tot dat tijdstip liepen ook vele na deze trein komende treinen tussen Alkmaar en Den Helder lichte vertraging op. (Van onze correspondent) HASSELT. De 47-jarige in Utrecht geboren en in Hasselt wonende man, die door de Belgische rijkswacht als de mys terieuze graf- en kerkenschenner is ont maskerd. blijkt voortvluchtig te zijn. Zijn al twee weken onbewoonde woning in het Belgische Hasselt is het weekeinde zwaar bewaakt. Het onderzoek wordt in Duitsland voort gezet. De Belgische rijkswacht wil de 44- jarige echtgenote van de man ondervra gen. Zij woont met haar vijf kinderen in een Belgisch legerkamp in Duitsland. Zij is daar onderwijzeres aan een school voor kinderen van daar gelegerde Belgische mi litairen. Buren van de man in Hasselt hebben zich er al ettelijke keren over verbaasd, dat hun buurman paramenten aan de was- (Van onze correspondent) ROERMOND. De bisschop van Roer mond, mgr. P. Moors, heeft een nieuwe pastoor benoemd voor de Michaelparochie in Schaesberg. Het is pater N. Alleman van de congregatie der Montfortanen. Sinds het ontslag van pastoor Miedema werd de bediening van de parochie waar genomen door een aalmoezenier. De commissie van goede diensten, die op verzoek van de diocesane pastorale raad in maart werd ingesteld, heeft na vier maanden werken nog geen aanvaard bare oplossing kunnen vinden en deze is ook niet op korte termijn te verwach ten. De commissie zou echter liever heb ben gezien dat deze zielzorger niet de ti tel van pastoor kreeg. De bisschop meen de toch een pastoor te moeten benoe men om een duidelijke situatie te schep pen, zowel voor de parochianen als voor de aan te stellen priester. Pastoor Miedema is niet voornemens de pastorie te verlaten voordat hij een passende woning gevonden heeft. Hij gaat door met zijn godsdienstoefeningen in de noodkerk. UTRECHT. De 75-jarige W. Visser uit Breukelen is zaterdag op een met knip perlichten beveiligde overweg in Breuke len door de sneltrein Amsterdam-Utrecht aangereden. Hij was op slag dood. lijn hingen te drogen. Mogelijk heeft de man deze gebruikt in de tempel, die hij in een van zijn kamers had ingericht. In Hasselt, waar de gezochte al vijf jaar woont, verwondert men zich erover dat hij nooit als de vermoedelijke graf- en kerkenschenner is ontmaskerd. In Utrecht baarde hij in de na-oorlogse ja ren opzien door zijn opvallend vroom ge drag, waardoor hij de bijnaam „Sint Jo sef" kreeg. Met lange haren, in een pij en op blote voeten in sandalen liep hij door de stad. De commandant van de speciale briga de van de Belgische rijkswacht, die zater dag meedeelde de arrestatie van de graf schenner spoedig te verwachten, heeft nu verklaard dat de man door de kranten berichten is gewaarschuwd en zich nu schuilhoudt. RAAMSDONKVEER Bjj Raamsdonk- veer, op de oude rijksweg 27 naar Ooster hout, is in de nacht van zaterdag op zon dag een personenauto in een sloot ge reden. Twee inzittenden, de heer A. S. G. van der Pluim en de 18-jarige J. M. Hilger- son, beiden uit Geertruidenberg, zijn om gekomen. Een derde inzittende, afkomstig uit Raamsdopkveer, is ernstig gewond ge raakt. f De auto lag op het dak, achter bomen, in een sloot langs de dijk en werd pas zondagochtend door een voorbijganger opgemerkt. SCHIPHOL. Zondag zijn veertien Ambonese gezinnen van Schiphol naar Djakarta vertrokken. Namens de Indone sische ambassade werd de groep van 76 personen op de luchthaven uitgeleide ge daan door de eerste secretaris, de heer Hartomo en zijn echtgenote. Het is de derde groep welke dit jaar naar Indone sië terugkeert. De gezinnen zijn afkom stig uit kampen bij Appingedam en Apeldoorn. De heer Hartomo ontkende dat vorige groepen bij hun terugkeer in Indonesië onhartelijk waren ontvangen. Hij wees erop dat de werkgelegenheid in Indone sië op het ogenblik ongunstig is. Het zal deze mensen vooral aanvankelijk niet meevallen er een goed bestaan op te bou wen. Hun is dan ook in verband met wat vroeger is gebeurd, aangeraden niet naar Ambon terug te keren, maar zich bij voorkeur in de steden te vestigen. In ons land wachten nog 3000 Ambo nezen op terugkeer naar Indonesië. ARTH. In Arth in Zwitserland is de 37-jarige A. van Bolderik uit Zaandam verongelukt. Hij reed met een motor met zijspan van Küssnacht naar Goldau. In een bocht kwam zijn voertuig in botsing met een vrachtauto uit de tegenoverge stelde richting. Zijn verloofde in de zij span werd ernstig gewond. UTRECHT Op 19 juli zal de presi dent van de Amsterdamse rechtbank een kort geding behandelen dat de heer R. Zwolsman heeft aangespannen tegen de Amsterdammer A. van der Gouw, schrij ver van het boek „Alias Teixeira". De inzet van het geding is een door de heer Van der Gouw gedane uitspraak, twee maanden geleden op een teach-in in Utrecht. Hij zei toen, „dat het jammer was dat Amsterdam zijn theater Carré kwijtraakt door toedoen van iemand die 124 moorden op zijn geweten had." De heer Van der Gouw heeft zichzelf in zijn boek achtereenvolgens landverra der, oorlogsmisdadiger en een politiek de linquent genoemd. In 1949 is hij veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf. In zijn boek schrijft de heer Van der Gouw dat de heer Zwolsman tijdens de tweede we reldoorlog heeft deel uitgemaakt van een overvalcommando, dat talrijke illegale ex pedities in Nederland heeft uitgevoerd. Zwolsman, aldus de heer Van der Gouw, zou opdracht hebben gegeven talrijke Ne derlanders maar ook Duitsers om het le ven te brengen. Hij meent hiervan bewij zen te hebben. De heer Van der Gouw meent dat de heer Zwolsman met het kort geding de verschijning van het tweede deel van „Alias Teixeira" wil voorkomen. In deel twee herhaalt de heer Van der Gouw zijn beschuldigingen aan het adres van de heer Zwolsman. De uitgever van het boek van de heer Van der Gouw, R. R. van Amelrooy te Utrecht, zegt: „Ik ken de heer Van der Gouw voldoende om te weten dat hij geen onzin schrijft". De heer Van Amelrooy vindt het overigens wel „afschuwelijke beschuldigingen" die in het boek geuit worden. De heer Zwolsman heeft verklaard niet op de zaak te willen vooruitlopen en ont houdt zich van commentaar. ggsggjgB g pi; v.+ v 1 HH Waalse kerk (Begijnhof 30), 20 u.: Or gelconcert door Willem Talsma. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Grand Prix", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 uur: „The Great Race", a-1. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een paar dol lars voor Django" 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, 19.30 u.: „Dr. Zjivago", 14 j. 14.30 u.: ,De Wolfshond" a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Vakantieperikelen met Funeste gevol gen" a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vierde Sex", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Aan een zijden draadje" 14 j. Dagelijks 10.30 u.: Winnetou keert terug", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tót 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vishal (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars- Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, 17 uur. geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland: Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat)Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 12 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort), Expo sitie „Foto-Internationaal '68" Maandag tot en met zaterdag van 11-12, 14-17 en 20-22 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 18 augustus. MAANDAG 15 JULI City Theater, 20 u.: „Ontembare An- gelique". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 u. DINSDAG 16 JULI City Theater, 20 u.: „Ontembare An- gelique". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 u. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". DINSDAG 16 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Apenplaneet". Luxor Theater, 20 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122 ,9-18 u.: Expositie werken van Jacques Sleegers. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2; geopend van 9 tot 18 u. Oud-burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam overhandigt het trouwboekje, nadat hij zijn neef h. Floris van Hall uit Aerdenhout ;n de echt heeft verbonden met Mar jan Droste. Het huwelijk is zater dagmorgen om negen uur gesloten in het raadhuis van Bloemendaal. De oud-burgemeester was daarvoor voor een dag benoemd tot ambte naar van de Burgerlijke Stana in ae gemeente Bloemendaal. De belang stelling bij het huwelijk was zeer groot. Bruid en bruidegom voerden op het raadhuis vergezeld doo- naar schatting 125 vrienden en familie leden. SCHIEDAM. Tijdens het dreggen in de omgeving van de tanker „Aqua Clara" in de haven van Schiedam, waar een ex plosie heeft plaatsgevonden is het lijk opgehaald van de 30-jarige Turk Kemal Tuksel afkomstig uit Kayseri Argansik. De man had in Nederland geen bekende woon- of verblijfplaats. Hij is illegaal over de grens gekomen. Voorts blijkt de als vermist opgegeven 24-jarige classificeerder J. F. C. Floor uit Den Haag te zijn opgenomen in de Dr. Nolet Stichting in Schiedam. Hij is ern stig gewond. Er worden nog vijf classificeerders vermist. Het KNMI deelt mee: Tijdens het afgelopen weekeinde be vond zich onstabiele lucht boven ons land. Er vielen op vele plaatsen buien, die plaatselijk van onweer vergezeld gingen. De grootste hoeveelheid neerslag werd uit het noordoosten van het land gemeld Op het vliegveld Eelde viel van vrijdag avond tot maandagochtend 36 mm regen. De onstabiele lucht stroomde naar ons land rond een depressie die zaterdag bij Ierland lag en maandag boven de Noord zee was aangekomen. Dinsdag zal dit lage drukgebied zich nabij Denemarken be vinden, waarbij de aanvoer van onstabiele en geleidelijk nog iets koelere lucht voort duurt bij overwegend westelijke winden. In het huidige weertype komt dan ook maar weinig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- ttO i C «M CC temperaturen e d .SS 01 3 binnen- en buitenland BS BS 01 -j< C<N Den Helder half bew. z 20 13 16 Ypenburg /w. bew. zzw 21 13 0 Vlissingen half bew. zzw 20 13 3 Eelde regenbui zzw 22 12 30 De Bilt licht bew. zzw 22 13 2 Twente regenbui zzw 22 13 7 Eindhoven zw. bew. z 22 13 0.1 Z -Limburg half bew. zzw 23 13 0.6 Helsinki regen nw 20 10 1 Stockholm onbew. no 19 6 0 Oslo zw. bew. w.st. 20 11 0 Kopenhagen regen O 17 13 1 Aberdeen regen n 10 9 15 Londen motregen w 20 12 16 Amsterdam licht bew. z 23 12 0.4 Brussel regenbui z 23 13 3 Luxemburg regenbui zzw 22 11 3 Parijs regen wzw 21 13 10 Bordeaux regenbul wzw 20 15 4 Grenoble half bew. w.st. 26 12 22 Nice onbew. wzw 26 18 0 Berlijn geh bew. zw 25 17 0.1 Frankfort half. bew. z 25 14 1 München regen wzw 23 14 7 Zürich half bew. wzw 26 13 10 Oenève licht bew. zw 26 11 13 Locarno zw. bew. ono 21 15 18 Wenen zw. bew. w 28 18 0 [nnsbruck regen wnw 25 13 5 Belgrado nie* onvangen Athene onbew. w.st. 32 24 0 Rome licht bew. ZO 21 0 Barcelona half bew. w.st. 20 0 Vladrid licht bew. w.st. 28 13 0 Mallorca licht bew. ono 28 20 0 Lissabon onbew nno 25 14 0 DINSDAG 16 JULI Zon op 4.39 uur; onder 20.52 uur. Maan op 23.30 uur; onder 12.22 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 17 juli 10.11 uur. Nieuwe maan 23 juli 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 15 -IÜL1 Hoog water 7.17 uur en 19.42 uur. Laag water 3.03 uur en 15.20 uur. DINSDAG 16 JULI Hoog water 8.00 uur en 20.25 uur. Laag water 3.45 uur en 16.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 mm. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2