Friese zeilers maakten geen kans op wraak in Sneekweek NOG VIER OVERLEVENDEN NA DE „WRAAK" VAN PINGEON Janssen Bracke Pingeon San Miquel kan Tour niet winnen ■V 1 Van Springel Nederlanders hadden een zeer zwakke dag in IBM-toernooi op 42 sec. op 1.06 min. op 2.54 min. op 30 sec. Karstens eerste in Ulvenhout Pietvan der Kruk niet naar Brescia TOUR IN CIJFERS Ivkov alleen aan de leiding Tsjecholev weer een punt voor op S ij brands DONDERDAG 18 JULI 1968 17 s li Bang Zege van Lengton in EK Flying Junior (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE „Ik kon hem niet houden, echt niet". Jan Janssen zei het verontschuldigend, alsof hij ern stig falen wilde verklaren. De ver kleumde renner wiste nog eens en nog eens de hrilleglazen af. „Hij is", zei hij, wijzend op de per traditie slechts uiterst voorzichtig glim lachende Roger Pingeon. „hij is on gelooflijk sterk omhoog gegaan. En hij rijdt een geweldige tijdrit. Hij is absoluut sterker dan ik tegen de klok". Jan Janssen sprak als had hij te doen met de enige, die nog de Ron de van Frankrijk kon winnen. Maar dat was Roger Pingeon in Grenoble, de stad die hij vanuit de kille hoogten zo glorieus had bestormd, beslist nog niet. Later, toen Jan Janssen voor zichtig de blik liet dwalen over de verzameling bemodderde, huiverende wieleratleten aan de rand van de kletsnatte piste, toen pas verwijdde zich zijn blik: „Morgen moet het ge beuren. Dan mag Pingeon niet ver der komen, dan moet Bracke naar achter en Van Springel. Ja, de kansen op een tourzege zijn er nog steeds". Van waar toch in Grenoble die plotselinge angst voor de schrale alpenzoon, die een vlucht van allure had ondernomen, zonder méér te wil len dan juist de wraak? Roger Pin geon lichtte, opmerkelijk fris, maar nog altijd niet acterend als de gevier de vedette, de man van wie men een explosie kon verwacht, zijn ren naar de zege toe: „Ik wilde wraak nemen voor wat men mij en Raymond Pouli- dor had aangedaan. Het peloton keer de zich tegen ons op weg naar Auril- lac. Tegen Raymond, die gevallen was en pijn had. Tegen mij, die de dag tevoren een bijzondere prestatie had verricht. Iedereen wilde ons afstraf fen. Zoiets doet men niet, vind ik. En daarom sloeg ik terug". Maar de Tour dan? Was de klap die Pingeon gaf, terugverend als een bokser, die tegen de touwen is gedrongen en dreigt neer te gaan, niet bedoeld om toch naar een groter doel te streven? „Ach", zei Roger Pingeon eenvoudig, „Misschien wel. We zijn in het stadium van de af- valrit gekomen. De sterkste blijft over, morgen als we weer gaan klimmen. Of ik die sterkste ben? Ik voel me beter, dan na die rit naar Albi, toen ik die grote voorsprong had genomen. Boven dien: het is koud, het regent. In dat weer rijd ik altijd goed". Niettemin was daar ook nog altijd de smalle Bask Gregorio San Miguel, 27 jaar oud, uit de omgeving van Bilbao, over wie zelfs in de meest uitgebreide geschrif ten de wielersport betreffende, nauwe lijks wordt gerept. Zijn erelijst? Wat prestaties in de Spaanse regio, een etappe zege in de Ronde van Zwitserland. Maar die lijst behoefde in Grenoble dringend aanvulling: gele trui-drager in de Ronde van Frankrijk. Terwijl Rolf Wolfshohl de marteling van de stijgnede, kletsnatte, in mist gehulde bergwegen niet weer- «tond en minuten naar achter werd ge worpen, reed die vriendelijke Gregorio San Miguel vlijtig tussen de wielen van de belangrijkste jagers mee. En toen, op de Col de Porte, waarachter dan tenslotte het grauwe Grenoble wachtte, de veld slag vrijwel onoverzichtelijke vormen begon aan te nemen, kon Gregorio San Miguel niet anders dan glimlachen. Want wie, eigenlijk, had hij nu nog te ULVENHOUT. Gerben Karstens heeft gisteren de profronde van Ulvenhout ge wonnen. Karstens, die de 120 kilometer aflegde in 2 uur 33 minuten 10 seconden, won de eindsprint van een groepje van zes renners, dat een ronde voorsprong op het peloton had genomen. De uitslag luidt: 1. Gerben Karstens (Leiden); 2. Rini Wagtmans (St. Wille- brord); 3. Leo Duyndam (Honselersdijk) L Cor Schuring (Amsterdam); 5. Jan Ha- rings (Sibbe); 6. Peter Post (Amstelveen) op één ronde: 7. Gerard Vianen (Koeken- gen). vrezen? Herman van Springel, de zwijg zame, door successen altijd wat verbaas de Belg was bij hem in de buurt en dat zou hij blijven. Ferdinand Bracke, die andere Belg, die tot op de bodem van zijn krachten wil gaan om te bewijzen dat een wereldrecordhouder ook een éch te wielrenner is. Jan Janssen, de Hollan der, die de kans van zijn leven verde digt en twee ongevaarlijke Belgen, Geor ge Pintens en Tony Houbrechts. Maar, zo berekende de donkere Grego rio snel, Wolfshohl was verdwenen. En Franco Bitossi ook. Zodat er nog slechts een inspanning van enkele kilometers, plus een stuk stuurkunst van de eerste orde voor nodig was om naar die gele trui te rijden. Wat was er eenvoudiger, dan dat de tweede in het klassement die trui veroverde als de drager ervan faalde? Gregorio San Miguel dacht op de hellingen van de Col de Porte al heel ernstig aan het opvallende kleding stuk, dat hem in Grenoble inderdaad werd uitgereikt. Maar hij had toch een foutje gemaakt. Hij had zichzelf iets overschat. Toen achter de in superieure stijl naar boven dansende Roger Pingeon, die zijn aanval precies zó had bere kend, dat ze niet anders dan winnend kon eindigen in Grenoble, het groepje achtervolgers zich verbeten een weg zocht naar de weer eens uiterst slim optredende Lücien Aimar, voelde San Migel dat zijn krachten het begonnen te begeven. Zeker, zijn medestanders vochten al even vertwijfeld tegen de slopende hellingen, daar in de kille nevels, maar zij hadden toch wat meer reserves. Zij konden zich, in de laatste kilometers, nog bemoeien met een ge vecht om seconden. De tikken van de klok, die Gregorio San Miguel scheidden van de gele trui. De pedaaltrappen, die op dat ritme ge geven konden worden. Maar een ritme, dat Gregorio niet meer kon vinden en de meters, die hem van zijn medestrij ders scheidden, groeiden aan tot tien tallen. Halsoverkop tuimelde tenslotte San Miguel de wielerbaan van Greno ble op. Daar hield men een nieuwe trui gereed. Voor hem? Of voor Van Sprin- gel? De trui kwam tóch met seconden- winst voor Gregorio San Miguel. Maar men had de Belg met opmerke lijk gemak een sprint zien betwisten. Men signaleerde de vermoeidheid van San Miguel en men schreef hem af, als mogelijke Tour-winnaar. Wie, tenslotte, bleven er over, na die koude 18de rit waarin het peloton werd uiteengeslagen als in een winterse cross Jan Janssen beschouwde de rit na en tel de de „overlevenden". „Het ging", zei hij, „in het begin nog wel goed. Twee, drie Gregorio San Miguel hult zich in het geel. Hoogstwaarschijnlijk niet voor lang. bergen over en er was geen gevaar. Ze vielen er alleen van achter af en wie voorop ging, reed alleen voor de punten van het bergklassement. Maar toen, al in de buurt van Grenoble, toen kwam de kou, de verstijving. Ik zag haast niets, want in de regen moest ik mijn bril steeds opnieuw afzetten. Toen sprong Pingeon. Ik hield hem niet, op de voor laatste berg, van de derde categorie nog maar. Op de Porte was er geen denken aan hem nog in te halen. Ik moest Aimar ook laten gaan. Maar dat is niet zo erg. Hem blijf ik voor in de tijdrit, zondag. Maar Pingeon niet en Bracke ook niet". „Goed, hij eindigde achter me. Maar niet veel. Dat moet morgen meer worden én wat doet Van Springel? Hij reed ook fantastisch. Ik had het niet gedacht. Hij heeft 12 seconden op me voor, niet veel, maar wat doet een renner die in de buurt van „het geel" komt? Hij kan opeens veel meer dan je wist. Ja, ook voor Van Springel ben ik bang". Pas vandaag kan worden vastgesteld of inderdaad vier favorieten zijn gebleven voor een zege, die twee weken eerder aan minstens tien coureurs kon worden toegedacht. Brengt de rit, die ergens boven Sallanches op een berg van de tweede categorie eindigt, nog wel de op lossing, zoals die in elke Tour klaar ligt, als de bergen achter de karavaan ver- DEN HAAG. In de Nederlandse ploeg voor de zeslanden-wedstrijd Italië - Frankrijk - West-Duitsland - Zwitserland - België - Nederland, die zaterdag in Brescia wordt gehouden, zijn twee wijzi gingen aangebracht. Kogelstoter Piet van der Kruk maakt de reis naar Italië niet mee omdat hij zaterdag en zondag nog een kans krijgt als gewichtheffer zijn uit zending naar Mexico waar te maken. Van der Kruk wordt vervangen door Cees van Wees (AAC). Op de 110 meter hor den is de geblesseerde Peter Dellensen (AAC) niet beschikbaar. Zijn plaats wordt ingenomen door Hans van Enkhuy- zen (Metro, Rotterdam). Lia Louer (K en K) en Fred van Her pen (De Spartaan) zullen op 27 en 28 juli in Poiana Brasov deelnemen aan de open Roemeense atletiek kampioenschap pen. In Poiana, dat op ongeveer dezelfde hoogte als Mexico stad ligt, start het tweetal op de 400 meter. dwenen zijn? In Grenoble werd opeens bijna uitsluitend gesproken over de tijd rit, die de kroon is op de ronde, zondag pas. Wie, eigenlijk, hebben de grootste publicitaire belangen bij een ronde-win naar? Waar zal, bijvoorbeeld een botsing Bracke-Pingeon, beiden renners van één merk, eindigen? Wat kan nog verwacht worden van de eenling als Franco Bi tossi, die slechts de zekerheid heeft, dat in een tijdrit voor hem de nederlaag wacht? Tot welke hoogte kan een Van Springel zich eindelijk opwerken, nu hij al grinnikend verkondigde: „Kijk, de kansen zijn weer gelijk. De doping-con- trole heeft de onwaarschijnlijkheden uit de ronde gehaald. Ik ben even fris, even sterk als welke vedette dan ook". Ivkov (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM. De tweede ronde van het I.B.M.-toernooi heeft in de grootmees- tergroep drie zeges opgeleverd naast 5 remises die alle in vijandelijke han den geraakten. Dat „vijandelijke" dient men bij een schaaktoernooi natuurlijk mild te interpreteren, doch het was des- (Van onze speciale verslaggever) WARMOND Er waren slechts spora dische windvlaagjes op de Kagerplassen te bespeuren. Dit heeft vele zeilers op de slotdag van de 48ste Kaagweek de das om gedaan. Urenlang dreven honderden boten over de eivolle plassen op zoek naar een windvlaagje. Het ging tergend lang zaam en de zeilstrijd veranderde in een zenuwslopend gevecht. Posities verwissel den sterk. Toch kwamen de cracks, wel iswaar met het water in de handen, naar voren. Zo gebeurde het dat Van Wijk in de open regenboograce ver uit liep, werd opgeslokt in het veld, later weer uitliep op Hofland, zijn eeuwige tegenstrever, en op de finishlijn tenslotte met enkele centimeters verschil de eer en hoofdprijs won van Hofland. Reeds vroeg in de ochtend liet de wind het afweten. Ondanks het slappe weer en de rigoreuze puntenachterstand van de vijf Friese regenbogen op de Hollan ders, was het laatste treffen een interes sant schouwspel. De Friezen stelden alles in het werk om het getij in hun duel tegen de vijf Hollandse zeilmatadoren alsnog te doen keren. Hun wanhopige pogingen leverden weinig meer op dan een iets bescheidener zege voor de Hol landers dan in de voorgaande dagen. Toch imponeerde een Fries. Ulrik Jager, de Friese regenboogdebutant, was met het lichte weer een fanatieke en gevaarlijke tegenstander. Jager liep na start spook achtig snel weg. Hofland ging de Fries achterna. Bijna twee zeilronden bleef Jager aan de leiding. Toen gebeurde het. Op weg naar de finish kroop Hofland onder de wal en kreeg plotseling privé- wind. Jager keek machteloos toe hoe de „Beneventum" verrassend naar de eerste plaats schoof. De laatste kans op een Fries succesje was ijdele hoop. De noordelingen popelen om in de Sneekweek wraak te nemen. Dat lijkt voorbarig, want om de Hollandse regenboogovermacht te stuiten hebben de Friezen op zijn minst een jaar leertijd nodig. De uitslagen van de laatste dag van de Kaagweek zijn: Holland-Friesland teamwedstrijd (regenbogen): 1. Hofland (H), 2. Jager (F). 3. Van Asten (H), 4. Metzelaar (H), 5. Oppenhuizen (F), 6. De Goederen (H), 7. Roefekamp (F), 8. AI- De uitslag: 1. Pingeon (Fr. A) 7.47.13; 2. Aimar (Fr. B) 7.49.48; 3. Janssen (Ned.) 7.51.06; 4. Pintens (Belg A) z.t.; 5. Houbrechts (Belg B) z.t.: 6. Van Springel (Belg A) z.t.; 7. Bracke (Belg B) 7.51.42; 8. Gandarias (Sp.) 7.51.53; 9. San Miguel (Sp.) z.t.; 10. Vanden- berghe (Belg B) 7.52.58; 11. Bitossi (It.) z.t.; 12 Brands (Belg A) z.t.; 13. Den Hartog (Ned.) z.t.; 23. Wolfshohl (W.-Dld.) 7.54.47: 24. Guyot (Fr. A) 7.54.52: 25. Schiavon z.t.; 27. Jimenez (Sp.) £.t.; 30. Gonzales (Sp.) 7.57.27; 33. Godefroot (Belg B) 7.58.00; 50. Dolman (Ned.) 8.09.57; 60. Beugels (Ned.) 8.25.00. De Fransman Riotte (van de nationale A- ploeg staakte na een val de strijd. Algemeen klassement: 1. San Miguel (Sp.) 107.18.06; 2. Van Springel (Belg A) op 30 sec.; 3. Janssen (Ned.l op 42 sec.: 4. Bracke (Belg B) op 1.06; 5 Gandarias (Sp.) op 1.28; 6. Bitossi (It.) op 1.30; 7. Aimar (Fr. B) op 1.51; 8. Wolfshohl (W.-Dld.) op 2.02; 9. Pin geon (Fr. A) op 2.54; 10. Gomez del Moral (Sp.) op 3.21; 11. Colombo (It.) op 4.24; 12. Vandenberghe (Belg B) op 4.38: 13 Pintens (Belg A op 6.59; 14 Houbrechts (Belg B) op 8.01; 15. Schiavon (It.) op 8.06; 21. Poppe (Belg A) op 12.46: 22. Gonzales (Sp.) op 15.08; 26 Guyot (Fr A) op 25.21; 27. Den Hartog (Ned.) op 26.59 28. Jimenez (Sp.) op 28.06: 57. Beugels (Ned.) op 1.19.44; 60 Dolman (Ned.) op 1.25.51. Dagploegenklassement: 1. België A (Pin tens. Van Springel, Brands) 23.35.10; 2. Bel gië B 23.35.46; 3. Spanje 23.36.48; 8 Neder land 23.54.01. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 324.20.36; 2. België B 324.26.07; 3. Italië 324.26.18: 9. Nederland 325.49.32. Het algemeen bergklassement na de 18de etappe is als volgt: 1. Gonzales (Spanje) 79 pnt.; 2. Bitossi (Italië) 66 pnt.; 3. Pingeon (Fr. A) 61 pnt.; 4. Jimenez (Sp.) 57 pnt.; 11 Janssen (Ned.) 11 pnt.; 13. Den Hartog (Ned.) 10 pnt. Puntenklassement: 1. Godefroot 205 pnt.; 2. Bitossi 198 pnt.; 3. Janssen 178 pnt.; 4. Vandenberghe 155 pnt. Combinatie: 1. Bitossi 10 pnt.; 2. Janssen 17 pnt.; 3. Pingeon 23.5 punten. Gouden Pijl: 1. Pintens 76 pnt.; 2. Bolley en Leman 44 pnt. ondanks duidelijk, dat de Nederlandse vertegenwoordiging graag beter voor de dag was gekomen. De eerste ronde gaf namelijk reden tot juichen, de dag van gisteren was grijs tot zwart gekleurd. Onze nationale koplopers, grootmeester Donner en meester Ree hadden met el kaar van doen, hetgeen het verzet tegen de gasten uiteraard wat verzwakte. On derling poogden ze elkaar ontzagwekkend kwaad te doen. Ree had in een scherp middenspel vele mogelijkheden mis schien heeft hij op winst gestaan doch de defensieve kwaliteiten van de groot meester reikten juist tot puntenverdeling, door eeuwig schaak. Ciric-Kuijpers werd 1-0, via een knappe analyse van de Smyslow-variant van het Spaans. Zuidema hield Bronstein in be dwang. De man, die destijds 12-12 tegen Botwinnik speelde, zei, dat hij zich als een bokser voelde, die het zonder voeten werk moest doen. Die ingewikkelde ver gelijking lichtte hij toe door te betogen, dat Zuidema op geen enkele complicatie in wilde gaan, zodat ze plaats-rust maak ten en slechts vuisten-tot-afweer behoef den Een beetje waar was het wel, doch Zuidema valt zeker niet te blameren voor zijn op-remisie-spelen tegen een kei als kroonprins David Bronstein. En passant nam Ivkov met 2 uit 2 de leiding. Kavalek deed het in het begin wat zwakjes en werd toen langs mecha- berda (F), 9. Van Wijk (H), 10. De Wilde (F). Holland 32,1 pnt. Eindstand Holland 138,4 pnt., Friesland 81 pnt. Finnjollen: 1. Van Berkel, 2. Seret. Hoofdprijs: De Vries. Olympiajollen: 1. Van Tongeren, 2. Visser (hoofdprijs), Vrijheidsklasse: 1. Stas (hoofdprijs), 2. Van Heuvelen. Flying juniorklasse: 1. De Wilde (hoofd prijs), 2. Van Vianen. Schakelklasse: 1. Wessel (hofodprijs), 2. Verwoest. Pampus- klasse: 1. Ydema (hoofdprijs), 2. De Wit. Soloklasse: 1. Nater (hoofdprijs), 2. Van Werkhoven. Vaurienklasse: 1. De Voogt (hoofdprijs), 2. Reeser. 12-voetsjollen: 1. Mevrouw Plantenga, 2. v. d. Elshout. Hoofdprijs Stoutenbeek. Jeugdklasse: 1. Moes, 2. Prins. Hoofdprijs: Brouwer. Flits- klasse hoofdprijs: Niemeyer. Valkenklasse hoofdprijs: v. d. Baumen. Regenboog klasse: 1. Van Wijk (hoofdprijs), 2. Hof land. Spankerklasse: hoofdprijs Rienks. 16 m2 streepklasse: hoofdprijs: Koenst. HOLLAND-ON-SEA. De Nederlanders hebben gistermorgen bij windkracht 4 tot 6 de tweede race om het Europese kam pioenschap Flying Junior bij Holland on Sea beheerst. De Zweed Anderson, win naar van de eerste race, zeilde in de kop groep toen hij zijn spinakerboom verloor en raakte ver achter. De Nederlanders Lengton, Heineke en Van Ravensteijn vormden daarna de kopgroep. Lengton bleek de snelste en won. De uitslag: 1. Lengton (Ned.), 2. Heine ke (Ned.), 3. Van Ravesteijn (Ned.l, 4. Siepman van de Berg (Ned.), 5. Cort- lever (Ned.), 6. Andersson (Zweden), 10. Van Kersbergen (Ned.). (Van onze speciale verslaggever) LEEUWARDEN. Het stuivertje wis selen aan de top van de ranglijst van het internationale Turkstra-damtournooi gaat door: waren er dinsdagavond plotseling drie koplopers, na de achtste ronde voert de oud-wereldkampioen Watsjelev Tsje- golev alleen de ranglijst aan. Van het lei dende trio was hij namelijk de enige die tot een positief resultaat kwam. Andrei- ko en Sijbrands noteerden in verbeten duels slechts een puntenverdeling. De Zwitser Kuyken kreeg het, na eerst een hekstelling te hebben ingenomen, moeilijk tegen de agressief optredende Tsjegolev, die zelfs tot tweemaal toe naar 23 doorstootte. Daar tussendoor aan schouwden we in deze van vreemde ca priolen wemelende partij ook nog een bange vleugelopsluiting. Tonen Tsjegolev voor de tweede keer door het centrum oprukte, had Kuyken geen redelijk ver weer meer, Sijbrands Was helemaal niet gelukkig met het vaste voornemen van Mostovoy per se klassiek te spelen. Hij waagde een kerkhofaanval en drukte later ten koste van een schijf zelfs naar 12 door. Mosto voy gaf het stukvoordeel spoedig prijs, bleef iets nadeliger staan, maar bereikte toch een puntenverdeling, alle intelligente winstpogingen van Sijbrands ten spijt. Te gen Schotanus nam Andreiko direct een hekstelling in. Na verbreking daarvan hield de wereldkampioen weliswaar een randschijf over, maar toch gemakkelijker spel, ook omdat Schotanus een te zware bezetting had van zijn lange vleugel. In het gevorderde middenspel waagde An dreiko een gambiet, dat gunstig verliep, maar toch niet voldoende was voor winst. Tsjegolev (Rusl.)-Kuyken (Zwi.) 2-0; Sijbrands (Ned.)-Mostovoy (Fr.) 1-1; Van Dijk (Ned.)-Bergsma (Ned.) 1-1; Gemain (Haiti)-Gantwaré (Rusl.) 0-2; Van der Sluis (Ned.)-Gournier (Fr.) 1-1; Schota nus (Ned.)-Andreiko (Rusl.) 1-1. De stand na acht ronden luidt: 1. Tsje golev 12 pnt.; 2 en 3. Sijbrands en An dreiko 11 pnt.; 4 en 5. Gantwarg en Bergs- ma 10 pnt.; 6. Schotanus 8 pnt.; 7 en 8. Mostovoy en Germain 7 pnt.; 9. Van Dijk 6 pnt.; 10 en 11. Cournier en Kuyken 5 pnt.; 12. Van der Sluis 4 pnt. nische weg uit zijn lijden geholpen. Voor Bouwmeester speet het ons, dat hij een stevige positiepartij tegen Sjamkowitsj in tijdnood uit de hand liet lopen, het kostte hem, ietwat overbodig, materiaal en de partij. Bij de meesters kon men genieten van Kaffeehaus-spiel tussen Smederevac en Bakker. Het betrof een gesloten siciliaan, met open-h-lijn en een zwarte dame, die de lange rochade-stelling van Smedere vac verwoestte. De Joegoslaaf die ove rigens de trainer van Ivkov is verslond evenwel zoveel hout van de arme Bakker, dat toen er eindelijk een rustpunt in trad de Nederlander schaak-failliet werd verklaard. Hartoch won intelligent tegen Van Geet en kwam naast Smedere vac op kop. Uitslagen tweede ronde: Zuidema—Bronstein Bilek—Jongsma Wt-'/i; Marovic—Lengyel U-U; Ree—Donner 1 i-'/t; Bouwmeester—Sjam kowitsj 0-1; KotovLangeweg 1 Ciric Kuijpers 1-0: Ivkov—Kavalek 1-0. Uit de eerste ronde: Sjamkowitsj—Ree '/i-'/.. Stand: 1. Ivkov (Joeg.) 2: 2/3. Ciric (Joeg.) 1U; Sjamkowitsj (USSR) 1 U4/12. Kuijpers (Ned.) 1: Langeweg (Ned.) 1; Donner (Ned.) 1; Lengyel (Hong.) 1; Jongsma (Ned.) I; Bron stein (USSRI 1; Bilek (Hong.1; Marovic (Joeg.) 1; Ree (Ned.) 1: 13/16. Kavalek (Tsj.-Sl.) Bouwmeester (Ned.) >2; Kotov (USSR) Zui dema (Ned.) 'It. Meestergroep Smederevac—Bakker 1-0; Van Scheltinga—Tatai Vi-V>; Gereben—Lutikow 1-0; Van GeetHartoch 0-1: CzerniakMedina 0-1; Van OosteromScholl U-U. Stand: 1/2. Hartoch (Ned.); Smederevac (Joeg.) 2 pnt.; 3/4. Scholl (Ned.); Tatai (It.) 1'pnt.; 5/8. Medina (Sp.i; Lutikow (USSR). Gereben (Zwits.): Van Geet (Ned.) 1 pnt.: 9/10. Van Oosterom (Ned.); Van Scheltinga (Ned.) Vs pnt.: U/12. Bakker (Ned.); Czerniak (Israël) 0 pnt.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17