Nederlands 800 meter trio kwam op zware baan niet aan nieuw wereldrecord toe i Gevreesde dag van Groesbeek derde etappe in vierdaagse Teleurstellende nederlaag van Nederlands honkbalteam Pandoras volkomen kansloos in tweede softbal-interland Bedenkingen tegen gang van zaken ■BI - il I Krachtproef voor selectieploeg van zwemcoach Kerkhoven STERKE FORMATIE VAN MCC OP TOURNEE RoeJants raakte wereldrecord kwijt I OKKER NAAR FOREST HILLS Dag van het Paard groot succes DONDERDAG 18 JULI 196 8 19 Kwalijk Koeken in Schotland de beste Nederlander Overige Nash Ife ÜHI1 i KOBLENZ De aanval van Tilly van der Made, Uja Keizer en Maria Gommers op het wereldrecord 3 x 801) m is woensdagavond in de mod derige sintelbaan van Koblenz blijven steken. Het Nederlandse trio, dat ge zien de 800 m tijden in dit seizoen voor Ilja (2.02.2), Maria (2.03.0) en Tilly (2.04.4) in staat moet worden geacht ruim onder de 6 min. en 20 se conden, die een Britse ploeg vorig jaar augustus in Londen maakte, te blijven, finishte in 6 minuten 22,1 se conden. Toen de Nederlandse ploeg woensdag middag in Koblenz de baan ging bezoe ken zag het er al zeer somber uit. De baan was door de regen van de afgelo pen dagen zeer zwaar en boven het ter rein hingen dreigende wolken. De regen bleef gelukkig weg maar aan de baan konden de organisatoren weinig anders doen dan de binnenbaan tot aan de record poging ongebruikt te laten. Tilly van der Made bracht de Neder landse recordtrein, gesteund door Tineke van Wonderen, die in een gemengde ploeg liep, in beweging. De Sagitta-atlete Gommers die een week geleden in Keulen teleursteld met 2.08.8, bleef tempo-maakster Tine- (Van onze softbalmedewerker) VELSEN In 'n weinig sfeervolle wed strijd hebben de Pandoras ook in de tweede officiële wedstrijd de eer aan 't Nederlands negental moeten laten. Via een 6-2 over winning kwam de Hans Brinkers Trophy In het bezit van het Nederlands team. Kansen op een eervol resultaat hebben er voor de Pandoras nauwelijks ingezeten. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. De NASB, die in fe bruari de centrale softbaltraining be gon met als einddoel een trip naar de wereldkampioenschappen in 1970 in Osako Japan speelt thans als on- derdeet van deze voorbereiding een reeks wedstrijden tegen de kampioen van New York, de Staten Island Pan doras. Nu na zes van de acht wed strijden blijkt de balans duidelijk door te slaan naar de Nederlandse kant. Zowel aanvallend als verdedigend blijk de Nederlandse formatie sterker. De Pandoras verklaarden onaangenaam verrast te zijn door de aanvalsdrift. Zowel aanvallend als verdedigend blijkt vin waren de mening toegedaan, dat de slagprestaties in vergelijking met 1967 geweldig vooruitgegaan waren. Hoewel de Pandoras twee grote troe ven, kortestop O'Hara en tweede honk- vrouw Seery missen, is dit geen ex cuus voor hun in ons land, tegenval lende prestaties. De betere slagprestaties hebben ook duidelijk aangetoond, dat het Ameri kaanse veldwerk, uitgezonderd het bui- t.enveld, niet sterker is dan dat van de gemiddelde Nederlandse hoofdklas ser. Verwonderlijk is dit overigens niet Gus Rubin geeft in zijn team de voor keur aan goede slagmensen boven be tere veldspeelsters. Een falende pit cher, die goed slaat, wordt niet zoals Annemiek Herbolt in Soest, uit het team gehaald. Ondanks al deze verheugende resul taten van de nationale formatie zijn er toch wel enkele bedenkingen tegen de gevolgde gang van zaken. Met het oog op de wereldkampioenschappen is een selectie gevormd, bestaande uit routiniers en jeugdig talent. Het nu geformeerde negental blijkt voor als nog te bestaan uit de routiniers. De jeugd, die de afgelopen maanden be wezen heeft, uitstekend mee te kunnen komen, ontbreekt vrijwel geheel. Het is dan ook onbearijpelijk, dat speelsters als Erna van Ewijk. en Corien de Wit thans ontbreken. Ook deze speelsters zullen ervaring op internationaal nivea moeten opdoen. Door deze speelsters niet op te stellen en het toch geringe internationaal contact dat de NASB heeft, is een prachtige gelegenheid ver loren gegaan. Het teruggrijpen op werpster Mary Groen, die in haar vereniging nauwe lijks meer werpt en ook geen deel van de selectie uitmaakte, is een uiterst ongelukkige greep. De zo veel gepro pageerde methodische opbouw wordt hier geweld aangedaan. Dit blijkt ook nog uit het opstellen van Ludy Hand- graaf en Betty Veenstra als respectie velijk le honkvrouui en kortestop, ter wijl genoemde speelsters in de afge lopen maanden allen maar als tweede honkvrouw en catcher of eerste honk- vrouw zijn uitgekomen. Rust en zelf vertrouwen ivorden op die manier ondermijnt. Kwalijk is bovendien, dat de gese lecteerden uit de krant moesten verne men of zij gekozen waren. Zo hier de trainer-coach niet aan schuldig is. is dit toch wel een taak voor de techni sche commissie. Een efficiente werk wijze kan dan veel moeilijkheden voor komen. Een taakverdeling is een eer ste vereiste. Zo dit niet gebeurt, zul len veel van de bereikte resultaten weer te niet gaan. Voor de NASB geldt als men de wereldkampioenschappen werkelijk serieus neemt: „Softbalbond let op uw zaak". De tweede inning in deze wedstrijd was beslissend. Toos Snater, die met een twee- honksLag opende, kon scoren toen een tik van Ingrid Geuzenbroek voor Mary Flaco te grote problemen opleverde. Een vrije loop voor Wil Janssen en een infield-hit van Marian Eerdmans werden toen de ba sis voor het uiteindelijke succes. Eerst sloeg Ans Kroon een bres in de Ameri kaanse verdediging en de voltreffer van Ludy Handgraaf, goed voor drie honken, die volgde betekende een 5-0 stand. Het verweer van de Pandoras in de derde in ning was niet veel meer dan een geringe stuiptrekking Slechts Pat Klammer, met een driehonkslag, kon scoren op een honk- slag van Mary Falco. In de zesde inning liep Nederland verder uit. Ludy Handgraaf bereikte door een fout van Nancy Accerio de honken en kon door opofferingsslagen van Betty Veen- stra en Toos Snater de stand op 6-1 bren gen. Van het grote zelfvertrouwen, waar mee de Pandoras naar Nederland waren gekomen, bleek niet veel meer over. De slagploeg was nagenoeg kansloos tegen over werpster Trudy Beelen. Slechts Lew Walla kon nog scoren, toen met volle hon ken. Linda Leykum een vrije loop van Trudy Beelen kreeg. Scoreverloop: Nederland 0-5-0-0-l-0-x 6 Pandoras 0-0-1-0-0-1-0 2 Trudy Beelen wierp een maal drie slag, drie maal vier wijd en kreeg vijf honksla- gen tegen. Haar veld greep twee keer mis. Voor Lew Walla waren de cijfers 5-5-5-3. Marian Eerdmans was dit keer de beste Nederlandse slagvrouw met 2 uit 3 (0.667). Bij de Pandoras was Pat Klammer het ge vaarlijkst met 0.500 (2 uit 4). De derde en laatste wedstrijd wordt vanavond weer in het Pim Muiier Honkbalstadion te Haar lem gespeeld. Deze wedstrijd begint om half negen. Het Nederlands softbalteam speelt in de volgende opstelling: Marian Eerdmans, midveld; Ella Nijhuis, catcher; Ludy Handgraaf, tweede honk; Betty Veenstra, eerste honk; Toos Snater, derde honk; Riet Disselköter, korte stop; Ingrid Geuzebroek, reehtsveld; Marian van Gin- hoven, linksveld en Ineke van der Veldt, werpster. LONDEN De Engelsman Sid Barras heeft gisteren de tweede rit van de Ronde van Schotland gewonnen. Hij legde de 210 kilometer van Ayr naar Dunbar af in 5 uur, 39 minuten en 30 seconden. De beste Nederlander was Cees Koeken, die als vierde eindigde, op 26 seconden van de winnaar. 15 ex aequo: De Groot (Ned.) en Oosterhof (Ned.) op 4,55; 34. Pijnen (Ned.) op 8,22. Algemeen klassement: 1. Wiles (G.B.) 9 12 21, 2. Horton (G.B.) op 30 seconden. 3. Buckley (G.B op 45 seconden, 6. Koeken (Ned.) op 2.35. 12. e.a.: De Groot en Oos terhof op 7.16. 29. Pijnen (Ned.) op 10.45. ke, die er fel op gebrand was haar mede gegadigde voor Mexico een nederlaag toe te brengen, volgen tot kort voor het uit komen van de laatste bocht. Toen ging zij in een machtige spurt langs haar en liet voor de eerste 800 meter 2.07.7 afdruk ken. Voor Ilja Keizer, die afgelopen week haar vaccinatie voor Mexico had gekregen en zich daardoor niet geheel fit voelde, en Maria Gommers werd de opgave toen wel erg zwaar. Ilja kwam in de invallende schemering volkomen alleen te lopen om dat de andere ploegen toen al bijna een halve ronde achterstand hadden. De Ne derlandse recordhoudster liep zich op de zware baan volkomen leeg maar kwam desondanks toch slechts tot 2.08.8. de minste tijd van het drietal. Maria Gommers, die nu voor de taak kwam te staan minimaal 2.03.4 slechts 0.4 seconden boven haar persoonlijke re cord te lopen, ging in een zeer scherp tem po weg. De Limburgse legde de eerste 400 meter in 58.5 seconden en even gloor de eer weer hoop. De wereldrecordhoud ster op de 1500 meter had haar krachten echter overschat. Na 500 meter zakte het tempo en toen zij bij het ingaan van de laatste bocht ook nog gehinderd werd door een loopster, die al een ronde achterstand had, kon het vrij grote Nederlandse le gioen op de tribunes alle hoop wel opge ven. Maria liet op haar 800 meter 2.05.6 afdrukken, een tijd die gezien de omstan digheden van zeer goed gehalte was. Overigens betekende de 6.22.1 wel een ruime verbetering van het Nederlandse record, dat een ploeg bestaande uit Ans Lenferink, Tineke van Wonderen en Ma ria Gommers vorig jaar september in Düsseldorf met 6.29.6 had gevestigd. Op 20 augustus zullen Tilly, Ilja en Maria in Sittard opnieuw een aanval op het we reldrecord doen. De overige Nederlandse atleten, die in Koblenz aan de start kwamen, deden het niet slecht. Wilma v.d. Berg won de 100 meter overtuigend in 1.7 sec., waar mee zij haar naaste concurrente, de Zuid- afrikaanse Theresa van Rensburg, ruim voor bleef. Rijn v. d. Heuvel, niet inge deeld in de A-loop op de 400 meter, be strafte deze „vergissing" door een B-loop in 47.7 seconden overtuigend te winnen. De Rotterdammer, die zijn vorm van vo rig jaar weer te pakken schijnt te heb ben, bleef slechts eentiende seconde bo ven zijn beste seizoen tijd. Geert Udding liep een moedige 800 me ter, waarin hij de Duitser Tümmler en de Amerikaan Van Ruden tot 100 meter voor de finish kon volgen. Toen het tweetal aanzette voor een laatste aanval, moest de Drent lossen. Hij werd in 1.50.3 vierde Bram Wassenaar won daarvoor een B- loop in 1.50.7, maar werd wegens het ver laten van de baan gediskwalificeerd. Cor- rie Bakker benutte de rubber aanloop bij het verspringen uitstekend. De blonde Utrechtse had een goede serie met als bes te sprong 6.23 meter. Tenslotte bracht Leo de Winter het op de 200 meter tot een vierde plaats met 21.5 seconden. Ronnie Ray Smith, mede wereldrecord houder op de 100 meter met 9.9 seconden besliste het eerste duel met Paul Nash, die de Amerikanen tijdens de wedstrijden in Duitsland voortdurend heeft ontlopen, overtuigend in zijn voordeel. Nash die in Koblenz niet wilde starten omdat hij zich niet fit voelde en de organisatoren met een doktersattest om de tuin trachtte te leiden, werd woensdagmorgen door een Duitse arts (kosten DM 150) volledig on derzocht en volkomen in staat geacht te lopen. Nash verscheen aan de start, ver trok slecht, greep halverwege de race ver twijfeld naar zijn been en deed verder geen poging Smith tegenstand te bieden. Onder luid gejoel verliet de Zuidafrikaan die kennelijk in de psychologische oorlog voering van de Amerikaanse negersprin ters ten onder is gegaan, de baan. Op het laatste nummer, de 4 x 100 me ter dames, zegevierde de Nederlandse ploeg in 46.2 sec. voor Zuid-Afrika, dat 46.6 noteerde. De ploeg bestond uit Wil ma v.d. Berg, Corrie Bakker, Lydi Mak- kinje en Hilly Gankema. STOCKHOLM. De Fin Jouko Kuha heeft gisteravond tijdens atletiekwedstrij den in Stockholm het wereldrecord 3.000 meter steeplechase verbeterd. De Fin liep de afstand in 8 min. 24,2 seconden en bleef daarmee 2,4 seconden onder het oude re cord, dat sinds 7 augustus 1965 op naam staat van de Belg Gaston Roelants. NIJMEGEN. De zonnige tweede etappe van de 52e vierdaagse die woens dag de 16.229 gestarte deelnemers door Wychen en Beuningen voerde heeft vier slachtoffers meer geëist dan op de eerste wandeldag (442). Vandaag is de gevrees de dag van Groesbeek, waarop de ver moeide wandelaars over de heuvelachtige Zevenheuvelenweg in Berg en Dal zullen moeten denken aan de Tour de France met de col d'Aubisque en de Tourmalet. Zwaar was het gisteren niet, maar toch bleken de blarenprikkers voldoende werk te hebben. De zon liet niet verstek gaan en volgde de wandelkaravaan tot het eindpunt. Als de KNWVLO een prijs voor originaliteit zou instellen, dan zou deze dit jaar naar de Noorse sergeant Olaf Taraldsen gaan. De 34-jarige sergeant van de medische compagnie uit Oslo toon de zich een waardig Vikingenzoon. Vorige week kwam Taraldsen op de fiets naar de Keizer Karelstad om daar zijn 160 kilometer te komen wandelen. Met der tig kilogram bagage legde hij in zeven dagen 1600 kilometer af. Een goede trai ning voor de beenspieren maar niet voor de voeten, zei de Noorse sergeant ter wijl hij onder behandeling was bij de blarendokter. Wanneer vrijdagmiddag de feestelijke intocht voor hem een extra ze gepraal is, stapt hij zaterdagmorgen om 4 uur weer op de fiets om weer naar Oslo terug te keren. DEN HAAG. Het bestuur van de KNLTB heeft besloten Tom Okker af te vaardigen naar de open Amerikaanse ten niskampioenschappen, die van 29 augustus t/m 8 september in Forest Hills worden gehouden. In deze periode vallen de lan- denwedstrijden NederlandBelgië (31 augustus en 1 september in Breda) en DuitslandNederland (op 7/8 september), waarvoor Okker zich volgens afspraak beschikbaar had moeten houden. De ten- nisbond heeft hem van deze verplichting ontheven. LEIDEN De Nederlandse zwemsport gaat uiterst belangrijke dagen tegemoet. De landenwedstrijd tegen Groot-Brittannië en Tsjecho Slowakije, die dit weekeinde in Leiden wordt gehouden en de nationale kampioenschappen van 30 juli tot en met 4 augustus in Utrecht zullen van beslissen de betekenis zijn voor de samenstelling van de Olympische zwemploeg. De natio nale bondscoach Rob Kerkhoven heeft z(jn pogingen om de „zekeren" voor Mexico dit toelatingsexamen te besparen slechts ge deeltelijk bekroond gezien. Er is een groep van zes zwemsters en één zwemmer aan gewezen, die van KNZB-zijde een zekere voorkeursbehandeling geniet, maar ook deze zullen zich in de ogen van het NOC moeten waarmaken. Dat geeft spanningen bij de ploeg, sinds maandag bijeen voor het zoveelste trainingskamp, dat ditmaal in Leiden is gesitueerd. Kerkhoven heeft zorgen. Nel Bos, Neder lands snelste zwemster op de vrije slag sprint, is weliswaar herstellende van an gina, maar heeft een trainingsachterstand van ten minste vier weken opgelopen. Het is nog lang niet zeker dat zij dit weekeinde in Leiden aan de start komt. „Alleen als de dokter het goedvindt, komt ze misschien op een nummer uit, anders niet", aldus Kerkhoven. Daarnaast is Dolly Maaneman niet geheel fit en geven de wisselvallige prestaties van Bep Weeteling aanleiding tot bezorgdheid. Blijven over Coby Buter, Klenie Bimolt, Ada Kok, die dezer dagen na vijf uur trainen de 200 meter vlinder slag aflegde in de alleszins acceptabele tijd van 2.28.0 en Bob Schoutsen. De bezorgd heid geldt in niet mindere mate voor de z.g. randfiguren. Het is niet aannemelijk dat de zwembond, die in Tokio met een ploeg van 25 man vertegenwoordigd was, het ditmaal bij zeven wil laten. Twee se rieuze kanshebsters zijn echter gehandi capt. Mirjam van Hemert en Henny Pen- termann hebben wegens resp. privé- moeilijkheden en ziekte een deel van de (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM Een zeer sterk cricket team der MCC gaat zaterdag met een twee daagse ontmoeting met een geselecteerd elftal der HCC aan de Haagse Van Hogen- houcklaan aan een tournee door ons land beginnen. De komst van deze MCC-ploeg, die onder captaincy van de bekende Essex- speler J. A. Bailey staat, wordt door de Nederlandse cricketers met grote belang- (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM De laatste oefenwed strijd die het Nederlands honkbalteam woensdagavond speelde, heeft een teleur stellende 13-9 nederlaag opgeleverd. De Hanan Hurricanes bleken zeer agressief en profiteerden goed van het zwakke veld spel der Nederlanders. De drie Neder landse werpers Renooy, De Brouwer, en Ter Neuzen vormden ook al geen probleem voor de Amerikanen die in de drie uur durende wedstrijd 16 honkslagen verzamelden. Daarbij gevoegd de zes Ne derlandse veldfouten, dan is het hoge Ame rikaanse totaal wel voldoende verklaard. Alle drie Nederlandse werpers kregen een homerun tegen. De Amerikaan Jor- don sloeg er twee. Hamilton Richardson sloeg de enige Nederlandse homerun. werper en hij begon met tweemaal 4w. Daarna werd hij tweemaal in de steek ge laten door zijn velders. Direct daarop sloeg Jordon een homerun (0-3). In de volgende twee innings handhaafde Renooy zich en met 3-2-4 verliet hij het strijd toneel. De eerste inning was wel een pro ductieve, want het Nederlands team scoor de vier runs. Een homerun van Hamilton Richardson met Stoker aan boord bracht 2-3 op het scorebord, waarna Jelsma op een tweehonkslag van Jonkers voor 3-3 kon zorgen. Een veldfout bracht ook Jon kers over de thuisplaat (4-3). Ben de Brouwer leidde de Nederland se defensie in de vierde inning. De Ame rikaan Brummell sloeg met een honk be zet een homerun (4-5). In de gelijkma kende slagbeurt moest Hanan-pitcher Dowden het veld ruimen; honkslagen van De Brouwer, Strooker en Boudewijn Maat rikaanse relief-pitcher was een te moeilijk obstakel voor de Nederlandse slagploeg: men gaf in het verdere verloop nog maar twee honkslagen. De Brouwer moest in de zesde inning nog een run toestaan (8-6). Met 3-1-4 kon De Brouwer sprintjes gaan trekken. Ton ter Neuzen was de derde Neder landse werper. In de zevende inning moest hij een run toestaan, omdat kor testop Van de Dungen Grenovius faalde (8-7). In de achtste inning werd Ter Neu zen echter overmeesterd, toen Jordon zijn tweede homerun sloeg, ditmaal met twee honken bezet (8-10). In de gelijkmakende slagbeurt scoorde Ter Neuzen op een wil de worp 9-10, maar in de laatste Hanan- slagbeurt leverden vier honkslagen nog eens drie runs op. zodat de Hurricanes met 9-13 wonnen. Ter Neuzen wierp 6-1-8 Ron Renooy was de eerste Nederlandse leverden een 8-5 voorsprong op. De Ame-in de laatste drie innings. stelling tegemoet gezien, daar het hier een van de sterkste formaties geldt die de MCC ooit voor een toer naar Nederland heeft gezonden. Het was de Haagse Cricket Club, die er in 1928 bij gelegenheid van haar 50- jarig bestaan in slaagde het contact met de MCC te herstellen. Hierna bracht de Ma- rylebone Cricket Club elke vjjf jaar een elftal naar ons land en het spreekt dan ook vanzelf, dat nu de „grote" Haagse haar negentigjarig bestaan viert de MCC aan de viering van deze mijlpaal in het Ne derlandse cricket luister komt bijzetten. Op 22 en 23 juli gaat de MCC naar Schiedam, waar op het terrein van Hermes DVS een bondsteam. samengesteld uit het puik der Nederlandse cricketjeugd, zijn opwachting zal maken. Op 24 en 25 juli is de MCC de gast der Flamingo's op het ter rein van VRA te Amstelveen, waarna op 27 en 28 juli de MCC-toer zal worden be sloten met een tweedaagse tegen het Ne derlands elftal aan de Haarlemse Span jaardslaan. Het MCC-team zal worden samengesteld uit de volgende spelers: J. A. Bailey (Ox ford en Essex) captain, J. F. Taylor (Essex) wicketkeeper. G. J. Chidgey (Free Fores ters). J. E. McConnon (Glamorgan en En geland), A. R. Duff (Oxford en Worcester), E. M Dyson (Oxford). W. R. Endean (Zuid- Afnka), R. A Gale (Middlesex). A. E. Moss (Middlesex en Engeland), M. P. Murray (Middlesex). O. J. Wait (Cambridge en Sur rey) en R. G Woodcock (Oxford). HCC zal aantreden met de volgende spelers: E. W C. Vriens (captain), M Slin- gen'oerg (wicketkeeper), jhr. J. L. C. van den Bosch, C. R. P. Bakker, K. Kooistra. F. Beekman, G. van Laer, D. Breuning. B. Trijzelaar, P van Arkel en V. Blaisse. In het team der Flamingo's komen de namen van de volgende spelers voor: J. H. Wories (captain), J Leemhuis, C. van Schouwenburg, H. Wijkhuizen, H. van Weelde, H. van Eek. K. Kooistra, R. On- stedn en P. van Baasbank. zomertraining niet kunnen volgen. Daar naast heeft naar de eerste resultaten sinds haar terugkomst te oordelen de trainingsstage van Tbos Beumer bij 's we relds beste trainer George Haines, niet dat succes opgeleverd, wat men ervan ver wachtte. Kerkhoven heeft dan ook beslo ten bij het oefenduel van vanavond in Den Haag een 100 meter vrije slag dames en een 200 meter vrije slag heren in te lassen voor de selectie van zijn estafetteploegen. Zwemmen: dames: 100 m vrij slag: NN 400 m vrije slag: Dolly Maaneman en Yvonne van Kuilenburg; 200 m rugslag: Bep Weeteling en Coby Sikkens; 100 m rugslag: Coby Buter en Bep Wee teling; 100 m vlinderslag: Ada Kok en NN; 100 en 200 m schoolslag: Klenie Bimolt en Marjan Janus; 400 m wisselslag: Betty Heukels en Hei- ka Rentema; 4 x 100 m vrije slag: NN, Dolly Maane man, Bep Weeteling, Corry Mulder en Mirjam van Hemert. Heren: 100 m vrije slag: Oudt en Drenth; 400 m vrije slag: Langerhorst en Drenth 1500 m vrije slag: Langerhorst en Schans; 100 m schoolslag: Van Oest en Uiten- hout; 200 m schoolslag: Van Oes, Uitenhout en Spoor; 200 m rugslag Schoutsen en Van Beek; 200 m vlinderslag: Langerhorst en Van Lint; 400 m wisselslag: Mulder en De Boer; 4 x 200 m vrije slag: Langerhorst, Drenth, Oudt, Schans, Van Beek. Schoonspringen Dames: Mariette Dommer en Eljo Kui ler; Heren: Hans Feis en Leo van Oud- heusden. (Van onze correspondent) DUINDIGT. Duindigt. de speeltuin van Nederlands best geoutilleerde draf- baan, was gistermiddag tot het uiterste bezet. Achttienduizend mensen heeft de Dag van het Paard getrokken en daarmee is het doorslaand bewijs geleverd, dat het initiatief van Cees Berg in gewone doen dagelijks leider van de stichting „Nederlandse Draf- en Rensport" is aangeslagen. De uitslagen van de op Duindigt gehouden koersen zijn: Prijs van het Friese Paard (2100 m): 1. For mosa (J. van Dooyeweerd) 2.57.3, 1.24.4; 2. Ge- zina; 3. Esther Williams. Win. 6.10. pl 1 60 I.20, 2.80, koppel 8.50, eov. 4.50, trio 296.80 Haflinger-prijs (2120 m): 1. Danilo Manin (J. Vrees) 3.07.6, 1.27.7; 2. Dulacinti; 3. Fabiola Spencer Win. 16.80, pl. 3.20. 2.50. 3.10, koppel 6.20, cov. 10.70, trio 3777.40. Prijs van het Gelderse Paard (1600 m): 1. Barbarossa (W. v. d. Wal) 2.11.4 122 1' 2 Athos The Saint; 3. Dakota Win 27.20. pl. 5.30 3.10, 2.10, koppel 13.20, cov, 9.60. New Forest-prijs (2100 ml: 1. Elite Mac (M. Lange) 2.54.4, 1.23.0; 2 Ever Queen; 3. Donna Hanna. Win. 2.30, pl. 1.90, 3.70, 4 60, koppel 3.70 cov. 8.10, trio 285.70. Generaal G. Baron van Heemstra-beker (2600 ml: 1. Blazing Song (J. van Dooyeweerd) 3.39.3, 1.23.6: 2. El Hadie: 3. Or en Barre. Win. 2.50, pl. 1.60, 2.40, 2.10, koppel 11.—, cov. 10.50. Trekpaard-prijs (2000 ml: 1. Geatonka (J. Huiberts Jr.) 2.53.7. 1.26.9: 2. Gilia van Amstel; 3. Gea Volann. Win. 3.30, pl. 1.90, 2.30 2 70 koppel 6.90, cov. 5 90, trio 148.80 Hackney-pnjs (2140 m): 1. Gento B (J. Bak ker) 3.10.5, 1.29.9; 2. Florican Dear; 3. Galan- this. Win. 6.60. pl. 3.40. 4.10. 1.70. koppel 4.80. cov. 12.80. Volbloed-prijs (le afd., 1900 m.): 1. Blizzard (F. van Deuren) 1.59.6: 2. Lady Susie: 3. Iliona. Win. 11.10, pi. 5.—, 2.40, koppel 47.20. cov. 5.30. Volbloed-prijs (2e afd., 1900 m): 1. Feuer- zange <H. v. d. Kraats) 2.05.2: 2. Molvedo II; 3. Aracan. Win. 4.90, pl. 1.50. 1.20, koppel 3.40, cov. 3.40. Grote prijs der halfbloeds (3300 ml: 1. Csiz (B. de Mol) 3.22.7; 2. Netoria; 3. Reinalda. Win. 5,50. pl. 1.90, 5.1.90, Koppel 4.60. cov, II.30. Totalisator-omzet 283.458,50. ATLETIEK Randy Matson, de bijna twee meter lange en 118 kilo zware Amerikaanse wereldrecordhouder kogel stoten (21.78 meter), hoeft niet in mili taire dienst. Bij de keuring in Pampas bleek de linkerknie van de 23-jarige Matson niet beweeglijk genoeg voor een soldaat.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 19