FAVORIETEN SPAARDEN ZICH terwijl drie knechten gemakkelijk wegliepen VOOR BESLISSENDE ETAPPES 438 wandelaars gaven er in vierdaagse al de brui aan Kuypers door zege op Kotov held van de dag in IBM- toernooi IS OMYL EXTRA] Nederlandse slagploeg te sterk voor Pandoras TOUR IN CIJFERS Larsen remise tegen Spasski Concours Nunspeet voor Jan Maathuis Analyse Si j brands naast Andreiko en Tsjegolev Betty Veenstra - 4 uit 4 - uitblinkster Hilversum naar tweede klasse 19 WOENSDAG 17 JULI 1968 Al meesters (Van onze speciale verslaggever) ST. ETIENNE Terwijl Jean Pierre Genet in het volledige besef dat hij bepaald niet hard reed, een dag lang met de gedachten aan een overwin ning mocht spelen, en die overwinning dan ook behaalde, gaf de tourkara vaan zich over aan bespiegelingen omtrent de gebeurtenissen in het ko mende weekeinde. Men liet, omdat daar zeer uitgebreid tijd voor was, de lijst met kandidaten de revue passeren. Want op slag zijn, nu een aantal renners in de top van het algemeen klassement over geringe mankracht van eigen nationaliteit kan beschikken, de geruchten over de strijd der merken weer de tourcolonne binnengeslopen. Niet zo vreemd, want het gisteren vrijwel in openbaarheid gesloten ver bond tussen Janssen en de Franse B-ploeg droeg zulke kenmerken van zakelijke belangen, dat er niet meer over gezwegen kon worden. Hoe tijde lijk dat verbond overigens ook maar was, iedereen meende met zekerheid te weten, dat de omstandigheid dat Maurice De Muer, Janssens ploegbaas in het dagelijkse wielerleven, nu leider van de Franse B-ploeg is, daar zonder meer de oorzaak van is geweest. Het gaat er nu maar om, gegeven natuurlijk het feit, dat een 'favoriet zich met enig succes over de bergen kan hijssen, wie in de karavaan de meeste knechten heeft. Op dat punt staat gele-truidrager Wolfshohl er bepaald niet zo slecht voor als de gehalveerde en uiterst zwak rijdende Duitse ploeg zou doen vermoeden. Wolfshohl rijdt namelijk voor het Franse merk BIC, dat nog wel enkele knechten in het veld heeft zitten. En bovendien is Raymond Louviot, de chef van de gele brigade, toevallig ook al, naast De Muer, directeur van die Franse B-ploeg. Het is duidelijk, dat die B-ploeg zich ook nog wel eens voor Wolfshohl kan inspannen als dat nodig mocht zijn. De vraag is maar, óf het nodig zal blijken. Is Wolfshohl een favoriet? Niet rechtstreeks. Maar hij wordt wel als gevaarlijk beschouwd. De Duit ser is een redelijk, maar bepaald niet groot klimmer. In de afdalingen daarentegen is hij nauwelijks te overtreffen. Wat inhoudt, dat Wolfshohl niet zómaar uit de voorste gelederen zal verdwijnen. NIJMEGEN Vanmorgen om kwart over vier, toen de eerste wandelaars (de vijftigers) van de Nijmeegse vierdaagse op pad gingen voor de tweede dag was het zonnig weer. Vierhonderdachtendertig deelnemers haalden gisteren het eindpunt in Nij- Een volgende favoriet is voor velen Ferdinand Bracke. De Belg kan over de meeste hulptroepen beschikken niet alleen uit de Belgische B-ploeg, maar ook de enkele rijders, die voor het merk Peu geot uitkomen en behoeft zich maar in de buurt van de leiders te handhaven om in de tijdrit, die hij waarschijnlijk twee minuten sneller rijdt dan wie van de concurrentie dan ook, te kunnen toe slaan. Of Ferdi Bracke zich echter zal kunnen handhaven is de vraag. Ook hij is een redelijk, maar bepaald geen groot klimmer. Maar hij daalt zeer matig af. Bracke is wat bang, een angst die boven dien nog wat groter is geworden, sinds hij maandag tegen de grond tuimelde. Maar toch is Bracke voor velen de favo riet, bij gebrek ook aan wetenschap om trent de capaciteiten van San Miguel en Gandarias, de Spanjaarden, die met zo veel gemak de rollen van Jimenez en Gonzales overnamen. En dan is er natuurlijk ook Bitossi, de Italiaan, die tot enorme uithalen in staat is, maar tegelijk ook zo makke lijk is te treffen. Franco Bitossi heeft de capaciteiten om de Tour te winnen, maar, zo wordt aangenomen, er zullen nog wel zeker twee dagen komen waar op hij gewoon niet over die capacitei ten kan beschikken. Zulk een grillig coureur is de man, die in Italië „het wilde paard" wordt genoemd. Ook de Belg Van Springel paradeert in de rij van favorieten, maar zijn landgenoten zijn van mening, dat Van Springel wel de benen, maar niet het hoofd heeft om de Ronde te winnen. Kort gezegd: Van Springel zal een dezer dagen een grote fout maken, die hem de eindzege zal kosten. Dergelijke zaken besprak gisteren de karavaan, toen drie zwoegende vluchters een voorsprong namen van 18 minuten op een peloton, dat zich in alle rust op maakte voor de grote strijd, die vandaag zal ontbranden en morgen naar een hoog tepunt in dubbel opzicht zal groeien. Men vergat niet om bij alle voorspellingen ze- De uitslag: 1.. Genet (Fr. A) 7.02.33 met bon. 7.02.13; 2. Chappe (Fr. B) 7.02.35 met bon. 7.02.25; 3. Spuhler (Zwits.) 7.03.00 met bon. 7.02.55: 4. Raymond (Fr. A) 7.14.36; 5. De Vlaeminck (Belg B) 7.14.51; 6. Leman (Belg B) 7.15.28: 7. Bitossi (It.); 8. Van Rijckeghem (Belg A); 9. Wright (GB); 10. Pintens (Belg A); 13. Dolman (Ned.); 19. Guyot (Fr. A); 22. Godefroot (Belg B); 23. Aimar (Fr. B); 26. Wolfshohl (W.-Dld.); 29. Pingeon (Fr. A); 31. San Miguel (Sp.j; 32. Janssen (Ned.): 33. Den Hartog (Ned.); 41. Bracke (Belg B); 43. Beugels (Ned.) allen dezelfde tijd 7.15.28. Algemeen klassement: 1. Wolfshohl (W.- Dld.) 109.25.21; 2. San Miguel (Sp.) op 50 sec.; 3. Bitossi (It.) op 1.17; 4. Van Springel (Belg A) op 2.09; 5. Bracke (Belg B) op 2.10; 5. Gandarias (Sp.) op 2.18; 7. Janssen (Ned.) op 2.21; 8. Gomez del Moral (Sp.) op 3.08; 9. Colombo (It.) op 3.59; 10. Godefroot (Belg B) op 4.10; 11. Vandenberghe (Belg B) op 4.25; 12. Aimar (Fr. B) op 4.48; 13. Vicen- tini (It.) op 4.49; 14. Schiavon (It.) op 5.59; 15. Passuello (It.) op 7.51; 16. Pingeon (Fr. A) op 8.26; 22. Gonzales (Sp.) op 10.26; 29. Guyot (Fr. A) op 23.14; 32. Den Hartog (Ned.) op 26.45: 49. Beugels (Ned.) op 47.29; 63. Dolman (Ned.) op 1.08.39. De Engelsman Met calfe staakte de strijd. Dagploegenklassement: 1. Frankrijk A 21.32.37; 2. Frankrijk B 21.33.31; 3. België B 21.45.47; 4. België A 21.46.24; 35 pnt.: 5. Groot-Brittannië z.t., 36 pnt.; 7. Nederland z.t., 78 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 300.43.48; 2. Italië 300.45.25; 3. België B 300.50.21; 4. Frankrijk B 300.55.58; 8. Neder land 301.55.31. Bergklassement1. Gonzales (Sp.) 52 pnt.; 2. Bitossi (It.) 48 pnt., 3. Jimenez (Sp.); 4. Gandarias (Sp.) 32 pnt.; 5. Pingeon (Fr. A) 26 pnt. Puntenklassement: 1. Godefroot 205 pnt.; 2. Bitossi 193 pnt.; 3. Janssen 162 pnt.; 4. Van Rijckeghem (Belg) en 5. Vandenberghe 149 pnt. De Zwitser Spuhler kreeg de prijs voor de strijdlustigste renner. Combinatie: 1. Bitossi 7 pnt.; 2. San Mi guel 26 pnt.; 3. Janssen 27 pnt. Gouden Pijl: 1. Pintens 68 pnt.; 2. Bolley 46 pnt.; 3. Leman 44 pnt. ker ook aan Jan Janssen te denken. De Nederlander is voor velen in de ronde de grootste favoriet voor de zege in Pa rijs. Janssen staat uiteraard voor de nood zaak in het peloton nog wat mankracht aan te werven om hem te steunen. Ploeg leider Ab Geldermans gaf dat toe: „Nu we er zó voorstaan met Janssen, moeten we natuurlijk op dat punt iets onderne men". Het aantal Pelforth-rijders, dat Janssen de helpende hand zou kunnen toesteken, is overigens gering: twee, niet meegerekend Bernard Guyot, die niet al megen niet en lieten de vierdaagse voor wat deze was. Nijmegen is weer in de ban gekomen van de vierdaagse. De blarenprikkers zijn er na 52 werkloze weken weer in actie gekomen want er is bij elke wandeltocht wel werk voor hen aan de winkel en zeker bij de zware vierdaagse van Nijmegen. Van de 17.458 ingeschreven wandelaars hadden er 791 verstek laten gaan uit angst de eindstreep niet te halen. 48 wande laars gaven reeds de eerste dag op. Velen hebben enorme afstanden getraind om de vierdaagse aan te kunnen. Vandaag trekt het wandelleger naar Wychen. MALMö De zesde partij uit de serie van tien tussen de Zweed Bengt Larsen en de Rus Spasski in de halve finales van het kandidatentoernooi, die in Malmö worden gespeeld, is gisteren in remise ge ëindigd. De stand is nu 4-2 in het voordeel van Spasski NUNSPEET Jan Maathuis heeft gis teren in Nunspeet met Fliegette een na tionaal springconcours ma, waaraan 58 combinaties deelnamen, gewonnen. Voor ruim tienduizend toeschouwers ging de combinatie in 81.8 seconden foutloos over het parkoers. De uitslagen zijn: Springconcours ma: 1. Jan Maathuis met Fliegette 0 fouten 81.8 sec., 2. Hans Brugman met Sky High 0-82,7, 3. Bakker met Wervelwind 0-91, 4. Tjeerd Velstra met Lady be Good 0-92.8, 5. Gerrit Maathuis met Germaan 0-105,1. Springconcours speel uw spel: 1-2 Hans Brugman met Goldy en Gerrit Maathuis met Germaan beiden 810 pnt., 3. Jan Maat huis met Fliegette 780 pnt. te opvallend zou kunnen helpen, omdat hij de enige is die nog iets van het Franse nationale prestige zou kunnen redden. Aan de andere kant reikt natuurlijk de invloed van een merkenbaas als De Muer vèr. Zó ver wellicht, dat Janssen aan Guyot een niet te onderschatten luite nant zal krijgen. En als dat zo is, stijgen de kansen op de eerste Nederlandse Het drietal, dat zonder veel moeite, minuten voorsprong op het peloton kon veroveren nog bijeen. V.l.n.r. Chappe, Genet en Spuhler. Tourzege nog hoger dan ze nu al staan genoteerd. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM. De première-dag van het I.B.M. toernooi heeft in tegenstel ling tot de traditie volop sensatie ge bracht. Held van de dag werd de Ne derlandse meester Kuijpers, die de ge duchte Rus Kotov scalpeerde, terwijl de medaille voor onverschrokken volhouden mocht worden uitgereikt aan kandidaat- meester Jongsma, die favoriet Bronstein in bedwang hield en dat beslist niet in een routinepartijtje. Tenslotte kwam Sjamkovitsj, ook al Rus sisch grootmeester en eveneens gedoodverf de prijswinnaar, tegen landskampioen Hans Ree in moeilijkheden. Er werd tweemaal afgebroken. De Nederlander heeft nog kansen. Maar eerst Kuijpers, onze oud-landskampioen, die sedert enige tijd praktizerend ingenieur in Eindhoven is en als zodanig somtijds wat op een zijspoor lijkt te staan. Hij blijkt de kunst nog tot in de vingertoppen te beheersen. De wijze waarop hij Kotov eertijds één van de 8 beste spelers ter wereld in een pircverdediging op de knieën kreeg, dwong bewondering af. Bronstein sloeg 4 met zwart tegen Jongsma een pion op b2. Dat deugt vol gens hh-hoeders van het wetenschappelij ke schaak-arsenaal „in beginsel" niet. Hoe evenwel een inbreuk op de strategische etiquette kan worden afgestraft heeft nog nooit iemand welomschreven uit de wind selen gedaan. Jongsma kwam een heel eind, doch tegen het 4 e uur kwam hij toch in moeilijkheden. De Rus veroverde kwaliteit en zou „het dus wel winnen". Maar Jongsma ex-kampioen van Rot terdam en tegenwoordig in Heemstede woonachtig zag kans de materiaal ver houdingen zeer merkwaardig te liquideren Hij liet Bronstein zitten met een loper en verder niets meer. Die dolende ridder kan volgens oude wetten in zijn eentje geen mat geven.I Donner wilde het tegen Marpvic wel proberen. Dat deed hij ook. Het betrof een orthodoxe ruilvariant, maar de Joego slaaf kende de methode op zijn duimpje en dan is er weinig eer te behalen. Ietwat in een uithoek van de speelzaal het toernooi wordt in het hoofdstedelijke Car- tesiuslyceum gehouden zat inmiddels grootmeester Ivkov de Nederlander Zui- dema murw te spelen. Eerst won hij ter rein, toen kwamen er acties op de da mevleugel, daarna maakte hij een pion buit, die vrij als een vogel bleek en. toen gaf Zuidema zich maar gewonnen. ADVERTENTIE Eén spuitbus vooralle kamers. Grote bus: f3.95. hele grote bus :f5.30. M De meestergroep van 12 spelers, die liefst 8 internationals telt, is van huis uit een enerverender affaire dan de grootmeester- groep. Gisteren was dat al niet anders. maar het grootste deel van schaakzaken raakte achterop door de sensatie Medina - Van Geet. De Nederlander stond om streeks de 10de zet een vol stuk achter en had nauwelijks meer recht nog een zet te doen. Maar schakersmoreel is elastisch en Van Geet speelde onverdroten voort. Wat hij nog op het bord toverde was ver bazingwekkend. Hij had ineens gewonnen. Medina had de tijd overschreden. Nie mand heeft het begrepen, doch Van Geet stak het punt vergenoegd in zijn zak. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Grootmeestergroep: Ivkov (Joegosl.) - Zuidema (Ned) 1-0, Kavalek (Tsj. SI.) - Ciric (Joego.sl.) - Vz, Kuijpers (Ned) - Kotov (Rusl) 1-0, Langeweg (Ned) - Bouwmeester (Ned) Vz-Vz, Sjamkovitsj Rusl) - Ree (Ned) afg. Donner (Ned) - Marovic (Joegosl.) Lengyel (Hong.) Wit: Kuijpers (Ned.) Zwart: Kotov (Rusl.) Pirc-verdediging. 1. e2e4, 97—g6 2. d2—d4, Lf8—g7 3. Pbl— c3, d7d6 4. f2—f4, Pb8—c6 5. Lel—e3, Pg8—f6 Lfle2, 0—0 7. Pgl—f3, Lc8—g4 8. 0—0, Pf6— d7. (In deze stand dacht wit een half uur na. Hij overwoog o.a. de opmars 9. e5, doch besloot daarna tot een rustige opstelling.) 9. h2h3, Lg4xf3 10. Tflxf3, e7e5 11. d4xe5. d6xe5 12. f4—f5 (wit staat thans wat beter, doch uiteraard nog geenszins beslissend.) 12. Pc6d4 13. Tf3—f2, c7—c6 14. Ddl—d2, b7—b5 15. Talfl, Pd7f6 (het bezwaar van een even tueel b4 is, dat veld c4 verloren gaat. De variant luidt 15. b4 16. Pdl, Pc5 17. Ld3, en wit staat alleszins goed.) 16. Le2d3, Dd8 d6 17. Pc3e2, Pf6h5 (een sterke riposte. Wit moet thans min of meer afzien van directe acties langs de f-lijn.) 18. Tfldl, Tf8d8 19. c2—c3, Pd4xe2+ 20. Dd2xe2. (na 20. Le2:, vervlakt de stand snel.) 20. Ph5f4 21. De2fl, Lg7h6 (niet 21. Pd3:, we gens 21. Tfd2, met overwicht op de d-lijn en het bezit van de goede loper. De tekstzet dreigt Ph3:+.) 22. Ld3c2, Dd6e7 (vermoedelijk ver dient 22. Df6 de voorkeur.) 23. Tdlxd8-f, Ta8xd8 24 Tf2—f3, Kg8—h8? (er dreigde 25. 93. beter was evenwel 24. Lg5. Het ver volg maakt thans een geforceerde indruk.) 25. Keih2, (indien 25. g3, dan 25) Ph3:+ 26. Dh3Le3: 27 Te3:. Dc5 28. g4— Td2 (en de dreiging Te2 is overduidelijk.) 25. Lh6—g5 26. f5xg6, f7xg6 27. g2—g3, Pf4e6 28. Tf3—f7, De7—d6 29. Lc2—b3/, Lg5— e7 (niet 29. Le3:, wegens 30. Df64 Kg8 31. Tg7-f-, enz.) 30. h3h4, Td8e8 (er dreigde 31 Le6 :,De632 Te7:,De7: 33. Lg5, enz.) 31. Tf7f6/,Te8f8 (indien 31. Lf6:, dan 32. Df6:-{-, Kh8 33. Lh6, en wint.) 32. Tf6xf8-j-, Le7xf8 33. Dflf7# zwart geeft het op. - Bilek (Hong) V2-V2. Jongsma (Ned) - Bronstein (Rusl.) \k- Meestergroep: Van Oosterom (Ned) - Smederevac (Joegosl) 0-1 (t.o.), Scholl (Ned.) - Czerniak (Isr.) 1-0, Medina (Sp.) - Van Geet (Ned) 0-1 (t.o.), Hartoch (Ned - Gereben (Zwi) 1-0, Lutikov (Rusl) - Van Scheltinga (Ned) 1-0, Tatai (It) - Bak ker (Ned) 1-0. (Van onze speciale verslaggever) LEEUWARDEN. Zij het met een beetje vallen en opstaan is Ton Sijbrands in de zevende ronde van het internatio nale Turkstra-damtoernooi in Leeuwarden op gelijke hoogte gekomen met zijn con currenten Andreiko en Tsjegolev. Van het feit dat deze twee Russen onderling tot een negatief resultaat kwamen, profi teerde Sijbrands door de Zwitser Kuyken te verslaan. Bij Andreiko - Tsjegolev was zeker van geen combine sprake. Daarvoor zijn de Moskoviet en de Let tè grote rivalen. Toch lag er een zekere matheid op dit duel. Tsjegolev nam een twee om twee, die alle mogelijkheden van een overzichtelijk verder verloop inhield. Omdat verwikke lingen echter uitbleven, bleef de stel ling in evenwicht en was een puntenver deling het resultaat Deze uitslag was uiteraard Sijbrands bijzonder welkom en vergrootte nog aan zienlijk zijn aanvalsplichten tegen de door een overbelastte lange vleugel in het mid denspel in moeilijkheden gekomen Kuy ken. De Zwitser was in het gevorderde middenspel genoodzaakt een schijf te of feren om in elk geval nog enig tegen spel te kunnen bieden. Dat deed hij, bij zonder intelligent, zodat op zijn beurt Sij brands nog al zijn reserves moest aan spreken om het verkregen overwicht tot winst te realiseren. De wijze waarop hij dit deed kreeg de bewondering van alle aanwezigen internationale grootmeesters. De resultaten waren: Gournier (Fr.)Scho tanus (Ned.) 1-1; Andreiko (Rusl.)Tsjegolev (Rusl.) 1-1; Kuijken (Zwits.)Sijbrands (Ned.) 0-2; Mostovoy (Fr.)Van Dijk (Ned.) 2-0; Bergsma (Ned.)Germain (Haiti) 2-0; Gant- warg (Rusl.)v. d. Sluis (Ned.) 2-0. De stand na zeven ronden: 1/2/3. Andreiko Tsjegolev en Sijbrands 10 punten; 4 Bergsma 9 punten; 5. Gantwarg 8 punten; 6/7. Schotanus en Germain 7 punten: 8. Mostovoy 6 punten; 9/10. Van Dijk en Kuijken 5 punten; 11. Gour nier 4 punten; 12. v. d. Sluis 3 punten. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Opnieuw hebben de Pan doras een gevoelige klap te incasseren ge kregen. De eerste van een serie van drie officiële interlandwedstrijden ging met 7-6 verloren. Een stand, die in geen enkel opzicht het krachtsverschil aangeeft, dat in feite bestond. De Nederlandse aanval met Betty Veenstra in topvorm, leefde zich duchtig uit op de Amerikaanse werp sters Betty Steek en Maureen Galvin. De ruim duizend toeschouwers in het Pim Mullier Honkbalstadion zullen beslist niet onder de indruk van de Pandoras zijn gekomen. Starting pitcher voor de nationale formatie bleek niet Trudy Bee- len te zijn, doch Mary Boekhout. Goed gesteund door Ella Nijhuis, was zij behou dens in de vierde inning voor de Ameri kanen onbespeelbaar. De Nederlandse ploeg leidde bij het ingaan van deze vier de inning met 2-0, door gaaf slagwerk van Betty Veenstra, Ella Nijhuis en Marian van Ginhoven in de tweede slagbeurt. Het Nederlandse veldwerk, dat tot op dat ogenblik foutloos was geweest, liet in deze vierde inning Mary Boekhout volle dig in de steek. Kostbare misgrepen le verden niet de gemakkelijk te makken nullen op, doch een handvol kansen voor de Amerikanen. Gesteund door hits van Lew Walla, Linda Leykum, Maureen Gal vin en een tweehonkslag van Mary Falco liep de ploeg van Gus Rubin naar een 'onverwachts grote 6-2 voorsprong. Wie echter gedacht mocht hebben, dat Nederland een geslagen ploeg was kwam bedrogen uit. In de gelijkmakende slag beurt begonnen Ludy Handgraaf en Betty Veenstra met honkslagen. Een misver stand tussen de Amerikaanse hoofd scheidsrechter en derde honkscheidsrech- ter Gerard Inden werd de inleiding tot de nederlaag van de Pandoras. Na aan vankelijk Ingrid Geuzenbroek uitgegeven te hebben, herriep de hoofdscheidsrechter zijn beslissing. De Pandoras, aangeslagen, maakten vervolgens twee veldfouten en zagen de voorsprong teruggebracht tot 6-5. Een inning later was de stand al weer gelijk. Met reeds twee nullen greep Mau reen Galvin op het eerste honk mis na een tik van Ludy Handgraaf. Opnieuw over trof Betty Veenstra zich met een schitte rend driehonkslag. Hoewel de Nederlandse formatie in de zesde inning drie honken bezet kreeg met geen enkele nul en Betty Steek het wer pen overdroeg aan Maureen Galvin, scoor de Nederland niet. Daar de Amerikanen kansloos waren tegen Mary Boekhout leek een verlenging in het verschiet te liggen. Ludy Handgraaf dacht hier echter anders over. Nadat Wil Janssen uitge- vangen was, forceerde zij een vrije loop en stal het tweede honk. Maureen Galvin ging toen het duel aan met korte stop Betty Veenstra. Bij twee slag leek de zaak geklaard, doch de derde slag verdween hard en hoog tussen midveld en rechts- veld door. Onder groot enthousiasme van het publiek kon Ludy Handgraaf toen de zege tot een feit maken. Scoreverloop: Nederland 0203101- 7; Pandoras 0006000- 6. Winnende werpster Mary Boekhout wierp 1 x drie slag, 1 x vier wijd, kreeg vijf honkslagen tegen, terwijl het veldwerk haar drie maal in de steek liet. Betty Steek en Maureen Galvin kwamen tot de cijfers 5-1-10-3. Slagprestaties: Betty Veen stra 1.000 (4 uit 4), Ella Nijhuis, Marian van Ginhoven 0.667. Voor de Pandoras was Lew Walla met 0.667 de beste slag vrouw. Hedenavond zal op het hoofdveld van het sportpark Schoonenberg te Velsen de tweede softbal-interland tussen de Pan doras en het Nederlandse negental wor den gespeeld. Aanvang van de wedstrijd zeven uur. De Pandoras zullen deze wed strijd moeten winnen om nog een kans te maken, beslag te leggen op de Hans Brin- kers Beker. De slagvolgorde van het Nederlands team is: Marian Eerdmans, midveld; Ans Kroon, catcher; Ludy Handgraaf, tweede hionk; Betty Veenstra, kortestop; Toos Snater, derde honk; Marian v. Ginhoven, linksveld; Ingrid Geuzebroek, rechtsveld; Wil Janssen, eerste honk; Ineke v. d. Veldt werpster. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het bestuur van de KNVB heeft besloten Hilversum, dat naar de amateurs terugkeert, voor het komend seizoen in de tweede klas B in te delen. Ludy Handgraaf scoort voor Neder land het winnende punt in de wed strijd tegen de Pandora's (op een tik van Betty Veenstra). Catcher Nancy Accerrio heeft de bal niet tijdig in haar bezit kunnen krijgen om Ludy Handgraaf nog uit te tikken.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19