TWAALF KILOMETER VAN STOCKHOLMS CENTRUM In het Zweedse Drottmngholm lééft het 18e eeuwse theater JEUGDBOEKENSCHOUW „Het buitenland is in een boek anders dan in werkelijkheid" Een zacht jeugdig uiterlijk Beatle-tekenfilm goed ontvangen Knokke-finale Show van Leen Jongewaard Nederland niet in de finale RT V-nieuwtjes Televisie-vanavond WIJ ONTVINGEN: Radio-vrijdag TV donderdag TV vrijdag DONDERDAG 18 JULI 196 8 13 Vast Decors H er ontdekt Miep Diekmann Knokke-festival (Van onze correspondent) STOCKHOLM Naar oud en eerbied waardig gebruik wordt er driemaal met de staf op de toneelplanken geklopt, in een twee eeuwen oude omgeving begint dan de voorstelling in de Koninklijke Schouwburg van Drottningholm. Drott- ningholm wil zeggen „Heuvel van de ko ningin", en het is het grote buitenpaleis van het Zweedse koningshuis. Het ligt vlak buiten de stadsgrens van Stockholm, ruim twaalf kilometer van het centrum van de hoofdstad verwijderd. HET BUITENPALEIS werd in de zes tiger jaren van de zeventiende eeuw voor de koningin-wed uwe Hedwig Eleonaro in prachtige barokstijl opgetrokken. De tui nen en vijvers werden in de stijl van die jaren verzorgd en nog steeds ziet de omgeving er zo uit. Het merendeel van de tuinbeelden is van de hand van de Neder lander Adriaan de Vries en is een deel van de oorlogsbuit die in Praag en in Denemarken was veroverd. Als in 1755 Lovisa Ulruka, de zuster van de bekende Pruisische koning Frede- rik de Grote, met de Zweedse opvolger trouwt, krijgt zij dit buitenpaleis als hu welijksgeschenk. Zij verbouwde veel aan het slot, vooral binnenin. De zalen werden in de toen gebruikelijke Rococostijl inge richt. LOVISA ULRIKA had veel belangstel ling voor toneel en muziek. Wanneer er geen buitenlandse toneelgezelschappen naar Stockholm kwamen, werden door haar hovelingen toneelstukjes opgevoerd. Soms in de openlucht, soms in een van. de grote zalen van het paleis. Vanaf 1753 kon ze in een speciaal gebouwd theater tje op Drottningholm een Frans en ook Italiaans operagezelschap laten optreden. Ze had haar ideaal bereikt. Vaste be speling van een eigen theater. Negen jaar later sloeg ook hier het noodlot van zovele theaters uit die tijd toe. Uitgerekend op de verjaardag van de koningin brak er brand uit. De kaarsen en lampen, die voor de verlichting wer den gebruikt, en de brandbare omgeving vroegen als het ware om zulke gebeurte nissen. Meteen kwam de opdracht voor een nieuw, nog mooier theater. Op 25 juli 1766 vond er de eerste opvoering plaats. KONING GUSTAAF III schiep van 1777 tot 1792. zowel in zijn residentie als in zijn hoftheater op Drottningholm, een toneeltraditie. Er werden prachtige decors gemaakt, die vaak nu nog worden ge bruikt. Zo werd in 1781 „Roland" ge speeld. Toen in 1950 hetzelfde st.uk. nu met muziek van Handel, weer ten tonele werd gebracht, gebruikte men dezelfde decorstukken die 170 jaar tevoren dienst hadden gedaan. Na de dood van Gustaaf III werd het theatertje nog een aantal jaren weinig intensief gebruikt en toen was het afge lopen. De toeschouwersruimte werd ge bruikt om afgedankte meubels op te ber gen. Op het toneel werden de decorstuk ken opgestapeld. Een poging in 1850 om het theater opnieuw in gebruik te nemen, ADVERTENTIE Bij het klimmen der jaren ontstaan als het ware rivierbeddingen van ver droogde huidcellen, die zich op de huid in de vorm van rimpeltjes ver tonen. Deze ontwikkeling wordt bo vendien gestimuleerd door het uit drogende effect van zon en wind. Olie van Olaz doet uw huid opbloeien en is de best denkbare bescherming tegen rimpeldroogte. Dankzij haar unieke vochtinbrengende eigenschap pen schenkt deze tropische olie u een zachte en elastische huid, waardoor de jeugd van uw uiterlijk lang wordt bewaard. Olie van Olaz, verkrijgbaar bij drogisten en parfumerieën, is een weldaad voor de huid. Margaret Merril LONDEN, (AP). De Beatles zijn gisteren weer sterk op de voorgrond ge komen met een tekenfilm, die door de Londense critici van goed tot enthousiast is beoordeeld. De film heeft „Yellow sub marine" naar een beatle-song van twee Jaar geleden. Het is een variatie op het thema van de „goodies" en de „baddies". De Beatles spelen de goede jongens, die liefde, bekoring en muziek brengen in een land, dat te lijden heeft van de „blue meanies" de „apple bonkers" en andere slechteriken. Aan de gemeneriken in de film werden nonsensicale namen gegeven, die men in Petto heeft voor anti-beatle mensen. De schrijver en producer Al Brodax uit New York heeft verklaard een film te hebben gemaakt die de jonge mensen zal bevallen wegens de kleur en de muziek en de volwassenen wegens de verborgen bedoelingen Net als de meeste andere Beatle-initiatieven heeft de film een bood schap, hoofdzakelijk er op neerkomend, «at de mensen goed voor elkaar moeten «jn. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison and Ringo Starr verschijnen zelf to persoon in de film, maar slechts kort. Voor de rest verschijnen ze getekend, maar hun stemmen hoort men wel. De echte Beatles kan men in zestien songs horen, vier speciaal geschreven voor de him en twaalf uit vroeger dagen. De oude toneelmachines die in en kele minuten de ingewikkelde decors kunnen verwisselen. mislukte. Niemand interesseerde zich meer voor de oude decors, voor de oude toneelmachines met de zware windassen, die dank zij een ingewikkeld en ingenieus mechanisme in enkele minuten konden zorgen voor toneelchangementen. De lui ken en liften, waarmee acteurs plotseling op het toneel konden komen en ervan verwijnen, verroestten, maar bleven ver der intact. Stof hoopte zich op, motten deden zich te goed, maar het grote geheel bleef. In 1921 kreeg een jong kunsthistoricus toestemming het oude theatergebouw te betreden. Zijn oog viel op de bergen 200 jaar oude achterdoeken en coulissen die hoog opgestapeld lagen. Hij maakte in de kranten zijn ontdekking bekend en trachtte kunsthistorici en toneelspelers er voor te interesseren. Een jaar later was men druk aan het restaureren en op 19 augustus 1922 vond in een zaal, die er volkomen uitzag als in 1766, de eerste voorstelling plaats. De oude decors werden weer gebruikt, slechts één concessie aan de nieuwe tijd werd gedaan: in plaats van met kaarsen werd de zaal nu verlicht met geelachtige elek trische lampen. Sinds 1934 vindt in de zomermaanden het theaterfestival in deze bijzondere schouwburg plaats. Opera's komen op de planken als in de tijd van hun ontstaan. De plaatsen zijn niet zo prettig om te zitten, maar het toneel is prachtig, even groot als de zaal. Achter in de zaal zaten vroeger de meiden en knechten. Er is een gang naar de keuken, waarvan de deur altijd open bleef staan. Mocht er door de aandacht voor het stuk iets mis gaan, met het eten, dan kon er ogenblikkelijk wor den ingegrepen. Voor in de zaal ziet men twee getraliede loges voor leden van de koninklijke familie, die incognito de voor stellingen wilden bijwonen. HILVERSUM De finale van Knokke op Nederland één, een Duitse klucht op Nederland twee. Barend de Beer, de reclame, het jour naal en dan de AVRO op het eerste net. Tussen zeven en acht het programma „Tussen zeven en acht". Het is een nieuw magazine met Ria Bremer en Koen Verhoef als presentatoren en sa mengesteld door Mieke Benda. Mode, sport, kookkunst, als intermezzo muziek en zo meei Na het journaal twintig mi nuten actualiteiten van AVRO's „Te- levizier" en dan vijftig minuten de Saint. Van half tien tot twintig voor elf Knokke. In de grote casinozaal vindt de finale plaats. Op het tweede net de NTS met eerst de Tour-reportage, dan Barend de Beer, de reclame en het journaal, „Van ge west tot gewest" en voor het journaal van acht uur nog „Met uw verlof', de rubriek over vakantiemogelijkheden gepresenteerd door Ageeth Scherphuis en Joop van Zijl. Ze zoeken deze keer de Nederlandse kust op. Na het journaal een Duitse klucht, „De Kakatoe", een eenakter van Dietel Ertel, bewerkt voor de televisie door Michael Braun. In deze Bavaria-pro- duktie maken we kennis met een pape gaai, de enige vriend van een overleden misdadiger De man heeft in zijn carri ère nogal wat kostbaarheden buit ge maakt er die zo goed verborgen dat niemand ze na zijn dood kan vinden. Alleen de papegaai weet waar zij zijn. Hij wil echter pas praten na een be paald deuntje te hebben gehoord. Ieder een doet zijn uiterste best dat deuntje te fluiten of te zingen, maar het lukt niet. Wat ze allemaal ook voortbrengen, het sleuteldeuntje is er niet bij. Totdat twee vriendelijke maar niet al te snug gere komedianten plotseling de wegge vlogen vogel op bezoek krijgen. Laat een van hen nou toevallig dat deuntje fluiten. Het volgende programma komt uit Sneek. Daar was onlangs de Ameri kaanse .All Student Band" op bezoek: een zangkoor, dat populaire songs en liedjes uit musicals zingt, een jazzgroep en een symfonieorkest. Daarna in de reeks „Ecole des Parents" een gedrama tiseerde documentaire, waarover een HET KOMT nogal eens voor dat ouders niet begrijpen, waarom hun kinderen tij dens een dure buitenlandse vakantie zo rusteloos blijven. Ze hebben toch alles wat hun hartje begeert! Maar weten die ouders veel wat hun kinderen zich bij het woord „buitenland" alleen al hebben voor gesteld? Vooral de jeugd die regelmatig leest beschikt via de boeken over een schat aan informaties over andere landen, informaties, kleurig verpakt in spannende geschiedenissen. En dat „buitenland" zal de jeugd nooit vinden tijdens zijn vakan ties. HET BEGINT al met de taalbarrière, die het onmogelijk maakt contact met leeftijdgenoten op te bouwen, laat staan samen avonturen te beleven. Zo gezien geeft het goede jeugdboek over andere landen de jeugd meer dan de duurste bui tenlandse reis, en dat voor een paar gul den! Bovendien zullen kinderen met een beetje fantasie al snel de lijn doortrekken tussen het gelezene en dat wat ze in feite in een ander land te zien krijgen. Ze moeten even door het teleurstellende nie mandsland heen waarin blijkt dat Het An dere Land vaak zoveel op het eigen land lijkt. Daarna zullen ze de waardevolle informaties uit hun boeken vanzelf achter de op het eerste gezicht nietszeggende facade van het toeristisch opgepoetste land gaan schuiven. De rode torens van Granada DIT schokkend-fascinerende verhaal is gesitueerd in Engeland en Spanje, rond 1300. De jonge Oxford-student Robin wordt officieel door een priester dood ver klaard als blijkt dat hij melaats is. De onvergetelijke inzet van dit verhaal, waar in de lezer bijna lijfelijk de harde wetten van die tijd ervaart, wordt gevolgd door Robins ontmoeting met de joodse arts Salomo, die de vermeende melaatsheid weet te genezen. Maar de vakkundig ge stelde diagnose van een joodse weten schapsman telde in die dagen minder dan het oordeel van een priester, waaraan niet te tornen viel. Daarom besluit Robin mee te trekken met Salomo en diens gezin, wanneer de arts in het geheim opdracht van de koningin heeft gekregen voor haar „ergens" in Spanje het Gouden Elixer te zoeken dat haar genezen moet. De moeilijkheden welke Salomo en Robin on dervinden vormen het avontuurlijke ele ment van dit verhaal, maar veel boeien der is de tijdschildering, waaruit de moeilijke positie van de joodse gemeen schappen in die dagen blijkt. Het grond thema van het verhaal is: de mens op zoek naar het onbekende. En daarbij is het belangrijkste niet dat hij het vindt de opgedane ervaringen en de wending die het zoeken aan zijn ongerichte leven gegeven heeft, blijken het meest essen- Geoffrey Treax De rode torens van Granada Vert. S. des Tombes. Uitg. Lemniscaat. Mitchell,Dawson De vlucht van de Waterjuffer Vert. Liesbeth Mantagne. Uitg. Arbeiderspers. Cor Bruijn Aan het einde van de wereld Uitg. Callenbach. Edmond About Het Paradijs der Rovers Bewerking Sandor Kis. Uitg. Meulenhoff. tieel. Juist om dit thema zal dit uiterst waardevolle boek de jeugd van 13-15 jaar bijzonder aanspreken. De vlucht met de Waterjuffer MIDDEN in een Engelse stad ontdek ken Simon en zijn zusje Nora een schip met bestemming: Het Hart van Enge land. Allebei beschouwen ze het als een wonder, gezonden om hen aan de alle daagsheid te laten ontsnappen. Alle ma chinaties van Simon om Ted, de schip perszoon, voor zich te winnen lopen stuk op Teds onverschilligheid. Dit vooral geeft het boeiende verhaal een bijzondere spanning en de karakters scherp reliëf. Ook de wensdroom weglopen van huis is raak uitgewerkt vanuit de angsten, die de kinderen in zichzelf oproepen. Dat de drie kinderen gekidnapt worden door de schipper Rikes doet hun minder dan de bittere teleurstelling dat Het Hart van Engeland alleen maar het delfstoffen- gebied blijkt te zijn; en dat geen enkele volwassene er stuk van is dat er blijkbaar geen paradijs meer bestaat. Een uitzonder- AMSTERDAM. De toneelspeler Leen Jongewaard bereidt een programma van liedjes en teksten voor, waarmee hij op toernee zal gaan door Nederland. De ac teur is bekend van zijn rollen in „Ja zus ster", Eerlijk duurt het langst" en als lid van de toneelgroep Centrum. lijk boek voor de jeugd van 10-13 jaar, waarin de auteur meesterlijk de fantasie wereld en de realiteit met elkaar heeft weten te verzoenen. Aan het einde van de wereld COR BRUIJNS speciale gave om de jeugd in haar eigen denk-en-doenwijze raak uit te tekenen, blijkt ook weer uit dit verhaal, dat de jonge hoofdpersoon Ole Torland, zoon van de Noorse visopkoper doet over hun kleine vissersgemeenschap. Door zijn ontmoeting met de Lap Muotka, die strijdt voor zelf-beschikkingsrecht van de Lappen en dwars is van al het moderne wordt Ole aan het denken gezet over de heersende discriminatie. Zijn reflecties zijn levendig en beeldend weergegeven. Het typisch Noorse accent wist Cor Bruijn te behouden door, net als bij vele Scandi navische schrijvers, de natuur de haar toekomende heersende rol te laten spelen. Voor de veel-lezers onder de jeugd van 12-14 jaar een apart boek. Hte paradi jsderRovers DIT sterk aangezette verhaal over een Duitse botanicus, die samen met twee dure Engelse ladies in handen van een berucht Grieks bendehoofd valt, is nou net geen verhaal dat de Griekse VVV welkom zal zijn! Het boek haalt niet die parodiërende toon, die het nog acceptabel gemaakt zou hebben voor de jeugd van 11-13 jaar. nl nl boekenboekenboekenboeke; boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekei boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboekenl In de serie „Kunst in beeld" van El sevier zijn de delen „Afrika en Oceanië" van Margaret Trowell en Hans Neverman en Het Verre Oosten" van Hugo Mun- sterberg verschenen. In eerstgenoemde werk behandelt Margaret Trowell de kunst en kunstnijverheid; Hans Never man bespreekt de gemeenschappelijke kenmerken van de kunstvormen op de duizenden eilandjes in het uitgestrekte Oceanië. Het Verre Oosten bezit de oud ste kunsttradities ter wereld; het boek geeft een overzicht van de ontwikkeling, die begint met de keramische kunst uit het neolithicum. Er zijn inmiddels vier van de uit achttien delen bestaande serie verschenen. Men hoopt in 1970 gereed te zijn. Floortje Klomp ontdekt forum gaat discussiëren. Het onderwerp is: de platenspeler. Tot slot van de avond een uitzending van „Kenmerk Laat", geheel gewijd aan de assemblee van de Wereldraad van Kerken in Upp sala. (Van onze speciale verslaggever) KNOKKE. Wat iedereen al tij dens de repetities van woensdag ver wachtte, is gebeurd, de Nederlandse Knokke-ploeg van Lou van Rees heeft het woensdagavond tegen de Fransen met geringe voorsprong gehaald. Met een uitslag van 22.72 punten voor Ne derland en 21.45 punten voor Frank rijk. werden echter alle illusies voor welke hoge Nederlandse of Franse plaats in de eindrangschikking dan ook zeer grondig in de Knokse zand grond geboord. De meningen in het Nederlandse kamp waren verdeeld. Lou van Rees: „het zal wel afgezaagd gaan klinken, maar we hebben ons best gedaan. Meer kun je niet doen. We hebben net ge wonnen, maar een finaleplaats zat er kennelijk niet in. Jammer, de sterkste moet winnen, volgend jaar zien we wel weer". De uitslag betekent meteen, dat Bel gië het in de finale van vanavond zal moeten opnemen tegen Duitsland. De verhoudingen van het ogenblik geven de Belgen veel kans op de eindover winning. De stand van zaken bij het opmaken van de resultaten geeft nu aan: 1. België 26.73, 2. Duitsland 23.21, 3. Engeland 22.99, 4. Nederland 22.72, 5. Frankrijk 21.45 en 6 Italië 18.15. Sandra Reemer. Frankie Franken, Sarah Teixeira, Floortje Klomp en Ben Cramer hebben gisteren gegeven wat ze konden. Van Sandra Reemer en Ben Cramer was bekend, dat ze iets goeds konden brengen. Van Fran kie Franken, nagenoeg onbekend in Nederland, is nu bekend geworden, dat hij een redelijk showman en niet zo uitstekende zanger kan worden. Floortje Klomp is voor velen de Ne derlandse ontdekking geworden. Ze heeft een prachtige stem, een uitste kende voordracht en doet de Franse toer zo voorbeeldig goed, dat ze voor een verademing zorgt. De grote tegenvaller van dit festival is ongetwijfeld Sarah Teixeira. Sarah gaat weer terug naar haar Braziliaan se nachtclubs. Leuk dat we haar even hebben mogen zien. De film, die Roelof Kerbosch aan vankelijk met regeringssteun en later met hulp van de VPRO maakte over de rosse buurt van Amsterdam, komt definitief niet op de tv. De VPRO had de Walletjesfilm eerst in juni willen uitzenden maar schrok toch terug van het onverbloemde realisme. De uitzen ding in juli ging ook niet door, omdat Roelof Kerbosch niet akkoord ging met het aanbrengen van coupures. Nu is de film in augustus te zien in het Flora- theater in de hoofdstad. Voor boven de achttien. De Spaanse tv heeft een geweldig jaar gehad: eerste prijs op het Eurovisie songfestival, de Gouden Roos van Mon- treux en de derde prijs op het festival van Tsjecho-Slowakije. Zelf geven de Spanjaarden ook prijzen: de Gouden Don Quichotte. Dit jaar ging deze tro fee naar Roger Moore, alias Simon Templar, alias The Saint, die ook in Spanje zeer populair is. Dave Clark van de Dave Clark Five heeft een eigen tv-serie in Engeland, die in kleuren wordt uitge zonden. De serie is nu ook door Ame rika aangekocht. In het komende seizoen krijgt het tweede net ook voor het tweede jour naal een blok reclame. De prijzen voor tv-reclame zijn veranderd; ze bedragen nu f 275,per seconde voor de blok ken rond het eerste journaal en f 300 voor die rond het tweede journaal op het eerste net. Op het tweede net kost de seconde zendtijd rond het eerste journaal t 60 en rond het tweede f 100. Voorheen was er op het eerste net een eenheidsprijs van f 320 en op het tweede net één van f 64, De KRO stuurt een radio- en televi sieploeg naar het Eucharistisch Congres van Zuidamerikaanse bisschoppen, dat in de tweede helft van augustus in Bo gota (Columbia) wordt gehouden. Paus Paulus zal dit congres openen. De KRO heeft plannen om verscheidene uitzen dingen aan deze voor Latijns Amerika zo belangrijke gebeurtenis te wijden. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ste reo: Lichte gramm.muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gramm.muziek. 8.50 Woordelijk. 9.00 Fragm. uit opera's v. Moessorgski. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.55 Beursberichten. 12.00 Informatief pro gramma over de problemen van de Europese integratie. 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.29 Uitzending v. de landbouw. 12.39 Stereo: Lichte gramm.muziek. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Ste reo: Klassieke fluitenmuziek. 13.40 Ste reo: Klassiek pianotrio. 14.10 Lichte gramm.muziek. 14.30 Programma over stafrecht. 15.00 Reportages Waterweek en 4-daagse Nijmegen. 15,30 Interna tionale competitie voor amateurkoren. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.45 Klassieke gewijde muziek. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. 18.20 Hee, een programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Uppsala '68. 19.30 Nws. 19.35 Criterium. 20.00 Nederland se avant-garde jazz. 21.00 Stereo Amu sementsmuziek. 21.35 Brieven van het S.O.S.-berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Licht muziekprogramma. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en moderne muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Over weging. 8.00 Nws. 8.11 Voor de kin deren. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Godsdienstig programma. 10.00 Stereo: moderne mu ziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevarieerd programma. 12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 14.00 De moord op de woonboot, hoorspel (I). 14.50 Lichte grammofoon- muziek. 15.00 Klassiek celloconcert. 15.40 Programma voor oudere luister aars. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Licht programma. 16.30 Tiener- popshow. 17.20 Sportkompas. 17.50 Ac tualiteiten. 18.00 Stereo: Lichte gramm. muziek. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Het IBM-Schaaktoernooi te Am sterdam. 19.03 Nabeschouwing, Ronde van Frankrijk. 19.10 Wereldpanorama. 19.20 Gevarieerd muziekprogramma. 20.45 Alarm mijn aangespoeld, hoorspel. 21.45 Afscheid van Uppsala. 22.00 Kans op kunst. 22.30 Nws. 22.40 Veel liefs uit Loosdrecht: jong talent. 23.15 Muzikale herinneringen aan vroe ger jaren. 23.45 Actualiteiten. 23.55 Nieuws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar. 10.00 Nws 11.00 Nws. 11.03 Micronotities. 12 00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Gevarieerd platen- programma. 14.00 Nws. 14.03 Actuali teiten. 14.12 Platenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Radiojournaal. 15.05 Licht muziekprogramma. 16.00 Nws. 16.03 Operettevaria. 17.00 Nws. 17.02 Ra diojournaal. 17.05 Licht platenprogram ma voor de tieners. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12 40 Weerbericht. 12.48 Grammofoonmu- ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. en 8 Nederla na I 18.50 NTS. Barend de Beer. 1856 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 AVRO: Tussen 7 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: AVRO's Televizier. 20.40 De Saint. 21.30 Finale Zangfestival te Knokke. 22.40 NTS Journaal. Nederland II 18.30 18.50 18.56 19.00 19.03 19.25 20.00 20.16 20.20 20.45 21.15 22.00 22.30 NTS- Tour de France. Barend de Beer. STER: Reclame. NTS: Journaal. Van gewest tot gewest. Filmreportage over lawaai en stilte in de vakantie. Journaal. STER: Reclame. NCRV' De Kaketoe, komische eenakter. Amerikaanse All Student Band. Gezond Gezin: De Platenspeler. CVK/IKOR/RKK: Kenmerk, de Wereldraad van Kerken in Uppsala. NTS: Journaal. Nederland I 16.00 NTS: De finish van de Vierdaagse te Nijmegen. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 KRO: De avonturen van Cristobal. 19.32 Disco-Duel. i9.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: Volkstuinen, filmreportage. 21.00 Bonanza. 21.50 Brandpunt. 22.35 NTS: Journaal. Nederland II 18.30 NTS Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS Journaal. 19.03 Week journaal. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Zomaar een zomeravond. 22.15 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13